V.V.V. wandeltochten te Katwijk aan Zee werden zeer groot succes Muzikale show op Boulevard en Andreasplein tot besluit Ronde van Nederland begonnen Loop der bevolking te Leiden Oecumenisch jeugdcongres in „Oud-Poelgeest"" gesloten Radiokerkdienst en maskerspel Sportvereniging Wassenaar vierde zilveren jubileum MAANDAG 6 AUGUSTUS 1956 C.J.M.V. Tamboer- en Pijpercorps D.V.S, won Leidscli Dagblad-medaille Er heerste zaterdagmiddag een ongekende drukte rond de Oranjeschooi aan de Secretaris Varkevisserstraat te Katwijk aan Zee, toen voorde tweede maal in dit seizoen groepen en individuelen zich aan kwamen melden voor de reeds overbekende V.V.V. wandel marsen. Er waren zeer veel deelnemers, niet alleen uit Katwijk en naaste omgeving, maar ook uit Utrecht, Amster dam en andere plaatsen. Ruim 140Ó personen Hepen, al naar gelang hun leeftijd 10, 15 of 25 km. Reeds om één uur was het zeer druk voor het startlokaal, doch pas om half drie werden de eerste kaarten afge stempeld voor de tippelaars, die 25 km. moesten afleggen. Hun route ging via de Varkevisserstraat. Tijmstraat, Sport- laan. Boulevard over Rijnmond naar de Cantineweg om langs de Wassenaar- seweg naar Wassenaar te lopen. Daar nam men het rijwielpad door de duinen om zodoende weer in Katwijk aan te komen. De wandelaars voor de 10 km.- route moesten gedeeltelijk dezelfde weg afleggen ,maar bij de Willem de Zwij gerlaan sloegen zij links af, en bereik ten via de Randweg en de Annastraat het beginpunt weer. De tippelaars van Prof. Lieftinck oriënteert zich der Koningin deelt Uw medewerking zouden deze tochten niet gehouden kunnen worden, aldus spr. PRIJZEN. Groep 10 km.: 1ste prfjs C.J.M.V. Tamboer- en Pfjperkorps „D.V.S.", welke de medaille, die door de direc tie van het Leidsch Dagblad werd beschikbaar gesteld in ontvangst kon nemen. 2e prijs wandelsportvereniging „DVO" uit Hillegom; 3e prijs wandelsportver. .,Amicitia,, en de 4e prijs kwam in han den van een groep genaamd „De Ha gedis". Groepen 15 km.: 1ste prijs wandel de 15 km. hadden eveneens" het eerste sportver. „D.V.O." uit Hillegom: 2e prijs deel van hun weg gelijk aan de ande- wandelsportver. ren. maar in Katwijk aan Zee moesten zij via de Parklaan, Drieplassenweg een omweg maken. GOEDE STEMMING. Hetweer was zeer goed. zodat de stemming er goed inzat en het was dan ook een lieve lust de groepen te zien wandelen. De wandelaars waren zeer tevreden over het uitgestippelde par cours en over de organisatie. Op ver schillende plaatsen hadden juryleden zich enigszins verdekt opgesteld om zodoende de groepen te kunnen beoor delen. Dat was lang niet gemakkelijk, want nagenoeg alle groepen liepen keurig. OP ROLSCHAATSEN! Niet alleen wandelaars hebben de 10 km. tocht volbracht. Er was een jongen, die deze tocht op rolschaat sen heeft gemaakt. Hoewel hij dus niet aan alle voorschriften had vol daan, werd hem toch een herinne ringsmedaille uitgereikt. Het Rode Kruis, afdeling Katwijk, was deze middag weer bijzonder actief, en was overal tegelijk te vinden langs het parcours, om zonodig hulp te ver lenen. Bij het binnenkomen ontstond enige opstopping bij de school, omdat vooral de junioren onmiddellijk hun medaille in ontvangst wilden nemen. Overigens verliep alles bijzonder vlot. Te omstreeks kwart over zeven kwam de laatste groep binnen. Vooral het binnenkomen van de groepen was aar dig. In het bijzonder toen het C.J.M.V. Tamboer- en Pijpercorps D.V.S., dat met de instrumenten de 10 km. had gelopen, binnenkwam met daarach ter natuurlijk veel jongelui was het een aardig schouwspel. Toen allen binnen waren kon de wnd.-voorzitter van V.V.V.. mr. J. van der Plas. beginnen met de prijsuitrei king. Allereerst dankte de heer van der Plas de medewerkers, de heren Huibers, Hensen. Proost en de Mol. de contro leurs, de leden van het Rode Kruis, en de heer J. van Rijn, de motor van deze wandeltochten, voor hun werk. Zonder WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN Voor het toernooi om het wereldkam pioenschap dammen, dat van 3 novem ber tot 1 december in verschillende plaatsen in Nederland wordt gehouden, zijn de volgende deelnemers reeds ze ker: Nederland: Keiler. De Jong en de winnaar van de tweekamp Huisman- Bom; België: Verpoest; Italië: Fanelli en Saletnik; Marokko: Descallier; Ca nada: Dagenais en Deslauriers; Haiti: Raymond en St. Fort; Suriname: De Mirando; Zwitserland: Gaignard; Chi na: L. T. King; Rusland: Kolperman en twee spelers die nog moeten wordën aangewezen, waarschijnlijk zullen dit Kogan en Kaplan worden. Ook de Franse deelneming staat nog niet vast. Verwacht wordt dat voor- Frankrijk zullen uitkomen Bonnard, Malfray en Aufrier. LEIDERDORP Geen spreekuur De burgemeester van Leiderdorp is verhinderd morgen, 7 augustus, spreekuur te houden. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: W. Goedhart 39 j. en A. Haytsma 31 j VOORSCHOT El\ Rijkspostspaarbank Gedurende de maand juli werd aan het postkantoor alhier by de Rijkspostspaarbank inge legd tot een bedrag van f 58660,19 en terugbetaald f. 55363,22. Geslaagd aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag is on ze plaatsgenoot, de heer A. van Houwe- lingen geslaagd voor akte M.O Teke nen A. Geslaagd de heer C. J Vélu slaag de te Den Haag voor het vakdiploma meubelstofferen. „Amicitia", 3e prijs wandelsportver. „Amicitia" 4e prijs Katwijkse Gymnastlekver. „Hercules" en de 5e priis wandelsportver. „T.O.P." uit Noordwijk. Groepen 25 km.: wandelsportveren. ,.Dio" uit Noordwiikerhout le prijs en de 2e prijs C.J M.V. wandelsportver. „Steeds Voorwaarts". MUZIKALE SHOW. In de avonduren vond een muzikale rondgang plaats van de door V.V.V. uitgenodigde muziekkorpsen tw. „Werk- mans Wilskracht" uit Leiden, de Ko ninklijke Harmonie uit 's Hertogen bosch en „De Trommelaers van Roesen- daele" uit Roozendaal. De start was bij het gemeentebuis. en vandaar trok men door verschillende delen van de ge meente. Op de Boulevard kwamen de korpsen weer samen. Vele toeschou wers hadden zich daar verzameld om getuige te zijn van de muzikale parade, die in alle opzichten is geslaagd. Menig „open doekje" was er voor de tamboer- maitres, die bijzonder vaardig waren in het hanteren van hun stok. ^Na afloop van dit festijn op de Boulevard trok men naar het Andreasplein. waar met medewerking van het gemeentebestuur een tribune was opgesteld en speciale verlichting was aangebracht. Hier brachten de korpsen een vlot non-stop programma, dat zeer gewaardeerd werd Na het spelen van het volkslied begaf men zich naar de Boulevard, waar een vuurwerk werd afgestoken. Het was een waardig slot van een groots festijn, waarvan de algehele leiding berustte in handen van de directeur van V.V.V. Het Kabinet mede: Naar aanleiding van het gesprek dat H. M. de Koningin hedenmorgen met prof. mr. P. Lieftinck heeft gehad, zal prof. Lieftinck enige oriënterende besprekingen voeren en vervolgens dinslag een nader onderhond met Hare Majesteit hebben. Uit bovenstaande valt af te leiden, dat mr. Lieftinck eerst wil onderzoeken of hij een uitweg ziet voor de vastgelo pen Kabinetsformatie en pas daarna kan uitmaken of het zin heeft, dat de Koningin hem de een of andere op dracht geeft. Voor zijn oriënterende besprekingen zal mr. Lieftinck, evenals prof. Romme. zijn intrek nemen in het Torentje op het Binnenhof te Den Haag. Hoagse arts in de Y.S. gehuldigd DOOR DE MANNEN VAN HET „VERLOREN BATALJON" Dr. Henri Hekklng, een arts die tij dens de tweede wereldoorlog in de „groene hel" van Birma door de Ja panners als kamparts was aangesteld bö het BIrmaspoorweg-project, is door zijn dankbare patiënten uit die verschrikkelijke tijd naar de V.S. ge haald voor een onvergetelijke vakan tie. De Haagse arts. die nu 53 jaar ls, kwam dezer dagen in Dallas aan, waar hij werd verwelkomd door ongeveer 500 Amerikanen, die van 1943 tot 1945 zijn patiënten waren. Dank zij diens enor me kennis van tropische ziekten en de behandeling daarvan hadden zij. beho rend tot het zgn. „verloren bataljon", het laagste sterftecijfer van alle kam pen langs de beruchte spoorweg, die on geveer 100.000 mensenlevens kostte. Prinsessen Margriet en Marijke naar Zwitserland H.M. de Koningin heeft vanmiddag vergezeld van Prinses Beatrix, haar jongste twee dochters, de Prinsessen Margriet en Maryke op Schiphol uit geleide gedaan, vanwaar de Prinsessen omstreeks half drie met de Convair-340 „Nicolaes Maes" van de KLM (PH- CGG) met vakantie naar Zwitserand vertrokken. Prinses Margriet zal verblijven in het kindertehuis „Les Elves" te Villars sur Ollon en Prinses Marijke in het chalet „Le Génisé" te Arveyes-Villars. Mej. A. Broers de verzorgster der Prinsessen zal de Prinsessen tot de plaats van bestem ming vergezellen. De terugreis naar Nederland zal begin september aanvaard worden. Speciale berichtgeving Het was precies acht minuten over elf toen de loco burgemeester van Utrecht wethouder H. Ploeg het startschot loste van de Ronde van Nederland. Op dat moment zette de kleurige ren nerkaravaan zich op de wielerbaan van het stadion Galgenwaard in Utrecht in beweging. De Utrechtse renner Henk v. d. Broek spoot meteen in een hoog tempo weg en liet zich de kans niet ontnemen om door enkele straten van zyn eigen stad voor de meute uit te rijden naar de officiële vliegende start bij Fort De Bilt. Tevoren had de loco-burgemeester ge memoreerd dat hij het een voorrecht achtte dat de Ronde van Nederland in Utrecht begon. Hij feliciteerde de orga- In week van 26 juli t.m. 1 augustus 1956 GEVESTIGD: H. van Eek en fam.. Leemansstr. 12; A. C. K. Hoppers-Van 't Hout en fam.. Raam- steeg 11; P. Lindhout en fam., radlotele- grafist, Lorentzkade 75; I. Robbers en fam rekenaar Sterrenwacht, Hugo de Grootstraat 24; G. van Eek, opperman, Leemansstr. 12; J. G. de Ruiter, Oranje straat 19; H. E. T. E. Mathon, St. Rijn 11; E. A. G. E. van der Pool. militair. Marnlx- straat 93; D. Whiddett, Burggravenlaan 11; J. Mark, matroos, Os en Paardenlaan 28; J. C. W. van der Nat, llnnenmeisje, Pioen- straat 4; E. Freeke, telefoniste, Cooimhert- straat 9; H. M. J. van Schendel, huishoud ster, Rijnsburgersingel 8; E. van der Hllst- Hoek, Oranjestr. 29; H. de Jong, militair, Kastanjekade 2; B. J. Houwer, vertegen woordiger, Staalwijkstr. 36; E. M. Hóytema van Konijnenburg-Duijff, Modderman- straat 9; R. Y. Schütte-Kunst. arbelds- rherapeute, Kapelstr. 1; J. A. van Hooven, varensgezel, Magd. Moonsstr. 1; J. G. Petit, G. Doustraat 95; W. Ramak-Bootsma, Plantsoen 49; J. M. Sassen, Maredljk 45; C. Dee, secretaresse, Herengracht 51; J. van Royen, Papengracht 22; M. Folkersma- Raaphorst, Akkerhof 47; L. C. M. Schei- Maar niet alleen met zijn medische kennis drukte de Hagenaar de sterfte in zijn kamp. Hij gaf de mannen in die moeilijke dagen steeds de volgende raad: „Geloof en vertrouwen, mannen, die kunnen je redden! Al zovaak ver loor men mét het geloof ook het le ven Ten besluite van het op Kasteel Oud-Poelgeest gehouden vyfde oecumenische jeugdcongres, waar negen landen waren vertegenwoordigd, werd gisterenmorgen in de Pauluskerk te Oegstgeest een radio-kerkdienst gehouden, waarin ds. B. C. Visser het liturgisch deel verzorgde en mr. A. W. Kist preekte over het onder werp: Afrika: vraagteken op de wereldbol. Voor het eerste gedeelte van de schriftlezing uit Zefanja 3 vers 714 kwam een Zweedse studente voor de mi crofoon terwyl Handelingen 8 vers 2640 werd gelezen door een jonge vrouw uit Nederland en een neger-predikant uit West-Nigeria. Het voorgelezen gedeelte uit Hande lingen 8 gebruikte mr. Kist als uitgangs punt voor zijn predikatie. Hij schetste het bijna onopgemerkte voorval van de ontmoeting van Filippus met de kamer ling, werkte deze nader uit om tot de slotsom te komen hoe belangrijk dit ge weest is, want wie had kunnen denken, dat eeuwen later blijken zou hoe God de gang der volkeren nog steeds blijft be palen. Voor dit wonder van God mag men niet onbewogen blijven. Men mag b.v. niet alleen maar zien de neger, die voor de microfoon stond, maar ver daar door en overheen. Wij vanmorgen zijn de levende bewijzen van de vervulling van Salomo's gebed, aldus spr. In Cen traal Afrika is een gigantische worste ling aan de gang, welke moet leiden tot de vrijmaking der volkeren aldaar, on danks de tegenkrachten van witte en zwarte mensen. De ontwikkeling ging spr. na en hij wees in het bijzonder op het tijdstip, meer dan drie eeuwen geleden, dat de eerste blanke in Afrika aan wal ging. Op dit moment begint er een re volutie, drie eeuwen van slavenhandel en verschrikkelijke sterfte onder de be- woners. In de 19e eeuw vond de verdeling in parten plaats en de heerschappy over „Parel aan kroon van de voetbalsport" Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan recipieerde het bestuur van de sportvereniging Wassenaar zaterdag middag in de tent op het sportterrein aan de Charlottestraat. Uit de daar aanwezige menigte bloemstukken bleek al dadelijk van de sympathie voor de vereniging en het bestuur. Aan het begin van de zitting gaven de leden bij monde van de voorzitter van de feestcommissie, de heer H. J. D. Brandes, uiting aan hun dankbaarheid voor de goede "leiding door het aanbie den van een elektrische klok. Wethouder loco-burgemeester mr. dr. J. Hazenberg, aanwezig met wethouder E. M. Schade, was het een aangenaam voorrecht zijn gelukwensen aan te bie den. Het is mij bekend, zei hij hoe moeilijk het is een vereniging omhoog te brengen en op peil te houden. Dit is U gelukt. Als ik zie het aantal leden en supporters, dan is dit voor mij het be wijs van het belang van uw vereniging voor een groot deel van de Wassenaarse bevolking. Hij besloot met de beste wensen voor het voortbestaan van de vereniging. PAREL De heer D. de Nys. die namens het bestuur van de KNVB feliciteerde, merkte o.a. op. dat het bestuur zijn taak heeft verstaan, dat in de Sportver. Wassenaar de sport wordt beoefend in de juiste zin van het woord en dat de vereniging beschouwd kan worden als een parel aan de kroon van de voetbal sport. Hij bood de plaquette voor het 25-ja- rig bestaan aan. benevens een bal. Voorts overhandigde hij namens scheidsrechter Kroezeman een kleed voor de bestuurstafel. Als afgevaardigde van de Afd. Den Haag van de KNVB huldigde de heer N. van Wijk het bestuur en bood een wa- terstel aan. Voorts speldde hij de heer H. Reemmerswaal. secretaris van de SW die. zoals hij zei. door zijn toewijding 23 jaar een sieraad voor "de bond was. een zilveren insigne op. De heer J. C. Brinkman sprak als vertegenwoordiger van de landelijke bond van amateurverenigingen over de waardige plaats van de S.W. onder deze verenigingen en van de hoge prijs, die de bond op haar lidmaatschap stelt. Hij hoopte binnenkort een aandenken aan te bieden. Commissaris J. Maandag wenste per soonlijk en in functie het bestuur geluk. Hij wees er op. dat de politie nogal met de jeugd te maken heeft en gaf uiting aan zijn blijdschap over het bestaan van een zo bloeiende vereniging, welke de jeugd door de sport in goede banen leidt. Namens de Buurtvereniging bood de voorzitter, de heer Hoefakker. een grote prijzenkast aan, waarbij hij wees pp de nauwe band tussen de S.W. en zijii ver eniging en op,de wederzijdse sympathie. VELE SPREKERS Al of niet met aanbieding van ge schenken voerden nog tal van sprekers het woord. De heer J. du Crocq namens de scheidsrechterscommissie. de heer K. Th. Boersma voor de Ned. Honkbalbond, de heer Wurms namens de HSV, de heer J. D. Hofman namens het Wassenaarse Sportcontact. Voorts afgevaardigden van plaatselijke sport- en andere ver enigingen, van zusterverenigingen bui ten de gemeente, waaronder HBS en ADO. Onder de particulieren, die hun opwachting kwamen maken, waren o.a. de raadsleden mevr. I. H. Eemstman- Steghgers en H. L. J. van Dillen. Voorts waren zeer vele telegrafische en schrif telijke gelukwensen binnengekomen. De voorzitter van de S.W.. de heer A. Houps, dankte alle sprekers persoon lijk en aan het eind van de receptie be tuigde hij nogmaals dank in het alge meen. 5 miljoen kleurlingen. Wel heeft de blanke er veel goeds gedaan, doch men hoede zich voor de ernstige zonde der zelfrechtvaardiging. Wij hebben ons als Europeanen allerminst te gedragen als de barmhartige Samaritaan, beter immers lag ons de rol van de rover. Laat ons met alle ernst proberen mee te werken om van Afrika een leefbare ruimte te maken en meester te wor den over de techniek die zowel in Afri ka als in Europa ons over de hoofden groeit. Er is in Afrika nog veel te doen: ziek tebestrijding, kanalisering, huisvesting, ontginning enz. Wij Europeanen moeten als partners optreden of hebben wij ons recht verspeeld ons als zodanig aan te dienen? Kan het ook zyn dat de rollen omgekeerd zullen worden en Afrika ons de weg moet wijzen in onze hopeloze verdeeldheid? Nadat Johan Sweers de dienst met orgelspel had besloten, ble ven nog vele kerkgangers achter om met de buitenlandse gasten het Heilig Avondmaal te houden. HET MASKERSPEL De vertoning van het maskerspel, dat beoogde een uitbeelding te geven van hetgeen tijdens het congres was behan deld. kon wegens het slechte weer niet in de openlucht plaats hebben, zodat het Koetshuls in gebruik was genomen. De belangstellenden werden door mr. Kist verwelkomd. Freule van Heemstra gaf bij dit spel een uitvoerige en duide lijke toelichting. Op vaak treffende wij ze wisten de deelnemers met hun eigen gemaakte maskers een beeld te geven van de rol. die zij in het spel toegewezen hadden gekregen. Men zag enkele Europese landen, sommige oogkleppen dragend, die het uitzicht op hetgeen bulten het eigen land gebeurt wegna men. Het spel verplaatste ons naar een Afrikaans dorp waar men kennis maakt met het stamverband waar de zendeling verschijnt doch ook de handelaar die op slimme wijze zijn voordeel zoekt. Hij draagt een masker met twee gezichten. De Euronese landen werkten elk voor zich. totdat na de tweede wereldoorlog het belang van inteeratie wordt Inge zien. Hoezeer de technische hulpverle ning aan het Afrikaanse volk nodig is wordt uitgebeeld in de wijze van vis vangst Er is honger en armoede, totdat de motorboot komt. Men ziet voorts hoe DDT de malaria helpt bestrijden. Dit hulpmiddel betekent een ongelofelijke zegen. De ellende die ontstaat als de Afrika ners uit hun stamverband gerukt in de grote steden gaan werken is ontstellend. De demonenmaskers tonen de geld zucht en de drankzucht. Het volk ca at snel ten gronde. Als de Oecumene bin nentreedt wordt duidelijk wat de kerken kunnen doen. Hier werd s-ewezen op het werk uitgaande van de Wereldraad der Kerken. Europa kan evenwel wegens kortzichtigheid niet helpen. Het masker is alleen maar een oog. een mond. een oor. doch nooit de gehele mens. De sre- rechtisheid doet haar intrede, welke onmisbaar is om de coede verhoudingen te bevorderen. Als alle deelnemers aan het spel samengebracht zijn geeft een vertegenwoordiger van elk der negen landen zijn visie over de geweldige pro blematiek waarvoor men gesteld is tij dens dit congres. Zjj nemen zich voor vooroordelen te overwinnen en in eigen land en eigen kring wat te gaan ondernemen. Het spel wordt besloten met het gezamen lijk zingen van: „A toi la gloire", het lied van de Wereldraad der Kerken. tens, dokters-assistente, Morssingel 2; KastelJJn, verpleegster. Lijsterstraat 18. VERTROKKEN: C. P. Doeve en fam., Spaarnestraat 11 naar Groot-Brlttannië; D. de Geus en fam.. De Goejestr. 9 naar Verenigde Staten; F. Remmelts en fam., Franchimontlaan 18 naar Ned. Antillen; J. C. M. G. Rlviére en fam., H. de Vrlesstr. 78 naar Frans-Afrika; S. Oudshoorn en fam.. Leliestraat 27a naar Canada; H. Berger en fam.. Bilder- dykstr 4 naar Verenigde Staten; L. P. van Glnkel en fam.. Boshuizerkade 67 naar Verenigde Staten; M. Uiterlinden-Van Zijp en fam., L. Morsweg 71 naar Zuld- Afrika; A. J. Gljzenjj en fam., Boshuizer kade 53 naar Canada; K. P. Smit en fam.. Rijnsburger weg 187 naar Liberia; W. Oude mans en fam.. Rijnsburgerweg 75a naar Bolivia; R. L. Newman en fam., Rijnsbur gerweg 159 naar Canada; L. J. M Gussen- hoven en fam., Haariemmerstr. 42b naar Australië; L. F. Phlltppo en fam.. Suma- trastraat 50 naar Zuid-Afrika; H. Meyer en fam., Langestraat 37 naar Zuid-Afrika; J. F. W. Beerenfenger en fam Ooster straat 13a naar Canada; Jonkheer E. D. v. Nispen en fam., Burggravenlaan 23 naar Canada; L. Spaanderman en fam., 5e Bin nen vestgrt 16 naar Veere, Markt A3; J. Vrijman en fam., Zoeterw. Singel 86 naar Amsterdam, Slotermeerlaan 65; J. S. van der Helde en fam., Valdezstr. 4 naar Leld- schendam, Pr. Benhardlaan 91; J. Stolk- Drop en fam., Kanaalweg 82 naar Geldrop, Beneden Beekloop 70; P. C. Rijsbergen- Wouters en fam., Schuttersir. 24 naar Am- Sterdam, Blankenstr. 141 II; J. Sljtsema en fam.. Da Costastr. 68 naar 's-Graven- hage. Joh. Bildersstr. 52; A. Koppier en fam., Burggravenlaan 137 naar Vlaardln- gen, v. Hogendorplaan 110a; J. J. van Mil en fam., aan boord, naar Leidschendam. Pr. Bernhardlaan 95; M. A. Zijlstra, Witte Singel 37 naar Ned. Antillen; M. A. M. Yousef, Steenschuur 2 naar Egypte; J. IJ. Groeneveld, Rapenburg 12 naar Verenigde Staten; B. N. Reljdon, Rapemburg 110 naar Ver. Staten; Raden Wlitoelar Kartaadi- poetra, Plantsoen 29 naar Indonesië; G. J. van Alphen, Meerburgerstr. 7 naar Frans- AfrikaM. Bertschmann, H. Rijndijk 134 naar Zwitserland; K. H. Wendt. H. Rijn dijk 42 naar Duitsland; A. M. Kaptijn, Wasstraat 31 naar Indonesië; P. L. N. The- Liem, Kam. Onneslaan 32 naar Indonesië; M. Twerda, De Sitterlaan 47 naar Groot- Brittannië; A. van Leeuwen, Melch Treub- laan 21 naar Canada; C. W. F. Onvlee, Pr. Wilhelmlnastr. 18 naar Canada; E. A. van Viersen-Lewis. Groenhovenstr. 20 naar Verenigde Staten; R. T. Pehrson. Nic. Beetsstr. 22 naar Denemarken; C. M. Baars. Brederodestr. 42 naar Canada; J. H. Knol, Calandstr. 44 naar Canada; C. van der Heyde, Rijnsb.weg 75a naar Afrika; Raden Moedarso, Rijnsb.weg 140 naar Indonesië; J. S. Wojoik, Boerhaavelaan 42 naar Ver enigde Staten; F. E. F. M. Derom, Boer haavelaan 15 naar België; M. A. Sutaarga, Boerhaavelaan 17 naar Indonesië; A. G. ten Oate, Joh. de Wittstr. 40 naar Canada; 3. G. W. M. Schaap, Terweepark 2 naar Verenigde Staten; J. F. Roh.. Roodborst- straat 36 naar Verenigde Staten; A. A. ter Laag, Oude Singel 50 naar Argentinië; L. Rogier, Oude Vest 33 D naar Zwitserland; J. J. Jansen, Langestr. 30 naar Australië; W. M. Lagerberg, Sophlastr. 43 naar Zuld- Afrlka; C. P. M. Meerpoel, Hooigracht 48 naar Zwitserland; T. Mulder, Herenstg 21a naar Woerden, Ged. Blnnengrt 26; B. J. A. Brenninkmeijer. Noordelnde 50 naar Lich tenvoorde, Raadhuisstr. 10; H. L C. van Rijn-Vogelenzang, Noordelnde 32 naar 's-Gravenhage, v. Merlenstr. 94; A. M. C. Simonis, Zoerw. Singel 106 naar Amster dam, Stadiionkade 135; A. M. Weydung, Zoeterw. Singel 56 naar 's-Gravenhage, v. Aerssenstr. 30; W. F. van Campen, Meloen- str. 11 naar Vogelwaarde, Rapenburg 114; L. H. van Capelle, W. Singel 40 naar 's-Gravenhage, H. Boomstr. 12; A. Grypma, Morsweg 108a naar Arnhem, Steenstr. 18: F. G. van Hoogstraten, Rapenburg 12 naar 's-Gravenhage. v. Hogenhoucklaan 86; I. Eeurze, Nlc. Beetsstr. 22 naar Denemarken; E. J. Molenaar, Rijnsb.weg 10 naar Heem stede. Irlslaan 5; J. G. Versteeg, Rijnsb. weg 10 naar 's-Gravenhage, Moerweg 418; Barones Van der Feltz. J. C., O. Vest 33c naar De Bilt, Blldzigt 24; A. Blaas. Mare- singel 63 naar 's-Gravenhage, Kaapstr. 246; L. H. de Jong, De Goejestr. 37 naar Zeist, Prof. Lorentzln 76; J. W. Ort. Morsweg 66 naar Alkmaar, Nassauplein 24; C. H. van Bodegom. Kagerstr. 24 naar Rotterdam, W. de Wlthstraat 41; C. het Jonk, Rijnsb. weg 10 naar Rotterdam. Groeneveld 15; M. N. Wolterbeek, O. Singel 146 naar 's-Gravenhage, Trompstr. 236; Soemitro, Haagweg 164 naar Duitsland. nisatoren met het mooie weer en wens te veel succes toe. Bovendien reikte de heer Ploeg aan Piet Haan. de winnaar van verleden jaar de Oranje leiderstrui uit. die hij op de eerste etappe zal dragen. Garnizoens commandant Jhr. J. J. G. Alting_ von Geusau overhandigde, aan Adri Voor- ting de leider van het militaire klasse ment van verleden jaar de rood-wit- blauwe trui. Daarna reden de ploegen onder de to nen van het Belgische. Duitse. Zwitser se. Italiaanse en Nederlandse volkslied een voorstellingsronde. Voor de leiders. Koblet, Magni 'de Italianen hadden zich op de Catharine- singel, achtervolgd door een meute jon gens op sportfietsen wat losgereden), Wim van Est, die vlak voor de start nog moeilijkheden had met zijn derailleur, Gerrit Schulte en Gerrit Voorting. kla terde het applaus van de aardig bezette tribunes noog op, „Hup Holland hup", zong de jeugd toen de Nederlandse ploe gen passeerden Na de renners ronkten de ploegleiders als generaals staande in hun auto's, waarop de reservefietsen waren gemon teerd het stadion uit. Directeur Van Erp slaakte een zucht van verlichting. Een jaar van moeizame voorbereiding was voorbij. De rondeka ravaan van vierhonderd man had zich in beweging gezet. Op weg naar het 200 kilometer verder gelegen Steenwijker- wold. Het rondeavontuur was begonnen. NIEUWE UITGAVEN. In een reeds "lang bestaande behoefte: een nieuwe plattegrond van Leiden, heeft de firma B. de Kier te Lelden thans voor zien. De kaart, die met de laatste ge gevens is bijgewerkt (zelfs de nog in aanleg zijnde verzetsheldenbuurt komt er op voor) geeft ook een aanwijzing waar alle openbare gebouwen, sport- en speel terreinen, polders, parken en plantsoenen etc. te vinden zijn. Gevoelige verliezen op de beurs Er zijn vandaag by opening zware klappen gevallen op de Amsterdamse effectenbeurs. De spanning rond het Suezkanaal neemt toe, gezien de En gels-Franse troepenbewegingen en ook de militaire toebereidselen in Egypte. De markt opende vanmiddag enigs zins nerveus, doch van een vloed van verkopen was geen sprake. Niettemin werden er bij opening gevoelige verlie zen geleden. Zo werd voor Kon. Olie bij opening 789 betaald, waarna de koers verder achteruitliep tot 785V2. Vrijdag middag sloot het hoofdfonds op 821%. Unilever noteerde circa 20 punten lager, AKU en Philips beide circa 10 punten. Ook de overige sectoren verkeerden in een mineurstemming. Nadat men over de eerste schrik heen was kreeg de markt een iets kalmer aanzien. Kon. Olie zakte aanvankelijk nog door tot 783 maai- wist zich lat r te herstellen tot 790. Tegen slot kregen de verkooporders echter weer de over hand op indicaties uit het buitenland en het hoofdfonds verliet de markt op circa 785, hetgeen 36 punten lager is dan jl. vrijdag. Unilever sloot met een verlies van 16 punten. Philips noteerde 10 punten lager en Aku kwam van 259 op 251. De Scheepvaartsector had een zeer rustig verloop, doch ook hier kwamen verliezen van 1 tot 4 punten veelvuldig voor. Uiteraard werd op de beurs druk gesproken over de jongste Indonesische regeringsmeüeaeling, waarbij de schv'- den aan Nederland niet worden er kend. Voor de desbetreffende Indone sische Staatsleningen maakt dit niet veel uit, daar rente en aflossing door de Nederlandse Staat zijn gegarandeerd. Niettemin acht men deze maatregel te leurstellend en de Cultuurfondsen ver keerden in een mineurstemming. Amsterdam Rubber zag zich circa 4 punten ontgaan. H.V.A. en Ver. Deli noteerden pas tegen slot en werden circa 7 punten lager vernomen. De ani mo op de fceleggingsmarkt was ver te zoeken en de meeste Staatsleningen, in clusief de Indonesische, verloren een achtste tot een kwart punt. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 6 augustus. Londen 10.6778—10.64%: New York 3.83%-3.83; Montreal 3.88HParys 1.C845 1.0855: Brussel 7.64%—7.65%; Frank furt 91.07%— 91.12%; Zürich 87.36% 87.41%; Ziirich (vr. fres) 89.31%— 89.36»/2; Stockholm 73.89-73.94; Kopen hagen 54.97%—55.02%; Oslo 53.20%— 53.25%; Milaan 60.86%-^0.90,/2. Beurs van Amsterdam Maandag 6 augustus. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 97ft L 97% Grootboek obl89% Ned. '51 3% 96!4 96% Ned. '53 (3%) 94 ft 94% Ned. '48 3% 90*3 90% Ned. '54 3% 91 90% Ned. '55 3% 91 90% Ned. '55 II 3% 91% 91!" Ned. '47 3% 3 92% 91*1 Dollarlng '47 3 94^ Ned. '56 3% 92 92% Investenngscert. 3 94% 94% Ned. 62-64 3 94ft 93% Indië '37 A 3 93% 93 Grootboek '46 3 90** 90 ft ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 55 51% Nat. Handelsbank 132% 129 Ned. Handelmy202 198% A.K.U259% 250% Philips 298% 287 Unilever 419 402% Wilton Feyenoord 322 Bill ton 2de r267 250 Kon. Olie f.50.— 416 Kon. Olie 821% 784% Amst. Rubber 89 84% Holl. Amer. lyn 195% 192% Kon. Ned Stoomb. 168 164% Ned. Scheepv. Unie 177% 174% H.V.A115 106 Java Cult65 62 L Dell My. lJ6%exd 108 Senembah80% 78 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 95ft 95% Den Haag 1937 1 3 90% Lelden 1947 96% R'dam '37 I III 3% 95 94 Industr. Obligaties Philips Dollarlng 101% 101% Premieleningen A'dam '51 2% 127 126% Eindhoven '54 2% 99% 99% Enschede '54 2% 98 99 Den Haag'5112% 116 116% idem II 2% 115 R'dam '52 I 2% 116 118% idem II 2% 116 Utrecht '53 2% 110 112% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 245% 244 Rotterd Bank220 218 Twentsche Bank222 221 Industrie Ondernemingen Ned. G en Spir fabr 234% Kon. Ned. Grofsm 116% 116 B Rott. Droogd My. 615 Tieleman en Dros 12% Handelsondernemingen Borsumij. cv A f 1000 106% 104%. Internatio 123 120 Diversen Albert Heyn290 Ned M Walv Vrt. 71% 71 Spoorwegen Deli Spoorw. My. 20% 20 Amerik. fondsen Anaconda 80% 81ft Shell Oil Cy90 92% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V .K 3/8 Holl. Constructie 130 Ing bur v Bouwnyv 125 124GB Int Kunststoff Ind. 55 Kon Ned Edelmet 65 66%GB Pref w a idem 70 TextieJ Geor v Wijk 82% 82 Leidsche WoLspinn 365 362L~ Ned Electroiasm 363 Sikkens LaklaDr '53 540 540 Ver. Touwfabrieken 175 174 Wernink's Betonm iqo%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7