Geduld van treilvissers uitgeput Nieuwe staking richt zich tegen Rijksbemiddelaars Nederlandse Tour-ploeg in Amsterdam gehuldigd DINSDAG 31 JULI 1956 UITBREIDING NIET UITGESLOTEN Gezien het „solidariteits-begrip" in de visserij moet het niet uitgesloten worden geacht, dat de staking zich inderdaad over alle treilers als een olievlek zal uitbreiden. Vandaag moe ten de Tzonne IJM 1 en de Joh. Pol derman IJM 20 varen, maar algemeen neemt men aan dat de opvarenden Wat insiders de vorige week al hebben zien aankomen, toen het vertrek van de stoomtreiler Haarlem IJM 9 enige moeilijkheden gaf, is gisteren werkelijkheid geworden. Het geduld van de vissers op de IJmuidense treilers is uitgeput. Zij zijn het wachten op een nieuwe C.A.O. moe en hebben voor de tweede keer dit jaar het bijltje er bij neergelegd. Vijf schepen, die naar zee hadden moeten vertrekken, bleven liggen. De Eveline IJM 116 kampte met personeelstekort, maar van de Amsterdam IJM 28, Klaas Wijker IJM 85, Vios IJM 24 en Thorina IJM 33 heeft de bemanning botweg geweigerd naar zee te gaan. Er is nu ongeveer een maand verstreken sedert de overeenkomst, die tussen redersverenigingen en erkende vakbonden werd bereikt, ter goedkeuring werd gezonden aan het College van Rijks bemiddelaars. Die goedkeuring had er al lang kunnen zijn, menen de vissers, waarbij zij overigens de redersvereniging noch de erkende vak bonden de schuld geven van het lange uitblijven. De staking is dan ook, hoe vreemd dit ook moge klinken, gericht tegen de Stichting van de Arbeid en het College van Rijksbemiddelaars. Zoals men zioh nog zal kunnen her inneren, brak bij het begin van dit jaar een staking uit op de IJmuidense trei- lervloot-, omdat de bemanningen een aantal verbeteringen wensten doorge voerd te krijgen. Daarbij werd het mid del van de staking aangegrepen om te gelijkertijd te protesteren tegen de wens van de reders om op een ander loonsysteem over te gaan De redersver- eniging had daarbij de morele steun ge kregen van de Centrale Bond van Transportarbeiders, die toen, voor wat de vissers betreft, juist was omgezet in de Centrale van Zeevarenden ter Koop vaardij en Visserij. Deze staking, gesteund door het on afhankelijk verbond van bedrijfsorgani saties. heeft drie maanden geduurd. Pas toen de reders individueel de toezegging hadden gedaan om al het mogelijke te doen binnen twee maanden overeen stemming over een nieuwe C.A.O. te be reiken, werden de sohepen weer bemand. Kort daarna zijn inderdaad onderhan delingen geopend tussen de redersver eniging en de erkende vakbonden. Begin juni werd in een communiqué aan de opvarenden medegedeeld, dat op de voornaamste punten overeenstemming was bereikt. De vaste gage zou voor de matroos worden verhoogd van f 172 tot f 230 per maand en voor de overige op varenden naar verhouding. Er kwam een vergoeding voor werkkleding, een enkele rang wend ook in percentage opge trokken. Nadien is ook nog de voedingslijst uit gebreid en werd een regeling uitgewerkt, die meer vakantiedagen in het vooruit zicht stelde met bovendien een vakan tietoeslag door middel van vakantiebon nen. Beg'in juli kon de bereikte overeen komst ter goedkeuring worden voorge legd aan het College van Rijksbemidde laars. Redersverenigingen en vakbonden moesten verder, net als de opvarenden, afwachten. In de overeenkomst was ech ter de clausule opgenomen, dat deze zou gelden met terugwerkende kracht van 1 april 1956 af. ONTEVREDENHEID De vorige week, toen de Haarlem IJM 9 naar zee moest, gaven de opva renden reeds uiting aan hun ontevre denheid over het lange uitblijven van de goedkeuring pp de C.A.O. Na enig beraad besloten zij toen naar zee te gaan. maar verklaarden nadrukkelijk, dat als tijdens deze reis de goedkeuring niet af zou komen, dan zouden zij bij binnenkomst van boord stappen en niet meer gaan varen. Hetzelfde deed zich maandagmorgen voor bij de Amsterdam IJM 28, Klaas Wijker LJM 85, Vios IJM 24 en Thorina IJM 33. De bemanningen waren opge roepen om 10 uur te gaan varen. Tóen de schepen bleven liggen, dadht men aanvankelijk, dat dit alleen een gevolg was van de nog uitrazende storm. Maar ook op deze sohepen was grote ontstem ming en tenslotte liepen de gesprekken zo hoog, dat volgens de heer J. Koning, bestuurder van het O.V.B., de opvaren den hem om een spoedvergadering vroegen. SPOEDVERGADERING Met 60 man is teen vergaderd en na enige discussie werd met algemene stemmen besloten niet te gaan varen. Voorts werd afgesproken ook de nog op zee zijnde treilers bij binnenkomst in de staking te betrekken. Een van de reders zou, volgens de heer Koning, nog geprobeerd hebben de gemoederen te kalmeren, door aan zijn bemanning alvast het meerdere, wat zij vclgens de nieuwe C.A.O. te goed zou hebben, uit te betalen, doch het mccht niet baten. De heer J. Koning deelde voorts mede, dat hjj contact heeft gehad met de redersvereniging en daar gepleit heeft om bij het College van Rijksbe middelaars op enige spoed aan te dringen. Tevens sou h|j bij het College zijn licht opsteken om te onderzoeken of men daar bereid zou zijn een dele gatie van de vissers te ontvangen. zioh bü hun stakende collega's zullen aansluiten. Wanneer men de belangen van de vissers beziet, dan is het moment voor deze staking wel bijzonder ongelukkig gekozen. Het was namelijk al bekend, dat de Stichting van de Arbeid de par tijen bij de onderhandelingen over een nieuwe C.A.O. heeft uitgenodigd om woensdag gehoord te worden. Het is dus niet uitgesloten, dat daarna spoedig een beslissing genomen zou worden door het College van Rijksbemiddelaars. Anderzijds hebben de vissers van de heer Koning vernomen, dat in de Stich ting van de Arbeid wel enige bedenking tegen de nieuwe overeenkomst zou be staan. Met name zou de verhoging van de vaste gage van f 172 tot f 230 per maand met daarbij nog een percentage van de besomming, niet de algemene instemming hebben verkregen. WONDERLIJKE SITUATIE Dat men echter opnieuw naar het middel van de staking heeft gegrepen, wekt des te meer bevreemding, omdat de actie niet tegen de reders is gericht. Het is daarom een wel zeer wonderlijke situatie, dat men wil trachten op deze wijze zijn eisen kracht bij te zetten tegenover een officiële instantie als het College van Rijksbemiddelaars. De meest voor de hand liggende reactie van die zijde zal zijn, dat men een beslising in de onderhavige kwestie uittselt. Tenzij het College van Rijksbemiddelaars, we tende hoe kwetsbaar het visserijbedrijf toch al is, tot de conclusie komt, dat het in het onderhavige geval wel wat lang op zijn uitspraak" heeft laten wachten. Jubileum wedstrijden Leidse Zwemclub Ter ere van 70-jcrig bestaan Ter gelegenheid van haar 70-jarig be staan organiseert de Leidsche Zwem- club, sinds 1947 verenigd met „Poel meer", a.s. zondagmiddag interna tionale wedstrijden in de zweminrich ting „De Zijl". Het programma, dat te halfdrie aan vangt, luidt als volgt: Waterpolowed- strijd Nederland BNederland jeugd; zwemwedstrijden voor Nederlandse zwemmers en zwemsters direct onder de top: waterpolowedstrijd NederlandGr. Brittannië. De opstelling van de B-ploeg is voor lopig als volgt: Kniest (doel), v. Feggelen. Ten Thije en v. d. Zwan, Janssen. Mosterd en Mol- huyzen. De jeugdploeg bestaat uit: Hermsen (doel), Walewijn, De Boer en Aalbers. Swijghuizen. Vriend en Tim mermans (LZC). JUBILEUMNUMMER CLUBORGAAN Ter gelegenheid van-dit 14de lustrum is ook een jubileumnummer van het cluborgaan verschenen. De wethouder van Onderwijs en loco-burgemeester, de heer J. C. van Schaik schreef het voor woord. waarin hij de jubilaresse dankt voor de goede propaganda voor de zwemsport en voorts bevat het bijdra gen van Jan de Vries, de voorzitter van de Kon. Ned. Zwembond. de nestor der Nederlandse sportjournalistiek H. A. Meerum Terwogt, de voorzitter van LZC de heer drs. J. van der Reyden en de oud-secretaris Bernard Plarijer. Enige foto's ..uit de oude doos" herinneren aan de tijden van weleer. WIJZIGINGEN IN NEDERLANDSE PLOEG De Nederlandse zwemploeg, die op 4 augustus te Coatbridge tegen Engeland zal uitkomen is op een aantal plaatsen gewijzigd. Bij de dames is Cockie Gastelaars. die onlangs is geopereerd, vervangen door Hettie Balkenende (ZAR). Rita Kroon (Robben) neemt de plaats in van Door- tje de Leeuw (RDZ). Ook Geertje Wie- lema (HZC) zal niet starten. Op de 100 meter rugslag komt nu Jopie van Alphen (RDZ) uit. Loes Zandvliet (Leidse Golfbrekers) neemt de plaats in van Jopie van Al phen op de 100 meter vrije slag. De Franse dansgroep „Orfeo Canigou" gaf maandagmorgen te Den Haag een dansdemonstratie op het plein gelegen tussen het oude Stadhuis aan de Groenmarkt en de Grote Kerk. Onder grote belang stelling werden enige volksdansen opgevoerd. De vierde toetswedstrijd ALLEEN HET WEER KAN AUSTRALIË VAN NEDERLAAG REDDEN Australië heeft nog steeds 8 wickets te verdedigen in de vierde toetswedstrijd tegen Engeland en met nog een dag te spelen maken de „Aussies" een goede kans uitsluitend door het weer gered te worden. Want maandag werd er in to taal slechts 65 minuten gespeeld, eerst was er een uitstel wegens de door en door natte pitch en later omdat de re gen opnieuw neerstroomde. In die tijd scoorde het derde wicketpaar van Aus tralië, Colin Masdonald en Ian Craig 25 runs zonder dat zij gescheiden werden. Australië stond nog 291 runs achter toen de regen een voortijdig einde aan de wedstrijd maakte. Beide teams won nen één match in de serie van vijf. De laatste maal dat de beslissing viel in een testmatch Engeland-Australië te Man chester was 51 jaar geleden. Het scorebord ziet er als volgt uit: Engeland eerste innings 459; Australië eerste innings 84, tweede innings (zater dag 59 voor 2) C. Macdonald not out 25, J. Burke 0, J. Craig not out 24. Wout Wagtmans door de jeugd op de handen gedragen Ongeveer 20.000 wielerliefhebbers hebben gisteravond in het Olympisch Sta dion te Amsterdam de volledige Nederlandse tourpoeg en Kees Pellenaars een grootse ontvangst bereid. Nadat de renners en de ploegleider door de directeur van het Stadion, de heer D. J. Bessem en de voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dijk waren toegesproken en bedolven waren onder boeketten bloemen, maakten zjj in twee open auto's een ereronde over de slntelbaan. LEK GESLAGEN MIJNENVEGER GEZONKEN. De mijnenveger „Crijnssen", in conser vatie in het natte dok op de Rijkswerf in Den Helder, is het afgelopen etmaal tengevolge van de storm gezonken. Ver moedelijk is het schip lek geslagen. Met ponten heeft men het schip zover boven water weten te krijgen, dat het in het dok kon worden gesleept om daar ge heel te worden leeggepompt, waarna het lek kon worden hersteld. LEGPENNINGEN VOOR EISENHOWER EN MONTGOMERY. De „Vereniging van oud-leden van het korps tolken der Kon. Landmacht" heeft gisteren in Den Haag twee legpennin gen uitgereikt, welke resp. bestemd zijn voor president Eisenhower en veldmaar schalk Montgomery. Gistermorgen heeft de voorzitter van de vereniging, de heer J. G. van der Tooren, aan de kanselier van de Britse Ambassade, de heer J .G. Tahourdin, de bronzen legpenning met oorkonde, be stemd voor veldmaarschalk burggraaf Bernard Montgomery van Alamein, voormalig opperbevelhebber van de 21ste legergroep, overhandigd. 's Middags is de legpenning met oor konde, bestemd voor president Eisen hower, overhandigd aan de ambassa- .deur der V. S., de heer H. Freeman Matthews. Aan president Eisenhower wordt de legpenning uitgereikt in zijn hoedanigheid van voormalig opperbevel hebber van de geallieerde expeditio naire strijdkrachten. Omstreeks half oktober van het vorig jaar is de legpenning met oorkonde reeds toegezonden aan Prins Bernhard. 1 Tijdens deze rit stroomden honderden jongetjes van de tribunes over het veld om handtekeningen te bemachtigen. Veldslagen ontstonden toen de renners fotokaarten van de Ronde van Frank rijk uit de wagens wierpen. De eerste auto met PeUenaars, Wagtmans, van der Pluym, Hinsen, de Groot en Stol- ker, was onzichtbaar onder een klu wen van enthousiaste knaapjes. Het mooiste kwam echter toen Wagtmans uitstapte en dwars over het midden terrein naar de rennersverbijven wilde gaan. In een ommezien was kleine Wout verdwenen om even later weer op te duiken op de schouders van zijn jeugdige bewonderaars, die hem dwars over het veld naar de Marathontri bune droegen. Als toegift maakte Wout onder grote hilariteit toen nog een ereronde op een oude herenfiets, die hjj ergens in de catacomben had gevonden. Nog nooit hebben Nederlandse renners een dergelijk huldebetoon in Amsterdam gehad. Ter gelegenheid van de huldiging van de Nederlandse Tourploeg werden in ternationale wielerwedstrijden gehou den. De uitslagen luiden: I Sprintwedstrijd Nederland-Duitsland voor amateurs. Eerste rit: 1. Captein (Nederland) 12,4 sec: 2. Mahn (Neder land); 3. Feiler (Duitsland): 4. Ziegler (Duitsland). Tweede rit: 1. Captein 12,4 sec;, 2. Ziegler; 3. Feiler; 4. Mahn. Derde rit: 1. Captein 12.6; 2. Mahn; 3. Ziegler; 4. Feiler. Vierde rit: 1. Captein 12,4 sec; 2. Fei ler: 3. Ziegler; 4. Mahn. Totaal uitslag landenwedstrijd: 1. Ne derland 16 pnt.; 2. Duitsland 24 pnt.. in dividueel 1. Captein 4 p.; 2, 3 en 4. Mahn, Ziegler en Feiler elk 12 p. Omniumwedstrijd voor profs: eerste onderdeel: 1 km tijdrit op Italiaanse wijze, waarbij elke deelnemer 250 meter rijdt en wordt afgelost. 1. Nederlandse ploeg (Schulte, Derksen Hijzelendoorn I en Peter Post) 1 min 1,2 sec. j 2. internationale ploeg Koblet. (Zwit- j seriand) en de Nederlanders van Vliet, Van Est en Gerard Peters) 1 min. 3,2 sec. Tweede onderdeel klassementswed strijd over 5 km met vijf klassementen: 1. Nederlandse ploeg 54 pnt.; 2. interna- I tionale ploeg 36 pnt. 1 Tndivldueel: 1. Hijzelendoorn 17 pnt; 2. Derksen 17 pnt.; 3. Peter Post 14 pnt.; 4. van Vliet 13 pnt.; 5. Koblet 12 pnt.; 6. Peters 9 pnt.; 7. Schulte 6 p.; 8. Van Est 2 pnt. Derde onderdeel ploegenachtervolging over maximaal 5 km: 1. Nederlandse ploeg 6 min 10.2 sec; 2. internationale ploeg 6 min 16.8 sec. totaal 1. Nederland se ploeg 3 punten; 2. intern, ploeg 0 pnt. Wedstrijd voor amateurs over 10 km: 1. Van Heusden (Amsterdam) 13 min 13.0 sec; 2. Buis Badhoeve dorp3. Van der Ruit (Amsterdam). Gerrit Voorting heeft de wedstrijd over 50 km met 22 klassementen, die genoemd waren naar de étappes' van de Ronde van Frankrijk, gewonen. Een bijzondere attractie was, dat „de berg etappes" dubbele puntentelling had den. Na vijftig ronden namen Gerrit Voorting. Wies van Dongen en Gerrit Schulte een kleine voorsprong, die zij langzamerhand wisten te vergroten, vooral toen Jan Hijzelendoorn en Peter Post hen kwamen assisteren. Na 78 ronden, toen dit vijftal voldoende pun ten had verzameld, liepen zij het peleton in. Behalve Gerrit Voorting en Wies van Dongen lieten de overige tourrenners vrijwel niets zien. Na 29 ronden reeds wei-den Nolten en Lahaye, die het hoge tempo niet hadden kunnen volgen, door het peloton gedubbeld, waarna Lahaye even later afstapte. De uitslag was: wedstrijd over 50 km met 22 kassemen- ten: 1.: Gerrit Voorting 67 pnt. 1 uur 8 min 14.0 sec; 2. Peter Post 55 pnt.; 3. Gerrit Schulte 54 pnt.: 4. Wies van Dongen 37 pnt.: 5. Jan Hijzelendoorn 10 pnt.; op één ronde: 6. Jan Derksen 32 pnt.; 7. Krijn Post 23 pnt.; 8. Wil Vrees wijk 19 pnt; 9. Gijs Pauw 17 pnt.; 10. Hugo Koblet (Zwitserland) 13 pnt. De prijs voor de strijdlustigste renner werd toegekend aan de onafhankelijke Vreeswijk, die na de beslissende ont snappingspoging iets te laat probeerde bij te komen, maar gedurende de gehele wedstrijd in de voorste gelederen had gereden en bij alle andere mislukte uit looppogingen een grote rol had gespeeld In het Amsterdamse Olympische Stadion is maandagavond de Ne derlandse Tour de France-ploeg hartelijk gehuldigd. De foto laat zien hoe de wagenwaarin we van links naar rechts Kees Pellenaars. Daan de Groot. Wout Wagtmans en Mies Stolker herkennen, door jeugdig Amsterdam werd bestormd tijdens de tocht over de sintelbaan van het Stadion. VOETBAL DUITSLAND SPEELT OEFENWEDSTRIJD TEGEN NEDERLANDSE AMATEURS De Duitse Voetbal Bond heeft de KNVB verzocht akkoord te gaan met een tweetal wedstrijden tussen de Duitse ploeg, welke naar Melbourne zal gaan voor deelneming aan de Olympische Spelen, en een elftal van Nederlandse amateurs. De eerste ontmoeting is thans vastgesteld op 5 september a.s. te Henge lo. De tweede wedstrijd zal reeds 14 da gen later worden gehouden in een der grenssteden in de buurt van Venlo of Roermond. ZEILEN Laatste dag Holland Week I afgelast Wie de hcaidprijzen wonnen (Van onze zeilmedewerker) Op de laatste dag van de Holland week I besloot het wedstrijdcomité na de wedstrijden eerst tot één uur des middags uitgesteld te hebben, deze ge heel af te gelasten. Een besluit dat. zoals wij gisteren al meldden, na overleg met het Kon. Mete- reologisch Instituut genomen werd. en waarmede de zeilers het volkomen eens waren, want de plas was onbevaarbaar. Ondanks het afvallen van de vierde wedstrijd kon toch tot toekenning van de hoofdprijzen worden overgegaan: Dit waren: Int. Flying Dutchmanklasse: 1. R. Mulka (D.) 100 p.. 2. Bob Boeschoten 72 p.. Valken A: 1. U. de Vries 118 p.. 2. E. A. A. Rolf v. d. Baumen 95 p.: Int. 12 M2 Sharpieklasse A: 1. Jac. Kraan 107 p., 2. B. Kraan 78 p.: Vrijheidsklas se A: 1. C. de Haas 85 p.. 2. J. Korswa- gen 48 p.; Int. Olvmpiadejollen A: 1. H. Prins 66 p.. 2. J. A. N. Tak 51 p.: 16 M2 Streepklasse: 1. A. W. Endstra 77 p.. 2. J. F. Dwarshuis 65 p.; Pampusklasse: 1. W. Blok 57 p., 2. E. v. Essen 50 p.; Int. 12 Voetsjollen: 1. W. H. Holtrop 52 p., 2. H. M. Reyers 39 p.; Int. 12 M2 Sharpies B: 1. mej. M. Donker 50 p.. 2. J. Kuin 34 p.: Vrijheidsklasse B: 1. A. H. j. Otto 75 p„ 2. ir. A. Cramswinckel 73 p.; Int. Olympiadejollen B: 1. W. Zegers 52 p.. 2. E. Rouffaer 41 p.; Int. Finnjollen: 1. B. Markus 74 p.. 2. A. Nelis 54 p.; 16 M2 Puntklasse: 1. drs. J. Lagendijk 41 p., 2. J. G. v. d. Bosch 40 p.; Jeugdklasse: 1. Gebr. de Jong 103 p., 2. Ruud Rijks 70 p.; Int. 12 voetsjollen B: 1. J. E. Kuipers 51 p.. 2. H. J. Robroch 38 p. R. Mulka kwam tevens nog in het be zit van Jan Brasse-prijs en de Flying Dutchman Trophy, terwijl U. de Vries naast zijn hoofdprijs ook de Bruynzeel- prijs won. WATERPOLO LGB—SWIFT (DAMES) 3—2 De dames van de Leidse Golfbrekers hebben gisteravond de damesploeg van Swift de laatste kans op het kampioen schap ontnomen door de Haagse dames met een 3-2 nederlaag naar huis te stu ren. Annie Epskamp scoorde alle Leidse doelpunten, waarvan 2 voor de rust. Swift wist voor de rust de achterstand tot 2-1 te verkleinen met een keurige doorslagbal. Na rust was de Leidse keep- ster zo ongelukkig de bal door haar doel te halen, waardoor de stand gelijk was. Beide ploegen kregen verscheidene kan sen, maar alleen de Leidse dames wisten nog te scoren, zodat de eindstand 32 werd. LGB 2 KAMPIOEN De reserves van de heren van Golf brekers werden zonder zelf te spelen kampioen. De tegenstanders van gister avond. Haagse Watervrienden 2, kwa men niet op en doordat deze ploeg nu 2 punten in mindering krijgt heeft de Leidse ploeg de meeste punten in de competitie bij elkaar gespeeld. CWP—SLEUTELSTAD (DAMES) 1—3 Hoewel de Leidse ploeg in deze wed strijd met 3 invallers verscheen, zijn de Sleutelstad-dames er in geslaagd deze wedstrijd te winnen en daardoor gelijk te eindigen op de le plaats in deze afde ling met het Haagse Zios. Met rust had den de Leidse dames een 1-0 achter stand. Na rust kwamen ze echter opzet ten en vlak achter elkaar werd door doelpunten van Lies Wolters en Betty Taf ij n de achterstand in een 2-1 voor sprong omgezet. Hoewel hierna een Sleu telstadspeelster uit het water werd ge stuurd zagen de Haagse dames toch geen kans om te scoren. De verdediging kreeg het zelfs zo benauwd bij een Leidse aan val, dat. om een doelpunt te voorkomen, een CWP-ster een strafworp veroorzaak te, die door Lies Wolters benut werd, zo dat de eindstand 13 werd. DAMMEN DAMCLUB LEIDEN Al is het dan vakantietijd toch wordt er gedamd. Sinds enkele jaren kent DCL geen rustperiode meer. Mag de opkomst in deze maanden dan ook klein zijn, er zijn toch steeds uitslagen te noteren. Benschop—Laven 0-2. BeltDuprie 2-0. Zeegers—Rijsdam 0-2. Olivier— Schild 2-0, v. d. PuttenErades 2-0, BlomHakemulder 0-2, v. d. Reyden Duprie 2-0, Verhoog—v. d. Putten 0-2, Hakemulder—Blom 0-2, Laven—Ben schop 2-0, v. d. Putten—Olivier afgebr.. Blom—Zeegers 2-0, Laven—v. d. Reyden 1-1. RijsdamHakemulder 0-2. Olivier v. d. Reyden 2-0. Laven, die gunstig lootte, heeft nog al tijd de leiding. Tot dusver moest hij slechts 1 puntje afschrijven. WIELRENNEN Wagtmans toch weer niet in Ronde van Nederland Naar de organisatoren van de Ronde van Nederland mededelen, zal Wout Wagtmans nu weer niet aan de Ronde van Nederland deelnemen. Als kopman van de derde ploeg zal nu Gerrit Voor ting starten. De reden, waarom Wout Wagtmans niet aan de Ronde van Nederland deel neemt, houdt verband met het feit. dat hij een contract heeft getekend met de directie van het Olympisch Stadion te Amsterdam om op 10 augustus in een wedstrijd achter grote motoren uit te komen. Bovendien heeft Wagtmans vier contracten getekend voor wedstrij den in Frankrijk. Verder zal ook Leo van der Pluym geen contract tekenen voor de Ronde van Nederland. Zijn adviseurs zijn van oordeel, dat deze 21-jarige jongen dit seizoen reeds veel van zijn krachten heeft gevergd. Teneinde te vermijden, dat de Dussenaar zich forceert, zal hij niet in de Ronde van Nederland uit komen. BRIDGE. DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN In de negende ronde van de Europese bridgekampioenschappen heeft Neder land met 4456 van België verloren. Na de eerste zitting was de stand 30—28 in het voordeel van de Belgen. De verdere uitslagen waren: Zweden—Noorwegen 66—36; Finland- land—Libanon 78—52; Italië—Egypte 66—18; Frankrijk—Denemarken 57—26; Engeland—Ierland 73—45; Duitsland— Zwitserland 5452. De stand luidt op het ogenblik: 1. Italië 14 punten, 2. Frankrijk 12 punten, 3. Oostenrijk 12 punten, 4. En geland 12 punten, 5. Zweden 11 pun ten, 6. Nederland 9 punten. DUIVENSPORT LEIDSE VITESSE CLUB Uitslag wedvlucht Pont St. Maxcence. In concours 202 duiven, gelost te 8.45 uur met kalme no wind. (344.20 km) le duif te 13.18.36 uur. G. A. v. Alba- da 1-15-24; J. W. Wolters 2-6-7-9-21; J. W. Krol 3. A. Singeling 4-31. Otten-Dek- ker 5. P. Mooten 8-11. S. Koster 10. N. Oudshoorn 12-14-20-32-40. H. Moenen 13-18-22-33, W. Vijlbrief 16. Chr. v. d. Pluym 17. A. v. Royen 19-38. A. v. d. Hulst 23-35, H. V. Riet 25. J. Krekelaar 26-29. Gebr. Kok 27-39. H. Kettenis 28- 36. G. Grebel 30. J. Dekker 34. J. v. Al phen 37. F. N. Bink 41. Kampioen oude duiven. 1. G. A. v. Albada (5) 1494.85 pnt., 2. A. v. d. Hulst (4) 1431.60 pnt., 3. A. Sin geling (4) 1382.25 pnt.. 4. Otten-Dekker (5) 1368.95 pnt., 5. N. Oudshoorn (5) 1350.24 pnt.. 6. J. W. Wolters (7) 1321.48 pnt., 7. S. Koster (4) 1314.92 pnt.. 8. J. van Alphen (4) 1281.60 pnt., 9. H. Moe nen (3) 1246.97 pnt., 10. W. Vijlbrief (1) 1192.65 pnt. LEIDSE CONCOURSCOMMISSIE Wedvlucht met oude duiven vanaf Pont St. Maxcence. Aantal vogels 907, gelost te 8.45 uur met zw wind. Nulpunt 344.20 km. le duif te 13.15.36 uur. C. v. d. Berg (11) 1-31. J. Remmerswaal (10) 2-8. G. v. Albada (5) 3-45. Gebr. Passchier (11) 4. Theil-Wissen (11) 5-21-22-31-49 J. Wolters (6) 6-26-27-43. J. v. d. Niet (11) 7-10-50. G. v d. Ham (10) 9. A. Krol (5) 11, E. Smit 11) 12. Otten-Dekker (5) 13. A. Singeling (4) 14, J. Barnhoorn (11) 15. P. Warmerdam (1) 16-32, M. v. d. Wiel (11) 17, P. Douwes (8) 18, H. v. Klaveren (1) 19. Duindam-Hazen (11) 20, K. Waasdorp (8) 23, A. Kop (3) 24-41 N. Bemelman (1) 25, H. Schoo (8) 28, J. Smeets (9) 29. A. v. Helmond (10) 30, L. Bax (1) 33; A. Dijsselloem (1) 34 R. Pet (1) 35. C. v. Dam (7) 36. H. en J. v. Alphen (7) 37. P. v. Wissen (8) 38; P. Mooten (4) 40-48, F. Kompier (2) 42, S. Koster (4) 44. P. v. d. Drift (9) 46. C. Gijsman (1) 47. Vriendenclub (1). LPC (2), Blauw - Kras (3), Reisduif (4). Bonte Duif (5), Columbia (6), Rijnklievers (7). Voor schoten (8), Warmond (9). Wassenaar (10), Noordwijk (11), Noordwijkerhout (12). Dekkingspercentage 74 Volgens de door het CBS samengestel de voorlopige gegevens bedroeg de waar de van de invoer in juni 1956 f. 1.221 miljoen (v.m. f. 1.136 miljoen), terwijl voor een waarde van f. 899 miljoen (v.m. f. 933 miljoen) werd uitgevoerd. Het dekkingspercentage bedroeg 74 (v.m. 82). ONBEVOEGD LESGEVEN FRANS. Ontstellend groot is het aantal lesuren voor Frans, dat vooral bij het voorbe reidend hoger- en middelbaar onderwijs door onbevoegde leerkrachten wordt gegeven zo wordt opnieuw opgemerkt in het jaarverslag over 1955 der Vereni ging tot bevordering der studie van het Frans. Op de in Utrecht gehouden jaar vergadering werd de vrees uitgesproken, dat getracht zou worden door een noodsprong een uitweg te zoeken hetzij door vermindering van het aantal les uren, hetzij door met een mindere be voegdheid voor leraren (bijv. kandi daats- of A-examen) genoegen te ne men. Beide oplossingen zouden het ni veau der studie van het Frans, en de laatste bovendien de maatschapoeiüke positie der leraren, aantasten.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5