Wagtmans moest gele trui afstaan Morgenstond zonder goud in de mond Walkoiviak neemt haar van hem over Eerste etappe-zege van Cliarly Gaul De Tour in cijfers Regenspierpijn en blaren Het verloop van de 18de etappe WOENSDAG 25 JULI 1956 IcsOtwnir lllllirfpll TI|dnfar«-7AI<m. Etappeplaat <D Vliegende controle G Ravitaillenng fPANKQ 19e etappe 20e etappe (Van een speciale verslaggevers) Grenoble De 29-jarige Roger Walkowiak van de Noord Oost Centrale-ploeg, de man, die in de Tour de France tot nu toe een zeer sterke indruk heeft gemaakt, geregeld in de voorste gelederen te vinden is en boven dien in prima lichamelijke conditie schijnt te zijn, heeft te Grenoble, na de tweede zware Alpenetappe de gele trui op Wout Wagtmans heroverd. De zware ritten tot Bayonne en de daarna gevolgde Pyreneeënetappen heb ben de krachten ook van de sterkste renners sterk aan getast. Het gevolg is, dat de nog moeilijker Alpenetappes de laatste restjes aan energie en uithoudingsvermogen uit de lichamen der afgejakkerde renners zuigen. Zo lijkt de Tour de France van dit jaar veel op een afvalwedstrijd en successievelijk vallen verscheidene favorieten voor de eindoverwinning in Parijs af. Slechts vier man zijn over gebleven: Walkowiak, Wagtmans, Bauvin en Adriaens- sens; alle andere kanshebbers: Ockers, Bahamontes, Gaul en verder Darrigade, Lauredi en Picot zijn teruggevallen, sommigen zelfs in bijzonder sterke mate zoals Gerrit Voorting. Walkowiak, die uit Mont Lucon afkomstig is, waar de karavaan vrijdag op weg naar Parijs nog een nacht bivak keert, had de eerste plaats in de algemene rangschikking reeds van de 8e tot en met de I Ie etappe, tot in Bayonne dus, bezet. De sympathieke regionaal, die in deze etappe sterk aanvallend heeft gereden en in het stadion van Grenoble een huilbui kreeg van oververmoeidheid en reactie op de nerveuze spanningen van de laatste dagen, heeft enkele uren later in zijn hotel begrepen, dat de Tour nog niet door hem gewonnen is. Want daarvoor zijn de verschillen op zijn naaste concurrenten te klein. Van daag volgt nog een moeilijke rit over twee lastige bergen en donderdag staat de tijdrit op het programma met nog een laatste zware Him met 400 meter hoogteverschil, zodat een voorsprong van 3 min. 42 sec. op Wout Wagt mans en 3 min. 56 sec. op Bauvin de spanning, wie als overwinnaar uit de strijd zal komen, eerder nog heeft opgevoerd dan verminderd. Intussen wordt ook de tweede plaats van Nederland in het 1 andenklassement sterk bedreigd. De Italiaanse ploeg komt de laatste dagen naar voren en staat thans derde achter Nederland met slechts 37 seconden verschil. 19eETAPPE 25JUU173KM POeFTAPPE 26 JULI 7A KM Vrouwelijke soldaten uit Israël passeren Eist. Eerste dag Vierdaagse De uitslag van de 18de etappe van de Tour de France van Turijn naar Gre- notrle (250 km) luidt als volgt: 1. Gaul (gem. Lux. ploeg) 8.14.11; 2. Ookers (België) 8.17.33; 3. Nencini (It.) 8.21.40; 4. Bahamontes (Sp.) z.t.; 5. Wal kowiak (NO Centrum) z.t.; 6. Padovan (It.) 8.23.30; 7. Robinson (gem. Lux. ploeg)8. Bauvin (Fr.)9. Van Geneoh- ten (B); 10 Privat (Fr.) allen zelfde tijd als Padovan; 11. Defilippis (It.) 8.25.28; 12. De Bruyne (B) Zjt.; 13. Forestier (Fr.) z.t.; 14. Fornara (It.) 8.26.09; 15. Barbosa (gem. Lux. ploeg) z.t.; 16. Ber- tolo (NOC) zt.; 17. Bergaud (Fr.) z.t.; 18. Brankart (Belg.) 8.27.32; 19 Dotto (Zuid Oost) z.t.: 20. Janssens (Belg.) z.t.; 21 Close (Big.) z.t.; 26. Picot (West) 8 29.49 28. Nolten (Ned.) z.t.; 30. Wagt mans (Ned.) z.t.; 35. De Groot 8.34.10; 49. Voorting 8.38.59; 71. v. d. Pluym 8.49.40; 91. Lahaye 9.11.36. ALGEMEEN KLASSEMENT Na de 18e etappe luidt het algemeen klaissement: 1. Walkowiak (NOC) 99.50.30 2. Wagt mans (Ned.) 99.54.12 (op 3 min. 42 sec.)3. Bauvin (Fr.) 99.54.26 (op 3.56); 4. Adriaenssens (Belg) 99.59.14 (op 8.44); 5. Defilippis (It.) 100.01.32 (op 11.02); 6. Bahamontes (Sp) 100.04.11 (op 13.41); 7. Lauredi (Zuid Oost, 100.05.10 (Op 14.40»; 8.Picot (Weet) 100.08.05 (op 17.35); 9. Privat (Fr.) 100.09.48op 19.18); 10. Barbosa (gem. Lux. ploeg) 100.12.47 (op 22.17; 11. Oc kers (Belg) 100.15.55; 12. Voorting (Ned.) 100.16.17; 13. Robinson (gem. Lux. ploeg) 100.19.07; 14. Forestier (Fr.) 100.23.16; 15. De Groot (Ned.) 100.25.05; 16. Close (Belg) 100.25.28; 17. Gaul (gem. Lux. ploeg) 100.26.38; 18. Monti (It.) 100.27.49; 19. Darrigade (Fr.) 100.29.04; 20. De Bruyne (Belg) 100.30.41; 28. Nolten (Ned.) 100.52.03 29. Van der Pluym (Ned.» 100.54.49; 90. Lahaye (Ned.) 103.26.06. (Als gevolg van de 30 seconden straftijd 2de elders zakt. Wagtmans naar de derde plaats Red. LU.). Als we niet beter wisten, dan zonden we aan de conditie van de binnen komende wandelaars de conclusie verbinden: die hebben het „vier dagen lang" hard te verantwoorden gehad. Het aantal strompelaars en het aantal wandelaars, dat zich tot de afmeldingsbureaus goed hield, doch daarna de schfjn van een vaste tred niet kon volhouden, was zeker zo groot op deze éérste dag als anders na een dag of drie, vier. Was deze dinsdag dan zo'n zware dag; was het parcours zo moeilijk of waren de elementen zo bar tégen de wandelaars? Rechtstreeks bevestigend kan deze vraag niet worden be antwoord, maar wel mag worden geconstateerd, dat deze eerste dag van de veertigste internationale vierdaagse afstandsmarsen grillig was en onbere kenbaar. Deze dag stelde eisen aan de wandelaars, waarin de zorgvuldigste training niet kon voorzien. Regen en een vochtrijke atmosfeer maakten zelfs voeten van geharde vierdaagse wandelaars week: er waren verbaasde routi niers die voeteuvels reclameerden, voeteuvels, waarvan ze het bestaan bijna waren vergeten. En minder geroutineerd en Hepen veerkrachtig naar het par- courseinde omdat toevallig op hun voeten de vochtigheid minder invloed had. Een vreemde dag. deze veertigste dins dag van de reeks Vierdaagsen. Geduren de het morgenkrieken sloeg de regen kletterend op de Betuwse routen; de start was een sombere natte aangele genheid zonder sfeer. De grauwe dins dagmorgen pleegde een rechtstreekse PLOEGEN KLAS S EMENT Het ploegenklasseanent van de 18de etappe luidt: 1. gemengde Lux ploeg (Gaul, Robinson, Barbosa) 25.02.50; 2. België 25.06.01; 3. Italië 25.10.38 4. Frankrijk 25.12.28; 5. Spanje 25.21.18- 6. Noord Oost Centraal 25.36.48; 7. Zuid Oost 25.26.57 8. Nederland (Nolten, Wagtmans, De Groot) 25.33.48 9. West 25.46.44; 10. Zwitserland 25.57.31; 11. Zuid West 25.58.01; 12. H de France 26.05.50. Het algemeen ploegenkla&sement luidt: 1. België 297.35.57; 2. Nederland 298.20.19; 3. Italië 298.20.56- 4. Frankrijk 298.44.38; 5. West 299.01.03;' 6. Zuid Oost 300.11.35; 7. Spanje 300.23.53 8. gem. Lux. ploeg 300.27.16; 9. Noord Oost Cen traal 300.43.28: 10. Zuid West 301.44.14; 11. He de France 302. 35.50; 12. Zwit serland 303.14.42. PUNTENKLASSEMENT Na de 18e etappe luidt het punten klassement: 1. Ockers 266 pnt.: 2. Picot 286 pnt.; 3. Voorting 396 pnt.; 4. De Groot 401 pnt.; 5. Darrigade 431 pnt.; 6. Bauvin 436 pnt.; 7. Rolland 509 pnt.; 8. Lauredi 515 pnt.; 9. Defilipis 530,5 pnt.; 10. Desmet 438 pnt.; 18. Wagtmans 643 pnt. De prijs voor de meest strijdlustige renner viel ten deel aan Walkowiak, ter wijl de premie voor de grootste pech vogel naar Picot, die in de afdaling van de Croix de Fer viel, ging. BERGKL AS S EMENT Na de 18e etappe luidt het klassement voor de grote bergprijs: 1. Huot (Zuid West) 60 pnt.: 2. ex aequo: (Bahamon tes (Sp) en'Gaul (gem. Lux ploeg) ieder 57 pnt.; 4. Ockers (Belg) 45 pnt.; 5. Van Genechten (Belg) 30 pnt.; 6. Walkowiak (NOC» 27 pnt.; 7. Sohmitz (gem. Lux. ploeg) 15 pnt.; 8. Meyzenq (Zuid Oost) 14 pnt.; 9. Ruiz (Sp> 13 pnt. 10. ex aequo: Defilipis (It) en Forestier (Fr) 12 pnt.; 19. ex aequo: Morvan (Weet), Privat (Fr) en Van der Pluym (Ned.) ieder 6 pnt. Wagtmans en Nolten kregen 30 seconden erbij Nadat enkele renners ontvluchtingspo gingen hadden ondernomen, welke evenwel zonder succes bleven, ont brandde de strijd pas goed toen men 62 km van de startplaats was verwij derd. Bahamontes nam daar een voor sprong van 15 sec. op Van Genechten en 1 min. 5 sec. op Ockers. Huot. Gaul, Lorono. Walkowiak. Bauvin en Adri aenssens, die gevolgd werden door Mey zenq en Privat, Wagtmans, Nolten en Nencini lagen 3 min. achter. Bahamon tes bereikte als eerste de top van de Mont Cenis met 47 sec voorsprong op Van Genechten. Daarna volgden Gaul, Huot. Lorono. Ockers.Meyzenq. Walko wiak, Adriaenssens en Bauvin. In de afdaling verloor Bahamontes terrein winst. De groep Wagtmans sloot zich bij Ockers c.s. aan en het peloton werkte nu ook de achterstand in. Mari- gil meldde zich het eerst op de top van de Col de la Croix de Fer, gevolgd door Padovan, van Genechten, Gaul. Baha montes, Ockers, Walkowiak. Meyzenq. Huot en Adriaenssens. Hier liep Wagt mans achterstand op. Nog een derde berg, de Col du Luitel, hadden de ren ners voor de boeg. Daar was het Gaul, die het hoogste punt als eerste pas seerde. gevolgd door Ockers, Bahamon tes, Walkowiak, van Genechten en Nencini. Gaul was daarna niet meer ln te halen. Hij bezette de eerste plaats ln het klassement voor Ockers, Nencini, Bahamontes en Walkowiak. die de gele trui van Wagtmans overgenomen had. De Zwitser Traxelen en de Luxem burger Bolzan zijn uit de strijd geno men omdat zij 10 minuten na de slui ting van de controle arriveerden. De Spanjaard Chacon werd alsnog in het etappeklassement als 92e geklasseerd. De straffen die de officiële com missarissen in de Ronde van Frank rijk uitdelen zijn gisteren niet tot geldboeten beperkt gebleven. Zo heb ben Wagtmans en Nolten een boete gekregen van 20 gulden, maar boven dien zal de totaaltij d ln het algemene klassement voor belden met dertig seconden worden vermeerderd. In het geval van Nolten omdat hij op de M. Cenis zijn ploeggenoot herhaaldelijk heeft geduwd. En in het geval van Wagtmans omdat deze zich heeft Ia- ten duwen, hetgeen eveneens is ver boden. aanslag op de stemming; huiverend in capes en allerlei soorten regenplunje poogden de wandelaars zich te verweren tegen deze klamme inbreuk en zij zou den geen halsstarrige Vierdaagse-pro- selieten zijn geweest, als ze zioh hadden overgegeven aan deze triestheid van een morgenstond zonder goud in de mond. „Old soldiers never die", verklaarde la ter op de morgen plechtig Vierdaagse- leider majoor b.d. Breunesse tijdens de bijeenkomst op het gemeentehuis te Eist: oude soldaten sterven niet. Maar ook de jongeren wisten niet van over geven en het wanderlaarsleger trok op door de Betuwe, fluitend en zingend, dwars door het regengordijn, dat de bongerds met het rijpend ooft aan de blikken der voorbijgangersstoeten ont trok. Rijpende blaren moesten in Huissen en Eist aan verzorging worden onder worpen en knedende handen verhiel pen opkomende spierpijnen, doch het leger trok door, trotserend regenval en modderige wegen. MERKWAARDIGE KWAALTJES Het leger trok door, geholpen door de aanmoedigingen van de Betuwnaars, wier gulheid en medeleven de doortrek kers waar nodig sterkten. Het leger trok door, ofschoon er ongemakkelijkheden en bekommernissen waren waarvan in vroegere Vierdaagsen nooit was ver nomen. Daar waren de rokken van de dames, die zwaar werden van regenwa- Open toernooi „De Leidse Hout" Van 30 juli tot 5 augustus organiseert de tennisclub „de Leidse Ho-ut" haar jaarlijks (open) toernooi voor de B- en C-klasse. GOLF. INTERNATIONAAL AMATEURS - KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Voor het internationaal- amateur golfkampioenschap van Nederland, dat vrijdag, zaterdag en zondag a.s. op de banen van de Utrechtse golfclub „De Pan" wordt gehouden, zijn in totaal 5<1 inschrijvingen binnengekomen. De ti telhouder, mr. J. F. Dudok van Heel, zal onder meer van de partij zijn. Voorts hebben zioh deelnemers aan gemeld uit Duitsland. Frankrijk Belgie, Canada en Australië. Huldiging Tourploeg te Amsterdam Maandagavond 30 juli zal de Ne derlandse Tourploeg gehuldigd worden ln het Amsterdams Stadion. Op het program voor de avond staat verder een „Kleine Ronde van Frankrijk", bestaande uit een klass-menfs-wed- strijd over 50 kilometer met evenveel klassementen als er etappes zijn in de Tour, dus 22. Hierin zullen alle tien renners van de Tourploeg uitkomen en voorts Wim van Est, de Zwitser Koblet, Jan Derksen, Arie van Vliet, Gerrit Schulte, Peter Post en nog enkele an dere cracks. In een sprintwedstrijd Nederland- Dultsland zullen Captein en Mahn hun krachten meten met twee nader aan te wijzen Duitse reamers. Het program wordt gecompleteerd door een ploegcmnium-wedstrijd tussen een team, gevormd door Van Vliet, Van Est, Koblet en Gerard Peters, en een ploeg waarvan Schulte, Derksen, Hyze- lendoorn en Peter Post deel ui*, naken De wedstrijd omvat drie manches: een rit over 1 kilometer a lTtalienne, een race over 5 kilometer met 5 klassemen ten en een achtervolging over 5 kilo-1 meter. ter en die om en nabij de knieën de huid irriteerden. Daar waren de nat ge worden sokjes van dames, die boven de voet nare gevolgen hadden. Er zijn mo derne textielsoorten, die niet berekend zyn op marcheren onder vochtige om standigheden. 43 UITVALLERS Dit alles heeft slachtoffers geëist; 43 uitvallers op de eerste dag is tamelijk veel. Er zullen er deze nacht wellicht meer tot de conclusie zijn gekomen dat verder meewandelen niet verant woord zou zijn. Maar het gros van het leger marcheer de vrolijk door Eist onder een brekend wolkendek. In Oosterhout brak zelfs de zon door en de laatste kilometers van de eerste dag waren voor de meest en zon nige kilometers. Toen was de neerslag van de morgenstond vergeten; neer slachtigheid mocht deze dag sleohts zijn weggelegd voor enkelingen, de onfor- tuinlijken die werden gekweld door te groot blaren wee of aanverwante euvels. De routiniers komen er wel doorheen; lnm lichaamsconditie zal zegevieren. Ze kennen de zelftucht het volbrengen van een Vierdaagse is vaak ook een kwestie van een overwinning in een strijd met zichzelf. De waardebepaling van de Vierdaagse staat gelijk met de vaststel ling, dat duizenden keren slapheid de nederlaag lijdt daar, waar moeilijke om standigheden de wil tot doorzetten on dermijnt. Voorbij Eist, richting Valburg en Her- veld. blies een frisse bries de regen weg en de plunje droog. Het beeld van de slierten wandelaars werd fleuriger; men kroop uit capes en regenjassen en na dat eenmaal de Waaldijk was bereikt en de wind een ruggesteun werd op de weg naar de lokkende Waalbrug, wer den de wandelaars zich bewust van de echte Vierdaagse sfeer. De tred werd fierder en de zang rond<borstiger: wel woeien er nog eens helmen van hóófden van militairen en wel speelde de wind een grillig spel met de haardossen van jonge meisjes, maar dat waren maar bijkomstigheden. Want de helmen wer den opgeraapt nadat andere wande laars vergeefs hadden getracht ermede iets te verrichten wat op voetbal leek en de sportiviteit van de meisjes bleek door de verwardheid van de haartooi niet eens geschaad. HIER MARCHEERT EEN NATIE De ambassadeur van India, die on derweg het Vierdaagse-leger gade sloeg, kon niet anders constateren dan: hier marcheert een natie. En Prins Bernhard, die te Nijmegen bij de finish zich onder de binnenkomen den; begaf en gesprekken aanknoopte met militairen en burgers, moet stellig een voortreffelijke indruk hebben ge kregen van de algemene liohaamscon- ditie van de deelnemers. De tweede dag zal leren, in hoeverre hetstrompelen van sommigen berust op gebreken, die zelfs de ernstige wil kun nen verlammen. De strijd wordt verder eestreden, het proces van de spannin gen tussen nivellering en aanpassing gaat door. Maar het aantal uitvallers moge misschien hoger zijn dan kan zijn beraamd, vaststaat, dat straks aan de finish van de vierde dag meer dan tien duizend wandelaars de prestatie zullen hebben verricht. En dat deze met ge sterkt zelfvertrouwen hun plaats in de maatschappij weer zullen innemen. De Vierdaagse te Apeldoorn GEEN UITVALLERS OP EERSTE DAG Toen een krachtige wind dinsdag morgen tegen acht uur het loodgrijze wolkendek aan flarden scheurde en de regen op de vlucht joeg, steeg de stem ming onder de deelnemers aan de Apel- doornse Vierdaagse belangrijk. Verschil lende wandelaars hadden toen echter al de onaangename invloed van het natte weer moeten ondervinden en zich moe ten onderwerpen aan een behandeling bij de „blarenprik centrale" in Vaassen. De oudste van de 721 deelnemers in de 74-jarige C. de Boer uit Amersfoort, die voor de eerste maal aan de Vier daagse deelneemt. Ook het meisje Rosa Hiegentlich uit Israël is dit jaar weer present. In Vaas sen en Epe wapperde de nationale drie kleur vrolijk van de huizen. Het waren overiens alleen de 50 km.- lopers, die door Epe kwamen. De deel nemers aan de 40 km. waren reeds in Ernst aan de terugweg naar Apeldoorn begonnen, terwijl de wandelaars, die 30 km. moesten afleggen wat eerder in de richting Apeldoorn waren gegaan. Om streeks 12 uur kwamen de eerste deel nemers by de finish terug. In de loop van de middag bereikten de overige wandelaars Apeldoorn. Er waren op deze eerste dag geen uitvallers. Men had gedacht, dat de Croix-de-Fer de beslissing zou brengen en Wout Wagtmans Is deze hoge en in sommige stukken steile weg naar de pashoogte ran ruim 3000 meter, inderdaad noodlottig geworden. Maar een definitieve beslissing heeft dit obstakel, noch de Lui'el vlak voor de finish, niet ge bracht. Opgewekt verklaarde de Frans Nationaal Bauvin, het slechts 60 kg. wegende lichtgewichtje uit Nancy, in het stadion te Grenoble voor ieder, die het maar horen wilde, dat hij nog over voldoende reserves beschikt om woens dag te exploderen ln de rit naar St. Etienne. De Mont Cenis leverde geen moeilijkheden op en in de lange rit door de dalen tot aan de Croix-de-Fer baande zich weer een groot peloton, waarin Wagtmans, Nolten, die zijn taak de gele trui-drager bij te staan op prach tige wijze heeft volbracht, de Groot en Voorting zaten. Gezamenlijk begon men aan de beklimming van de Croix-de-Fer. een berg, welke eigenlijk lastiger te overwinnen Is dan de beruchte Izoard, en hier was het, dat Wagtmans de laatsto krachten uit zijr lichaam voelde wegvloeien. Op de smalle wee N»"en de boomgrens, waar de zon onbarmhartig zijn schroeiende stralen op het ver rukkelijke berglandschap wierp, steunde Nolten zijn ploegmakker zo veel als hij kon. Maar Walkowiak viel aan. voortdurend en met scherpe demarrages en de man ln de gele trui moest hem laten gaan en zag de paars-wit gestreepte trui In één van de vele windingen verdwijnen. Marigil, Padovan, van Genechten. Gaul en Bahamontes, zij hadden het sein tot de aanval geblazen, maar Walko wiak ging mee, evenals Ockers en Adriaenssens. Walkowiak kwam op de top van de Croix-de-Fer als zevende door met 3 min. 35 sec. achterstand op de Span jaard Mariglll; die later van zyn ploegleider opdracht kreeg op Bahamontes te wachten. Wagtmans passeerde als 35ste het hoogste punt met 5 min. 20 see. ach terstand op Walkowiak. Op dc Croix-de-Fer was Wagtmans dus de gele trui kwijt geraakt Toch was de strijd echter niet verlo ren. want in de lange en moeilijke afda ling naar het tweede ravitailleringspunt te Allemont. op 197 km. maakten Wagt mans en Nol ten vele tientallen seconden goed. En toen wij 15 km. na de verzor ging de chronometers indrukten, consta teerden wij, dat de groep Wagtmants Nolten 4 min. 20 sec. achter lag op Wal kowiak en van Genechten, die tezamen jacht maakten op Padovan en Marigil. De gele trui zat op dat ogenblik dus op nieuw om de schouders van Wagtmans. Met deze wankele positie van Wagt mans werd een begin gemaakt met het laatste en beslissende vuurgevecht. Gaul en Ockers trokken scherp naar voren, maar Walkowiak kreeg op de 10 km. du rende klim naar de Luitel. met een hoogteverschil van niet minder dan 1000 meter, een inzinking en moest de strijd tegen de in zijn element zijnde Charlie Gaul en de vurige Stan Ockers, fel belust op de groene trui. die ook hij het vorige jaar veroverde, verloren geven. Toen bekend werd, dat ook Wout Wagtmans in de klim van deze derde berg een tweede klap van de man met de hamer kreeg, hetgeen ploegleider Ducazeaux, die zyn eerste man op de hielen volgde, door de radio van de Tour vernam. Geen moment aarzelde Ducazeaux toen en hij reed de volg- wagen even langs zijn kopman. Enkele woorden waren voldoende om Walko wiak over zijn inzinking heen te hel pen. De moreel gesterkte Walkowiak slaagde er toen in zijn geslonken tijd winst op Wagtmans weer op te voe ren. En zo kwam Walkowiak, die een betere klimmer is dan Wagtmans, als vijfde in het stadion van Grenoble binnen met naar later zou blijken, 8 min. 9 sec. voorsprong op de als 30ste over de streep gaande Wagtmans. Achterstand slechts 3 min. 42 sec. Het eerste wat Wagtmans vroeg, toen hij van zijn fiets stapte, was wie of de etappe gewonnen had. Gaulverder durfde hij niets te vragen. Toen hebben wij hem maar verteld, dat hij zijn gele trui was kwijtgeraakt, hetgeen hij intuï tief al lang had geweten. Walkowiak stond nu 3 min. 42 sec. voor hem in het algemeen klassement. Een glimlach kwam toen over de ver moeide trekken van de Brabander. „Niet meer? en onderweg hebben de mensen mij toegeschreeuwd, dat ik wel een kwartier had verloren?" Dat was natuurlijk op Gaul. de win naar van de etappe geweest. Jan Nol ten had zich volkomen opgeofferd voor Wout Wagtmans en zat uitgeput in het gras. De Luxemburger Charly Gaul gaat over de finishlijn van de 18e etappe van de Tour van Turijn naar Grenoble. (Telefoto ANP.)

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5