Oegstgeest en de Synodale oproep „Rondom de Watértoreir' opende nieuwe speeltuin 95ste Jaargang Maandag 23 juli 1956 Tweede blad no. 28889 Prof. tlr. J. Prins (Leiden)„Hervormden het gevoelen van de nieuwe^ Evnneeii- moeten zieh nader bezinnen over de leiding van „hun" zending" Prof. dr. J. Prins te Leiden, lid ven het landelijk Comité van bezwaarden, schrijft ons: Blijkens het Leidsch Dagblad van 21 juli j.l. heeft ds. P. J. Mackaay in de „Hervormde Kerk" de bewering bestreden, volgens welke „de zendingsar- belders niet op de hoogte waren van hetgeen zou geschieden" (n.l.t dat er een Synodale Oproep inzake Nieuw-Gui nea op komst was). Wij zijn het Leidsch Dagblad erkentelijk voor het fet, dat de Redactie het stuk vrijwel geheel heeft overgenomen, evenzeer ds. Mackaay voor zijn ont hullingen. De schrijver heeft daartoe een brief van mr. S. C. graaf van Randwijck, ge dateerd 16 april, uitvoerig aangehaald. Deze blief is aan alle zendingsprdikan- ten in Indonesië en Nieuw-Guinea ge zonden. Een ieder zal dan volgaarne willen vaststellen, dat deze zendingsarbeitiers waren ingelicht. Althans in zoverre dat zy weten konden dat er één of andere verklaring van Synodale zijde kón komen. Laat ons derhalve aannemen, dat zij allen die brief hebben gelezen. Het eigenaardige schijnt te zijn, dat dit stuk aan hen individueel, hoofd voor hoofd werd gestuurd. Niet aan enig kerkelijk lichaam, of aan de „Contactgroep van zendingsarbeiders der Nederlandse Her vormde Kerk". Hoe men daar verder over denken wil, men kan zich voorstel len, dat zendingsarbeiders, die zulk een opmerkelijk politiek geschrift ontvan gen, wel eens overleg zouden willen ple gen. voor zij antwoorden Nederlands Nieuw-Guinea is zo groot als Italië: een land zonder autowegen. Er is alleen wat luchtvervoer en zëeverkeer langs de kust. Men behoeft zich gesteld de heren tot een gezamenlijke reactie hebben willen komen niet te verwonderen, indien ruim 8 weken na 16 april op „Oegstgeest" geen antwoord binnen wasIntussen, dr. Mackaay vertelt, dat „de secretarissen van de raad voor de Zending pijnlijk verrast waren door het telegram, dat de beschuldiging uitte, dat overleg terzake met de zendingsar- Deiders niet was gepleegd". IS ER OM ADVIES GEVRAAGD? Op gezag van ds. Mackaay nemen wjj gaarne aan dat dit de inhoud van het telegram was. Dan zouden wfj toch willen opmerken, dat voor ons die pjjn verrassend is. Want voor eerst blijkt uit het door ds. Mackaay aangehaalde deel van mr. Van Rand- wijck's brief in het geheel niet, dat de opinie of het advies van die zendings arbeiders is gevraagd. Veeleer krfjgt men daaruit de indruk, dat iets een voudig als vaststaand, geboren uit Oegstgeestse inzichten, werd aange kondigd. Zekere overwegingen noodzaken de kerk te spreken en zekere commissie bereidt een oproep van de Generale Sy node voorü Maar zo men tóch om over leg heeft gevraagd, heeft men, zoals ds. Mackaay zonneklaar aantoont, voor wat Nieuw-Gumea aangaat, het antwoord zelfs niet afgewacht. Waaruit volgt, dat het telegram de waarheid en niets dan waarheid bevatte. Bestaat hieruit het pijnlijke van de verrassing? Het is mogelyk, dat onder het vele, dat naar aanleiding van de Synodale oproep ten beste gegeven wordt, be weerd is, dat de zendingsarbeiders niet waren ingelicht. Ds. M. heeft aange toond. dat dit onwaar is. Hoeveel ge zonder zou het echter voor „Oegst geest'* zjjn, indien hij bewezen had. dat er ook overleg, althans met de zendingspredikanten heeft plaatsge had. Het is bedenkelijk, dat nu juist het tegendeel is aangetoond. Het is daarom begrijpelijk dat op 5 juli JJ. in Hollandia die radiotoespraak gehouden is, waaraan de predikanten Kijne en Kamma hun naam verbonden hebben. Die rede toont duidelijk, in welk een verlegenheid tegenover de beroe ring op Nieuw-Guinea deze woordvoer ders waren gebracht-. Aan de ene kant was zij een toelichting op de Oproep in de zin van „het is heus goed bedoeld". Maar aan de andere kant is het een aanval. Wat men ten gunste van de Oproep pleegt aan te voeren is de be langstellende lezers al vrij goed bekend. Maar wat behelsde de aanval? De spre kers zeiden in de eerste plaats dat zij „in de Oproep niet vermochten te zien een appèl op Gods Woord", maar slechts „een afweging van politieke mogelijk heden". Zij verklaarden, dat de Con tactgroep van zendingsarbeiders „teleur gesteld en verbaasd" is, omdat zü in houdt „een politieke suggestie, die er gernis kan wekken bij degenen, die eveneens bezorgd zijn over de interna tionale ontwikkeling, maar die noch tans menen, dat de staatkundige stabi liteit van Nieuw-Guinea in de wereld meer gewaarborgd is door het handha ven er over Van de Nederlandse sou- vereniteit". Hun ontgaat hoe door „de rpperde oplossing der Synode" „verhouding tot Indonesië verbeterd zou kunnen worden". Zelden vindt men I de bezwaren zo kort en raak gezegd als hier. Uitdrukkelijk voegen zij er aan toe: ,3ovendien menen wij. dat een op- roep in deze vorm en met deze strek king niet gedaan had mogen worden, j zonder het gevoelen* te horen van de werkers op Nieuw-Guinea, die ook op I de hoogte zjjn van wat er leeft onder de bevolking". VERWARRENDE SITUATIE Natuurlijk. W(j haalden het boven staande aan uit een gedrukte tekst en I sche Christelijke Kerk op N.G. zelfs had moeten worden gevraagd. De zo ..anti kolonialistisch sprekende Oegstgeester heren handelen wel zeer „kolonialis tisch" door alleen aan enkele (Euro pese) zendingsarbeiders een brief te schrijvenDs. Mackaay citeert enige anonieme zendingsarbeiders, die op eigen houtje achter „Oegstgeest" zouden zijn gaan staan, en wel na het gebeurde. Dit voor- en tegenspreken, deze verbazing tegenover verbazing doen ons zien welk een ongewenste, onver antwoordelijke en verwarrende situatie thans op en rondom dit belangrijke zen- dingsveld is ontstaan. Nogmaals, wij zijn ds. .Mackaay er kentelijk. Vooral omdat hij ons stijl en inhoud van mr. Van Randwijck's brief heeft overgebracht. Natuurlijk zouden wij gaarne op de bewoordin gen van deze brief ingaan. Misschien is het beter, dit bij een andere ge legenheid te doen. Wij zijn overtuigd, dat uit dezelfde overwegingen juistere gevolgtrekkingen kunnen worden ge maakt dan hij doet. Wij zijn overtuigd dat het voor Hervormden, die de zen ding steunen ik reken mij zelf daar ook toe de hoogste tjjd wordt zich nader te bezinnen over de leiding van „hun" zending. Diploma-uitreiking R.-K. Technische school Aan de R.-K. Technische School „Don Bosco" te Leiden werd een diploma uit gereikt aan de leerlingen, die de cur sus 1955—1956 volgden. Bij de afdeling metaalbewerkers ont vingen de volgende leerlingen een di ploma: A v d Bereken. Noordwhout. L. Borsboom, Voorschoten. W d. Boer, Rijns.woude. P. Bovelander. Wassenaar. H. Dorlandt. Leiderdorp. B. Groen. Zoeterwoude. F de Groot. P. de Jeu, Lissé, P v. Kins. H Klerks. Nieuwkoop. A. d Lange. Noord wijk. F. v. Meegen. J Mooyekind. P. v d. Pouw Kraan. Hoogmade. H Remmerswaal. Wasse naar. T. Turk. Zoeterwoude. C. Vrij burg. Lisse. A. Waayer, Leidschendam. J Witte. G v. d. Berg. Voorschoten. J. Floor. Voorhout. F. d. Haas. H Her mans. Voorhout. B. Heuzen, Leimuiden. J Hoogeboom. Roelofarendsveen. G. Klaverwijden. Noordwijk a. Z S. Koek. Roelofarendsvèen. K Koelewijn, Noord- wijkerhout, K. v. Leeuwen, Wassenaar. H. Lek. Ter Aar. J Mulder. Warmond. D v. d. Poel. Oud Ade, P. Putker. Was senaar. R. Kleian. Oegstgeest. J. Scha- vemaker. Dorp Warmond. W. v. Veen. Zoeterwoude. H. v. Veggel. J Versluys. Warmond. Th. v. d Voort. Voorhout. M. Zandvliet. Rijp-Wetering. J Zeven hoven. Zoeterwoude. J. Bartels. War mond. C v. Delft. T v. Deuren. Al- ZILVEREN AMBTSJUBILEUM DS. J. VAN DER WIEL Op 23 september zal het 35 jaar gele den zjjn. dat ds. J. Wiel. hervormd pre dikant alhier de evangeliebediening in de Ned. Herv Kerk aanvaardde. In verband met dit zilveren ambts jubileum heeft zich een commissie ge vormd, die een actie ontwikkelt in de 'kring van de Molenwijk de wijkge- meente van ds. Van der Wiel met het doel de as. jubilaris een blijvend aandenken aan te bieden. Aangezien er ook- buiten deze kring belangstelling •voor dit jubileum blijkt te bestaan, kunen giften o.a. worden afgegeven bij de wijik ouderling, de heer P C. Harte- veld>, Rijnsburgersingel 43a (giro 421388). CORRESPONDENTIE A. K„ te L Leidien, Utrecht, Arn hem. Nijmegen, Gennep. Afferden, Veraio, 196 km. plien. G Hakkaart. H. d. Hey, Koude kerk. G. Hoogervorst. Oegstgeest. H. Hoogkamer. Wassenaar. G. d. Jong, Alphen. J Kaptein, Lisse. C. v. Klink. Zoeterwoude. J. Koolloos. N Wetering. J y. Lierop. Lisse. N. Lelieveld. Zoe terwoude. P Molenkamp. Oegstgeest, P Nederpel. Wassenaar. H Schouten. Roelofarendsveen. G Spek Th. Vermin. Noordwijkerhout. W. v. Vliet. Wou- brugge. L. Weterings. Alphen. A. Zuid- wijk. Koudekerk, J. v. d. Zwet. Lisse. R Boetekees. L. van Doorn.. Noord- wijk. W. Duyndam. Noordwnkerhout. J. v. Gent. Wassenaar. N Hoogenboom. Alkemade. P Hoppenbrouwer. Alphen a. d. Rijn. J. Huivenaar. Oegstgeest. J. Jansen. H d. Kier. A Kreuger. H Mank. W v. d. Meer. O. Wetering. A. Noordermeer. W. Ober. Oegstgeest. H Randsdorp. Lisse, Th. Rijsdam. N Schouten. Roelofarendsveen. A v. Spronssen, Wassenaar, D. v Vliet. Voorschoten, B. v. d. Voorn. Sassen- heim. N. Waasdorp. Warmond, G Wal raven. Bodegraven. K Wolffenbuttel. Oegstgeest. B. Aalders. L. v d Zwaan. Zoeterwoude. P v Kampen. Voorscho ten. TIMMERLIEDEN. N. v. d. Berg. Katwijk. A Bon. Lisse. G. Burgmeiier. Nieuwveen. W. d. Graaf. J Groenewegen. Wassenaar. J. d. Haas. Noordwijkerhout. G. d. Jong. Roelof arendsveen. P Langelaan. Sassenheim. K. Langezaal. J v. Leeuwen. J. Lovink. Wassenaar. P. Meegdes. Voorschoten. F. Meeuwenoord. Noordwijkerhout. K. v. Rooy, J. Schoonderwoerd, Zoeterwoude. D v. Wetten. Hazerswoude, K. Zwet sloot. Abbenes. P. v. d. Berg, Noordwij kerhout. H. Beijk. Sassenheim. A Bors boom. Wassenaar. G. Borst. G Don- gelmans. Wassenaar. C. Van 't Hart. Roelofarendsveen. F. Koek. Roelof arendsveen. Th. Lelieveld. Zoeterwoude, A Lemmers. Lisse. M Marneth, Noord wijkerhout. G. v. d Meer, Woubrugge. Th. Pieterse, Zoeterwoude. B. Rem- mCrswaal. Leidschendam. G Ruigrok v. d. Werve, Wassenaar. J v. Rijn. Wou brugge. J Schakenbos, Rijpwetering, L. Schrader, Leidschendam. J. Smit. Lisse. J. Straathof. Zoeterwoude. M. Vermeulen. Boskoop. H. v d. Voort. J. V/aasdorp. Sassenheim. A. v. d. Werf. Voorschoten. J. v. d. Woerd. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Bevorderingen Uitgebreid Technische School Aan de Uitgebreid Technische School te Leiden zijn bevorderd van schakel klasse naar klasse 1: F. J. Abspoel, Lei den: J. G. Boogmans, Leiden: C. Th. M. Cornelissen, Leiden: D. G. Dolderman, Leidschendam; J. C. v. Duyn, Katwijk; J. Duyvensteyn, Leiden; K. M, F. Koop man, Leiden: J. W. Kriek, Noordwijk Binnen: M. Mark, Leiden: N. Overbeeke, Nieuw Vennep: H. P. (J. Peeperkorn, Noordwijk aan Zee; H. v. d. Plas, Kat- a. Zee; R. R. Rosenquist, Den Haag: J. F Taberima, Woerden: W. E. de Vries, Alphen a/d Rijn: R. v. d. Waard, Wassenaar; H. Chr. Weerheym, Bos koop. Niet bevorderd 5; herexamen I Bevorderd van klasse 1 naar klasse 2 (afdeling werktuigbouwkunde)C. P. A. M. Beyerbergen, Hillegom; C. P. Bik, Leiden: E. H. v. d. Bosch, Oegstgeest; H. J. Bouhuis, Noordwijk Binnen; J. W. Bourquignon, Nieuwkoop: P. A. de Bruin, Sassenheim: K. David v. Franquemont. Den Haag: L. Dompeling. Katwijk aan Zee; B. Kelly, Den Haag: H. C. M. Kraan, Koudekerk a/d Rijn; P. Meyer, Den Haag; W. v. Oosten. Leiden; F. Rosdorff, Leiden: H. A. Sollewijn Gelpke, Oegstgeest; J. W. v. Sta den. leiden; A. B. v. d. Voorn, Sassenheim; H. Wiecherink, Katwijk aan Zee; J. H. C. Witkamp, Leiderdorp- W. F. de Wolf, Leiden. Niet bevorderd 5. Bevorderd van klasse 1 naar klasse 2 (afdeling elektrotochniekH. H. M. van Gestel, Wassenaar; A. C. M. IJ. Hooge- veen, Langeraar; A. Mank, Langeraar; J. J. Raaff, Oegstgeest: F. L. van Röo- den. Wassenaar; J. Tom, Alphen a/d Rijn; P. Waasdorp, Leiden; S. J. Wiers- ma, Hillegom, Niet bevorderd 8. Kinderen vierden liet gouden N.V.V.-feest van hun ouders Indachtig aan het gezegde: ,„Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" had het bestuur van de Leldse Bestuurders- bond besloten om ook de kinderen van de bij deze vakbeweging aangesloten leden te doen delen in de viering van het gouden feest van het N V V.. Voor de jeugd, die zaterdagmiddag de grote stadsgehoorzaal vulde, is het een vro lijk feest geworden. Na een inleidend woord van de voorzitter van de feest commissie. de heer J. S. Tielenburg, dat uiteraard zeer kort bleef, leefde zij vol spanning mee met de avonturen van Buffalo Bill en het verdwenen parel snoer. Een uitstekend door het gezel schap van Bert Brugman gebracht ma rionettenspel. waarmede de kinderen zich in hoge mate amuseerden. Hetzelf de kan worden gezegd van het optreden van de clown Nicholls. die de kinderen van de ene in de andere verbazing liet vallen die ook nog in de zaal kwam om traktaties uit te delen Te oordelen naar de meestal oorverdovende reacties uit de zaal hebben de kinderen deze middag met groot enthousiasme het gouden N.V.V.-feest van hun ouders gevierd. Nichollseen dolle dwaze clown, deelt aan de kinderen traktaties uit (Foto Li?yVaa Vil*-) Thans 23 gevallen van kinderverlamming Geadviseerd wordt niet te gaan kamperen Zoals uit artikelen in de diverse bla den blijkt, treden ook elders nog gere geld nieuwe gevallen van kinderver lamming op. Toen de eerste gevallen in Leiden bekend waren, is hiervan mede deling gedaan en is een aantal aanbe velingen gegeven om besmetting zoveel mogelijk tegen te gaan. De belangrijkste waren: 1. Nauwgezette persoonlijke hygiëne d.w.z. handen wassen vóór iedere maaltijd en na ieder toiletbezoek. 2. Voorkomen van inspanning, want door vermoeidheid neemt de vat baarheid voor de ziekte toe. Als gevolg daarvan zijn de schoolreis jes afgelast. Dit laatste is voor de kin deren een teleurstelling geweest; er werd gehoopt dat aan het begin van de zomervakantie deze maatregel niet meer noodzakelijk zou zjjn. Daar er in verschillende plaateen zich nog steeds nieuwe ziektegevallen voordoen is voor de zomervakantie op advies van de Geneeskundige Hoofd inspectie aanbevolen om kampeertoch- ten, kamperen, trektochten enz. voor kinderen en pubers niet te laten doorgaan. Aan jeugdleiders is geadviseerd met de aan hun zorgen toevertrouwde kin deren in de stad te bljjven. Hierover is met speeltuinverenigingen overleg ge pleegd. Met bovengenoemde adviezen wordt gehoopt de infectiekansen te verminderen en verdere uitbreiding van de ziekte te voorkomen. Het aantal stadgenoten, dat aan de ziekte lijdt, is momenteel 23; het ver loop is rustig; er zjjn geen gevallen waarbij levensgevaar aanwezig is. Vanzelfsprekend zal. wanneer de toe stand reden geeft tot verruiming van de gegeven richtlijnen, hierover zo spoe dig mogelijk weer mededeling worden gedaan. Mulo-examens Voor het Mulo-examen (A) zijn ge slaagd: M. Dietz, L. B. van der Laan te Leiderdorp; N. Verbeek, H. G. F. Ver hoog. J v. d. Wal te Leiden; J. C. v. d. Maas te Benthuizen: J. Bekker te Bo degraven en A. El ter broek te Oegst geest. Tevens behaalden het middenstands diploma: F. Taal en H. N. van Hasen- donk te Voorschoten; M. K. Veldhoven, W. Visser, G. Simonse. L. v. d. Berg. J. G. Weyermans, M. G. Heuvelman, J. M. C. van Tol. M. H. Paauw. E. Provily en R. W. Jansen te Leiden. Afgewezen vier kandidaten. Verbreding Warmonderweg OVERLEG MET OEGSTGEEST NOG GAANDE Zoals bekend heeft het lid van de Leidse raad. mr. J. Drijber (V.V.D.), het College B en W. onlangs enkele vragen gesteld over de verbreding van de Warmonderweg tussen de Van Slin- gelandtlaan en de Laan van Oud Poel geest. B. en W. geven de heer Drijber thans te kennen, dat zij met hem van oordeel zijn dat deze verbreding noodzakelijk is. Dat met deze werkzaamheden nog geen aanvang is gemaakt is te wijten aan het feit. dat het overleg met de ge meente Oegstgeest nog gaande is. De onderhandelingen verkeren echter in een vergevorderd stadium. Daarbij is mede betrokken de aanleg van een weg door de Kikkerpolder. Nadat principiële overeenstemming ter zake was bereikt, is thans een onlangs door de gemeente Oegstgeest voorgestelde wijziging van het wegenplan in behandeling. Naar wij vernemen zullen B. en W. van Lei den de gemeenteraad binnen niet al te lange tijd voorstellen kunnen doen. welke o.m. met de verbr.eding van de Warmonderweg in verband staan. „KUNST NA ARBEID" WON EERSTE PRIJS In het Kurhaus te Scheveningen heeft het Leidse Mannenkoor „Kunst na Ar beid" (dirigent L. van Wijngaarden) deelgenomen aan een zangconcours. Hot. behaalde in de afdeling Uitmun tendheid een eerste prijs met 328 pun ten. Onze stadgenoot, de heer R. Brou wer slaagde te Amsterdam voor het examen boekhouden M.O. Mej. J. W. van Rhijn alhier slaag de te Amsterdam voor het examen En gels M.O.-A. De heren A van Haarlem alhier en G. Lolling uit Leiderdorp slaagden aan de Middelbare Technische School te Amsterdam voor het einddiploma chemische techniek. Te Utrecht is geslaagd voor het diploma M.O. Lichamelijke Opvoeding de heer T. Pley. alhier. „Een zonnige dag en wat een heerlijkheid op zo'n dag een speeltuin te openen voor de zonnige jeugd uit deze omgeving". Met deze woorden en met het hijsen van een nieuwe verenigingsvlag, opende wethouder Van Schaik zaterdagmiddag de nieuwe speeltuin van „Rondom de Watertoren" aan de Dozystraat. Wethouder V-.n Sehaik-tuin Een belangrijke dag was het voor de bestuurs- en comitéleden van „Rondom de Watertoren" die, toen zü vorig jaar bericht ontvingen, dat de grond van de oude, aan de Kanaal- weg gelegen speeltuin aangewezen was voor woningbouw, met grote ener gie aan het werk zijn gegaan om de jeugd een nieuwe recreatieruimte te verschaffen; een belangrijke dag ook was het voor de vertegenwoordigers van de gemeentelijke instanties, die deze nieuwe tuin in een record-tempo hebben aangelegd en een vreugde volle dag was het voor wethouder Van Schaik. Want het bestuur van „Rondom de Watertoren" had ge meend zjjn waardering voor het vele werk, dat de wethouder in de loop der jaren voor het Leidse speeltuinwerk heeft verricht, te moeten uiten door deze nieuwe tuin de naam te geven van „Wethouder Van Schalk-tuin" De wethouder, de bestuurs- en comité leden van „Rondom de Watertoren" en de mensen van de gemeente kregen za terdagmiddag de beloning voor al hun werk, toen die lange stoet van honder den jongens en meisjes, voorafgegaan door een drumband van de Chr. Gym nastiekvereniging „Jahn", de nieuwe tuin opmarcheerde. Blij en verwach tingsvol stonden de gezichtjes van die vrolijk met vlaggetjes zwaaiende kinde ren. En toen voorzitter H. W. de Bruyn het sein gaf: „Nou, vooruit dan maar, jongens", zei de juichkreet, waarmee de kinderen op de schommels, wippen, draaimolens en glijbaan afstormden, méér dan tientallen dankredevoeringen dat hadden kunnen doen. Natuurlijk is er bij de ingebruikne ming van deze „Wethouder Van Schaik- tuin" het een en ander gezegd. Maar de heer De Bruyn bracht de gevoelens van allen goed tot uitdrukking, toen hij tijdens de receptie in de aula van het Gymnasium aan de Fruinlaan zei: „Ik wil niemand persoonlijk bedanken, want dit werk hebben wij gedaan voor de jeugd. Alle kinderen vragen wat vreugde in hun leven en het is onze voldoening, dat wij hun die met dit werk kunnen geven". Het speeltuinwerk is gem?en- schapswerk en wordt niet alleen door het bestuur verricht, maar door allen, aldus de heer De Bruyn. In gelijke zin sprak wethouder Van Sohaik, die zeide het speeltuinwerk van opvoedend belang te achten Het stimu leert de burgerzin in de wijk en in de tuin kan het zaad gezaaid worden om de jongeren iets mee te geven voor ae toekomst. De heer Van Schaik prees het bestuur van „Rondom de Watertoren" voor zijn doorzettingsvermogen en zeide dat dit voor het gemeentebestuur een aanwijzing was geweest dat „Rondom de Watertoren" het waard was om ge holpen te worden. Het woord werd verder gevoerd door de heer Leo Zitman, beschermheer van „Rondom de Watertoren", die de mensen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: We9ley Yoshinorl. zn van P. Suzuki en G N. Tan; Cornelia Johanna, dr van J. Boom en E. van Niehoff; Jannetje, dr van A. Lens en T. van Weeren; Herman, zn van P van der Kooij en J. M. Aleman; Pietertje Lijdia, dr van W. Hogewoning en N. van der Plas; Pleter Hendrik, zn van H. J. Walter en A. J. van Eeden: Marina Elisa beth. dr van N. J de Groot en P. H. Linthout; Patricia Maria Thérése Elisabeth Hlaolntha, dr van A J. C. Onderwater en T. M E. J. Devilee. GETROUWD: T. H. J. Vleghert en H. H. Kole. ZOETERWOUDE BURGERLIJKE STAND Geboren: Petrus Q„ zn van G. Th. van Veen en W. van der Plaats; Elisabeth P. M., dr van M. C. Hoogenboom en C. J. G. M. van Velzen; £>ylvla H. E. M., dr van Th. J. v. d. Kooy en C. C. Groenendijk; Petronella, dr van G. Fillppo en L. van den Dool; Catharlna M. C. M., dr van N. Th. de Jong en M. E. Th. L. van Rijn. Ondertrouwd: A. van der Star en S. P. Groen. Getrouwd: C. A. van Haaster en M. J. M. Droogh; A. H. van Leeuwen en C. E. Overdevest; A. P. Bakker en C. M. Slinger land; G. N. Lemmerzaal en J. W. Moat- foort* L. C. i Blom ert C. J. AmmerlaaiW Wethouder Van Schaik hijst de vlag en daarmee is de nieuwe speel tuin van ..Rondom de Watertoren" officieel geopend. (Foto L.D./Van Vliet.) huldigde die zeven jaar geleden de ver eniging hadden opgerioht, door de voor zitster van het dames-comité, mevr. J. PhilippoDe Graaf, die het bestuur een lijst met de namen van 88 nieuwe leden en een bedrag, bestemd voor de aankoop van een nieuwe schommel aan bood, door de heren D. Vijlbrief (voor zitter van de Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties). P. Flippo (voor zitter van de Leidse Bond van Speel tuinverenigingen). door de voorzitter van „De Doorbraak" en door de heer M. H. Noteboom, oprichter van ..Rond om de Watertoren" en bestuurslid van de woningbouwvereniging „Ons Doel". Zij allen lieten hun woorden vergezeld gaan door een geschenk. De geanimeerde receptie werd. naast vele afgevaardigden van zusterorgani saties, bijgewoond door ir. D. Boogerd, directeur van Gemeentewerken, de heer A. Galjaard. chef Afd. Plantsoenen, de heer K. Dubbeldam, technisch hoofd ambtenaar nieuwe werken en de heer Vriesekoop, gemeente-opzichter, welke laatste veel van zijn vrije tijd heeft op geofferd om de mensen van „Rondom de Watertoren" van advies te kunnen dienen tijdens het werk in de avond uren. Er was ook een kleine receptie voor de kinderen. Vóór de mars, naar hun nieuwe speeltuin verzamelden zij zich op het sportveldencomplex Roomburg. Daar werd niet gesproken. Alleen maar gedronken en gegeten: limonade en sprits JEUGDMEETING .JONG EUROPA VOOR CHRISTUS" Van 17 tot 28 juli wordt in Doorn een internationaal kamp gehouden van de „Jong Europa voor Christus"-beweging. De 130 deelnemers van dit kamp, Zwe den. Duitsers. Belgen. Engelsen, Ameri kanen. Noren en Nederlanders zijn za terdag in Leiden geweest. Het kamp is langer dan gewoonfjk om de deelne mers ook iets van ons land te laten zien. Zo zijn zij reeds in Amsterdam geweest bij de Rembrandttentoonstellihg, in Scheveningen en zaterdag dus in Lei den. Zaterdagavond was er een open luchtbijeenkomst op de Beestenmarkt, waar het woord gevoerd werd door de heren E. Andriessen en N. Esmeyer. terwijl ook de leider van het kamp. de Engelse predikant Williams zich tot de talrijke aanwezigen richtte. Daarna be gaf men zich naar het gebouw „Predi ker". waar de avond werd doorgebracht met het zingen van liederen. De jonge ren werden "toegesproken door ds. Wil liams. en zijn rede werd vertaald in het Nederlands, Duits en Zweeds. Het was een zeèr geslaagde bijeenkomst. V Onze stadgenoot, de heer A. van der Kwaak, slaagde te Utrecht voor akte M.O. Lichamelijke Opvoedmg. Onze abonne's die, met vakantie gaan, gelieven onderstaand in 1 vullen en aan de administratie van het Leidsch Dagblad te zenden. Ie dag van opzending Laatste dag Bestemd voor administratie Gelieve in te vullen met blokletters Kwartaal Maand Week Post abonnee straat en huisnummer... (huis-adres) (Doorhalen wat niet van toepassing is), wenst het Leidsch Dagblad aan het volgend adres: straat en huisnummer te ontvangen. Handtekening

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3