Dierenpark Wassenaar Onze Jantjes" werden hartelijk in Leningrad ontvangen Commandant Goslings sprak bij Rembrandtherdenkingmaar nam geen blad voor de mond Het bezoek der Russen beoogt versterking vriendschapsbanden Besprekingen over brugbouw in centrum Bodegraven voltooid Rundvee - export bedreigd door mond- en klauwzeer ZATERDAG 21 JULI 1956 Voor het eerst sinds 1914 Duizenden kijkers stroomden naar de kade Leningrad heeft het Nederlandse smaldeel V. dat gisteren voor een vijf daags bezoek in de stad is aangekomen een zeer hartelijke ontvangst bereid. De gehele dag verdrongen zich duizenden belangstellenden op de kade van de Newa, op welke rivier „De Zeven Provinciën", de „Zeeland" en de „Fries land" in de prille ochtend het anker hadden laten vallen. Zij wuifden onop houdelijk naar de jantjes aan boord der schepen en de commandant van het eskader, schout-bij-nacht L. J. Goslings, werd met een spontaan gejuich verwelkomd toen hij in de ochtenduren voor het eerst aan wal ging om een bezoek te brengen aan de commandant van de vlootbasis Leningrad, aan het stadsbestuur en aan de Nederlandse Ambassadeur, dr. D. J. von Balluseck, die voor deze gelegenheid naar de havenstad was gekomen. dergelijke samenkomsten zijn. De Jantjes zullen naar motorraces en mu sea gaan en ook nog een voetbalwed strijd tegen de Russische zeelieden spelen. Het contact der Nederlandse bezoekers met de stad zal niet tot offi ciële samenkomsten worden beperkt, doch het zal zich ook tot het grote „Nog nooit zo'n welkom!" „Zó een welkom was mij nog nooit eerder overkomen", zo zei de comman dant later. De gehele dag bleef de be langstelling aanhouden. Zelfs enkele fikse piasbuien in de namiddag kon den de mensen niet van de kade ver dringen. 's Avonds, toen de feestelijke verlichting der drie achter elkaar ge meerde schepen werd ontstoken, waren nog meer kijkers naar de kade ge stroomd. Zij genoten van het unieke schouwspel, dat de helverlichte boten op de brede rivier tegen de achtergrond van de gouden koepel van de Isaac- kathedraal bood. En de jongens kregen na elke sloep, die aan de kade gemeerd werd, terstond de volle laag van de gulle hartelijkheid, waarmee dit eerste Nederlandse vlootbezoek sedert 1914 te Leningrad wordt begroet. Zij werden omstuwd door mensen, die al hun kennis van vreemde talen bij eenschraapten om een gesprek aan te knopen. Overal op de kade kon men van die tafereeltjes zien. Vanaf alle boten, die de rivier op- en afvoeren wuifde men naar de bemanning der schepen. Zó groot was de belangstelling, dat schout-bij-nacht Goslings reeds in het hart van de nacht een aanval van Le- ningradse pers op zijn schepen moest afweren. De schare der Russische journalisten stond reeds bij de aan komst van de kruiser en de twee tor pedoboot jagers klaar met het door een verbindingsofficier overgebrachte ver zoek aan boord te mogen komen. Zij moest haar ongeduld evenwel bedwin gen tot in de namiddag de wederzijdse bezoeken van de Nederlandse en Rus sische commandanten hadden plaats gehad. Toen werden de journalisten aan boord ontvangen en zij vuurden op schout-bij-nacht Goslings terstond de vraag af of het wederzijdse vlootbezoek de verstandhouding tussen beide lan den zou verbeteren. „Populair" De commandant antwoordde daar op met de hoop uit te spreken, dat zulke vlootbezoeken spoedig geen op zienbarende gebeurtenissen meer zou den zfin. Schout-btf-nacht Goslings kwam trouwens de eerste dag van zijn bezoek nog voor een heter vuur te staan. Hij was met één slag zo'n populaire figuur geworden, dat hjj 's avonds ook in de Leningradse Rem- brandt-herdenking het woord moest voeren Hq kweet zich van die voor een zeeman moeilijke taak op zoda nige wijze, dat hij stormachtig applaus oogstte. Dat deed in dezelfde bijeen komst ook ambassadeur von Ballu seck met zijn bekentenis: „Rem brandt is de beste ambassadeur, die wij ooit gehad hebben". Een groot aantal officieren en man schappen der Nederlandse schepen woonde de herdening bij. Van Rus sische zijde sprak hier het hoofd van de Westeuropese afdeling van de hermitage, W. F. LevinsonLes sing, die de uitwisseling van Rem brandt met Nederland hier heeft voorbereid Festiviteiten Overigens nam Schout-bij-nacht Goslings tijdens deze herdenking geen blad voor de mond. Hij noemde een redevoering, die de Nederlandse schrijver Theun de Vries over Rem brandt hield, rondweg en onder ap plaus van de toehoorders „propa ganda". 150 Nederlandse Jantjes woonden ter zelfder tijd ontvangsten en filmvoor stellingen bij. die door htm Russische collega's werden aangeboden. In de ko mende dagen zullen er dagelijks van publiek uitstrekken. Zo zal de Marine kapel tweemaal in de parken van Le ningrad musiceren. In een dier parken zullen vanavond 400 Nederlanders door hun Russische collega's worden onthaald. Bovendien zal de bevolking van Leningrad in staat worden gesteld de schepen te bezoeken. Morgen is er zelfs een kinderpartijtje voor 100 Le ningradse kinderen aan boord. Sctymt- bij-nacht Goslings zal morgen met een aantal van zijn officieren naar Mos kou vliegen, waar hij de bevelhebber der Russische Marine zal bezoeken en hem een geschenk zal aanbieden, dat aan de samenwerking van Nederlandse en Russische zeelieden in vroeger eeuwen zal herinneren. Dat wordt ook gedaan in een kleine aan Nederland gewijde tentoonstelling, die gisteren in het scheepvaartmuseum van Leningrad is geopend. Vanochtend is het programma be gonnen met een kranslegging door de Nederlandse commandant op de be graafplaats waar de soldaten -ijn bij gezet, die bij de verdediging van de stad tegen de Duitsers het leven lieten. Daarbij gaat de herinnering terug naar de 900 dagen durende be legering van Leningrad. De sporen daarvan zijn in de stad thans uitge wist, doch zij blqven nog zichtbaar op weinige kilometers afstand, waar de Duitse opmars tot staan werd ge bracht. Ook 8 Nederlandse journalis ten, die op het ogenblik een reis door de Sovjet-Unie maken, hadden gele genheid de aankomst van het Neder landse eskader bij te wonen. Zij ver trekken vandaag naar Swerdlowsk in het Oeralgebergte. De bemanning icordt goed met ons land en de bevolking vertrouwd gemaakt Het Rusische volk wil de vriendschapsbanden met het Nederlandse ver sterken en daarom is het nieuws van het wederzijdse bezoek van Marine smaldelen in ons land met instemming ontvangen, aldus sprak Schout-bij- nacht V. F. Kotov als commandant van de 12.800 ton metende Russische Krui ser „Sverdlov' aan boord van zijn schip op de eerste dag van het bezoek aan Rotterdam, ter gelegenheid van een persontvan~st. Hij uitte de hoop, dat de bezoekers het leven van het hard werkende Ne derlandse volk beter zouden leren kennen, dat er vriendschappelijk contact zou zijn met de Nederlandse matrozen, bij de excursies naar Rotterdam, Am sterdam en Den Haag en bedankte de Nederlandse autoriteiten en de Rotter damse burgerij voor de hartelijke ontvangst. Er was van Nederlandse zijde veel be langstelling bij dit eerste bezoek uit de Sovjet-Unie. De bijeenkomst werd ook bijgewoond door een aantal Russische journalisten, onder wie enkele in uni form omdat zü deel uitmaken van de redacties van bladen voor leger en vloot zoals de commandant toelichtte. Achter de commandant aan de wand zag men een door een matroos vervaar digde kopie van een oud schilderij, dat de zeeslag bij Osei voorstelde, met de zelfde zwier en de indrukwekkende hoeveelheid zeilen en „de volle laag" gevende vechtende schepen als de Ne derlands zeeschilders op him doek wis ten te zetten. Verder zag men een portret van de propagandist Sverdlov, die het schip zijn naam had gegeven, en als char mant detail hing ergens een kleuren lithografie. naar het bekende zelfpor tret van Rembrandt en Saskia. Dat het de bedoeling is de beman ning van de drie schepen inderdaad met de Nederlandse bevolking kennis te laten maken, bleek wel hieruit, dat er kleine woordenboeken met conver satie in het Russisch-Nederlands aan boord waren. Ook kon ieder, die dat wilde, door het lezen van de aan boord aanwezige boeken over Neder land, de Nederlandse kunst, literatuur enz., volgens de commandant, met ons volk op de hoogte komen. Schout-bij nacht Kotov, een vriendelijke, maar neljjk wèl waren. Gedurende de oor log heeft hq vooral dienst gedaan op de konvooivaart langs de noordelijke routes. In de vooravond werd een deputatie van het smaldeel in het raadhuis te Rotterdam door het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door wethouder J. U. Schilthuis, ontvangen. Ongeveer 300 Sovjet-Russische offi cieren, adelborsten en schepelingen van het russische smaldeel, hebben gister middag een excursie naar Den Haag gemaakt. Met medewerking van Neder landse officieren van dé onderzeedienst en de Nederlandse Amateur Gidsen - bond bezochten zij het Vredespaleis en het Binnenhof met Ridderzaal. Terwijl de ene groep het Vredespaleis bezocht, bezichtigde de andere groep het Binnenhof RECHTZAKEN Onbevoegde uitoefening tandheelkunde F. 1000— BOETE. Tot f. 1000 boete, subs. 2 maanden hechtenis, veroordeelde de Utrechtse kantonrechter een 44-jarige vertegen woordiger te Utrecht, wegens uitlok king tot het onbevoegd uitoefenen van{ de tandheelkunde. De ambtenaar bij het O. M. had 14 dagen geleden in eerste instantie de zelfde boete geëist. Aan de vertegenwoordiger, tot voor enige maanden exploitant van een in middels opgeheven tandheelkundige in richting te Utrecht, was ten laste ge legd, dat hij door twee van zijn Insti tuut verbonden tandtechnici geneeskun dige handelingen had laten verrichten, zulks in strijd met de wet op de tand heelkunde. De beide technici werden tot f250 boete subs, een maand hechtenis ver oordeeld. Het O. M. had het dubbele ge- eist. Zweden overvielen taxichauffeur Op de Schiedamseweg te Rotter dam is 's nachts de 35-jarige taxi chauffeur A. J. Kok, toen hij in ïijn auto drie Zweedse zeelieden vervoer de van Katendrecht naar Schiedam, plotseling door een hunner, een 20- jarige matroos, aangevallen. De Zweed greep de chauffeur met beide handen om de nek en trachtte hem achterover te trekken. De chauf feur slaagde erin zich los te rukken, de auto tot stilstand te brengen en zich op straat te laten glijden. Met een stuk hout, dat op straat lag, verweerde hij zich tegen zijn aanvaller. De beide an dere inzittenden namen de vlucht. Met behulp van twee passerende automo bilisten kon de Zweed aan de politie worden overgegeven. De beide ge- vluohte mannen zijn later door twee on bekend gebleven taxichauffeurs bij de politie afgeleverd. De zeelieden verkeerden onder cie invloed van sterke drank. Vermoed wordt,, dat zij de chauffeur wilden be roven. Behalve de dader zijn ook de twee anderen, verdacht van medeplich tigheid, in bewaring gesteld. De mannen zijn opvarenden van het Zweedse m.s. „C. A. Falkland", dat by de werf Wil- ton-Fijenoord in Schiedam ligt. Hoge Columbiaanse onderscheiding De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. W. Beyen en de minister zonder portefeuille, mr. J. M. A. H. Luns, zijn door de president van de Republiek Columbia benoemd tot Grootkruis in de Orde van Boyaca, welke door Simon Bolivar werd ingesteld. De tot deze orde behorende versier selen werden gisteravond aan de beide ministers uitgereikt door de ambassa deur van Columbia in ons land, de heer Victor G. Ricardo, tydens een ont- Naar wij van bevoegde zijde verne men zijn de besprekingen inzake de bouw van een nieuwe brug in het cen trum van Bodegraven over de Rijn en vangst, welke ter gelegenheid van de herdenking van de onafhankelijkheid van Columbia in de residentie van de ambassadeur te Wassenaar werd aan geboden. De ambassadeur zei, dat de door de ministers bewezen diensten ver uitgaan boven de hoge maatstaven, die voor deze onderscneid*ng worden aangelegd, daar beiden grote gaven bezitten en een belangrük werk hebben gedaan voor de verdediging van de beginselen en idea len, waarnaar een vrije wereld streeft. Rondom de veemarkt De belangstelling van de matrozen ging eohter voornamehjk uit naar auto's en kinderen. Enkele Russische Jantjes, die eer klein beetje Engels konden spreken, moesten voor de andere matrozen alles te weten zien te komen over de merken van de auto's en de landen waar zu gefabriceerd waren. Voorts maakten zij üverig foto's van jonge kinderen. Een blond jong meisje Hpi van de amateur-gidsendienst kreeg van zakelijke man, bleek ook niet van di- een officier een speldje, dat de afbeel- plomatiek inzicht verstoken te zijn, ding droeg van de vredesduif met getuige zyn antwoorden op enkele het Russisch de woorden „Vrede vragen van journalisten, die dat ken- 1 alle volken". Oorzaak: gesmokkelde biggen! (Van onze deskundige medewerker) Onze rundvee-export wordt op het ogenblik weer enigszins bedreigd door enkele gevallen van mond- en klauw zeer, welke in het zuiden van ons land onder de varkens is geconstateerd. De ziekte schynt met gesmokkelde big gen uit België ons land te zijn bin nengeslopen. De biggen zijn in België veel goedkoper dan hier te lande en zodoende is er een drukke frauduleuze handel aan de zuidelijke grenzen ont staan. met bovengenoemde kwade gevolgen. i Intussen hebben Duitsland en Zwit- voor j seriand de grenzen voor in- en doorvoer I van vee uit Nederland voorlopig geslo ten. Nu is het momenteel gelukkig het stille seizoen voor de vee-export, maar 200 300 stuks duur stamboekvee en ook wat ongeregistreerd vee ging er tocfl per week regelmatig nog uit. Ook naar Zwitserland nog wat prima slachtvaar- zen van gemiddeld f. 1000 per stuk. Onze slachtveemarkten waren in totaal deze week even ruimer voorzien, maar toch in geen geval te ruim, want alles werd behoorlyk vlot en meestal goed prijshoudend f. 2.80f. 3.50 en soms nog iets hoger opgenomen, terwijl het vlees in de groothandel aan de abattoirs eveneens behoorlyk werd ge- voor de goedsoortige dieren - goed prijs- kwiteerd. Er is ook een flink kwantum (plm. 300 ton) fijn rundvlees geëxpor teerd. De gebruiksveehandel had by be perkte aanvoeren een redelijk vooral (Ingez. Med.-Adv.) ENORME COLLECTIES DIEREN - 'S WERELDS GROOTSTE VOGELHAL - ONVERGETELIJKE BLOEMENPRACHT - SPEELTUIN CAFÉ-RESTAURANT - GEOPEND TOT 10 UUR n. m. de bouw van een nieuwe sluis aldaar, tussen de betreffende instanties than6 tot een bevredigend einde gebracht. Verwacht mag dan ook worden, dat de plannen tot verbetering van de zo langzamerhand onhoudbaar geworden situatie in het hart van Bodegraven binnen zeer korte tyd verwezeniykt zullen worden. Het is niet onmogelijk, dat het jongste officiëële bezoek van de Commisearis der Koningin, mr. J. J. Klaasesz aan deze snelle oplossing niet vreemd is. De Commissaris heeft op deze dag met eigen ogen kunnen waarnemen tot welk een verkeerschaos het uit de vorige eeuw daterende bruggetje aanleiding kan geven en reeds tijdens de daarna gehouden bespreking toegezegd zo mo gelijk een snelle uitvoering van de plannen te zullen bevorderen. Nu zowel Rijk, als provincie en ge meente met het polderbestuur tot over eenstemming zyn gekomen mag ver wacht worden, dat spoedig tot uitvoe ring van de plannen, die al gereed lig gen, zal worden overgegaan. Wellicht, dat eind 1957 Bodegraven over de nieu we brug zal beschikken. De foto geeft nog eens een beeld van de toestand zoals deze momenteel is. Het nauwelijks enkele meters brede bruggetje is al jaren een ware verkeers- belemmering. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 22 JULI Leiden Hervormde Gemeente. Pie terskerk: 10 uur dr. J. Riem ens te Zeist; 7 uur ds. E. Saraber, Voorschoten (Jeugd dienst). Hooglandse Kerk: 8.30 uur ds. N. Kleer maker; 10.30 uur ds. H. J .van Achter berg. Oosterkerk: 10 uur ds. C. Petri. Marekerk: 10.30 uur ds. P. Kloek; 5 u. ds. P. L. Schoonheim. Kooikapel: 10 uur ds. M. Ottevanger. Maranathakerk9 uur ds. J. J. Meu- aelaar te Noord wijk. Herv. school Boshuizerkade10.30 uur ds. J. J. Meuzelaar. Herv. Uloschool (Asserstraat): 10 uur ds. N. Kleermaker. Academisch Ziekenhuis: 10.30 uur ds. D. M. Vermet. Leldschendam. Dlaconessenhuis10.30 uur ds. J. de Vos. Katwijk aan Zee. Jeugdkerk Noordeinde: 10 uur dhr. A. Lagerwerf. Evangelisch-Lutherse Gemeente: 10.30 Uur ds. P. L. Schoonheim. Remonstrantse Gemeente: 10.30 uur mej. T. Mayer. Doopsgezinde Gemeente: 10.30 uur ds. S. L. Verheus. Geref. Gemeente: 10 en 6 uur Lees dienst. Chr. Geref. Kerk: 10 uur (ond.: Het allergrootste mysterie) en 5 uur (ond.: Het probleem van de vallende rotsen) ds. C. v. d. Weele. Vereniging Vrijz. Herv. te Leiden (Leid- se Volkshuis)10.30 uur dhr. J. P. Hulsbos Geref. Kerk. Zuiderkerk: 10 uur dr. v. Meyenfeldt; 5 uur ds. F. Vroon, van Gro ningen. Herengracht: 10 uur ds. H. J. Heersink Van Vroomshoop; 7 uur dr. Westerink. Oude Vest: 10 uur dr. Westerink: 5 uur ds. Hajer. Maranathakerk: 10.30 uur ds. F.Vroon 5 uur ds. H. J. Heersink. School Telderskade: 9.30 uur ds. Hajer; 5 uur dr. v. Meyenfeldt. Geref. Kerk (art. 31): 8.30 en 6 uur (Luth. Kerk) ds. J. van Raalte van Har- derwilk. Oud-Kath. Gem. (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hoogmis. Vrfje Kath. Gem. (Vreewijkstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4) 10.30 uur dienst. Evang. Chr. Gemeenschap: 10 en 5 uur dhr. Th. Dikkes. Leger des Heils: 10 uur heiliglngsdienst 7.30 uur verlossingssamenkomst. Baptistengemeente: 10 en 5.30 uur dhr. Schouten Jr. Abbenes Herv. Gem.: 9.30 uur ds. M. C. Don (HD.); 6.30 uur ds. J. A. van Boven. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 uur ds. H. v. Akker van Gouda; 6.30 uur ds. J. Pronk van Boskoop. Geref. Kerk: 10 en 6-30 uur ds. W .J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Alphen aan den R(jn Herv. Gem. Ju li anastraat: 9 uur vicaris J. de Waard; 10.30 uur ds. Joh. Stehouwer; 6.30 uur ds. M. Hanemaaijer. Kapel Gouwsluis: 10 uur ds. J. H. Bogers; Gebouw Jonathan: 6.30 uur ds. J. H. Bogers. Hooftstraat: 9.30 en 6.30 uur ds. A. J. Jorissen. Nuts- gebouw: 10 uur ds. G. Cadée. Martha- Stichting: 10.30 uur ds. M. J. C. Visser van Rotterdam; 9 uur n.m. ds. J. Th. Meijer (H.A.). Geref. Kerken, Zuiderkerk: 10 uur ds. D. Krijger van Den Haag; 6.30 uur ds. R. Bakker van Doorn; Noorder- kerk: 10 uur ds. F. E. Hoekstra van Den Haag; 6.30 uur ds. D.KriJger Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds. R. Bakker; 6.30 uur ds. F. R. Hoekstra. Hooftstraat: 10 uur en 6.30 uur ds. W. Tom. Geref. Kerk (art. 31) Hotel Centraal: 10.15 en 3 uur ds. J. H. v. d. Hoeven van Houwerzijl. Chr. Ge ref. Kerk: 10 en 6 uur leesdienst. Oud-Ge- ref. Gem. van Mandersloostraat9.30 en 4 uur leesdienst. Rem. Geref. Gem.: geen dienst. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 en 6 u. ds. A. van Efjk. Geref. Gem.: 9.30 en 6 u. leesdienst. Bodegraven Herv. Gem.: 9.45 en 6.30 uur ds. C. v. d. Bosch; (Nieuwerbrug) 6.30 uur ds. v. d. Helde van Reeuwijk. Herv, Evang.: 4.30 en 7 uur prof. dr W. C. van Unnik van Bllthoven. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur dr. L. Batelaan van Twij- zelerheide; (Nieuwerbrug): 9.30 en 6.30 uur ds. J. Vlaaridingerbroek van Loos- duinen. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 5 u. ds. Joh. Dam. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Luth. Kerk: 10 uur ds. A. J. Allan van Heerlen. Evang. Kring: 10 uur ere-dienst; 7 uur dhr. F. H. v. d. Horst van Lelden. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. J. Pronk; 6.30 uur ds. C. den Boer uit Veen. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J. de Bruin. Geref Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. G. C. Duinker De Kaag Herv. Gem.: 10 uur dhr. E. L. de Witt van Noordwijk. Hazerswoude Herv. Gem.: 9 30 uur ds. Chr. v. d. Leeden; 6.30 uur ds. Joh. Stehouwer van Alphen a. d. Rijn. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds F. M. Ver veen van Lippenhuizen-Hemrik. Hlllegoni Herv. Gem.: 10 uur ds. Knottnerus; 5 uur ds. Dikhout uit IJmui- den. Geref. Kerk: 10 en 5 uur cis. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. H. Schippers. Katwyk aan den Rijn Herv. Gem.: 9.30 uur dhr. A. Bakker te Rotterdam; 6 uur ds. Makkenze. Geref Kerk: 9.30 en 5 uur ds. J. C. Seegers te Baarn Katwijk aan Zee Herv Gem. (Nieuwe Kerk): 8 30 uur ds. D. Bouman; 10 uur ds. W M. A. Kalkman (emer. pred. uit Bunnik); 6 uur ds. Jac. de Vos. (Oude Kerk)10 uur ds. F. OfferJnga; 6 uur ds. P. Moerenhout. (Kapel): 10 uur ds D. Bouman; 6 uur ds. Kleermaker uit Lei den Geref. Kerk: 8.30 uur ds. Pijlman; 10.30 uur ds. W. Baas uit Urk: 4.30 en 6.30 uur ds. A. L. Bos. (Abeelpleln)10.30 uur ds. F. Pijlman. (Zeehospitium): 6 45 uur ds. F. Pijlman. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur prof. L. H. v. d. Melden uit Den Haag. Geref. Gem., Remisestraat: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Casa Cara: 10 en 5 uur. leesdienst. Geref. Kerk (art. 31): 10.30 en 5 uur ds. Van der Kwast. Koudekerk Herv. Gem.: 10 uur ds. v. d. Broeck, Zwammerdam; 7 uur ds. v. d. Leeden, Hazerswoude (H. Avond maal). Geref. Kerk: 10 uur ds. Zijlstra; 7 uur ds. Bouma, Noordwijk a/Zee. Lel muiden Herv. Gem.: 9.30 uur kand. P. H Borgers; (Gebouw Pnlël)7 uur kand. P. H. Borgers. Geref. Kerk: 9.30 uur prof. Aalders te Heemstede; 2.30 uur dr. von Meyenfeldt te Lelden. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. J. P Honnef; 6.30 uur ds Kalkman van Voorhout. (Kerkzaal)6.30 uur ds. J. P. Honnef. (Gebouw): 10 uur klnderkerk. Geref. Kerk: 10 uur ds. J. C Brussaard van Oegstgeest; 6.30 uur ds. Dijk. (Kerk zaal) 10.30 uur ds. Dijk: 5 uur ds. Brussaard. Lisse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. C. Jongeboer; 5 uur ds. Van Boven, N. Vennep Geref Kerk: 10 uur prof. dr J. Waterink. A'dam; 5 uur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur ds. H. W. Eerland. Geref. Gem. 10 en 4 uur ds. L. Kieboom. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 4.30 uur ds. J. J. Ver leur. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. Noordwykerhout Herv. Gem.: 10 uur ds. Rljnders van Amsterdam. Nieuw Vennep Herv. Gem.: 9.30 u. ds. Wesseldyk van Enschede; 6.30 uur ds. M. C. Don. (Bethelkapel)10 en 7 uur ds. S. S M. Aertsen van Amsterdam. Ge ref Kerk: 9.30 en 3 uur ds F. A. Hofman van Arnhem. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. Noordwijk Binnen Herv. Gem.: 10 u. ds. Maarzlng van Soestdijk; 7 uur dhr. v. d. Berg van Valkenburg (Jeugdd.). Ge ref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds Koers van Loosduinen, (v. d. Berghstlchting)11 u. ds. Koers. Noordwijk aan Zee Herv. Gem.: 8.30 en 10.30 uur vic. Kamman: 7 uur ds. Meuzelaar van Noordwijk Binnen. Geref. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. Bouma; 5 uur ds. Zijlstra van Koudekerk. (Sole Mlo): 10 uur ds. Smulders van Dordrecht. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur dhr,. Kielder. Rem. Kerk: 10 uur ds. P. H. van Lent. Geref. Kerk: ds. Ooster- hoff van Leimulden. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oegstgeest Her.v. Gem.: (Pauluskerk) 9 uur ds. B. C. Visser (Liturgische dienst met medew. v. h. kerkkoor). 10.30 uur ds. B. C. Visser (Heilige Doop); 7 uur ds. H. Perdok. Oegstgeest (Hoge Mors); 10.30 uur dhr. J. F. G. Sierat. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Erlnga. Ver. Vrijz. Herv. (Willem de Zwijgerkerk)10.30 uur ds. Hu beek. Geref Kerk (art. 31) (Willem de Zwijgerkerk) 8.30 en 3 uur ds. J. P. van der Stoel van Amsterdam. Oude Wetering Herv. Gem 9.30 uur ds. A. M. Knottnerus. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. I. Meijer van Westerlee. RHnsaterwoude Herv. Gem 9.30 uur ds. J. J. H. Pop te Sassenhelm; 7 uur de heer Schipper. Chr. Geref Kerk: 9.30 en 5 uur leesdienst. RUnsburg Herv. Gem 10 uur ds. J. v. d. Velden, pred. te Rotterdam; 5 uur ds. H. v. Gosliga. (Nieuwe Kerk); 10 uur ds. H. v. Gosliga; 5 uur ds. J. v. d. Vel den. ~*eref. Kerk (Rapenburg); 10 uur ds. A. Nagelkerke van Zweelo; 5 uur ds. L. v. d. Linde (Voorhouterwegkerk)10 u. ds. J. G. Feenstra van Den Haag; 5 uur ds. A Nagelkerke (Maranathakerk): 10 uur ds. L. v. d. Linde; 5 uur ds J G. Feenstra. Geref. Kerk (art. 31) Kerkge bouw Langevaart: 10 en 5 uur ds. v. d. Stoel. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds J. Kampman. Sassenhelm Herv. Gem 9 en 10 30 uur ds. W H. Walvaart; 5 uur ds. Pop. em.-pred. alhier. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. M. den Boer (Voorschoten); 5 uur ds. P. D. Kuiper. Chr. Geref Kerk 10 en 5 uur ds Ruiter te Baarn (H A en dank zegging). Ned. Prot. Bond: geen dienst. Ter Aar Herv. Gem 9.30 en 6.30 u. ds. Van Amstel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Heyner. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds. Kalkman. houdend verloop. Er ls veel gras ln het weiland, maar met de hooibouw gaat het tot heden toe buitengewoon slecht, ls het niet zeer spoedig wat zonnig, droog weer wordt, zal er slecht hooi worden gewonnen. Met de vette kalveren ging het het weer vlot en ook de nuchtere kal veren konden weer vlug en ruim prijs houdend worden geplaatst. Het buiten land kocht weer het meeste weg. Note ring voor de vette f. 2.10 tot f. 3.10 en voor de nuchtere kalveren f. 1.60—f. 1.90 per kg levend gewicht. Het wolvee ging voor de slacht ook in hoofdzaak naar de exporteurs voor vaste prijzen. Zuiglammeren f. 90— f. 120 per stuk. Voor de weidelammeren neemt de belangstelling af. De kooplui moeten ze te duur inkopen en zodoen de is het moeilijk zaken doen. De varkens zijn zeer vlot opgenomen en de zogenaamde slagersvarkens liepen tot bijna f. 2.per kg levend gewicht. Zware soorten deden circa 25 cent naar beneden. Biggen, lopers ook gemiddeld wat duurder. Op de paardenmarkt was meer aan bod, terwijl ook een flink kwantum buitenlandse slachtpaarden werd ge presenteerd. Prima jonge paarden von den goed kopers en prijshoudend, maar oude paarden en slachtpaarden waren minder in trek en liepen iets in prijs terug. Voorschoten Herv. Gem. (dorp): 10 uur ds E. Saraber;7 uur ds. W G. Mete ring: (Rijndijk): 10 uur ds. W. G. Mete ring; (Hulp en Heil): 10 uur ds. Broeyer van Den Haag. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. W. F. C. van Helsdlngen. em -pred. Geref. Kerk (art. 31): 8.30 en 5 uur ds. J. H. v. d. Hoeven van' Houwersztl. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 ds. J. van der Haar: 6.30 uur dhr. D. D. Ko- mngs. g o. te Putten (Gld.). (Wijkgebouw Esdoornlaan) 9.30 uur dhr D. D. Ko- nings te Putten; 6.30 uur ds. G. Alers, em.-pred. te Rotterdam. Ver. Wet en Evangelie: 9.30 uur ds. K. J. H. Burgy te Den Haag. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. I J Snoelj. Remonstr,. Gem.: geen dienst. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 uur lees dienst. Warmond Herv. Gem.: 9.. 10.30 en 7 uur dr. J. Zandee. Wassenaar Herv. Gem. (Dorpskerk) 10 uur dr. K. H. E Gravemeijer; 7 uur dr. J. T Wiersma. Kievietkerk10 uur dr. K. J Brouwer, Oegstgeest (Devler- huis) 9 uur jeugdkerk D. Bakker; io.15 uur J. A. Poelman, leenvocaris. Geref Kerk (Zijllaan): 10 uur ds. M. P. Feringa 5 uur ds. C. W. Keur, Scheveningen. 'Bloemcamplaan)10 en 5 uur ds. G v Duinen. Ned Prot. Bond: 10.35 uur dr! J. C. A. Fetter. Den Haag. Johannahuls: 10.30 uur onbekend. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 ds. J. v. d. Wal. em. predikant te Wage- ningen. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur dr. K. Dronkert te Leiden. Zevenhoven Herv Gem 9 30 uur ds. M. Hanemaaijer van Alphen: 7 uur ds. J. Kramer van Aalsmeer Meugddienst) Ge ref. Kerk- 9.30 en 6.30 uur ds. L M Wynia. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. G. J. van Embden. Zwammerdam Herv. Gem.: 1030 uur ds. A. de Leeuw van Boskoop: 6.30 uur ds. C. L. van der Broeck (onderw.: ..Bereid heid" Hand 21 23) Geref. Kerk: 9 en 2 uur ds. A. W. T. Nijenhuls van Den Haag. Rem. Geref. Gem.: 7 uur ds. J. van Goudoever van Leiden.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4