„Het zon al te dol worden, als iedereen zelfbeschikking krijgt" Londen zoekt andere uitwegen voor het probleem-Cyprus, o.a. door een liberale grondwet Burgemeester Kammenga bezocht Nieuwveen Sterke behoefte aan nieuwbouw en uitbreiding garagebedrijven Openlucht-zangavond te Katwijk trok duizenden Sleutelstad kampioen 2 e klasse 95ste jaargang Vrijdag 20 juli 1956 Vierde blad no. 28887 Engelse minister in het Lagerhuis: (Van onze Londense correspondent) De kwestie van het zelfbeschikkingsrecht voor Cyprus is thans door de Britse regering definitief naar de achter grond geschoven, terwijl zij enkele weken geleden nog bereid was om een definitieve datum te noemen, dat dit recht voor Cyprus in werking zou kunnen treden. Dit bleek uit het gisteren in het Lagerhuis gehouden nieuwe debat over Cyprus, dat door de oppositie was aange vraagd wegens de verandering van houding door de Britse regering, die al eerder duidelijk had gemaakt, dat zij haar eigen plan had laten varen doordat Turkije er zich tegen verzette. Het Lagerhuis tast tot nu toe nog steeds in het duister over de details van het door Turkije verworpen Britse plan. Uit het feit, dat de politiek jegens Cyprus elk ogenblik verandert, concludeerde de oppo sitie, dat de regering helemaal geen politiek bezit. Een nieuwe situatie zal ontstaan, zo herhaalde de Britse minister van Koloniën, Lennox Boyd, indien de thans ver bannen aartsbisschop Makarios maar bereid zou zijn om het verlossende woord te spreken, dat een einde zou maken aan de terreur. De minister gaf voorbeelden van de afschuwelijke catalogus van de op Cyprus gepleegde misdaden. Selwyn Lloyd, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, noemde een andere mogelijkheid om uit het moeras te komen, n.l indien Grieken land voorstellen zou doen, welke door Turkije zouden kunnen worden aanvaard. Selwyn Lloyd betoogde, dat het zelfbeschikkingsrecht wel door Engeland als beginsel onderschreven wordt, maar dat het niet zonder meer universeel kan wor den toegepast. Het zou al te dol worden in de internationale politiek als ledereen het recht op zelfbeschikking zou krijgen, alleen maar door er om te vragen. De Aaland-eilanden, welke zich voor 99 uitspraken voor aansluiting bij Zweden, werden tenslotte uit strategische overwegingen aan Finland toegekend. Thans mag Oostenrijk zich niet bü Duitsland aansluiten. Er is ook het voorbeeld van de Sudeten-Duitsers. De houding van de Britse regering inzake Cyprus is echter niet negatief. Gepoogd wordt de voorwaarden te scheppen, welke zelfbeschikking eens mogelijk zullen maken. Duizenden Cyprioten komen nog altijd naar Engeland niemand naar Griekenland Premier Eden demonstreerde door een goedkeurende hoofdknik, dat dit inder daad het werkelijke doel van de rege- ringspolitiek is. maar de toon van Sel wyn Lloyds rede was. dat er op het ogen blik niet aan toekenning van het recht van zelfbeschikking aan Cyprus te den ken valt. Omdat het plan de zelfbeschik king na 17 of zelfs 15 jaar in uitlicht te stellen, zodat de Cyprioten tenminste een lichtschijnsel aan het eind van de tunnel zouden zien. is vastgelopen, con centreert Engeland zioh thans op een poging om voor Cyprus een liberale grondwet voor te bereiden. De oppositie betoogde, dat Lord Radcliffe's taak in dit verband onmogelijk was. omdat de Cypriotische leiders weigeren te praten zonder Malcarios. Vandaar dat Labour eist, dat ae onderhandelingen met hem zullen worden hervat en ook. dat de kwestie, die een uitgesproken internatio naal karakter draagt, thans wordt voor gelegd aan de NATO (voordat de zuid oostelijke vleugel van die organisatie geheel verdwenen is) en aan de Verenig de Naties. Britse belangen Bezoeken over en weer RUSSISCH SMALDEEL GEARRIVEERD Vanmorgen omstreeks 8 uur is het Russische smaldeel dat een bezoek aan ons land zal brengen bij Hoek van Holland binnen gelopen. Het eerst verscheen de kruiser „Sverd- lov" tussen de havenhoofden, onmid dellijk gevolgd door de torpedoboot- jagers „Surovij" en de „Serdity". De Russen losten 21 saluutschoten, die werden beantwoord door een saluut- batterij van de Kon. Marine met even eens 21 saluutschoten. Voorts bracht een erewacht van de Kon. Marine de gebruikelijke eerbewijzen. Sovjet-oorlogsbodems van de Oostzee- vloot hebben gisteren zee gekozen om een eenheid Nederlandse oorlogsschepen te begroeten en deze naar de haven van Leningrad te begeleiden. De schepen brengen - gelijk bekend - een vriendschapsbezoek aan de Sovjet- Unie. De eenheden van beide landen wisselden 21 salutschoten en Nederland se en Russische marinebands speelden eikaars volksliederen. Dodelijk spel. De regering wil hiervan niets weten, omdat er volgens haar in de eerste plaats Britse belangen op het spel staan. Cy prus is het verst vooruitgeschoven bol werk ter bescherming van de olie van het Midden-Oosten en van zeer groot belang voor de nakoming van de ver plichtingen onder het Verdrag van Bag- dag en ook in verband met de Frans- Brits-Amerikaanse garanties voor hand having van de status quo tussen Egypte en Israël. Een Britse basis op Grieks ge bied kan deze taken niet vervullen, zei Selwyn Lloyd. Militaire vastberadenheid en geduld is op het ogenblik de leus van de Britse regering. Aneurin Bevan, die de slotrede voor de oppositie hield, deed' een beroep op de Cyprioten om het ge weld te staken om de Britse regering het excuus voor onverzettelijkheid te ont nemen en haar een kans te geven om te handelen. Tekenend voor de gevoelens van vele Cyprioten Is het volgens minister Lennox Boyd, dat de meeste Cyprioten nog steeds naar Engeland emigreren in plaats van naar Griekenland. Terwijl tussen 5 en 6000 Cyprioten tussen januari 1955 en april van dit jaar naar Engeland kwa men, ging er in 1955 geen enkele en dit jaar slechts één persoon naar Grieken land!! In de drie voorafgaande jaren emigreerden er per jaar slechts vjjf Cy prioten naar Griekenland; de regerings- politiek werd tenslotte met 73 stemmen meerderheid goedgekeurd. Gisteravond heeft burgemeester B. Kammenga met zjjn echtgenote een be zoek gebracht aan de gemeente Nieuwveen, teneinde kennis te maken met de leden van de raad en het gemeente personeel De heer en mevrouw Kammenga arri veerden voor dit doel om tien minuten voor acht uur gisteravond met de auto bus. Voor het gemeentehuis werden de as. eerste burger en burgeres der ge meente opgewacht door de beide wet houders, de heren D. A. Bos. tevens loco-burgemeester, en G. v. d. Hoorn, alsmede de secretaris der gemeente de heer J. J. Roovers. De begroeting, die in de regen plaats vond. was zeer har- beiyk. Hierna spoedde het gezelschap zich in het gemeentehuis, waar de heer Roovers eerst de leden van de raad en vervolgens de personeelsleden voor stelde. Tjjdens de hierna gehouden infor mele bespreking heeft de heer Kam menga, die uiteraard evenals bur gemeester Bakhuizen in Leimuiden Investering 24 miljoen per jaar noodzaak De Commissie voor Automobielbelan- reparatie-inrichtingen bestaat. Dit te gen, heeft aan de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, aart zjjn ambtgenoten van Verkeer en Waterstaat en vati Economische Za ken. alsmede aan de interdeparte mentale commissie ter beoordeling van bouwplannen een rapport gezon den, waarin de resultaten zfln neer gelegd van een door haar ingesteld onderzoek naar de behoefte aan nieuwbouw, resp, uitbreiding van de automobiel- en garagebedrijven. Dit onderzoek staat in direct verband met de door de regering toegepaste bouw- bcperking en de tientallen daarmede verband houdende afwijzingen op aanvragen voor een bouwvergunning. De enquêtte waaraan 740 automobiel en garagebedrijven deelnemen, leidt tot de conclusie, dat op dit moment reeds een ernstig tekort aan ruimte ln de Een met ruime waardering beloonde proef Met medewerking van „Vreemdelingenverkeer" heeft de Leidse „Ring van Chr. Zangverenigingen" een openlucht-zangersavond doen plaats vinden op een plein vóór de Katwijkse Oude Kerk, waaraan elf koren deelnamen, met Inbegrip van één jeugdkoor. De proef bleek levensvatbaar en met ruime waar dering beloond. Mits een koor-selectie toegepast wordt, geloven we dat het experiment tevens ais vreemdelingen-attractie gelden kan. De zangers hadden een muziektent tot podium beschikbaar, nabij een der in het licht van schijnwerpers badende witte kerkwanden. Akoestische verster kers schonken het geluid een vergrote actie-radius. Belangrijke bondgenoten betekenden de windstilte en een aan gename temperatuur. De regen was de drie eerste halfuren een lastpost, het laatste uur bewees Pluvius nochtans de attentie, naar elders te verdwijnen. Van enige honderden is de toehoordersschaar gaandeweg uitgedijd tot een paar dui zend. Een groenteboer uit Capelle a. d. LTseel moest gistermiddag voordat hjj met zjjn vrachtauto van de IJssel- dijk in Rotterdam vertrok, eerst enige jongens wegjagen, die van plan wa ren achter aan de auto te gaan han gen, Na zjjn waarschuwing stapte hy in en reed weg. Nog maar nauwelijks' Aanvankelijk was er te grote roerig- opgetrokken voelde hjj een schok. Hij heid. zodat we ons van de eerste opge stopte en zag bij het uitstappen, dat treden koren geen indruk konden vor- een kleine jongen, de 5-jarige D. de men Een jeugdgroep was zelfs ergens Jong uit de Arkelshof. een achter- bedrijvig met een balspel te midden van wiel over zich heen had gekregen. Hij de omstanders. Zeker zouden we een moet op slag dood zijn geweest. Het touwafzetting van het terrein hebben stoffelijk overschot is naar het zie- toegejuicht en het toezicht van enkele kenhuis Coolsingel gebracht. RIJKSBIJDRAGE BESTRIJDING KINDERVERLAMMING Het Rijk wil f. 688 500 ter beschikking stellen van het Nationaal Fonds voo, de bestrijding van de kinderverlamming. In een wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1956 van Sociale Zaken en Volksgezondheid wordt voorgesteld, dit bedrag uit te trekken. Van het bedrag is f. 500.000 bestemd voor de aanschaffing van het instru mentarium, f. 30.000 voor aanvullende opleiding van personeel, f. 12.500 voor het bureau van het Nationale Fonds voor de bestrijding van de kinderver lamming, f. 50.000 voor subsidie in sala rissen etc. van het verplegend personeel, alsmede f. 96.000 voor bijdragen ln de kosten van behandeling van patiënten. Hierdoor zal met de revalidatie een begin worden gemaakt. Elf mijnwerkers in Poolse mijn gedood By een ontploffing in een Poolse ko lenmijn in Opper-Silezië zqn woensdag elf mijnwerkers om het leven gekomen. 72 arbeiders liepen ernstige brandwon den op. Dit bericht Radio-Warschau. De mjjn fs door de ontploffing Ingestort. orde-commissarissen, onder uitgifte van verplicht programma zou kunnen die een toegangsbewijs, als hoedanig een nen, hetzij gratis hetzij tegen een ge ring bedrag, zo'n bewijs schept een morele zelfdwang, men voelt zich dan concertbezoeker. Natuurlijk is het voor later eventueel, met het oog op de vreemdeling, wenselijk dat een pro gramma geen nummers vermeldt die door andere vervangen worden en geen koren die niet ten tonele verschijnen. Luidsprekers maken de dingen grover, indien zij daarvoor vatbaar zijn. reden waarom we een koor-selectie bepleiten der zangtechnisch meest geschoolden, die een reine hoogte weten voort te brengen. De ingevallen duisternis heeft op de lulsterwilligheid een psychologisch gun stige invloed, men laat zich niet meer afleiden. Een later aanvangsuur doet dus geen kwaad. Daar ten slotte het publiek dient te staan, dunkt ons het optreden van zes, zeven koren meer dan voldoende De elementen van de zang. die het meest naar voren treden, zijn de rit miek en de klankkwaliteit, Nuancering en resonans verliezen betekenis. Opzet telijk opgedreven klankkracht heeft geen verbeterd effect ten gevolge. Openlucht zang demonstreert hoe belangrijk een goede mondstand is. De dirigenten die bij hun koristen de stemplaatsing naar voren hebben weten te halen, hebben ons. en 't was duidelük genoeg, ook het publiek het meest gevangen gehouden, waartegenover de keligzin- genden een ruwere indruk maakten. In programmatisch opzicht hadden we weinig bedenking, alleen leek het onnodig öm speciaal voor zo'n gelegen heid populair te doen en vaderlandse liedjes te brengen, die niet op een zetting met kunstwaarde berusten. In tegendeel, het is juist de kunstzetting die aan een lied klankkleur en mooie samenklank waarborgt. Kritische vergelijking laten we. gezien de omstandigheden, rusten. Sinds onze talrijke vroegeré beschouwingen en be schrijvingen ontstonden trouwens geen nieuwe gezichtspunten. V Deelnemers waren: Rijnsburg: Kin derkoor N.H Kerk en Ned. Herv. Kerk koor: Voorhout: Melodia: Leiderdorp: Excelsior: Oegstgeest: Rijnsanghers; Hazerswoude: Excelsior en Zang en Vriendschap; Leiden: Halleluja; Voor schoten: Zang zij onze leus; Aarlander- veen: De Lofstem; Nieuw Vennep: Excelsior. kort wordt berekend op 645.500 m2 oftewel 49 5 van de totale in gebruik zijnde bedrijfsoppervlakte, waarbij de stallingruimte buiten beschouwing ls gebleven. De noodsituatie wordt getypeerd door de mededeling, dat 51% van de ge- enqueteerden zich regelmatig gedwon gen ziet in de open lucht te repareren. Houdt men rekening met dc snelle groei van het autopark, dan staat vast, dat de reeds bestaande moeilijk heden nog zullen toenemen, aldus het rapport. Volgens de berekening zou tot en met 1960 wil men in dat jaar de evenwichtstoestand hersteld zien per jaar een oppervlakte van 192.550 m2 gebouwd moeten worden. Uitgaande van een ervaringscijfer voor de bouwkosten van f. 125.per vierkante meter zal voor de realise ring hiervan een bedrag van ca. f. 24.000.000 per jaar geïnvesteerd moe ten worden. Met het oog op gde bouwbeperkln is uiteraard de medewerking van de landelijke en gemeentelijke over heden vereist Als argumenten wor den in het rapport genoemd, nog afge zien van de sterk toegenomen betekenis van het automobielverkeer voor goede ren en personenvervoer, de ernstige consequenties van het bestaande tekort voor de verkeersveiligheid, welke mede afhankelijk is van de mate, waarin het autopark wordt onderhouden en gere pareerd, en de verspilling van kapitaal, omdat de gemiddelde levensduur van de auto als gevolg van uitstel van onder houd en reparatie daalt. zal gaan wonen, overduidelijk naar voren gebracht, dat het geenszins zijn bedoeling is Nieuwveen stiefmoeder lijk te bedelen. Integendeel, zowel de heer als mevr. Kammenga spraken de verwachting en de hoop uit in de toekomst een innig contact tot stand te kunnen brengen met de burgerij van Nieuwveen. Alle drie gemeenten, aldus de heer Kam menga, zullen evenveel recht op ons kunnen doen gelden. Mevr. Kammenga maakte tevens van de gelegenheid gebruik kennis te gaan maken met de edhtgenote van de ge meentesecretaris, mevr. Roovers. Nadat verversingen gebruikt waren en burgemeester Kammenga zioh nog met een ieder der aanwezigen onderhouden had, vertrokken de heer en mevr. Kam menga, door de heer Roovers naar Lei den vergezeld. Eindelijk een huurder voor Shows huis gevonden De beheerders van het huls te Ayot St. Lawrence in Hertfordshire, waar de beroemde schrijver Bernard Shaw zijn meesterwerken schreef, zijn er einde lijk in geslaagd een huurder te vinden voor dit huis, dat leeg staat sedert Shaws overlijden in november 1950. De huurder is een 29-jarige reclamedeskun dige, Christopher Casserley, die het met zijn vrouw en twee zoontjes zal betrek?, ken. Aanvankelijk had men gehoopt van Shaws huis een soort nationaal heilig dom te maken. Daarvoor was twee-en- half miljoen gulden nodig, doch een in schrijving, die vyf jaar geleden geopend werd, bracht slechts 50000 gulden op, zodat men een huurder heeft moeten opzoeken. In het huurcontract staat de bepaling, dat Casserley in het weekeinde het huis moet openstellen voor toeristen. Dat vindt deze blijkbaar niet erg. „Dan zul len wij ten minste, niet alleen zijn in het weekeinde", zo zelde hij tegen jour nalisten. De heer en mevrouw Kammenga (iinks) werden voor het gemeente huis hartelijk begroet door de loco burgemeester, wethouder D. A. Bos (derde van rechts), wethouder G. v. d. Hoorn (tweede van rechts) en de gemeente-secretaris, de heer J. Roovers met hoed in de hand (Foto Lux/Alphen.) Competitiestanden Na de wedstrijden van zondag j.l. de competitiestanden als volgt: le klasse A: zyn DUIVENSPORT. P.V. de Reisduif Wedvlucht vanaf Pont St. Maxcense, afstand 344.20 km. In concours 83 duiven. Door hert- slechte weer langs de vlieglijn werden de duiven eerst dinsdag om 8.45 uur ge lost met z.w. wind. De eerste duif be reikte zijn hok om 18.21.50, de laatste of 21ste prijswinnaar was er om 13.37.40 uur. Uitslag: 1 A. Singeling; 2. 4 P. Mooten; 3. S. Koster; 5. J. v. d. KaaiJ; 0, 10 gebr. Kok; 7. J. en H. v. Leeuwen; 8. A. v. d. Hulst; 9. D. BeU. gsp. gw. gl. vrl. p gm. 1. H C C 2 8 4 4 0 16 2 2. H C C 1 8 4 2 2 14 1.75 3. H B S 8 3 4 1 13 1.63 4. H D V S 8 4 1 3 13 1.63 5. V R A 8 3 4 1 13 1.63 6. Quick N 6 2 3 1 9 1.50 7. A A C 8 3 2 3 11 1.38 8. Rood en Wit 7 1 2 4 5 0.71 9. Quick H 8 1 2 5 5 0.63 10. Haarlem 9 1 2 6 5 0.55 le klasse B: 1. V O C 7 6 0 1 18 2.57 2. Sparta 7 4 0 3 12 1.71 3. P W 6 3 0 3 9 1.50 4. V V V 6 3 0 3 9 1.50 5. A C C 2 7 3 0 4 9 1.29 6. Kampong 6 2 0 4 6 1.— 7. Excelsior 7 2 0 5 6 0.86 2e klasse C: 1. L C C 6 5 0 1 10 1.67 2. V O C 2 6 5 0 1 10 1.67 3. Roggewoning 6 4 0 2 8 1.33 4. H C C 4 5 2 0 3 4 0.80 5. H D V S 3 7 2 0 6 4 0.71 6. Groen Geel 6 0 0 6 0 0.— 2e klasse E: 1. Rood en Wit 3 8 7 0 1 14 1.75 2. C V H W 7 4 2 1 10 1.43 3. Haarlem 2 7 3 1 3 7 1.— 4. B M H O 7 3 0 4 6 0.88 5. Ajax L 7 2 1 4 5 0.71 6. Hercules 6 2 0 4 4 0.67 7. V V V 2 8 1 2 5 4 0.50 3de klasse D: 1. Groen Geel 3 5 4 0 1 8 1,60 2. V O C 3 6 4 0 2 8 1.33 3. H C C 5 7 4 0 3 8 1.14 4. Excelsior 3 6 3 0 3 6 1.— 5. V U C 2 6 2 0 4 4 0.67 6. Ajax L 2 6 1 0 6 2 0.33 VOETBALPROGRAMMA. Amateurs. Kampioenschap van Nederland: R.F.C.Hengelo. Zaterdagvoetbal. Kampioenschap van Nederland: A.R.C.—Quick Boys, Harkemase Boys—IJsselmeervogels. Waterpolo competitie Het eerste zevental van Sleutelstad, welke vereniging dit jaar juist 10 jaar bestaat, is gisteravond door een 51 zege op Pinquins kampioen der 2e klasse afd. E geworden. In 1953 behaalden onze stadgenoten ook het kampioenschap en promoveerden toen naar de le klasse. Ze wisten zich twee seizoenen te handhaven, maar vorig jaar degradeerden ze weer. Dit seizoen beschikt de Sleutelstad echter weer, dankzij de zware training van Piet Erades, over een uitstekend zevental, dat alle tegenstanders in uithoudingsvermogen en techniek de baas ^as. De doel- cqfers van 322 uit 7 wedstrijden spreken hier wel voor zichzelf. Regenverzekering betaalde meer dan zij ontving (Van onze Paryse correspondent) Het aantal Fransen, daf zich tegen het slechte weer in de vakanties wil verze keren, groeit bü de dag. Dit soort ver zekeringen. die in Engeland al sinds 1914 bestonden, werd het vorig jaar voor het eerst in Frankryk ingesteld Men kan zich verzekeren of beter financieel enigszins schadeloos stellen tegen re gen, koude en gebrek aan zon. Wanneer een of meer van de factoren een of meer dagen (dat hangt ook van de streek af) niet hebben beantwoord aan een vastge steld gemiddelde, dan ontvangt de ver zekerde zyn hotel- of pensiongeld terug. De verzekerde betaalt zes procent als premie van het totale bedrag, dat hy voor zyn vakantie had gereserveerd. Die vakanties moeten tussen 15 mei en 15 september worden gehouden De gege vens van het meteorologisch instituut geven de doorslag bij eventueel ver schil van mening tussen beide verzeke ringscontractanten. Uit de laatste rap porten van de verzekeringsmaatschap pijen blykt. dat voor dit jaar tot dusver meer moest worden uitbetaald dan werd ontvangen. De overwinning van gisteravond heb-1 ben onze stadgenoten niet cadeau gekre gen. De rust ging in met een 21 stand en een Leidse overwinning was toen nog helemaal niet zeker. Dit keer lag Van Rooyen in het Sleutelstad-doel. daar Binnenkamp wegens studie verhinderd was. Na de eerste aanvallen op beide doelen beging de Woerdense keeper bü een Sleutelstad-aanval een overtreding, waarvoor de scheidsrechter hem het water uit stuurde. Jan Dool ha'd hierna weinig moeite om de strafworp op het lege doel in een doelpunt om te zetten. (10). Ook het 2e doelpunt nam hü voor zijn rekening, toen Piet Erades een vrüe worp snel naar hem terug plaatste en de keeper voor het harde schot moest zwichten. Pinquins liet het er echter niet bij zitten en wist met een strak schot laag over het water de achterstand tot 21 te verkleinen. De aanvallen bleven elkaar aan beide zyden snel opvolgen, maar geen der ploegen zag voor de rust kans te doelpunten. Een keer was Sleutelstad dioht by een 3e doelpunt toen Jan Dool bü een vrüe worp van Nico van Berkel even vtü lag. De keeper echter stopte zijn schot. Na dat na rust de beide midvoors een keer naast geschoten hadden, deed Aat Ka- paan het beter door vanaf het midden van het veld keurig op te zwemmen en de Woerdense doelman te passeren. Bijna was het 32 geworden toen keeper Van Rooyen by een vrye worp voor Pinquins iets te laat in zijn doel terug was. HU wist de snel ingeschoten bal echter cor ner te tikken. Bert van Hooidonk stelde hierna met een uitgekookte boogbal de Leidse zege veilig. (41). Piet Erades wist er zelfs nog 51 van te maken, toen hü plotseling in het bezit van de bal kwam en direct inschoot. Pinquins gaf het nog niet op, maar Wim van Rooyen Wist zijn doel verder schoon te houden. Hedenavond recipieert het bestuur met het kampioens-zevental van 8-9 uur in de boVen-zaa'l van de Kleine Burcht. Sleutelstad—DWR 3 5—1 Gister avond heeft Sleutelstad 2, evenals woensdagavond in Haarlem, een 51 zege behaald op DWR 3. De Haar lemmers waren ln alle opzichten de min deren van de jonge en snelle Sleutelstad- ploeg. Frans Thyssen en John Bekke ring namen ieder 2 doelpunten voor hun rekening. Hans Bouwmeester stopte hier na keurig een strafworp en hoewel Sleu telstad, nu met 6 tegen 7 spelend, nog een paar kansen kreeg, wist DWT er toch 41 van te maken. Cees Hooidonk bracht de eindstand hierna op 51. DWT 2—De Zjjl 3 4—0 Een jonge ploeg van De ZU1 heeft het gisteravond tegen de grotere ervaring en het betere spelinzicht van de spelers van DWT 2 moeten afleggen. Hoewel de Leidenaren een goede wedstrüd speelden, konden ze niet verhinderen, dat de Haarlemse mid- voor Roozekrans vier maal wist te doel punten. Bijna redde Frans Snik de eer voor de Leidse ploeg maar zün schot be landde juist tegen de paal. PROMOTIEREGELING VOOR SLEUTELSTAD Nu Sleutelstad kampioen is geworden hebben de spelers nog een zware pro motiecompetitie voor de boeg. Eerst zal in een halve competitie met nog 2 afde- lingskampioenen uitgemaakt moeten worden wie de sterkste van de drie is. De winnaar hiervan gaat met nog 2 zeventallen de strijd aanbinden om 2 plaatsen in de le klasse. In de le halve competitie, die begin augustus reeds aanvangt zal Sleutelstad waarschünlyk DVZ (Den Haag) en Brandenburg (De Bilt) ontmoeten. Hel kampioenszevental van de Sleutelstad, achterste rij: Nico Brouwer. Aad Kapaan, Piet Erades. Nico van Berkel; voorste rij: jan Uool. Bert Hooidonk en Wim van Rooyen. (Foto L.TV/Van vliet.)

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7