Tweede plaats voor Van der Pluym in Hollandse étappe naar Bordeaux Nederlandse ploeg verloor Stolker 'Dolle' Hassen beloofde niet voor de zege te sprinten Pellenaars: „Als ik er l»ij was geweest, had liet niet gebeurd'' Daan (le Groot in conflict met duwende Fernand Picot 95sfe Jaargang Zaterdag 14 juli 1956 Vierde blad no. 28882 (Van een speciale verslaggever) Bordaux (vrijdagavond) De traditie is gebroken. De etappe naar Bordeaux, die in de laatste jaren de Hollandse etappe werd genoemd, is nu eens niet door een Nederlander gewonnen, hoewel er wederom een van onze landgenoten een overheersende rol in heeft gespeeld. Het was de benjamin van onze ploeg, de 21- jarige Leo van der Pluym uit Dusaen, die beslag legde op de tweede plaats, nadat in de vier voorafgaande jaren, telkens een van de Bataven in Bordeaux de Van der Pluym's gebrek aan ervaring bleek ook uit het feit, dat hij ons tegen het eind van de rit aanriep om te weten te komen hoeveel kilometers hij nog, in gezelschap van Hassenforder, had af te leggen. Natuurlijk konden wij niet naast hem stoppen, want dat zou in strijd zijn geweest met de Tourregle menten. Van der Pluym had zijn vraag moeten stellen aan de mecaniciën Joossen, die met het liaisonwagentje vlak bij hem in de buurt reed en die hem wel had mogen antwoorden of ad viseren. Van der Pluym bevond zich op dat ogenblik trouwens slechts op enkele honderden meters voor het grote gele bord. dat aangaf, dat er nog 20 km moest worden gereden. Van der Pluym. die toen al geruime tijd met Hassen alleen reed, moest de Elzasser herhaaldelijk vragen de kop over te nemen, uit zichzelf deed deze dat vrijwel nooit. Op 25 km voor de finish had de Fransman hem verzekerd, dat hij, Hassenforder, niet zou sprinten voor de zege, maar Van der Pluym geloofde.er niets van en terecht, want dolle Hassen. die altijd vol streken zit maakte ditmaal volstrekt geen grapje. zege had gegrepen. Leo van der Pluym kon hun pres tatie inl952 Hans Dekkers, in 1953 Jan Nolten, in 1954 Henk Faanhof en in 1955 Wout Wagtmans) niet evenaren. Daarvoor ontbrak de nieuwe locomotief in onze ploeg ten enenmale de ervaring. Hij werd op de streep kansloos verslagen door de Elzasser Roger Hassenforder, die notabene als invaller deel uit maakt van de westelijke regionale ploeg. Leo van der Pluym was „strijdlustigste renner" De juryleden, die na elke étappe, de renner moeten aanwijzen, die volgens hen de meeste strijdlustige renner van de étappe is geweest, hebben vrijdagavond besloten, dat Leo van der Pluym deze speciale premie van duizend gulden zou wor den toegekend. Hij kreeg in totaal van de juryleden 70 punten, Has senforder kreeg 48 punten en de Zwitser Traxel 14 punten. Van de premies voor de meest strijdlustige renner wordt ook een algemeen klassement opgemaakt. Daarin staat Darrigade het hoogst met in totaal 117 punten. Van der Pluym staat thans met 70 punten op de tweede plaats, de Engelsman Ro binson van de Luxemburgse ploeg is derde met 68 punten en Lauredi vierde met 67 punten. Op de negen de plaats van dit klassement staat Nolten met 44 punten en op de vijftiende plaats Voorting met 29 punten. Tenslotte is bekend geworden dat Michel Stolker de speciale prij- van f. 200 heeft gekregen voor de on- fortuinlijkste renner van deze étappe. Op de laatste 20 km, vooral toen er door de lange straten van Bor deaux met zijn weerbarstige keien en gevaarlijke netwerken van tramrails moest worden gefietst, spaarde Hassen zijn krachten. De oranjeman, die nu eenmaal geen aanleg voor de sprint heeft, voorvoelde dat. Hij probeerde Hassenforder nog voor de aankomst in het stadion los te rijden. Hij nam op een gegeven ogenblik, ongeveer 2 km voor de finish, tien meter, maar zijn rivaal flitste hem onmiddellijk achterna. Op het roze cement van de wielerbaan werd de jeugdige Hollander als het ware overdonderd door de toejuichingen van het publiek in het uitverkochte stadion. Hij hield zijn vaart in en keek angstig naar Hassen. die steeds taktisch rijdend, achter bleef. Pas vijftig meter voor de streep zette Van der Pluym aan. veel te laat! Has senforder kon. uit tweede positie, ge makkelijk over hem heen komen, en hem met enkele meters verslaan. Een lange sprint zou de Nederlander een betere kans hebben verschaft, maar Van der Pluym was te beduusd van alle sensaties van de dag om daaraan te denken. Bovendien was hij moe. En dus kan men onze benjamin dit niet kwalijk nemen. Zijn tweede plaats was bijzon der eervol en bracht bovendien nog eens duizend gulden extra in het laatje. STOLKER valpartij Volgens de plannen Voor een groot deel liepen de ver richtingen van de oranjemannen vol gens de plannen. Kees Pellenaars had al voor de start het commando gege ven, dat vandaag Jan Nolten en Van der Pluym het moesten proberen. En Van der Pluym heeft die opdracht uitgevoerd. Toen direct na het vertrek de zuidoostelijke regionaal Elena de steen in de mand met eieren wierp, liet Van der Pluym zich niet onbe tuigd. In de voorpostengevechten stond hij zijn mannetje, aanvankelijk geassisteerd door Wies van Dongen. Steeds bleef onze junior voorin, maar de kopgroep werd door de verbeten jachten van mannen als Ockers, de gele truidrager Walkowiak, geholpen door zes Franse nationalen, en Picot, een kanshebber zowel voor de gele als voor de groene trui, groter en groter. Na 75 km waren er 27 rijders in de kopgroep verzameld en in de eerste ravitailleringsplaats, Royan, een luxueu ze badplaats met fonkelnieuwe hotel paleizen, die zelfs Biarritz in glans overtreft, hadden zij een minuut vijftig seconden voorsprong op het eerste deel van het aan brokken gescheurde ren- nersveld. Dat eerste deel bestond uit dertig man bij wie Stan Ockers en Jan Brankart en de Nederlanders Voorting. De Groot. Wagtmans. Hinsen en Nolten. Stolker. Van de Brekel en Lahaye waren er niet bij. Juist toen deze ploeg van dertig man de kopgroep inhaalde, dat was na 115 km, in de buurt van Lorignac. werd bekend dat Mies Stolker was gevallen en dat Van de Brekel en Lahaye op hem hadden gewacht. Aan vankelijk wilde het gerucht, dat Stolker een gat in zijn hoofd had gekregen, maar dat bleek later gelukkig mee te vallen. Officieel werd evenwel bericht, dat hij in de ambulance gestapt was en de strijd had gestaakt. Vrijdag, de der- I U tiende, bleek dus wel een pechdag voor de Zuilenaar. van wie juist na de rust- dag in Bordeaux als de bergen zouden K komen, zoveel werd verwacht. Nieuwe ontsnapping Vlak nadat de twee voorste groepen by elkaar waren gekomen en er dus een kopgroep van 57 man was ont staan. demarreerden hieruit Hassen forder. de Zwitser Traxel enVan der Pluym, die het consigne van zijn ploegleider nog niet was vergeten. Met zjjn twee lotgenoten leverde Van der Pluym een slag aan de Gironde tegen de fel jachtende volgersgroep. Te St. Ciers-du-Taillon, na 124 km, bedroeg de voorsprong van het drietal 1 minuut 15 seconden en 20 km ver der op was het verschil nog steeds niet groter geworden. Het leek. er veel op, dat de vlucht een mislukking zou worden. Maar het jagersbataljon werd nog groter, doordat de door vele nog favoriet geachte Gaul er met een plukje helpers aansluiting op kreeg. Zo werd dit peloton moeilijker manoevreerbaar en nu begon de winst van de drie weglopers te groeien. Langs de boorden van de brede rivier, waarop de schaarse zonnestralen in het vuil bruine water straalden, en door de be roemde wijngaarden van deze streek, stoomden Hassenforder en Van dei Pluym met verbeten trekken op het gezicht voorop. De vlasblonde Zwitser Traxel was niet vandezelfde klasse. Hij reed steeds achter op en op een kleine helling, ongeveer 50 km voor het einde, verloor hij als het ware zijn pedalen en moest hij zijn metgezellen laten gaan In pure kracht won Van der Pluym het in het overgebleven tweetal. Hij reed als 'n echte treinloper. Daarentegen toonde Hassen zich naarmate het einde van de etappe naderde, angstig en nerveus. Kort na de tweede verzorging te Blaye op 162 km van de start, waar de me canicien Joossen zorgde dat Van der LEO VAN DER PLUYM tweede plaats Pluym wat eten maar vooral drinken kreeg, bedroeg de voorsprong van de leiders drie minuten. Toen er 176 km waren afgelegd en we door het plaats je Bourg reden, dat met grote span doeken dc puur gouden kwaliteit van zijn wijn verkondigde, zag men de macht van Hassenforder tanen. Bij St. Vincent-de-Paul met nog 25 km voor de boeg deed Hassenforder het voorstel, dat Van der Pluym terecht niet serieus nam, maar hij was wel gedwongen van nu af aan het leeu wen deel van het zware kopwerk te doen. Het tweetal had op dat moment nog onveranderd drie minuten voorsprong op het eerste peloton waarin zes Neder landers meereden. 5 minuten op een groep waarin de Spanjaard Bahamon- tes en ruim acht minuten op het laatste peloton, waarin zich onder anderen Van de Brekel en Lahaye bevonden. Hoe het met Van der Pluym en Has senforder afliep hebben wij reeds ge schreven. Uit de eerste groep, die op het duo volgde, hadden zich in de eindfase nog drie renners. Le Ber. Desmet en Dolhats, los gemaakt, doch zij slaagden er niet in de beide leiders te achter halen. daarvoor kwamen zij 55 secon den tekort. De Fransman Darrigade wbn voor Ockers de sprint van het eerste peloton, de Spanjaard Poblet kwam aan het hoofd van het tweede deel van de strijdmacht binnen en Van de Brekel en Lahaye arriveerden in Bordeaux tussen de wielen van de laatste ploeg. De Tour in cijfers Het klassement van de negende etap pe La RochelleBordeaux (219 km) luidt: 1. Hassenforder (W ploeg) 5.31.00: 2. Van der Pluym (Ned z.t 3. Le Ber (W ploeg) 5 3155: 4 Desmet (B.) z.t.: 5. Dolhats (ZW ploeg) z.t.; 6. Darriga de (Fr) 5 32.07. 7 Ockers B.8. Po ver (Sp); 9 Padovan (It.); 10. Bauvin (Fr.): 11. Fantini (It allen in dezelfde tijd als Darrigade. 12. ex aequo een groot peloton met o a. Voorting. De Groot. Wagtmans. Hinsen. Nolten, Mal- lejac (Fr): Walkowiak 'NOC). Picot (West): De Bru.vne (Belg.): Fornara (It.): Bahamontes 'Sp.): ImDanis (B.): Lauredi Zuid Oost) allen in dezelfde tijd als Darrigade 5.32.07; 70. Van Don gen (Ned.) 5.38.01: De Nederlanders La haye en Van de Brekel eindigden op de 77e plaats ex aequo met verscheidene andere renners in de tijd van 5.54.52. ALG. KLASSEMENT Het algemeen klassement luidt na de 9e etappe: 1 Walkowiak (NOC) 47 41 43; 2 Picot 'West) 47 43.05; 3. Voorting 'Ned.) 47. 46.50 op 5.07; 4. Wagtmans (Ned.) 47. 48.13 on 6.30; 5. Lauredi (Zuidoost) 47. 4843; 6 Darrigade (Fr) 47.49.13; 7. Adriaenssens 'Belg.) 47.49.51; 8. De Groot (Ned.) 47.51.13 op 9.30; 9. Desmet (Belg.) 47.52.09; 10. Caput (West) 47.53. 46; 11. Bauvin (Fr.) 47.54.14: 12. Beuf- feuil 'Zuidwest) 47.55 58; 13. Privat (Fr.) 47.56 14; 14. Van der Pluvm (Ned.) 47.57.11; 15. Padovan (It.) 47.57.52; 16. Barbosa (gem. Lux. ploeg) 47.59.39; 17. Robinson 'gem. Lux. ploeg) 48.00.40; 18 Monti (It.) 48 02.14; 19. Mahe (Fr.) 48. 04.52: 20. Scodeller (NOC) 48.07.21; 22. De Bruvne (Belg.) 49.09.02; 29. Ockers 'Belg.) 48.12.45; 59. Hinsen 48.28.47; 62. Nolten 48.30.55; 70. Van de Brekel 48.39. 31; 80. Van Dongen 48.52.22; 91. La- haya 48.58.36. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de negen de etappe luidt: 1. West 16.34.02; 2. Nederland 16.34.44, 3. ex aequo België en Zuid West 16.36.09, 4. ex aequo Spanje. Frankrijk, lie de France. Zwitserland, gem. Lux ploeg, Italië. Zuid Oost. NOC 16.36.21. Het algemeen ploegenklassement luidt thans: 1 West 142.18.00. 2. Nederland 142. 27.28; 3. België 142.30.49; 4. Frankrijk 142.56.01; 5. Italië 143.03.07; 6. NOC 143.06.28; 7. Zuid West 143.57.06; 8. Zuid Oost 143.59.56; 9. Gem. Lux. ploeg 144. 10.29; 10. He de France 144.24.36: 11. Zwitserland 144 30.49; 12. Spanje 144.37. 58. PUNTENKLASSEMENT Na de negende etappe luidt het pun tenklassement: 1. De Groot 131 pnt.; 2. Picot 141 pnt. 3. Darrigade 154 pnt.; 4. Desmet 158 pnt.; 5. Voorting 169 pnt.; 6. Hassenfor der 173 pnt.; 7. Bauvin 178 pnt.; 8. Rol land 193 pnt.; 9. Ockers 197 pnt.; 10. Tonello 229 pnt.; 19. Wagtmans 321 pnt. Balans na negen etappes De Tourkaravaan heeft Bordeaux na negen zware etappes bereikt en de eer ste rustdag wel verdiend voor renners, officials en journalisten, zal in de wijn stad worden genoten. Zelden heeft de Nederlandse ploeg in het eerste ge deelte van de Tour zulke fraaie successen behaald als dit jaar. al doet het een beetje wonderlijk aan, dat de oranjeman nen nog geen enkele maal de volle winst ïn een etappe wisten te veroveren. Maar drie keer werd een oranjeman tweede, Voorting tc Caen na de vierde etappe, dezelfde Voorting in de zevende etappe naar Angers en vandaag was het Leo van der Pluym, die als nieuwe rouleur van de Nederlandse ploeg erin slaagde na een geslaagde uitlooppoging de tweede plaats te veroveren in Bordeaux. Tweemaal heeft Daan de Groot op de derde plaats beslag gelegd; in de vijfde etappe te St. Malo en na de achtste etappe te La Rochelle en Piet van de Brekel wist er nog een derde plaats a |i toe te voegen te Angers. Het ploegenklassement werd één keer "eroverd, namelijk na de vijfde etappe te St. Malo. Maar nog belangrijker dan al deze successen is de positie, welke de man nen van Pellenaars te Bordeaux in de diverse klassementen innemen Door het plotseling terugvallen van Scodeller hal verwege deze etappe kwamen Gerrit Voorting en Wout Wagtmans respectie velijk op de derde en vierde plaats in de algemene rangschikking te staan achter Walkowiak en Picot. Daan de Groot staat achtste en Leo van der Pluym, die geruchten heeft opgevangen dat heel Dussen in het land van Altena door zijn successen op zijn kop staat, veertiende. Daan de Groot is op het ogenblik de onbetwiste bezitter van de groene trui met tien punten voorsprong op Picot en wat misschien nog belang rijker is, in het algemeen ploegenklas sement staat het oranjeteam op de fraaie tweede plaats met negen minu ten achterstand op de sterke West franse ploeg. Met nog negen man in de Tour kan Pellenaars tevreden zijn, al sohudde hij vrijdagavond in hotel Fran sais te Bordeaux een beetje mismoedig ziin bruine kop. ..Jammer van dat onge lukje, we hadden Michel Stolker zo goed voor het ploegenklassement kunnen ge bruiken. Want met een klimmer met kwaliteiten erbij heb je veel eerder kans op een goede positie in het ploegenklas sement". En op een stukje papier zat Pellenaars te rekenen hoe dit verlies in de bergen zou kunnen worden goedge maakt. Hij rekent daarbij zeer "duide lijk ook op Van der Pluym. „Stolker reed maar half zo goed als in de Ronde van Italië", ging Kees voort. „Misschien zijn twee van die ronden voor dde jonge gasten wat te zwaar, maar luister nou eens. Wout Wagtmans reed. toen hij 21 jaar was, vier ronden in één seizoen. Het was jammer, dat ik niet achter Stolker, Van de Brekel en Lahaye zat, toen de val partij gebeurde. Ik kan mijn lichaam nu eenmaal niet in drieën of in vieren delen. Joossen was met zijn volgwa- gentje vooraan achter Van der Pluym, en ik zat achter het grote peloton, waar Wagtmans, De Groot en Voorting in reden. Als ik bij Stolker was geweest, had ik hem een paar plensen koud water over zijn hoofd gegooid. Natuurlijk was hij even beduusd door de val, maar achteraf blijkt dat hij geen en kele blessure heeft opgelopen, alleen een beetje hoofdpijn heeft hij nu. Het mag misschien hard klinken het wielervak is nu eenmaal keihard maar ik had Stolker weer op zijn fiets gezet. Had het niet gegaan, dan had hij altijd nog kunnen opgeven". Pellenaars dacht terug aan de och tenduren in La Rochelle ,toen Jacques Goddet naar he mtoe was gekomen. „Bon travaille Kees et grand succes", had de Tourdirecteur gezegd. Maar Goddet naar hem toe was gekomen, dat Van der Pluym zich in de rit naar Bordeaux zo zou onderscheiden en dat ons team een goede klimmer zou kwijt raken. De valpartij was in de achter hoede gebeurd en de andere zeven ren ners hadden er niets van bemerkt. Pas aan de finish hoorden zij, dat Stolker was gevallen en de strijd had gestaakt. Iedereen keek sip, want de ploeg heeft een goede kameraad verloren, van wie men in de komende dagen, in de Pyre neeën veel had venvacht. Nolten meende, dat Van de Brekel voorop had gelegen inplaats van Van der Pluym, zo hard en geconcentreerd had hij gereden. Aan niets hadden de renners kunnen denken, alleen maar om het verschrikkelijke tempo te kunnen volgen. Want deze etappe werd weder- om met een snelheid, welke tegen de 40 km. in het uur lag afgelegd. Alle records zijn tot nu toe in de Tour ge broken. Veelzeggend waren de woorden van Geminiani. die te Bordeaux met ze ker 23 minuten achterstand op de win naar Hassenforder binnenkwam: „Nu wij in dit tempo blijven doorgaan zul len de meeste van ons touwladders moe ten gebruiken om de bergen te beklim men". Dc f inish van dc negende etappe voorgrondonze landgenoot Leo te Bordeaux, waar Hassenforder I van der Pluym in de sprint sloeg. 1 (Tele-foto) Dat de kleine pittige Breton Fer nand Picot een slim kereltje is. wis ten wjj al enkele dagen, nadat wij hem in elke étappe en ook in die van La Rochelle naar Bordeaux voort durend hebben zien zwerven aan de kop met de kennelijke bedoeling bij de hand te zijn als er een serieuze uitlooppoging zou worden onderno men. Maar dat de handige Picot ook pikante stukjes zou uithalen. dat hadden wij niet achter de man uit de Westfranse ploeg gezocht Reeds één keer had Daan de Groot bemerkt, dat Picot in de sprint steeds Cricket-programma lste klasse A: ACCHBS; Haarlem Quick. H.; HCC IVRA; Hermes DVSHCC II. lste klasse B: KampongACC II; PWExcelsior; Sparta—VOC. 2de klasse C: LCC—VOC II: Rogge- woning—HDVS III; Groen Geel—HCC IV. 2de klasse E: CVHW—Ajax. L.; BMHC—Hercules; VVV II—RW III. 3e klasse D: Ajax L. II—HCC V; Excelsior III—VUC II; VOC III—Groen Geel II. WATERPOLO Leidse Watervrienden LWV I heeft nog één punt nodig om zich kampioen te mogen noemen van de 2e klasse Kring Den Haag. Gisteravond werd Zwip 3 met liefst 80 aan de zegekar gebonden. En deze overwinning was nog niet eens geflat teerd. Er werd snel gezwommen en heel aardig gecombineerd, al moet gezegd worden dat Zwip niet veel tegenstand bood. Voor rust was de stand reeds 3—0 door doelpunten van v. d. Hulst (2x) en v. d. Wilk. Ook na rust was LWV veel sterker en met de regelmaat van de klok werd de stand door v. d. Wilk (lx) en v. d. Hulst (4x) opgevoerd tot 80. LWV 2DES 2 Deze wedstrijd zou men gerust kunnen noemen de wedstrijd van de gemiste kansen, vooral van de zijde van LWV 2. Herhaaldelijk kwam het voor dat een speler vrij voor het doel kwam, maar door veel te lang wachten met schieten, hetgeen ook een gebrek aan techniek was, gingen deze kansen verloren. Voor rust werd het door doelpunten van Linschoten. Jonker, Lambooy en weer Jonker 40. Na de pauze wist DES 2 door aardig opzwemmen tegen te sco ren. Hiermee echter was het kruit van beide ploegen verschoten zodat de eind stand kwam met 4—1 in het voordeel van LWV 2. VOETBAL Joop de Kubber naar Amsterdam Joop de Kubber, die lange tijd voor de Franse voetbalclub Bordeaux heeft gespeeld, zal in het nieuwe seizoen de gelederen van Amsterdam versterken. De oud-VUC-speler werd n.l. door Am sterdam gecontracteerd. Bekercompetitie van (le K.N.V.B. Voor de competitie om de Nederlandse voetbalbeker hebben zich 68 semi-prof- clubs en ongeveer 500 amateurvereni gingen aangemeld. De ere-divisie wordt door 11 clubs vertegenwoordigd, de eer ste divisie door 31 en de tweede door 25. Ajax. Amsterdam, Eindhoven, Fortuna '54. NAC. PSV. Sparta. Willem 2. VVV. Rapid JC en Feyenoord zijn de vereni gingen uit de hoogste semi-profafdeling die hebben ingeschreven. GVAV. dat de meeste kans heeft naar deze klasse te promoveren, neemt ook aan de beker competitie deel. Van DOS, MVV en NOAD is wel bericht ontvangen dat deze clubs zich waarschijnlijk zullen aan melden. doch een definitieve beslissing moeten de respectievelijke besturen nog nemen. Er zullen vijf voorronden komen, te weten op 21 en 28 juli. 5. 12 en 19 augustus. In de eerste en tweede voor ronde komen alleen de amateurs van de derde en vierde klasse uit, in de laatste drie voorronden ook de eerste en tweede klassers van de amateursectie. Na de voorronden blijven ongeveer 70 amateurverenigingen over. Die komen vervolgens in de eerste r nde uit tegen semi-profs. Na deze eerste ronde is ver moedelijk een tussenronde noodzakelijk om het aantal deelnemende teams tot 64 terug te brengen. De wedstrijden voor de eerste ronde en de eventuele tussenronde worden gespeeld tussen 19 augustus en 16 sep tember, die voor de tweede op 16 sep tember. met de ellebogen breed zat te duwen, teneinde Daan de Groot eventueel te beletten te passeren. De Amsterdam mer had de eerste maal toen hij dat waarnam, gedacht, dat het een toe vallige omstandigheid betrof. Maar op de wielerbaan van Bordeaux wilde Pi cot hetzelfde kunstje uithalen, hetgeen hem nog bijna was gelukt ook! Met brede ellebogen baande hij zich een weg langs Daan de Groot, die daar door in de bocht naar beneden werd geduwd, maar onmiddellijk kreeg de Amsterdammer van een andere renner een duw terug, zodat hij geen vaart behoefde te verminderen. En de opzet van Picot was dus mislukt. Een nu felle Daan de Groot zorgde er voor, dat Picot in het laatste gedeelte van de sprint enkele plaatsen achter hem bleef. Na de sprint heeft Daan de Groot zijn tegenstander op gezocht en in goed Amsterdams gevraagd, wat of dergelijke kunststukjes betekenden. Toen de Fransman geen antwoord gaf, al begreep hij schuldbewust de kwade woorden van De Groot zeer goed, gaf Daan de man uit Bretagne een stevige klap in het gezicht. „Om het af te leren", voegde Daan de Groot er aan toe. die natuurlijk geen eigen baas bij dergelijke incidenten mag spelen, maar wiens woede be grijpelijk was. Derde testmatch biedt gunstig Engels perspectief Engeland 325, Australië 81 voor 6 In de derde wedstrijd tegen Engeland stond het Australische team er na de tweede dag niet al te best voor. Op een pitch, die zich buitengewoon goed voor spinbowling leende, verloor Australië 6 wickets voor slechts 81 runs als antwoord op de Engelse score van 325 in de eerste innings, toen de wed strijd wegens het slechte licht 15 minu ten voor tijd werd afgebroken. De Australiërs moesten de eerste klap incasseren toen pace-bowler Freddie Trueman reeds in het begin van de eer ste innings Colin Mcdonald voor twee aan de kant zette. Daarna eiste Laker de Wickets van Peter Ken Mackay en Ron Archer op. Met 4 wickets in han den, heeft Australië nog 95 runs nodig om de follow on te vermijden. Jim Burke was de Australiër, die zich nog het best tegen de Engelse aanvallen weerde. Hij scoorde 41 runs. Zijn team genoot de linkshandige Harvey was de tweede man, die het tot dubbele cijfers bracht. Samen met Burke scoorde hij 38 runs voor het tweede wicket. Washbrook bracht het in de eerste Engelse innings tot 98 runs, Lock 21, Bailey 33 not out, Evans 40. Lindwall nam 3 wickets voor 67 runs, Archer 3-68, McKey 029, Benaud 389 en Johson 1—59. WIELRENNEN Lenig en Snel De nieuwelingen Th. Hoogkamer en de adspiranten P. v. Went en R. Riethoven rijden in de Ronde van Puttershoek. De amateur J. de Lange start in de Ronde van de „Kempen". De overige renners rijden een pele- tonrit voor de julicompetitie. Vertrek 9 uur Zijlpoort. Start 10 uur Oud-Ade. ATLETIEK Dave Sime laat de atletiek schieten De Amerikaanse sprinspecialist, Dave Sime die de wereldrecords 200 meter en 220 yards verbeterde (20 sec.) en het 100 yards record (9.3) egaliseerde, heeft aan gekondigd dat hij met de atletiek wil stoppen en zich weer aan zijn lievelings- sport baseball zal gaan wijden. Sime kon zich wegens een blessure bij de Amerikaanse kampioenschappen niet klasseren voor de Olympische ploeg. Waarschijnlijk zal hy tegen de tijd dat de Spelen beginnen wel weer fit zijn, maar de Amerikaanse selectievoorschrif ten luiden nu eenmaal dat de kampioen schappen definitieve selectie voor de Olympische ploeg opleveren. Voor het natuurtalent. Dave Sime. bestaat er dus geen mogelijkheid meer zich voor Mel bourne te kwalificeren. Hoe komt mijn club uit Lugdunum Planjer, Teeuwen, Ligt- voet, Van Pijlen. Hoekstra. De Roo. Teeu wen, Filippo, Verhoeven, Krijgsman, Mizee. Roodenburg v. d. Ster, Monfils, Hensen, v. d. Blom, v. Polanen, Weerlee. Chouffour, v. Rooyen, Ouwerkerk, Van Groeningen, Ernst

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 13