ENGELAND PROBEERT ER ZICH WEERDOORHEENTE MODDEREN Ford Consul 1956 BULTHUIS- Grote achterstand in moderne prodnktiemethoden Er is nog te veel zelfgenoegzaamheid N.V. RIJNLANDSE METAALBESCHERMING MAATSCHAPPIJ W. J. INNEMEE Zn. N.V. BURGERWONING Tarief „SLEUTELTJES" ZATERDAG 14 JULI 1956 Eilandvolk te veel aan tradities gehecht (Van onze Londense correspondent.) Het kernvraagstuk, waarmede Engeland op dit moment te kampen heeft, is dat van de verschuiving van arbeidskrachten van plaatsen, waar zij overtollig zijn of dreigen te worden, naar bedrijven, welke aan onderbezetting lijden. Aangezien er vacatures genoeg zijn, maakt de regering zich allerminst ongerust over de tijdelijke terugslag in de automobielindustrie. Het ontslag van de 6000 man in Birmingham lijkt daarom erger dan het in werkelijkheid is. Natuurlijk is de regering niet blind voor de menselijke kanten van het overtolligheidsprobleem. Het grootste deel van de Vlak na de oorlog toen Duitsland. Frankrijk en Italië nog geen noemens waardige concurrenten waren en toen de wereld arm was aan dollars, kocht het buitenland bü voorkeur Britse wagens. Nu blijkt zelfs de reportagewagen van de BBC, die bij de poort van de Austin fabrieken verscheen, een. Volkswagen le zijnIntussen neemt de uitvoer van Engelse vrachtauto's nog steeds toe. De export van personenauto's bedraagt ook nog altijd veertig procent der produk- tie, hetgeen een topprestatie betekent, vergeleken met de overige exportbedrij ven. Dit alles neemt niet weg, dat de Britse automobielindustrie de laatste jaren vaak de export heeft verwaarloosd omdat zij haar produkten gemakkelijk op de binnenlandse markt kwijt kon. De regering zet er thans alles op om een einde te maken aan de overvoering daarvan. Het wachten is nog steeds op een goede, goedkope en op gedurfde wijze ontworpen Britse wagen. Over het alge meen is de Britse automobielindustrie te traag geweest om zich aan te passen aan nieuwe situaties en zij dreigt thans tot paniek maatregelen haar toevlucht te nemen. De autoriteiten zien het niet b«iriivim in die streek het dubbele kon- den verdienen arbeiders, die zich bij de arbeidsbeurzen hebben aan gemeld, is ander werk aangeboden. Niet vergeten mag worden, dat de Britse automobielindustrie in de laatste twee of drie jaar 40.000 nieuwe arbeiders heeft aangetrokken. De critici zeggen, dat dit niet verant woord waa, maar ook de knapste plannenmakers kunnen de handelsvraag tenslotte niet voorspellen. Overigens kon natuurlijk niet worden verwacht, dat Engeland wat auto's betreft, zijn abnormaal groot aandeel in de wereldmarkt, dat in 1950 meer dan de helft bedroeg, zou kunnen handhaven. de veel te eenzijdige Labourpolitiek te herstellen. De moderne Conservatieven hebben tot nu toe met een zeker succes de middenweg gevolgd, al laat hun lei derschap vaak te wensen over. De holle Eden en de effen Butler schoten tekort, maar de veelzijdige en robuste MacMil- lan maakt een krachtige indruk. Ze vallen flauw. al te somber in Labour verwijt de regering, dat zij wil lens en wetens op de tegenwoordige gang van zaken heeft aangestuurd. Inderdaad moet de overbelaste metaalnijverheid, welke op volle toeren voor de defensie werkt en nog zoveel andere dingen moet doen, zoals het bouwen van machine rieën voor industriële uitbreiding, van te grote druk ontheven worden, ook al om dat de staalproduktie het onmogelijk kan bijsloffen. Staalinvoer werkt ongun stig op de handelsbalans. De vraag is of het regeringsplan lukt. namelijk om zonder de door Labour gewilde straffe reglementering de arbeiders op de juiste plaatsen terecht te doen komen. De autoriteiten zien het niet al te somber in. Immers vorig jaar, toen de werk gelegenheid een nieuwe piek had bereikt, veranderden nog 2,5 miljoen personen in industrie en handel van betrekking. Het aantal geschoolden onder de bij de autoindustrie ontslagenen Is maar ge ring. Zij zullen gemakkelijk ergens an ders terecht kunnen. De ongeschoolden zullen het echter elders zonder de toplonen, waaraan zij gewend waren, moeten stellen. In Co ventry was het, lange tijd zo, dat men voor de wederopbouw van deze zwaar getroffen stad onvoldoende arbeiders kon krijgen, omdat zij in de technische Overschakelingsprobleem Het is een steun voor de regering, dat ook Labour het nog houdt bij de uit spraak van wijlen Sir Stafford Cripps, dat volledige werkgelegenheid nooit be vroren werkgelegenheid mag betekenen, want anders loopt het economische leven zeker vast. De vakbondsleiders hebben echter moeite hun volgelingen ervan te overtuigen, dat het verkeerd is een ga rantie te eisen, dat zij allen na invoering van de automatisering in hun functies moeten blijven gehandhaafd. Dan zal het immers voor iedereen spaak lopen! Het socialistische recept blijft echter, dat arbeidsoverheveling niet aan blinde krachten mag worden overgelaten, maar op wel overwogen wijze georganiseerd dient te worden, hoewel ook weer niet met totalitaire dwang. Engeland was eohter beu van het Labour-systeem, dat gekenmerkt werd door een opeenstape ling van rechtstreekse economische con troles, welke in een tijd, toen de Britse export wegvloog, het pond sterling niet voor een steile val kon behoeden. Het gevolg was, dat de Britse kiezers in 1951 besloten de Tories (Conservatieven) een kans te geven, natuurlijk niet om terug te keren naar de miserabele vooroorlog se crisisjaren, maar om de fouten van Tooh klinkt Labours boodschap, dat doeltreffend ingrijpen noodzakelijk is, steeds luider en verleidelijker. Harold Wilson de schaduw-kanselier, jong gees tig en briljant, die minister van Handel was, staat thans aan de spits van de aanval. Met zijn proletarische afkomst hij ging op blote voeten naar de la gere school! spreekt hjj tot de massa. Maar de dingen moeten nog veel slechter worden, alvorens het Engelse volk bereid zal zijn zich opnieuw aan Labour toe te vertrouwen. Want de herinnering aan een wirwar van maatregelen en steeds hoger opgeschroefde belastingen, werkt afschrikwekkend. Een feit bljjft het intussen, dat Enge land achter ligt op het gebied van mo derne produktiemethoden, juist omdat het de oorlog won en niet gedwongen was zjjn Industrie opnieuw van de grond af op te bouwen en nieuwe denkbeelden te verwezenlijken, met als gevolg vaak te hoge prijzen, te lange levertijden en slechte afwerking. Er heerst nog teveel kortzichtigheid, zowel in de bedrijfsvoe ring als bij de vakbonden. De bijna aller hoogste regeringsautoriteit in den lande zei ons dezer dagen in een vertrouwelijke bespreking, dat wanneer vertegenwoor digers van werkgevers en werknemers elkaar ontmoeten, zij dreigen flauw te vallen. Dat was natuurlijk een overdre ven grapje, maar deze opmerking tekent de situatie! Een zwakheid ook van de Britse democratie is. dat de politici bij de kiezers in het gevlij willen komen. Na de oorlogsinspanning eiste men begrijpe lijker wijze een gemakkelijker bestaan. De ascetische Cripps was de enige, die de Engelsen de noodzaak trachtte bij te brengen van een langdurige, verregaan de versobering. Doch elk der beide poli tieke partijen wekt doorgaans de illusie, dat zij in een handomdraai de toestand kunnen verbeteren, in plaats van duide lijk te maken, dat er tenminste een ge neratie mee gemoeid zal zijn! „Muddling through" De Britse minister van Financiën bleek dinsdag in het Lagerhuis tamelijk te vreden over de kapitaalbelegging, welke in de industrie vorig jaar 20% boven die van de voorafgaande jaren lag en dit jaar waarschijnlijk nog 15 daar boven uit zal gaan. Het betekent, dat er geen sprake is van een crisis. Maar er zal veel meer op dit gebied moeten gebeuren, want de achterstand is groot. In 1954 was de Britse belegging in nieuwe fabrie ken en machines immers de laagste in West-Europa. De latere verbetering was vooral een gevolg van belastingconces sies, welke echter thans weer ongedaan gemaakt zijn! Tot nu toe is er met het verlangen naar onmiddellijke resultaten te veel van de toekomst aan het heden opgeofferd. De door MacMillan dezer dagen aangekondigde administratieve bezuinigingen zijn maar klein goed. De werkelijke oplossing zal pas in in ternationaal verband kunnen worden ge vonden door gezamenlijke verlaging van de defensieuitgaven. Maar tevens zal dit eilandvolk, meer dan anderen aan het verleden vastgehecht, iets van zijn zelf- (Ingez. Med.-Adv.) in alle afdelingen! ÏGSKÓOP]^—- o jviTRAGE karpetten WONINGINRICHTING gordijnstoffen BOTERMARKT 23 - TEL. 20854 genoegzaamheid moeten laten varen, wil het niet steeds weer met de handen in de haren komen te zitten. Gelukkig be schikken de Britten over een groot ta lent, waarvan ze zich maar al te goed bewust zijn, het vermogen namelijk om zich erdoorheen te modderen, „to muddle through", zoals de geliefkoosde uitdrukking luidt Opkomst „sociaal toerisme Stijgend aantal vreemdelingen: maar kleinere Horeca-omzet (Speciale berichtgeving) Ondanks het feit, dat het dit jaar een topjaar wat betreft het vreemdelin- genbezoek belooft te worden, worden uit Horeca-kringen te Amsterdam grote klachten vernomen over een sterke teruggang In de verteringen, die deze vreemdelingen maken. In' dit verband vertelde ons de heer P. Broer- se, voorzitter van de vereniging der zogenaamde „avondzaken", dit zijn de bars en cabarets, die overdag geslo ten zijn en alleen een vergunning heb ben in de avonduren van 20.00 tot 02.00 uur 's nachts (vrijwel alle amusementsgelegenheden in Amster dam hebben deze vergunning), dat het aantal bezoekers en de omzetten vergeleken bij vorig jaar met maar liefst 30 tot 40% ls teruggelopen). Van deze zijde erkende men. dat het vreemdelingenbezoek aan Amsterdam inderdaad overstelpend is, maar men vraagt zich af wat de oorzaak is, dat de verteringen, die deze vreemdelingen maken, zo beduidend minder zijn. De directeur van de VVV-Amsterdam, de heer J. Strijkers, geheel op de hoogte van de teleurstellingen in deze sector van het Horeca-bedrijf, deelde ons nog mede. ook niet helemaal zeker te zijn van de oorzaak van dit verschijnsel, dat vrij nieuw is in de toeristen-business van de hoofdstad. Hij wijt dit echter ten dele aan de enorme opkomst van het zogenaamde „sociale toerisme" ook in het buitenland, waardoor met auto bussen en met reizen in groter groeps verband een ander soort publiek het buitenland bezoekt, dan vroeger het ge val was. Daarbij komt dan ook. dat door de propaganda van andere delen van ons land, waarover wij reeds eerder schreven, toeristen, die Amsterdam be zoeken. veel meer dan vroeger reizen maken vanuit de hoofdstad naar andere delen van ons land, zodat de mensen in de eerste plaats 's avonds vroeger naar bed gaan en in de tweede plaats het geld, dat zij anders in amusementsge legenheden spendeerden, thans aan excursies uitgeven. Steeds groter (Van onze correspondent in West-Duitsland) Het menselijke geslacht wordt voort durend groter. Dat is U misschien zelf al opgevallen en dat heeft men nu ook in West-Berlijn geconstateerd, waar 2000 leerlingen van vakscholen gemeten werden. Een jongen van 17 jaar is er tegenwoordig gemiddeld 7 cm. langer dan een jongen van diezelfde ieefti;d van 50 jaar geleden. Deskundigen schrijven het langer worden van de mensen aan de verbeterde levensom standigheden toe. De voeding is ge zonder geworden en rijker aan vita mine en bovendien wordt tegenwoordig over het algemeen lichamelijk niet meer zoveel van de jeugd gevergd als nog maar een halve eeuw geleden. Het spreekt vanzelf, dat ook het meer beoefenen van de sport een bui tengewoon gunstige invloed heeft. Prof. Schroder van de Vrije Universi teit in West-Berlijn wees erop, dat de mensen reeds sedert 300 jaar voortdu rend groter zijn geworden. Dat kan men goed aan oude harnassen zien, die zijn van zulke kleine afmetingen, dat normale volwassen mensen van tegen woordig er niet eens meer in kunnen komen. Het uit het museum Boymans af komstige beroemde zelfportret van Caret Fabritius. leerling van Rem brandt. .yiaarmee dezer dagen de tentoonstelling ..Rembrandt ais leermeester" in de Lakenhal is verrijdt. Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk Beroepen te Tie- tjerk G. Jankers, vic. te Sluipwijk; te Oosterhout-Siyk-Ewljk D. v. Boven te Trlcht. Geref. Kerken Tweetal te 's-Graven- hage-west (vac. P. Nomes) W. v. d. Lin den te Rotterdam-Krallngen en L. G. Pleysant te Leeuwarden. Beroepen te Dordrecht (5e pred.pl.) A. Donkers te Me- demblLk. Geref. Kerken art. 31 K.O. Drietal te Heemse W. H. de Boer te Urk, D. v. Houdt te Ulthuizermeeden en G. Zomer te Vrou wenpolder. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Zaam- elag F. Bakkert, kand. te Goes en J. Brons ld. te Ermelo. Beroepen te Nieuwpoort J. Brons. kand. te Ermelo. Geref. Gemeenten Bedankt voor, Passaic (USA) A. Vergunst te Corsica (USA) (voorheen te Zeist). Geref. Kerken Beroepen te Dor drecht (5e pred.pl.) A. Donkers te Me- demblik. Geref. Gemeenten Tweetal te Am sterdam (vac. Chr. v. Dam) H. v. Gilst te Dirksland en C. Molenaar, kand. te Dor drecht. Beroepen te Katwijk aan Zee J. B. Bel te Krabbedijke. Bedankt voor PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG, 15 JULI Lelden Herv. gemeente: Pieterskerk: 10 u. d6. N Kleermaker; 7 u. dr. J. Zandee. Hooglandse Kerk: 8.30 u. ds. J. v. d. Wiel 10.30 u. ds. P Kloek. Oosterkerk: 10 u. de. J. de Groot; 5 u. ds. D. J. Vossers. Marekerk: 10.30 u. ds. J. v d. Wiel Koolkapel: 10 u. dr. G. J. Streeder (Den Haag) Maranathakerk: 9 u. ds. H. J. van Ach terberg. Haagwegkwartler. Herv. school Boshulzerkade10.30 u. dhr J. G. F. Slerat. Herv. Uloschool (Asserstraat)10 u. ds. J. Vossers. Egllse Wallonne: 10.30 u M.: Ch. Ca ban is. Academisch ziekenhuis: 10 u. ds. W. A. v. Griethulzen. Diaconessenhuls: 10.30 u. ds. M. H. van Everdingen Jeugdkerk Aula Gymnasium: 10 u.: dhr J. van Leeuwen. Evangelisch Lutherse gemeente: 10.30 u. ds. H. J. A. Haan. Remonstrantse gemeente: 10.30 ds. J. v Goudoever. Doopsgezinde gemeente: 10.30 u. Prof. dr. T. Jansma. Geref gemeente: 10 u. en 5 u. Leesdienst Chr. Geref Kerk: 10 u. „Breidt uw vleu gels over ons uit". 5 u. „Dit ls mijn li chaam". ds. C. v. d. Weele. Vereniging Vrfjz. Herv. te Lelden. Leidse Volkshuls: 10.30 de. W. J, H. Hu- beek Geref. gemeenten Zulderkerk: 10 u. dr. Dronkert; 5 u. ds. A. J. Bos. van Leldschendam. Herengracht: 10 u. ds. Maaskant; 7 u. v Meyenfeldt. Oude Vest: 10 u. dr. v. Meyenfeldt; 5 u. dr. Dronkert. Maranathakerk: 10.30 u. ds. Hajer; 5 u. dr. Westerink. School Telderskade; 9 30 u. dr. Weste- tink; 5 xt. ds. Maaskant. Geref kerk (art. 31) (Lutherse kerk) 8.30 u. en 5 u. ds. W. G. de Vries. Oud-Kath gemeente (Zw singel 50) 9.45 V .Hoogmis. Vrij. Kath. gemeente St. Bonifacius (Vreewijkstr. 19)10.30 Gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4)10.30 tl. dienst. Ev Christen gemeenschap: 10 en 5 u. R. Baas' (Groningen). Baptisten Gemeente; 10 u. en 5.30 u. Dhr. Schouten jr. Aarlanderveen: Herv. gem.: 10 u. ds. J. H. Bogers, van Alphen; Jeugddienst; 6.30 u. ds. M. Hanemaaljer: Geref. kerk 10 en 6.30 u. ds. W. H. Wamsteker, van Wagen borgen: Chr. Geref. Kerk: 9.30 leesdienst; 2.15 u. ds. C. v. d. Weele. van Lelden. Alphen aa nden «yn Herv. Gemeente: (Jullanastr.) 9 u. ds. de Lange, van Nun- speet; 10.30 ds. de Lange; 6.30 ds. J. H. Bogers; (Gebouw Jonathan) 10 u. ds. P. A. Lefeber; (Kapel Gouwsluls) 6.30 u. ds. P. A. Lefeber: (Hooftstraat) 9.30 u. en 6.3Ó u. ds. C. A. Korevaar, van Rotterdam; Nuts- tebouw) 10 u. ds. G. Cadee; Martha - tlchtlng) 10.30 u. ds. A. J. Flink, van Den Haag. Geref. kerken: (Zulderkerk) 10 u. ds, H. O. Laarman van Utrecht: Noorderkerk) 10 van den Berg, van Sassenhelm; 6.30 u. ds. u. ds D. N. Habermehl, van Wormer; 6.30 u ds. P. D. Kuiper, van Sassenhelm:(Aula Chr. Lyceum) 10 u. ds. G. Laarman; 6.30 u. ds. D. N. Habermehl: (Oudshoorn) 10 u. en 6.30 u. ds. G. J. Sybesma, te Wassenaar: Chr. Geref. Kerk: (van Reedestraat) 10 en 6 u. leesdienst: Oud. Geref. Gemeente ivan Mandersloostraat) 9.30 en 4 u. lees- lenst: Rem. Geref. Gem. (van Mandersloo straat) 7 u. kand. J. C. H. Versluis. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. W. J. v. d. Linden, van Den Haag; 6.30 uur ds. Langeral, van Vlnkeveen. Nleu- werbrug: 6.30 uur ds J. Wieman, van Oudewater. Herv. Evang.: 4.30 en 7 uur ds. J. J. H. van Ree, van A'dam. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. C. Kersten. Nleuwerbrug: 10 en 6.30 uur ds. Van Ul- den, van Den Haag. Ger. Kerk (art. 31): 11 en 4.30 uur ds A. Duits, van Emmen. Ger. Gem.: 10 en 6 uur de heer L. Wijting van Amersfoort. Luth. Kerk: 10 uur ds. W. F. ten Rouwelaar. Evang. Kring: 10 uur Eredienst; 6.30 uur dhr. Jb. Klein Boskoop Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. W. Wllma, van Alphen aan den Rijn. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J, de Bruin. Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdienst Verv. Vrijz. Her,v.: 10 uur dr. P. A. H. de Boer. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 en 6 u. kandidaat I. Kok. uit Veenendaal. Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdienst. Hazerswoude Herv. Gem. 9.30 en 6.30 u. ds. Chr. v. d. Leeden (H A.)Geref. Kerk 9.30 en 6.30 dr. C. N. Impeta van Wolfheze HUlegom Herv. Gem 10 u. ds Brouwer 5 u. ds. Knottnerus: Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. Krabbe: Chr. Geref. Gem. 10 en 5 u. leesdienst: Ned. Prot. Bond: 10 u. de heer de Nle, uit Haarlem. Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. H. W. Hemmes, van Schiedam. Koudekerk Herv. Gem.: 10 uur ds. Pop em. pred. te Rotterdam; 7 uur ds. De Leeuw, van Boskoop. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Zijlstra. Katwijk aan den R(|n Herv. Gem.: 9.30 en 5 uur ds. A. Makkenze (H.A.). Ge ref. Kerk. 9.30 u. ds. A. van der Kooy Ezlnge; 5 uur ds B. Bouma, van Noord- wijk a. Zee. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 8.30 uur ds. F. Offerings; 10 uur ds. P. Moerenhout: 6 uur ds. F. Offerin- ga; Oude Kerk: 8 uur pastor Schdmtz uit Bisklrchen Lahn. Duitsland; 10 uur ds. D. Bouman; 6 uur ds. W. A. B. Hagen; Kapel: 10 en 6 uur ds. J. de Vos; Zeehos pitium: 6 45 uur ds. D. Bouman. Geref. Kerk: 8 30 en 10.30 uur, ds. A. L. Bos; 4 30 en 6.30 uur ds. H. D. Weyland, van Nieuwer-Amstel/Noorden Abeelplein: 10.30 uur ds. H. D. Weyland. van Nieuwer-Am- tel/Noord. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur, ds. M. Karis, van Urk. Geref. Gem., Re- mdsestraat: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Casa Cara: 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Kerk (art. 3'1): ds. C. van Venetië, van Wormerveer. Leiderdorp Herv. Gem. 10 en 6.30 U; ds. J. P. Honnef; (Kerkzaal 9.00 u. ds. Godthelp, van Rotterdam; (Gebouw) 10 u. Kinderkerk: Geref. Kerk 10 u. ds. Dijk; 6.30 u. ds. Sweepe; (Kerkzaal) 10.30 ds. Sweepe; 5 u. ds Dijk: Ver. Vrljz. Herv. 10.30 u. dhr. J. Volkers, van Utrecht. Lelmuiden Herv. Gem. 9.30 u. kand. J. Heuting, vicaris te Lemmer; (Gebouw Pnlël) 7 u. kand. J. Heuting: Geref. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. B. Oosterhoff. Noordw(|k-Blnnen Herv. Gem. 10 en 7 u. ds. J. J. Meuzelaar: Geref. Kerk 9.30 en 5 u. ds. P. Heinen H.A.); (v. d. Bergh stichting) 11 u. ds. Kuiper, van Sassen helm NoordwlJk aan Zee Herv. Gem. 8.30 en 10.30 u. ds. van Duin, van Terhorne 7 u. ds Den Hertog van Loosduinen (Jeugddienst) 10 u. Jeugdkerk ln de dr. De Visserschool, H. ter Duinstraat.; (Sole Mlo) 10 u. Vica ris Kamman: Geref. Kerk 9 en 10.30 u. ds B. Bouma en 5 u. ds. a. v. d. Kooy v. E- ringe; (Sole Mlo) 10 u. ds Hendriks, van Winterswijk. Noordwllkerhout Herv. Gem.: 10 uur De Zilk: 7 uuit da. De Jong. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. C. Jongeboer; 7 uur ds. Roosjes, Zutphen Geref. Kerk: 10 uur ds. E. Erlnga, van Den Haag; 5 uur ds. P. H. Pelllcan. van Melbourne, Austr. Chr. Geref. Kerk: 10 en en 4 u. ds. Eerland (H.A.) Geref. Gem. 10 en 4 u. ds. L. Kleboom, Geref. Kerk (art. 31): 10 en 4.30 uur leesdienst. Oud Ge ref. Gem..: 9.30 en 3 uur leesdienst. Ned Prot. Boud: geen dienst Nieuwkoop Herv. Gem. 9.30 en 6.30 u. ds. W. H. de Jong.: Rem. Kerk. 10 u. ds. P. H. van Lent: Geref Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. Snel, van Nieuwveen: Chr. Geref. Kerk, 9.30 en 6.30 u. leesdlensten. Oegstgeest Herv. Gem. (Pauluskerk) 9 en 6.30 ds. Heljner. B. C. Visser: (H. Mors) 10.30 u. dhr. J. Vink, van Katwijk; (Kerkzaal Endegeest) 8.30 u. ds. J. de Wit.: Ver. v. Vrijz. Herv.: W. de Zw. Kerk 10.30 ds. D. Visser, van Zaandam: Geref. Kerk 10 u. ds. Erlnga, 5 u. ds. H. R. Zijlstra, van Koudekerk. Oude Wetering Herv. Gem. 9.30 ds. A. M. Knottnerus; Geref Kerk 9.30 en 6.30 u. dr. D. van Swigchem: Rem. Geref. Gem. geen dienst. R(Jnsaterwoude Herv. Gem. 9.30 en 7 u. ds. T. D. v. Soest: Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 u. leesdlensten. Rynsburg Herv. Gem. 10 u. ds. H. v. Gosllga; 5 u. ds. W. E. den Hertog, van Loosdulnen; (Kleine Kerk) 10 u. ds. J. de Jong. van Hoogmade; 5 u. ds. A. van Roon, van Pijnakker Jongerendienst)Geref. Kerk (Rapenburg) 9.30 u. ds. L. v. d. Lin de; 5 u. ds. H. Post; (Voorhouterweg) 9.30 u. ds. J. Bijleveld; 5 u. ds. L. v. d. Linde; (Maranatha Kerk) 9.30 u. ds. H. Post; 5 u. ds. J. Bijlevela: Geref. Kerk art.'31 (Kerkgebouw Lange Vaart) 10 en 5 u. ds. K. Brünlng: Chr. Geref. Kerk (Oegstgees- terweg) 10 en 5 u. ds. J. Kamphout. Ter Aar Herv. Gem. 9.30 en 6.30 ds. J. W. de Ruiter, van Lelden: Geref. Kerk: 10 en 10.30 u. ds. H. A. C. Hlldering; 7 u. ds Sassenhelm Herv. Gem.: 10 uur ds. W. H. Walvaa-rt (H.A.); 5 uur dr. J. Zandee van Warmond (H.A.). Geref. Kerk: 9.30 uur. ds. P. D, Kuiper; 5 uur ds. H. v. d. Berg. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. C. van Maris, van Bloe- mendaal. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. A. J. L. Bouwmeester. Valkenburg Herv. Gem. 10 en 6.30 u. ds. D. Lekkerkerker: Geref. Kerk. 10 en 5 u. dr. K. Wlellnga, van Wassenaar: Geref. Kerk (art. 31) 8.45 en 3 u. ds. C. v. Vene- tlën, van Wormerveer. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp) 10 u. ds. W. G. Meijerlng (H.A.) 7 u. ds. E. Sara- ber (H. A. en dankz); (Rijndijk) 10 u. ds. Sepmeyer, van Den Haag; (Hulp en Heil) 10 u. ds. van Dam van Zwijndrecht: Geref. Kerk 10 en 5 u. ds. M. den Boer: Geref. Kerk (art. 31) 10 en 5 u. Student Strating van Den Haag. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. van der Haar (H.A.); 6.30 uur ds. J. van der Haar; Wljkgebouw Esdoorn laan: 9.30 uur dhr. J. Henzen, g.o. te Leiden; 6.30 uur ds. H. van den Akker, te Gouda. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Snoeij. Remonstr. Ger. Gem.: 10 u. ds. G. Ch. Dulnker. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 uur lëesdlenst. Ver. „Wet en Evangelie": 9.30 uur. ds. W. Koole, herv. pred. te Uitwijk. Wassenaar Herv. gemeente, Dorpskerk 10 u.ds. H. Beker; 7 u. ds. G. Samson, Rotterdam: Kievletkerk: 10 u. ds. J. F. Wlersma: Deylerhuis 9 u. Jeugdkerk A Paauwe Voorburg; 10.15 u. ds A. C. Hon- ders, Sas van Gent: Geref. Kerk: Zyilaan, 10 en 5 u. ds. J. Attema, Den Haag. Bloem- camplaan 10 en 5 u. ds. G. van Duinen, Ned. Protestanten Bond. 10 35 u. dr. H. Faber; Johannahuis10.30 u. ds. J. Spijker Den Haag. Warmond 9 en 10.30 u. dr: J. Zandee; 7 u. ds. W. H. Walvaart, Sassenhelm. W'oubrugge Herv gemeente 9 30 u. de. Joh. Stehouwer (H. A.), Alphen a. d. Rijn: 6.30 ds. Jongeboer, Llssc. Geref kerk: 9.30 en 6.30 ds. G. Hengeveld. Zevenhoven Herv. Gem. 9.30 u. ds W. VerweiJ: Geref. Kerk 9.30 en 6.30 u. ds. L. M. Wynla. Zoeterwoude Herv. Gem. 10 u. ds C. J. van Embden. Zwamnierdam Herv. Gem. 10.30 u. ds. M. Hanemaaljer, van Alphen; 6.30 u. ds C. L. v. d. Broeck. Onderwerp „Bemoedigende woorden voor de kruisgemeenteGeref. Kerk 9 en 2 u. ds. J. Wagenaar: Rem. Ge ref. Gem. 7 u. ds. G. Cadee, van Alphen. 5 MEILAAN LEIDEN TELEFOON 22840 Beitsen/Pikkelen - Zandstralen - Schoperen - Bitumineren Nu ook Termis verzinken van kleinere onderdelen BEDRIJFSVAKANTIE van 26 JULI—6 AUGUSTUS. FABRIEKS NIEUWE grijs-beige, met kunstlederen bekleding. Wordt binnen cir ca 8 dagen door fabriek afge leverd. Wegens omstandig heden aangeboden. TEL. K 1710—23977 's Avonds K 1717—2594 Begrafenis - Transport - Crematie Bijkantoor Leiden: HOGEWOERD 82 Telefoon 30505 b.g.g. 23490 Vraagt Inlichtingen omtrent inschrijving „Archief". BOOTARTIKELEN ZEILDLAKERIJ H. R. TROOST Haven 14 tel. 21664 Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te 's-Gra- venfrage d.d. 25 jipii 1956 is op eigen verzoek onder cura tele gesteld: Jan Hendrik den Heeten, geboren te Leiden, 8 december 1925, wonende te Leiden. De Officier van Justitie, VAN DOESBURGH. HUIZEN: Te koop te LEIDEN, wegens vertrek, groot HEREN HUIS op goede stand, zeer goed onderhouden, bev. 9 ruime kamers, VRIJ TE AANVAARDEN, te OEGSTGEEST: klein Herenhuis op zéér goede stand, centraal gelegen, bev.: 5 kamers, goed onder houden, VRIJ TE AANVAARDEN, inwoners van Oegstgeest, welke over woonruimte beschikken, voor keur. Hypotheek beschikbaar. Te bevragen: Commanditaire Vennootschap J. J. DE CLER ZN., Rgnsburgerweg 15431E - Leiden (Telefonische inlichtingen worden niet verstrekt). te koop gevraagd met z. m. garage of erf in Leiden of om geving, kan e.v.t. vrije etage op nette stand aanbieden. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 8787a. 1—20 woordeD f L. 2030 woorden f 1,50 (een wuurd hoogstens 12 letters). Bewijsnummer t 0,10 extra. Toezending nummerbrieven f0,20 meer.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 11