VRIJDAG 13 JULI 1956 aterpolo - competitie Sleutelstad nog steeds zonder verliespunten Sleutelstad won gisteravond ook zijn zesde wedstrijd zodat het nu onbe dreigd aan kop gaat in de 2e klasse afd. E. Deze maal was het RPC uit Rijswijk, dat met 4-0 het onderspit moest del ven. Dat het maar bij 4-0 is gebleven heeft RPC naast uitstekend doelver- dedigen van ziin keeper vooral te danken aan slecht schieten van onze stadgenoten. In het veldspel was Sleutelstad veel beter, vooral het tempo lag hoger dan dat van RPC. zodat herhaaldelijk een speler vrij voor het doel kwam. Als het op schieten aankwam was het echter niet zo goed meer en veel schoten trof fen het latwerk of gingen naast of over. Het duurde dan ook tot vlak voor rust eer Jan Dool, uit een vrije worp. geno men door Wim v. Rooyen, kon doelpun ten 1-0. Daarvoor reeds had de RPC- keeper enkele uitstekende saves ver richt. Ook na de rust, toen de schoten van Sleutelstad wat beter gericht wer den, bleek deze keeper zeer moeilijk te passeren. Sleutelstad echter bleef aan vallen en nadat Nico van Berkel door te lang wachten met schieten zich een goede kans zag ontnomen, wist hij toch nog over te plaatsen naar Aad Kapaan die er 2-0 van maakte. Nadat de RPC- keeper wederom enkele zeer goede bal len gestopt had moest hij toch zwichten voor een schot van Nico Brouwer. RPC bleef ongevaarlijk en even later was het Piet Erades die vrij voor het doel lig gend de uit zijn goal komende keeper met een boogbal wist te passeren zodat de eindstand kwam op 4-0 voor onze stadgenoten. Door deze overwinning maakt Sleutelstad een zeer goede kans OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornells P. W., zn. van P. M. den Hollander en E C. W. Setyn; Petro- nella C. Ohr.. dr. van W. J. den Dub belden en C. H. M. Compeer. Ondertrouwd: J van den Berg, 28 Jr. en M. Breedijk, 20 Jr.; J. van der Tang. 29 jr. en J. ten Have. 21 Jr.- G H. Pee- ters, 28 Jr. en P. C. Th. Schenk. 24 Jr.: J. J S. van der Meljden, 28 Jr. en H. C. J. Hogervorst. 26 Jr. Getrouwd: A. Kranendonk en C. van de Rijt; H P Profijt en F. M. Lagrand; A. van der Kloes en M. C. Kamsteeg. VOORSCHOTEN Afscheidsavond Parkschool In ..Allemansgeest" hebben de leer lingen van de zesde klas van de open bare lagere Parkschool afscheid geno men van de lagere school. Daartoe had de oudercommissie een feestavond geor ganiseerd. die door de leerlingen zelf ge vuld werd. Zij beeldden spreekwoorden uit en lieten hun ouders, die nagenoeg allen aanwezig waren, raden welke het waren, terwijl zij na de pauze een ge meenteraadsvergadering verzorgden, die besloten werd met een rondvraag, waar bij zij hun leerkrachten met hun vragen danig in verlegenheid trachtten te bren gen. Dit amusante en bijzonder geslaagde deel van de avond, werd vooraf gegaan door een openingswoord van de voorzit ter van de Oudercommissie, de heer A. de Groot, die memoreerde, dat een groep van de nu vertrekkende leerlingen reeds bij elkaar was gekomen in de Neutrale Kleuterschool, het eerste jaar. dat deze school begon. Daarom was hun vroegere kleuterleidster, mevr. Frederiks-Mulder op deze avond uitgenodigd. Zij kreeg bloemen van haar oud-leerlingen. Ook huldigde de voorzitter een der leerkrachten van de school, die 45 jaar bij het onderwijs was. n.l. de heer H. J. M. Kuvper. Aan het einde van de avond namen de leerlingen officieel afscheid. Het hoofd der school, de heer J. H. Krooshof sprak iedere leerling afzonderlijk toe. Namens de oudercommissie kreeg iede re leerling van hem een getuigschrift en een fraaie legpenning, waarin de naam van de school en de afscheidsdatum ge- gegraveerd waren, cadeaus, die uiteraard bijzonder in de smaak vielen. De kinderen boden hun school een ro tan bloemenstandaard met plant aan. Namens de ouders dankte de heer Boon stoppel voor de zorgen aan de kinderen besteed, opmerkend, dat deze school een propaganda voor het openbaar onder wijs is. terwijl de heer De Groot namens de oudercommissie enkele hartelijke woorden tot de leerkrachten richtte. Het was een zeer geslaagd afscheid en een avond, die de kinderen ongetwij feld lange jaren zal bijblijven. POSTDUIVENNIEUWS De laatste twee vluchten, die de post duivenvereniging ,De Zwaluw" georga niseerd heeft, begonnen in Pant St.- Maxcense en St.-Etienme. De eerste vluoht leverde voor de eerste prijswin naar een snelheid van 1587.10 meter per minuut. De prijzen werden gewonnen door: P. d'Haens 1; Fr. Hendriks 2, 4, 7; P Douwes 3; J. P. v. d. Assem 5. 9; K. I. Waasdorp 6; A. de Graaf 8, 10. Bij de vlucht vanaf St.-Etienne had den de duiven met sleoht weer te kam pen. De snelheid van de eerste prijswin naar bedroeg 950.04 meter per minuut. De prijzen waren voor: C. Zwaan 1, 2, 8; J. P. v. d. Assem 3, 9, 10: F. C. van Heusden 4; P. N. van Wissen 5; M. Wolleswinkel 6: A. de Graaf 7. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Helena d.v. C. van Dufjn en J. van Duij- \enbode; Peter Robert, z. v. P. Hoogeveen en M. F. Stulvlnga; Antje, d. v J. Parle- vllet en A. Mos; Johannes Jacobus, z. v. J. J. Botermans en H. C. Lens; Joke. d. v. G. Brugman en M. Ramp; Cornells Jose- phus, z. v. C. J. Spendel en J. E. Osendarp; Johanna Maria Adrlana, d. v. W. A. Ver- I hoogt en H. A. van Noort; Mattheus Jaco- I bus. z. v. J. de Ruljter en M. Rovers; Sleds I Folkert, z. v. F Bakker en H. A J. Rijk- aart; Nannlng Klaas Anne. z. v. N. Feij- mant en H. A. de Jong; Joyce Helen. d. v. F. van Caubergh en A. A. del Prado; Maria Johanna Martina, d v. B. J. Lamboo en M. E. van Meljgaarden; Adovna Maria d. v. J. Hrouda en C. M. van Nispen. ONDERTROUWD W. C. A. van der Kallen en S. de Lange; T. B. Hannlk en C. W Volbeda; G. Slra en J. C Mühlbauer; W. A. F. Maryt en G. van der Waals; N. L. Dodde en J. B. van Heus den: P. A. van Brummelen en J. F KuiJ- venhoven; J. Reijken en G. E. Holswilder; A van Belle en L. Hagendijk; H. M. van j den Heuvel en A. J. van Weerlee; A. de la Rie en A. Hartevelt; F. Blom en J. C. Vonk OVERLEDEN J. Mulder, man 24 jr.; J. Karsten, huisvr. van Kret, 75 Jr. het kampioenschap in zijn afdeling te behalen. Sleutelstad 2—Swift 2 In deze wed strijd waren de Sleutelstad-reserves heer en meester van het veld en al gauw kon Frans Thijssen met een hard schot er 1-0 van maken. Even later schoot John ny Bekkering hard op doel en kon Kees Hooidonk de terugspringende bal ge makkelijk inschieten: 2-0. Hierna kon de Swift-midvoor na de bal met twee handen te hebben gespeeld, hetgeen door de scheidsrechter over het hoofd werd gezien er 2-1 van maken. Nog voor de rust echter werd het door doelpun ten van Frans Thijssen en Kees van Hooidonk 4-1. Ook na rust bleef Sleu telstad sterker. Eerst nadat Hans Bin- nekamp en Frans Thijssen er 6-1 van hadden gemaakt kan Swift met een ver schot, waarop keeper Wolters niet rea geerde. doelpunten: 6-2, Swift probeer de nu met enkeiet goede aanvallen de bakens te verzetten, doch nu was de Leidse keeper op zijn post. Nadat Hen- ny Doove er 7-2 van gemaakt had floot de scheidsrechter het einde van deze wedstrijd. Sleutelstad 1 (d.)De Zijl 1 (d.) 1—2 In deze plaatselijke ontmoeting trok ken de Zijldames aan het langste eind Ze hadden dit voornamelijk te danken aan het uitermate slechte plaatsen van de Sleutelstad. Voor rust reeds had de Zijl door doelpunten van mevr. Onder water een 2-0 voorsprong weten te be reiken. Na rust werd één van de Zijldames het water uitgestuurd zodat Sleutelstad met zeven tegen zes speelde. Hiervan werd echter niet voldoende geprofiteerd en het duurde dan ook vrij lang voor Ellv Stouten er 2-1 van kan maken Even later werd weer een Zijldame uit het water gestuurd doch R. Oostrom miste de toegewezen strafworp. Wel wist Diny Sluyter even later de bal achter de Zijl-keepster te plaatsen, doch dit doel punt werd terecht afgekeurd omdat één der Sleutelstad-dames zich binnen de 2 meterlijn bevond. Geen van beide ploe gen wist bierna meer te doelpunten zo dat het einde kwam met. een 2-1 stand in het voordeel van De Zijl. Vitesse 1—LZC 1: 1—2 In deze wedstrijd boekten onze stadgenoten hun eerste overwinning Het was een aardi ge wedstrijd waarbij beide doelen beur telings in gevaar kwamen. Overdijking wist voor LZC het eerst te scoren: 0-1. Even later moest de LZC-midachter naar de kant. de Vitesse-midvoor maak te geen fouten en benutte de strafworp: 1-1 Na de rust hetzelfde spelbeeld, een aardig gelijkopgaande strijd. Het was Leo Zitman die voor LZC nog éénmaal wist te doelpunten en die daarmee ook de overwinning veilig stelde. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Bedankt voor Sneek (vac. H. Sondorp) (G. A. Waardenburg te Emmer-Compae- cuum (nad. be6l.). Beroepen te Blauwkapel-Groenekan G. M. v. Dieren te Ede. GEREF. KERKEN. Beroepen te Bellen R. Slerteema te Sib- culo. Te Ens (N.O.P.) C. de Kruyk te Tynje. Te Eindhoven (2e maal) (5e pred- pl.) A. T. Besselaar te Krabbendijke, die dit beroep ook aannam. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Leerdam F. Bakker, kand. te Dordrecht. Bedankt voor Gouda P. d. Smit te Mld- delharnis. Voor Ulrum W. de Graaf te 's-Gravenmoer. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Zeist C. Molenaar, kand. te Dordrecht. Tweetal te Ridderkerk A. F. Honkoop te Goes en C. Molenaar, kand. te Dordrecht, van wie laatstgenoemde ls beroepen. Man met zwavelzuur overdekt ZWARE VERWONDINGEN In een van de Dordtse havens is gis teravond omstreeks half zes een mand fles met zwavelzuur, die aan boord van een schip werd gehesen, uit de takel gevallen, met het gevolg, dat zij op het dek te pletter viel. De dekknecht W. Kusters uit Nijmegen, die juist over het dek liep. gleed uit en viel middenin de plas zwavelzuur en de scherven van de fles. De kapitein van het schip schoot toe om hem hulp te bieden. Hij rukte hem de kleren van het lijf en dompelde hem enkele malen in het water. Des ondanks had de dekknecht zeer ernstige brandwonden opgelopen en een gapende wonde in het zitvlak. Hij kon. onmid dellijk nadat het ongeluk was gebeurd, niet zien. De toestand van de man, die terstond naar een van de Dordtse zie kenhuizen is vervoerd, was van dien aard. dat zijn familie moest worden gewaarschuwd. Ook de kapitein, de heer G. Fransen uit Nijmegen, liep bij zijn hulpverlening brandwonden op. Afsluiting van het Haringvliet EEN WERK VAN 12 JAREN Deze maand nog zal worden begonnen met het leggen van zinkstukken in het Haringvliet als voorbereiding van het bouwen van de uitwateringssluizen tn de dam, waarmee deze zee-arm zal worden afgesloten. De minister van Verkeer en Water staat heeft deze opdracht gegeven na overleg met de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer. Het verstrekken van deze op dracht is gegrond op de overtuiging, dat uitstel van deze zeer grote en urgente werken niet langer verantwoord zou zijn. Met de uitvoering van deze werken, die bij elkaar ca. 12 jaar zullen duren, wil men zo spoedig mogelijk beginnen, omdat het werken in een wijde zee-arm in hoge mate gebonden is aan de jaar getijden. waarin werkbaar weer kan worden verwacht. Bovendien doet zich de moeilijkheid voor. dat gewerkt moet worden op een punt waar men. ondanks een zo gunstig mogelijk gekozen situatie ook in het werkselzoen vrij frequent on werkbare dagen moet verwachten als gevolg van ongunstige weersomstandig heden. Het totale werk van de afsluiting van het Haringvliet omvat de bouw van een complex uitwateringssluizen (een enorm kunstwerk van ongeveer 1 km lengte), een scheepvaartsluis en het eigenlijke dijkslichaam. Vergiftiging door paration? EEN MERKWAARDIG GEVAL De Heemsteedse politie heeft het on derzoek afgesloten naar een merk waardig geval van vergiftiging. In de avond van 28 juni j.l. werden een echtpaar te Heemstede en een 18- jarige bezoeker zo ernstig onwel, dat deze drie personen naar de Maria- stichting te Haarlem moesten worden overgebracht. In hel ziekenhuis werd vergiftiging geconstateerd door paration. een in sectenbestrijdingsmiddel. dat in de landbouw wordt gebruikt. De drie slachtoffers hadden tevoren ruwe chocolade in couverturevorm ge geten. Deze chocolade was meegebracht door de dochter des huizes, die in een fabriek van mengmachines in Haarlem werkt. Het bleek, dat de machine waarmee bij wijze van proef chocoladepoeder met vet Was gemengd. 14 dagen tevoren ge bruikt was voor het mengen van para tion en kort tevoren voor het mengen van zeeppoeder. Echter is eveneens ko men vast te staan, dat de in beide ge vallen voorgeschreven reinigingsmaat regelen zijn uitgevoerd. Desondanks heeft de politie te Heemstede in de fa briek nog verscheidene parationsporen gevonden. Paration is een zwaar vergif; vier mil ligram per kilogram lichaamsgewicht hebben bij inwendig gebruik reeds een dodelijke uitwerking. De partij ge mengde chocolade is bij de chocolade fabriek in beslag genomen en vernie tigd. Van de slachtoffers bevindt de vrouw zich nog steeds in het zieken huis. De beide mannen konden kort geleden daaruit worden ontslagen. Sovjet-Unie oppert atoomconferentie De Sovjet-Unie heeft een Europese conferentie over de instelling: van een regionale organisatie voor vreedzaam gebruik van atoomenergie voorgesteld. Deze organisatie zou op intergouverne mentele basis moeten worden opgericht, met deelneming van alle Europese lan den. die dat wensen, en de Ver. Staten. Geen nieuw RAl-gebouw MINISTER WEIGERT TOESTEMMING De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft de burgemeester van Amsterdam, mr. Arn. J. d'Ailly, laten weten, dat geen toestemming kan worden gegeven tot het uitvoeren der plannen tot stichting van een nieuw tentoonstellings- en congresge bouw aan het Scheldepleln, ter ver vanging van het oude Rai-gebouw, omdat de uitvoering der omvangrijke werken ten koste zal gaan van de wo ningbouw. De reactie van de voorzitter van de vereniging de R.A.I.. de heer Erikson, was er een van algemene teleurstel ling. na al het voorbereidende werk, dat er verricht is moeten worden. Het be vreemdt ons. dat wij na zes jaar van voorbereiding en onderhandelen nul cp het rekest hebben gekregen, zo zei hij. Persoonlijk ben ik van mening, dat we met de plannen zullen moeten blijven doorgaan, want het huidige R.A.I.-ge- bouw is meer dan 30 Jaar oud en vol komen bouwvallig. Dit betekent, dat het ter wille van de veiligheid wel eens ge sloten zou kunnen moeten worden en dit j zou niet alleen betekenen, dat Amster dam zonder gebouw van dit formaat komt te zitten, maar ook dat verschil lende takken van het bedrijfsleven er geen onderkomen meer kunnen vinden. Kabinetsformatie: „Geen onoverkomelijke moeiHjkheder." Nadat de kabinetsformateur, dr. Drees, en de heren Burger (P.v.d.A.), Romme (KVP), Zijlstra (A.R.), Oud (VVD) en Tilanus (CHU) vanmiddag I om kwart over een hun bespreking: beëindigden, heeft de woordvoerder van de formateur medegedeeld, dat ..de behandeling van de punten van het regeringsprogram is afgedaan". In totaal hebben de formateur en de vijf fractieleiders in drie vergaderin gen tien uur aan het overleg over het j regeringsbeleid gewijd. Er zijn wel I meningsverschillen geweest", aldus deelde de woordvoerder voorts mede, „maar de formateur is niet op onover komelijke moeilijkheden gestuit". Vandaag zullen de fractieleiders de algemene lijn van het regeringspro gram bespreken met hun fracties. Met dr. Drees hebben zij afgesproken, dat zij het antwoord van de fracties op de suggesties van de formateur maandagmorgen mondeling aan dr. Drees zullen meedelen in een nieuwe samenkomst, die te half tien begint. Onderzoek kinderverlamming Rijswijk (Van onze Haagse redactie) In verband met het feit. dat de wijze van verspreiding en infectie der kin derverlamming nog niet erg duidelijk ls. wordt vanwege de inspectie voor de volksgezondheid In Zuid-Holland te Rijswijk een onderzoek ingesteld ten einde een beter beeld te kragen over dc weg. waarlangs de besmetting on der bepaalde omstandigheden plaats vindt. b.v. gezinsinfectie en/of school- besmetting. Het gemeentebestuur verleent daarbij alle medewerking. Deze is ook nodig van de personen, die misschien met een of meer patiënten contacten hebben ge had. De betreffende gezinnen worden per circulaire, doch ook mondeling, in gelicht. Deze medewerking bestaat o.a. in het afstaan van wat faeces en enig bloed. A.-R. NAM AFSCHEID VAN BURGEMEESTER C. D. VAN OOSTEN In een vergadering van de A.-R. Kiesvereniging heeft de heer C. D. van Oosten afscheid genomen van deze ver eniging. De vergadering stond onder leiding van de heer G. Los. Nadat enkele huishoudelijke zaken wa ren afgedaan kreeg de vergadering het karakter van een gezellig samenzijn, waarin verschillende sprekers het heen. gaan van een trouw en bijzonder actief lid betreurden, doch anderzijds met vertrouwen het werk zagen voortzetten, omdat de A.-R. beginselen niet gebon den zijn aan één mens. De voorzitter bood de nieuwe burge meester van Klundert namens de Kies vereniging en de Arjos een sigaretten doos met inscriptie aan. De heer van Oosten dankte de leden van de kiesvereniging voor de onder vonden warme vriendschap en merkte op, dat alleen het geloof tot activiteit dwingt. DEMONSTRATIEWEDSTRIJD NEDERLANDSE PROFESSIONALS Morgenmiddag om drie uur zal bur gemeester Van der Hoeven officieel het nieuwe gemeentelijke tennispark in de Nassauwijk openen. Na een korte ont vangst van de autoriteiten en genodig den in de kantine van het tennispark zal een demonstratiewedstryd worden gespeeld tussen vier zeer sterke profes sionals, de heren Buitelaar (finalist profkampioensohappen tennis 1955), Schuuring en de gebroeders Hemmes. De door de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening Voorschoten gehouden collecte voor de Nederlandse Vereniging A.V.O., heeft f 433.17 opge bracht. WARMOND Zevende lustrum Warmonds fanfare Met veel muziek is gisteravond de Warmondse winkelweek ingeluid. Deze muziek was mede ter gelegenheid van het zevende lustrum van Warmonds Fanfare. Op de Warmondse muziektent had plaats genomen het Chr. Harmonie corps ..Crescendo" uit Sassenheim, dat ter ere van de feestvierende ..Fanfare" geheel belangloos onder leiding van de heer P. van Bruggen, een concert gaf. Vele belangstellenden waren naar de Baan getrokken om dit concert te be luisteren. Onder de aanwezigen bevon den zich o.a. de burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne. de oud-notaris P. Romeijn. en mr. E. E. Menten. be schermheren van Warmonds Fanfare, de oud-voorzitter van Warmonds Fan- I fare de heer J. Bergman, vertegenwoor digers van de r.-k. Harmonie-vereniging „St.-Matthias" en de heer en mevrouw i Krantz. Nadat „Crescendo" het concert had geopend werd het woord gevoerd door de voorzitter van Warmonds Fanfare, j de heer J Ouwehand. die een hartelijk welkom toeriep aan alle aanwezigen en I dank bracht voor alle medewerking, die de „Fanfare" zowel van het gemeente- I bestuur als van de Warmondse bevol king in de afgelopen 35 jaar had mogen genieten. Het concert ging daarna verder en tenslotte maakte „Crescendo" een ronde door het dorp. Inmiddels maakte de burgemeester de prijzen bekend van de gehouden eta lage-wedstrijd. Alvorens h\j tot de prijs uitreiking overging wekte hy de War mondse winkeliers op in de komende jaren wat meer aan de winkelweek deel te nemen, aangezien dit dit jaar wel wat was tegengevallen. Er waren drie prijzen, bestaande uit medailles, terwijl de eerste prijswin naar tevens de wisselbeker kreeg toe gewezen. De drie prijswinnaars waren: 1. G. Flint, 2. firma gebroeders Van Dam, 3. B. M. van Stijn; verder waren er nog twee eervolle vermeldingen, die gingen naar de firma Akerboom en W. Sikking. De wisselwimpel voor de verkoopkrach- tigste etalage werd eveneens toegekend aan de firma gebroeders Van Dam. Inmiddels was de R.K. Harmonie „St.- Matthias" de Baan opgemarcheerd en kwam bij monde van de heer P. de Vetten hulde brengen aan de jubile rende Fanfare. Daarna wenste de burgemeester de jubilerende fanfare van harte geluk. Hierna werd het woord gevoerd door mr. E. E. Menten. die een bedrag van circa f. 700 dat door het damescomité in Warmond was verzameld, aanbood. Verder overhandigde hij de stof voor uniformen, aangeboden door de firma Krantz en tenslotte nog een gesloten couvert en een nieuwe piston. De voorzitter, de heer J. Ouwehand, sprak een dankwoord. Hierna werd de avond door Warmonds Fanfare besloten met een klinkende taptoe. Onze plaatsgenoot de heer J. Was senaar slaagde voor het examen mid delbare dag-handelsschool. Aan de R.-K. Modevakschool slaag den voor costumière de dames A. Sik king, M. van Winsen en Q. Beugelsdyk. Het Winkelweek-comité maakt be kend, dat de volgende wijzigingen in het programma zyn aangebracht Zater dag 14 juli concert op de Baan door de R -K. Harmonie St.-Matthias, van 7.30 tot 9.00 uur. Daarna demonstratie volks dansen op het plein aohter het gym nastieklokaal. Vanaf 10.30 uur gelegen heid tot dansen. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 13 Juli. Veemarkt. Aangevoerd werden: 8 stieren, 40 melkkoeien, 260 vette koelen. 79 varekoelen. 67 vette kal veren, 102 nuchtere kalveren. 150 vette schapen. 77 weldeschapen. 60 overhou- ders. 300 zulglammeren, 723 weidelamme- ren 20 varkens. 341 schrammen. 442 big- 17 geiten, toital 2686 stuks. Notering: slachtstleren f2.45f3. melk koeien f7601130. vette koelen geslacht f 2.653.30. varekoelen f 575880, paar den f 600900, pinken f 385590, vette kalveren levend f 200260, nuchtere kal veren geslacht f5062. levend f 145160. vette schapen f 100125. weldeschapen f 110130. overhouders f 110130. zulg- lammeren f9115, weldelammeren f65 95. zeugen f 300425 schrammen f 70 120. biggen f 45—60. gelten f 16—52. De handel ln melk-, varekoelen, vaar zen en pinken kalm. vette koeien, nuch tere kalveren vlot, geiten en vette kalve ren matig, schapen en lammeren stug en duur, zeugen, schrammen en biggen re- deiyk. LEIDEN. 13 Juli. Kaasmarkt. Aange voerd werden: 55 Goudse partijen en 4 Leidse. Notering Goudse extra kwaliteit tot f2.37. eerste kwal. f2.15 tot f2.21, tweede kwal. f 2.05 tot f 2.14, Leidse geen notering. Handel lui. ALKMAAR. 13 Juli. Kaasmarkt. De aan voer op de Alkmaarse kaasmarkt bedroeg 24.000 kg., waarvan 19 stapels fabrleks- kaas tegen een notering van f 1.86 per kg. De handel was stug. BARNEVELD, 12 Juli Coop. Veluwse Eiervelllng. Weekaanvoer ca 900.000 stuks waarvan er 372.000 thans geveild werden. Handel matig. Prbzen: klppeeleren 41-50 gram 7.8010.24 50-60 gram 10.51—13.80 60-62 gram 13.91—14.15; 62-78 gram 14.10 -15.51; eendeeleren 67-72 gram 10.3011.60 60-62 gram 13 91—J4.15; 62-78 gram 14.10 fazanteleren 0.30; kalkoeneleren 17.00 19.00 alles per 100 stuks. Eiervelllng S.B.E. Aanvoer 917.740 stuks Handel matig. Prijzen. eieren van 43-60 gram 7.9113 18; 60-62 gram 13.0913.39; 62-63 gram 13.25—13.40; 63-68 gram 13.38 14.48 alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer ca 1.900.000 stuks. Handel traag. Prijzen: Klppeeleren 13.25 14.25, algemene prys 13.70 per 100 stuks kiloprijs 2.22 (basis 61.8 gram) henneeie- ren 8.0011.00 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN. 11 Juli Velllngbericht: Bloemkool I 4060. Idem II 2847. idem II 1527 bospeen 3548 waspeen A 2844. idem B 3645. andijvie 1114. kroten per 100 bos 4.905.70. kro ten per k.g. 1420. peulen 6264. poste lein 1723. prinsessenbonen 1.801.82 rabarber 13.4013 60. sjalotten 1415. sla 3.207.60. selderie 5.005.40. snybonen 1.081.11. doperwten 5860. tuinbonen 22 32. uien 1214. bonenkrult 1.803.00. aardbeien 3742 per 1/4 kg aardappelen bonken 1113. idem groten 1219. drie lingen 813. kriel 611. KATWIJK AAN DEN RIJN. 12 Juli Vellingberlcht: Bloemkool I 4819. ident II 24—33. idem III 23—25. bospeen A 18— 27. idem B 2332. boskroten 5.405.9C sla 3.307.80. tuinbonen 2325 uien 12 14 se'derie 7 70—7 90 aardbeien 3942 per 1/4 kg. aardappelen bonken 9.50. idem gro ten 1215. drielingen 713. kriel 5O- Personenauto reed pardoes Riin- en Schiekcde in Hedenmiddag omstreeks halftwee moest de bestuurder van een personen auto, komende uit de richting Jan van Goyenka.de, op de Ryn- en Schiekade scherp uitwijken voor een tegenligger. Het gevolg was. dat hij pardoes het wa ter inreed, maar voordat het zover was, had hij kans gezien de deur te openen. Toen de auto onder water verdween, zwom de bestuuder naar de kant. Politie, eerste-hulp en brandweer wa ren zeer spoedig aanwezig, van welke laatste twee diensten alleen de brand weer ter plaatse behoefde te blijven om de auto. die ongeveer midden in het kanaal tereoht was gekomen, op te ha len. Dit karwei was na ongeveer drie kwartier aohter de rug. Onze fotograaf knipte een plaatje op het ogenblik, dat de auto weer boven water kwam. Prins Bernhard te Brussel Prins Bernhard neemt vandaag deel aan een vergadering van de Interna tionale Hippische Sportfederatie te Brussel. De Prins wordt vergezeld door zijn particulier secretaris, dr. F. A. de Graaff, en zal morgen naar ons land terugkeren. Scholier onder invloed VIJF AGENTEN KWAMEN ER AAN TE PAS (Van onze Haagse redactie) Een 17-jarige Haagse scholier, die enigszins onder invloed van sterke drank verkeerde, heeft gisteravond omstreeks twaalf uur moeilijkheden veroorzaakt op de hoek van de Gou denregenstraat en de Laan v. Meer- dervoort te Den Haag. Vijf agenten zijn er tenslotte aan te pas gekomen om de knaap, een Judo-er, te over meesteren en naar het bureau Archi- medesstraat te brengen. In een cafetaria begon de jongeman enkele bezoekers lastig te vallen. Toen hij op verzoek van de cafetaria-houdster naar buiten was gegaan, bleef hij daar staan roepen en zwaaide zelfs in het wilde weg met een mes. Een conducteur van de H.T.M.. die wilde passeren, be lette hij met een fiets de doorgang. Inmiddels was. op verzoek van het pu bliek. een politiejeep met twee agenten verschenen. De scholier verzette zich echter zo krachtig, dat een der agenten een schop tegen het dijbeen opliep en de ander op de grond werd geworpen. Nog drie agenten, inmiddels eveneens te hulp geroepen, waren nodig om de weerspannige jongeman in een jeep te kunnen plaatsen. Na aanvankelijk in het bureau Archimedesstraat ter ont nuchtering te zijn ingesloten, is de jongeman aan de kinderpolitie overge geven. Straaljager vermist BOVEN HET IJSSELMEER Een straaljager van de Luchtmacht, die vanmorgen van het vliegveld Soes- terberg is opgestegen, is waarschijnlijk neergestort in het Usselmeer. Er is ten minste na half twaalf, toen het toestel boven het IJsselmeer vloog en meldde geen brandstof meer te hebben, niets meer van vernomen. Nasporingen bleven tot nu toe zonder resultaat. BROMFIETSER VERONGELUKT (Speciale berichtgeving) De 65-jarige A. van der Meulen uit Baard (Gr.) kwam gisteravond met zyn bromfiets van een boerenerf tussen Baard en Mantgum op de rijweg en merkte niet. dat een met modder gela den zandauto zijn pad kruiste. Hij schrok dermate dat hij de macht over zijn stuur verloor, sloeg met zijn hoofd tegen de auto en bleef zwaar gewond op de weg liggen. In het Diaconessenhuis te Leeuwarden is hij vannacht overleden. BEURSOVERZICHT Weinig verandering Amsterdam, 13 juli. Hoewel New York gisteren nauwelijks prijshoudend was en Kon. Olie daar een daling te zien gaf is de stemming op de beurs vanmiddag niet tegengevallen. De internationale soorten noteerden weliswaar een kleinigheid lager, doch de verliezen bleven beperkt tot 1 a 2 pun ten. Vooral AKU viel erg mee. De ge publiceerde cijfers over het tweede kwartaal geven een aanzienlijke daling van de netto-winst aan. Van overwe- het rayonbedrijf verloor per saldo gend aanbod was echter geen sprake en slechts amper 1 punt. De Scheepvaartafdeling wist de note ringen van gisteren te behouden. Hier en daar trad zelfs een kleine verbete ring in. De cultuurafdeling die gisteren iets beter was op de berichten uit In donesië moest vandaag weer enig ter rein prijsgeven. Dit werd in verband ge bracht met een staking, die de rubber cultuur in Sumatra's oostkust bedreigt. De verliezen bleven echter zeer beperkt. De stemming op de Staatsfondsen- markt was vrij vast. De Conversielening 1947 steeg met een half punt tot 91%. Ook de overige beleggingen iets beter. WISSELKOERSEN Amsterdam. 13 juli - Londen 10.63% 10.64%, New York 3.82%—3.83. Montreal 3.89%— 3.90%. Parys 1.0847%—1.0857 Brussel 7.65V4—7.65%. Frankfurt 91.11% 91.16%, Zürich 87.33—87.37. Zürich (vr. fres.) 89.33%—89.38%. Stockholm 73.78—73.83. Kopenhagen 55.00%-55.05% Oslo 53.20%—53.25%. Milaan 60.97%— 61.02%. Beurs van Amsterdam Vrijdag 13 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 98 97% Grootboek obl-t Ned '51 3% 96% Ned. '53 (3%) 95T7« 96% Ned. '48 3% 90% 91 Ned. '54 3% 91 91% Ned. '55 3% 90fg 91% Ned. '55 II 31/* 92% 93% Ned. '47 3% 3 91 91% Dollarlng '47 3 93% 93 Investeringscert. 3 95 95^ Ned. 62-64 3 95 95^6 Indië '37 A 3 93% 93% Grootboek '46 3 90% 90% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 56% 55% Nat. Handelsbank 138% 139% Ned. Handelmij201 2021- A.K.U253 352% Philips 283 281% Unilever 418% 417% Wilton Feyenoord 311 312 Biliton 2de r242 241 Kon. Olie f.50.417 Kon. Olie 851 848% Amst. Rubber 102% 100% Holl. Amer. lijn 185% 187 Kon. Ned. Stoomb. 171% 171% Ned. Scheepv. Unie 179% 179% HV.A119% 118% Java Cult68% 68 Deli Mij 135 135% Senembah81 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 96% 97 Den Haag 1937 1 3.. 90 Leiden 1947 96' R'dam '37 I III 3% 96% 96% Industr Obligaties Philips Dollarlng 101% 1QJ Premieleningen A'dam '51 2% 126 135 Eindhoven '54 2% 99A 100 Enschede '54 2% 99% 991*1 Den Haag '5212 119 119 idem II 2% 118% 119 R'dam '52 I 2% 121 idem II 2% 120 131% Utrecht '53 2% 110 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 238 236% Rotterd. Bank215 2.10% Twentsche Bank 225% 226% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 215% 216% Kon. Ned. Grofsm. 119 119% Rott. Droogd. Mij. 607% Tieleman en Dros 11 Handelsondernemingen Borsumij. cv A f 1000 110 111% Internatio124% 125 Diversen Albert Heyn277 277 B Ned. M. Walv. Vrt. 73 73 Spoorwegen Deli Spoorw. My. 23% Amerik. fondsen Anaconda 73% 84 Shell Oil Cy83 y* Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VX. 12/7 Holl. Constructie 410B 410 Ing. bur v. Bouwnyv. 128L Int. Kunststof!. Ind. 58 56y4 Kon. Ned. Edelmet 72% Pref. w.a. idem 73% 74 Textiel Gebr. v. wyk 80% 80% Leidsche Wolspinn 370GB 372 Ned. Electrolasm. 350 Sikkens Lakfabr '53 515 518 Ver. Touwfabrieken 170 170GB 98B Werniii^'c Betonm. QU/2G B

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9