JEUK DDD Vlaams verzet tegen invloed van Frankrijk nog altijd actueel Ontvoerde baby Weinberger uit wraak of verlangen naar kind? Van de 2200 Nederlandse bussen maar fractie bedrijfsonveilig Met een enkel woord Agenda J s 2 e 1 VRIJDAG IS JULI 1956 T Gulden Sporenslag 654 jaar geleden Krachtige strijd voor het Vlaams als gelijkwaardige taal in de Congo (Van onze Brusselse correspondent) Over de gehele wereld, maar voornamelijk in Vlaanderen, vierden de Vla mingen woensdag de dag van 11 juli, waarop 654 jaren geleden de Slag van de Gulden Sporen in het Groeninge veld te Kortrük tegen de ridders van de Franse Koning werd gewonnen. De Koning van Frankrijk wilde zoals men zich uit de geschiedenisboekjes wellicht zal herinneren, Vlaanderen en de ove rige Nederlanden bjj Frankrijk voegen. Recente studies van Belgische militai ren hebben aan het licht gebracht, dat de poorters van Brugge en Gent, van leper en Kortrijk, geen stelletje onbeholpen militairen waren, die de mach tige Franse ruiters met knotsen te lijf gingen. Dit is een legende! In feite is de Gulden Sporen-slag: van 11 juli 1302, volgens deze deskundige militairen.de eerste manifestatie geweest in West- Europa van een georganiseerde burgerij, die in stilte de ambachten en gilden sy stematisch had gemilitariseerd! Rechter Grootaert nam een gedurfde beslissing Toen de Franse ridders in Kortrijk arriveerden, waren zij absoluut zeker van de overwinning. Zij konden zich moeilijk indenken, dat de Vlaamse mi lities goed gewapend waren en dat de Vlaamse strijders zo verbolgen waren over de Fransen, dat zij de militaire tradities van de Middeleeuwen overboord zouden gooien. Het was bijv. in die tijd niet toegelaten, dat een ridder in de strijd door een gewone landsknecht werd gedood. De Vlamingen sloegen echter de in het slijk van de Groeniger beek gevallen ridders morsdood, een feit waarover in Frankrijk jarenlang met afschuw werd gesproken. In het huidige Vlaanderen wordt over de betekenis van 11 Juli veel gediscus sieerd. Voor de nationalistische Vlamin gen is Groeninge de opstand van de Vlamingen tegen de Franse tiran, dus een nationale strijd. En de voorstanders van de stelling zitten alleen maar een klein beetje vervelend met die 1200 rui ters uit Namen, die in het Vlaamse kamp streden en een niet onbelangrijke rol hebben gehad in de vernietiging van het vluchtende Franse leger. Voor de Vlaamse Socialisten is 11 juli de opstand van het Vlaamse proletariaat en de kleine burgerij tegen de autocraat, de Koning van Frankrijk. Maar hier is het bezwaar, dat de meeste Vlaamse edelen aan het hoofd van het Vlaamse leger hebben gestreden!! Scherp taalconflict Sedert de Belgische revolutie van 1830 stond de herdenking van de Gulden Sporen-slag in het teken van de Vlaam se beweging voor rechtsglijkheid der Vlamingen in het Belgisch staatsver band. Dit jaar echter heeft de viering van de Gulden Sporen-slag een bijzon dere betekenis namelijk in verband met een taalconflict in de Belgische Congo. Een Vlaams magistraat te Elisabeth- stad, de hoofdstad van het koperland Katanga, rechter Grootaert, heeft bur gerlijke vonnissen in het Nederlands geveld en doen publiceren, telkens wan neer Vlamingen in de Belgische Congo te Elisabethstad een proces in het Ne derlands begonnen. De Congolese grond wet zegt, dat het Nederlands en het Frans gelijkwaardige talen zijn in de Belgische kolonie. Maar de uitvoerings besluiten, die deze materie moesten regelen, werden sedert 1905 eenvoudig „vergeten" Hierdoor is in feite alleen het Frans de enige en erkende officiële taal van de Belgische Congo. De „Vlaamse vrien denkringen" in de Congo hebben hier tegen een fel protest laten horen en juist in verband met de zaak-Grootaert een petitie gericht tot de voorzitter van de Belgische Senaat. De magistraten van het hof van Cas satie te Elisabethstad willen nameljjk aan de minister van Koloniën te Brus sel voorstellen, dat recti ter Grootaert uit zjjn ambt zal worden ontslagen. De Vlaamse pers in België en in de Congo heeft tegen dit voornemen een felle campagne ingezet. En vandaag op 11 juli, de feestdag der Vlamingen, is rech ter Grootaert werkelijk het symbool van de strijd voor taalgelijkheid in de Congo. De huidige minister van Koloniën, de heer Buisseret. die een Luikse Waal is, zou sterk aarzelen om het verzoek tot ontslag van rechter Grootaert te be krachtigen. „Boerenoorlog" In Beieren In het zuiden van de Westduitse Bondsrepubliek, in Neder-Beieren, is een „boerenoorlog" uitgebroken tussen de dorpen ArrAch en Hohenwarth. De aanleiding ervan is een leiding voor elektrisch licht, die via Arrach naar Hohenwarth wordt aangelegd. De in woners van Arrach hebben zich van het begin af aan tegen de plannen verzet, en toen dezer dagen op het grondgebied van Arrach gaten gegraven werden voor de palen van het hoogspanningsnet, kwamen de Arrachezen in het „geweer": met rieken, hooivorken en stokken gin gen zij. ondersteund door hun vrouwen, de „indringers" te lijf, en deze moesten het veld ruimen. Een politiemacht van vijftig man heeft na hardnekkige gevechten de rust kunnen herstellen. Onder bescherming van de politie worden de werkzaam heden aan de leiding voortgezet, doch de boeren van Arrach hebben wraak gezworen. Zodra de kabels klaar zijn en de politie het veld geruimd heeft, zullen zij terugkomen Ba Coat terechtgesteld Ba Coet, de 30-jarige leider der op standige Hoa Hao-secte in Vietnam, die wegens hoogverraad en medeplichtig heid aan moord, plundering en brand stichting ter dood was veroordeeld, is hedenochtend kort na zonsopgang in het openbaar in Cantho, 150 km ten zuidwesten van Saigon, door middel van de guillotine terechtgesteld. Dit is de eerste maal sedert 1940, dat in Vietnam een doodvonnis door middel van de guillotine is voltrokken. Ba Coet is driemaal eenmaal door een militair gerechtshof en twee keer door burgergerechtshoven ter dood veroordeeld. Zijn beroepen en een ver zoek om gratie aan premier Djem zijn alle verworpen. De terechtstelling werd door tweehonderd mensen bijgewoond. Ba Coet, voormalig luitenant-kolonel van het nationale leger van Zuid-Viet- nam, begon zijn ondergrondse activiteit onmiddellijk na de ondertekening van de Indochinese wapenstilstandsovereen komsten in 1Ö54 in Genève. Hij was aanvoerder van de opstandelingen der Hoa Hao-secte, een particulier leger van 10.000 man. De FBI onderzoekt thans alle denkbare motieven Aanwijzing in San Diego? Agenten van de Amerikaanse federale politie (F.B.I.) en plaatselijke detecti ves hebben donderdag nieuwe aanwijzingen onderzocht in de ontvoeringszaak van baby Weinberger. Het betrof hier een diepgaand onderzoek naar mogelijke motieven van wraak. De politie heeft donderdag bekend gemaakt, dat het briefje waarin om een losprijs van 2000 dollar werd gevraagd, getekend was: „uw babyzitter". Mevr. Weinberger verklaarde, dat zij nooit een babyzitter, doch slechts kindermeisjes en dienstmeisjes had gehad. De politie van San Diego in Californië is bezig met het onderzoek van een bericht, dat een „zenuwachtige en slordig geklede vrouw" met een baby don derdag per vliegtuig in San Diego is aangekomen en daarna vergezeld van een man per auto is vertrokken. Volgens dit bericht liet ztJ het voedingsvoor schrift voor de baby, twee recepten en wat voedsel in een mandje achter. (Ingez. Med.-Adv.) Zweden streeft naar 45-urige werkweek Een commissie, waarin werkgevers, werknemers en overheid zijn vertegen woordigd, heeft eenstemmig besloten de Zweedse minister van Sociale Zaken voor te stellen de 45-urige werkweek in te voeren, waardoor een vrije zaterdag mogelijk zou worden. Thans wordt in Zweden 48 uur per week gewerkt. Door per 1 januari van de jaren 1958, 1959 en 1960 telkens een uur van die werktijd af te trekken, wil de commissie geleidelijk tot de nieuwe regeling komen. De commissie heeft zich afgevraagd of de tweede kerstdag, de tweede paas dag en de tweede pinksterdag niet die nen te worden afgeschaft. De Hemel vaartsdag. zo meent zij, zou als officiële feestdag kunnen worden afgeschaft of naar de erop volgende zaterdag kunnen worden verschoven. Hetzelfde wordt ge opperd voor Driekoningen (7 januari), thans in Zweden een algemeen erkende feestdag. Zweden heeft al eerder een aantal feestdagen afgeschaft. Invoering van de 45-urige werkweek zou volgens de commissie gelijk staan met verdubbeling van de bij de wet voorgeschreven vakantie van drie dagen en zou het land twee maal de gemiddel de jaarlijkse produktieverhoging kosten. Schoenmaker bemiddelt bij aankoop Dode-Zeerollen De schoenmaker Kalil Iskander Sjalim te Bethlehem is degene, via wiens han den de Dode-Zeerollen aan het licht komen, aldus schrijft een speciale cor respondent van de Londense „Times". Deze Sjalim heeft zich de positie van bemiddelaar verworven tussen de men sen van de Beni Tamaniri-stam, die de grotten bij de Dode Zee afzoeken, en het Oudheidkundig Museum in het Jordaanse gedeelte van Jeruzalem. Er is een vaste prijs voor de gevonden rollen, berekend naar de grootte der fragmenten, overeengekomen en een bonus voor rollen, die in uitzonderlijk goede staat verkeren. Sjalim krijgt tien procent commissie. Op het ogenblik schijnen de fondsen van het museum, dat door de Rockefel- ler-stichting gefinancierd wordt, uitge put te zijn zodat nieuw aangeboden rollen niet terstond kunnen worden aangekocht. De Bedoeïenen houden vol gens de correspondent echter niets achter, want zij willen de door Sjalim geboden prijs gaarne ontvangen. Sjalim heeft overigens de oudheidkundigen wel reeds inzage van de nieuw gevonden rollen gegeven. Er zijn honderden holen en grotten in de heuvels rondom de Dode Zee. In de afgelopen jaren zijn al vijfhonderd rollen daaruit te voorschijn gekomen, die merendeels aan het museum zijn overgedaan. De rollen bevatten teksten van het oude testament en ook com mentaren en andere geschriften: het enige tot nog toe onder deze rollen aangetroffen volledige boek (Jesaja) is in Israëlische handen gekomen. De rollen schijnen, zoals eerder ge meld. afkomstig te zijn van een klooster der Essenen-sekte te Qumran aan de Dode Zee. Onbeschrijflijke foestand van ontreddering in het geplaagde huis De politie houdt zich nu vooral met de theorie bezig, dat het kind gestolen is door een man of vrouw, die het kind zélf wilde, en helemaal niet op een losgeld bedacht was. Het briefje, waarin de 2.000 dollar werden gevraagd, zou dan alleen een dwaalspoor hebben moe ten zijn. Reeds heeft de politie een onderzoek flnsez Med.-Adv.) ingesteld naar alle vrouwen, die een kind bij de geboorte verloren hebben in het Joodse ziekenhuis op Long Island omstreeks de tijd, dat Peter Weinberger in dat ziekenhuis (op 2 juni) ter wereld kwam. Het handschrift van het briefje, waar in het losgeld gevraagd werd. is verder vergeleken met dat van alle jongelui, die biologie-les gehad hebben van mevr. Weinberger, tot zij in januari met zwan gerschapsverlof ging Onbeschrijflijk is intussen de toestand in den huize Weinberger. Bijna dag en nacht zitten de ontredderde ouders, ter wijl buren en familieleden hen gezel schap houden, bij de telefoon en telkens, als de bel gaat. lijkt een lichtstraal over de gezichten te glijden. Er wordt weinig meer gesproken. Bui ten staat naast het huis de kinderwa gen. met het muggennet teruggeslagen, zoals mevr. Weinberger het liet toen ze Peter's verdwijning bemerkte. Ernaast liggen een speelgoed-stoombaggerma chine en een speelgoedtractor, waarmee de kleine Lewis twee en een half jaar oud. gespeeld heeft. Stilte heerst in de omgeving. De kinderen der omwonen den worden binnengehouden of onder toezicht naar elders gestuurd om te spelen. Beecham (Nederland) N.V. - Voor Engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam Paniek stemming schaadt onze goede naam (Van onze Haagse redactie) Afkeuringen van voor schoolreisjes bestemde autobussen, strenge veroor delingen voor ondernemers van ondeugdelijk gebleken touringcars hebben de laatste tijd nogal wat beroering gewekt bij het publiek. De Federatie van Nederlandse Organisaties voor het personenvervoer (F.N.O.P.), bij welke ca. 350 van de 500 Nederlandse toerwagenondernemers zijn aangesloten, heeft voor deze misstanden geen goed woord over. „Maar voor een toestand van panische angst bestaat geen enkele aanleiding", zo zegt men. Van de rond 2200 toerlngcars in ons land zijn er dit jaar bij keuringen nauwelijks tien ongeschikt bevonden. Het zijn slechts enkele ondernemers, die de bedrijfstak in diskrediet brengen. De hun opgelegde boetes zijn nog maar een fractie van de schade, die zij het Nederlandse toerwagenbedrijf berokke nen'. aldus de F.N.O.P. Er bestaat geen enkele aanleiding tot de conclusie, dat reizen per toeringcar zo gevaarlijk is Door de zaken erger voor te stellen dan zij zijn. doet men afbreuk aan de goede naam. die de Nederlandse personen- vervoerders terecht in Europa genieten. (Ingez Med.-Adv.) Niet krabben. De beldervloel- bare D.D.D. kalmeert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en geneest tot diep in de huldporien. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF - BINNENLAND. Vice-admiraal J. Callenfels. directeur- generaal van het Loodswezen en vertegen woordiger van Nederland in de commissie van toezicht op de Scheldevaart, is be noemd tot Grootofficier in de Orde van Leopold II van België. De versierselen, be horende bij deze onderscheiding zijn hem gisteren door de Belgische ambassadeur, baron F. X. van der Straeten Waillet uit gereikt. Door de arrestatie van een los werk man en diens twee zoons ln Dinksterlo heeft de Justitie mogelijk een schakel ge vonden van een naar vermoed wordt uit gebreid complot, dat zich bezighoudt met het stelen ln Duitsland en het klandestien overbrengen naar Nederland van personen auto's. Het zijn een 55-jarige los werkman en diens 27-Jarige zoon en van een 23-Ja- rige man. Aan de kade van het verbindingska naal te Groningen is gistermiddag in aan wezigheid van vele autoriteiten de mijnen veger Hr Ms. „Lochem' officieel in dienst gesteld. De mijnenveger gebouwd bij E. J. Smit en zoons scheepswerven n.v. te Wes terbroek. staat onder commando van lui tenant ter zee tweede klasse O. C. D. Lind ner. Het gisterochtend binnengekomen 2617 brt metende Franse ss ..Pengly". was tevens het 11.000e schip van dit Jaar. Het vorige Jaar arriveerde het 11.000e schip op 21 Juli. - Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. ..Brasll Star" (17 Juli). Australië: m.s. ..Ballarat" (21 Juli). Brazilië: ms. ..Brasil Star" (17 Juli). Brits O.-Afrika: s.s. ..Africa" (19 Juli), s.s. „Jean Laborde" (21 Juli). Canada: ms. „Waldemar Peter (18 juli), ms „American Jurist" 21 Juli). Chill: vla New-York (19 Juli). Ned. Antillen: m.s. „Daphuis" (17 Juli). Nieuw-Zeeland: vla Engeland (21 Juli). Suriname: m.s. „Hera" (18 Juli). BUITENLAND. De „Narval", de eerste onderzee boot. die na de oorlog ln Frankrijk is ge bouwd .heeft proefgevaren. De resultaten waren zodanig, dat zij te vergelijken wa ren met de prestaties van de modernste onderzeeboten van andere landen. Drie rabbi's uit New York. die don derdag van een bezoek van twee weken aan de Sovjet-Unie zijn teruggekeerd, hebben verklaard, dat de Joden In Sovlet- Rusland blijkbaar meer vrijheid hebben dan onder het bewind van Stalln. „De mensen schijnen minder bang te zijn om over hun godsdienst te praten en met hun godsdienstige leiders van gedachten te wisselen, aldus een woordvoerder van de rabbi's. De Sovjet-Unie heeft de voorzitter van de Veiligheidsraad officieel medede ling gedaan van „schending van het Russische luchtruim door Amerikaanse militaire vliegtuigen". Als deze schen dingen voortduren, zou de Raad worden jn behandeling te Een vrouw van mlddelb. leeftijd, die vermist werd na de aardbeving van maandag, welke het Griekse eiland San- torinl teisterde, heeft zichzelf in de nacht van woensdag op donderdag uit de bouwvallen van haar huls weten te be vrijden. De Westduitse minister voor Atoom zaken. Strauss, heeft buitenlandse pers berichten tegengesproken, volgens welke ..geheime lijsten" circuleren waarop handtekeningen van Christen-Democraten verzameld worden, die Adenauer als bondskanselier willen vervangen door een ander. De Sjah van Perzië en Koningin Soraja zijn gisteren per vliegtuig uit Moskou naar Teheran vertrokken. Zij heb ben een bezoek van drie weken aan de Sovjet-Unie gebracht. Bij het afscheid op het vliegveld van Moskou waren o.m. pre sident Worosjllof en premier Boelganin aanwezig. Dertien Berlljnse Jongelieden van 19 tot 25 Jaar, die op beschuldiging van spionage door de Oostberlijnse autoritei ten waren gevangen gezet, zyn donder dag vrijgelaten, omdat hun daden „de staat niet direct in gevaar hadden ge bracht en men toegeeflijk ten opzichte van hen kon zijn". De Sovjetruseische bioloog Trof lm Lysenko. die ln april Jl. afgetreden is als hoofd van het Lenin-landbouwkundlg instituut. Is nu tot lid van het presidium van het instituut gekozen, aldus meldt Radio-Moskou. Hoofd is thans Lobanof, voordien vice-premier en minister van landbou w-aangelegenheden. Een afvaardiging van het Sovjet- Russisohe „parlement" de eerste ln Engeland sedert de oorlog ls donder dag uit Moekou op de Londense luchtha ven aangekomen. De delegatie zal op uit nodiging van het Britse parlement twee weken In Engeland biyven. Het geldt hier een tegenbezoek voor de reis van het vorige Jaar van een Britse delegatie ln de Sovjet-Unie. Jozef Helnrlch. een Oostenrijker, die twaalf dagen geleden bij de Tsjechi sche grens door een sohot van wachtpos ten werd getroffen, toen hij met vrouw en kinderen aan het picknicken was. is gisteren aan zyn verwondingen overleden. De bewoners van Gottwaldof. het belangrijkste centrum van de Tsjecho- Slowaakse schoenenindustrie, spreken eenstemmig tegen, dat in de stad ongere geldheden zfjn voorgekomen, zoals was gemeld door een Westduits blad. Weste lijke Journalisten, die uit Praag in de stad aankwamen, vonden geen aanwijzin gen. dat er ongeregeldheden waren ge weest. Alles was rustig en normaal en er waren niet meer politiemannen dan ge woonlijk op de been. Radlo-Boekarest heeft bekend ge maakt. dat de Roemeense regering aan de Amerikaanse regering een nota heeft ge zonden. waarin zij vraagt een Amerikaans Roemeense commissie in te stellen, die tot taak krijgt, de politieke, economl- sohe en culturele betrekkingen tussen de twee landen te ontwikkelen. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft in de afgelopen vier Jaar op zijn buitenlandse reizen circa 450.000 km. af gelegd en 38 landen bezocht. Zijn adviseur dr. Henry Wrlston, meent, dat de minis ter het wat kalmer aan moet doen. In een artikel ln een Amerikaans tijdschrift schrijft hij, dat Dulles wat meer „zijn ge mak moet nemen voor rustige overpein zingen". President Elsenhower zal een actief aandeel ln de Amerikaanse verklezlngs- -ampagne hebben; dit ls gisteren mee- edeeld door de voorzit/ter van de repu blikeinse partij. Leonard Hall. Hij zei dat de president tijdens de campagne, die half september begint, per vliegtuig naar verschillende delen van het land zal reizen. Hall verklaarde dat de president wellicht niet meer dan vijf of zes grote redevoeringen zou houden die dan door radio en televisie zullen worden uitge zonden. Een groeiend aantal buitenlandse vooral Engelse en Amerikaanse toe risten maakt van Nederlandse toering- cars gebruik en deze mensen zouden door overdreven berichten wel eens kunnen worden afgeschrikt. Geen eenheid Op het ogenblik is in de F N..O P. een discussie gaande, welke maatregelen te treffen, dat de leden zich houden aan alle voorschriften en volkomen be- drijfsveilig materiaal op de weg bren gen. „De meesten onderwerpen zich gaarne aan de keuring van de politie, die nu aan alle schoolreisjes vooraf gaat." zo verzekerde men ons. Een bestuurslid van de F.N.O.P. bleek gis teren tijdens een persconferentie voor stander van de halfjaarlijkse keuringen, waaraan op het ogenblik de Rijksdienst voor het wegverkeer autobussen onder werpt. te vervangen door driemaande lijkse keuringen. Bovendien is het zeer gewenst, dat toerwagenondernemers niet alleen over stallingsruimte, maar ook over garages beschikken, waar de toe- ringcars na iedere tocht aan eigen controle kunnen worden onderworpen. Het zou fout zijn te menen, dat door politie afgekeurde wagens beslist niet rijvaardig zouden zqn. Door het ont breken van eenheid in de keurings normen, wordt een wagen soms door de Rijksdienst Wegverkeer goedge keurd en kort daarop door de ver keerspolitie van een of andere ge meente afgekeurd. Ook kan het voor komen, dat de Haagse verkeerspolitie bij haar keuringen andere maatstaven blijkt te hanteren dan de collega's in Amsterdam of Utrecht. Vodjes papier. Dat de politie de toeringcars. die schoolreisjes gaan verzorgen, streng keurt, wordt ook door de meeste onder nemers. gezien de recente ervaringen, toegejuicht. Maar men zou wel graag zien. dat dit alles binnen de grenzen van het redelijke bleef. Onlangs is het een Rijswijks toering- carondememer overkomen, dat een van zijn wagens 's ochtends me», een goed keuringsverklaring van de Haagse ver keerspolitie vertrok om nog geen paar uur later weer even grondig te worden gekeurd door de Amsterdamse politie, die „niks met dat bewijs van de Haagse politie te maken had". Diezelfde dag is de bus ook weer in Amersfoort aan controle onderworpen, ditmaal door Utrechtse verkeerspolitie, die de Haagse en Amsterdamse verklaringen als vodjes papier terzijde schoof Maak het niet te gek... De wijze, waarop de keuring der ver keerspolitie geschiedt, mag soms ook merkwaardig heten. Een brandblusap- paraat van een toeringcar werd in Amsterdam beproefd op zijn deugde lijkheid door het geheel leeg te spuiten. „De zaak is in orde", zei de Amster damse politieman, waarna hij het ge- heel lege apparaat aan de verbouwe reerde chauffeur teruggaf VRIJDAG Gymnasium: Uitreiking diploma's Ge nootschap „Kennis ls Macht". 730 u. nam. Lakenhal: Première Rembrandt-spel, 8 uur namiddag. Herengracht 34: Ledenverg. Leldse Smalfilmliga. 8 uur nam. ZATERDAG. Stadszaal: Proef-optreden amateurs voor Radio-Luxemburg. 8 uur nam. ZONDAG. Den Burcht: Selectle-accordeonoonoours 2 uur nam MAANDAG. Avondmualek te 8 uur DINSDAG. Emplacement N.Z.H Wandeling Noord- wijkKatwijk. Ned .Chr. Reisver. 7 uur nam. WOENSDAG. AmbachtsschoolAfscheid P. Grln. 3 uur nam. DONDERDAG. Clubgebouw „Oosterkwartier": Ouder avond Openbare Opleidingsschool Drift straat. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Zomer- tentoonstelllng „Van kiel tot pot". (Tot 1 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt als leermeester" Werkdagen 10 uur voor middag5 uur namiddag. Donderdags bovendien 7.309.30 uur nam. Zondags 15 uur nam Boerhaavezalen (Lange Vrouwenkerk- steeg): Tentoonstelling „Jeugd en Rem brandt" Werkdagen 2—5 en 79 uur nm. 's Zondags 25 uur nam. (Tm. 14 Juli). Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dagelijks tot zonsondergang. (Tm. 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (tm. 15 september) DE BIOSCOPEN. Rev „Het bataljon der gedoemden". (14 Ir.). Werkd. 2 1/2, 7 1/4 en 9 1/4 u. Zond. 2 1/2. 4 1/2, 7 1/4 en 9 1/4 uur. Trianon „Verboden vrouwen" (18 Jr.) Werkd. 2 1/2. 7 en 9 1/4 u. Zond. 2 1/4. 4 1/2. 7 en 9 1/4 uur. Casino „Achter de schermen van Scotland Yard". (14 Jr.). Werkd. 2 1/2, 7 en 9 1/4 u. Zond. 2 1/2, 4 3/4, 7 en 9 1/4 uur. Lldo „Helden zonder moed". (14 Jr.). Werkd. 2 1/2. 7 en 9 1/4 u. Zond. 2 1/2, 4 3/4. 7 en 9 14 uur. Luxor „Stssl" (alle leeft.). Werkd. 2 1/2 7 en 9 1/4 u. Zond. 2 1/2. 4 3/4, 7 en 9 1/4 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot Zaterdagmorgen 14 Juli 8 uur waarge nomen door: Doeza-apotheek, Doezastr. 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 apotheek egstgeest. Wllhelml- napark. tel. 26274. :ehoor by Uw halsarts ol op dokterstelefoon 22222. BIJ geen g< specialist, bel WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaoclo O. 1 F s X® 21 S te neersl. 24 uur geh. bew. n 2 23 6 zwaar bew. wnw 2 20 0 zwaar bew. n 4 22 0 zwaar bew. n 2 16 0 geh. bew. no 4 21 0 nevel o 4 14 0.1 geh. bew. no 2 16 0 geh. bew. ono 4 17 0 nevel 2 27 0.4 nevel windstil 23 0 half bew. windstil 26 0 zwaar bew. o 2 25 0 mist o 2 18 0.2 mist ozo 1 19 0 mist no 1 17 0 nevel windstil 20 0 zwaar bew. o 27 0 nevel windstil 26 0 nevel windstil 25 0 nevel o 2 29 0 licht bew. ono 2 24 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2