Voormalig station Herensingel blijft tenminste tot 1965 gehandhaafd Ernstige controverse P.v.d.A.- College van B. en W. (Wethouder Jongeleen) Virginia, bedankt!" Zwemdiploma's Vakschool voor Meisjes (Rapenburg 23) 95ste jaargang Dinsdag 10 juli 1956 Tweede blad no. 28878 Ondanks slechte verkeerssituatie Ook over de verkeerssituatie in de Haarlemmerstraat is men het niet eens (Ingez. Med.-Adv.) Een ogenschijnlijk eenvoudig voorstel: het in een vorige zitting van de Leidse raad aangehouden voorstel inzake het aanbrengen van een wijziging van de huurovereenkomst betreffende de begane grondver- dieping c.a. van het voormalige stationsgebouw aan de Herensingel, ontlokte gistermiddag een brede discussie, welke ruim een uur in beslag nam. Tijdens deze beraadslaging, bleek een ernstige controverse te zijn ontstaan tussen de fractie van de P. v. d. A., waarvan de heer Eibert Meester de woordvoerder was en het College van B. en W., dat zijn pleitbezorger vond in wethouder Jongeleen. Na een discussie, waarbij van weerskanten felle verwijten volgden, j zegevierde tenslotte het College van B. en W., dat zijn voorstel: het eindigen van de huurovereenkomst op 30 april 1965, met de steun van de Prot. Chr., de K.V.P. met uitzondering van de heer Kortmann en de V.V.D. 19 stemmen tegen 15 stemmen zag aangenomen. De twaalf aanwezige P. v. d. A.-raadsleden, de twee C.P.N.-ers en de heer Kortmann (K.V.P.) namen een afwijzend standpunt in. Een en ander heeft tot gevolg, dat het voormalige station aan de Herensingel, dat indertijd door de gemeente is aan gekocht om plaats te maken voor een aldaar gewenste verkeersoplossing, ten minste tot april 1965 gehandhaafd zal worden. De inhoud van het thans door B. en W. ingegeven voorstel berustte op de volgende overwegingen: ingevolge het besluit van de vergadering van de raad, d.d. 7 maart 1955, werd aan de heer G. D. J. Oude Elferink, fabrikant van elek- tro-apparaten („Helaf"), wonende alhier voor de tyd van vyf jaren verhuurd ae beganegrond-verdieping van het voor malige stationsgebouw aan de Heren singel, zulks tegen een huurprijs van f. 2.400 per jaar, welke, in verband met de wettelyk toegestane huurverhoging van 1 september 1955 af is verhoogd met 5% en gebracht op f. 2.520.per jaar. De huurovereenkomst, welke is ingegaan op 1 mei 1955, eindigt mitsdien op 30 april 1960. Adressant heeft verzocht in het door hem gehuurde voor eigen rekening een woning te mogen maken, waartegen bij het College in principe geen bezwaar bestond. In verband met de. door de huurder reeds gedane en nog beoogde investerihgen in het gehuurde, heeft hij verzocht de huurovereenkomst reeds thans met vijf jaren te verlengen en derhalve eerst te doen eindigen op 30 april 1965. Tegen inwilliging van het verzoek bestond bij B. en W. geen be zwaar. Tussentijdse oplossing Aangezien reeds in een vorige zitting, met het oog op de verkeerssituatie in deze omgeving, bezwaren tegen dit voor stel waren gerezen, waren van de zijde van het College thans twee schetsteke- ningen ingediend, die beoogden een tus sentijdse oplossing aan de hand te doen. Voorzag de ene tekening in afbraak van een oud brandspuitenhuisje en sloping van een woning aan de Herensingel, in de andere was het plan verwerkt tot aanleg van een verkeerscircuit, met in het midden daarvan handhaving van het voormalige stationsgebouw. De heer Meester (P.v.A.) was het daar mede in het geheel niet eens. Indertijd is het gebouw door de gemeente voor sloping aangekocht. De tussentijdse op lossing, thans door B. en W. aanbevolen, kan spreker niet bewonderen. Een ver keerscircuit, met in het midden daar van een fabrieksgebouw, lijkt spreker een onding. Dit is belachelijk! Een stand beeld of bloembakken is nog iets, maar dit lijkt nergens op. Ook de andere aan de hand gedane oplossing komt de heer Meester ongewenst voor. Dat zal niet de ruimte geven, welke op dit punt er komen zes straten op uit noodzake lijk is. Volgens hem zijn het vandaag on plezierige feiten waarvoor de raad ge plaatst wordt. Bovendien is de huurder bij het doen van investeringen reeds ingegaan op mondelinge toezeggingen, die hem namens de gemeente waren gedaan. Hoewel spreker overtuigd is, dat de overeenkomst op juridische gronden wel in orde zal zijn, „bevin den wij ons moreel gezien in een dwangpositie". De heer Meester is dan ook een voorstander om het contract niet te verlengen. Het pand is voor afbraak gekocht en de huurder moet weten waar hij aan toe is. Laten B. en W. naar een mogelijkheid zoeken om het bedrijf naar elders te verplaatsen. In geen dwangpositie Wethouder Jongeleen, die de raad te verstaan gaf, dat de schetstekeningen voor een tussentijdse oplossing in slechts enkele weken vervaardigd waren, zegt dat hierin veel goeds schuilt. By verwij dering van het brandspuitenhuisje en sloping van de woning ontstaat een plein van 30 bij 40 meter. Een verkeerscircuit, met in het midden daarvan het voor malige stationsgebouw, zal het snelle verkeer afremmen. Een gedachte, welke door vele verkeersdeskundigen wordt voorgestaan. Spreker kan niet inzien, dat de ge meente in een dwangpositie verkeert. Van de zijde van het College is de huur der geen enkele toezegging gedaan. De heer Kortmann (K.V.P.) kan in grote lijnen met de redenering van de heer Meester t.a.v. het ondoelmatige van de tussentijdse oplossing akkoord gaan. De heer Woudstra (Prot. Chr.) acht de gedane toezeggingen aan de huurder nog een duister punt. Hij ver langt hierover nog een nadere toelich ting van de wethouder. De heer Van Weizen (C.P.N.), die de huidige moeilijke verkeerssituatie on derschrijft, houdt vast aan het plan (sloping) waarvoor indertijd het gebouw is aangekocht. De ingediende schetste keningen bieden z.i. weinig perspectief. Is dit 1960 of 1965? Dit is van belang voor het onderhavige voorstel. De heer Meester, die door het ant woord van de wethouder niet is bevre digd, oordeelt het niet juist, dat tegen de huurder is gezegd dat het gebouw niet zal worden afgebroken. Thans wensen B. en W. de beslissing weer tot 1965 uit te stellen, doch op deze wjjze bouwt men geen stad. Voor een tus sentijdse oplossing kan spreker niets voelen, want deze kost onnodig geld. Volgens hem „zit deze zaak niet wa terdicht, doch laat de wethouder dat dan ook aantonen". De heer Meester, die van plan is een motie in te dienen, zal echter het ant woord van de wethouder in tweede instantie nog afwachten. Nadat nog enkele raadsleden over deze materie het woord hebben gevoerd nieuwe gezichtspunten traden niet aan het licht verklaart wethouder Jonge leen nogmaals, dat geen enkele toezeg ging door het College is gedaan. Een motie De heer Meester, die ook hierna niet bevredigd is. dient dan een motie in, waarin de raad B. en W. verzoekt met de huurder voor 30 april 1960 in con tact te treden, waarbij de investerings kosten deel van dit overleg uitmaken. Bovendien dienen maatregelen getrof fen te worden, dat de fabrikant aan een andere fabrieksruimte wordt geholpen Naar aanleiding van deze motie oefent de raad aandrang op de wethouder uit om een tijdstip van afbraak van het ge bouw te noemen. De heer Van Iterson ziet een en ander als een zaak van het Hoe lang nog De heer Hagens (V.V.D.) wenste van de wethouder nu wel eens te weten wan neer de tijd van sloping van het voor malige stationsgebouw is aangebroken. College, waarin de voorzitter, loco-bur gemeester Van Schalk, hem bijvalt. Wethouder Jongeleen, die de motie ernstig ontraadt: „Nog zelden zag hij zulk een ongelukkige motie ingediend", waarschuwt de raad voor de strekking daarvan. Alle investeringskosten kun nen bij aanneming Immers op de ge meente afgewenteld worden. Met de raad kan spreker onmogelijk voorspellen of tot sloping binnen de vier of negen jaar moet worden overgegaan. Nadat ook wethouder Van Schalk er nogmaals op gewezen had, dat met de huurder geen bindende afspraken waren gemaakt, werd overgegaan tot stemming. Voorstel B. en W. aangenomen Het voorstel van B. en W.: huur overeenkomst verlengen tot 30 april 1965, werd aangenomen met 19 tegen 15 stemmen. Tegen stemden, zoals ge zegd, de P.v.dA. met uitzondering van de wethouders Jongeleen en Van Schaik de C.P.N. en de heer Kortmann (K.V.P.) Bijna 2 uur achter gesloten deuren Bijna twee uur vergaderde de raad deze middag achter gesloten deuren. Het besluit om hiertoe over te gaan werd genomen vlak voor de behandeling van het laatste punt van de agenda: het voorstel inzake de verkeerssituatie op en rond de Haarlemmerstraat, zodat wij mogen aannemen, dat de raad zich bin nenskamers met dit voorstel heeft bezig gehouden. Na heropening van de vergadering kon de raads slechts akkoord gaan met één onderdeel van het voorstel, t.w. het definitief gesloten verklaren van de Haarlemmerstraat voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen op zaterdagen van 2 tot 6 uur, waarvoor reeds een tij delijke regeling in het leven was ge roepen. De punten b. en c. van het voorstel van B. en W., welke verband hielden met de suggesties van de heer Meester o.a. omleiding van het doorgaand auto-verkeer via de singels, verbreding van de Stille Rijn. gesloten verklaring van de Haarlemmerstraat voor doorgaand rijwielverkeer en van de heer De Kier demping Lan- gegracht werden aangehouden, zo dat hieruit mag worden afgeleid, dat men het over de verkeerssituatie in de Haarlemmerstraat nog niet eens is kunnen worden. Nog twee voorstellen aangehouden Behalve dit onderdeel van het voor stel. werden deze middag nog twee voor stellen aangehouden, t.w. het voorstel inzake het beschikbaar stellen van gel den voor het aanschaffen en plaatsen van twee ketels en het maken van een oliestookinstallatie t.b.v. de centrale ver warming van het Stadhuis en het voor stel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de bouw van 28 boxenga rages op een terrein ten noorden van de Bernhardkade. Alle overige door ons reeds gepubli ceerde voorstellen werden z.h.st. aange nomen. Het voormalige stationsgebouw aan de Herensingel - indertijd door de gemeente voor afbraak ge kocht - zal tenminste n^g tot 1965 „een sta in de weg" blijven (Foto L.D./Van Vliet.) Geen huwelijksvoltrekking meer op woensdag In het vervolg op maandag en donderdag In de zitting van de gemeenteraad van gistermiddag is een voorstel aan genomen, dat beoogt in het vervolg geen huwelijksvoltrekkingen tegen een tarief van f. 20 en f. 40 meer op woens dag te doen plaats vinden, doch hier voor de maandag en de donderdag in de plaats te stellen. Aan dit voorstel heeft ae gedachte ten grondslag gelegen, dat de huwelijks voltrekkingen op woensdag veel last on dervinden van de algemene dagmarkt op de Vismarkt voor het Stadhuis. De Ambtenaar van de Burgerlijke Stand heeft soms moeite om zich in de trouw kamer verstaanbaar te maken, terwijl de vele op het Stadhuisplein geparkeer de auto's de marktkooplieden het aan- en afrijden en het wachten van de tot de bruidsstoet behorende auto's en rijtuigen ten zeerste bemoeilijken. Ook is het aantal bruidsparen op woensdagmorgen extra groot, daar voor de huwelijks vol trekkingen volgens de tarieven van f. 20 en f. 40, waarvoor deze morgen is aan gewezen, verreweg de meeste belang stelling bestaat. Mede met hét oog op het grote aan tal huwelijksvoltrekkingen volgens het tarief van f. 20 is tevens besloten het aanvangsuur van deze voltrekkingen een IO jaar Golden Fiction „Namens alle Golden Fiction-rokers De buit is binnen! Na de inkoop tournee begint Laurens' inkoper de thui9vlucht Na tientallen be sprekingen met handelaren en farmers, na het bezoek aan hon derd veilingen, na het inspecteren van duizenden monsters zijn de leveringscontracten geboekt. Voor Golden Fiction het puikje van de Virginia-oogst, de gouden tabak ken die Golden Fiction hebben gemaakt tot de fijnste sigaret in Nederland. Onveranderlijk de zachtste sinds 1946. io jaar Golden Fiction - io jaar gulden genieting half uur te vervroegen en te stellen op tien uur. Een en ander heeft tot gevolg, dat men in het vervolg op maandag en donderdag van 10 tot 12.30 uur kan trouwen voor f. 20 en van 2 tot 5 uur voor f. 40. Deze verordening treedt in werking op de dertigste dag, volgende op die, waar- op het bericht van de Kon. goedkeuring van dit voorstel bij het gemeentebe stuur is ingekomen. Uiteraard blijft het op woensdag wel mogelijk om tegen een tarief van f. 100 (tussen 9 en 11.30 uur) en tegen een tarief van f. 150 (11.30 en 12.30 en 2 en 5 uur) te trouwen. Bruidsparen, die tegen dit tarief hun huwelijk wensen te laten voltrekken, maken gebruik van de in gang van het Stadhuis aan de zijde Breestraat. Eindexamen H.B.S. voor Meisjes Geslaagd voor het eindexamen afd. B de dames: I. N. Bakx, A. M. Bot, C. E. Brandt allen te Leiden; N. J. Bruin, Oegstgeest; J. C. Hageman, Leiden; D. Hogendoorn, Noordwijk a/Zee; C. de Kier, Leiden; S. Knapper, Voorburg; E. H. de Roock, Noordwij k a Zee; G. S. de Vries. Leiden; M. K. Young, Voorscho ten. Afgewezen 1. Geslaagden voor het zwemdiploma A: Ansje Bij. Tinie Eikelenboom. Mar griet Glasbergen, Tiny v. d. Hoonaard, Marijke van Houten, Lenie Mieloo, Rietje Scheltens. Anje Sietsema, Aga tha v. d. Sleet, Sarina Tijssen. Truus Immink. Aafke Hertman. Nelly Deege naars, Map v. d. Heden, Riek v. d. Horst. Bep v. d. Kwaak, Tinie de Lan ge. Nelly de Munnik, Corrie Tol. Joke Verhaar. Dikkie Verschoor. Bep Witte- bol. Corrie Visser. Janny Kooyman, An- nemieke Bloemendaal, Rietje v. Blit- terswijk. Joke Boom, Greetje Hoexum, Marri v. d. Meer, Trientje Pison, Rietje Selier. Janny Visscher, Truus van den Berg, Ria Burger, Germa de Jong, Paula Jongman, Janny Kanbier, Tonhy van Klaveren, Dinie Ponstein, Plaunie Ra- vensbergen. Plonie v. d. Reyden, Janny Schuster. Rietje v. Weeren. Elze Sie- pert, Thea Sanders. Alie Azier, Lenie v. d. Buusse. Conny Cramers. Ria de Knegt. Geertje v. Kuyvenhoven, Rietje Passchier, Ineke Potters, Paulien Sand- berg, Betsy Schiphorst. Willy Thelen, Gerrie v Vliet. Adie Kikkert. Bep Brons geest. Sinie Arbouw. Anneke Hasselbacn. Anneke Kramers. Marita Lacourt, Joke Lardé. Corrie v. d. Lubbe. Janny Vlas veld. Ans Ouwerkerk. Henny v. d. Vet. Janny Lips. Willy Klinkhamer. Janny v. S trater. Janny Brouwer. Anneke Es- dert. Tiny v. Heuzen. Corrie Jansen. Ria Piket, Betsy Piekaar. Elly v. Leeu wen. Anneke Naves. Anneke Nekeman. Cobi Otto. Henny v. d. Bos. Janny He- merik. Gerrie van Os. Annie den Outer, Nelly Siera, Lenie Tisseur, Jetty Tu- renhout, Clara de Wolf. Sari v. Leeu wen. Clara Erades. Nini Sanavro, Le nie Molenaar, Greetje Korenhof, Chris- tien, Cosse. mej. E. Vrijenhoek. Margriet v. d. Kwaak. 97 diploma gehaald, 1 afgewezen. Geslaagden voor het zwemdiploma B: Mar ja Bedijn. Ria v. d. Bent. Marian Binken. Ansje Bij. Tinie Eikelenboom. Dea Haasnoot, Marijke v. Houten, Le nie Mieloo. Anje Sietsema. Agatha v. d. Sleet. Sarina Tijssen, Anneke de Tombe, Truus Immink. Rietje Scheltens. Han- ny Bavelaar, Joke Boom. Rietje Duf fels, Greetje Hoexum. Jopie van Hou ten. Suze Leget. Marri v. d. Meer. Trientje Pison, Rietje Selier. Truus v. d. Berg. Nel Haneveld, Map v. d. Heden. Riek v. d. Horst. Janny Kooyman. Bep v. d. Kwaak. Nel de Munnik. Henny Vastenburg, Joke Verhaar. Bep Witte- bol. Corrie Visser. Ria Burger. Germa de Jong, Paula Jongman. Tonny van Klaveren. Corrie Nieuwenburg, Pleu- nie Ravensbergen. Plonie v. d. Reyden. Rietje v. Weeren, Alie Azier, Bep Bronsgeest. Lenie v. d. Buusse. Conny Cramer, Ria de Knegt, Willy Thelen, Gerrie van Vliet, Sinie Arbouw. Anne ke Hasselbach, Marita Lacourt, Corrie v. d. Lubbe, Henny v. d. Vet, Janny Vlasveld. Ria Zaalberg. Ans Ouwerkerk. Anneke Esderts. Anneke Naves, Anneke Nekeman, Clara Erades, Janny Heme- rik. Lenie Molenaar. Gerrie v. Os. An nie den Outer, Nini Sanavro. Nelly Sira. Lenie Tisseur. Jetty Turenhout, Clara de Wolf. Sarie v. Leeuwen. 71 geslaagd voor diploma B, 4 afge wezen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het Doet. ex. Godge leerdheid de heer F. R J. Knetsch (Leiden). Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heren J. W. Ort (Alkmaar), P. E. Kloots (Den Haag), J. J. Bouwer (Ryen) en G. J. Ploos van Amstel (Loos duinen); kand. ex. Franse taai- en let terkunde mej. A. A. Kauer (Den Haag) en de heer S. H. van der Mei (Amster dam). GESLAAGD De heer H. Klaassen alhier ;s in Utrecht geslaagd voor het kandidaats examen veeartsenij kunde. Universitaire benoemingen Bij beschikking van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn benoemd tot wetenschappelijk amb- tenaar 1ste klasse bij de psychologie aan de Leidse Universiteit dr. P. van den Broek en J. P. van der Geer, beiden thans wetenschappelijk ambtenaar. Voor het jaar 1956 is benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse bij de pathologie aan de Leidse Univer siteit M. van Wyhe, thans wetenschap pelijk ambtenaar. Schooljeugd viert feest IN DE PLAATS VAN EEN SCHOOLREISJE... Het was voor veel kinderen een grote teleurstelling, dat de schoolreisjes niet konden doorgaan. De kinderen van de Medusastraatschool hebben hier toch iets voor in de plaats gekregen. Gister morgen zijn de kinderen uit de eerste tot de vierde klas „getrakteerd" op een rondvaart door Leiden, terwijl een trak tatie natuurlijk ook niet ontbrak. De hogere klassen zijn naar de tentoon stelling over Rembrandt geweest. Rem brandt is de laatste maanden het uit gangspunt voor de lessen geweest, zodat dit bezoek een mooie afsluiting vormde. Alle leerlingen kwamen 's middags in het gymnastieklokaal waar Ton Ver- melere optrad met zyn Marionettenthea ter. De geschiedenis van de lange baard van koning Dagobert hield de aandacht gevangen. De tekst is van Annie M. G. Schmidt en de suggestieve muziek werd gespeeld door de bekende gitarist Koos Tiggers. Het tweede stuk was een gees tige marionettenmusical, waarin de feilloze beheersing van de poppen op viel. De avond was voor de ouders. De heer J. Chr. Bartelsman, het hoofd van de school, sprak allereerst over projec- onderwijs. Hij wees op het grote belang van een goed contact tussen gezin en school, want de door middel van het project bij de kinderen gewekte belang stelling moet thuis gestimuleerd worden. Hierna kwamen enige belangrijke huis houdelijke zaken aan de orde. Door sa menvoeging van de scholen in de Me dusastraat en de Javastraat moest de samenstelling van de oudercommissies nader bezien worden. De heer Bartels man is voorzitter geworden en de heer H. Verver secretaris. De schoolfonds regeling voor de samengevoegde scholen wordt dezelfde als die van de Medusa straatschool. De heer Bartelsman nam deze avond afscheid van twee leerkrachten. Me vrouw J. Steutel, die tijdelijk onderwij zeres was, en de heer G. W. L. Monné gaan de school verlaten. De heer Monné, die ruim veertig jaar aan de school heeft gewerkt, werd door de ouders ver rast met een blijvende herinnering. Ook voor ds ouders trad Tee Vermei/re op. „Zelfportret" van Corel Fabritius Naar wy vernemen is thans in de „La kenhal" gearriveerd het „Zelfportret" van Carel Fabritius (1622—1654), waar mede de Fabritius-inzending op de ten toonstelling „Rembrandt als leermees ter" volledig is geworden. Het is rechts boven gesigneerd „fabritius", terwijl res ten van een tweede, niet te ontcijferen signatuur aanwezig zyn. Het is waar schijnlijk kort na zijn verblijf in Am sterdam ontstaan. VISWEDSTRIJD ROBAVER Onder ideale weersomstandigheden hield het personeel van de Rotterdam- sche Bank gisteravond zijn tweede vis wedstrijd in de Vliet bij Allemansgeest. De vangst was goed. De prijzen wer den als volgt toegekend: 1. W. Treur; 2. Chr. van Puffelen, 3. S. W. Verhoeven, 4. J. Seis en 5. P. Roozen. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Acid-catalyzed decompositions and reactions of some azides". de heer J. Hamer te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Over structuur en eigenschappen van enige styreenderivaten". de heer O. J. Matray te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Het oedeem van de arm na radicale Mastec- tomie", de heer H. L. Kalsbeek te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Re sultaten van long- en pleuraresecties wegens tuberculose", de heer G. A. M. van Assen te Utrecht. Bij Kon. Besluit is onze oud-stad genoot, mr. K. Wiersma, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der economische wetenschappen aan de rijksuniversiteit te Groningen, tevens als zodanig benoemd in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan deze univer siteit, om onderwijs te geven in de in leiding tot de rechtswetenschap. Onze stadgenoot Anverdi heeft op het goochelcongres in 's-Hertogenbosch de derde prijs behaald. Onze stadgenoot, de heer C. R. H. ter Haar Romeny. is toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Bij de Rijkspostspaarbank alhier werd over de maand juni voor een be drag van f. 677 881 ingelegd en in totaal f. 403.704 opgenomen. Gisterochtend is een zes-jarig jon getje in de Leeuwenstraat aangereden door een motorbakfiets. Het kind. dat zonder op het verkeer te letten de rij weg overstak, liep een hersenschudding op en brak zijn sleutelbeen. CORRESPONDENTIE A. D. te L. Leiden. Zoetermeer. Rotterdam, Dordrecht, Breda. Baarle Nassau (grens over). Turnhout, Hasselt, Maastricht. Margraten, Noorbeek. 219 km. Voor het overschrijden van de Bel gische grens met een bromfiets heeft men geen papieren nodig. Wel echter moet men in het bezit zijn van identi teitspapieren van de bromfiets, welke verkrijgbaar zijn bij het kantoor van de inspectie Invoerrechten en Accijnzen. Langebrug Leiden. A. v. d. V. te L. LedenOsna- brück 200 km.. OsnabrückKeulen 198 km. KeulenAker 7? krc_ AkenLei- de» 271 kc.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3