EAU DE COLOGNE Brits Hogerhuis zal beslissing over de doodstraf nemen Erevelden voor Nederlanders in Frankfort en Düsseldorp c^ABC Grote beroering over Synodale oproep over Nieuw Guinea Met een enkel woord K.N.A.C. wil ver keer sonderwijs voor dienstplichtigen Agenda DINSDAG 10 JTLI 195« Conservatieve Lords gevoelen niet veel voor opheffing, maar kunnen besluit van Lagerhuis slechts een jaar tegenhouden (Van onze Londense correspondent) Op een ogenblik, dat Londen als het ergste misdadigersnest ter wereld wordt afgeschilderd, zal na een tweedaags debat van het Hogerhuis, waarin 65 spre kers, onder wie rechters en bisschoppen, het woord zullen voeren, de voor lopige beslissing vallen over de afschaffing van de doodstraf. In Engeland bestaan hieromtrent nog altijd gemengde gevoelens, hoewel er de laatste jaren een kentering Is waargenomen in de openbare mening ten gunste van het verdwijnen van de galg. Het Lagerhuis heeft zich voor de tweede maal in acht jaar tegen de doodstraf uitgesproken, eerst onder de Labour-regering, welke de tijd nog niet rijp achtte voor afschaffing en thans onder een conservatief bewind, dat er evenmin weinig voor voelt de doodstraf op te geven. De meningen pro en contra lopen dwars door de regering en de partijen heen, zodat over deze kwestie de parlementsleden bij de stemming hun geweten kunnen volgen en hun houding niet door hun partijen gedicteerd wordt. Geen overtuigende zege Nadat het Lagerhuis zich eerder in dit jaar met een kleine meerderheid tegen de doodstraf had uitgesproken, diende de socialistische advocaat Syd ney Silverman een initiatief-ontwerp tot afschafing van de doodstraf in. De regering, hoewel er tegen, moest, gezien de vroegere uitspraak van de Kamer, de nodige tijd en andere faciliteiten toestaan om het initiatief-ontwerp te laten behandelen. Silverman kon zelfs technisch advies van regeringsrechts kundigen krijgen. Maar de regering zelf deed verder alles om het ontwerp te vuur er. te zwaard te bestrijden. Vorige week behaalde het voorstel in de laatste fase slechts een meerderheid van 19 stemmen, een weinig overtuigende over winning in een volksvertegenwoordiging van 630 leden. Amendementen, welke bedoeld waren om ter bescherming van politie en gevangenispersoneel in be paalde gevallen de doodstraf te hand haven, sneuvelden. Het Hogerhuis zal zich thans uitspre ken en er is weinig twijfel aan, dat het een negatieve uitspraak zal worden. De meeste tegenstanders van de doodstraf bevinden zich namelijk onder Ie aan hangers van Labour, die onder de Lords slechts zwak zijn vertegenwoordigd. In 1948 heeft het Hogerhuis eveneens het voorstel verworpen om een eind aan de doodstraf te maken. Het Lagerhuis legde zich er toen bij neer. Staatsrechterlijk kan het Hogerhuis namelijk een maat regel van het Lagerhuis slechts één jaar tegenhouden, met dien verstande, dat het Lagerhuis het betreffende voorstel ongewijzigd helemaal opnieuw aan de orde moet stellen en behandelen. De regering heeft thans beloofd daarvoor In april van het volgend jaar tijd ter be schikking te stellen. Daarom is er thans een grote kans dat het Lagerhuis ten slotte zijn wil zal doorzetten. Als regel richt het Hogerhuis, dat uit erfelijke adel bestaat en politiek in het geheel niet representatief is. zich naar de gekozen volksvertegenwoordiging, het Lagerhuis, indien dit de openbare me ning op ondubbelzinnige wijze weer geeft, zoals destijds met de nationalisa tie het geval was. De kiezers hadden zich bij de algemene verkiezingen hier voor duidelijk uitgesproken. De dood straf echter heeft tot nu toe geen onderwerp van verkiezingen uitgemaakt. Twee mogelijkheden Het Hogerhuis kan thans twee dingen doen. namelijk het voorstel ronduit ver werpen. of het in geamendeerde vorm terugsturen naar het Lagerhuis, in de hoop, dat dit van mening zal verande ren en speciaal de doodstraf ter be scherming van de nog altijd ongewa pende politie behoudt. Het Hogerhuis dient er echter reke ning mee te houden, dat het zich door verwerping van maatregelen van het Lagerhuis nog meer onpopulair maakt dan het reeds is. Volgens sommigen zouden de Lords door het voorstel tot afschaffing van de doodstraf te verwer pen zich zelf de strop om de hals doen. omdat het een argument zou zijn voor degenen, die al zo lang het Hogerhuis willen afschaffen. Maar the House of Lords zal zich in zijn beslissing zeker niet door deze overweging laten leiden. (Ingez. Med.-Adv.) Nederlander voorzitter van V.N.-Commissie De commissie voor technische bijstand van de Economische en Sociale Raad der Verenigde Naties heeft in een te Geneve gehouden bijeenkomst de Ne derlander J. P. Bannier met algemene stemmen tot haar voorzitter voor 1956/1957 gekozen. Opening meer dan 10 jaar na oorlogseinde De opening van de laatste twee erevelden voor in Duitsland tijdens de tweede wereldoorlog omgekomen Nederlanders, vandaag in Frankfort aan de Main en overmorgen in Düsseldorp, roept bij de nabestaanden van de om gekomenen en ook bij hen, die de tijd, die zij in Duitsland moesten door brengen hebben overleefd, herinneringen op. In menig gezin, waaraan in de oorlogsjaren door een gedwongen verblijf in Duitsland één, of soms zelfs meer dan één, lid werd ontnomen, wordt nog vaak teruggedacht aan de tijden toen allen nog bij elkaar waren, toen het scheen dat alleen door ziekte of ongeluk leed kon worden toegebracht. De opening van twee nieuwe Neder landse erevelden in Duitsland, meer dan tien jaar na het einde der vijandelijk heden. wordt bijgewoond door enige honderden nabestaanden. Deze zijn, evenals destijds hun naar Duitsland gevoerde familieleden, uit alle delen van Nederland afkomstig. Onder de mannen en jongens, die van 1942 af door Duitsers en met hen samenspan- nenden uit de Nederlandse bedrijven werden ..gekamd" bevonden zich hon derden uit Overijssel en Gelderland. Zij waren, zo was hun in de gewestelijke arbeidsbeurzen te verstaan gegeven, dringend nodie voor de „Arbeitseinsatz" en voor velen was er geen ontkomen aan. Naar alle delen van Duitsland wer den ze gedirigeerd; velen kwamen in fa brieken in Z.-Duitsland terecht, waar ook al direct bleek dat er geen werk was en in vele gevallen, dat er geen rekening was gehouden met hun komst. Ze werden ondergebracht in barakken, die betere dagen hadden gekend en op het gebied van de voedselvoorziening en -toebereiding ontbrak veel. In 1942 werden rond 162.800 Neder landers naar Duitsland gezonden, gro tendeels als gevolg van het „uitkam men" der bedrijven. In 1943, toen de „Arbeitseinsatz" door nieuwe maatre gelen van de bezetters pas goed op gang kwam, waren het er nog veel meer. Men neemt aan da*, er tot de dag van de invasie, dinsdag 6 juni 1944, door de Duitsers en hun Nederlandse handlan gers in totaal rong 531.000 Nederlan ders naar Duitsland werden gedepor teerd. Naar schatting* 143.300 daarvan hebben zich later aan de be doelingen van de Duitsers onttrokken, hetzij door in Duitsland de vlucht te nemen, hetzij door na met verlof in Nederland te zjjn gekomen onder te duiken. Maar ook buiten Duitsland werden de Nederlanders te werk ge steld. Tot 6 Juni 1944 was het aantal I van dezen 43.500. Ongeveer 35000 landgenoten hebben „Russen willen eerst (le uranium-mijnen leeghalen" Geen afstand van gebieden ten Oosten van Oder-Neisse (Van onze correspondent in West-Duitsland) Hoewel het nog lang niet zover is. dat de Westduitse Bondsrepubliek en de Oostzone met elkaar kunnen worden herenigd, menen de vluchtelingen, die uit de overige in het Oosten gelegen vroeger hoofdzakelijk door Duitsers be woonde gebieden naar West-Duitsland zijn gevlucht, dat er toch maar voort durend de aandacht op moet worden gevestigd, dat ook die streken niet mogen worden vergeten en dat ook die bij Duitsland moeten worden gevoegd. Twee Westduitse bondsministers uit Adenauers regering hebben zondag der gelijke uitlatingen op openbare bijeen komsten gedaan. De Westduitse minister voor Verkeer. Seebohm. zei in zijn eigen schap als voorzitter van de algemene bond van Sudetenduitse vluchtelingen op een vergadering van meer dan 30.000 Sudeten-Duitsers in Bochum in het Roergebied, dat het Duitse volk zeker geen afstand van zijn aanspraken op de streken ten oosten van de Oder en Neisse mocht doen. Tegen journalisten zei hij naderhand nog, dat volgens hem de hereniging van Duitsland niet tot stand kon komen, voordat de Russen de uranium- mijnen in de Duitse Oostzone en In Tsjecho-SIowakfje geheel uitgebuit zou den hebben. De Westduitse minister voor algemeen Duitse vraagstukken, Jakob Kaiser, voerde zondag te Han nover het woord voor eveneens ongeveer 30.000 Duitsers, die uit West-Pruisen afkomstig waren. „Men kan niet van ons verwachten", zei deze minister, „dat wij als prijs voor een gemeenschappe lijke regering van West-Duitsland en de Oostzone afstand van onze aanspra ken op andere Duitse streken zullen doen". Onverbiddelijk naar elektrische stoel Amerika bestrijdt verkoop heroine aan minderjarigen Het Amerikaanse Huls van Afgevaar digden heeft maandag met algemene stemmen een voorstel aanvaard, waarby jury's worden gemachtigd het doodvon nis uit te spreken over handelaars in verdovende middelen, die aan kinderen beneden de achttien jaar heroïne ver kopen of geven. Het voorstel maakt deel uit van een wetsontwerp inzake controle op de han del in verdovende middelen, dat intussen ook reeds door de Senaat is aanvaard. (Ingez. Med.-Adv.) K0LNISCH WASSER Adem 't in van Uw honden ot een besprenkelde zakdoek Landelijk comité van bezivaarden richt zich tot leden van de Ned. Hervormde Kerk BINNENLAND In de leeftijd van 85 Jaar Is op Cu rasao overleden de heer H. J. Baujon, oud- notaris op Curagao en uod gezaghebber van Aruba. De heer Baujon is Jarenlang lid geweest van de koloniale raad. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, heeft van daag vergezeld van zijn echtgenote een werkbezoek aan Schoonhoven gebracht. De woordvoerder van het Indonesi sche Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren bekendgemaakt, dat presl- I dent Soekarno aan het eind van het Jaar een officieel bezoek aan Pakistan zal brengen. Gisteren ls ln Krasnapolsky te Am sterdam een internationaal symposion be gonnen van specialisten op het gebied van de voedingsleer. Aan dit symposion, dat tot 12 juli a.s. zal duren, nemen ongeveer 250 deskundigen deel. Hiervan zyn er 150 I afkomstig uit verschillende westeurope- se landen, alsmede Polen en Tsjecho-Slo- wakye. Indonesië en België hebben gisteren 1 te Djakarta een overeenkomst getekend I voor de verwerking ln België van een deel van de katoen, die Ij donesië aankocht volgens de met Amerika gesloten overeen komst inzake surplusgoederen. België zal katoen ter waarde van 3 miljoen dollars tot garen en stukgoederen verwerken. De Tweede Kamer heeft haar voor lopig verslag uitgebracht over het wets ontwerp tot verandering in de grondwet, strekkende tot het treffen van een nadere regeling, aangaande het tijdstip van aftre ding van de leden der Staten-Generaal. Men verklaarde van verschillende zijden. zonder voorbehoud het oogmerk van dit wetsontwerp Juist te vinden. Donderdag 12 Juli a.s. zal het m.s. i „Willem Ruys", onder commando van Ka pitein Frlt-s de Jonge, voor de 52e maal uit Rotterdam vertrekken naar Malakka en Indonesië, vla Southampton. Port Said en Colombo. De Inscheping der passagiers, vindt plaats 's-middags van half twee tot drie uur, aan de Lloydkade. De drie regeringen van de Benelux- landen hebben op 6 Juli 1956 het protocol betreffende de nationale behandeling bij de aanbesteding van werken en de aan koop van goederen ondertekend. De 26-Jarige C. Erllng6. die zondag avond op het Wanty te Dordrecht ln een motorbootje aan het spelevaren was. Is verdronken toen hy en zyn verloofde overboord sprongen, omdat zij bevreesd waren door een watertaxi overvaren te worden. De verloofde kon de kant berei ken. Het stoffelijk overschot van de heer Erllngs is tot nu toe nog niet gevonden. BUITENLAND Gemaskerde verzetslieden hebben in de nacht van zondag op maandag ln het dorp Dhora, ln het district Limaol, ln Zuidwest Cyprus, een Cyprische kleerma ker doodgeschoten. Het parlement van Saarland heeft maandag besloten dat met Ingang van 1 Januari a.s. de Saarlandse vlag. blauw-wit -rood met een wit kruis zal verdwijnen. Deze vlag ls tien Jaar het symbool van het autonome Saarland geweest. Na 1 Januari zal voor Saarland de vlag van de Bonds republiek, zwart-rood-goud, gelden. tijdens hun deportatie het leven ver- loren. Op verzoek van de familie ls het I stoffelijk overschot van een aantal der omgekomenen na de bevrijding naarj In hoge mate verontrust over de oproep van de Generale Synode der Ned. Nederland ovarjebracht. Dt anderrn [,,n, Kprk (0, beilnnlin op de reran! woordelijkheid ran het Nederlandse f?ïnkfnórtn^aanaardehMalnerUbraeht'>'°lk ln"k' vraacslnkken rondom Nieuw Guinea, heet! alch een daartoe m- Daar vinden zy nu, 13 jaar nadat zy vormd Landelijk Comité van bezwaarden een oproep gericht tot de leden in de ziekenbarakken in het dal van. Van de Ned. Herv. Kek. de Neckar, onder de roffels van ma- j ehinegeweren en kanonnen, die op de! In deze oproep wordt om gezegd: fabriek werden ingeschoten, de onge- I „Blijkens talloze bij ons ingekomen lijke strijd tegen heimwee en ziekte 1 brieven is door de Synodale oproep gro- hadden opgegeven, de eeuwige rust....' te beroering gewekt. Goede scholing tot gezonder inzicht De KNAC heeft de Minister van Oorlog verzocht, aan alle dienst plichtigen eenvoudige verkeerskennis te doen bijbrengen. In een adres aan de minister zegt de KNAC. dat verkeersonkunde en gebrek aan zelfdiscipline factoren zijn, die ern stig afbreuk doen aan de verkeersveilig heid. Weliswaar wordt door het geven van verkeersondeiwys op scholen ge- j tracht in deze toestand verbetering te brengen, doch helaas kan niet ontkend worden, dat na beëindiging van de schooltijd het effect van het geleerde spoedig verloren gaat. Het is volgens de KNAC van eminent Kagerstraat 1: Ledenvergadering Ver. van Chr. Middelbaar en V H. Onderwys, 8 uur namiddag. Oud Hortuszlcht: Inschrijving nemeratsters) 3 oktoberoptoent. 7.1 namiddag. WOENSDAG Station N.S.: Kersentocht Ned. Reisverenlglng, 9 uur voorm. Zomerzorg. Leidse middenstandscen. deel- 30 uur Chr. Een hefschroefvliegtuig ls maandag drie maal gedaald op de kraterbodem van de werkende vulkaan de Ngauruhoe op Nieuw Zeeland, waar de bemanning een op een telefoon gelijkend kleir. luisterappa raat heeft geïnstalleerd Een kabel ver bindt het apparaat met het waarnemings station, waar een groep geleerden de toe komstige activiteit van d vulkaan zal bestuderen. Prof. Frederic Joliot Curie, de voor zitter der onder communistische leiding staande vredesraad, heeft maandag vla de V.N. er bij de Ver. Staten, de Sovjet- Unie en Groot-Brittanlë op aangedrongen „op te houden met alle proeven en expe rimentele ontploffingen van atomlsche wapens en toestellen" Italiaanse archeologen hebben by Musomell ln Mldden-Sicilië een onbekende vestingstad blootgelegd, die vermoedelijk door de oorspronkelijke bewoners van Si cilië ln de zevende eeuw voor Christus ls gebouwd. 67 van de 128 slachtoffers van de vliegramp boven de Grand Canion in Ari zona zijn maandag in Flagstaff ln een ge meenschappelijk graf begraven. Het be treft inzittenden van een „Super Constel lation", die onlangs met een DC-7 ln bot sing ls gekomen. Slechts negen lijken kon- worden geïdentificeerd. Nu en dan verschijnt Greta Gar- bo weer in het openbaar. Dezer da gen arriveerde zij per vliegtuig in Parijs, met de onvermijdelijke zon nebril. Wat ze daar gaat doen? Daarover wilde ze zich niet uitla ten. Moskou wil, naar het voorbeeld van Farljs, zoveel mogelijk het lawaai van het verkeer dempen. Zo zullen automobilis ten met ingang van augustus geen ge bruik meer van hun claxons mogen ma ken. Op het ogenblik worden de voetgan gers er met benulp van auto's met gelulds installaties op gewezen, dat zy voor die tijd op de Juiste manier moeten leren oversteken. In Leningrad worden soort gelijke maatregelen getroffen, terwyi er daar ook een verordening van kracht ls geworden, waarby het verboden wordt zonder reden op straat te fluiten of te schreeuwen. De zesde Internationale Studenten conferentie zal van 1121 september a.s. m Peradenlga (Ceylon) worden gehouden. De verwachting ls dat hier meer dan 55 naties vertegenwoordigd zullen zyn, waar door de conferentie de meest representa tieve zal zyn, welke ooit ls gehouden. trale. Bespreking bouwplan trum ln Lelden Zuid-West. 8 v DONDERDAG Pieterskerk: Nationale Rembrandt- herdenklng, 3 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal): Receptie B. en W. Rembrandtherdenklng. 4 3'4 uur nam. Stad6tlmmerwerf (Kort Galgewater): Vertrek tocht met verlichte vaartuigen, 9.45 uur nam. Het Gulden Vlies: Uitreiking diploma's aan Jonggezel-zetters en -drukkers, 8 uur namiddag. VRIJDAG Stationsweg 43: Vergadering Kamer van Koophandel. 10 uur voorm. Gymnasium: Uitreiking diploma's Ge nootschap „Kennis ls Macht". 7.30 u. nam. Lakenhal: Première Rembrandt-spel, 8 uur namiddag. Herengracht 34: Ledenverg. Leidse Smalfilmliga. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkeukunde: Zomer- tentoonstelllng „Van klei tot pot" (Tot 1 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt ais leermeester" Werkdaiei, 10 uur voor middag5 uur' namiddag Donderdags bovendien 7.309 30 uur nam Zondags 15 uur nam Boerhaavezalen (Lange Vrouwenkerk steeg): Tentoonstelling „Jeugd en Rem brandt" Werkdagen 25 en 7—9 uur n.m 's Zondags 25 uur nam (T.m 14 juli Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst. Dageiyks tot zonsondergang (T.m 26 augustus). Prentenkabinet (Kloksteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (t.m. 15 september) belang elke mogelijkheid te benutten de kennis omtrent het verkeer opnieuw te verlevendigen en de voor de toepassing daarvan benodigde zelftucht aan te kweken. De militaire diensttijd biedt naar haar mening daartoe bij uitstek de gelegenheid. Discipline en verantwoordelijkheids gevoel zyn onontbeerlijke elementen voor de militaire opleiding, zij spelen ook een voorname rol by de bevorde ring van de verkeersveiligheid. Wordt aan de dienstplichtigen ook de vereiste kennis van het verkeer bij gebracht, dan kan en mag verwacht worden, dat zy in de burgermaat schappij terugkeren met gezondere- opvattingen omtrent en het juiste in zicht ln het huidige verkeersprobleem. Zestig doden in Algerijnse strijd In het afgelopen weekeinde hebben Algerijnse opstandelingen bij aanslagen twintig Mohammedanen gedood. Zelf verloren zij bij gevechten met veilig heidstroepen ongeveer veertig man. Verzetstrijders hebben een aantal pijpleidingen, waardoor de 250.000 in woners van Oran van water worden voorzien, opgeblazen. Radio-acfieve regen Palembang in In Djakarta ls bekend gemaakt, dat een commissie van het Indonesische Mi nisterie van Gezondheid een onderzoek zal instellen naar een geval van huid ontstekingen, dat een gevolg zou zijn van radio-actieve regen in Palembang op Zuid-Sumatra BIOSCOPEN: Trianon. „De liefdesgeschiedenis van een prinses" (alle leeft.). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex. „Speelduivel en metgezel" (14 Jr). Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; Zond. 2.30. 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Gitaren der liefde". Casino. „Zes vrouwen en één man" (14 Ir). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo. „Puberteit" (18 Jr). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Op de drempel der oneindig heid" (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot Zaterdagmorgen 14 Juli 8 uur waarge nomen door: Doeza-apotheek, Doezastr. 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 apotheek egstgeest, Wilhelmi- napark, tel. 26274. By geen gehoor specialist, by Uw hulsarts ol bel op dokterstelefoon 22222. Om de door de Synode gevraagde bezinning in goede banen te leiden is onderling overleg geboden. In verband met de gewekte veront rusting dringen ondergetekenden er met klem op aan juist thans de eenheid van onze Kerk te bewaren en haar trouw te blijven. Ondergetekenden stellen zich voor be gin september te Amsterdam een lan delijke bijeenkomst van leden onzer Kerk te beleggen. Bovendien wordt een uitvoerig memo randum door deskundigen samengesteld, dat aan de Synode zal worden toege zonden en waaraan zoveel mogelijk be kendheid zal worden gegeven. Bepaaldelijk aan de ambtsdragers on der U richten wij nu reeds het verzoek het daarheen te leiden, dat de Syno dale oproep worde geplaatst op de agen da van de eerstkomende vergadering van hun kerkeraad. Bidden wij allen tezamen om wijs heid en kracht om deze zo belangrijke zaak. kan het zijn spoedig, in de kerke lijke weg tot een waardig einde te bren gen". Het comité, dat deze oproep uit deed gaan. is als volgt samengesteld: Mr. J. W. de Jong Schouwenburg, voorzitter, Amsterdam: dr. W. Sleumer Tzn., eerste secretaris. Amsterdam; mr. E. J. de Roo. tweede secretaris. Heren gracht 480. Amsterdam; F. C. H. Goud smit, penningmeester. Richard Wagner- straat 30. Amsterdam; A. A. Chr. Bak ker. Groningen; mr. F. J. J. Besier. 's-Gravenhage; dr. S. R. van Asperen de Boer. Amsterdam; H. J. Bulten. Doe- tinchem; dr. J. G. Geelkerken. Amster dam; mr. J. E. Grootjans. Amsterdam; dr. C. Hage, Haarlem; H. van Marselis Hartsinck. Haarlem; C. A. HÖweler Pzn. Amsterdam; dr. H. Jonker. Amsterdam; H. K. van der Kolk. Amsterdam; ds. J. C. Koningsberger. Amsterdam; mr. G. J. de Lint, 's-Gravenhage; Jhr. W. de Savornin Lohman, Arnhem; mr. J. H. Maan, Amsterdam; prof. dr. J. Prins, Leiden; dr. J. J. R. Schmal, ouderling der Waalse gemeente van 's-Gravenha- ge; mr. dr. H. H. Sillevis Smitt, Am sterdam; F. A. Stroethoff. Amsterdam; A. J. Themans, Amsterdam; dr. W. Vol ger, Amsterdam en D. Vreugdenhil, Utrecht. Correspondentie over deze oproep en/ of adhesie-betuigingen kunnen gericht worden tot het landelijk comité van be zwaarden ..Oproep-Svnode", Heren gracht 480 te Amsterdam. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) d -ï 3 ■O V. s/ui BÜ <u CtN Stookholm half bew. ono 2 24 0 Oslo nevel ono 1 25 0 Kopenhagen onbewolkt O zo 2 22 0 Aberdeen licht bew. windstil 19 0 Londen zwaar bew. n 1 20 15 Amsterdam geh. bew. n 6 28 8 Luxemburg mist verand. 29 24 Parijs motregen n 4 30 26 Bordeaux geh. bew. w 2 23 0 Grenoble onbewolkt windstil 32 2 Nice onbewolkt windstil 25 0 Berlijn onbewolkt ozo 2 25 0 Frankfort zwaar bew. zzw 2 29 2 München zwaar bew. wzw 3 27 0 Zürich zwaar bew. zzo 1 30 7 Genéve nevel windstil 29 0 Locarno half bew. windstil 28 0 Wenen half bew. w 1 25 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 32 24 Rome nevel wzw 2 33 0 Ajaccio onbewolkt ono 2 28 0 Mallorca onbewolkt nnw 2 34 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2