Dochter oud-gouverneur Kasteel Curasao Leids doctor Coiiservatoriumleerlingen op St. Bonaventura Lyceumconcert 95ste jaargang Woensdag 4 juli 1956 Tweede blad no. 28873 Gistermiddag promoveerde aan de Leidse Univer siteit tot doctor in de rechtsgeleerdheid mej. A. M. C. T. Kasteel, dochter van de oud-gouverneur van Curasao de heer P. Kasteel. Zij verdedigde een proefschrift getiteld ..De staatkundige ontwikkeling der Nederlandse Antillen", waarin zij een historisch- sociologische analyse gaf van de evolutie der staat kundige en staatsrechtelijke verhoudingen in de Antillen tot het vestigen van de nieuwe structuur van het Koninkrijk door het in werking treden van het Statuut. Promotor was prof. dr. J. H. A. Loge maan. oud-minister van overzeese gebiedsdelen. Onder de vele belangstellenden voor deze promotie bevonden zich diversen uit de diplomatieke wereld en de vader van de jonge doctor, de heer P. Kasteel. De foto toont het moment, waarop de rector magni ficus prof. dr. A. E. van Arkel (links) mej. Kasteel en haar vader gelukwenst. (Foto L.D./Van Vliet.) Op het programma van het jongste St.-Bonaventura Lyceum-concert stonden een piano-duo en .en bas- bariton zeven maal om en om vermeld. De vocalist is een oud-bekende, Huib Quispel, die als eertijds aan alles een gezellig toelichtend praatje deed voorafgaan. Ook Lea van Schenck Brill was er weer als zijn begeleidster, maar nu tevens als partner in het piano-duo, dat zij met Carl Nitzsche formeerde. Alle drie conservatorium - leerlingen. Van de jeugd werd geen zware tol aan luisterinspanning geëist. Van Mozart waren er lunohmuziekjes, aria-tjes van de tovenaar in het zangspelletje „Bastien et Bastienne", de Figaro-aria van de kamerdienaar die een huwelijk voor zijn graaf moet ineen puzzelen, maar het gelijke als wederdienst opvordert, de aria van Leporello, wie het verdriet dat zijn meester Don J'uan al weer eens met een amourette aan de gang is terwijl hij zelf zonder „Weibchen" dit gevalletje te bewaken heeft. Dan noemen we Beethovens „Lied van de vlo". Britten's Schlagers „Oliver Cromwell" en „Little Sir William", de stukjes, die Fauré maakte voor Dolly Debussy. Schubert's Militaire Mars en een van Moszkowski's Spaanse dansen zijn van die genoeglijkheden die mis schien al miljoenen verblijd hebben. Een niemendal als de jeugdsonate in F van Christian Bach en een Handel- aria hebben al evenmin problemen ge steld. Mogelijk dacht men bij Ravel's „Jardin Feërique" meer aan de lusthof van Moeder de Gans dan aan een ob servatie van het toverachtig coloriet der elkaar opvolgende akkoorden. Een boerendans voorop en aan het eind een Air de Ballet met een Czardas omlijstten dit al. Die Hongaarse dans ontkwam er niet aan, gebisseerd te wor den vanwege een staande ovatie. Zo zag het muzikale veldboeket er uit. Quispel kweet zich heel aardig van zijn taak. Voor mimiek en acteren heeft hij aanleg. Hij weet ook het acteren in de zingende stem te drijven en is dan overtuigender dan in het kunstlied. De stemmiddelen moeten zich nog uitbrei den. Het piano-duo handhaafde een on zware toets. Soms kwam het toe aan een fijngestemd en afgewogen musiceren en aan een onverstoord evenwicht van de ritmiek. Soms ook aan het suggestieve en aan klankkleuring. Maar niet altijd waren de frazering, de verhouding le- gato-staccato, de accuratesse, de afslij ping van figuren zuiver getroffen. Bij zoveel speelsheid van geest en vernuft komt het aan op onweegbare waarden, die de schijnbaar eenvoudige tot zeer moeilijke opgaven maken. Daarom is het steeds toe te juichen, waneer jonge de- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Johannes Albertus Wilhelmus Francls- cus, zn van J. C. T. Wljnands en K. G. Kroezen; Willem, zn van W. van Vliet en G Filippo; Cornells, zn van H. van der Voet en C. H. Landman; Allegonda Jo hanna Adriana, dr van H. J. Zonderop en A. M. Walraven; Astrld, dr van C. van den NieuWendijk en C. Chaudron; Annemarle, dr van B. Ouwerkerk en J. A. Gerrltse; Jeremias, zn van J. Neuteboom en K. E. Melissant; Klazlna Wlllemina Maria The- resla, dr van A. M. van Veen en P. K. van der Hoeven; Hanny. dr van P. de Nie en D. J. Dornbos; Edward Michiel Chris- tlaan, zn van M. C. Ouwerkerk en E. Heymans. GETROUWD: G. J. van Alphen en G. M. v. d. Heijden. OVERLEDEN: H. Vrolijk, man, 30 Jr; A. F. Honing, wed. van Hakkenberg, 85 jr; J. A. de Vette, man, 63 Jr; J. J. F. Beek, vrouw, 55 jr; W. L. L. Meijer, zn, 6 Jaar; P. C. Maas, man, 74 Jaar. butanten een podium vinden waarop zij hun artistieke mogelijkheden zowel als de waardering van de tekorten kunnen scherpen. V. Prof. dr. W. L. G. Lemaire Met. ingang van 3 juli 1956 is be noemd tot gewoon hoogleraar in de Faculteit der. Rechtsgeleerdheid aan de Leidse Universiteit, om onderwijs te geven in het conflictenrecht (waaronder begrepen het internationaal privaat recht en het in^ergentierecht) en het Westerse privaatrecht van de overzeese rijksdelen en van Indonesië, dr. W. L. G. Lemaire, thans buitengewoon hoog leraar aan deze universiteit. Nieuwe aanwinsten Rembrandt - tentoonstelling Twee kunstwerken uit Florence Na de aankomst van het indrukwek kende portret, dat de twintigjarige Lievens in de winter van 16261627 van Constantijn Huygens maakte en waar over wij reeds eerder berichtten, is de Remibrandt-tentoonstelling in De La kenhal opnieuw verrijkt. Twee kunst werken uit het Uffiizi Museum te Flo rence zijn aan de verzameling toege voegd. In de eerste plaats werd in bruikleen afgestaan een tekening „De Voetopera- tie" van Rembrandt van omstreeks 1628, waarin wij duidelijk Rennbrandts psy chologische belangstelling voor de men selijke emoties waarnemen. De gespan nen aandacht van de dokter, die geheel in zijn werk opgaatzonder zich één moment te storen aan de gevoelsuitingen van zijn patiënt, en de intense inspan ning van deze om de pijn, veroorzaakt door de operatie, te doorstaan, beteke nen een fel contrast van belevingen van eenzelfde gebeurtenis. In een derde fi guur, die aan de ene kant behulpzaam wil zijn bij de operatie, doch aan de andere kant sterk meeleeft met het slachtoffer, zijn die twee antipoden van gevoelens verenigd. Zij is de triat d'union tussen de dokter en de patiënt, een motief dat Rembrandt zo dikwijls In zijn tekeningen en sohilderyen toe- i past en dat hem de gelegenheid geeft I een meer gecompliceerd gevoelsleven uit j te werken. Het tweede bruikleen van het Uffizi Museum is een geschilderd zelfportret van Philips Koninck uit 1667. Het doet ons goed aldus kennis te maken met de schepper van die prachtige brede, vlakke, zich tot de einder uitstrekkende rivierlandschappen met grootse wolken luchten, waarin niet gezocht is naar topografische juistheid maai- naar de essentie van dit typische Nederlandse landschap; onvergetelijke meesterwer ken waarvan er één op de tentoonstelling te zien is. Philips Koninck heeft zichzelf geportretteerd in de zelfbewuste hou ding, staande naast een antieke buste, waaruit duidelijk het superioriteitsge voel van de zeventiende-eeuwer spreekt, die zich de gelijke weet van de antieke Griek. Van morgen af zal er iedere donder dagavond onder deskundige leiding voor alle belangstellénden een rondleiding op de tentoonstelling worden gehouden. De rondleidingen beginnen om 8 uur, een half uur na de avond-openstelling. Ten overvloede zij nog eens gewezen op de mogelijkheid van rondleidingen voor gToepen, wanneer deze tijdig van te voren worden aangevraagd. „Jahn" 40 jaar Ter gelegenheid van haar 40-jarig ju bileum hoopt de christelijke gymnastiek vereniging „Jahn" op zaterdagmiddag 14 juli a.s. te 15 uur, een openlucht demonstratie te houden op het hockey veld „Roomburg" aan de Asserstraat (dichtbij de BurggTavenlaan), Aan deze demonstratie gaat een mars vooraf. Aak maakte water Hedenmiddag stootte de Rotterdamse aak „Burgerstein" in het Galgewater lek, toen het schip de wal raakte. Het anker drong in de scheepshuid, waarna het schip water begon te maken. Per soneel van de Kon. Marine was spoedig in de weer om door pompen de aak drijvende te houden. Tenslotte slaagde men erin, met behulp van een sleep boot, het grote schip aan de wal te zetten, waardoor het gevaar voor zin ken was geweken. Bij het ter perse gaan van dit nummer was men de toestand volkomen meester. Mulo-examens Voor het mulo-examen B zijn alhier geslaagd; F. M. Musurel; W. I. van Kampen; C. de Laaf; G. van Blitters- wyk, Katwijk aan Zee; A. J. van Dijk, Rijnsburg; J. Harland; G. Runia.Oegst- geest; C. W. Hoogstraten, Ter Aar; J. C. Nieboer; W. M. van der Plas, Katwijk kunde de heren D. Andriesse (Den Haag) W. F. Wester, Oegstgeest. Voor het mulo-examen A zijn geslaagd: A. T. van der Spijk, Katwijk aan den Rijn; G. A. Timan; B. Vooijs, Katwijk aan Zee; J. C. Lambooij; J. Kalemink, Oegstgeest; M. E. de Vos', Warmond; I. Dorrepaal, Zoetermeer; J. J. W. Barg; J. M. A. Best, Voorschoten; J. W. Otten; F. A. Pardon; M. Philippo; W. F. van Oosten, Voorschoten; H. de Braver, Ha- zerswoude; J. de Gèlder, Hazerswoude; E. van der Nadort; A. P. van der Meij, Rijnsburg; E. H. J. de Goederen; J. Verpoorte; E. K. M. van Aller; Y. Blansjaar; F. J. B. Donkers; A. Door- duijn, Leidschendam; M. de Witt, Noord- wijk; H. Honsbeek; P. J. Jansen; J. M. Jansen; I. R. Janzen; P. M. J. de Jager; L. A. Versteegen, Zoeterwoude; H. Duij zers. Voorschoten; B. J. Dijkstra; N. van de Eijkel. Waar geen plaatsnaam is genoemd, is deze Lelden. Platina doctoraat Een in de annalen van de Leidse Universiteit slechts zeer zelden voorko mend feit, wordt a.s. zondag herdacht. Die dag is het nl. zeventig jaar gele den. dat mr. R. J. H. Patijn, oud-bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minister i.b.d., thans woonachtig te Den Haag, aan deze Universiteit promoveer de tot doctor in de rechtswetenschap. BLOEMENCORSO EN RECLAME-MARKT. In verband met het op zaterdag 4 augustus te houden bloemencorso heeft de afd. Leiden van de Centrale Vereni ging voor de Markt-, Straat- en Rivier- handel besloten om die dag een re clame-markt te houden. Tal van at tracties zo zullen o.a. bloemenmeis jes aan iedere marktbezoeker een anjer aanbieden zullen deze markt een feestelijk tintje geven. THIEME-PRIJS 1956 VOOR CASPER HÖWELER. De jury voor het toekennen van de D. A. Thieme-prijs 1956 heeft deze toe gekend aan Casper HÖweler voor diens boek „Rhytme in vers en muziek". Door deze bekroning wordt de aandacht ge vestigd op een studie, waarin twee tak ken van kunst: de letterkunde en de muziek, met elkander in verband ge- braoht worden door middel van een diepgaande en zeer vruchtbare vergelij king van beider uitdrukkingsmiddelen. J. G. H. ULEHAKE BENOEMD TOT SCHOOLHOOFD. De heer J. G. H. Ulehake, onderwij zer aan de Herv. School aan de Hoge Morsweg 12 is benoemd tot hoofd van de Chr. Nat. School te Grouw (Fr.) ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand.-ex. Ned. taai en letterkunde, de heer M. V. Boon (Utrecht)kerk. voorber. ex. de heer G. Blok (Katwijk) ;kand.-ex. F Wis. en Na tuurkunde de heren A. J. Pennings (Ha zerswoude), O. Gebhard (Voorburg) en E. Bierman (Leiden); doct.-ex. Schei kunde deh eren D. Andriesse (Den Haag) W. Hondius Bolding (Leiden) en P. Le- vedag (Oegstgeest); kand.-ex. K Wis- en Natuurkunde mej. M. H. van Draa- nen (Leiden)doct.-ex. Biologie de heer W. Vink (Leiden) en doct.-ex. Wiskunde de heer C. G. Otte (Steenbergen). In het feestelijk versierde St. Jacobshofje aan de Doezastraat. dat deze maand voor 275 jaar werd gesticht, hebben gistermiddag de regenten met de bewoners(sters) in een sfeer van grote hartelijkheid en eensgezindheid de thee gebruikt. Het ging er allemaal erg feestelijk toe. Er waren sigaren, thee en kolossale punten gebak. Een thee uurtje, dat mede werd bijgewoond door de dames van de regenten. Op onze foto ziet men staande v.l.n.r. de regenten, de heren F. M. M. Langezaal, mr. A. J. Sormani en dokter R. C. Zijerveld. (Foto L.D./Van Vliet.) De brand bij Krantz Alleen reeds aan voorraden ging voor een miljoen gulden verloren Onderzoek door justitie duurt nog voort Bq de felle brand, welke gisternacht een gedeelte van het fabriekscomplex van de N.V. J. J. Krantz in as heeft gelegd, is alleen reeds voor een waar de van één miljoen gulden aan voor raden verloren gegaan. Bovendien kan de schade aan gebouwen en ma chines zeker op enkele tonnen wor den geschat. De nablussingswerkzaamheden wer den vandaag nog voortgezet en zullen vermoedelijk ook de gehele nacht nog in beslag nemen. Onder leiding van de brandweer worden deze werkzaamheden thans uitgevoerd door de fabrieksbrand- weer van de N.V. Krantz. die ook ge durende de brand actief optrad. Terwijl de brandweer gisteren nog enkele gevels aan de zijde van de Lan- gegracht, die daar gevaar voor het ver keer opleverden .heeft afgebroken, zul- TUINCONCERT K. EN G. EN JONG EN JOLIG. Donderdagavond geven het Chr. Tam bour- en Pijperkorps K. en G. en Sem- pre Avanti's „Jong en Jolig" in Oud- Hortuszicht een tuinconcert. LEIDERDORP Vergadering Polder Achthoven De stemgerechtigde ingelanden van de Polder Achthoven kwamen in vergade ring bijeen. De voorzitter, de heer Jac. de Graaf, sprak een kort welkomst woord. De rekening 1955 werd, nadat zy door de commissie in orde was be vonden, vastgesteld in ontvang op f. 10.664,55 en in uitgaaf op f. 8777,60 en het batig slot op f. 1886,95. De begroting voor 1956 werd vastge steld op f. 7878,95 aan ontvangsten en uitgaven bij een omslag van f. 10 per H.A. Tot leden der commissie, belast met het nazien der rekening over 1956 werden benoemd de heren N. Koot en A. J. Streng en als plaatsvervangers de heren P. C. F. de Jong en W. Geerlof. Wegens het bedanken als secretaris door de heer I. Corts werd in zijn plaats benoemd de heer M. Verboon. Na een korte rondvraag volgde slui ting. Vergadering Munnikenpolder In de vergadering van de stemgerech tigde ingelanden van de Munniken polder werd de rekening over 1955 vast gesteld nadat deze door de desbetreffen de commissie in orde was bevonden. De ontvangsten bedroegen f. 6680.79 en de uitgaven f. 4406.14; het batig slot be droeg alzo f. 2274,65. De begroting voor 1956 werd vastgesteld op f. 9703,15 by een omslag van f. 18 per HA. Tot leden van de rekeningscommissie voor 1956 werden benoemd de heren W. C. Balkenende en A. Muilwijk. De secretaris, de heer I. Corts had te kennen gegeven wegens studieredenen te moeten bedanken. In zijn plaats werd benoemd de heer M. Verboon. De voor zitter, de heer S. J. v. d. Stoel, gaf ver volgens een uiteenzetting over de voor genomen verbreding van de Dwarswa- tering, waarop van de ingelanden nogal commentaar kwam. Bij de rondvraag klaagde de heer Balkenende over de bemaling, die vol gens hem onvoldoende is geweest. In zijn sluitingswoord bracht de voor zitter nog dank aan de scheidende secretaris voor het door hem verrichte werk. HARMONIEKAPEL De onlangs opgerichte Harmoniekapel heeft haar nieuwe instrumenten ontvan gen en de repetities zijn inmiddels be gonnen. Daar de werkende leden reeds in andere muziekverenigingen speelden, zal het wel niet lang duren of men zal zich kunnen laten horen. De Leiderdor pers zien dit natuurlijk met belangstel ling tegemoet, want zy zijn er blij mee nu zelf weer muziek te hebben. WASSENAAR RIJNLANDS LYCEUM. Geslaagd voor eindexamen HBS-A: E. C. de Boer, E. P. van Diermen, J. J. B. Fanoy, R. Fermin, E. T. Honig, T. E. v. Keulen, P. Kors, E. W. Meijer, J. E. Moens, M. J. Pelgrim, M. A. Poor tenaar. J C C. Sandberg van Boelens, M. Sperling, P. R, W. Tappenbeck, P. J. Verhaert. Afg. geen. len de overige slopingswerkzaamheden nu worden uitgevoerd door een particu liere firma. Een en ander zal geschie den onder toezicht van de Gemeente lijke dienst van Bouw- en Woningtoe zicht. Van de totale oppervlakte van het fabriekscomplex (circa 8000 vierkante meter) is ongeveer 2000 m2 door brand verwoest. In samenwerking met de justitie zoekt de Leidse politie naar de oorzaak van de brand. Een onderzoek, dat gisteren de gehele dag in beslag nam en ook vandaag nog werd voortgezet. In tegenstelling met ons bericht van gisteren woedde de eerste brand niet in de benedenverdieping van perceel Oude Singel 104. doch in het pand Oude Sin gel 108. Jonge trekkers tegen brandgevaar 16 JULI KOMEN ZIJ IN LEIDEN. Nog steeds is het brandschadecijfer in ons land zo hoog, dat bij voortdu ring tegen het brandgevaar behoort te worden gewaarschuwd. Ditmaal zal een aantal jonge trek kers dit doen. Gezeten op een oud brandweervoertuig zullen 10 jongens en meisjes, allen trekkers, kampeer ders en jeugdherbergbezoekers, een deel van Nederland doorkruisen om hun natuurvrienden op te roepen voor de het volgend jaar te houden trek kersronde, daarbjj deze vrienden, het Nederlandse volk en zijn zomergasten wijzend op het brandgevaar, dat uit achteloosheid en onvoorzichtigheid voortspruit. Zaterdag 14 juli a.s. starten zij van de jeugdherberg de Eikelkamp te Eist in Utrecht. Maandag 16 juli brengt hen van Am sterdam naar Haarlem, Zandvoort, Hil- legom, Lisse, Sassenheim, Leiden, Voor schoten, en Den Haag, waarna de tocht op dinsdag 17 juli wordt voortgezet over Scheveningen, Rijswijk, Delft naar Rot terdam. De gehele week zullen zij door woord en geschrift de brandveiligheidsgedachte uitdragen. BEURSOVERZICHT Ken. Olie vast; Staatsfondsen gedrukt Amsterdam. 4 juli Hoewel New York vandaag wegens on afhankelijkheidsdag gesloten blijft, is de stemming ter beurze over het geheel ge nomen niet tegengevallen. Vooral Kon. Olie trad op de voorgrond. Na de ope ningsping ontwikkelde zich een leven dige activiteit, waarbij de koers gemak kelijk steeg van SOl1^ tot 810%. Later luwde de belangstelling, doch de ope ningswinst bleef goed behouden. Naast de Oliehoek trok ook de Scheepvaartsector j de aandacht. Hier was vooral Scheep- vaart Unie favoriet waardoor dit fonds circa 3 punten steeg tot 178. De overige actieve soorten 1 2 punten beter. Elders ging het wederom zeer rustig toe en bleven de fluctuaties beperkt. Unilever ontmoette lichte vraag en monteerde 2 punten. Philips en Aku daarentegen nauwe lijks prijshoudend. De cultuursector blijft verwaarloosd en het aantal tot stand gekomen noteringen was opnieuw uiterst gering. De leidende soorten sloten ruim prijshoudend. De berooide toestand van 's rijks schatkist, zoals deze tot uitdrukking is gekomen op de gisteren verschenen ba lans van de Ned. Bank, is niet zonder uitwerking gebleven. Reeds bij opening bleven de koersen op de beleggings- markt bij gisteren ten achter en de con versielening 1947 daalde tijdelijk zelfs van 9214 tot 91%. Later op de middag volgde echter een licht herstel tot 91%. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 4 juli Londen 10.63% <10.64%; New York 3.82 fg—3.83 ft; Montreal 3.89%—3.90%; Parijs 1.0852% 1.0862%; Brussel 7.65%-7.65%; Frank furt 91j1891j18; Zürich 87.30—87.35; Zürich (vr. francs) 89.34%89.39%; Stockholm 73.6573.70; Kopenhagen 55.01—55.06; Oslo 53.18%—53.23%Mi laan 60.87%—60.92%. Beurs van Amsterdam Woensdag 4 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 98% 98% Grootboek obl90% 90% L Ned. '51 3% 96% 96% Ned. '53 (3%) 95% 95ft Ned. '48 3% 89% 89% Ned. '54 3% 91A 91 Ned. '55 3% 91% 90% Ned. '55 II 3% 92% 92% Ned. '47 3% 392% 91% Dollarlng '47 3 92ig 93% Investeringscert. 3 95% 94% Ned 62-64 3 95% 94U Indië '37 A 3 93 92% Grootboek '46 3 91% 90% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 54% 55% Nat. Handelsbank 132 132% Ned. Handelmij198 199% A.K.U263% 261 Philips 294% 293% Unilever 416 417% Wilton Feyenoord 310 311% Biliton 2de r245 248 Kon. Olie f.50.— 403 405 Kon. Olie 801% 810% Amst Rubber 100 100% Holl. Amer lijn 183% 182% Kon Ned Stoomb. 167 169% Ned, Scheepv. Unie 174% 177% H VA116% 117% Java Cult66% 67 Deli Mij. 132% 133 Senembah80 80% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 95% 95% Den Haag 1937 1 3.. 90% Lelden 1947 96% R'dam '37 I III 3% 96% 96% Industr. Obligaties Philips Dollarlng 102 103 Premieleningen A'dam '51 2% 125% 125 Eindhoven '54 2% 100% 100% Enschede '54 2% 99 99% Den Haag'5212% 122 121% idem n 2% 120% 120% R'dam '52 I 2% 124 123% idem II 2% 122% Utrecht '53 2% 110% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 235 235 Rotterd. Bank212 210 Twentsche Bank222% 222 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr. 209% Kon. Ned. Grofsm. 120 120 Rott. Droogd Mij. 594% Tieleman en Dros 11% 11% Handelsondernemingen Borsumij. cv A f 1000 107% 108% Internatio125 124% Diversen Albert Heyn264 265% Ned. M. Walv. Vrt. 71% 71B Spoorwegen Deli Spoorw Mij. 22% 22% Amerik. fondsen Anaconda 74ft 73% Shell Oil Cy80% 82 Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V.K. 3/7 Holl. Constructie 4i''B Ing bur v Bouwnijv 128L Int. Kunststof! Ind. 54 54 Kon. Ned Edelmet 70 Pref wa Idem 73 72 Textiel Gebr v Wijk 81% 81% Leldsche Wolsplnn 360%GB 361GB Ned Electrolasm 350 Sikkens Lakfabr '53 510GB Ver. Touwfabrieken 170GB 169 Wernink's Betonnt. 09GB 95% GB

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3