BALTEN VERDEDIGDEN ZICH VIJF EEUWEN TEGEN RUSSEN Links-socialist Nenni heeft meer Mind in de zeilen dan Togliatti Vreemde Joegoslavische manieren ten opzichte van Stiermarken Doodde ingenieur Lindeclter zijn (veel jongere) vrouw Jeanine? 95ste jaargang Zaterdag 28 april 1956 Zesde blad no. 28818 Onrechtmatige aanspraken van Moskou, dat koehandel dreef met tijdelijke vriend Hitier (Van een bijzondere medewerkster) Nog altijd leven tal van vrije Westerlingen In de veronderstelling, dat de Sovjet-Unie terecht aanspraak maakt op de Baltische landen, die haar door Bitier als „invloedssfeer" werden toegewezen. Onuitroeibaar schijnt de onjuiste gedachte (die reeds in de vorige eeuw geuit werd) dat het Oostzeegcbled oor spronkelijk door Russen werd bewoond en beheerst, zodat Moskou dus eigenlijk met reden deze kleine landen heeft ingepalmd. Zo is het echter niet; integendeel de Liven, Koeren. Esten en Letten hebben gezamenlijk gedurende vijfhonderd jaar hun land tegen de talrijke Russische overvallen met succes verdedigd, totdat Tsaar Peter (1710—1721) door overmacht hun grond veroverde en annexeerde. Slechts tweehonderd jaar een korte tijd, wannccn men let op de lange geschie denis van deze stammen aan de Oostzeekust heeft die heerschappij geduurd. Weinig bekend is. dat de benden der Bolsjewieken in 1919 door een klein geïmproviseerd vrijwilligersleger uit de Baltische landen werden verdreven, waarna de Sovjetrussische regering, haar nederlaag erkennend, de oprichting van de republieken Latwia en Eestl niet langer kon verhinderen. In dit verband verdient het de aandacht, dat de Ver. Staten en Engeland kortgeleden hun belofte hebben herhaald, dat zij de zelfstandigheid van deze staten niet uit het oog zullen verliezen. Wel een bewijs, dat cr geen twijfel kan bestaan aan de rechtmatigheid van de vrijheidsdrang der Baltische bevolking, ook al wordt dit streven door het Kremlin zoveel mogelijk onderdrukt en grhrini gehouden Oorspronkelijke bevolking gedeporteerd en vervangen door Russen en Mongolen ..Waar de Russische vlag eenmaal ge waaid heeft, daar blijft ze altijd waaien", beweert Ljoebow Dostojewski in de levensbeschrijving van haar be roemde vader. Als ze gelijk zou heb ben. zijn de kansen op herstel der zelf standigheid van de republieken Latwa (Letland) en Eesti (Estland) wel bij zonder klein! Maar de Baltische bevol king denkt er anders over. Haar drang naar zelfbestuur is ongeblust. Alleen... waar bevinden zich thans de bewoners dezer uitgestrekte, rijke gebieden, die voor de belde wereldoorlogen een vrij en rustig leven leidden? Want Wester se toezeggingen mogen nog zo moedge vend zijn. er moeten dan toch ook mensen zijn, die ze vernemen kunnen. Welnu, in deze van de oorspronke lijke Inwoners zo goed als ontvolkte streken leeft thans nog slechts een kleine groep, weliswaar aan oorlog, terreur cn deportatie ontkomen, maar een machteloze prooi van het Commu nisme. Het Kremlin heeft namelijk de oude methode toegepast: vervanging van de rechtmatige bezitters dezer lan den door lieden, die door gedwongen verhuizing uit gebieden van achter de Oeral naar de Oostzcclandcn zijn over gebracht. Vaak zijn het niet eens Rus sen, die nu hier hun woonplaats heb ben gevonden, maar Mongolen, het Russisch niet of nauwelijks machtig en vol heimwee naar hun Aziatische step pen en bossen! Slachtoffers van koehandel Onder Balten werd. ter onderschei ding van de Inheemse stammen, slechts de Germaanse groep verstaan, be staande uit Duitsers, Nederlanders. Scandinaviërs en anderen, zoals Huge noten en gegermaniseerde Russen, Po len. Letten en Esten. In de loop der eeuwen zijn ze tot één geheel versmol ten en onder hun leiding kregen, in deze woeste streken, de Westerse cul tuur en welvaart, door Tsaar Peter be wonderd en tot voorbeeld gesteld aan zjjn eigen volk .vaste voet. Deze groep, die enkele honderddui zenden zielen telde, werd in 1939 slachtoffer van de koehandel tussen Hitler en Stalin, op grond waarvan Moskou een vrije ..invloedssfeer" ver kreeg in ruil voor de belofte, dat het zijn nieuwe „vriend" bij diens grootse ondernemingen in het Westen met zou dwarsbomen. De ellende, die het ge volg was van deze overhaaste volksver- Prins Bernhard te Nijmegen DIVERSE INSPECTIES Prins Bernhard heeft gisteren in zijn functie van Inspecteur-Generaal van de Kon. Luchtmacht, een bezoek aan Nijmegen gebracht. De Prins inspecteerde de voor de Krayenhofkazeme opgestelde erewacht, waarna een begroeting volgde door de commandant van het Luchtmacht- Instructieregiment. tevens garnizoens commandant van Nijmegen, kolonel H. W. J. Tennissen. Vervolgens inspecteer de hij de verblijven van de militairen. In een der grotere zalen woonde de Prins een les bij in de biologie en een in de chemie. Na een défilé en diverse demonstraties op het Molenveld woonde de Prins een les by in de krijgskunde. Een aardig intermezzo tussen de in specties was het moment, waarop de Prins kennis maakte met een der oud ste soldaten van het KNIL, de 87-jarige korporaal J. H. Sleurink, drager van de Militaire Willemsorde, v.n het Atjeh- kruis met de vier gespen en van de gouden medaille voor 36-jarige trouwe dienst. De Prins onderhield zich zeer hartelijk met deze oudgediende en sprak zün diepe respect uit voor de diensten, die deze 87-jarige Nijmegenaar aan het land heeft bewezen. Dc Letlandse hoofdstad Riga: Overzicht van het rivierfront. huizing onder het motto. „Heim ins Reich"" .ligt nog vers in het geheugen. Het ergste van alles was. dat het ging om ménsen, die nota bene geen bur gers van dat ..Reich" waren geweest! Gewaarschuwd door het gedwongen vertrek van de Baltische groep, waarbij zich klandestien talrijke intellectuele Esten cn Letten aansloten, begon de grote vlucht van dc overigen. Zweden verleende aan honderdduizend van hen astvrijheid, mede onder invloed van e oude sympathie voor de bewoners van het Baltische gebied, stammend uit de tijd van Koning Gustaaf Adolf Een noc groter aantal vluchtte naar Duits- lor1-' vanwaar het aan de fortuinlijk- sten gelukte naar overzeese landen te emigreren, terwijl de rest nu nog steeds in Westerse (ook Nederlandse) kam pen. meest werkeloos, op verlossing wacht. Droevig lot.. Het behoeft nauwelijks betoog, dat de bevolkingsopruiming in deze gebie den geschiedt volgens beproefde Sov jetrussische methoden, waarbij het mes aan twee kanten snijdt. Door massale deportatie van Esten en Letten kreeg Moskou niet slechts de beschikking over uitgestrekte ontvolkte gebieden, maar tevens over kosteloze werkkrach ten voor tal van geweldige projecten, vooral achter de Oeral. Met dit tweeledig doel werden vijf tigduizend Estnische mannen naar Si berië overgebracht om het water van de naar de Noordelijke IJszee stromen de Ob gedeeltelijk naar het zuiden te leiden. Op die wijze worden het Aral- meer en de Kaspische Zee in voldoende mate van vers water voorzien om de vergevorderde verzilting en uitdroging te beëindigen. Een nog groter aantal is als dw angarbeiders naar het Noord- poolgebied gedeporteerd, samen met lotgenoten uit andere staten. Berus tend gaan zij hun einde tegemoet, want van de beloften en onderhande lingen der grote mogendheden ver wachten zij niets, geen regering zal Immers voor hun bevrijding een (nieu we oorlog riskeren! Zo betalen zij met hun leven mede de prijs voor de thans heersende „vrede", een feit, dat zelden wordt genoemd of overdacht .al is het gruwelijk genoeg om er bij stil te staan Gedwongen russificering Gesteld n"u eens. dat de grote Wes terse mogendheden het ogenblik geko men zouden achten van de Sovjetrus sische regering herstel van de onaf hankelijkheid der Oostzee-republieken te eisen (waarvan zij de annexatie im mers nooit erkend hebben!), dan zou het antwoord van het Kremlin weinig verrassing wekken. Met de bekende voorzorg werd het al jaren geleden door de Russen gegeven en het luidt: Rusland heeft als eerste recht op de vroegere Oostzeeprovincies Lijfland 'juister: Livland). Koerland en Est land sedert 1920 bekend als de repu blieken Latwia en Eesti. De opvatting, dat dit land aan de Oostzee oorspronkelijk Slavisch was. is al oud. Reeds Tsaar Peter rechtvaar digde zijn aanspraken op het ..impe rium mans Baltici" tegenover Frederik August van Polen met de uitspraak, dat ..het Baltische gebied terugkwam, waar het van Gods- en van rechtswege hoorde". Ook de Russische ambtenaren (revisonem. die onder Tsaar Alexan der III (1881—1894) en Nicolaas II uit gezonden werden om het ..vuile werk der russificering" (zoals de eerlijke Russen het noemden) met dwang tot stand te brengen, verontschuldigden hun optreden door te zeggen, dat zij van de bevolking weer Russen gingen maken, zoals ze dat oorspronkelijk ge weest warenVolgens hen werden deze streken reeds door Slaven bewoond en geregeerd, voordat de Kruisvaarders in 1184 'door Paus Innocentius III heen werden gezonden om de nog nauwelijks bekende heidense bevolking te kerste nen en het land tot Romeinse kolonie .Livoniate verklaren. Zijn deze bewe ringen juist en zijn daarmee dc Russi sche uitspraken gerechtvaardigd? Hier over in een volgend artikel Dr M N—v U. NHK& sï Typisch Letlands dorpsstraatje in Dobele. Tito stuurt ..onechte" vluchtelingen als binnendringers op Oostenrijks gebied (Van onze Weense correspondent) De Oostenrijkse bevolking in Zuid-Stiermarken is de laatste tijd ernstig ver ontrust door het telkens groter wordende aantal vluchtelingen uit Joego-Slavlë, die zich op het Oostenrijkse grensgebied neerlaten en aldaar een onmiskenbaar gevaar gaan betekenen voor de etnografische structuur van de oorspronkelijke bevolking. Al jarenlang hebben de Joegoslavische vluchtelingen onderdak in Oostenrijk gevonden, maar in de laatste tijd wordt het steeds duidelijker, dat bepaalde groepen geen echte vluchtelingen zijn, doch dat zij In geheime opdracht over de grenzen komen om In Zuid-Stiermarken politieke kaders en later even tueel Joegoslavische enclaves te vormen! Asielrecht mag natuurlijk niet te ver gaan Het binnenstromen van dergelijke ele menten is in de laatste weken zo sterk geworden, dat de Oostenrijkse bevolking zich bedreigd voelt Tientallen Joegosla- ven passeren dagelijks de grens, nor maal voorzien van een paspoort en visum er. verklaren dan, dat zij niet meer naar hun land willen terugkeren Oostenrijk houdt natuurlijk vast aan het asielrecht en staat dus ondanks alle offers open voor alle echte vluchtelingen, die op grond van politieke rassistisohe of reli gieuze overwegingen niet in het land kunnen of willen blijven, maar het (Ingez Med-Adv.) Het rode getij in Italië keert Jarenlang tv as Stalin 'n afgod voor Italiaanse arbeiders Leiders weten geen raad meer (Van onze Romeinse correspondent) Het is begrijpelijk, dat de gebeurtenissen in Moskou grote invloed hebben op de communistische partij in Italië, die, wat getalsterkte betreft, de grootste is van West-Europa. Togliatti heeft het twintigste partijcongres in Moskou bijgewoond en is een van de weinige personen, die de tekst van Kroesjtsjefs rede tegen de ver heerlijking van Stalin volledig kent. In een geheime vergadering heeft het partij bestuur tc Rome de nieuwe richtlijnen van de Derde Internationale aanvaard, dit in tegenstelling met de Franse communistische partij, die nog aarzelt. Frank- rijks communist nummer één, Thorez, is in de Paasweek als „toerist" naar Rome gekomen en heeft daar besprekingen gevoerd met de Italiaanse voormannen. Zon der moeilijkheden is het overigens ook in Italië niet gegaan cn er is uitgelekt, dat Senator Terracini, een der knapste theoretici van het communisme, zowel de vroe gere (teveel Stalin-verheerlijkende) als de huidige houding van Togliatti heeft becritiseerd. de niet-linkse pers heeft daar veel ophef over gemaakt en zag al een scheuring in de partij in het verschiet. Maar natuurlijk heeft Terracini, zij het met een zeer omslachtige formulering, zijn „oppositie" (dit woord is veel te sterk, maar er is geen ander) ingetrokken. terecht op wijzen, dat zij al jaren ge leden alle banden met de Communisten hebben verbroken en dat hun party, de enige die erkend wordt door de Socia listen in dc andere landen van West- Europa. steeds dc belangen van Italië en van de arbeidersklasse heeft voor gestaan en niet de imperialistische be langen van Sovjet-Rusland. Helaas kan men met de beste wil niet zeggen, dat die partij goed geleid wordt. Saragat is, daarover bestaat geen twijfel, een zeer ontwikkeld man, maar men krijgt vaak de indruk, dat hij niet goed weet wat hij wil. Door tegenslag laat hij zich veel te snel ontmoedigen en verandert dan plot seling van koers. Bovendien heeft zijn Marxisme een voor de Italiaanse ar beidersmassa te zeer verschoten roze tint. Op paaszondag hebben de Socia listen van Saragat een oproep tot alle arbeiders gericht om zich aaneen te sluiten, er wordt daarbij een beroep gedaan op Nenni om met de zijnen eindelijk over te gaan in het Westelijk kamp. Nenni heeft daarop in zijn dagblad „Avonti", onmiddellijk ge antwoord. dat zulke vér dragende Socialist" Saragat schijnt niet goed te weten wat hij nu eigenlijk wil Tot nu toe liep de communistische massa steeds blindelings achter de lei ding aan Dat is niet meer het geval. Talrijke plaatselijke leiders hebben dui- delyk doen uitkomen, dat zi) niet weten hoe zij hun mensen deze plotselinge omzwenking moeten duidelijk maken. Jarenlang is Stalin voor de Italiaanse arbeidersmassa een soort afgod geweest. Nu wordt ht) plotseling iemand, die al lerminst verering verdient Hoezeer ge wend in het gareel te lopen, vragen de mensen zich toch af of nu de partij leiding in vroegere jaren ongelijk heeft gehad, dan wel of zij nu op een dwaal spoor is En twijfel is iets, waartegen een organisatie als die van de Commu nisten weinig bestand is! Terracini. de subtiele geest, had reeds in 1947 in een persgesprek gezegd, dat ,,ook de leiding in Moskou niet onfeil baar is en dat het geloof aan een dus danige onfeilbaarheid ertoe zou kunnen leiden, dat fouten, te Moskou begaan, schade zouden toebrengen aan de arbei dersbeweging in andere landen". Hij heeft die woorden destijds terug moeten nemen Nu blijkt het dat hij (precies als Titoi gelijk heeft gehad! Meer dan één weg in moeilijkheden en het logische gevolg is, dat de linkse Socialisten van Nenni daar wel bij varen. Dit zal wel blijken bij de gemeenteraadsverkiezingen op 28 mei. Van allerlei zijde wordt nu druk op Nenni geoefend om het ogenblik te ge bruiken, maar die aandrang komt door gaans van personen, die er belang bij hebben de arbeidersbeweging in Italië te verzwakken. De gebeurtenissen heb ben Nenni ontegenzeggelijk gelijk gege ven. Hij spreekt al sedert enkele jaren over „het socialistisch alternatief", over „de Italiaanse weg van het socialisme" en zelfs over aan de maoht komen der arbeiders door middel van de stembus, op dezelfde wijze als ln Engeland de Labour-partiJ aan het bewind Is geko men. Thans geeft ook Moskou toe, dat er meerdere wegen zjjn om het socialisme te verwezenlijken en dat, terwijl in een betrekkelijk weinig-geïndustrialiseerd land als Rusland in de Tsarentijd was, alleen revolutie de arbeidersklasse aan de macht kan brengen, in de hoogont- wikelde Westeuropese landen „de par lementaire weg" evengoed naar dit doel kon leiden. Deze „parlementaire weg" wordt nu door Nenni nog meer dan te voren aanbevolen. Maar volkomen te recht wensen de oude democratische partijen hem niet als „democraat"' te aanvaarden, wanneer hjj niet de band verbreekt, die hem met de Communis ten verbindt. In de eerste dagen heeft Nenni verklaard, dat het hem en zijn partijgenoten niet past te profiteren .van de tijdelijke moeilijkheden, waarin zich onze communistische kameraden bevin den". Later heeft hjj in een zeer uit voerig en belangrijk artikel uiteengezet, dat de eenheid der strijdende arbeiders massa niet verbroken mag worden. F.n nu is het opmerkelijk, dat men in de „Prawda" van 31 maart een artikel vindt, dat een oproep behelst tot de oprichting van een „Sociaaldemocrati- sche-eommunistlsche Internationale", waarbij Italië ten voorbeeld wordt ge steld. Italië, waar. dank zij Nenni. „de democratische Socialisten" en de Com munisten zij aan zij staan. wenst geen verdachte elementen op te nemen, die zich als vluchtelingen voor doen, doch die in werkelijkheid een ge vaar betekenen voor de eigen volksaard in deze gebieden. Daarom overweegt de regering maatregelen om dergelyke on gewenste elementen het verblijf in de grensgebieden te ontzeggen en ze elders onder te brenen. waar ze door de Oos tenrijkse bevolking worden geassimi leerd. Tito heeft zijn zogenaamde aanspra ken op bepaalde grensstreken In Oos tenrijk met een Sloweense minderheid nooit opgegeven en aanvankelijk werden deze aanspraken ook door dc Sovjet- Unie gesteund. Na de breuk met Tito Belangrijke rol Het gaat er nu maar om. wat men democratisch" noemt' We hebben Italië ook een sociaal-democratische partij, de „Saragat-socialisten", die bekommerde Moskou zich echter niet meer om deze minderheden en tenslotte werd het staatsverdrag ondertekend, op grond waarvan de Sovjet-Unie de hui dige grenzen van Oostenrijk respecteert. Volgens het nieuwste recept van samen werking met socialistische groepen in het buitenland schijnt Tito nu langs deze weg te werken aan een „vreed zame" penetratie.... besluiten niet het onderwerp kunnen vormen van een krantenartikel en ook niet in enkele dagen genomen kun nen worden. Dit betekent dus, dal hij dc pols wil voelen van het partijcon gres. En misschien wil hij eerst ook de reactie van dc kiezers afwachten, die op 28 mei gelegenheid krijgen hun gevoelens tot uiting te brengen. Hoe men het ook bekykt: dc rol van Nenni is op dit ogenblik uiterst belang rijk. Hij wordt gaandeweg, meer dan Togliatti. de eigenlijke leider van het linkse proletariaat, omdat hij en zyn partij altijd enig voorbehoud hebben gemaakt ten aanzien van het optreden van Stalin. Wat hij op paaszondag in de „Avanti" heeft geschreven, is van groot belang. Nenni acht namelijk de veiligheid van de Sovjet-Unie voldoen de beschermd en meent, zo schrijft hij, dat Moskou nu niet langer de eis kan stellen van leiding te willen geven aan de arbeidersbeweging in andere landen. Vandaar tot een breuk van zijn partij met de Kominform lykt de afstand niet zo bijzonder groot, hoewel soortgelijke ideeën ook tot uitdrukking komen in de nieuwe richtlijnen van Moskou. Dc democratische partijen ln Italië zullen in leder geval uiterst voorzichtig moeten zijn voor ze met Nenni tot een vergelyk komen Nederlaag in fabrieken Intussen verliezen de uiterst-linkse partijen kennelijk hun vat op de arbei dersmassa, zoal niet op politiek terrein, dan toch op dat der vakorganisatie. De verkiezingen voor de fabrieksraden bij de Fiat te Turijn (tot voor kort het bolwerk van het Noord-Italiaanse com munisme) zijn voor het (communisti sche) „Algemeen Vakverbond" een zo grote nederlaag geworden, dat dit ver bond slechts weinig stemmen méér verwierf dan de Sociaal-Democraten en veel minder dan de vrye (overwegend katholieke) bond. Men mag daaruit echter geen politieke gevolgtrekkingen maken, omdat cr stellig arbeiders zijn, die bij politieke verkiezingen commu nistisch stemmen, maar vinden dat het ..Algemeen Vakverbond" zich te veel met politiek en te weinig met arbeids- kwesties bezig houdt. Maar dat in Italië het rode getij kerende is. staat toch wel vast. Hij heeft de schijn tegen sicli: na meer dan een maand nog krnitsporen in hand (Van onze correspondent ln Parijs) Wie doodde de knappe Jeanine Llndcckcr? Die vraag, voldoende om iedere Franse krantenlezer in hevige staat van opwinding te brengen, nioet deze week nader tot een oplossing komen als In Clermont-Ferrand de instructie wordt geopend tegen haar echtgenoot, de ingenieur Alfred Lindecker, die dezer dagen onder verdenking van moord is gearresteerd. En met die instructie begint het voorspel van een van de passionele processen ln grote stijl, waarmee het hele Franse publiek meeleeft. Een mooie jonge vrouw door borst cn hoofd geschoten, een veel oudere echt genoot, die hardnekkig ontkent, een openbare aanklager cn een paar advocaten, die al hun bekwaamheid cn hartstocht in het vuur brengen, een jury van norse provincialen uit het Hoogland van Auvergne, die het laatste woord zal hebben. Nu het ingewikkelde „lekken-proces" op zijn einde begint te lopen, belooft het proces-Lindeeker in de maand juli de nieuwe grote sensatie te worden. Proces in grote stijl Het begon allemaal op de dertiende maart in het stadje Royat. toen het lyk van de 35-jarige Jeanine Lindecker werd gevonden met een kogel onder de linkerborst en "en kogel in het hoofd „Zelfmoord", zei haar 54-jarige echt genoot. Maar hoe kan men zichzelf zowel door de borst als door het hoofd schieten, hoe kwam het. dat de revolver niet in Jeanine's hand. maar in een la werd aangetroffen, hoe kwam het dat de bebloede „combinaison" van de uiterst luchtig geklede Jeanine ln een andere kamer onder een kast werd gevonden? „Heel eenvoudig", zei Alfred Lin decker. „ik heb de revolver weggelegd in de eerste emotie en de poes moet met het bloederige hemd hebben ge speeld". En de nauwgezette Ingenieur redi geerde onmiddellyk het eerste van de vele memoranda, waarmee hy sinds dien de politie bekogelt en die allemaal theorieën over het hoe en waarom van Jeanine's dood behelzen. Alfred zeer jaloers Maar Royat zoemde al meteen van de verhalen over het echtpaar Lin decker was aartsjaloers en liet zyn be koorlijke jonge vrouw nooit uit het oog. Jeanine was Lindeckers derde vrouw, dc eerste was uan tbc overleden, de tweede pleegde zelfmoord. Jeanine. zo zeiden sommigen in Royat. was een verhouding begonnen met de groente boer. Onzin, meenden anderen. Jeanine was een voorbeeldige echtgenote, die alle liefde, welke zij aan haar oudere echtgenoot niet sly ten kon. overdroeg op de honden en katten, die huize Lindecker bevolkten Maar ook op katten cn honden kan men jaloers zijn en bovendien zouden Jeanine en Alfred op de vooravond van De verdenking tegen de fel ontken, nende Lindecker bracht de politie er tenslotte toe om de Gonsalez-test op hem toe te passen, een door een Zuid- amerikaanse criminoloog ontworpen proef, waarbij men paraffine op de hand van een verdachte laat stollen, die eventuele aanwezige kruitsporen uit de poriën van de huid trekt. Welnu, toen het parafflne-masker van Lin deckers hand kwam, trof de politie er die verraderlijke en vrijwel onuitwis bare kruitsporen op aan! En hoewel Lindecker verklaarde dat htj twee dagen na de moord de koolborstels van een electro-motor had verwisseld en dat daar de sporen van afkomstig moesten zijn, werd hij terstond onder verden king van moord in de gevangenis van Clermont-Ferrand opgesloten. Steeds nieuwe nota's Daar zit nu de kleine keurige inge nieur en redigeert koortsachtig weer een memorandum, waarin hij nieuwe ste"lngen opwerpt, daar bezoeken hem zyn advocaten die straks tijdens het proces voor zyn leven moeten strijden. Want hoewel de kwade schijn zich steeds meer tegen hem richt, blijft er twijfel. Het zou niet de eerste keer zijn, dat politiële deskun. igen een geweldige flater slaan. Waarom zou een zo intel ligente en nauwgezette man als Lin decker de revolver hebben weggelegd ln plaats van haar zijn vrouw in de hand te drukken? Deze en andere „waaroms" zijn voldoende om straks in de kleine rechtszaal van Clermont-Ferrand een spannend drama te garanderen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 17