Jr HiSWA - U ^^^p^Bé5BH3®i5ffis511i5g= Boelganin heeft het staalharde, dat kenmerk is van communisïne Idealisme leidt het werk van de Wereldgezondheidsorganisatie Agenda REDEKAVELEN over de wenselijk heid van de komst van Boelganin en Kroesjtsjef naar Engeland heeft achteraf natuurlijk geen zin: ze zijn er, de lachende, wuivende dictators en ze zullen langzamerhand wel begrepen hebben, dat hun taak op het Britse ei land niet zo gemakkelijk is als enige tijd geleden op het Voorindische schier eiland! De bevolking heeft hun tot dus ver duidelijk laten merken, dat zij, bij alle verschil van politiek Inzicht, ate één man achter de regering staat, indien het, zoals nu, om zaken van wereldbe lang gaat. Bij al hun gebreken en ex centriciteiten laten de Engelsen toch zien, dat zij een volk van volwassenen zijn, die zich niet door goedkope snake- njen om de tuin laten leiden. Het is goed dit nog eens te onderstrepen, want wij zijn er niet helemaal gerust op. of ons eigen volk in zijn brede la gen een dergelijke rijpheid van inzicht ten toon gespreid zou hebben. Het mag dan waar zijn, dat de onbeschaamde overkomst van generaal Serof (de „slachter") veler ogen geopend heeft voor het ware karakter van het Sovjet- russische bewind, dit doet niets af aan het feit. dat de Engelse bevolking zich blijkbaar ten vol le bewust is van de ernst van dit politieke gesprek. EEN bepaalde agenda is er niet opge steld, heet het in Londense krin gen. die het weten kunnen. De be sprekingen zijn dus informeel en er kan dus van alles uit de bus komen, mo gelijk zelfs niets. Ook dit is typisch En gels Als Fransen of Duitsers achter de conferentietafel gaan zitten, staat van tevoren vast wat er aan de orde komt, maar de Britten gevoelen zich niet pret tiger dan wanneer zij een „vrije" be spreking hebben. Dat ligt aan hun aard, die zich meer richt op de persoonlijk heid van de anderen dan op de laatste punt of komma van eventuele toezeg gingen. De gevaarlijke kant van dit soort overleg is, dat de Brit er stil zwijgend van uitgaat, dat hij met „gentlemen" te doen heeft, van lieden dus. voor wie „een man een man, een woord een woord" is. En dat is nu juist wat eerst nog bewezen moet worden! DIE on-programmatische manier van beraadslagen neemt intussen niet weg. dat er wel degelijk bepaalde vragen zijn, waarop Engeland een dui delijk antwoord wenst. Donderdag zijn de Russische leiders bijna twaalf uur lang met leden van de Britse regering in gesprek geweest en men kan zich voorstellen, dat er van laatstgenoemde zijde bijv. geinformeerd is naar de Rus sische bereidheid de politiek van expan sie tegen Engeland en andere staten in het Midden-Oosten, Europa en het Ver re Oosten op te geven Een ander punt'is of het Kremlin van plan is door te gaan met zichzelf als centrum te beschouwen voor ondermij ning van de bestaande orde in nage noeg de gehele vrije wereld! En zullen de aanvallen op zuiver defensieve li chamen als de NAVO en het Verdrag van Bagdad (de MOVO) in de toekomst tot in het oneindige herhaald worden? Wat dachten de Russische heren er verder van, het storen van radio-zenders uit de vrije wereld en het verbod van vrije verkoop van westelijke dagbladen en tijdschriften op te geven? En dan is in deze vragenreeks nog niet eens de ontwapening genoemd, die vanzelfspre kend eveneens ter sprake zal komen. KAN in dit verband de opheffing van de Kominform als succes-bij-voor- baat genoteerd worden? Het ant woord kan nauwelijks bevestigend lul den, omdat het verdwijnen van een be paalde organisatievorm in het commu nistische systeem zo bitter weinig zegt. Ondergronds verandert er immers niets Van meer betekenis is de vredes-t oproep tot de landen van het Midden- Oosten. ofschoon het toch maar een vreemde zaak blijft, dat het Kremlin eerst wapens levert, resp. laat leveren, om dan, als de vlammen gevaarlijk gaan worden, te zeggen: jongens, speel niet met vuur! Hier geldt weer eens, dat mooie woorden zo heel moeilijk in staat zijn boze daden ongedaan te ma ken. Om het met oud-Nederlandse woorden te zeggen: kallen is mallen, maar doen is een ding. ONDER degenen, die aan het overleg van eergisteren hebben deelgenomen, zien we een man van ongehoorde ervaring: Sir Winston Churchill, een realistische staatsman, die al meer dan een halve eeuw politie ke ondervinding achter de rug heeft en die dus, met alle respect voor de staat van dienst van de huidige Britse pre mier. Sir Anthony Eden. een belang rijke steun voor zijn opvolger zal zijn geweest en mogelijk nog zal kunnen zijn. Na het diner van donderdagavond splitste het gezelschap zich in kleine groepen en ieder op hun beurt spraken Eden en Churchill met Boelganin en Kroesjtsjef. Tijdens de maaltijd had de Britse ex-premier reeds naast de Sov- jetrussische partijsecretaris gezeten en zij spraken afwisselend opgewekt en ernstig door middel van een tolk. Deze ontmoeting was voor Churchill de eerste conversatie met een topleider uit het Kremlin sinds hij Stalin ontmoette. Kennelijk had hij zich terdege voorbe reid. Hij was „in grote vorm", zeiden waarnemers, die de dialoog van Sir Winston met Kroesjtsjef beschreven als „een veldslag tussen reuzen". N(ET zonder voldoening zullen zelfs degenen, die in beginsel tegenstan ders zijn van de reis van het Rus sische duo naar de Britse hoofdstad, overigens hebben vastgesteld. dat Kroesjtsjef er geen doekjes om gewon den heeft. Ronduit sprak hij over het verschil van inzicht tussen Oost en West. „Wij willen niet proberen U over te halen ons stelsel over te nemen en U behoeft niet te pogen ons over te ha len om het communisme op te geven. Als een van beide partijen in die zin druk op de ander zou oefenen, kan er niets bereikt worden. Dus is vreedzame samenleving de enige oplossing", aldus de partijsecretaris, die in dit verband natuurlijk ook over het gevaar van ver nietiging door A- en H-bommen sprak. ZO op het eerste gehoor kan men Kroesjtsjef geen tekort aan zin voor de werkelijkheid ontzeggen. Deze woorden klinken aannemelijk. Zelfs schijnen ze in te houden, dat het Kremlin er eindelijk achter is, dat com munistisch gewroet alleen maar het te gendeel van het beoogde doel tot stand brengt. Waar het echter om gaat, is dat deze verstandige woorden op betrekke lijk korte termijn door daden gevolgd worden, die ermee in overeenstemming zijn En daarop wacht de wereld. Daar op wachten de onderdrukte volken van Oost-Europa, daarop wachten ook de ongelukkigen. die al tientallen jaren geleden zonder berechting in kampen werden opgesloten, voorzover de dood hen althans niet uit hun verschrikke lijk lijden heeft verlost. De wereld wacht Te Amersfoort is aangehouden een 39-jarige man, verdacht van verduiste ring van f. 21.000 ten nadele van een instelling te Amersfoort, ZATERDAG 21 APRIL (lilfez, Med.-Adv.) 20 ,lm 29 april rai-gebouw - amsterdam geopend van 10 30-17 30 en van 19-22.30 uur entree fl 1.25 a.r.i. Vervolg van pag. 1 De tolken hadden het bij de toespraken in Mansion House verre van gemakkelijk (Van onze Londense correspondent) Sir Seymour Howard, de Lord Mayor van vorig jaar, die de tegenwoordige functionaris, die zich in New York bevindt, verving, maakte deze rede helaas te lang. Hij gebruikte zelfs voor Engelsen moeilijk te volgen literaire aanhalingen, welke de jeugdige tolk met een lange donkere baard benauwde ogenblikken be zorgden. Sir Seymour sprak over de lente en de daardoor hoe schuchter ook soms ontluikende liefde. Het zware hoofd van Kroesjtsjef begon tijdens deze speech te knikkebollen. Televisie is onbarmhartig. Ook voor Attlee, die zich tegen het felle licht van de schijnwerpers geheel achter zijn handen had verborgen. Boelganin keek ook weinig geïnteresseerd. Hij ziet eruit als een welwillende pro fessor, maar evenmin als Kroesjtsjef laat hij zich door sentimenten beheersen. Hoe hard ook de Westerse, materialistische wereld soms ook moge zijn, In zijn beste vertegenwoordigers laat het morele gevoel en geweten zich gelden. Boel ganin, jarenlang door het Russische communisme getraind, heeft onmiskenbaar het staalharde in zijn blik en In zijn wezen, dat het dominerende element vormt van het hele systeem. Schitterend banket van de strijdkrachten in Greenwich Boelganins tolk had het mmder moei lijk, want de maarschalk sprak kort en krachtig. Zijn rede sloeg in en werd enkele malen door applaus onderbroken. Hij vergeleek de afwezigheid van de Londense mist met het nieuwe politieke klimaat. De stemming in Londen en Moskou is goed, zo constateerde hij za kelijk. De Russische tolk sprak voor treffelijk Engels met een Amerikaans accent. Geen wonder. Het was de zoon van een vroegere Sovjetrussische am bassadeur in Washington. Ook Kroesj- tsjefs 23-jarige zoon, die een bril draagt, ziet er uit als een Amerikaans student. Koningin naar Oostelijk Flevoland H. M. de Koningin zal donderdag a.s. een bezoek aan oostelijk Flevoland bren gen. Gezien het karakter van dit werk bezoek: een indruk te krijgen van de dagelijkse gang van zaken te Lelystad en bij de dijkwerken, zullen feeeteli'vhe- den achterwege blijven. De Nederlandse minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf, die thans een be zoek aan Italië brengt. Is gisteravond ontvangen door premier Segnl. Bevallen: Thies-Schoemaker, z., Zaan dam; KrLsmanSmolensky. d„ Crescent Beach (Canada). Getrouwd: A Versprille en F. S. Fischer, Amsterdam; J. van Essen en J. A. M. van Roosmalen, Den Haag. Overleden: mr. S. Gestetner, m. 58 jr, Nice; W. Wieringa, m. 71 jr, Coevorden; L. Duvosel, m. 78 jr, St. Martens Laethem (Gent); J. F. M. C. P. D. Brou wers, m 55 jr, Tilburg; G. Crol-Dallinga, vr. 71 jr, Haarlem; F. A. la Rose, m. 76 j„ Ermelo; R. de VriesGans, vr. 72 jr. Amsterdam. Hij studeert technologie en lunchte gis teren met Edens 26-jarige zoon. die in het bankbedrijf werkzaam is. Aan het noenmaal in Mansion House werd voor het eerst in de geschiedenis gisteren bier geschonken. Toen Boelganin en Kroesjtsjef uit de City, waar zij de gebombardeerde ge deelten rond de St. Pauls kathedraal zagen, naar Downingstreet terugkeer den. stond het kleine straatje vol Rus sische matrozen, die de enigen waren die Juichten. Na een tocht over de Theems bij zonsondergang waren de Russen de gasten van de drie gewapen de strijdmachten aan een schitterend banket in het Royal Naval College, het ceremoniële centrum van de Britse Ma rine in Greenwich. Vooraanstaande be- Meisje moet van school STOREND ELEMENT Een 16-jarlg meisje, dat van het Montessorilyceum in Rotterdam is weg gestuurd, zal niet meer op deze school terug mogen komen. Dit heeft de pre sident van de Rotterdamse Rechtbank, mr. J. van Vollenhoven, in een vonnis bepaald. De vader van het meisje eiste dinsdag j.l. in een kort geding, dat het school bestuur haar weer zou toelaten tot de lessen. De president herinnerde er in zijn vonnis aan. dat hij op het kort geding heeft geprobeerd partijen er toe te bewegen het geschil op te lossen door een bespreking. Dit werd echter van de hand gewezen. De president overwoog verder, dat de stelling, dat het meisje de orde in de klas voortdurend ver stoorde. niet door eiser is weersproken. En als een leerling een dermate storend element blijkt te zijn, dat het behoor lijk volgen van het onderwijs daardoor in gevaar komt, kan de school zich bui ten staat verklaren verder aan haar verplichtingen te voldoen, aldus het Bevordering Ned.-export (Speciale berichtgeving De Federatie voor de Nederlandse Export die in maart 1954 werd opge richt en gevestigd is in het groothan delsgebouw te Rotterdam, heeft zich met een manifest tot het Nederlandse bedrijfsleven gewend met het doel te komen tot de oprichting van een Ex portcentrum In Nederland, dat in de eerste plaats voorlichting zal geven aan die bedrijven, welke export naar het buitenland wensen aan te vangen of willen uitbreiden. Tijdens een persconferentie heeft de directeur van het bureau mr. A. C. Jas een uiteenzetting gegeven van de doel stellingen van de federatie. Het is met de export van Nederland zo, dat, naar de verwachtingen van de minister van Economische Zaken, mr. Zijlstra, in 1970 de export van Neder land moet zijn verdubbeld. De concur rentie van andere exporterende landen neemt met de dag toe en indien Neder land zijn noodzakelijke plaats als exportland wenst te behouden, dient het bedrijfsleven ervan bewust te zijn dat alle krachten die de export kunnen be vorderen, gebruikt moeten worden. Mr. Jas verklaarde met nadruk dat de Fe deratie niet de bestaande instanties voor voorlichting op dit gebied zou willen uit schakelen. Hij stelde vast, dat er een rationele werkmethode ten voordele van het Ne derlandse bedrijfsleven, dat wenst te exporteren, moet worden gevonden, In het belang van het bedrijfsleven zelve en als noodzakelijk gevolg van de toe nemende Industrialisatie. Melk 29 april 1 cent duurder In verband met het feit, dat de 3% loonsverhoging voor de landbouw in de kostprijs mag worden doorberekend, zal met ingang van 29 april de melkprijs voor consumenten met 1 cent per liter verhoogd worden. Werkloosheid uitermate laag Op 14 april stonden bij het Geweste lijk Arbeidsbureau 185 personen als ge heel werkloos Ingeschreven, terwijl daar enboven 25 ingeschrevenen bij objec ten voor aanvullende werken geplaatst waren. Het totaal beschikbaar aanbod c q. arbeidsreserve bedroeg derhalve 210. Een Vergelijking met het overeenkom stige tijdstip in 1953, 1954 en 1955 wijst uit. dat de werkloosheid een uitermate lage stand heeft bereikt. De voordelige verschillen bedragen n.l. resp. 1460, 930 en 305. De vraag nam iets af en be droeg 350, waarvan 135 aanvragen be trekking hadden op Jeugdigen (leeftijd 15 t.m. 18 jaar). In vrijwel alle secto ren van het bedrijfsleven bestaat be hoefte aan personeel, doch in de me taal- en de textielindustrie, om enkele voorbeelden te noemen, bestaat een toenemend tekort. Het geregistreerde aanbod van vrou welijke arbeidskrachten vertoonde een kleine stijging, n.l. van 80 op 95. Even wel de vraag blijft aanhouden en over treft het aanbod ver (ruim 400). Naast het algemeen tekort aan huis houdelijk personeel, bestaat in vrijwel alle bedryfstakken behoefte aan vrou welijke krachten. Voor goede typistes, c.q. steno-typistes bestaat ruime plaat singsmogelijkheid bij de meest uiteen lopende bedrijven, zowel in de particu liere alsmede ln de Overheidssector. MR. J. TH. BONNERMAN (Speciale berichtgeving) Mr J. Th. Bonnerman. de oud secretaris-generaal van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening, is met Ingang van 1 mei a.s. benoemd tot voorzitter van „Stad en lande van Gooiland" (het orgaan van de „Erfgooiers"). Mr. Bonnerman is 60 jaar oud en volgt de heer J. J. Klaarenbeek als voorzitter op. Wereldgezondheidsdag 1956 Prof. dr. N. W. Julius: „Er is belachelijk weinig geld" SEM DRESDEN wijs en Kunstzaken, de heer J. van Zwijndregt, die vergezeld was van de heer G. Kamphuis, hoofd van de afde ling Kunstzaken der gemeente 's-Gra- venhage en van mr. L. J. F. Wijsenbeek, directeur van de dienst voor Schone Kunsten. Namens het gemeenebestuur bood wethouder van Zwijndregt de 75-jarige de penning voor bijzondere verdiensten in zilver van de gemeente 's-Graven- hage aan Tevens overhandigde hij hem een schrijven van B. en W., waarin deze hun waardering uitspraken voor de uitnemende wijze, waarop de heer Dres den door zyn composities, zijn organisa torische gaven, door woord en geschrfit had bijgedragen aan de Nederlandse cultuur alsmede aan die van de stad 's-Gravenhage. „De Wereldgezondheidsorganisatie vai de V.N. dankt haar gehele bestaan aan idealisme. Zonder dit idealisme zou men kunnen spreken van een dtvazc organisatie, omdat het onmo gelijk is alle mensen op de wereld ln korte tijd gezond te maken. Maar houdt men het ideaal in het oog, dan zijn de fouten, de kritiek en de te leurstellingen van dit werk te dragen." Aldus gisteravond prof. dr. H. W. Julius, hoogleraar in de Gezondheids leer aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, tijdens een bijeenkomst ter gelegenheid van de Wereldgezondheidsdag 1956 in het B.PM.-gebouw te Den Haag. De Utrechtse hoogleraar, die voor Neder land zitting heeft in de wereldgezond heidsorganisatie. sprak op uitnodiging van de Haagse afdeling van de Vereni ging voor Internationale Rechtsorde V.I R O. (Ingez Med -Adv.) Een goede traditie trakteer op PASTILLES Prof. Julius vertelde zijn uitgebreid gehoor, dat er van de Wereldgezond heidsorganisatie meer landen lid zijn dan van de V.N. zelve. In totaal doen 84 landen actief mee. De organisatie onder, scheidt twee soorten taken: ten eerste de vaste, die ongeacht tijdelijke om standigheden altijd vervuld worden en ten tweede de steeds wisselende taken, die op verschillende plaatsen en tijden en onder verschillende omstandigheden steeds andere aspecten krijgen. Onder de eerste groep vallen o.a. de quaran taine maatregelen en het wereld-ont spannende meldingssysteem voor be smettelijke ziekten. De bestrijding van besmettelijke ziekten, misschien de meest spectaculaire taak van de orga nisatie. valt onder de tweede groep, evenals de bestrijding van hongersnood en de bevordering der hygiëne. De Utrechtse hoogleraar zei het te betreuren dat er voor deze geweldige arbeid slechts „belachelijk weinig geld" beschikbaar is. De organisatie krijgt jaarlijks nog geen 16 miljoen dollar tot haar beschikking. De Neder landsc regering droeg daarvan Ir 1955 131.000 dollar bij. „De Wereldgezondheidsorganisatie ls op westerse leest geschoeid. Toch zal het werk in elk land moeten worden aangepast aan de volkenkundige eigen aardigheden. Wij moeten er voor oppas sen niet al te opdringerig de westerse geneeskunde te komen uitoefenen. Ik geloof dat dit een bedenkelijke zaak zou zijn", zei prof. Julius. Ook waarschuwde hij ervoor, dat de organisatie zich niet met natuurweten schappelijke arbeid moet gaan bezig houden. „Zij is er niet om het kanker onderzoek, het onderzoek ter bestrijding van kinderverlamming of straks van de schadelijke gevolgen van 1 gebruik van atoomenergie ter hand te nemen". Mei een enkel woord BINNENLAND Bij K.B ls benoemd tot buitenge woon hoogleraar der scheepsbouwkunde en vllegtuigbouwkundc aan de Techni sche Hogeschool te Delft om onderwijs te geven ln de trillingen van vliegtuigen, dr. Ir. A. I. van de Vooren. De Haagse kerkmusicus Jaap Vranken ls op 59-Jarlge leeftijd na een langdurige ziekte overleden. Enkele van zyn voor naamste werken zijn: MlsComposities, het Hooglied, een Te Deum, een Stabat Mater, de Schepping. HU was Jarenlang dirigent van het Palestrlnakoor. 35 jaar dirigent- organist van St. Antonius Abt aan de Schevcnlngseweg en lid van de Censoren- commissie van de Gregorlus-commlssle. Gistermiddag ls het 5-Jarlge meisje Sieni Tleben te Zandberg bij Ter Apelka- naal (Gr.) dodelijk verongelukt. ZIJ kwam op haar fietsje het erf van de boer.deTlJ afrijden en werd toen aangereden door een personenauto bestuurd door de heer H. Wu'bs uit Musselkanaal. Het kind werd vrijwel op slag gedood Ter gelegenheid van het Rembrandt- Jaar 1656 zal het Comltë voor de Zomer- postzegels ln het Rembrandthuls, Joden- breeetraat 46 te Amsterdam, gedurende de periode van verkrijgbaarstelling de zo- mer-Rembrandtpostzegels 1956 ten verkoop aanbieden De ln dit Rembrandthuls ter post bezorgde correspondentie zal worden voorzien van een speciaal stempel. 's Avonds ls de 67-Jarlge mevrouw M. J. 5. MetsemakersBergen op de hoek ran de MaurltskadeLlnnaeusstraat te Amsterdam onder de baanschutvers van de bijwagen van lijn 10 terecht gekomen Nadat de bijwagen was opgevijzeld kon de vrouw, die zware Inwendige kneuzingen had opgelopen, naar het Ö.L.V. Gasthul6 worden overgebracht. BIJ aankomst bleek KJ te zijn overleden. Het emigrantenschip „Waterman" eigendom van de Nederlandse regering en in beheer by de Kon. Rotterdamschè Lloyd, zal op maandag 23 april a.s., onder commando van kapitein P. Olivier, uit Den Haag, opnieuw met 400 Nederlandse emigranten uit Rotterdam vertrekken r Australië en Nieuw-Zeeland. - Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter Inzage van m.s. „Willem Ruys", dat 12 april J.l. Tandjong Priok ls vertrokken. BUITENLAND In Oost-Nlgerla (Afrika) zijn ten ge volge van een mljnlnstortlng zeven mijn werkers om het leven gekomen. Drie en veertig mijnwerkers zijn gewond. „Tegen 1070 zullen supersonische pas sagiersvliegtuigen de afstand tussen Lon den en New York ln twee of drie uur af- legg;". zo heeft de vice-president van de Rolle-Royce-fabrleken Whitney Straight vrijdag ln Derby meegedeed. Ezeklas Papaloannoe. secretaris-ge neraal van de Cyprische communistische partij, die sedert december J.l. op grond van de noodmaatregelen werd vastgehou den. ls vrijdagmiddag ontsnapt uit een ziekenhuis, waarheen hij donderdag uit de gevangenis was overgebracht. Een Indiase boer van 60 Jaar. die in het dorp Dlgautl (Uttar Prades) woont, heeft deze maand reeds twee tijgers ge dood met behulp van een puntige stok. die hy als speer gebruikte en stenen, waarmee hll de gevelde tljgerè doodsloeg. Het gevaar bestaat nu evenwel, dat hU zal gaan denken dat de tljgerjacht een onge- vaarlllke sport ls. Een Amerikaanse federale rechter ln New Haven heeft vijf communistische lei ders uit de staat Connecticut veroordeeld tot gevangenisstraffen, variërend van drie tot vijf Jaar wegens samenzwering om de omverwerping van de regering door mid del van gewold te propageren. President Tito van Joego-Slavlë heeft zich ln een gesprek met Franse Journalis ten op Brionl uitgesproken voor de op richting van een nieuwe socialistische In ternationale en het zoeken naar middelen om tot samenwerking tussen de socialis tische en communistische partijen te ko- In het noordelijke gedeelte van de aat New York (VS.) ls heden, zaterdag ongeveer 12 cm sneeuw gevallen De tem peratuur ls daar gedaald tot onder het vriespunt. Een groep studenten heeft vrijdag by een schletpartil ln Havanna op Cuba een vooraanstaand lid van president Ba tista's Progressieve partij gewond. De aan hanger van Batista. Luis Manuel Mar tinez. leidde een televisieprogramma Een cameraman en een student liepen even eens verwondingen op Later werd bij een betoging voor het ziekenhuis waar Martl- werd geopereerd, nog een student ge- Koningin Elizabeth van Engeland viert vandaag (zaterdag) ln het kasteel van Windsor haar dertigste verjaardag. Aan dit feit zal ln het land weinig aan dacht worden besteed, aangezien de ver- Jaardag officieel op 31 mei wordt gevierd. De hertog van Edinburgh, die in West- Dultsland een bezoek brengt aan zijn zus ter Prinses Marguerite van Hohenlohe- Langenberg keerde vanochtend per vlieg tuig naar Engeland terug. De Egyptische regering stelt een on derzoek ln naar een rede, welke Menderes, de Turkse premier, op de conferentie van het Verdrag van Bagdad te Theran heeft ben, dat de huidige Egyptische regering niet het Egyptische volk vertegenwoordigt. De premier van India, Nehroe, zal 17 Juli Ln Parys aankomen op uitnodi ging van de Franse minister ran Buiten landse Zaken, Christian Plneau. ZATERDAG Den Burcht: Concert-avond „Nut Vermaak", 8.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Slot-feestavond toneelver. „T.I.G.". 8 uur nam. Prediker- Feestavond „Unltas", 7 u. n.m. MAANDAG De Kleine Burcht: Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming. Lezing mevr. v. d. Vllet-De Vries over kleuteropvoeding, 8 uur nai Zomerzorg: Jaarvergadering 3 October- vereenlglng, 8 uur nam. De Doelen: Ledcnverg. Leldse Amateur- fotografenver. 8 uur nam. Stadszaal: Opening Banketbakkersshow SchouwburgAbonnementsvoorstelling R'dams Toneel: „Een bruid ln de morgen' Groene Kruis' snverg. Ver. Wijkverpleging „Het fnils' fi uur nam. Sem Dresden 75 jaar Zilveren penning van Den Haag Onder zeer grote belangstelling heeft gisteren de Haagse componist Sem Dresden, oud-directeur van het Amsterdams Conservatorium en van het Koninklijk Conservatorium voor muziek te 's-Gravenhage, zijn 75ste verjaardag gevierd. "s Morgens ontving de heer Dresden bezoek van de wethouder van Onder- Café de Valk (Morssingel): Contact avond Motorclub „Leiden". 8 uur nam. Zulderkerk: Spr. ds. H. A. Visser over „Navolging" mm.v. „De Zaaiers". 8 uur De Lakenhal: Receptie openlngsvlucht AmsterdamLuxemburg door directie A.N.V.V. 5—7 uur nam. Hotel Centraal: Jaarverg. Ned. Ver. Expogé. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haag6e Come- dle „Requiem voor een non". 8 uur nam. de Herv. Kerk. 8 t DONDERDAG Stadszaal: Banketbakkersshow. 26 en Stadszaal (receptiekamer): Elndles Lagere Landbouwschool. 10 uur voorm. Schouwburg: K. en O. Haagse Come- dle „Requiem voor een non". 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg)Ledenverga dering Veron. 8 uur nam. Zoölogisch Laboratorium (Kalserstr.) Lezing Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. C. Sipkes over Corsica. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Poli tieke Jongeren Contactraad en Leldse Jeugdactle „Avond over de West". 8 uur VRIJDAG. Lakenhal: K. en O.-cursus over Rem brandt door J. N. van Wessem. 8 uur Rapenburg 61: Ver. voor Vrije Op voedkunst Rudolf Stelnerschool. Lezing mr. M. Stlbbe over Kunstzinnige vor ming ln de opvoeding. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K.L.M.-avond Hesta, Crans en Co. WIJkgebouw Levendaal: Famllle-avond Chr. Hlst. Unie. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Isaac Israëls (tot 7 mei). Tentoonstelling „Het Parys van Jean Marot". Prentenkabinet, der Rijksuniversi teit (Kloksteeg). Werkd.: 25 uur nam. (Tot en met 12 mei). DE BIOSCOPEN. Trianon „Het gebeurde ln Venetie" (19 Jr.). Werkd. 2j. 7 en 9 1/4 uur. Zond. 2 1/4, 4 1/2, 7 en 91/4 uur. Rex „Dulvelsspel" (14 Jr.). Werkd. 2 1/2, 7 1/4 en 9 1/4 u. Zond. 2 1/2, 4 3/4. 7 1/4 en 9 1/4 uur. Casino „Macoumba, de magische dans" (14 Jr.). Werkd. 2 1/2, 7 en 9 1/4 uur. Zond. 2 1/2, 4 3/4, 7 en 9 1/4 uur. 2 1/2, 4 3/4, 7 en 9 1/4 1 Luxor „Met dieven vangt De geneeskundige dienst te Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot maandagmor gen 8 uur waargenomen door de doktoren Gaasbeek. Jansen, Kortman, Mastenbroek en Teeuwen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 uur) De Kleine Burcht- T«ld«e Ver van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Leldsche Volkshuls: Ver. voor Paedago- glek, Sportstichting en Leldse Jeugd Actie Forum „Sport als maatschappeiyk ver schijnsel", 8 uur nam. Stadszaal: Banketbakkersshow. 26 en 711 uur nam. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Locarno Wenen Innsbruck onbewolkt nno 4 -1 0 zwaar bew. n 3-3 0 onbewolkt windstil -1 0 onbewolkt nnw 3 3 0 zwaar bew. windstil 2 0 nevel z 2 6 0.1 onbewolkt windstil 1 0 zwaar bew. n 2 5 0.1 mist onbewolkt zwaar bew. regen zwaar bew. onbewolkt i onbewolkt regen onbewolkt nevel nevel windstil 0 0 ono 3 2 0 ono 2 6 0 windstil 6 1 nw 3 12 0 nno 5 4 0,1 windstil -1 0 1 windstil -2 0.1 windstil 7 0.1 w 4 5 0.1 windstil -2 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2