1 Rembrandt-expositie: zeldzame kunstmanifestatie in Leiden Briljante voorstelling der Haagse Comedie 95ste jaargang Donderdag 19 april 1956 Vierde blad no. 28810 In gerestaureerde Schottenzaal New York, Londen, Parijs en San Franeiseo staan kunstwerken af Nu de Leidse Raad j.l. maandag ruim f 43.000 beschikbaar stelde voor de Leidse Rembrandt-herdenking, van welk bedrag f21.000 ten goede komt aan de inrichting van de tentoonstelling „Rembrandt als leermeester", zijn wij eens gaan praten met de directeur van „De Lakenhal", de heer J. N. van Wessem, de man die in deze maanden met alle wereldsteden: New York. Londen, San Franeiseo, Parijs, War schau - om er maar enkele te noemen - in contact staat om een toch maar zo belangrijk mogelijke collectie schilderijen binnen de muren van „zijn" museum verzameld te krijgen. Over het thans reeds bereikte resul taat kan de heer Van Wessem te\reden zijn Terwyl nog dagelijks op het mo ment, dat wij er waren, kwam juist de telefonische toezegging van het Young Memorial Museum uit San Francisco binnen .dat het schilderij „Petrus ge neest de lammen" ran Gerbrand \an den Eeckhout voor de Leidse expositie zal worden, afgestaan de toezeggingen V3n de in bruikleen af te stane schil derijen binnenkomen, is het thans reeds zeker, dat straks ruim zeventig schilde rijen en eenzelfde aantal tekeningen een waardige tevens waardevolle represen tatie zullen vormen tan de volgelingen van Rembrandt, de koning van het pa let Onder dit aantal bevinden zich acht schilderijen, wo. het beroemde portret ran Elisabeth Bas. afkomstig van het Rijksmuseum te Amsterdam. Het eerste schilderij van deze op 1 juni te openen expositie, is reeds één dezer dagen aangekomen. Het maakt deel uit van een particuliere collectie van een New Yorks kunstkenner en stelt een meisje een eend plukkend voor. Het is van de hand van Barend Fabritius. één van de meest begaafde leerlingen van Rembrandt. Teneinde de bezoekers een zo breed mogelijke kyk op het oeuvre van Rem- biandts leerlingen te geven, voert de heer Van Wessem momenteel ook on derhandelingen men het kerkbestuur v. de Alexanderkerk te Warschau waar ach het schilderij van Carel Fabritius .De opwekking van Lazarus" bevindt, een van de belangrijkste schilderstuk ken. dat onder rechtstreekse invloed van Rembrandt tot stand kwam HET LOLVRE IN LEIDEN Zeer erkentelijk is de heer Van Wes sem voor de jusit één dezer dagen bin nengekomen toezegging van de museum directie van het Louvre te Parijs over het in bruikleen afstaan van een werk van Drost: Bathséba. Een zeer bijzonder Waar straks een weldadige rust van zoveel belang om de kunst in zich op te nemen zal heersen, werkt men thans In koortsachtig tempo om deze kolossale zaal tijdig gereed te hebben Elektriciens, behangers, timmerlieden en schilders slaan hier „de hand aan de ploeg" om uit een wirwar van draden, planken en stoffering iets schoons te voorschijn te toveren De vaste schotten hebben plaats moe ten maken voor verplaatsbare, hetgeen de museumdirectie in staat stelt de zaal ritmisch in te delen Bovendien worden de wanden met lichte verf bespoten jute. bespannen, waardoor de zaal aan merkelijk aan licht wint. Hierdoor zal het te exposeren materieel veel beter tot zijn recht komen. Tenslotte zal een met zeer veel zorg uitgekozen en in het plafond aangebrachte verlichting de zaal in rustig en niet-storend licht zet ten Een verlichting, welke thans de mogelijkheid schept het museum ook in de avonduren open te stellen. Van groot belang voor hen, die overdag geen ge legenheid hebben tot museumbezoek Bij de as Rembrandt-tentoonstelling zal dit reed» op de donderdagavonden van 7.30 tot 9 30 uur het geval zijn .Rembrandt als leermeester", gecom bineerd met de opening van de Schot- tenzaal, plaatst Leiden over enkele we ken voor een belangrijk evenement. In de ledenvergadering van de afde ling Leiden en omstreken van de Kon. Ned Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, die gisteravond in Over "t Hoff aan het Gerecht werd gehouden, heeft de voorzitter de heer Joh. Jonker, herinnerd aan het'jubileum van de heer Veendorp bij de Hortus Botanicus. De heer Veendorp kon in verband met een andere vergadering niet aanwezig zijn. Toch wilde de heer Jonker hem temid den van de leden nog eens gelukwensen. Hó sprak de hoop uit. dat de afdeling nog lange tijd van zijn lidmaatschap de vruchten zal mogen plukken. De heer Hogewoning uit Lisse hield in deze vergadering een causerie over de recente vorstschade in de tuinbouw, speciaal de bollenteelt. Bij de bespre king werd ook de schade aan andere ge wassen aan de orde gesteld, zoals aan vaste planten, heesters en zelfs groen ten. Meegedeeld werd. dat op 19 juli een excursie naar Kampen zal worden ge houden. Er bleek voldoende belangstel ling voor te bestaan. Men is ook van plan. de Sonsbeekflora in Arnhem te bezoeken. RUITERSPORT Hans Winke draagt Olympisch vuur De Zweedse ruiter Hans Winke zal tijdens de openingsceremonie van de Olvmpische ruiterwedstrijden de Olym pische vlam het stadion van Stock holm binnenbrengen. Men overweegt om Winke volgens het klassieke Griekse voorbeeld op een ongezadeld paard te laten rijden. Tweemaal stroom van jongeren geboeid door Flipse's orkest Stimulerende invloed Toonkunstconcerten Nauwelijks was het Rotterdams Philharmoniseh Orkest san het podium verdwenen, of het rat er de volgende middag weer: tweemaal spelend op de Jeugdconcerten van Toonkunst, die zulk een stimulerende Invloed uitoefenen op onze jongeren. Iets. waarsoor wij dankbaar mogen zijn: immers, zij vor men de concertbezoekers van de toekomst. En hoe eerder zij tot de geheimen van' de Muze ingewijd worden, des te beter! Een vroeg gelegde grondslag bergt grote mogelijkheden in zich. Flipse. als steeds vitaal dirigerend en alle middelen om dit glorieus gebeuren fris in zijn toelichtingen, had ditmaal t effectvol te registreren. tot zelfs voor een voortreffelijke keuze gezorgd, wanneer tenslotte zegevierend de mee- waarin op alle facetten, zowel van de 1 slepende Tsarenhymne opklinkt. (Ingez. Med.-Adv.) Uit Helder's 8Helder'» verpakte reuze-keuze J ■WV-,-Bonne Mere t~ jzjrg n o van een F biscuitje geniet fel I^BIH MMMM I Requiem van een non klassieke, romantische als moderne kestsamenstelling. het licht geworpen werd. En hóe! Daar was als ..extra" en als inzet Mozarts Ouverture ..Don Giovanni", scherpe en compacte karakterisering van Don Juans leven, in zekere zin van Mozarts leven óók: dramatisch en levensblij tevens. Dan het vierde deel van César Franck's svmfonisch gedicht „Psyche": volmaakt geluk van twee zielen. Eros en Psyche, uitgebeeld in zuivere, rein samenvloeiende klank, een der meest verheven expressies van de „P'ere angélique'. teder, tevens doordringend van stemming en sfeer, in verrassende harmonie met het gegeven gespeeld Flipse staat wel in nauw contact met deze Franck. wie hy een grote verering toedraagt en waarvan de vertolking alle kenmerken droeg. Wanneer een orkest over zulk een Meisje, eer, eend plukkend. Barend X'SnKt rabritius. een van de meest begaat- een orkestwerk op het programma wordt de leerlingen van Rembrandt, schil- ?cplaatst, waarop ook zy eens op de iFntn i n van viipm voorgrond staat Doch afgezien daar- (FotoLD Van Vliet) Ravels introduction et Alegro" schildery, dat de grote meester in eén biedt op zichzelf zoveel pure schoonheid van zyn talrijke leerlingen eert! aan colonet. is tevens ritmisch zo m- Van hoge kunsthistorische waarde is I teressant. dat deze keuze alleszins ge- vooral De vlucht naar Egypte", het 1 rechtvaardigd is Wat mede uitermate .„uiu_-.1i.-_ Tihelanernk is: de ïeued leert hier alle klokkenspel toe De verwerking van de Marseillaise, het innige koraal van celli en alten als inzet, de melodie voering en de typische Russische volksdans, alles werkt mee. om deze Ouverture nog steeds tot een imponerend brok muziek te maken. Een schitterend en vervoe rend besluit van dit jeugdconcert helaas alweer het laatste van dit sei zoen waardoor tweemaal een stroom van jongeren, naar het ons voorkwam, zich 'sterk gegrepen wist. Aan Flipse de eer deze jeugd mee te nemen naar de regionen van het hogere, een hechte muur te vormen tegen alle afbraak, die haar van veel zijden belaagt. Maar zolang er zóveel aandacht is voor goede muziek als op deze middag een enkel moment uitgezonderd, op welke wonde plek Flipse dan direet oen hechte pleister legde twyfelcn wij er niet aan, of talloze jongens en meisjes zijn opnieuw ge- Daar het gaat allen om. die zowel hart voor de muziek als de jeugd hebben: Flipse. zijn orkest en Toonkunst voorop! Spannend maar niet direct sterk drama Het is merkwaardig hoezeer het toneel momenteel hangt aan hetgeen aan de overzijde van de haringvijver aan de man wordt gebracht Tennessee Williams. Miller en nu Faulkner! En even merkwaardig is, dat alle ge noemde groten op het gebied der dra maturgie weliswaar toneel weten te schrijven, doch toneel zonder uitzicht, om het zo eens te zeggen. Het is bijkans alles wrang en wroetend in de laagste instincten van de mens. maar een uit komst voor de mensheid ligt er niet in Men zou kunnen opmerken: zy treden op a!s psychologische doctoren, zy stellen een waarschynlyk juiste diagnose, maa, weten de remedie niet. Na Tennessee Williams met „De Kat op een heet zinken dak" en Miller met zyn „View of a bridge" (Nog niet in Leiden gebracht) heeft men in dit sei zoen ook nog gegrepen naar het eerste toneelwerk van William Faulkner, de Amerikaanse romanschrijver van naam op het gebied der pathologie, die in 1950 de Nobel-prijs verwierf Met Tennessee Williams heeft Faulkner gemeen, dat beiden veelal hun stof kiezen uit de zui delijk staten en zodoende het neger- vraagstuk raken. Hetzij zijdelings dan wel rechtstreeks. Faulkner's eersteling op het terrein van het drama is feitelijk eey vervolg op de in 1931 verschenen roman Sanc tuary. die veel opgang heeft gemaakt De titel ..Requiem voor een Non" is iet wat verwarrend en onduidelijk. Veel is er reeds getwist over de vraag, of Faulk ner met- deze eersteling wel toneel heeft bedoeld te leveren dan wel literatuur in toneeltrant. Voor beide standpunten is veel aan te voeren, want dit werk van Faulkner is werkelijk dualistisch. Ener zijds is het toneelmatig qua conceptie op menig punt zwak door een dikwijls als opzettelijk verwaarlozen van de dialoog en deze te vervangen door lange mono logen men zou Faulkner zelfs in de schoenen kunnen schuiven, geen reke ning te hebben gehouden met toneel eisen anderzijds bevat het toch zoveel dramatiek en is de conceptie toch zo ge laden, dat het „du théatre" is! Eigenaardig is ongetwijfeld, dat het Amei ïkaanse toneel zich er totdusver van heeft eedistancieerd en dat de eer ste opvoeringen plaats vonden in het Zwitserse ZUrioh. Een eindoordeel in gestelde vraag dur ven wy ons niet aanmeten, maai wij zijn geneigd toch over te hellen tot de me ning. dat ..Requiem voor een non" in wezen in de eerste plaats literatuur is. doch bij een uitmuntende toneelbezet- vroegst gedateerde schilderij van Rem brandt, dat neg in zyn Leidse tyd werd geschilderd Het is eigendom van het Museum te Tour (Fr i en zal de volgen de maand door de museum-directie per- soonüijk naar Leidsn worden gebracht „The Iveagh Bequest" uit Londen zal op de Leidse expositie o m vertegen woordigd zijn met het portret van een dame. "welk schilderij aan Govert Flinck wordt toegeschreven Wordt toegeschre- Want men denkt ook nog De a.s. dodenherdenking te Leiden De plechtigheden op 4 mei a.s. Zoals sedert het jaar na de bevrijding gebruikelijk is, worden op de vooravond i de 5de mei overal in den lande plechtige bijeenkomsten gehouden ter herden Ned. Ver. van Suikerzieken De afdeling Leiden (en omstreken) van de Ned Vereniging van Suikerzie ken hield gisteravond in „De Kleine Burcht" haar jaarvergadering. De voor zitter. de heer J. Wilbrink, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en wekte hen op de vereniging niet alleen finan cieel te steunen doch tevens zoveel mo gelijk nieuwe leden aan te trekken. Het werk van de vereniging propageren achtte de voorzitter een dringende noodzakelijkheid. In dit verband stak hy nog een pluim op de hoed van zus- lei Visser, die op het gebied van de ledenwerfactie reeds zeer veel werk ver richt heeft. De secretaris, de heer M. Heemsbergen. las vervolgens zijn keurig verzorgd jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat de afdeling op 1 januari 1956 421 leden telde. Het jaarverslag van de pen ningmeester. de heer H. Veendorp. ver meldde een totaal te goed van f 812.18. Tot leden van de kascomimssie werden benoemd de heer Rosier en mej. Zwart De altredende bestuursleden, de heren Veendorp en van der Leek, werden by acclamatie herkozen. Een propaganda- commissie wordt samengesteld. Na de pauze vertelde de heer N. Bloemendaal het een en ander over het werk van de vereniging. Rembrandt zelf Het zijn just deze wer ken. die de tentoonstelling zo uitermate belangrijk maken Volgens de heer Van Wessem kon de expositie in dit opzicht nog wel eens nieuwe verrassende toe schrijvingen opleveren belangrijk is: de jeugd leert hier alle j aspecten van het „moderneorkest kennen, modem dan in die zin. dat het voor de ouderen alweer volkomen ver- trouwd is geworden. Wat Ravel hier op sprookjsachtige wyze orkestraal voor- I tovert stempelt hem tot een der croot-1 sten, een. die de harp op wonderbaar- lyke wijze doet opgaan in liet instru- hing van allen, die in de jaren 1940—'45 als gevolg van het oorlogsgeweld om het j 1 i.-leven zijn gekomen. Op verroek van het Gemeentebestuur wordt die bijeenkomst hier ter stede georganiseerd onder auspiciën van de Stichting Dodenherdenking en zal zij be<taan uit een samenkomst in de grote Stadsgehoorzaal, gevolgd door een stille tocht langs het tydclyk monument aan de Steenstraat met de mogelijkheid voor verenigingen en particulieren tot het leggen van kransen en bloemen. mentale gewaad, ontroerend en boeiend. Margot Broeders is een musicienne., die alle geheimen van haar koninklijk i instrument doorgrond en alle mvsteries ■an Ravel. Een stormachtig applaus viel haar ten deel Ten besluite: Tschalkowskvs Ouver ture 1812. daterend van 1881. in op dracht geschreven ter inwijding van een nieuwe kathedraal te Moskou, bezingend RESTAURATIE SCHOTTENZAAL 1 de overwinning op de Napoleontische j legers aan de Berezina 1812 In grote bezetting hanteert Tschalkowsky hier OP TIJD GEREED Dat thans door een ingrijpende tauratie van de Schottenzaal, waartoe de raad indertijd ook een belangrijk krediet ter beschikking stelde, de ten toonstelling in een aan de eisen des de Rembrandl-tentOOnstclllUg ZOI tijds aangepaste modern, «positie- „,orrffn klinkt thans nog I ruimte gehouden kan worden, stemt de heer Van Wessem eveneens tot ..het lied van de arbeid grote voldoening. (Foto L.D./Van Vliet.) in verband met de veemarkt niet in de morgenuren plaats vinden, doch des middags om 3 uur. De leerlingen van alle zesde klassen van alle openbare en bij zondere lagere scholen zullen op dat tijd stip nabij het houten kruis samenkomen In de Schottenzaal waar straks j «•>-?, S5"' *a'™ Leden van K en G zullen zorgen voor een passende omlijsting van trom geroffel en hoorngeschal. De herdenking door de schooljeugd zal De avondbijeenkomst in de grote Stads gehoorzaal, die om stipt kwart over zeven aanvangt, wordt ingeleid door het luiden van de Bourbon en alle Leidse kerkklok ken gedurende het tijdvak van kwart vóór tot kwait over zeven Vervolgens zullen de klokken ter inleiding en afslui ting van de algemene 2 minuten stilte weer luiden van 7.588 uur en van Aan het programma wordt medewer king verleend door het Toonkuns P-orkest onder leiding van Henk Geirnaert, dat de avond zal openen met de ouverture uit de Suite in G-dur van Gabr. Ph. Telemann. Na gemeenschappelijke zang van „Wilt heden nu treden", zal als eer ste spreker ds. D. J Vossers. Hervormd predikant te dezer stede, het woord voe ren, waarna het Toonkunstorkest de Elegie voor violoncel en orkest van Ga briel Fauré ten gehore brengt. Enne van Ham zal de solopartij ver tolken. Vervolgens voert pater A van Schalen O.FM. pastoor te Leiden, het woord, wiens rede wordt besloten met het gemeenschappelijk zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus, Te klokslag 8 uur volgen dan twee minuten stilte, waarna het zesde couplet van het volkslied wordt gezongen. De bekende voordrachtskunstenares Nel Oosthout. declameert „De confe rentie der dieren" van Erich Kastner. waarna de plechtigheid, na een kort tussenspel door het orkest, wordt beslo ten met het gezamenlijk zingen van Valerius' „Bede voor het vaderland" STILLE TOCHT De deelnemers aan de Stille Tocht ge lieven zich uitsluitend langs Noordeinde, Haagweg en Rijnzichtbrug te begeven naar de Morsweg alwaar in volgorde van aankomst de opstelling plaats vindt. Precies om 9 uur begint dan het défilé. Vertrouwd riiag worden, dat ook dit jaar weer velen zich geroepen zullen voelen aan deze stille hulde deel te nemen om aldus uiting te geven aan hun eerbied en dankbaarheid, jegens allen, die voor Vrij- i heid en Vaderland het offer van hun leven gaven. Oud en jong. arm en rjjk. zijn daar- i bij in gelijke mate welkom, waarbij men 1 er wel tekening inee dient te houden dat dit défilé geen kykspel is. zodat het )aan- publiek door een pohtie-afzetting opeen dingsplan. tmg ook als toneel kan worden gebracht. Waarbij de klemtoon dan moet worden gelegd op een uitmuntende bezetting. Aan het publiek stelt het de hoogste eisen: men moet met de grootste aan dacht van het begin tot eind het ge geven volgen zonder enige kans op ver ademing. Het gegeven is te bestempelen als: tragedie van het geweten! Het is de fi guur van Temple Drake, die boven alles domineert. Ais jeugdige studente is zij in een dronkemansnacht na een aanrij ding terecht gekomen ln een bordeel. Na haar kortstondig verblijf daar, dat haar verdorven natuur eerder prikkelde dan afstootte, huwt zij met de man. die de aanrijding veroorzaakte en zich daartoe verplicht gevoelt, dus de liefde blijft bui. ten staan. Twee kinderen spruiten uit dit huwelijk, al betwijfelt de man of hij wel de vader van het oudste is. Het verleden blijft Temple parten spelen en als een chanteur optreedt, wil zy met deze haar huis verlaten. Dit stuit echter op hevig verzet van de negerin Nancy, die Tem ple „om te praten" uit het bordeel heeft meegenomen. En als niets baat. gaat Nancy over tot een wanhoopsdaad: zij wurgt het jongste kind. Daarvoor wordt zij ter dood veroordeeld: haar verdediger een oom van Temple's man. staat mach teloos, doch wel weet hy Temple te bren gen tot een bieoht bij de gouverneur van de betrokken staat, een biecht, die daar de betrokkene geen loutering brengt. Evenmin doet dat de laatste ontmoeting met de ter dood veroordeelde aan de vooravond van de voltrekking van het vonnis. Faulkner toont zich in beide scè nes de moralist van het negativisme met met het fatalisme van de oudheid. Tem ple Drake kan zich de verlossende zeker heid niet verwerven ln tegenstelling tot de simpele van geest, die de negerin is en die zich verlaat op het „geloof", doch niets weet te antwoorden op de vraag van Temple: waarin. Temple zal blijven in de hel van de gewetenswroeging zon der oplossing voor haar lijden. Ziedaar de inhoud van dit op zich zelf belangnjke gegeven. Niet zoals het dra ma het verwerkt n zeven taferelen, maar in meer geconcentreerde vorm. Teferelen zonder veel handeling alleen de flash back maakt in zekere zin een uitzonde ring maar geladen van spanning in taal en schets ven het te verwerken thema. De biecht wordt door het hei- haalde ingrijpen van de oom-verdediger en gouverneur wat gerekt, de laatste ontmoeting ln de gevangenis wat zwak door de spraakzame cipier, die zelf er kent: ik praat te veel. Summa summarum: o.i. een niet te sterk toneelwerk, dat echter toch door innerlijke spanningen weet te boeien en stof levert voor nabeschouwingen na het te hebben gesavoureerd In de serie Populair Toneel van K. en O. hoort het derhalve niet direct thuis, maar niettemin is het zeker alleszins te loven, dat K. en O dit stuk brengt. Zoals gezegd: veel. zo niet alles, hangt af van de opvoering. Welnu, de Haaese Comedie heeft onder regie van Karl Guttmann er een juweeltje van toneel spelkunst van gemaakt. Misschien nog iets te statisch en te zwaar beklem toond. maai- als geheel toch prachtig verzorgd tot in de finesses. M.vra Ward maakt van de figuur van Temple Drake met haar vele facetten een niet te ver geten creatie. Zy bespeelt alle klavieren van de menselijke psyche met innerlijke warmte Mooi getroffen is ook de ramp zalige negerin van Elisabeth Andersen. Albert van DaLsum is vooral te bewon deren in zyn stil spel als oom-verdedi- ger; hij was niet altijd goed verstaan- baai'. Jan Retel. Gijebrecht Tersteeg. Coen Flink en Henk van Buuren vullen in de ondergeschikte rollen mooi aan. Jammer, dat Guttmann waarschijn lijk heen gaat Na afloop werd de spelenden een warme hulde gebracht uit de niet zo goed als anders bezette Schouwburg. M. OEüSTdEfiS i Bl'RGERI.IJKE STAND Geboren: Elisabeth A., dr van J Noor- duljn en A W Mulder; Aan D zn van A. D. Tolsma en T. J. Hoogenboorn; Hendrik, zn van H. Vlanen en H C. de Heer. Ondertrouwd: A. M. Speulman. 27 Jr en P. C. M Hoffmann. 23 Jr: W Star, 25 Jr en M. Verhaar. 24 Jr. Getrouwd: A M. van Kins en G. M. J. Zandbergen: J R. Roorda en E. van Delft; J. Glasbergen en G. Breedyk. flinke afstajid gehouden zal worden. I Vanzelfsprekend wordt het auto-ver- I keer gedurende deze stille tocht omge- leid en het tramverkeer op dit traject stilgelegd. Officiële publikatie VERORDENING OP HET BOUWEN EN SLOPEN. Burgemeester en Wethouder* van Lelden brengen ter openbare kennis, dat van he den af gedurende drie maanden op de Se cretarie dezer gemeente (afdeling Open bare Werken I voor een leder ter inzage ligt de door de Gemeenteraad ln zijn ver gadering van 19 december 1955 vastge stelde verordening houdende wijziging van de verordening van 12 oktober 1905 (Ge meenteblad no. 25) op het bouwen en ■enGtaande verordening houdt voor schriften ln betreffende de bouw van schuilkelders ln meergezlnahulzen van tenminste drie woonlagen. Leiden 19 april 1956. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Weth. lo-Burgemeester. J C van Schalk de Secretaris. J. Bool. UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis dat de Gemeentraad In vergadering van ie april l»56 heeft bepaald, dat voor het gebied, begrensd door de beetaande bebouwing ten noord- oc*ten van de Rljnsburgerweg. de Hout- Kom waaruit men laan- de Maredijk en de spoorbaan, met diént te houden ""««tering van het gebied begrepen in dient te nouaen i het uitbreidingsplan Lelden—Boerhaave- herziening van het ultbrel- asttesteld bij raadsbesluit v 6 november 1933 sedert gewijzigd, word' ••oorbereld. Lelden, 19 april 1956. De Burgemeester voornoemd J C. van Schalk Weth. lo.-Burgemeester.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3