Parijse „Temps" weer verschellen: frontale aanval op „Le Monde" Kleine Nederlandse gemeente kan alle Monagasken onderbrengen Zuid-Nederland won in matige wedstrijd van Luxemburg Na sensationele laatste minuten won YCS van Roodenburg: 3—2 DONDERDAG 19 APRIL Franse grote ondernemers hopen het te tvinnen van Beuve-Méry (Van onze correspondent in Parijs) Heel Parqs grijpt in de kiosken naar de eerste nummers van een nieuwe courant, ot liever gezegd een herboren oude krant. Le Temps de Paris. Want de oude Temps, voor de oorlog spreekbuis van de Quai d'Orsay (het departement van Buitenlandse Zaken), in de oorlog spreekbuis van de Duitsers, na de oor log tot zwijgen gebracht wegens collaboratie, is herleefd Een groep Franse groot-industriëlen heeft anderhalf miljard francs en een aantal bekende journalisten bijeengebracht en is de riskante proefneming be gonnen, die het uitgeven van een nieuwe krant tegenwoordig Is. De hele Parijse journalistieke wereld heeft al weken gezoemd van de grote kranten-oorlog, die op komst zou zijn. Want algemeen was en is men van oor deel, dat de financiers van Le Temps het op Lc Monde hadden gemunt, het blad van Hubert Beuve-Méry, dat eigenlijk de enige kwaliteitskrant van Frankrijk is. Zal klein kwaliteitsblad het gaan verliezen Wat men ook om politieke redenen tegen Le Monde kan hebben, zijn scru puleuze onafhankelijkheid is nooit in het geding geweest. Dit serieuze, voor- treffëlijk ingelichte blad is niet rijk en zijn uit vrijwel sterren bestaande re dactie wordt dunnetjes betaald. Maar geen enkele directe of indirec te poging tot beïnvloeding heeft ooit vat gekregen op Beuve-Méry's ploeg en dat in een land. waar financiële "bij stand van buiten aan journalisten niet bepaald tot de uitzonderingen heeft behoord! Zo bleef Le Monde onafhan kelijk van regering of andere belangen groepen en stak menige spaak in me nig wiel. Dit heeft menig machtig man in Frankrijk verdroten. En vermoedelijk mede daarom heeft thans de grote groep grote ondernemers de frontale aanval ingezet. Men kan althans moeilijk aannemen, dat zij het op het pers-imperium van Pierre Lazareff hebben gemund. want de twee avondbladen France Soir en Paris Presse zijn harde noten om te kraken. Bovendien heeft Lazareff er voor alle zekerheid nog maar eens een publiciteitscampagne voor France Soir met een half miljoen gulden aan prij zen tegenaan gegooid. Reden tot verbazing Als het werkelijk tegen Le Monde moet gaan, dan geeft het eérste num mer van Le Temps overigens reden tot verbazing. De redactionele formule van Philippe Boegner. die Le Temps leidt, lijkt zeer eenvoudig: gematigd conser vatief. serieus, maar nooit vervelend, opwindend maar nooit onjuist. Zij is echter tevens moeilijk te verwezenlijken. En Le Temps schiet er zowel in zijn eerste nummer als in zijn proefedities nogal ver naast. Zijn kleine formaat is dat van de Britse en Amerikaanse ..ta bloids". De opmaak met enorme koppen en foto's over de gehele pagina's ook. Maar die opmaak is slecht uitgebalan ceerd. veel geschreeuw en weinig wol en de stijl van het blad haalt nergens de. zij het dan vulgaire, puntigheid van de Angelsaksers. Enige binnenpagmas be vatten het politieke nieuws en zijn rus tiger gecomponeerd. Wie wil weten hoe. behoeft slechts de binnenpagmas van Le Monde op te slaan, want die zijn net zo. alleen beter. In zijn veertig pagina's heeft Le Temps alles tegelijk willen zijn met averechts resultaat. Om niet vervelend te zijn geeft het ernstig nieuws in de trant van een sensatieblad en om niet sensationeel te doen dist het opwinden de zaken op zoals de Times dat zou doen. Dit bewijst echter eigenlijk al leen. dat er meer nodig is dan veel geld om een echte krant te maken. Dat wist de redactie van Le Monde natuur lijk allang en daarom werd er gisteren vriendelijk geglimlacht in de Rue des Italiens. Voor de 16e maal! Maandag a.s. verkoop van zomerzegels Maandag a.s. begint dit jaar zal dat het 16de jaar zijn! de verkoop van zomerzegels. Voorlopig is de laatste dag van uit gifte gesteld op 22 juni, maar de Stichting „Comité voor de Zomerze gels" hoopt dat de verkoop zal mogen voortduren tot en met 15 juli a.s., waarop Rembrandt 350 jaar geleden geboren werd. Evenals andere jaren zal 25 Cr van de opbrengst weer onder de provincies verdeeld worden voor eigen maatschappelijk werk, volksge zondheidszorg en culturele belangen. Bjj het vaststellen van het bedrag, dat elke provincie toekomt, zal wederom rekening gehouden worden met het zie lental en de oppervlakte De zomerze gels 1956 werden ontworpen doorde grote Nederlandse schilder Rembrandt van Rhijn. De PTT heeft een vijftal etsen van Rembrandt uitgezocht en daaruit telkens een detail gereprodu ceerd. Verder worden in het kader var de zomerzegel-actie aantrekkelijke brief, kaarten verkocht, waarop reproducties van de eisen van Rembrandt, waaruit een onderdeel op de zomerzegels staat afgebeeld. 6% loonsverhoging in zuivelindustrie Gisteren is, na ampel overleg tussen partüen bq de collectieve arbeidsover eenkomst voor de zuivelindustrie, overeenstemming bereikt over de wij ziging van de C.A.O. voor de zuivel industrie per 1 mei a.s. Dc nieuwe C.A.O. zal een looptijd hebben van twee jaar. In deze C.A.O. wordt vast gelegd een verhoging van de vakan tietoeslag van 2 tot 4Cf, alsmede verhoging van de lonen met 6Cr. Daarnaast wordt op het stuk van de secundaire arbeidsvoorwaarden gebruik gemaakt van nog enige beschikbare ruimte. Met name zullen onder voorbe houd van goedkeuring door het College van Rijksbcmiddelaars enkele kleine wijzigingen tot stand worden gebracht. Deze zijn: a. handhaving van het uur- loonverschil van 10 cent tussen de eer ste en de vijfde gemeenteklasse, b. het vaststellen van het dagelijks arbeids- raam op 6 tot 18 uur gedurende het hele jaar, c. het betalen van overwerk aan chauffeurs voor de uren. liggende boven 51 uur per week. en d. verhoging van de toeslag voor twee-ploegendienst van 5 op 7'^%. Ten slotte werd nog overeengekomen het bestaande aantal vrije halve dagen met zeven uit te breiden, zulks onder handhaving van de overige hiermede samenhangende bepalingen. Op een en ander zal ten spoedigste de goedkeuring van het College van Rijksbemiddelaars worden gevraagd. Stijging rundvleesprijs verwacht i Tijdens èen gistermorgen gehouden openbare vergadering van het bestuur van het produktschap voor vee en vlees, heeft de voorzitter, de heer Joh. de Veer, gesproken over een te ver wachten stijging van de prijs van het rundvlees. Naar zijn mening zal de Nederlandse consument minder rundvlees moeten gaan gebruiken om te voorkomen, dat de prijs van het rundvlees dezelf de hoogte gaat krijgen als b.v. in België. Medegedeeld werd. dat de slagersoe- drqven binnenkort de prijzen van de fijnere vleessoorten zullen gaan op trekken. om deze aan te passen bij de hoge inkoopprijs. De heer De Veer zeide. dat met be trekking tot de rundvleespositie een taak voor het produktschap is wegge legd. die naar zijn mening geen wijzi ging in het beleid van het produktschap behoeft te betekenen. De toekomst zag de heer De Veer niet zo somber ln, gezien een verschuiving die merkbaar Is van de melkveehouderij naar de vleesproduktie. Een regelmatige pro- duktie van rundvlees Is daardoor, volgens hem. voor de toekomst wel ge waarborgd. De export van baconvarkens naar Engeland gaat nog steeds voort, zo werd meegedeeld. Ook zijn spektransacties gesloten met landen achter het ijzeren gordijn. Deze spekexport neemt een behoorlijke omvang aan. Het produktschap voor vee en vlees besloot aan het Instituut voor veeteelt- kundig onderzoek T.N O. een subsidie van f. 10.000 te verlenen OP LAAN VAN MEERDERVOORT GEDOOD Onvoorzichtig oversteken op de Laan van Mcerdervöort te Den Haag heeft gistermiddag het leven gekost aan de 34-jarige mevrouw A. C. T. Koch. Op de hoek Laan van Meerdervoort—Hoef bladlaan kwam zij vanachter een ge parkeerde auto vandaan op het moment dat een personenauto uit Rijswijk, met vrij grote snelheid over de Laan van Meerdervoort in de richting stad reed Mevrouw Koch werd oven eden en kreeg een schcdelbasisfractuur. Zij bleek bij aankomst in het ziekenhuis te zijn overleden. Een beeld van de ltuwelijksplech-\ luisteren Prins Rainier en Grace I akte tekenen. Op de achtergrond tigheid in de troonzaal van het Kelly naar de woorden, die worden familieleden van de bruid en prinselijk paleis te Monaco. Ernstig gesproken voor zij de huwelijks-1 bruidegom. Spoorkaartje voor hen, die hun laatste cent in Monte Carlo hebben verspeeld! In het kleine vorstendom Monaco, dat nu zo sterk in dc belangstelling staat, wonen niet meer dan ongeveer twintigduizend mensen, van wie slechts enkele duizenden eigenlijke Monagasken. De oppervlakte van het landje be draagt slechts 150 ha en het aantal „plaatsen" in dit „rijk" is drie: Monaco zelf, La Condamine en Monte Carlo, waar, zoals algemeen bekend, de speelbank is gevestigd. De bewoners van Monaco hopen, dat het huwelijk van Prins Ralnier niet kinderloos zal blijven, want, ingevolge het verdrag dat het kleine staatje In 1861 met Frankrijk sloot, wordt Monaco bij Frankrijk Ingelijfd, „indien dc regerende vorst sterft zonder opvolgers na te laten". En zou Monaco inderdaad worden ingelijfd, dan zouden de bewoners belasting moeten gaan betalen, waarvan zij nu zijn vrij gesteld! Ziehier de allerminst romantische achter grond van veler belangstelling voor het huwelijk van de Prins en dc Ameri kaanse filmster. GESCHENK VOOR GETROFFEN BOLLENKWEKERS IN ZUID-FRANKRIJK De voorzitter van de ..Franse groep" van de Bond van Bloembollenhandela ren te Haarlem en de directeur van het produktschap voor siergewassen bieden vandaag te Parijs een geschenk aan in de vorm van een miljoen gladiolenknol- len ter waarde van 7 miljoen frank aan de Franse federatie van tuinbouwers en boomkwekers. Het geschenk is bedoeld als tegemoet koming in de zeer ernstige schade, wel ke bollenkwekers in het zuiden van Frankrijk als gevolg van de vorstpe riode hebben geleden en tevens als blijk van waardering voor de grote steun, die ons land tijdens de waters nood o.a. ook uit Frankrijk mocht ont vangen. Te veel bravour in eerste helft Groot overwicht van zuidelijken na rust Het Zuidnederlandse elftal heeft, in de serie wedstrijden tegen Luxemburg voor het eerst met scml-profs spelend, gisteren in Den Bosch weer eens een overwinning op het amateurelftal uit het Groot Hertogdom behaald, nadat twee voorgaande duels tegen deze ploeg in nederlagen waren geéindigd. Overi gens speelde Zuid-Nederland niet met acht internationals in de gelederen, zo als was aangekondigd, aangezien de beide backs Wiersma en Kuys wegens blessures verstek moesten laten gaan. Zij werden respectievelijk vervangen door Van der Hurk (VVV) en Klaus van Helmondia. Deze Invallers hebben niet veel gelegenheid gekregen om te tonen wat zij in een (semi-) interlandwed strijd waard zijn, om de eenvoudige reden, dat de zuidelijken - vooral in de tweede helft - zo sterk in de meerderheid waren, dat de Luxemburgse amateurs slechts tot zeer schaarse aanvallen konden komen. Dat het Zuidnedcrlandse team zijn tegenstanders zo zeer overvleugelde wij" echter niet zeggen dat het ook een pri ma wedstrijd ten beste gaf. Stellig speelde, vooral in het begin, onder schatting van de tegenpartij een nega tieve rol in de verrichtingen van de ploeg. Deze formatie, met een kern van spelers, die de Belgen, mitsgaders we reldkampioen Duitsland had verslagen, wilde nu blijkbaar wel eens laten zien hoe voetbal gespeeld diende te worden. Talrijke aanvallen, met bravour opge zet bleven echter onafgewerkt. Er wérd op het beslissende ogenblik slecht ge plaatst en nog slechter geschoten De eerste speelhelft bleef daardoor kleur loos en zonder enige spanning. De wat lichte maar snelle en qverige Luxem burgers met de binnenspclers Konter en Letsch en verder doelman Mlchaux als beste spelers, konden aanvankelijk de Hollandse „leeuw" wel aan. Na de rust. toen in de Zuidnederlandse ploeg de op stelling en de instelling (er werd nu serieuzer gespeeld en veelvuldiger ge schoten) was gewijzigd, werden de dap pere Luxemburgers geheel overspeeld. Door hun verbeten verdedigen (en ook wel door een te gering blijvende schot vaardigheid in de Nederlandse ploeg) hielden zij de nederlaag echter beperkt tot de voor hen zeker eervolle cijfers van 31. Na de kleurloze eerste helft, waar over weinig valt te vertellen, kwam - zo als gezegd - het Zuidnederlandse elf- tal ha de rust met een gewijzigde op stelling in het veld. Appel was naar de midvoorplaats verhuisd. Overbeekc speelde rechts buiten en Koopal linksbuiten Dit bracht direct veel meer vaart in de voorhoede. Reeds in de eerste minuut moest rechtshalf Caldarelli Brooymans met een te zware tackel tot staan bren gen en de Hongaarse scheidsrechter Zsolt gaf terecht een vrije trap. Appel zette zich achter de bal. Koopal liet de voorzet listig lopen voor Van Beurden, die met een keihard onhoudbaar schot de score opende (10) Tot ere van de Luxemburgers moet worden gezegd, dat die voorsprong geen ■olie minuut duurde. Na een aanval waarop een pass van rechtsbinnen Kon ter volgde, bleef keeper De Munck staan voor vermeend buitenspel. Linksbinnen Letsch trok zich daarvan niets aan en knalde de bal koelbloedig langs onze nationale doelman (1-1). Luxemburg maakte kort daarop nog een buitenspel goal. maar daarna was het praktisch afgelopen met de aan vallen van de gasten. Onze landgeno ten hervatten hun offensieven en sehoten van Appel, Koopal. v. Beur den, en vaak van reehtshalf Noter- mans vlogen Miehaux links en rechts om de oren. De Nederlandse druk werd steeds heviger en dit culmineer de In de 22e minuut ln een fraai doel punt uit een kopbal van Brooymans, die een hoekschop van Koopal uitste kend benutte. (21). In de 30e minuut moest de zwaar be proefde rechtsback Brenner zich la ten vervangen door Pascucci. Nadien hebben de Luxemburgse aanvallers zich vrijwel niet meer op de Nederlandse helft, vertoond. Hun hulp was te zeer nodig in de verdediging, die tenslotte geheel tot paniek voetbal was verval len. Ondanks die extra versterkingen slaagde Van Beurden er in de 35e mi nuut. na een vrije trap. nogmaals in met een zestienmeterschop het net te vinden '31). (Ingez. Med.-Adr.) Concours hippique te Nice Het te Nice gehouden springconcours l'Americaine om de Grote Prijs van de Cote d'Azur is gewonnen door de Spaanse ruiter Carlos Figueroa. Van de Nederlandse deelnemers bereikte W. G. Hendrickx met „Byou" het beste resul taat, Hij eindigde op de zesde plaats. Prins Rainier is verwoed postzegelverzamelaar De naam van het vorstendom stamt uit de 5de eeuw voor Chr.. toen het gebied een Griekse kolonie was. die de naam droeg van Herculls Monoeci. waaruit het woord Monaco is ontstaan. Later verwierf de Italiaanse familie Grimaldi zich het gezag over Monaco, een bewind dat eeuwen duurde. Het kon echter niet uitblijven dat Monaco ook eens onder Frans gezag zou komen en dat gebeurde in dc 18de eeuw Monaco bezat toen nog niet de faam van thans en het leverde dan ook bitter weinig voordeel voor de Fransen op. De uit stekende olijven, citroenen en sinaas appels die er groeien bezat Frankrijk zelf ook in voldoende mate. zodat het eigenlijk weinig met Monaco kon aan vangen. Toen Monaco, op Frans verzoek, dan ook twee dorpen aan Frankrijk afstond, herkreeg het ln ruil daarvoor zijn onafhankelijkheid die het tot op onderbreking in de laatste oorlog toen I de Duitsers het bezet bielden Ondanks zijn onafhankelijkheid is Monaco toch zeer nauw met Frankrijk verbonden. Prins Rainier vocht in 1940 ln het Franse leger, de taal van het vorstendom is Frans en de posterijen en spoorwegen worden door Frankrijk bestuurd, hoewel het land zijn eigen postzegels bezit, die trouw door Prins Rainier worden gekocht, want hij is een verwoed postzegelverzamelaar. Prins Rainier III wordt door zijn on derdanen. die men zonder moeite in een Nederlandse gemeente als D~ Bilt onder - kunnen brensen. vaak Prince bank ,ls .dc «me economische Zilveren Molentoernooi (Van een onzer verslaggevers) De eerste finalist in het Zilveren Mo lentoernooi van LFC kwam gister avond uit de bus! Het was het Haagse VCS. dat zieh plaatste door een ver diende. doch weinig overtuigende 3-2 zege op Roodcnburg. Ondanks het strekt aan hen. die hun laatste cent aan de roulette hebben verloren! De speel- kurk. S'amiSFgenöéSÏ'Hi, kïmi In'lSM «""ar vorstendom °P «ijlt maar op de troo!. toen hi) iun grootvader heden heeft bewaard, met een korte directie gratis i MO\flCO-HET RUK VAN PRINS RAINIER opvolgde en verkreeg daarbij meer adellijke titels dan zei fs de Koningin van Engeland bezit! Zijn inkomen verkrijgt de Prins voor het grootste deel uit de speelbank van Monte Carlo, waar jaar lijks fantastische bedragen omgaan. Deze speelbank ls wereldberoemd, al het alleen maar om het feit. dat de spoorkaartje ver ondanks deze faam is liet dc inwoners van Monaco zelf ten strengste verboden om ook maar het kleinste gokje te wagen. Als een Monagask roulette wil spelen, moet hij naar Italië of Zwitser land gaan om zijn goklust te bevredi gen. De speelbank van Monte Carlo dateert reeds uit het jaar 1856. maar werd pas later beroemd toen de Duitse kelner Blanco ten tonele verschoten en de speelbank maakte tot wat deze nu is. Het is minder bekend, dat de rechten van Prins Rainier op de troon worden betwist door graaf J. de Chaumont la Force, die meent dat hq meer rechten kan doen gelden dan Prins Rainier. Hij maakt echter bitter weinig kans zodat niemand zich daar veel zorgen over maakt, met uitzondering van de graaf zelf. Geen duurdere sigaren (Van onze parlementaire redacteur) Dc aecUns van sigaren is in mei 1953 tqdelqk verlaagd. De Tweede Kamer heeft gistermiddag met algemene stemmen het besluit genomen deze verlaging een blijvend karaker te ge ven. Dat scheelt gemiddeld 5 cent per sigaar. De tijdelijke vrijstelling van omzet belasting voor sigaren dateert van 1 de cember 1950 Gistermiddag heeft de Tweede Kamer besloten deze vrijstelling die 28 mei as. zou eindigen, te verlen gen tot 1 januari 1959 Dat scheelt ge middeld 2 cent per sigaar, In totaal blijven de sigaren dus ge middeld 7 cent per sigaar goedkoper. feit dat na de rust dc eerste klasser aanmerkelijk beter voetbalde dan Van Polancn c.s. kwam VCS maar net met de hakken over dc streep, omdat Roo dcnburg in de laatste sensationele mi nuten van deze rijkelijk tors gespeelde wedstrijd de kans voorbij liet gaan om via een penalty de balans in even wicht tc brengen. De blauwzwarten die in de eerste helft geenszins de minderen waren van de met drie invallers spelende Hage naars stonden steeds op winst Bai t Ou- werkerk het na 12 minuten 10 opte kenen. Vijf minuten later moest de Roodenburgkeeper fde invaller-doelman Keereweer) de bal uit het net halen, na een goed en hard ingeschoten vrije trap van rechtshalf Roos 1—1Wederom kwamen de blauwzwarten voor door een goed doelpunt van de naar binnen ge komen Chouffour (21 en had kort voor de thee doelman Keereweer geen steek laten vallen dan had Roodenburg gaan rusten met een verdiende 2-1 voorsprong Het schot van Barendse ging via de handen van Keereweer over de lijn: 22 dus! Na de hervatting speelde VCS beslist beter dan onze stadgenoten en de ver dediging kreeg druk werk Het spel was er Intussen niet „zachter" op geworden en aan beide kanten werd nogal eens te hard van leer getrokken. SENSATIE Kort voor het einde bezweek de uit stekende Leidsc defensie en Barendse deponeerde, vla dc staander. 32 in de Roodenhurg-touwen. VCS dacht zich nu zeker van de winst, maar de Leidse Houtbewoners kwamen terug en toen bq een goede aanval over rechts Chouffour werd „geveld" wees,1 ondanks heftige VCS-protesten arbi ter Van Tuijl (die zeer matig leidde) naar dc witte stip. Terecht overigens! Na véél geharrewar ging Guldcmond uiteindelijk onder moeilijke omstan digheden zijn aanloop nemenen schoot de bal wél ln de hoek, maar te zacht, zodat doelman Van Kooien kon redden. Zo ontging Roodenburg een gelijkspel, al valt op deze Haagse zege niets anders te constateren dan: ver diend! Reims in finale Europabeker De voetbalwedstrijd te Edinburg om de Europabeker tussen Hibernian, uit de eerste divisie van de Schotse league en Reims, is door Reims met 1—0 gewon nen. nadat de rust met 0—0 was inge gaan. Hierdoor heeft Reims zich gekwa lificeerd voor de finale van de Europabe ker. De eerste wedstrijd tussen Reims en Hibernian hadden de Fransen reeds met 20 gewonnen. Zq zullen in de finale uit komen tegen de winnaar van de wedstrijd Mllaan-Real (Madrid). Weinig lichtpunten in oefenwedstrijd amateurs De gisteravond op het VUC-terrein ge speelde oefenwedstrijd tussen twee bondsploegen van amateurs met het oog op de landen wedstrijd tegen Schot land op 30 mei a.s. heeft de keuze commissie niet veel wijzer kunnen ma ken. Op niet minder dan twaalf plaat sen waren de teams gewijzigd en ook het spel was weinig interessant. Het B-team won met 21. Het enige doelpunt van het A-elftal kwam even voor het einde, toen Duran werd gehin derd door onze stadgenoot Heymans (LFC) en de Quick-doelman daardoor misgreep op een hoog voor zqn doel ge plaatste bal. WIELRENNEN Antwerpse Driedaagse De tweede rit van de Driedaagse van Antwerpen werd gewonnen door de Belg Van Looy. die de 200 km aflegde in 5 uur 14 min 55 sec Onze landge noot Wim van Est eindigde op de vijf tiende plaats in. 5.19.26. Een ploegenrit over 15 km. welke daarna volgde, werd gewonnen door de ploeg waarin Wim van Est is opgenomen. Het algemeen klassement luidt: 1. Van Loov (B.) 10 uur 43 min. 52 sec.. 2. Impanis (B 10 uur 46 min. 58 sec3. De Bruyne <B 10 uur 47 min. 38 sec.. 5. Van Est <N 10 uur 48 min. 11 sec. 4 Vannitsen (B.) 10 uur 47 nnn. 23 sec.. 6. Schotte (B.) zelfde tijd. 7. Mauser (IE) 10 uur 48 min. 58 sec. Nederlandse ploeg naar Ardennen-weekeinde Wagtmans. De Groot, Van den Brekel Nolten. Van Breenen en Hinze zullen deelnemen aan het traditionele Arden nen-weekeinde. Op 5 mei staat de weg wedstrijd de Waalse Pijl op het pro gramma. op 6 mei volgt de wedstrijd Luik-Bastenaken-Luik. Kees Pellcnaars ziet deze beide wedstrijden als een uit stekende voorbereiding voor de Ronde van Frankrijk. HOCKEY Nederland niet in toernooi om Europese beker Het Nederlands hockeyelftal zal niet deelnemen aan dc wedstrijden voor de Europese beker. Voor deze competitie bestaat bij de sterkere hocke.vlanden van Europa weinig belangstelling. Tot nu toe hebben zich vier landen aange meld: Zwitserland, Frankrijk, Egypte en Tsj. Slowakqe. Kristen rechtsbuiten in Nederlands hockeyteam Als rechtsbuiten van het Nederlandse hockey-elftal voor de wedstrijd tegen Wales, welke zaterdag a.s. te Amstelveen wordt gespeeld, is Kristen van DKS aangewezen. Reserves zijn: Honnebier (BMHC), Marres (Laren), Hooghlemstra (SOHC) en Van Erven Dorens (Laren).

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 11