3 tabletten Lux Toilet Zeep I//voor 89 et. Zestig jarig bestaan N.C.S.V. ook in Leiden herdacht Ned. Blindenbond bestaat 60 jaar VERKOOPSTER JONGENS en MEISJES GEHUWDE DAMES VEILING KATWIJK EN OMSTREKEN een veilingemployé WOENSDAG 18 APRIL Bijeenkomst in groot auditorium Ter herdenking van het zestig jarig bestaan van de Nederlands Christen Studenten Vereniging, werd gistermiddag In Leiden In het groot-auditorium der Universiteit een bijeenkomst gehouden, waar het woord gevoerd werd door prof. dr. A. E. Loen, die In het jaar 19 19 praeses is geweest van de NCSV. af deling Leiden. Er bestond voor deze bijeenkomst flinke belangstelling. De i heer J. van Dam. sprak allereerst een begroetingswoord, in het bijzonder tot de hoogleraren, de vertegenwoordigers van de verschillende studentenvereni gingen vertegenwoordigers van de NCSV uit andere universiteitssteden en de algemeen secretaris van de NCSV. ds. Witteveen Voorts wees de heer Van Dam er op dat de NCSV in deze tijd staat om getuige te zijn van Jezus Christus Vroeger was de situatie ge heel anders, toen was de wetenschap bepaald door het Christendom, maar in deze tijd trachten vele moderne men sen zich los te maken van het Christen dom. De NCSV is geen kerk en wil zich ook met binden aan een bepaalde kerk: zij wenst wel naar de kerk. on verschillig welke, toe te werken, aange zien men van mening is dat Christèn- zijn niet mogelijk is zonder bij een kerk te horen. Ook in dit opzicht, denkt de vereniging dus oecumenisch: alleen door wederzijds gesprek kan men be grip voor elkaar krijgen en naar een eenheid toe werken. De NCSV werkt zodoende mee in het groot verband van de kerk. maar in dc eerste plaats is het een studenten vereniging. die in het volle leven der universitaire gemeenschap wil staan. Zij is dan ook verheugd over het con tact met andere studentenverenigin gen. Onderling hebben de leden gespreks- kringen over de bijbel en vele onder werpen. die het dagelijks leven raken. Een belangrijk onderdeel van het werk zijn ook de zomerkampen voor de jon gens en meisjes: alleen al deze kampen zouden het bestaan van de NCSV rechtvaardigen, aldus de heer Van Dam. GRENZEN DER WETENSCHAP Nadat fluitmuziek ten gehore was ge bracht. sprak prof. Van Loen over „Grenzen der wetenschap". Wie zich Christen noemt ziet zich een boodschap in de hand gedrukt en men weet eigen lijk wat er mee te doen. Een boodschap moet immers te juister tijd en plaats afgeleverd worden? Aan wie moet het gebracht worden en op welke wijze en hoe is het te verantwoorden tegenover de wetenschap Staat hier niet de vrij heid der wetenschap tegenover de ge bondenheid van het evangelie. Prof. Loen sprak dan allereerst over de ge- OEGSTGEEST DTTTIM OPENDE HET NIEUWE PAND Ter herdenking van het. ziveren jubi leum vond gistermiddag de ingebruik neming plaats van het nieuwe gebouw van Pharmaceutische industrie en Handelsonderneming Dutim, gevestigd aan de Geversstraathoek de De Kem- penaerstraat. In de morgenuren heeft de perso neels.hef. de heer Boma het woord ge richt tot de directeur de heer A G. Timmermans en hem met zijn echtge note geluk gewenst met het jubileum en de totstandkoming van dit moderne gebouw, waarin het prettig werken is Een fraaie kristallen bokaal ging als geschenk hierbij. In de middaguren is een zeer druk bezoche receptie gehou den in de Beukenhof, alwaar de heer en mevr. Timmermans vele gelukwensen in ontvangst mocht nemen. Tevens was er een schat van prachtige bloemen, terwijl tal van belangstellenden met geschenken kwamen aandragen. Onder de vele aanwezigen zagen wij o.a. de directeur van gemeentewerken, ir. Ph. J. de Ruijter de Wildt namens de Leid- se Ver. van Industriëlen, de professoren Krieger en Blok. J. L Nouwens en M. Elsliof tam ens de r.-k middenstand, mevr. Beukmanv. d. Burg namens de prot. chr. middenstand, terwijl zeer vele zaken relaties uit het gehele land hun opwachting kwamen maken. JAARVERGADERING N.V. INGENIEURSBUREAU. Hedenmorgen vond ten kantore van de N.V. Ingenieurs-Bureau voor Bouwnij verheid te Oegstgeest de jaarvergadering van aandeelhouders plaats onder voor zitterschap van de president-commissa ris, de heer ir. F. J. G. Waller. De aan geboden jaarstukken werden goedge keurd. Besloten werd op de oude aan delen 9% en op de nieuwe aandelen 4%% dividend uit te keren. Jhr. ir. W. Six werd herkozen als commissaris. bondenheid van het evangelie. Het christendom ls een cultuurverschijnsel, en de gebondenheid is dan ook niet die van het christendom, maar van Chris tus. Het evangelie richt zich tot ieder mens op dezelfde wyze en doet een be roep op ons hele zijn, dat reeds tevoren door God is vernieuwd De erkenning van het evangelie is het geloof: een gave van God. die toch niet geheel bui ten de verantwoordelijkheid van de mens staat. De gebondenheid aan God is de zijnsader. waardoor wy vrij ge maakt worden. De wetenschap wil zich vrij houden van een wereldbeschouwelijk stand punt. Kan dc wetenschap echter ob jectief en algemeen geldend zijn, zo als zij wenst. Er zijn inderdaad gren zen aan de wetenschap. In de eerste plaats, aldus spreker, is daar de redelijke vêrantwoording. Elke stap moet verantwoord worden doch dat is niet mogelijk daar men gebruik moet maken van denkbeelden, die be perkt zijn. Bovendien moet men steeds een keuze doen uit het onbegrensde ge bied der kwaliteit en kwantiteit. Ver der zijn er de grenzen die gesteld zijn door de eschatologische objecten, dat zijn die objecten waarvan men het be staan niet kan loochenen maar die men niet in het gezichtsveld kon krijgen zonder wereldbeschouwelijkt te worden, hetgeen de wetenschap juist wil vermij den. Als derde grens noemde spreker die, die gesteld is aan de algemeen gel dende objectivering De vrijheid der wetenschap wordt ge steld tegenover de gebondenheid van het Christendom, doch wanneer men de gebondenheid van de wetenschap stelt tegenover de vrijheid van het Christendom blijkt de eerste stelling niet juist te zijn, aldus spreker. Nadat de heer Van Dam een slot woord had gesproken werd thee geser veerd in de receptiekamer. 's-Avonds was er nog een bijeenkomst in „Alle- mans geest". VOORSCHOTEN DE R.-K. PARTIJEN IN BELGIË EN NEDERLAND „Wat in België is gebeurd moet voor allen een les zijn. Velen hebben zich laten verleiden om op materialistische gronden grote waarden in de waag schaal te stellen, maar de christen bevolking van België houdt thans stand tegen de verdrukking in. Het aantal leerlingen van de bijz. scholen neemt juist thans toe. Het geld dat de staat de scholen onthoudt wordt door de r.-katholieke bevolking, naast de belas ting die ze al betaalt, bijeengebracht. De pijnlijke les die de r.-katholieken in België is gelezen zal leerzaam moe ten zijn voor de r.-katholieken in Ne derland". Dit zei de heer J. Tanghe, lid van de Belgische Tweede Kamer op een verkiezingsbi] eenkomst van de KVP in het R.-K. Verenigingsgebouw. De strijd die socialisten en liberalen in België voor de verkiezingen voerden had als leuzen korte dienstplicht en ouderdomspensioen, maar de werkelijk heid bleek al spoedig pijnlijk toen de regering haar acties ondernam door het opheffen van de gezinspolitiek en het bijzonder onderwijs van haar inkomsten beroofde. De schoolstrijd was en is het meest spectaculair, door het vrijwel stopzetten van de subsidies aan bijzon dere scholen, de diploma-discriminatie en de benoemlngspolitiek. Desondanks tellen de bijzondere scholen nog steeds meer leerlingen dan de staatsscholen. De heer Tanghe gaf ook aan hoe de C.V.P. in België van de meerderheids positie in de Kamer terug kon vallen op haar huidige niveau. De bijeenkomst in het R.-K. Vereni- ngsgebouw was goed bezocht en werd o.m. bijgewoond door de raadsleden, de voorzitter van de statenkring van de KVP en bestuursleden van afdelingen uit de omgeving. Na de pauze werd de KVP-propagandafilm vertoond. WASSENAAR Toneelavond t.b.v. kankerbestrijding Gisteravond werd, evenals vorig Jaar, door de Scliiedainse Toneelvereniging .Utile Dulci" in het Verenigingsgebouw ;en uitvoering gegeven t.b.v. de kanker bestrijding. De avond werd namens de afdeling van de Ned. Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina- fonds geopend door dr. J. H. Jaarsma met een begroeting en o.a. een beroep op de aanwezigen om, voor zover zij dit nog niet waren, lid van de vereniging te worden. „Utile Dulci" voerde op het spel: Afdeling Leiden kwam in Den Burcht bijeen Op 27 mei 1895 werd in Den Haag opgericht de Nederlandse Blindenbond. Deze bond bestaat nu dus ruim zestig jaar. Ter gelegenheid van dit feit kwam de afdeling Lelden gisteravond in de grote zaal van „Den Burcht" In feestelijke stemming bijeen. Medewerking aan deze jubileumavond verleenden o.m. het be kende „Studentencabaret" en het mannenkoor van gemeentewerken o.I.v. de heer H. J. Barentsen. De voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. Blindenbond, de heer J. A. Casteleyn, heette alle aanwezigen har telijk welkom en dankte in het bijzon der de commissie van voorbereiding, be staande uit de heer H. Bassie, directeur van de Gem. Werkplaats, mevr. C. Braggaar-de Does, prof. dr. M C. Co lenbrander, ds. J. van Goudoever en dr. S. Rozemond (de heer Casteleyn maak te zelf ook deel uit van deze commissie) voor het vele verrichte werk, waardoor deze jubileumavond tot stand is kunnen komen. Voor de schriftelijke felicitaties van B. en W„ die bericht van verhinde ring hadden gezonden, toonde de voor zitter zich zeer erkentelijk. Hij gaf ver volgens het woord aan prof. dr. Colen brander. die, na gewezen te hebben op de taak van de oogarts, een korte inlei ding hield over het ontstaan en het voorkomen van blindheid. Prof. dr. Co lenbrander vestigde er de aandacht op, dat bij een blinde of het gezichtsveld te klein is (waardoor deze zich op straat bv. niet meer oriënteren kan) of de ge zichtsscherpte te gering is. Hy noemde het een verheugend verschijnsel, dat het aantal ziekten, dat tot totale blindheid leidt, steeds verminderd. Surekende over de ontwikkeling van de oogheelkunde, die ongeveer een eeuw geleden is be gonnen, wees prof. dr. Colenbrander er op, dat Leiden de plaats is waar voor het eerst hoornvliestransplantaties ver richt werden. Spreker besloot zijn inlei ding met enige aandacht te wijden aan het Brailleschrift en de blindengeleide honden, die hun nut wèl bewezen heb ben. Later op de avond hield ook de bondspropagandist. de heer Joh. van den Berg, een toespraak. Deze vertelde o.m., dat er thans 1200 blinden bij de bond zijn aangesloten, die niets anders willen dan in het volle leven staan. Zij willen niet slechts berusten, maar actief deelnemen aan het maatschappelijk ver keer, ieder naar zyn vermogen. De Ned Blindenbond wil strijden voor de geeste- luke en maatschappelijke belangen van de blinden. Zy is een practische orga nisatie, die met vertrouwen de toekomst tegemoet kan zien zo besloot de heer v. d. Berg. FILM EN ZANG Wat het amusement betreft, hiervoor zorgden op zeer verdienstelijke wijze de leden van het „Studentencabaret", de heer J. Foudraine. mr. R. van Vleuten en de heer R. A van Tijn. Deze laatste zat achter de piano. Zij zongen over en vertelden van de lente, de liefde en.... de politiek. De heer Foudraine toonde zich een vlot en gezellig conferencier, waar men met veel plezier naar luistert. Het sympatieke optreden van dit „klein- kunstrio" werd met een warm applaus beloond. Tereaht. Bijzonder gewaar deerd werd ook de zang van het man nenkoor van Gemeentewerken onder de bekwame leiding van de heer H. J. Ba rentsen Van Schubert werd ten gehore gebracht Sanctus en Die Nacht, van Verdi het Slavenkoor uit de opera Na- bucco Na de pauze, waarin een Braille- demonstratie gegeven werd volgde de vertoning van de film Eén van ons" naar een novelle van Willem Kramer. Ds. van Goudoever sprak een slotwoord, waarbij hij allen, die aan het welslagen van deze avond hadden medegewerkt, hartelijk dankte. „Mijnheer Pim komt even aan" va: A. Milne, na de pauze gevolgd door de één-acter „Een glas bier". Beide uitste kend gespeelde stukken vielen blijkens de uitingen van waardering best in de smaak. Dr. Jaarsma bood de dames van het gezelschap bloemen aan en de heren een presentje. De heer W. E. Hoek van „U. D." dankte en merkte op, dat het prettig spelen was voor een zo goed gevulde zaal. In de pauze werden artikelen t.b.v. de kankerbestrijding verkocht, waarover dr. Jaarsma ten slotte nog berichtte, dat de verkoop de verwachting had over troffen. Wassenaarse IJsvereniging De Wassenaarse IJsvereniging hield in Huize Den Deyl een vergadering, waar in belangrijke punten aan de orde kwa men. Na de opening door voorzitter W J. Hoogeveen kwam in de eerste plaats een bestuursverkiezing aan de orde we gens het bedanken van de heren J. Looijerstein, W, Maarsen, A. van Rhijn en P. v. d. Plas. Bestuurskandidaten waren de heren mr. E. J Waller. R. A. J. v. d. Berg. H. J. Rattirik. J. A. Rene- man en L. Knijnenburg, namens de jon geren J. Vogels. Zy werden allen geko zen. Tot ere-leden werden benoemd de he ren J. Stynis en A. van Rhijn. In bespreking kwam dan het stichten van een nieuwe ijsbaan. Nadat de heer Stroombeek, bestuurslid van het gewest Zuid-Holland van de K.N.S.B., een uiteenzetting had gegeven van wat hiervoor komt kijken, werd uit het be stuur een commissie van voorbereiding samengesteld, waarin zitting hebben dé heren Rattink, v. d. Berg, Waller, Vo gels en v. d. Werf. Er werden voorts nog twee commis sies ingesteld voor het organiseren van toertochten en voor jeugdtraining. Tenslotte werd nog gesproken over langebaanwedstrijden, waarvoor een werkelijk goede gelegenheid niet bestaat. Jongerenorganisatie Holl. Mij v. Landbouw In huize Den Deyl had een bijeen komst plaats van de Jongeren-organisa tie van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, waarin de eindles plaats had van de cursus in vrij spreken, welke door meerdere leden was gevolgd. Voorzitter Bos heette speciaal de ge nodigden welkom en sprak er zijn vol doening over uit, dat de gelegenheid zich voordeed, hun iets te tonen van wat er in de vereniging omgaat. Alvorens tot de eindles werd overge gaan was het woord aan de docent, de heer A. Verburg uit Vlaardingen, die o.a. zei. dat het middel om in het pu bliek vrij te leren spreken heel eenvou dig is, nl. doen. Een spreker moet zijn eenzaamheid tegenover het publiek ver breken en contact zoeken, dan gaat het wel goed. De leerlingen hadden tot taak in enkele minuten een zelfgekozen onder werp te bespreken. Nadat zij hieraan voldaan hadden besprak de heer Ver burg hun prestaties en waardeerde deze in cijfers tussen 68 en 77. Onder het overhandigen van een stoffelijk blijk van waardering dankte de voorzitter de heer Verburg voor zijn prettig onderricht en bood diens echt genote bloemen aan. Ongelukken op de weq Op de splitsing Zijdeweg—Van Calcar- laan werd de 19-jarige wielrijder A. M. Timmermans uit Den Haag, die de ver- keersvoorschiften overtrad, door een per sonen-auto aangereden en tegen de grond gesimeten. Hij liep een hersen- schuddding op en werd naar het R.K. Ziekenhuis te Den Haag vervoerd. De 83-jarige wielrijder J. C. Teunter, alhier, kwam op de wegsplitsing Sophia- laanStoeplaan in botsing met een be telauto en liep een blessure aan zijn linkerheup op. Hij werd met de zieken auto naar zijn woning vervoerd. WARMOND RAADSAGENDA Op dinsdag 24 april zal de raad der gemeente Warmond ten gemeentehuize in openbare zitting bijeen komen. Agen da: Benoeming van twee gemeentelijke lijkschouwer sen ruiling van grond met de heer Th. J. Leenen en aanvaarden van om-niet aan d? gemeente over te dragen grond. Beide ten behoeve van de doortrekking van de Julianalaan. Aan koop va neen zgn. rol trommel-vulnis- auto. Het Leidsch Dagblad De krant- voor iedereen Dramatische vechtpartij Bij een ernstige vechtpartij is gis teravond een 32-jarige ongehuwde houtbewerker wonende aan dc Flora- lialaan te Bussum, met een knuppel doodgeranseld. Dit was het tragische slot van een woordenwisseling. Kinderen waren aain het voetballen achter een woning in genoemde straat, in een gang die uitkomt tegenover de woning van een mevrouw, die reeds vaak last van het voetbalspel had ondervon den. Ook nu weer tikte zij tegen het raam om de jongens het spel te doen staken. Toen hieraan niet direct werd voldaan kwam haar zoon met een grote zaag naar butien. Dit werd opgemerkt door een 25-jarige draglinemachinist, die een grote knupped haneerde, Tus sen beide mannen ontstond een woor denwisseling, waarbij de machinist met de zaag in het gezicht geslagen en diens rechterpink ernstig gewond werd. Deze ontstak hierover in dusdanige woede, dat hü met de knuppel op zyn tegenstander lossloeg, totdat deze in- eenzeeg. Ook toen diende hij hem nog enige slagen toe. Het slachtoffer zag nog kans zyn woning binnen te strom pelen. Een geneesheer achtte onmiddellijke overbrenging naar de Majella-stichtlng noodzakelijk, waar de man in de loop van de avond is overleden. Nadat ln het ziekenhuis de pink was gehecht, is de dader in arrest gesteld. Russisch (luo om half vier in Londen aangekomen Om even over twaalf is de Sovjetrus- sisehe kruiser „Ordjonikidze" in de En gelse haven Portsmouth aangekomen. Omstreeks half vier werden de belde Sovjetnisslschc staatslieden per trein in Londen venvacht. TWEE NEDERLANDSE ECMTPAREN OVERVALLEN Twee Nederlandse echtparen, die met een auto van een weekend-vakantie in Brastagi (Noord-Sumatrat naar Medan terugkeeren, zyn door een gewapende bende aangehouden. De heer Goddin werd hierbij gewond door een kogel, die een van de bandieten afvuurde, nadat de bende het gezelschap van al hun be zittingen en kleren'had beroofd. Het hoofd van de plaatselijke politie verklaarde dat de activiteit van de benden in Oost-Sumatra groter is ge worden. Belastingheffing overheidsbedrijven (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag zonder hoofdelijke stemming het wets ontwerp aangenomen inzake de belas tingheffing van overheidsbedi'iiven. Het amendement van de heer Hofstra (P. v. d. A.) om gemeentelijke bouwkassen vrij te stellen van de belastingheffing werd met 29 tegen 35 stemmen verworpen. Vóór stemden P v. d. A V.V.D. en CP.N. Tegen K.V.P.. C.H.U. A.-R., S.GF. en de heer Weiter icx-K.N.P.). (Deize pagina is gedeeltelijk gecorrigeerd) BEURSOVERZICHT Amsterdam, 18 April In New York ls Kon, Olie gisteren bij na 3 dollar gestegen, hetgeen overeen komt met een avance van ca. 24 punten Amsterdamse usance. Naar verluidt zou de maatschappij een herkapitalisa tie overwegen, zo wordt uit New York gemeld en dit werd de oorzaak genoemd van de vaste stemming voor olies Het Damrak nam de stijging in WalTstreet onverkort over en bij opening steeg de koers van 722 tot 7431* slot ca. 742 Ook de andere internationale soorten lagen vrij vriendelijk, waarbij Uniever vier punten steeg tot 363, terwij Phiips en Aku een avance van ca. 2 punten boek ten. De deviezenregeling voor 1955 is hans in brede kring bekend en di twas er oorzaak van dat ook de Indonesische sector van een betere stemming blijk gaf. De 3 leidende soorten boekten een winst van ongeveer 2 punten, de handel had ecllter niet veel om hel lijf. De scheepvaartsector vertoonde vanmiddag slechts weinig beweging. Enkele fond sen wisten een fractlonele koerswinst te behalen, doch Holland-Amerika-Lijn en van Nlevelt Goudriaan een-der iets luier. Ook de Staatsfondsenmarkt had een oninteressant verloop. Na een iets la gere opening trokken de meeste papie ren een kleinigheid aan zodat de ver schillen hier zeer ebperkt bleven. WISSELKOERSEN Amsterdam, 18 april Londen 10.64% 1065%. New York 3.82ft—3.82ft. Mon treal 3.83143.83%, Parijs 1.0802%— 1.0812%, Brussel 7 62—7.62%, Frankfurt 90.66%—90.71":, Ziirich 86.77%—«6 82%, Zürlch (vr. fres.) 8921%—89.26%, Stock holm 73.1673.21, Kopenhagen 5492'1> 549.71':, Oslo 53.19—53 24, Milaan 60.73% —60.78%. Beurs van Amsterdam Woensdag 18 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '51 3% 101% 101ft Grootboek obl100% Ned '53 (3%) 100% 100ft Ned. 53 3% 99 99% Ned. '48 3% 96 95% Ned. '54 3% 95% 95% Ned. '55 3% 95% 95R Ned '55 II 3% 97 97% Ned. '47 3% 3 98% 98% Dollarlng '47 3 96 96A Investeringscert. 3 98 98% Ned 62-64 3 98 98% Indlë '37 A 3 94% 94% Grootboek '46 3 6511 ACTIEVE AANDELEN Cult Hand, en Ind. B 69 68 Nat. Handelsbank 148% 148 Ned. Handelmy222% 223 A.K.U320 320% Philips 324 325% Philips '55 319% 319% Unilever 358% 361% Wilton Feyenoord ex.d. Bili ton 2de r299 302 Kon Olie f.50.— 732% Kon Olie 722% 741% Amst Rubber 113 116% Holl Amer Hjn 202% 203% Kon. Ned. Stoomb. 187% 194% Ned. Scheepv Unie 200% 201% H.V.A132% 134% Java Cult82 82 Dell Mij 147% 147% Senembah96 97% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 98% 99% Den Haag 1937 1 3.. 105% Leiden 1947 98 B R'dam *37 I III 3% 99 99% B Industr. Obligaties Philips Dollarlng 104% 104% Premieleningen A'dam '51 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% idem II 2% 137 L R'dam '52 I 2% 134) idem n 2% 134 Utrecht '53 2% 104% 109% 133 L 120% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 247 241 Rotterd. Bank223 21£ TwentscheBank 235% 23ï Industrie Ondernemingen Ned G. en Splr fabr 130 1 104 1081. 1311. 1361. 132 L 132 L Kon. Ned Grofsm 153% 150% Rott. Droogd Mi). 735 B 750 Tieleman en Dros 13 12% Handelsondernemingen Borsumjj. cv A f 1000 117 118 151 150 Diversen 291 289 Ned. M. Walv. Vrt. 72% 72% Spoorwegen Dell Spoorw. Mij. 27% 26% Amerik. fondsen 78% 78i'j 78% 78% Nog enkele fondsen uit Leiden cn omgeving Aandelen VK 17/4 Holl Constructie 423GB Ing bur v. Bouwnijv. 142 Int. Kunststof! Ind. 73% 71L Kon. Ned Edelmet. 82 82 Pref. w.a. Idem 90 Textiel Gebr v. Wijk 87 Va 87B Leldsche Wolsplnn. 370GL 369% Ned. Electrolasm. 358GB 361 Slkkens Lakfabr. '53 498% 499 Ver. Touwfabrieken 190% 191% Wernlnk's Betonm. 139% 140 Wy vragen een en een leerling verkoopster WIFRANA - Breestraat 107 tegenover Stadhuis N.V. Cacao- en Chocoladefabriek „BARONIE" - Alphen a. d. Rijn vraagt voor diverse afdelingen NETTE alsmede Geboden wordt een prettige werkkring met goed loon en eventuele prestatie-toeslag. Bedrijfskleding wordt in bruikleen verstrekt en voor reisgelegenheid wordt gezorgd. Zij, die nadere inlichtingen willen verkrijgen, kunnen zich donderdagavond 19 april tussen half 8 en 9 uur vervoegen in Restaurant LIBERTY, Stationsstraat 2, LEIDEN. vraagt voor spoedige indiensttreding (voor werkzaamheden in de kistenloods). Sollicitaties met uitvoerige gegevens te richten aan de secretaris H. J. Grimbergen, Rijnstraat 43 te Katwijk aan den Rijn. VOOR U DIE GRAAG CHARMANT WIL ZIJN.. Pure witheid absolute zuiverheid, dairaan ontleent Lux haar weldadige invloed op Uw huid. Deze lelieblanke toiletzeep geeft een overvloed van puur, romig wit schuim, dat Uw huid zo zacht reinigt en zo aantrekkelijk maakt. Haal gauw Uw drie voordelige tabletten, want de voorraad is beperkt. LUX TOILET ZEEP zo wit zo zuiver zo zacht voor Uw huid

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4