Duel LFC - HBS eindigt onbeslist Kanaries hadden na de rust de beste kansen op de winst Overzicht amateurs Regelmatige Lugdunum-zege op matig spelend RKA VV: 5—1 MAANDAG 16 APRIL (Van onze «portredacteur) De wedstrijd tussen LFC en HBS was nog geen acht minuten oud of reeds waren twee doelpunten ter wereld gekomen. Rechtsbinnen Ohr van de Kraaien had met een harde, scherpe schuiver LFC-doelman Missaar geen schijn van kans gegeven en even later had de kleine Van Kampen het leer nijdig langs een tevergeefs uitvallende Tom van der Land gekogeld. Dit vlotte begin van de wederzijdse aanvalslinies beloofde het talrijke publiek een spectaculaire strijd, maar, al werd men in de kwaliteit van het vertoonde spel niet teleurgesteld, tot meerdere doelpunten is het in deze ontmoeting niet gekomen. Deze zo spoedig bereikte 11 stand werd ook het eindresultaat en als we onze notities doorkijken, moet deze draw vooral voor de kanaries wat teleur stellend zijn, omdat zij onbetwist, vooral in de tweede helft, de beste kansen op de winst hebben gehad. In de negende minuut kreeg Heymans de kans waar mldvoors 's nachts ver rukt van dromen. De handige Van Kampen had de bal prachtig opgedre ven en met een bekeken passie Hey- mans In volkomen vrije positie voor de verschrikte Van der Land ge bracht. Een van de bekende tikjes van de gevierde LFC-midvoor en voor de kanaries was de zaak bekeken geweest. Maar Heymans' harde schot snorde recht op de DBS-doelman af, die de bal rustig corner tikte. Enfin Heymans, Homerus sliep ook wel eens Bij een doorbraak over links kwam Willie Nachtegelier in een zeer kansrij ke positie, maar hij werd onregle mentair tegen de grond gewerkt, een feit, dat de zwak leidende heer Kroon uit Gouda over het hoofd zag. Steeds zwaarder werd de druk van LFC op de buigende HBS-defensie. Een hard schot van Willie Nachtegeller. van dichtbij gelost, werd door Van der Land mees terlijk gestopt, een scherpe voorzet van dezelfde LFC-speler werd door de lat gekeerd en een hard schot van Gerrie Nachtegeller door spil Ringelestein uit het doel gekopt. Aan de andere kant had de Haagse aanval met zo veel meer in te brengén. Spil Van Dam, de ge broeders Neuteboom en Sinteur verde digden uitstekend. Allengs ging bij de spelers van beide partijen de vermoeid heid een woordje meespreken. Tot het einde bleef de LFC-voorhoede het ech ter proberen, maar het lukte niet de winst te grijpen. Het enige doelpunt van LFC. ge- Een Westduits voetbalelftal heeft scoord door Van Kampen. zondag In Luxemburg met 3—1 van (Foto L.D./Van.Vliet.) Luxemburg gewonnen. Voetbal in Engeland Aston Villa voert wanhopige strijd Het eens zo machtige Aston Villa voert misschien de wanhopigste strijd uit zijn roemrijke voetbalgeschiedenis in een laatste poging om de degradatie te ontgaan. Deze zaterdag won de ploeg in Villa Park na een afmattend duel van Sheffield United, een andere club die in groot gevaar verkeert. Dank zij een prachtige hattrick van de midvoor Derek in de eerste helft nam Villa een veilig lijkende voorsprong, maar daarna wierpen de spelers van Sheffield zich met zoveel verwoedheid in de strijd dat zij er bijna in slaagden een gelijkspel te forceren Huddersfleld handhaafde eveneens zijn miniem kansje om in de eerste divisie te blijven door Charlton met. 4—0 te kloppen. Slechts eenmaal eerder in dit seizoen heeft het elftal deze score be reikt. Toch ziet het er nog steeds naar uit dat Aston Villa en Huddersfleld naar de tweede divisie zullen afdalen. Beide clubs hebben 31 punten met elk nog twee wedstrijden te spelen. Sheffield United staat er beter voor met 32 punten en een wedstrijd minder gespeeld. De uitslagen in de eerste divisie luiden: ArsenalBirmingham City 10; As ton VillaSheffield United 3—2; Black poolTottenham Hotspur 02; Bolton Wanderers—Newcastle United 32; Cardiff City—Luton Town 2—0; Chelsea Everton 6—1; Huddersfleld Town— Charlton Athletic 40; Manchester CityBurnley 13; Portsmouth—West Bromwich Albion 11; Sunderland Manchester United 2—2; Wolverhampton Wanderers—Preston Northend 2—1. Na de ouverture van de twee reeds gememoreerde doelpunten - beide een gevolg van nogal opvallende verdedi- gingsfouten - tekende zich een licht overwicht van LFC af. Maar hoewel de aanvallers van de kanaries zich wel ui terst schotvaardig toonden - o.k. zagen we een prachtig schot van Heymans, dat overigens even fraai door Van der Land werd gestopt - toch telde de geel zwarte voorhoede te veel zwakke plek ken om werkelijk gevaarlijk te worden. Gerrie Nachtegeller kwam duidelijk adem te kort en ook rechtsbuiten v. d. Heyden had zijn dag niet De aanvallen werden dan ook voor het grootste deel door het midden geleid, waar Heymans het tegen stopper Ringelestein, die geen moment van de zijde van de gevaarlijke LFC-er week, bepaald niet. gemakkelijk had, ook al doordat hem de ballen dik wijls te hoog werden toegespeeld. Eigen lijk zat er in de HBS-aanvallen - min der in aantal maar zeer geraffineerd opgezet - veel meer dreiging en de LFC- defensie, die op links niet zo erg best sloot, moest vooral tegen het einde van de eerste helft aan heel wat moeilijke situaties het hoofd bieden. Een gloeiend schot van Ohr tegen de lat, een redding van Jan Neuteboom op de lijn, een on begrijpelijk missen van HBS-linksbui- ten Temmink, toen Jerry Neuteboom verkeerd op Missaar terugspeelde, het waren allemaal fortuinlijke ontsnappin gen voor de geel-zwarte veste. En zo ging het aan de andere kant ook en dan denken wij vooral aan de mooie schui ver van Van Kampen, die een ieder al In gedachten als een doelpunt opteken de. maar die via een ongelijke graspol net langs de verkeerde kant van de paal glipte. Olympische Dag Milan tegen Bondselftal Op de Olympische Dag, welke op zon dag 24 juni in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt gehouden, zal de bekende Italiaanse club Milan, num mer twee in de Italiaanse competitie, als tegenstander fungeren voor het Bondselftal van de K.N.V.B. In Milan komt als midvoor uit de bekende Zweedse speler Gunnar Nordahl. Docos na rust op schot (Van onze correspondent) Aan de Haagweg, waar DOCOS de strijd moest aanbinden tegen Warmun- da, kwamen doelpunten pas in die twee de helft. In de eerste helft wisten de verdedigingen steeds weer het terrein te zuiveren, hoewel het Warmunda-doel ook in die periode wel het meest in gevaar is geweest.. In de tweede helft had DOCOS het windvoordeel en hierdoor kon een nog sterkere druk op het War munda-doel uitgeoefend worden. Spoe dig was het Dubbeldeman, die bij een goed opgezette aanval geen fout maakte en de bal in het Warmunda-doel plaatste, 10. Linksbuiten Van den Berg besloot daarna een snelle ren met een uitstekend schot, dat de Warmunda- doelman te machtig bleek; 2—0. Nog was het blijkbaar niet genoeg, want nauwe lijks enkele minuten later was het al 30, toen Jos van Marwijk met een bij zonder fraai schot opnieuw de roos trof. De thuisclub deed het hierna wat kalmer aan, waardoor de gasten het spel wisten te verplaatsen naar de Leidse helft. De DOCOS-achterhoede was even op haar hoede en wist goed stand te houden. Toch wist zfj niet te voorkomen, dat de Warmundo-rechtsbinnen kort voor het einde met een welgericht schot de stand op 31 kon brengen. Vasco di Gama naar Amsterdam De secretaris van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, heeft te Parijsbesprekingen gevoerd met. vertegenwoordigers van Vasco di Gama, met d» bedoeling, dat doze club naar Nederland komt voor het spelen van .een wedstrijd tegen Sheffield United op 5 mei a.s. De baten van deze ontmoeting, welke in het Olvmpisch sta dion zal plaats vinden, zijn bestemd voor de bond van militaire oorlogsslachtoffer! in Nederland. I In de tweede helft was de strijd van minder allure, maar het aanzientoch nog altijd ruim waard. Ook nu weer een overwicht van de kanaries, Beste dag voor Lugdunum Voor Lugdunum was het gisteren weer een beste dag. Zelf wonnen de groen witte leiders van de 2e klasse A niet stevige cijfers van R.K.A.V.V., terwijl boven dien hun positie verbeterd werd door een nederlaag van H.V.V. tegen Neptnunue - de Rotterdamse ploeg is nu op de tweede plaats beland - en een gelijkspel van LFC tegen HBS. Op het pad naar het kampioenschap liggen voor Lugdunum nog wel enkele klippen, maar de situatie ziet er voor groen-wit nu toeh wel rooskleurig uit. In de derde klasse kwam Roodenburg noch Alphen in het veld wegens ter- reinafkeuring, terwijl in de derde klasse C Alphia een onverwachte en VVaddlnx- veen een verwachte nederlaag leed. In de vierde klasse A won ASC royaal van DSO en maakte koploper Lisse geen fout tegen DOSR. DOCOS blijkt weer op het goede pad te zijn en won met 3_0 van Warmunda, terwijl SJC en Tonegido de winst deelden. Leidse aanval in produktieve bui (Van één c r verslaggevers) Lugdunum heeft het duel tegen zijn aloude tegenstander RKAVV zonder al t« veel moeite In zijn voordeel kunnen beslissen, de 51 overwinning, die de „kikkers" op de Leidschendammers behaalden was dan ook volkomen verdiend. De Leidse aanvalslinie was deze middag wel het beste deel van de ploeg en af gezien van de vijf doelpunten, die ze liet aantekenen, waren de vele fraaie com binaties van de gr oen-witte voorhoede evenzovele „opwarnjers" voor het ver kleumende publiek, dat het gure weer had getrotseerd om de Leidse kampioen pretendent aan het werk te zien. De Leidnchendammers, die over een hard wer kend maar technisch zeer middelmatig team beschikken, gingen dan ook kans loos ten onder en met de regelmaat van een klok wisten Verhoeven c.s. zich naar deze overwinning te schieten. Mede door het vrij zwakke tegenspel van RKAW rees het spel niet tot grote hoogte en speciaal het laatste half uur de eindstand was toen reeds bereikt gaf maar zeer weinig goed voetbal te zien. Ofschoon de Leidse defensie het niet al te moeilijk kreeg, bleek stopper Hoekstra niet In z'n beste vorm te ste en en wilde hij het wel eens „te mooi" doen, waardoor verschillende benauwde momenten ontstonden. Na het beglnslgnaal van scheidsrechter Mondeel ontspon zich eerst enige tijd een gelijkopgaande strijd, waarbij zioh echter aan beide zijden nog geen serieuze kansen voordeden. Lugdunum wist zich hierna los te werken en een prachtig sohot van Freek Filippo, dat buiten be reik van doelman Van Brecht door de deklat werd gekeerd, luidde een periode van Leids overwicht in. Nadat enkele combinaties van de Leidse aanval door goed Ingrijpen van de rood-wltte defen sie geen succes hadden opgeleverd, was het Verhoeven die in de tiende minuut na fraai solo werk een mooie pass lan ceerde, die door de uitstekend spelende Mizee van dichtbij werd benut (10). RKAW antwoordde nret enkele aanval len, doch toen de Leidse defensie het leer ver naar voren speelde was Verhoe ven er als de kippen bij om, na een mooie pass van Filippo, de voorsprong tot 20 te vergroten. De Leldise aanvallen golf den daarna op het RKAVV-doel af en nadat een schot van Krijgsman door doelman v. Brecht was gekeerd, en een gevaarlijke inswinger van Henk Teeu- wen rakelings voor het doel langs was gegaan, was het uit een voorzet van Mizee, dat Verhoeven de bal ineens op z'n schoen nam en prachtig inschoot (30). Ofschoon Lugdunum sterk in de aanval bleef, waarvan een serie cornea's het gevolg was, gelukte het de groen- witten voor de rust niet meer om hun voorsprong te vergroten. OPNIEUW HET INITIATIEF Direct na de hervatting nam Lugdu num het initiatief weer in handen en reeds na 4 minuten spelen hadden de groenwltten succes. Een prachtige drie hoekscombinatie tussen H. Teeuwen Fi lippo en Verhoeven werd door laatstge noemde besloten met een hard schot, waar keeper v. Brecht geen antwoord op wist (40). Nauwelijks was de Leidse aanhang uitgejuicht of een fraaie voor zet van Filippo werd keurig door Mizee ingeschoten 50). De groen-witten deden het nu wat kalmer aan en RKAVV kreeg gelegenheid zioh wat te herstellen. De gebroeders Hakkaart wisten enkele malen gevaarlijk dicht in de buurt van doelman Planjer te komen en het dient gezegd, dat ze met hun schoten weinig geluk hadden. Toch slaagden de rood wit, ten er in de eer te redden Het was midvoor v. d. Sman, die na een onover zichtelijke situatie voor het Leidse doel het leer van dichtbij langs toeeper Plan jer schoot (5—1). Het laatste halfuur mtote het peil zienderogen, al deden zich aan beide kanten nog wel enkele kansen voor. Zo schoot Mizee nog eenmaal tegen de paal en moest Planjer uitlopend red ding brengen, toen Hoekstra finaal mis te. Een kogel van de naar voren geko men v. Oosten lang niet de minste bij de rood-witten vloog rakeling over, terwijl Planjer enkele malen een hoge voorzet fraai wist te plukken. Kort hier na floot de rustig leidende arbiter Mon deel voor de laatste maal. Sprekende zege van ASC op DSO (Van een onzer verslaggevers) De roodzwarten hebben zich niet, zo als 14 dagen geleden de a.s. kampioen Lisse, laten verrassen door DSO. maar een sprekende overwinning weten te behalen. Het was echter jammer dat v. Dorp na rust. toen hij bij een aan val wilde inkoppen, zo ongelukkig kwam te vallen dat hij het veld moest verlaten. Hoewel de stand toen reeds 51 was en ASC de overwinning niet meer kon ontgaan, betekende het uit vallen van v. Dorp een behoorlijke verzwakking. De stootkracht was uit de voorhoede verdwenen en de bezoe kers kwamen nu meer in de aanval. De achterhoede wist echter stand te houden. Al vrij spoedig kreeg de thuisclub de meeste kansen. De afwerking was echter niet best. Na ongeveer 15 minuten kwam uit een goede voorzet van v. Dorp het eerste doelpunt. Linksbuiten Lolkes de Beer schoot vla het lichaam van de kee per in: 1—0. Meerdere kansen kwamen om de voorsprong te vergroten, maar het juiste schot ontbrak. Na een half uur wist DSO uit een vrije schop zelfs weer door zijn rechtsbinnen gelijk te komen: 11. Kort voor rust bracht Frits v. Daa- len met een prachtige kopbal uit een voorzet van v. Dorp de stand weer op 21. De eerste 10 minuten na de hervat ting ging de strijd gelijk op. Maar toen wist de thuisclub in zeer korte tijd de overwinning zo goed als zeker te stellen. Frits v. Daalen passeerde verscheidene tegenstanders en gaf Spiering een niet te missen kans: 3—1. Nog geen 3 minu ten later was het reeds 41 door Lolkes de Beer en nog was de explosie niet voor bij, want spoedig daarop maakte Frits v. Daalen weer met een kopbal en uit een voorzet van v. Dorp er 51 van. Kort daarop moest v. Dorp het veld verlaten en kwamen de bezoekers nog fél opzet ten. De achterhoede liet zich echter niet passeren. Tenslotte bracht midvoor Spiering via de paal de stand nog op 6—1 'Van Resteren had produktieve bui (Van een onzer verslaggevers) Joop van Kesteren verliet gistermid dag na de wedstrijd tegen DOSR het Lisscterrein als een triomfator, om stuwd door een grote menigte jeugdige voetbalenthousiasten. Met bewonde ring keken zij op naar „hun" aanvals leider, die alle vijf doelpunten voor zijn rekening had genomen. Hij had daarmede niet alleen de harten van de Lissesupporters. maar ook dc wed strijd gewonnen, daar de mannen uit de Veen er slechts één doelpunt tegenover wisten tc stellen. Overigens was deze grote produktivi- teit van de Lissese midvoor het enige spectaculaire in de matige wedstrijd. Het oranjezwarte team was heer en meester over de technisch en tactisch zeer zwakke ploeg der bezoekers, die een volkomen regelmatige nederlaag te slik ken kregen. Reeds na zes minuten spe len kon de snelle Van Kesteren gebruik maken van een fout in de DOSR-defen- sie. Rustig passeerde hij de uitgelopen doelman. Lisse bleef wel sterker, maar het aanvalsspel had weinig om het lijf. Het moest deze middag van Van Keste ren komen, die na een half uur spelen als een getrouwe kopie van nummer één doelman v. d. Tang voor de tweede maal De basketball wedstrijd Nederland Frankrijk te Groningen gespeeld, Is met 10043 door Frankrijk gewonnen. Een doelpunt van ADO in de wedstrijd tegen Amsterdam, welke door de Hagenaars werd gewonnen. De treffer telde evenwel niet, omdat de scheidsrechter even tevoren voor gen overtreding had gefloten. Voetbal in Afdeling Leiden Altior en Rijpwetering speelden gelijkwinst voor Alph. Boys (Van onze LVB-medewerker) Slechts twee van de vijf vastgestelde wedstrijden voor de eerste klasse van de afdeling zijn gespeeld. Toevallig genoeg waren belde zowel voor de bezet ting van de eerste als de laatste plaats van het grootste belang. De uiterst be langrijke ontmoeting tussen Rijpwetering en Altior eindigde in een punten verdeling (22), waarmee belde partijen tevreden kunnen zijn, maar waarmee vooral Foreholte en VTL in hun schik zullen zijn, daar hierdoor de kansen voor deze belde laatste ploegen weer zjjn toegenomen. Voor Alphense Boys scheen ondanks de bewolking toch de zon, want de Alphenaren wisten hun belangrijke ontmoeting thuis tegen LDWS met 10 te winnen. Een dissonant was het, dat vijf minuten voor het einde een der LDWS'ers wegens natrap pen door scheidsrechter Pikaar van het veld gezonden moest worden. RijpweteringAltior Onder grote belangstelling zowel uit de Rip als uit Langeraar hebben de beide koplopers de punten eerlijk gedeeld, waaraan wij di rect willen toevoegen.dat dit, gelet op het spelbeeld, ook de juiste uitslag was. J. Zevenhoven wist met een bijzonder fraai doelpunt de score voor Altior te openen, terwijl H. Bos uit een straf schop wegens hands de voorsprong wist te vergroten: 20 Bij een algemene aanval van de thuisclub werd de Altior- defensie schaakmat gezet en kon de Rip- permidvoor Disseldorp tegenscoren: 1—3. Nog voor de pauze kon doelman Sassen voor de tweede maal naar het net, toen Bakker uit een vrije trap de bal ineens keihard inschoot 22. In de tweede helft werd Rijpwetering steeds sterker, maar door krachtig verdedigen van de Langeraarse achterhoede bleven verdere doelpunten uit, hoewel het en kele malen maar heel weinig scheelde. Alphense BoysLDWS De Boys hebben eindelijk een einde weten te maken aan de serie nederlagen. Welis waar werd met slechts 1—0 gewonnen, maar de zege was er niet minder ver diend om. Het was vooral van Leidse zijde een zeer matig gespeelde wedstrijd, die even matig door de heer Pikaar ge leid werd. Na een half uur spelen wist C. Krumpelman met een welgericht schot de Leidse defensie te doorboren en de Boys een voorsprong te geven: 10. Wel kwam hierna LDWS In de aanval, maar door goed verdedigend werk van Dongelmans c.s bleef de stand ongewijzigd. Ook in de tweede helft wist de Boys achterhoede stand te houden en zelfs meer dan eens de eigen aanval op gang te brengen, waarbij enkele kan sen om zeep gebracht werden, door vroegtijdig affluiten van de heer Pikaar, Kort voor het einde was hij genoodzaakt een van de bezoekers van het veld te zenden wegens natrappen naar de Boys linksachter. Overigens werd de wedstrijd Tien doelpunten bij WilhelmusWassenaar Onbetwist was het van Wassenaar een grote verdienste dat men tot twee maal toe een aehterstand bij Wilhel mus heeft weten in te lopen, maar evenzo mag het van de Voorburgers een niet te miskennen verdienste ge noemd worden, dat zij, dank zij snel on open aanvalsspel, steeds weer het initiatief in handen wisten te nemen om uiteindelijk de zege definitief vast te stellen. Na zeven minuten leidde een goede Wilhelmus-aanval met goed samenspel van Wesseling en Böting tot een voor zet, waaruit N. Jansen met een kopstoot de bal langs doelman Huininga plaat ste: 10. Met snelle aanvallen wist de Wassenaar-voorhoede de Wllhelmus- defensie uit positie te spelen, met ge volg, dat Prosman een niet te missen kans krees Tot ieders verbazing faal de de Kerkehouter. Snel ging de strijd hierna op en neer, met de thuisclub iets gevaarlijker, waardoor het kon ge beuren, dat linksbuiten Greuter met een fraaie kopbal opnieuw het Wassenaar- net in beweging bracht: 2—0. Toen men daarna in de Wllhelmus-achter- hoede wat aarzelend optrad, werd dit door Prosman afgestraft, waardoor de stand 21 werd De tweede helft opende met een over wicht van de bezoekers. Een der aanval len werd door Prosman met een keihar de schuiver besloten, waarbij de bal via Wesseling langs de uitgelopen Wilhel mus-doelman in het net terecht kwam 22. Hierna was het weer de beurt aan Wilhelmus, dat na enkele felle aan- valsstoten kans zag opnieuw de leiding te nemen, n.l. door M. Jansen 32 en even later werd het zelfs 42 door H. Böting uit een strafschop wegens vast houden van doelman Huininga. Wasse naar gaf zich echter nog niet gewon nen en zeker niet toen Uittenboogaard na een goede voorzet van Timmer 43 gemaakt had en de laatste speler zelf snel naar binnen komend, opnieuw de balans in evenwicht had gebracht. 44. Twee minuten later was het echter aan de andere kant al weer raak door N. Jansen 54. Wassenaar wierp zich hier na verbeten ln de strijd, maai' verder dan een mooi schot van J. Remmers waal kwamen de gasten niet meer. Dc thuisclub wist uit een voorzet van Greuter zelfs de voorsprong tot 6—4 op te voeren. De voetbalwedstrijd tussen de natio nale teams van Engeland en Schotland is geëindigd in een gelijk spel, 11. Bei de doelpunten werden in de tweede helft gescoord. Er waren meer dan 100.000 toeschouwers in Glasgow. De Argentijnse coureur Fangio heeft met Ferrari de 7e Grote Prijs van Syra cuse gewonnen. Tweede werd Luigi Musso (Italië) met Ferrari en derde Peter Collins (G.B.) eveneens met Fer rari. het nakijken gaf. Even kwam DOSR terug inet een doelpunt van rechtshalf A. v. d. Tang. die van de linkervleugel een boogbal afvuurde, welke door doel man Baak werd onderschat. Via zijn handen kwam het leder ln de touwen terecht (12). Het antwoord van Lisse werd direct gegeven. In buitenspclposi- tie kon wederom Van Kesteren ervoor zorgen, dat de thuisclub met een gerust hart de thee kon gaan gebruiken. Na de rust eenzelfde spelbeeld. Twee matige ploegen, die hard werkten voor succes, dat door een betere techniek en spel opvatting door Lisse behaald kon wor den. Na twaalf minuten spelen knalde Van Kesteren, die tevoren twee fraaie kansen had gemist, nummer vier ln het net. Enkele minuten later stuiterde een hard schot van Van Dlest via de staan der weer in het veld terug, maar kort daarop besloot Van Kesteren zijn pro duktieve hui met, het fraaiste doelpunt van de middag. Met het linkerbeen'van flinke afstand een hard schot in de bovenhoek (5-1Het was dik voldoende voor een ondubbelzinnig verdiende zege Beide ploegen bleven voortploeterén, maar gescoord werd er niet meer. Ie klasse afd. Lelden Rljpw. 15—20 Or. Groen 1415 Altior 15—19 St.-Bern 14—11 Foreholte 14—18 VJJ.A. 12— 9 V.T.L. 14—18 L.D.W.S. 15— 8 S.VL.V. 14—17 Alph. Boys 15— 7 Zaterdagafdellng Alphia heeft thans driemaal tegen Kagia gespeeld -en even zovele malen hebben de Heulbewoners beslag weten te leggen op de volle winst. Dit keer werd weer met 02 gewonnen, waardoor de hoop in de Alphia-gelederen, dat de laatste plaats nog verlaten kan worden, herleefd is. De rust ging overigens met een blanke stand in, terwijl in de tweede helft D. Groenendijk kans zag tot twee maal toe de Kagia-doelman te verschal ken. Uitslagen reserves le klasse B (betaald voetbal)Haar lem 2DHC 2 2—1; ONA 2—SHS 2 0—3 SW 2—For tuna VI. 2 3—0; ADO 2— EDO 2 13; UVS 2'Excelsior 2 23; Xerxes 2Hermes DVS 2 1—1. Res. 3e klasse A (amateurs)Wasse naar 2—UVS 3 34; Woerden 2—SJC 2 3—2; LFC 2—Roodenburg 2 2—0; RKA VV 2ASC 2 20; Alpnen 2Lugdu- nuip 3 31. Res. 3e klasse C (amateurs)Celeri- tas 3—VCS 3 1—2; Quick 3LFC 3 2—5; HBS 3—Gouda 3 1—1; Lugdunum 3— Wassenaar 3 2—2; UVS 4Laakkwar tier 3 afg. Res. 3e klasse A (Zat.voetbal)Noord- wijk 2—Ter Leede 2 afg.; Quick Boys 2 —ROL 2 8—2. Onze schutters Na deze competitie-zondag luidt de stand: Bart Ouwerkerk (Roodenburg) 21 Heymans (LFC) 17 Spiering (ASC) 17 Verhoeven (Lugdunum) 16 C. v. d. Zeeuw (UVS) 16 Filippo (Lugdunum) 14 Lolkes de Beer (ASC) 11 Amateurs Uitslagen standen le KLASSE A VCSRapiditas GoudaDe Spartaan 1—0 CVV—Quick 2—0 HRC—Velox Velox n. opgek. UW—West Frida 3—2 RFC 18 10 5 3 25 40—25 DWV 18 9 4 5 22 35—29 CVV 16 8 4 4 20 26—18 VCS 17 7 6 4 20 26—21 Velox 16 7 5 4 19 33—24 HRC 16 7 3 6 17 36—33 Rapiditas 15 5 6 4 16 21—20 West-Frlsia 18 6 3 9 15 30—43 UW 17 4 5 8 13 32—36 Quick 17 6 1 10 13 20—26 Gouda 17 4 4 9 12 16-30 De Spartaan 17 3 4 10 10 16—28 2e KLASSE Wi lli el mus—Wassenaar HOV—VFC LFC—HBS LugdunumR KA V V BI. Zwart—VUC HVV—Neetunus Lugdunum 17 11 3 Neptunus 18 10 3 HBS 19 10 HW LFC HOV VFC BI Zwart VUC RKAW Wassenaar Wilhelmus 18 10 18 8 6—4 3—1 1—1 5—1 3—4 0—1 24 48—35 23 48—31 23 36—27 22 47—29 19 5 7 7 17 46—44 19 5 6 8 16 35-40 19 5 5 9 15 34—52 18 5 3 10 13 32-45 19 3 3 13 9 32—64 3e KLASSE B VVP—Alphen Laakkw.Ripperda 31 RoodenburgVVSB afg. HillegomLenig en Snel 1I GDA—HPSV 0—0 Roodenb. 17—26 HPSV 19—18 VVP 16—25 Hillegom 16—17 RVC 19—25 TYBB 16—11 GDA 17—19 Alphen 16—11 Laakkw 17—19 VVSB 16—10 Ripperda 1819 L. en Snel 188 3e KLASSE C LconidasAmmerstol 3—0 OvermaasVDL 31 ODI—'Waddinxveen 60 AlphiaLekkerkerk 03 DHZ—VOC 1—2 CKCDindüa 20 VOC 17—26 Leonldas 17—15 VDL 18—25 ODI 17—15 Alphia 17—21 CKC 15—12 Lekkerkerk 17—20 DHZ 16—11 Overmaas 16—20 Ammerstol 1510 Dlndua 17—19 Waddinxv. 18—4 le KLASSE A ASC—DSO MeerburgTeylingen SJCTonegido LisseDOSR DOCOSWarmunda Lisse 1826 Meerburg ASC 18—23 DOCOS Warmunda 18—21 DOSR SJC 18—21 DSO Tonegido 1821 Rouwkoop Teylingen 1617 4e KLASSE E SchiebroekOudewater VEPHaastrecht StolwijkBodegraven BoskoopWoerden UNIOSchoonhoven j Oudewater 1323 Woerden 14—20 6—1 afg. 2—2 5—1 3—0 15—15 17—15 17—12 17—11 18—8 Boskoop Stolwijk UNIO VEP Bodegr. Schiebroek 1419 Haastrecht 1719 Schoonhov. afg. 1—2 3—1 0—2 1—1 15—12 14—10 14—9 13—8 15-8

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7