JUDO Verschrikkelijk avontuur van een vijfjarig Zweeds meisje Duitsers mogen weer vroegere onderscheidingstekens dragen Schenk Uw gezin UVS naar Helmondia, Lugdimnm ontvangt RKAVV; LFC - HBS Opent U dit spel? ZATERDAG 14 APRIL (Van onze correspondent ln Stockholm) De vijfjarige Annika Ljung uit Liatorp (Zuid-Zweden) heeft een tocht gemaakt, die zij nimmer zal vergeten. Bij het spelen was zij op het ijzeren gestel geklommen, waarmee een aanhangwagen aan een vrachtwagen was vastgemaakt. Toen de chauffeur aan het stuur ging zitten, had hij niets gemerkt en hij hoorde ook niet de kreten van het kleintje. Verschrikt zagen enkele mensen uit hun ramen wat er gebeurde. Maar de bestuurder kon niet meer gewaarschuwd worden. De moeder, die haar kind zo zag wegvoeren, belde haar man op en intussen waar schuwde een voorbijganger een garagehouder. Men verzocht ook een automobilist er achteraan te rijden, maar deze had wel andere dingen aan zijn hoofd Ze stottert niet meer De werkgever van de angstige vader toonde gelukkig meer medeleven. Hy stapte in zyn auto en begon de achter volging. Met oen vaart tot 140 km. per uur reed hy over de nauwe weg. Men zag daarbij onderweg al een schoentje liggen en vreesde het ergste. Toen de vrachtwagen eindelijk in zicht kwam. zag men de beentjes van het meisje bengelen. Maar men kon aanvankelijk met" voorbij komen. Twee kilometer ging dat zo voort. Het vuil spatte tegen de voorruit en men moest met het hoofd uit het zyraampje ryden om iets te zien. Toen eindelijk kwam de mogelijkheid om de wagen tot stilstand te brengen. Het kind was ered! Haar avontuur is wel zo verschrikkelyk geweest, dat zij de kwaal van het stotteren is kwijtge raakt! Maar ik hoop. zei haar vader, dat ze nooit meer een dergelijke bittere medicijn behoeft in te nemen Kindje door bus gedood Gisteravond is op de hoek Luikerweg- Glacisweg te Maastricht het 3-jarig jongetje Henry Dirix uit Lutterade door een gemeente-autobus overreden en gedood. Het jongetje was op bezoek bij zijn overgrootmoeder, en met zijn neefje naar een bakkerswinkel gegaan; daar is het plotseling weggelopen. Bij het oversteken van de weg is het ventje door de bus gegrepen. Freud-herdenkinq te Amsterdam Rede van Anna Freud. Vele Nederlandse psychologen zijn gisteravond in de bijna geheel bezette aula van de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam aanwezig geweest bij de Nederlandse herdenking van het feit, dat de stichter der psychoanalyse, Sig- mund Freud, op 6 mei a s. 100 jaar ge leden geboren werd. De bijeenkomst stond onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging voor psychoanalyse. De dochter van Freud. Anna Freud, is een van de meest op de voorgrond tredende mensen, die het werk van haar vader voortzet in de kliniek voor psychisch gestoorde kinde ren te Londen, waarvan zij de leidster is. Zij werd ingeleid door de voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor psychoanalyse, mevrouw dr. M. C. Mackenzievan der Noordaa. Anna Freud sprak vervolgens een rede uit over psychische conflicten van de kinderziel. Ze weidde uit over de betekenis van het begrip infantiele stoornis en belichtte met tal van voor beelden de mogelijkheden en beperkin gen van de moderne diagnostiek. Voorts sprak ze over de betekenis, die de uit de analytische behandeling van kinde ren en volwassenen gebleken waarne mingen en mzichten hebben voor de beoordeling van psychische, ziekelijke en normale ontwikkelingen van de mens. Haar gehoor bracht haar na afloop een ovatie. De bijeenkomst werd met een receptie van Anna Freud besloten. Nieuw station bij Bezuidenhout De werkcommissie wederopbouw Be- zuidcnhoutkwartier te Den Haag heeft een plan ontworpen, dat zgj aanbeveelt als grondslag voor een wederopbouwplan. Het plan komt in hoofdzaak daarop neer, dat Den Haag aan een plein nabij het Bezui denhout een nieuw station krijgt, waarvan de sporen ondergronds ko men te liggen. Over dit nieuwe sta tion zal een verbinding voeren van het Spui naar de Juliana van Stol- herglaan en voorts zullen door het Bezuidenhoutkwartier een nieuwe invalsweg voor het verkeer uit de richting Utrecht en. evenwijdig aan de Zuidoost Buitensingel, een invals weg uit de richting Rotterdam wor den aangelegd. Het regeringscentrum blijft gecon centreerd rond het Binnenhof. Voor de onderbrenging van grote kantoren wor den complexen langs het Bezuiden hout en nieuw te bouwen Rijkskantoren langs de verbindingswegen aanbevolen. Onder de tegenwoordige omstandig heden zouden de kosten voor de uit voering van het door de Commissie ln grote lijnen aangegeven plan zeker ruim 100 miljoen gulden bedragen. De vele onzekerheden betreffende de detaillering van de werken en van de bestemmingen der gebouwen, alsmede de ongewisheden ln de ontwikkeling van prijzen en lonen en in het tempo van uitvoering maken het op dit ogenblik echter niet mogelijk daar omtrent lets met zekerheid te zeggen. Ned. oliemaatschappijen in het gelijk Hot Hof van Appel te Singapore heeft uitspraak gedaan ten gunste van 3 Nederlandse oliemaatschappijen, die een bedrag van 5.099.490 straitsdollars torderden van de commissie voor oorlogsschade voor petroleum, die te Singapore lag opgeslagen en die door de Britse strijdkrachten na de oorlog werd gebruikt. Deze olie was afkom stig uit het toenmalige Nederlandsch Oost-lndië en werd door de Britse strijdkrachten buit gemaakt toen deze in 1945 Singapore binnenrukten. Deze uitspraak herroept ecfi beslis sing van de commissie voor oorlogs schade. De oliemaatschappijen werden in de kosten van het geding veroordeeld. De rechtsgeleerde raadsman voor de commissie voor oorlogsschade G H. Hill, heeft verzocht in hoger beroep te mogen gaan. hetgeen door de rechter werd toegestaan. De 3 betrokken maatschappijen zijn de Bataafsche Petroleum Maatschappij, de Nederlandsch Indische Aardolie Maatschappij en de Standard Vacuum Petroleum Maatschappij. RAADSHEER HOGE RAAD. Bij K B. is benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden mr. C. W. Dubbink. thans rechter ln de Ar rondissement* Rechtbank te Arnhem. Woningbouw in Zuid-Holland ACHTERSTAND INGELOPEN De directies van de Wederopbouw cn de Volkshuisvesting in de provincie Zuid-Holland heeft het Jaarverslag over 195a het licht doen zien. In Zuid-Holland is in 1955 niet alleen het toegewezen woningcontingent ge realiseerd, doch tevens is een achter stand van het jaar daarvoor ingelopen, aldus het verslag. In het afgelopen Jaar zijn met inbegrip van Rotterdam en Den Haag ongeveer 16.000 woningen tot uitvoering gebracht. Voor de bouw met halve premie was de belangstelling zeer groot. Aanvra gen kwamen binnen voor 3274 wonin gen. In 1955 kwamen 6 tehuizen en 363 woningen voor ln totaal ongeveer 1000 bejaarden in uitvoering Plannen voor 17 tehuizen en 270 woningen voor ruim 2000 bejaarden zijn in voorbereiding. Minister Kraft slaat een wat wonderlijk figuur (Van onze correspondent in West-Duitsland) De 58-jarige Westduitse minister zon der portefeuille Waldemar Kraft, die Indertijd een van de top-figuren en een van de oprichters van de Vluchte- lingenparty is geweest en die kortgele den zijn partij heeft verlaten en die nu tot Adenauers C.D.U. behoort, heeft voor de budget-commissie van de Bondsdag een vreemd figuur geslagen. Hij heeft voor zijn miniatuur-departe ment voor 19.600 mark een prachtige auto gekocht zonder dat hij daarvoor van tevoren toestemming van het par lement had gekregen. De wagen is nog niet betaald en nu vindt de budget commissie het helemaal niet goed. dat er geld voor disponibel wordt gesteld. Anderhalf jaar geleden had Kraft ook al een grote auto aangeschaft zonder af te wachten of de financiële middelen daarvoor goedgekeurd zouden worden. Minister Kraft was niet in staat mee te delen waar hij het geld vandaan had gehaald. De voorzitter van de commis sie. de socialistische Bondsdagafgevaar digde Ritzel laakte Krafts onwetendheid en een van de leden van de commissie merkte schamper op: ..En zo iemand is minister van Financiën van een bonds- land geweest'. Want Kraft is immers totdat hij in 1953 lid van Adenauers regering is geworden minister van Financiën in de deelstaat Sleeswijk- Holstein geweest. Werkstudenten bij Amsterdams Vervoerbedrijf ALS CONDUCTEURS, DEKKNECHTEN ENZ. De directie van het Gemeentelijk Vervoerbedrijf te Amsterdam is voor nemens indien daarvoor in die kring belangstelling blijkt te bestaan werk studenten in tijdelijke dienst te nemen als conducteurs en dekknechten in casseerders op de IJ-veerponten om aan de moeilijkheden van het perso neelstekort. vooral in de vakantietyd. zoveel mogelijk het hoofd te bieden, Daartoe geschikte studenten zullen na een opleiding van enkele weken volledig in de diensten worden ingeschakeld en volgens de bestaande loonschaal dier diensten worden gehonoreerd. Maar hakenkruis moet vervangen worden door symbool van een ijzeren kruis (Van onze correspondent in West-Duitsland) De Duitsers in de Westduitse bondsrepubliek zullen binnenkort weer hun borst met onderscheidingstekens mogen tooien, die zij langer dan zestien jaar geleden onder het Hillerregime hebben verworven. De Bondsregering in Bonn heeft een desbetreffend wetsontwerp behandeld en dit zal nu alleen nog maar door de Bondsdag ITweede Kamer) cn door de Bondsraad (Eerste Kamer) moeten worden goedgekeurd. De regering heeft echter duidelijk verklaard, dat in het vervolg op geen enkele decoratie, die ln het openbaar wordt gedragen, het hakenkruis of het nationaal-socialistische embleem van een adelaar, bo ven een krans met een hakenkruis zal mogen prijken. Het ligt in de bedoeling dat op het gouden, zogenaamde Duitse kruis het ln het midden daarvan af gebeelde hakenkruis door een symbool van een ijzeren kruis wordt vervangen. Sommigen zullen verdienste moeten bewijzen De nieuwe bepalingen omtrent de de coraties zijn echter nog niet tot in de puntjes uitgewerkt Het staat oa nog niet vast oi het ijzeren kruis en het ridderkruis in het vervolg weer net als vroeger aan een zwart-wit-rood lint zullen mogen worden gedragen of dat er een nieuw lint met andere kleuren, bijv die van de tegenwoordige Bonds republiek zwart, rood cn geel. voor in de plaats zal moeten komen Er bestaan grote bezwaren tegen het weer toelaten van het oorlogsverdienste kruis zonder zwaarden, want dat werd onder het bruine regime doorgaans door Gaulei ters aan ..brave Nazi s" verleend, die niet tot de Wehrmacht behoorden en men kan zich levendig voorstellen, dat het optreden van die heren in de oor logstijd over het algemeen niet bepaald zegenrijk voor het Duitse volk is ge weest. Het staat zo goed als vast. dat het enige onderscheidingsteken van de S.S.. het Bandenkampfabzeichen. ook in de toekomst geen enkele heldenborst meer zal mogen tooien Het Narvik- schild en het Krim-schild mogen wel weer uit de la te voorschyn worden ge haald. maar het doodgewone prestatie insigne, zoals militaire chauffeurs en piloten cn waarnemers bij de troepen die indertijd bij de vleet hebben gekre gen, worden hiervoor niet belangrijk ge noeg geacht. Het zal voor vele Duitsers een hele toer zijn te bewijzen, dat zij indertijd werkelijk een deeoralie hebben ontvan gen en dat zij dus ook in het vervolg weer het recht zullen hebben het te dragen, omdat vooral gedurende het laatste stadium van de oorlog en in de periode van krijgsgevangenschap ontel baar veel documenten voor goed verlo ren zijn gegaan. .Men wil met deze om standigheden rekening houden en daar om behoeft niet iedere Duitser eerst met officiële papieren aan te komen zetten voordat hij zijn onderscheidin gen weer op zijn jas mag spelden. Maar om te voorkomen, dat er te veel mis bruik van wordt gemaakt, zal iemand die cr door anderen van besrhuldigd wordt trots als een pauw met decoraties rond te stappen, waarop hij feitelijk helemaal geen recht heeft, wel met be wijzen voor de dag moeten komen. Ook in het leger zullen soldaten hun meer deren moeten bewijzen, dat zij de on derscheidingen. die zij van plan zijn te dragen, indertijd ook werkelijk hebben verdiend. Principieel zullen alle orden m oude glorie worden hersteld, die indertyd door een van de vele Duitse vorsten, door de Duitse Keizer, door de rijksre gering. door de regering van een van de Duitse landen en door de rijkspresident werden verleend. Adolf Hitler wordt niet als rijkspresident beschouwd, om dat zijn officiële titel slechts „Führer und Reichskanzler" heeft geluid. (Ingez Med.-Adv.) meer levensvreugde! Hoofdpijn, keelpijn, verkoudheid, koorts, beletten Uw gezin ieder jaar heel wat dagen ten volle van het leven te genieten. Voorkom dit toch! Dank zij 'ASPRO' kunnen Uw gezin en U binnen enkele minuten van de pijn verlost zijn of de koorts gestild hebben, want 'ASPRO' helpt Uw lichaam "I de pijn te bestrijden. Zorg daarom y^ '\- overal en altijd 'ASPRO' bij de hand te hebben, want: beschermt Uw gezin^ ^Suln^ Het grondwater.. ii Tsjechische autoriteiten hebben me degedeeld dat het reusachtige Stalin- monument in Praag ernstig bedreigd wordt door grondwater en dat plannen worden gemaakt 't monument naar een andere plaats over te brengen, aldus de Oostenrijkse krant „Neuc kuner". Waarnemers in Wenen wyzen er evenwel op, dat het 18 000 ton wegende monument, dat bestaat uit een 17 meter hoog standbeeld van Stalin op een reusachtige sokkel van beton, gebouwd is op het Letna-plateau, een solide rots plateau! Het monument wordt niet on dermijnd door het grondwater, maar door de nieuwe koers van Moskou, zegt men hier Het monument is op 1 mei 1955 ont huld, In 1949. ter gelegenheid van de 70ste verjaardag van Stalin had de Tsje chische regering tot de bouw besloten Het is gemaakt van 3000 kubieke meter rose graniet. Stalin is omringd door soldaten, politiemannen, arbeiders en boeren. Het monument is een van de grootste ter wereld De totale hoogte is 30 meter en in de sokkel heeft het een oorlogsmuseum. Hoe komt mijn club uit? UVS Van Duyl, Kok Van Leeuwen. Pardon. J. Devilee. F. v. d. Zeeuw, Ver hoogt. W. Bekkering, Verhoeks, C. v. d. Zeeuw. v. d. Blom. LFC Missaar. Pijnakker. Neute boom jr.. Sinteur. Van Dam. Neuteboom sr. W. Naehtegeller, G. Nachtegeller, Heymans. Van Kampen, v. d. Heyden. Lugdunum Planjer, Teeuwen. Wol- ters. Van Pijlen, Hoekstra. De Roo. Teeuwen. Filippo, Verhoeven. Krijgs man. Mizee. Roodenburg Fasseur. Monfils, v d. Blom. Weerlee. Van Polanen. Van Rooyen, Ernst. Van Groeningen, Ou- werkerk. Guldemond. Chouffour. ASC Spoor. Wolterink. Tegelaar. Th. v. Daalen. F. v. Daalen. De Goey. Lolkes de Beer. Vogelenzang. Spiering. Vreeken. Van Dorp. DOCOS Smits. Brasker. v. Ou denhoven. Jansen. Ouwerling. Mazurel, Jan v. Marwijk. Verplancke. Dubbelde- man, Jos v. Marwijk, v. d. Berg. UVS 2 Van Putten. Mevgaarden. Leupe. J. de Wolf. J. Verkuylen. God- dyn. Regtering. Goossens. H Bekke ring. Rietkerken. G. Devilee. Sportagenda Door een gelijkspel (2-2) tegen HVL l. is Sleutelring gisteravond I kampioen van de Ie klasse heren ran de Leidse Volleybalbond ge- worden. Op de foto ziet men het kampioensteam. staande v.l.n.rC. Geel. J. Hoppenbrouwer. J. Schoen makers. J. v. d. Lelie; knielend: J. de Klerk. v. d. Berg. A. Favicr. (Foto UD-ZVan Vliet.) Haag weg. 2.30 uur: LFC—HBS. Haarlemmertrekvaart, 2.30 uur: Lugdu- r.um—RKAVV. Leidse Hout. 2.30 uur: Roodenburg W9B. Kenipenaerstraat, 2.15 uur: ASCDSO. Haagweg. 2.30 u.: DOCOSWarmunda WIELRENNEN Lenig en Snel Morgen wordt een kop- peltijdrit gereden. Start 9 uur by Zijl poort. 1 oetbal-voorbeschou wing UVS gaat morgen op bezoek bij Hel mondia. In de thuiswedstrijd leden de blauwuittcn legen de elub van André Roozenburg een onfortuinlijke neder laag. nadat zij lang op winst gestaan hadden. Indien UVS speelt als veer tien dagen geleden tegen KFC. be hoeft dit evenwel niet opnieuw te ge beuren. In de tweede klasse A van de ama teurcompetitie speelt koploper Lugdu num op eigen terrein tegen RKAVV, Korfbal-overzicht Het einde van de competitie koint in het zicht en over enkele weken rullen de meeste beslissingen wel ge/a'Mn zijn. In de le klasse Zuid-Holland leidt 't Zuiden met 1 punt voorsprong cp BKV. Beide ploegen hebben een meMtlke wedstrijd voor de boeg. 't Zuiden ont vangt Ons Eibernest en HKV krijgt be zoek van Vlc. Orientis, waarvan het bij de aanvang van de competitie enigsrins verrassend verloor. Het zal ons benieu wen of Vicus O. opnieuw voor een ver rassing zal zorgen. De Algemene en H.S.V. ontmoeten elkaar voor de eerste maal in dit seizoen. Ongetwijfeld wordt dit een Leidse zege. Fluks en Zuider kwartier hebben vrij af. In de 3e klasse A staat de belangrijke wedstrijd voor de bezetting der onderste plaats tussen U.S.V. en Noorderkwartier op het pro gramma. Verliezen onze stadgenoten, dan degraderen zij vrij zeker weer naar de L.K.B.. doch bij een overwinning zal UB V. wel het kind van de rekening worden. Het zal er dus geducht spannen en wij wensen de roodbroeken daarbij veel succes toe. In 3 B zal KHB. van Succes met ruim verschil kunnen winnen. Het programma luidt: Zuid-Holland I: Deetos—Spangen; De Algemene—HS.V.: t Zuiden—Ons Ei bernest; H.K.V.—Vic. oriëntis. Zuid-Holland II: Olypiaan DJC.C.; Zwervers Velox; UnicumSchiedam; Zuid-Holland II B: Actief—Quick; ozenburgOSCR. Zuid-Holland III A: USV—Noorder kwartier. Ons HuisWion; Eureka Charlois Zuid-Holland II A: Olympiaan—DKC; Spartaan—ODO. Reserve le kl.: Spangen 2—Deetos 2; De Algemene 2—'t Zuiden 2 <12 uur); 't Zuiden 3—Ons Eibernest 2. Reserve 2 A: Quick 2—Fluks 2. Reserve 2 B: Regenboog 2—Rozenburg 2: Wion 2Vic. Oriëntis 2. Reserve 3 B: Dc Algemene 3—KNS 2 (10 uur); Ready 2HSV 3. Onze Bridgernbriek De theorie van het openingsbod heeft in de loop der jaren wel enkele verande ringen ondergaan. „Vroeger" was het zo, dat men keek of men 3 honneurtrekken had en dan opende men; soms deed men het ook met Wi. Kijkt U nu eens naar de volgende 8 spelen en vertelt U eens, of U daarop zoudt openen en zo ja, wat? U bent de gever en zuid, terwijl dc tegenpartij kwetsbaar staat. 1. Sch. A B 6 3; Ha. 5 3; Ru. 3; Kl. H V B 7 6 5. 2. Sch. A H 7 6 3; Ha. A 3; Ru. 7 6 5; Kl. 9 7 3. 3. Sch. A B 8 7 6 5; Ha. A 10 9 7; Ru. 6 5; Kl. 5. 4. Sch. H 10 9 8 6 5 4; Ha. 3; Ru. V 10 8 4; Kl. 6. 5. Sch. A B 8 7 5; Ha. H B 3; Ru. H 10 9 7; Kl. 8. 6. Sch. H V 74; Ha. V 3; Ru. VB 2; Kl. V B 5 2. 7. Sch. B 7 6 4; Ha. V 10 9 8 7 6; Ru. A H; KL 6. 8. Sch. A B 3; Ha. 7 4 2; Ru. 7 5 3 2; Kl. A H B. Spel 1 is een goed openingsbod, omdat het een veilige troefkleur heeft en om dat. als de partner schoppens heeft, het spel óók goed in die kleur gespeeld kan worden. Openingsbod: l klaveren. Spel 2 heeft drie honneurtrekken, doch is een slecht openingsbod, omdat de schoppenkleur vrij zwak is en men als de partner 2 ruiten of 2 klaveren antwoordt in latere biedmoeilijkheden komt. Dus: Pas. Spel 3 heeft slechts 9 punten, doch wel 2 defensieve slagen. De lange schoppen- kleur en de fraaie steun voor een even tuele hartenkleur van de partner, maken het voor de moderne bridger niet twyfel- achtig dat hier geopend moet worden: 1 schoppen. Spel 4 is een typisch voorbeeld van een r.pei. waarop elke expert met een bod van 3 schoppen zou beginnen. Zo'n bod geeft aan. dat zuids spel slechts geschikt is om schoppen te spelen en dat hij zeer zwak in defensieve slagen is, Zuid be looft met dit bod niet meer dan onge veer 6 speelslagen. Zo'n bod is zonder risico omdat, als de partner niets heeft, ar een groot spel voor da tegenstander- in moet zitten. Passen is fout. Openings bod: 3 schoppen. Spel 5 bevat de altijd kansrijke 5:4:3:1 kaartverdeling Er zyn 2 ver dedigende slagen aanwezig en 1 schop pen openen is zonder gevaar: zegt noord 2 harten, dan kan tot 3 harten worden gesteund, zegt noord 2 klaveren, dan kan zuid 2 ruiten bieden. Ook op 1 SA van noord moet zuid 2 ruiten bieden, daar de singleton klaveren het spelen in SA volkomen ongewenst maakt. Openings bod: 1 schoppen Spel 6 telt 13 punten en men zou dus zeggen: openen. Doch er is geen ankel aas en slechts één heer in de hand aan wezig. Het spel is voorlopig veel geschikter om tegen te spelen, dan om zelf iets te ondernemen. In de eerste en tweede hand is dit een uitermate dubieus openingsbod (tenzij men de zwakke Sans speelt en dus de partner direct kan waarschuwen). Openen is twijfelachtig, doch niet bepaald fout. Ons devies voor dit spel is: pas. Spel 7. Een goede zeskaart in een hoge kleur moet een speler altijd doen omzien van een openingsbod. De hartenkleur is sterk genoeg cm zo nodig herhaald te worden, er zijn 2 verdedigende slagen en als de partner schoppen zou bieden, kan zuid hem daarin steunen. Bod: 1 harten. Spel 8. is evenals 6 een zeer twijfel achtige geschiedenis. Er zijn 13 pun ten en 3 defensieve slagen, doch voor de rest is dan ook armoede troef. Een goed advies is het. dit spel in een paren wedstrijd maar te openen l klaveren) en er in een viertallenwedstrijd op te passen. Bent U bij deze 8 vragen tot tenmin ste 6 goede antwoorden eekomen? Zo niet. dan moet ge als U in bridge wat meer bereiken wilt Uw biedtechaiek toch eens een beetje laten bijschaven. H. W. FILARSKL dat weliswaar op de ranglijst niet zo hoog genoteerd staat maar toch tot de ..kwade' tegenstanders gerekend moet worden. Ook HVV. de grote concurrent van de groen-witte Leidenaren. heeft een moeilijke thuiswedstrijd voor de boeg. Van Neptunus hebben de Hage naars nog lang niet gewonnen Bij eventuele misstappen van Lugdu num en HW krijgen ook LFC en HBS weer een kansje en daarom is het tref fen aan de Haagweg tussen deze beide verenigingen eveneens belangryk. Met een Heymans-op-sehot moet er winst in dit duel zitten voor de kanaries. Roodenburg (3e klasse B) moet van VVSB winnen om zijn kansen op de ti tel te behouden, want het is niet aan te nemen, dat Alphen in staat zal zijn VVP in Den Haag te bedwingen. In de derde klasse C start Alphia fa voriet in zijn thuiswedstrijd tegen Lek- kerkerk. Na de verrassende nederlaag van Lis- se tegen DSO zijn we nieuwsgierig naar het resultaat van de Lissese leiders in hun thuiswedstrijd tegen DOSR. ASC is intussen gewaarschuwd voor DSO, dat bij de rood-zwarten op bezoek komt. Meerburg—Teylingen zal weinig krachts verschil te zién geven, evenals de ont moeting SJCTonegido in Noordwijk. Of het herstel van DOCOS zich door zet. zal bewezen worden in de thuiswed strijd van de Haagwegbewoners tegen Warmunda. Voorlopig houden wij het op de bezoekers. Schoolvoetbaltoernooi wéér uitgesteld De Schoolvoetbalcommissie van de Afdeling Leiden van de KNVB deelt mede. dat de finales van het schoolvoet- bal toernooi die hedenmiddag op het UVS-terrein zouden worden gehouden, opnieuw zyn uitgesteld. (Ingex. Mei-Ad».) ZONDAG a.s. om 2 uur in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal N.J.J. B. clublcampioenschappen van Zuid-Holland. Entree 11,50 en fl^ (bel. inbegr.). Kaartverkoop Sportschool Holvast, Pieterskerkgracht 9, telefoon 23728 en aan de zaal. Bridgeclub V.O.G. De uitslagen van de 5e ronde van de viertallenwedstrijden lulden: Zwart Team: l Schllthuizen 4 pun ten 25. 2. Nieuwland 2 punten —16; 3. Versteeg 0 punten —9. Zwart-wlt: 1. Tjalkens 5 punten 23 2. Jansen 4 punten 18; 3. Smit 3 pnt 3; 4 Bosscha 0 punten —44. Rood: 1. Kooiker 6 punten +26; 2. M. Raar 4 punten 5: 3. Otto 2 punten 1; 4. Miggels 0 punten 32. Rood-wit: 1. Oudshoom 6 punten 27; 2. Caro 3 punten +3; 3. Grommé 3 punten 6; 4. Jasper 0 punten —24. Groen: 1. J. Raar 5 punten 16; 2. Uphof 3 punten 5; 3 Horree 2 pun ten 1: 4. v. Gelderen 2 punten —22 Tussenronde: Team Schalks wint van team Epskamp met 11 punten. Hockey-programma Kampioenschap van Nederlandi Laren—DKS; HTCC—Meppel. le klasse: HHYC—TOGO: Amsterdam—Hilver sum. Promotie naar Overgangsklasse: Ring PassLeiden. Dames. Kampioenschap v. Ned.: BDHC—Zwolle; Oranje ZwartGro ningen le klasse: Amsterdam—TOGO (Zat.); TOGO— Amsterdam ZWEMMEN Zwemkampioenschappen in Amsterdam De nationale kampioenschappen zwem men zullen dit jaar ln het Miranda-bad te Amsterdam worden gehouden op vrijdag 31 augustus, zaterdag 1 en zon dag 2 september. De organisatie ervan is opgedragen aan de Dolfijn, welke vereniging dit jaar haar 60-jarig be staan viert. SCHAKEN Kandidatentoernooi Voor het kandidatentoernooi, dat in Friesland wordt voortgezet, werd de afgebroken partij uitgespeeld uit de achtste ronde tussen O. Panno (Argen tinië) en D. Bronstein (Rusland). De oarty eindigde na 75 zetten ln remise. Do afgebroken partij uit de negende -onde tussen D. Bronstein en dr. M. Filip (Tsjechoslowakije) is na 56 zet ten deer Bronstein gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5