n H ri Dubbel feest bij Personeelsver. van Sted. Lichtfabrieken •te jaargang Zaterdag 14 april 1956 Tweede blad no. 28806 Installatie H. F. K. Koster nses Irene-school kreeg nieuw hoofd in een geanimeerd gesprek. Van l.n.r. de chef van de afd. Onderwijs, mr. dr. Roosenschoon. de gem. inspecteur van het onderwijs, de een heer B. Swanenburg. het nieuwe hoofd, de heer H. F. K. Koster, ds. D. J. Vossers en de heer M. H. de Reede, penningmeester van de Ver. voor Chr. Onderwijs. (Foto L.D./Van Vliet.) ch Mej. H. P. L. van Doorn was een goed regentes Voor de Ver. voor Christelijk Onder- 5, die donderdag de nieuwe her- rmde ulo-school aan de Asserstraat jebruik kon nemen, was het glste- al weer een vreugdevolle dag. Na langdurige vacature de voor- l«r, ds. D. J. Vossers, sprak van een idhouderloos tijdperk" kon het [owe hoofd van de Prinses Irene- ol aan de Van Vollenhovenkade, heer H. F. Koster, gekomen uit flsum, worden geïnstalleerd. d plechtigheid, die in de aula van [euwe ulo-school plaats vond en o.m. I bijgewoond door de gemeentelijk scteur van het onderwijs, de heer sanenburg, de chef van de afdeling rwijs, mr. dr. J. Roosenschoon en aard door de leerkrachten en vele rs van leerlingen van de Prinses school. een welkom in het bijzonder ge- iot het nieuwe hoofd wees ds. Vos- er in zijn installatie-toespraak o.m. at school en gezin een nauwe samen- vormen. omdat onderwijs geven opvoeden, vormen betekent, nk bracht spreker aan het wnd. i, mej. H. P. L. van Doorn, die s twaalf jaar aan de Vereniging onden is en die zich „in het stad- fcrloos tijdperk een goed regentes ie". Haar rust en evenwichtigheid len een stempel op de school, «wel de heer Koster in zijn nieuwe ae het volledig vertrouwen van het ur heeft, zal hij volgens ds. Vossers DE ARBEIDSMARKT iarbeidsreserve (aanbod) vertoon- rtr de periode van 2 t.m. 7 april *n geringe daling n.l. van 245 tot Van dit aantal waren 200 personen eheel werkloos ingeschreven en 25 atst bij objecten voor aanvullende •II. i analyse van de werkloosheid naar en aard. welke voor een Juiste tieling van het aanbodcijfer van belang is. levert het volgende op. wrijvingswerkloosheid 110, «nwerkloosheid 30. overige werk- «id 5 minder geschikten. waar- r 60 minder validen (lichamelijk ifstelijk gehandicapten) totaal 80. vraag handhaafde zich op het- niveau en beliep 380 en had voor 401"' betrekking op jeugdigen. Ud 15 t.m. 18 jaar. i geregistreerde aanbod van vrou- ke arbeidskrachten bleef vrijwel en bedroeg op 7 april j.l 80. De nam nog iets toe en beliep 380. verzoek van de Leidse politie ls de Utrechtse politie aangehouden (3-jarige voormalige Leidse sociale "'T, die zich schuldig heeft ge- aan verduistering van ongeveer honderd gulden. TOEKOMSTIGE VUILVERWIJDERING «n W hebben besloten het voorstel t« de toekomstige vuilverwUderlng gemeente Leiden van de agenda »s. maandagmiddag af te voeren Kt punt in de volgende vergadering de orde te stellen SCHAKEN 0. W. J. Zittersteyn de ouderdom van 73 jaar Is van- it overleden de heer G. W. J. Zit- «yn, oud-voorzitter van de Ko- Sijlce Nederlandse Schaakbond, ere- atter van D.D., hoofdredacteur van officieel orgaan van de K.N.SB. en «kredacteur van het dagblad „Het triand" te Den Haag. overledene is vele decennia een tde figuur geweest in de nationale akwereld en ook in het buitenland hij zich vele vrienden verworven, «en uitstekend speler is hij daar- t meermalen opgetreden als leider nationale en internationale toer- tn Tot 1948 heeft hij gedurende jaren het. voorzitterschap van de SB bekleed De heer Zittersteyn ridder in de Orde van Oranje- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN PPletcr. zn van C. Koster Ronald Gerrlt. zn van G. Laman en Beekman; Cornelia, dr van H. Qulk p X. de Jong; Arle. zn van L. Rhijns- T en M. K. Boezaard; Nlcollne Paula, n N. Philip po en C. Grasman; Cor- zn van P v. Nolten en N. C. de Anna Bernardlna Catharlna. dr v. d. Veek en H. P. Calvelage. OVERLEDEN: f J. Bleljl. dr. 13 Jr; C de Rooy. vrouw. LJr; H J. Bethe. man. 83 Jr; J. F. p«a. man. 52 Jr; J. W. v. d. Hulst, f van Den Hollander. 77 Jr. nog van drie kanten dit vertrouwen moeten winnen, t.w. van de zijde van de kinderen, de ouders en het personeel. Ds. Vossers, die vervolgens herinnerde aan het woord van Paulus- „Gij zijt geroepen om vrij te zijn", bracht het nieuwe hoofd onder het oog. dat hij deze vrijheid niet mag gebruiken om macht uit te oefenen, doch om elkander te die nen door de liefde. De heer Swanenburg. die de heer Koster namens het gemeentebestuur een hartelijk welkom m de Sleutelstad toe riep. wees op het mooie en verantwoor delijke beroep van een onderwijzer. Voor hem (of haar) is een prachtige taak weggelegd: werken aan de vorming van de jeugd, een werk, dat de gehele mens vraagt. Spreker wenste de heer Koster in Leiden een prettige werkkring toe. De heer A F. Zeelen, die namens de bij de vereniging aangesloten hoofden het woord1 voerde, wees de heer Koster op de nieuwe taak, die hem in de Sleu telstad wacht. Het is ook een nieuw be gin. waarbij d'? collegae de heer Koster reeds nu alle steun en raad toezeggen. Prof. dr. W. den Boer. voorzitter van de Oudercommissie, die herinnerde aan de eerbiedwaardige leeftijd (ruirn 100 jaar) van de vereniging, achtte het een verblijdend verschijnsel, dat het bestuur met zijn tijd is medegegaan en niet bij oude onderwjjsid'ceën is blijven stilstaan. Nadat spreker gewezen had op de taa- van de ouders in het schoolleven, gaf hij de heer Koster reeds bij voorbaat de verzekering, dat hij op de steun van de ouders kan rekenen. Wij nemen, aldus spreker, geen afwachtende houding aan, doch treden U met openheid en vertrou wen tegemoet. Tenslotte bracht het wnd. hoofd. mej. Van Doorn, dank voor de medewerking, die zij van het bestuur en met name van de heer A. L. Gathier, had ontvangen. Een vertrouwen en medewerking, die zij wederkerig de heer Koster toewenste. De heer Koster, die hierna met een kort woord zijn nieuw functie aan vaardde. hoopte in de Sleutelstad de sleytel te vinden, die hem toegang geeft tot het hart van ieder kind. Bij het onderwijs in de school dat elke dag weer nieuw is, zullen wij. aldus spre ker. ons telkens weer in moeten spannen en moeten wij bereid zijn tot het bren gen van een offer. Doen wij dit, dan openen zich stseds weer nieuwe perspec tieven en zullen wij geen mensen van de sleur worden en wordt elke dag een dag van vernieuwing. Na deze toespraak was er voor de ouders gelegenheid om met de heer en mevr. Koster kennis te maken. Hulde aan jubilarissen en tienjarig bestaan In de Stadsgehoorzaal, die door de eigen mensen van een fantastische feestverlichting was voorzien, waren de leden van de Personeelsvereniging van de Stedelijke Lichtfabrieken gisteravond in ren hijzonder feestelijke stemming btJeen. Er waren twee grondige redenen om feest te vieren. In dc eerste plaats was er de huldiging van hen. die dit jaar ccn jubileum hadden gevierd of wegens het bereiken van dc pensioengerechtigde leeftijd afscheid hadden moeten nemen, en in de tweede plaats bestond de vereniging tien jaar. Voorzitter H van Woudenberg heette voor een prima stukie muziek, zorgde in zijn openingsspeech allereerst wet- ook het show-orkest The Topluiers' houder Van der Kwaak en de directeur 1 ol.v. Con de Vries Aan dit orkest werk- ir. Y. Ykema. beiden met hun dames.! te als soliste mee het zangeresje Rita van harte welkom. Op 14 maart, aldus Spencer, wier zangprestaties evenredi" de heer Van Woudenberg, was het tien i waren aan haar charme De 4 Dutch jaar geleden, dat de Personeelsvereni- Rolling Stars zorgden voor adembene- ging van de Lichtfabrieken werd opgr- mende evoluties op de rolschaatsen De richt. Hij geloofde, dat dit een goed en plastische acrobatiek van het Rivers verstandig besluit was geweest. Er is Trio en de balance-act van Rif Gerardv in het leven al zoveel, dat ons verschil- stonden op een internationaal peil Cas lende richtingen opstuwt, zei hij. dat j rus ontlokte aan zijn klavioline de het goed ls een bindend clement te be- schoonste melodieën, terwijl de nnizika- zitten- I le excentriek Tobi Rix ook alweer de Vervolgens richtte de heer Van Wou- lachers cp zijn hand had Het was denberg zich nog even tot de afscheid- kortom een programma dat klonk als nemenden. de^heren N. Langezaal. D. een klok. de Lichtfabrieken waardig d. Top. W. F. Stijger. L. Veerman, H. Cornet. G. J. Spanjaard, ir. F Stok- huyzen, M. G Raar, P. Dexel, W. Keij- zer. A. Filippo, I. Boom. J. B. Snel. P v. d Meer en H. C Weisz. die hij een gelukkige levensavond toewenste On derhoudt het contact met Uw kamera den door het bezoeken van de avonden, aldus de voorzitter Ook de jubilarissen, de heren W. van Oosten A. Zaalberg, J. N Wittenaar. P Hakkenberg. J B v. d. Heemst. C. v. d. Hoogt, J. Riet bergen, G. P. Onvlee (40 jaar), H. G. H Koeken, ir. J. C. de Wilde. B. H. Hcskes, J. Klay. H F. Barg, A. Crania. A. Re geer, C. H. J. Schneiders, J. Fallaux en A. R. v. d. Loos (25 jaar) wenste hij van harte geluk en nog vele goede laren in hun werkkring De heer Van Wouden berg wilde hiermee besluiten omdat in de middaguren tijdens een feestmaal tijd ook al het een en ander was gezegd en gedaan. Dit was dan als het ware het sluitstuk van de huldiging. Het verdere deel van de avond was „humor troef Door het Anova cabaret werd een revue gepresenteerd, die de Lichtfabrieken enkele kostelijke uren heeft bezorgd. De humor was bij de conferencier. André Mcurs. in uitste kende handen De lachexplosics waren tijdens zijn optreden tenminste niet van de lucht. Voor de lach. maar tevens Na afloop was er in de foyer nog ge legenheid voor een dansje waarvan door velen werd gebruik gemaakt K. v. K. vergadert in Keukenhof 0e eerstvolgende algemene vergade ring der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor 'Rijnland zal worden ge houden op vrijdag 20 april 1956 des na middags 2.30 uur in de Keukenhof te Lisse. De agenda omvat o.m de volgende punten Goedkeuring rekening en verantwoor ding over 1955; Goedkeuring lijst van subsidies voor 1956: Concept-adres in zake Wetsontwerp Ruimtelijke Orde ning. Na afloop volgt een gezamenlijke maaltijd in verband met het afscheid van Mr. A. G. de Blécourt als adjunct secretaris der Kamer in veiband met diens benoeming tot secretaris der K. v. K. te Haarlem. Bij Markt- en Havendienst. De heer A. E. v. d. Schaft, opzichter bij de Markt- en Havendienst, her dacht gisteren het feit, dat hij vóór 25 jaar zijn intrede deed bij deze dienst, De restauratie van het Waaggebouw, waarin het bureau van de Markl- en Havendienst is gevestigd, is nog niet zo ver gevorderd, dat. de huldiging van de .jubilaris daar kon plaats vinden Daarom vond deze feestelijkheid plaats In een der marktcafé's aan de Lammer markt. Nadat de directeur van de dienst, de heer M. Weima. de aanwezigen, leden en oud-leden van het personeel en an deren. had verwelkomd, gaf hij het woord aan de wethouder voor de Markt- én Havendienst, de heer D van der Kwaak die na een hartelijke toe spraak. de gebruikelijke enveloppe met een oorkonde overhandigde. Vervolgens sprak de heer Weima. Had de wethouder tot motief gekozen: de kroon op het werk. de heer Weima werkte dit uit. en memoreerde de merk waardige, opgewekte dienstvervulling, ook in de zeer moeilijke taak hem op gedragen. van de heer Van der Schaft, niettegenstaande zijn weg van assistent- brugwachter tot opzichter tengevolge van de tijdsomstandigheden 'de jaren 1931-1945) een moeilijke was en iemand met een minder optimistische levens kijk de moed zou hebben doen verliezen Vervolgens gaf de heer Weima het woord aan de heer Van Dissel, voorzit ter van de Personeelsvereniging en van de Jubileum-commissie. Deze memoreerde in het bijzonder de moeilijkheden, welke de heer Van der Schaft op zijn weg had gevonden Daarna overhandigde hij het geschenk van het personeel, een schilderstuk en twee etsen, terwijl mevrouw Van der Schaft, die haar echtgenoot zo voor treffelijk heeft bijgestaan met een fraai bloemstuk werd vereerd. Nadat ook de adjunct-directeur, de heer Kooiman noe het woord had ge voerd. getuigde de voorzitter van de afd. Leiden van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhan- Madrid treedt op tegen stakers Bedrijven gesloten Spaanse regering heeft vrijdag avond onder voorzitterschap van gene raal Franco de toestand besproken, die Is ontstaan door de stakingen In de pro vincies Navarra. Gulpuzcoa en Barcelo na. De ministers besloten tot sluiting van de betrokken bedrijven. Ook ging de regering akkoord met de opzegging van de arbeidsovereenkomsten met de arbeiders, die het werk hebben neerge legd. De termijn van een ultimatum door de gouverneur van de provincie Gul puzcoa is gisteren verlengd tot zater dagochtend. Beide partijen zijn thans besprekingen begonnen, zowel ln San Sebastiaan als in andere steden in dit gebied In Barcelona zijn thans 6 000 arbei ders in staking Donderdag werden daar in verband met de^e staking veer tig personen gearresteerd Zware binnenbrand te Den Haag BV MENSING EN VISSER (Van onze Haagse redactie» Gistermiddag om even na een uur Is een zware binnenbrand uitgebroken hij de boekhandel Mensing en Visser aan de Kneuterdijk te Den Haag. Met groot materiaal was de brand weer spoedig ter plaatse. Het vunr woedde in de kelderruimte nabij **n keukentje. Uit vele ramen van de boekhandel kwam rook naar buiten, hetgeen veel publiek naar de Kneu terdijk trok. Onderbrandmeester Van Steijn kreeg teveel rook naar binnen, waardoor hij onwel werd en naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht werd. De brand wachten maakten gebruik van de rook- maskers om zodoende bij de hardnekki ge vuurhaard te kunnen komen. Een telefonische verbinding was gemaakt tussen de brandweermannen in de kel der en buiten De vermoedelijke oorzaak van de brand is. dat een partij hout, dat ach ter de centrale verwarming stond, door oververhitting in brand moet zijn ge raakt Een uur na het uitbreken van de brand kon met de nablussing begonnen worden. Aan de boekenvoorraad is wei nig schade aangericht. Oproep lot burgemeesters VAN JUNGSCHLAGERCOMITÊ Het Nationaal Conlactcomité Jung schlager heeft een schrijven tot de bur gemeesters van alle Nederlandse ge meenten gericht met het verzoek in hun woonplaats de oprichting van een plaatselijk actiecomité Jungschlager te bevorderen. De burgemeesters is ver zocht, ingeval zij zelf verhinderd zijn aan het oprichten van zulk een comité mede te werken, een andere figuur in hun gemeente daartoe uit te nodigen. De burgemeesters hebben tegelijker tijd de beginselverklaring van het Na tionaal Contactcomité Jungschlager toe gezonden gekregen. Maarschalk Juin naar ons land Maarschalk Juin. bevelhebber van de geallieerde strijdkrachten in de sector Centraal Europa, zal bfj de vierdaagse inspectiereis die hij zal ondernemen, op 18 en 19 april Nederland bezoeken waar hij vertrouwelijke besprekingen zal voe ren met de minister van Oorlog, ir. C. Staf en met de chef van de generale stat. B R P F. Hasselman. Indonesische juristen: „Wacht eerst op uitspraak I>e bij de Vereniging van Indonesi sche juristen aangesloten leëen heb ben een verklaring uitgegeven, waarin een beroep wordt gedaan „op iedere burger in de wereld" om zich te ont houden van reacties op de zaak- Jungschlager zolang de rechter nog geen uitspraak heeft gedaan. De verklaring is getekend door de vice- vooizitter van de Indonesische Juristen vereniging. prof. Soedtman Kartohadi- prodjo. en door de voorzitter van dt Bond van Indonesische juristen, dr Djamaloeddm. Zij legt er de nadruk op. dat het procés wordt gevoerd in over- eenstemmnig met het Indonesische recht, hetgeen een eerlijke behandeling en de rechten van de beklaagde garan deert. In de verklaring wordt voorts gezegd, dat reacties uit het buitenland, volgens welke het proces in strijd is mét de be ginselen van de rechten van de mens en daarom een schending is van het recht en de menselijkheid, hoofdzakelijk zijn gegrond op eenzijdige voorlichting. „Flke poging om invloed uit te oefe nen tijdens het proces 's in strijd met een goede rechtsgang", aldus de ver klaring, waarin ten zeerste wordt be treurd, dat in het buitenland verkla ringen over de zaak-JungscliIager worden afgelegd, zonder dat wordt ge wacht op de uitspraak van de rechter. PROTEST AAN PRINS RAINIER. Tegen het duiven schieten. De president van de Wereldfederatie ter bescherming van dieren, mr. dr. W. Hugenholtz en de secretaris-gzneraal, de heer H. Reckman, hebben een protest, gezonden aan Prins Rainic- van Monaco en aen zijn a.s. bruid. Grave Kelly, naar aanleiding van feit, dat ter gelegenheid van dit hu welijksfeest honderden duiven zull.T, worden doodgeschoten. De Wereldfederatie heeft reeds her haaldelijk pogingen ln het werk gesteld om het duiven schieten ln Monaco verbieden. Arrestatie van Surinaamse minister van Justitie De Surinaamse minister van JusUtie de heer A Karamat AH. die dezer da gen Is afgetreden, is na een verhoor overgebracht naar het Huis van Be waring te Paramaribo onder verden king van het plegen van meineed en verduistering, i De heer Karamat Ali zou voor zijn I optreden als minister van Justitie, be- i trokken zijn geweest bjj ongeoorloofde manipulaties met de verkoop van contin- genten voor rijstuitvoer uit Suriname. del de goede verstandhouding van heer Van der Schaft tot de leden zijner organisatie. Tot slot dankte de heer v. d. Schaft voor alle blijken van belangstelling. BU Kon. Besluit van 10 april ls met Ingang van 1 Juli 1956 op eigen verzoek eervol ontslag verleend aan de Commis saris van Politie te '8 Gravenhage, F. J. Klijzing. Op 16, 17, 18 en 19 september zal te '8 Hertogenbosch het derde interna tionale vocalistenconcours worden ge houden. In de jury hebben zitting genomen; Franz André (Brussel): Roy Henderson (Londen); Elisabeth Höngen 'Weenen'; Hein Jordans Cs Hertogenbosch), Henri Tomasl (Parijs): Frans Vroons (Amster dam) en Annle Woud (Overveen). Slank wordenX Van de toonbank in een drogis- ter ij in de Lodewijk van Deyssel- hofstraat te Amsterdam is een dos. inhudende 72 Amerikaanse zg .slankheidspastilles" ntvreemd Men weet niet of deze pillen door T een dame of een heer zijn meege- nomen. In ieder geval zal degene op wie deze vermageringspillen een - zo grote aantrekkingskracht uit- J oefenden ze wel nodig hebben ge- T fhad! VOORSCHOTEN Benvemito gaat goed vooruit O Als we de uitvoering, die de Voor- schotense Harmonievereniging Henve- nuto" voor haar donateurs gaf, gaan vergelijken met vorige, kunnen we con stateren, dat deze vereniging uitstekend vooruit gaat. Het concert begon met een vlot en goed gespeelde mars De wals „Gold und Silber" was het minst ge slaagde stuk, maar in de overige pro grammanummers toonde Benvenuto haar kunnen. Het was prettig, dat de dirigent, de heer A Bosch sr., oud-lid van de Kon. Militaire Kapel, voor ieder nummer een korte toelichting gaf. De Divanamars van Joh. C. de Wit was geschonken door de heer P. Balfoort, de Kijk Uit-mars van W. Schootemeyer door de heer A. de Ruiter, de leider van de drumband Stukken als deze bleken Benvenuto bijzonder goed te liggen Beide marsen werden zuiver, goed rit misch en vlot gespeeld. Ze vormden een uitstekend slot van deze zeer geslaagde muziekavond, Opvallend goed kwam de drumband voor de dae. Die blykt in de heer de Ruiter een instructeur te hebben, die in alle opzichten zijn vak verstaat, 't Was bijzonder knap werk wat geleverd werd Een drietal leden van de drumband toonde ook nog wat anders te kunnen dan de trom te roeren Zij kwamen met enkele aardige cowboyliedjes. Die „Bento's" zullen we nog wel eens vaker horen. Na de pauze trad het cabaretgezel schap „De verenigde artisten" op. Ook dat was een groot succes De bekende goochelaar „Amarco" uit Noordwijk. die we in Voorschoten al eerder hebben zien optreden, verblufte weer met zijn onna volgbare trucs. Henk Steenvoorde was een beschaafd en geestig conferencier, die de zaal ook in schetsjes vaak deed schateren van het lachen, terwijl Suze Mulder en Kees van der Togt hem goed bijstonden. Henny Haak bracht aardig enkele iodelnummers. Voorzitter de la Bije huldigde deze artisten met bloemen, die zeker verdiend waren. Ook de leiders van Benvenuto en drumband werden met een boeket verrast. Aan Anneke van Oosten. Hannie Tol en Theo Vlieland werden voor het forum boekenbonnen overhandigd omdat zij de meeste foto's ten bate van het instru mentenfonds verkocht hadden. In zijn openingsswoord had de heer de la Bije nog gewezen op de noodzake- lukheid van propaganda voor nieuwe instrumenten, omdat enkele ervan reeds zo oud zijn. dat het niet eens meer mo gelijk ls ze te laten opknappen. Ze zijn zoveel gepoetst, dat het koper te dun ls geworden De voorzitter, die als vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur, de ge meentesecretaris de heer Joh. de Bres. verwelkomde, deelde nog mede, dat Ben venuto met Hemelvaartsdag naar een concours gaat waar ze in de derde af deling zal uitkomen. Vanavond wordt het concert herhaald, terwijl dan ook weer na de pauze de ge noemde artisten zullen optreden Rijkspostspaarbank Gedurende de maand maart 1956 werd aan het post kantoor alhier bij de Rijkspostspaar bank Ingelegd tot een bedrag van f64434 92 en terugbetaald f53565 32 JAARVERGADERING „SCHOOL MET DE BIJBEL" Onder voorzitterschap van de heer G. H. van Leeuwen vergaderde de vereni ging „School met de Bijbel" in hc' schoolgebouw aan de Wijnganrdenlaan. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het bestuur diligent was en is terzake van het onderhoud van de gebouwen. Zo werd bijv de rook-gasaf- voer van de 4 oude lokalen verbeterd. In de kerstvakantie werden muren en plafonds verbeterd. In verband met het stijgend aantal leerlingen werd ook de eventuele uit breiding van het aantal lokalen bespro ken. Naar verwacht wordt zal septem ber 1957 een zevende leerkracht worden benoemd. Uitbreiding van het aantal leslokalen met 2 is reeds met de inspec teur L.O. besproken, die zijn medewer king toezegde Tenslotte deelde de secretaris mede. dat het ledental van de schoolvereniging gestegen ls tot 239. De administrateur, de heer P Bogaards deelde mede, dat de vereniging in het afgelopen jaar de financiële moeilijkhe den te boven was gekomen. Voor het door ziekte verhinderde hoofd der school bracht de heer Joziassv slag uit over het wel en wee van sehoo'. Hoewel langzaam, stijgt het leer lingenaantal gestadig. Momenteel draagt dit 234 De voorzitter sprak zijn waardering uit voor de wijze waarop de heer Joziasse de taak van de heer Verrips had waar genomen. De heren C. Eggink Jzn. en H. W. Giezen werden als bestuursleden herkozen. In de plaats van de heer C. D van Oosten, die wegens zijn benoe ming tot wethouder moest bedanken, werd de heer A. G Helj gekozen. De nieuwe ULO-school. die bUna klaar ls zal in begin mei feestelii'- worden ge opend Met betrekking tot het kleuter onderwijs wordt er naar gestreefd dit onder te brengen in de Stichting Chr. WARMOND Prettige gedachtenwisseling tijdens V.V.V.-vergadering Onder leiding van de heer F. Slager hield de V.V.V. afd. Warmond een werkvergadering, waarvan door de le den een druk gébruikt werd gemaakt. De heer Slager wees er op dat de ver eniging geen ander doel kent dan het bevorderen en stimuleren van het vreemdellngenbezoek. Het veel gebruik te middel om een doel te bereiken is reclame. De V.V.V in Warmond kan van deze gelegenheid echter geen ge bruik maken omdat Warmond, zoals de zaak thans ligt. aan vreemdelingen niets te bieden heeft. Alle reclame die War mond zou maken voor de watersport zou misleidend zijn. omdat men in War mond zonder boot niet eens aan de plassen kan komen. Voor het V V V. is er van dit oogpunt geen doeltreffend werk te verrichten en is haar activiteit lam gelegd Dit is zeer te betreuren te meer daar Warmond is aangewezen als het recreatie-oord van de randstad Holland. Alleen als Warmond aan de plassen komt te liggen zijn er voor de gemeente grote perspectieven. Spreker denkt hier aan boulevards en hotel- bedrijven langs het water, alsmede de bouw van zomerhuisjes en het aanleg gen van kampeergelegenheden Hiervoor hebben wij echter de steun nodig van het gemeentebestuur en de bevolking. Ondanks dat Warmond voor het grootste deel ls aangewezen op het toerisme hebben wij echter in het gemeentebe stuur slechts een lid die direct betrok ken is bij het toerisme. Na de rede van de heer Slager, merk te de heer Akerboom op dat deze werk vergadering wel wat laat werd gehou den want volgens hem moest de V V.V. allang druk aan het werk zijn HU ziet verder nog wel mogelijkheden n in Warmond industrie te vestigen zonder hiermede het recreatieve karak- r te schaden. De heer Van Bladel, lid van de ge meenteraad, merkt op dat de activitei ten niet van de gemeente uit moeten gaan maar van de V.V.V Dc raad heeft de gevraagde subsidies steeds verleend De heer Van der Kroft meent dat Warmond voor dg jongeren weinig aantrekkelijks biedt Al zijn wij dan recreatiegebied toch moeten wij voor onze jongeren bestaansmogelijkheden scheppen. De watersport biedt hiertoe echter geen gelegenheid. De burgemeester die tot nu toe met grote belangstelling de debatten had gevolgd merkte op dat Warmond nog niet voldoende watersport-minded is. Volgens zijn mening zou het bijv. zeer belangrijk zijn wanneer de jongeren eens een diepere studie maakten van de facetten die de watersport biedt, zij zouden dan zeker een andere visie krij gen van de werkgelegenheid die deze tak van sport biedt. Welke plannen er ook mogen komen het gemeentebestuur zal er nauwlettend op toezien dat zij zedelijk verantwoord blijven. Deze plannen zullen echter moeten komen van particuliere zijde en deze zullen zeker de aandacht van het gemeentebestuur hebben en zij wil deze plannen ook wel stimuleren, maar de gemeente moet naar zijn mening niet als exploitant op te hoeven treden. De heer Slager is van oordeel dat deze avond heeft gebracht waarvoor zij was georganiseerd n.l. het uitwisselen van gedachten Hij stelt voor aan de Planologische dienst te verzoeken mede te delen wat men met de gemeente Warmond voor heeft. Dit voorstel werd met algemene stemmen aangenomen waarna de bij eenkomst werd gesloten. Medische dienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Kwint, Sassenheim tel. K 2532 - 7253 en dokter Bots, Voorhout, telef. K 2532 - 7393 WASSENAAR Medische dienst De dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Jaarsma en Ten Cate. Toneelavonden O. en O. Woensdag- en donderdagavond wer den in het Verenigingsgebouw toneel uitvoeringen door het bestuur van de Buurtvereniging Oostdorp en Omgeving aan de leden aangeboden. Op deze avonden waren resp aanwezig wethou der mr. dr. J. Hazenberg, de directeur van gemeentewerken, de heer A. J. Bol- ten en vertegenwoordigers van vereni gingen. die door de voorzitter, de heer W J. P. Peeters. in het bijzonder wel kom werden geheten, Op de eerste avond werd de onlangs afgetreden voor zitter, de heer A. N. Beijersbergen, ge huldigd en benoemd tot ere-lld. Een groep uit de leden, welke haar sporen op de planken reeds eerder ver diende, voerde het toneelstuk ,.'t Is nooit te laat" op en deed dit op waar lijk voortreffelijke wijze. Het enthou siaste applaus van de aanwezigen, die de zaal telkens geheel vulden, was vol komen verdiend, zo ook het van een klein stoffelijk blijk van waardering vergezelde dankwoord van de voorzitter. HUMANISTISCH VERBOND Ten huize van de familie Huygens werd de jaarvergadering gehouden van de Gemeenschap Wassenaar van het Humanistisch Verbond. De aanwezige leden werden hartelijk begroet door voorzitter F P Huygens. Uit het verslag van de secretaresse bleek, dat 1955 een goed geslaagd ver enigingsjaar was voor de gemeenschap. Het ledental steeg tot 48 als echtparen voor één worden gerekend, anders 59 De kas sloot mét een batig saldo van f 244.75. In de kascommissie werden ge kozen de heren Schilöt en Snel. Het bestuur, waarin als voorzitter zit ting hebben de heer F P Huygens en ir J H de Iongh. als secretaressen de dames H A Huvgens-Wüma en N de Toneh-Endt als penningmeester de heer N G Kam. als leden mevr P Schrieke- Loeff en de heer J. C. van Berckel. trad als naar gewoonte in zijn geheel af en werd bij acclamatie in zijn geheel her kozen Na bespreking van de voorstellen in het as. congres werden als afgevaardig den naar dit congres benoemd mevr. Schrieke en de heren Huygens en de Iongh COLLECTANTEN GEVRAAGD In de week van 1621 april wordt in Wassenaar de Emmabloem-collecte ge houden Hiervoor worden medewerkers (sters) gevraasd. aan wie wordt verzocht zich te willen aanmelden aan het Groene Kruis-gebouw aan de Herenweg. Zondagsdienst De dienst der dok toren wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dokter H Olthuis. Leiïreweg 179 telef. 2527; voor wijkverpleegster; Gezond heidscentrum. telef, 2177.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3