Cornélie M. de Haas kreeg gouden medaille bij diamanten jubileum J5ste jaargang Maandag 9 april 1956 Tweede blad no. 28801 Hartelijke woorden tijdens de kerkdienst en drukke receptie Het was gistermorgen ongewoon druk in de Waalse Kerk aan de Breestraat. Behalve de gemeenteleden waren er vele vrienden van de organiste, mejuffrouw Cornelie M. de Haas, die de dienst bijwoonden. Ds. Ch. Cabanis, Waals predikant alhier, besteedde tijdens de dienst pnige aandacht aan het zestig jarig jubileum van mej. de Haas. Tijdens de druk bezochte receptie, die 's middags werd gehouden in „De Doelen", kwamen velen de jubilaresse gelukwensen. Onder hen bevond zich de loco-burgemeester, wethouder J. C. van Schaik, die mededeelde dat het H.M. de Koningin had behaagd mejuffrouw De Haas de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud, te verlenen. 1 In de kerkdienst sprak ds. Cabanis l,.ar aanleiding van Colossenzen 4 vers 16 en 17: „Het woord van Christus wone lijkelyk in U. zodat gij in alle wijsheid jlkander leert en terechtwijst en met psalmen, lofzangen en geestelyke liede ren zingende. Gode dank brengt in uw parten. En al wat gij doet met woord of kerk. doet dit alles in de naam des He ten Jezus Christus. God de Vader, dan kende door Hem." In de inleiding tot lijn prediking wees ds. Cabanis er op dat het een vreugdevolle dag is. Na de preek verzocht hg mejuffrouw de Haas haar orgel te verlaten en een ogenblik in de kerk te komen zitten. Uit naam a-an allen wenste hU mejuf frouw de Haas geluk met dit zeldzame jubileum en hij dankte haar voor haar toegewijde arbeid. Predikanten kwa men en gingen, maar U bleef op de zelfde plaats In uw werk bent u jong gebleven en hebt U uw goede humeur behouden. Spr. hermnerde er aan dat mejuf frouw de Haas was benoemd als opvol ger van haar vader, die 36 jaar organist lias geweest. Het kerkeraadsbesluit, dat Bs. Cabanis'voorlas, werd toendertijd met applaus aangenomen. U bent meer Ban een organiste. aldus spr. u is ook een trouw en meelevend lid van de ge meente". Tenslotte herinnerde ds. Ca banis er aan dat het orgel 210 jaar gele den werd gebouwd en dat er sinds die tijd tien organisten zijn geweest, van Wie mejuffrouw de Haas het langst in dienst is Een organist heeft zijn functie 591 - jaar vervuld, maar is nu dus glans rijk verslagen door de jubilaresse van (vandaag. GOUDEN MEDAILLE Tijdens de receptie in „De Doelen kwam wethouder van Schaik namens het gemeentebestuur de gelukwensen aan bieden. Zestig jaar is een zo lange tijd. dat ik het toch nog even moet zeggen, al hebben reeds velen voor mij daar op gewezen Toen ik nog nauwelijks kon lopen werd u al benoemd, aldus spr. Zestig jaar een zelfde taak vervullen ge tuigt van volharding: ieder krijgt in dit leven een taak, c-n het hangt er maar van af wat men er van maakt. U heeft uw best gedaan en er van gemaakt, wat er van te maken was Tenslotte deelde de loco-burgemees ter mede dat H.M. de Koningin mej. de Haas had begiftigd met de ere medaille in goud. De heer van Schaik speldde vervolgens de medaille op. Mejuffrouw de Haas dankte zichtbaar geroerd voor deze voor haar volkomen De loco-burgemeester. wethouder J. C. van Schaik. speldt mejuffrouw De Haas de Koninklijke onderschei ding op de borst. Geheel links bur gemeester H. L. du Boeuff van Oegstgeest. in het midden ds. P. de Haas. onverwachte onderscheiding. Bij de uitreiking was ook tegenwoordig bur- gemeester H. L. du Boeuff. van Oegst geest. aangezien mejuffrouw de Haas ingezetene van Oegstgeest is. Ds. Cabanis feliciteerde mejuffrouw de Haas voor de tweede maal. maar voor de eerste maal met deze onder scheiding. Hij betuigde zijn dank aan de Koningin en aan wethouder van Schaik, als vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur. Deze koninklijke onderschei ding is een waardering voor de Jubi laresse en voor onze hele Waalse ge meente. Namens de Commission Wallone. het j overkoepelend orgaan van alle Waalse I gemeenten, spiak ds A. Roth. uit Am- sterdam; mejuffrouw N. H Mak deed dit namens de Soroptimistclub en de heer J. W. Heringa als voorzitter van de commissie ere-dienst. Er werden en- kele geschenken aangeboden, o.a. door de Cercle Wallone. Onder dc velen die geluk kwamen wensen merkten wij o.m. op vele leden van de Waalse gemeente, van de Sorop- timistenclub, organisten, ds. Forget. Waals predikant in Den Haag. mevrouw J M. van Kinschot-Dorhout Mees. ds. van Griethuien. te Oegstgeest. en vele vrienden van mejuffrouw de Haas Een oudere broer van mejuffrouw de Haas. ds. P. de Haas. emeritus predikant der Herv gemeente te Utrecht, was de ge hele dag aanwezig. God, Het Allerhoogste Zondag werd er voor de Geünieerde Loge van Theosophen ln het gebouw Steenschuur 6 een voordracht gehouden onder de titel „God, Het Allerhoogste". Alle grote godsdiensten zfjn voortge komen uit de Wfjsheidsreligie, de bron van geestelijke kennis, die bestaat sedert de mens op onze aardbol verscheen en die bewaard werd door de Meesters van Wijsheid. Van tijd tot tijd treedt één dezer Mees ters te voorschijn, hetzij om nieuwe leer stellingen mede te delen, hetzij om de kennis te herhalen, die dreigt te worden vergeten. Een aspect van deze aloude Waarheid en Wijsheid is te vinden in alle wereldgodsdiensten, zij het verwron gen door de priesters, die zich met hiel den aan hun taak: het doorgeven van de verworven kennis: maar in de loop der tijden hebben zij hun eigen denkbeelden eraan toegevoegd, gewoonlijk om hun macht en invloed te vergroten Zo is ook de omvatting omtrent God. Het Allerhoogste. Het Onkenbare Begin sel in de meeste godsdiensten vervormd en verstoffelijkt. In het Christendom is God (de Volstrekte Zijnheidt een Op perwezen geworden, voorzien van men selijke gevoelens, de Hemelse Vader, die Zijn kinderen beloont of straft, die han delt, luistert en ziet en toegankelijk is voor gebeden, die ingrijpt in Zijn schep ping. Hoe verschillend is de Theosophische opvatting! Het Onkenbare en Oneindige Volstrekte schept niet. handelt niet: Het IS en het is door emanatie en geleide lijke evolutie, dat periodiek uit Het Vol strekte de zichtbare wereld voorkomt en na miljarden jaren weer in Het Vol strekte verdwijnt. Toch bestaat er contact tussen de mens en Het Volstrekte. De mens is een vrij wezen, dat niet gebukt gaat onder de last van de erfzonde zyner voorvaderen. Door differentiatie van Het Volstrekte tre den verschillende aspecten naar voren. Eén dezer aspecten is de Al-Ziel, de geestelijke basis van de stoffelijke we reld. waarvan een vonk het onsterfe lijke en goddelijke in ieder mens vormt, men zou deze vonk kunnen vergelijken met hetgene in het Nieuwe Testament wordt genoemd „Onze Vader in het ver borgene". Het is de taak van de mens om door zelfopgelegde en zelfuitgedachte pogingen met behulp van de Wijsheids- religie zichzelf te louteren, zodat hij één kan worden met het Goddelijke Centrum in hem. De Theosophie leert dus. dat de mens zijn eigen heil kan bewerken in de loop van de talrijke levens, waarin hg hier op aarde ervaring opdoet. Sneeuwwitje en de zeven dwergen TUINBOUWCURSUS KON. NED. MIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. In het schoolgebouw aan de Medusa- ctraat werden de overgangslessen en de eindles van de algemene Tuinbou.wcursus van de afd. Leiden en omstreken van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde gehouden. Het hoofd van de cur- jsus, de heer J. Entrop, en de vakleraren «telden de cursisten vele vragen over scheikunde, plantenziekten, besmettings leer. bloemisterij, fruitteelt en groente teelt Bevorderd van het eerste winterhalf jaar naar het tweede werden: W van Borssum Waalkes. W. Nieuwenburg. N. v .d. Mark te Leiden; G. J. Roodakkers, A. Verschoor, C. G. v. d. Ploeg, te Voor schoten; C. v. d. Veen, Zoeterwoude; P. Winter, Warmond; P. Eyk, B. J. Hesse- 'ling te Lisse. Niet bevorderd: 3 cursis ten. i Bevorderd van het tweede winterhalf- jjaar naar het derde: D. Doornekamp. H. v Houten. E. Nieuwesteeg te Leiden: C. J. Turk. D. v. Leeuwen te Zoeterwoude; A Heerings. Voorhout; A. W v. d. Voort. NoordwijkerhoutH. v. d. Velden, Voor schoten: A. P. Zintel te Hazerswoude en B Lagendijk te Valkenburg. Afgewezen: geen. Het diploma 3 j c. met z.v.v. werd toegekend aan A. C. de Hertog te Lei den; P. F. v. Poel, Valkenburg; het diploma 3 j. c. met veel vrucht ontvin- Igen: A. Segaar. Voorschoten; P Staffe lle u en J v. Evert te Leiden; het diplo ma 3 j. c. met vrucht gevolgd tuinbouw- ionderwijs kregen: C L Mulder. C Cra mer te Lelden: J Q de Winter. Chr. Komen te Warmond: J Tukker te Sas- jsenheim: J. Hoek, Voorhout: D v. d. 'Hoek, Voorschoten; M. J. Bon, Noord wijkerhout. Nadat de plv. Rijkstuinbouwconsulent woorden van waardering had gesproken tot het hoofd cn dc leraren voor de ge geven lessen, waarbij de pl.v. voorzitter der Commissie van Toezicht zich aan sloot. werd de bijeenkomst door het hoofd van de cursus gesloten. Tweemaal stampvolle Schouwburg genoot van altijd nieuw sprookje En nu hoeft U ons nooit meer trachten wijs te maken, dat de hedendaagse jeugd de ouderwetse sprookjes niet meer zou waarderen! Dan had U zaterdagmiddag maar eens in de Leidse Schouwburg moeten komen, waar tweemaal een stampvolle zaal intens heeft genoten van de voorstellingen door het Rotterdams Kindertoneel van het bekende sprookje van Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Pedagogen mogen terecht b:zwaren koesteren tegen griezelverhalen als Blauwbaard en Klein Duimpje. Sneeuw witje blijkt van alle tijden en heeft nog niets van haar vroegere aantrekkings kracht verloren Anneke Elro. d.e dit sprookje opnieuw bewerkte, de titelrol vervulde en tevens de regie verzorgde, veroorloofde zloh daarbij enkele vrijheden, die evenzovele afwijkingen vormden van de klassieke versie uit onze jeugdherinnering. Zo was het lange witte gewaad van Sneeuwwitje vervangen door een kleurig, met gouddraad bestikt kostuum, waren heur haren niet als vanouds „zwart als ebbenhout", doch .zo blond als een en gel", en was de bekende wandspiegel van de boze Koningin verwisseld voor een „spiegeltje in de hand". Maar- voor het overige was er aan de intrige niets veranderd en genoot de Jeugd anno 1956 precies even hard als wij, onze ouders en grootouders dat al veie jaren geleden deden. Net als hónderd jaar geleden trotseer de Sneeuwwitje de luidruchtige waar schuwingen van de jeugdige toeschou- wersschare en at tóch van de vergiftige appel, welke haar boze stiefmoeder in de vermomming van een koopvrouwtje haar voorhield. En algemeen was de kinder vreugde toen aan het slot een ridderlijke prins Sneeuwwitje in haar glazen kistje met een kus tot nieuw leven wekte en de oude Koning het jonge paar ziin zegen schonk voor een lang en gelukkig leven Over de vertolking door het Rotter dams Kindertoneel niets dan lof. Anneke Elro was een schattig Sneeuwwitje; Willy Botermundt een voortreffelijke, -dele konngin met een prachtige dic tie en ook de overige rollen waren goed bezet, al was Gromple voor een dwerg wel wat erg uit de kluiten gewassen. Als reus zou hij ook geen gek figuur hebben geslagen' Maar dat is slechts een onbe duidende opmerking ln vergelijking tot het vele wat te waarderen viel en onge twijfeld ook gewaardeerd wérd. De directie van ons Blad. onder welks auspiciën deze voorstellingen werden ge geven. bleek zowel met het gezelschap als met het stuk een goede keuze te hebben gedaan en vele honderden kin deren hadden een heerlijke middag. Om van de tientallen ouderen dan maar niet te spreken, want alleen de aanblik van zo'n zaal vol met spontaan-reagerende en intensief-meelevende kinderen is een genot op zich zelf. Wij staan zeker niet alleen wanneer wij de wens uitspreken Anneke Elro en haar gezelsohap hier nog eens terug te mogen zien' Algemene Ned. Afd. Leiden bestaat 10 ;aar Op 28 maart 194R werd in onze stad i een afdeling van de Algemene Neder- I landse Invaliden Bond opgericht. Be gon deze Leidse afdeling haar acti- leiten met slechts enkele tientallen leden, thans bedraagt haar ledental ruim tweehonderd. Zaterdagmiddag hield het bestuur van de zich steeds uitbreidende afdeling ter gelegenheid van het tienjarig bestaan een druk bezochte receptie in één der zalen van „Den Burcht". De feestavond voor de leden is in ver band met het overlijden van de heer J. C. Livingston, die geruime tijd secreta ris van de afdeling is geweest, uitge steld tot oktober. Tot de zeer velen, die voorzitter H. P Pannekoek en zijn me debestuurders hun gelukwensen kwamen aanbieden behoorden om. de wethouder van Sociale Zaken, de heer S Menken, de directeur van de Gem Geneeskun dige en Gezondheidsdienst, dokter C R Zyerveld, de voorzitter van het hoofd bestuur van de A.NI.B, mr. T C R. Drossaart Bentfort en afgevaardigden van verschillende zusterorganisaties Het aantal schriftelijke felicitaties was even eens zeer groot Wethouder Menken, die mede namens het gemeentebestuur enkele woorden van waardering voor het werk van de jubilerende afdeling sprak, verklaarde in dit verband met nadruk, dat hij dank zij wijlen de heer Livingston een beter inzicht heeft gekregen in het invalide- wezen en dat hij in het bijzonder de A N.I.B een goed hart toedraagt. Het stemde vervolgens mr. Drossaart Bentfort tot grote'vreugde, dat de afde ling Leiden één der grotere afdelin gen van e bond haar bestaansrecht heeft bewezen o.m. door haar tweede lustrum te vieren. Dat vj zowel eeu Iiivalitlenbond loopschool als een zwemschool rijk ls noemde de voorzitter van het hooföbe- stuur een duidelijk naar buiten blij kende werkzaamheid van de afdeling Ook op andere terreinen is echter een I grote activiteit ontwikkeld, zoals hulp bij het verkrijgen of behouden van renten of uitkeringen, aldus mr Dios- saart De voorzitter van de afdeling Den Haag, de heer J Vlodorp, roemde de prettige samenwerking met de Leidse afdeling van ae A N.I.B. en dankte te vens voor de ondervonden hulp o m by de 3 oktober-feesten. Namens de Algemene Nederlandse Blindenbond feliciteerde de heei J Ab- spoel. Voorts voerden o.a. nog het woord de voorzitter van de afdeling Leiden van de Nederlandse Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers de heer H de Jager, de secretaris van het hoofdbestuur, de heer A. de Graaf en de Inspecteur van de Watervrienden, de heer C. van Zijp Mevr Buitelaar, lid van het jubileum comité bood het ontwerp van een nieuwe vlag aan Dat deze geste byzon- der gewaardeerd werd spreekt welhaast vanzelf. Dankbaar werd ook een door de heer Pranger aangeboden foto van wy- len de heer Livingston door het bestuur in ontvangst genomen Ter gelegenheid van het 10-Jarlg be staan van de Oudervereniging van de Leidse Buitenschool wordt woensdag in de Stadsgehoorzaal een contactavond gehouden. Het cabaretgezelschap van Ge Heijnen verleent deze avond zyn mede werking Leiden nam gisteren afscheid van mgr. M. A. Jansen Gouden bisschopskruis en -ring aangeboden Mede in tegenwoordigheid van de missiebisschop. onze oud-stadgenoot mgr. J. Buis. apostolisch-vicaris van Jesselton (Brits-Borneoi. de loco burgemeester. wethouder J. C. van Schaik. wethouder A. J. Jongcleen en de gemeentesecretaris, mr. J. Bool, die de burgerlijke overheid vertegenwoordig den. heeft Leiden en dan met name R.-K. Leiden gistermiddag in dc Stadsgehoorzaal afscheid genomen van mgr. M. A. Jansen, tot voor kort deken van Leiden, die onlangs is benoemd tot bisschop van het nieuwe bisdom Rot terdam. Een afscheid, dat niet alleen stond in het teken van dank en erkentelijk heid voor dc dekenale arbeid van mgr. Jansen, doch dat tevens was bedoeld als een eerbiedige hulde aan de nieuwe bisschop van Rotterdam. Tijdens deze in hoge mate stijlvolle bijeenkomst heeft de voorzitter van het stedelijk comité, de heer S. Menken, aan mgr. Jansen namens R.-K. Leiden tal van geestelijken en vertegenwoordigers van alle R.-K.-verenigingen en organisaties waren aanwezig een gouden bisschopskruis aangeboden. Precies twee uur betrad de bisschop, begroet door zang van het Alma Materkoor. dat voor deze gelegen heid was versterkt met het Kerkkoor van de Lodewijksparochie. de rijkelijk met palmen en witte hortensia's en se ringen gesierde Stadszaal. waar vóór het podiiun de Pauselijke kleuren do mineerden. GROTE WAARDERING ONDER BURGERIJ. Na een begroetingswoord, uitgespro ken door de heer S Menken, voerde als eerste spreker de loco-burgemeester, de heer J C. van Schaik. het woord. On danks het feit, aldus spreker, dat gy in Leiden maar drie jaar werkzaam bent geweest was dit voldoende om onder ae Leidse burgery een grote waardering voor uw persoon en werk te verwerven. In verband met de restauratie van uw parochiale kerk de St. Lodewiikskerk aan het Steenschuur in feite als bouwpastoor naar Leiden gekomen, hebt gij in deze kwaliteit ontzettend veel werk verzet. De wijze, waarop gij in dit opzicht alle mogelijke moeilijk heden hebt overwonnen, aldus spreker, dwingt diep respect af Als bouwpastoor wordt U thans om de verantwoorde lijke taak van bouwbisschop in handen gelegd. Voorts wees de heer Van Schaik er op. dat het optreden van mgr. Jansen als deken van Leiden ln brede kring bewondering heeft gewekt U werkte niet alleen in uw parochie en voor uw kerk. doch gaf ook op breed terrein belangstelling voor de Leidse zaken. U was een man van rijke en brede gaven Namens de burgerij dankte wethouder Van Schaik tenslotte mgr. Jansen voor al hetgeen, dat hij in het belang voor de stad had gedaan. De heer S. Menken biedt de bisschop het geschenk van R.K. Leiden aan. (Foto L D /Van Vliet.) Drie mei zangconcours Stadszaal RING VAN CHR. ZANGVERENIGINGEN HAD GOED JAAR. De Ring van chr. zangverenigingen „Leiden en Omstreken" hield ln de bo venzaal van „De Harmonie" haar voor jaarsledenvergadering. waar afgevaar digden van 14 aangesloten verenigingen aanwezig waren. De avond stond onder leiding van de voorzitter, de heer G. Goedhart. Uit het financieel verslag, toegelicht door de penningmeester, de heer Middel burg. bleek dat er over het jaar 1955 een batig saldo was van f. 299,51. hetgeen v.n.l. te danken is aan het zeer geslaagde zangconcours van 6 juli '55. waaraan 36 koren uit het gehele land deelnamen. Gedurende de winterperiode werden 3 zangersavonden gehouden, waarvan één te Koudekerk a'd Rijn, één te Sassen- heim éen te Nieuw Vennep. De laatste in dit seizoen zal gehouden worden op woensdag 11 april in het Veilinggebouw „Flora" te Rijnsburg t.g.v. het 10-jarig bestaan van het Ned. Hen- Kerkkoor al daar Hieraan zullen 9 gem. koren. 1 dameskoor en 2 kinderkoren hun mede werking verlenen met een totaal van 500 zangerstesseni Plannen zullen uitgewerkt worden om ln het badseizoen een zangersavond te houden te Katwijk aan Zee. terwyi reeds 3 zangersavonden op het programma staan voor het seizoen 56/57, n.l. nov. '56 te Aarlanderveen, januari '57 te Hazers woude en maart '57 te Leiderdorp. Op donderdag 3 mei wordt een zang- ooncours gehouden ln de Stadsgehoor- De heer Menken, die vervolgens het geschenk van R.-K. Leiden een gou den bisschopskruis aanbood, herin nerde er o m aan. dat bij het bekend worden van de benoeming van mgr. Jansen tot bisschop van Rotterdam er onder R-K. Leiden enerzijds grote vreugde heerste over deze hoge uitver kiezing. doch anderzijds een gevoel van grote teleurstelling, dat men mgr. Jansen als deken kwijt raakte. Katholiek Leiden, dat U deze dag huldigt als bisschop en in dankbaar heid uw werk als deken herdenkt, meent U daarvoor, aldus de heer Men ken. geen beter geschenk te kunnen aanbieden dan een gouden bisschops kruis. Elk mensenleven immers speelt zich af onder de slagschaduw van het Kruis? God zegene U tot heil van de Kerk en ons diacocecs! Hierop overhandigde de heer Menken mgr. Jansen een in lyst gevat ontwerp van dit kruis. Mgr. Jansen, die aan het einde van deze middag een woord van dank en af scheid sprak, zeide. dat het hem weinig moeite had gekost om zich in Leiden spoedig thuis te gevoelen. In Leiden, een stad met een groot verleden, vond hy een burgery, die sterk met haar stad en historie medeleefde. Met de Leidenaars voelde hy zich een Leidenaar. die zich op 3 oktober te goed deed aan hutspot en haring en wittebrood. Dank bracht spreker aan de burger lijke overheid, die hem waar mogelijk steeds ter wille was. Mgr. Jansen, die verklaarde zijn vorming tot 't hoge ambt waartoe hy thans geroepen wordt, voor een groot deel ln Leiden ontvangen te hebben, hoopte dat Gods zegen ook bij zyn vertrek op Leiden zou blijven rusten. Vooral nu Leiden op weg is een nog grotere stad te worden, kan deze zegen, aldus spreker, niet worden gemist. HET LEKENAPOSTOLAAT Mgr Jansen wees er vervolgens op. dat het hem hoe langer hoe meer duiöe- lyk is geworden, dat in de geestelyke arbeid de leek naast de priester moet gaan staan. T.a.v. zgn toekomstige taak deelde hy mede, dat hy zich een krach tig voorstander zal tonen van de toepas sing van het lekenapostolaat op velerlei terrein. Zet Uw arbeid, aldus spreker, voort in de geest van het evangelie, dat is in de geest van de liefde, die een mens tot het offer bereid maakt Mgr. Jansen, die zijn dank uitsprak voor het hem aangeboden geschenk, hoopte in de schaduw van het Kruis zyn arbeid voort te zetten. Buiten dit Kruis om. gaat het nooit om op welke wijze ook het apostolaat te beoefenen. Na afloop van deze plechtigheid, die werd afgewisseld met zang van het Alma Materkoor. volgde een druk bezochte afscheidsreceptie, die o.m. werd bezocht door mevr. J. M. van Kmschot^-Dorhout Mees. de garnizoenscommandant, luit.- kolonel H A. Gerth van Wijk en de Commissaris van Politie, de heer J. Dreeuws. Als bouwpastoor en als deken zgt gy in Uw drie-jarig verblyf, aldus spreker, al spoedig één der onzen geworden. By priesters en gelovigen heerst op dit mo ment grote erkentelijkheid voor Uw lei ding en het voorbeeld, dat steeds aan zovelen gegeven werd. Vervolgens stelde de heer Menken in het licht, dat mgr. Jansen niet alleen zeer veel aandacht besteedde aan de be hartiging van de geestelyke zyde van zijn ambt. doch dat diens belangstelling en stimulerende invloed mede was gericht op tal van charitatief en sociaal werk. Spreker gaf de nieuwe bisschop de verzekering, dat de Leidse gelovigen hem in geesteiyk en materieel opzicht zullen bijstaan in de verantwoordelyke taak, die hem in Rotterdam wacht Met U en rondom U zullen wij. aldus spreker, lei den. werken en offeren. Gisteravond heeft mgr. Jansen af scheid eenomen voor de parochianen van de Sint Lodewyksparoohie, waarvan hij drie laren bouwpastoor ls eeweest. Nadat de bisschop met het parochielied verwelkomd was werd hij toeeesproken door de heer J C. J. Lambermont. die zeide dat de spiit over het afscheid ver zacht wordt door de vreuede over een zo hoee uitvei kiezine van bouw-Dastoor Jansen. De heer F C de Hosson voor zitter van het parochiële comité schet ste de betekenis van deken Jansen voor de Darochie. Namens de parochianen bood hij hem een eouden bisschoDsring aan. Tenslotte richtte mgr Jansen zich in een afscheidswoord tot ziin oud-Daro- chianen. Hij herinnerde hen aan hun plicht de Darochie tot een stoffelijk en geestelijk iuweel te maken, een voor beeld voor het bisdom Het Alma Ma terkoor o. 1. v. de heer W. Mlzee besloot de avond met een uitvoenne van het Te Deum van Guiseppe Verdi. zaal, waaraan dertien koren medewer ken Na een woord van dank voor aller medewerking, sloot de tweede voorzitter de heer Groen, de avond met dankgebed. Vrydagavond zal de heer H. F. K. Koster worden geïnstalleerd als school hoofd van de Prinses Ireneschool. Deze plechtigheid vindt plaats in de aula van de Chr Ulo-school aan de Asserstraat. NIEUWE AULA „RHIJNHOF" Dc opening van de nieuwe aula van de begraafplaats „Rhijnhof" zal woens dagmiddag om vier uur plaats vinden.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3