België - Nederland weer een open strijd Mertens is dicht bij de titel W edstrijdbridge Teegelaar en De Ruyter ook op tweede dag ongeslagen Hiswa-tentoonstelling in RAI van 20 tot 29 april ZATERDAG 7 APRIL Zal Lenstra gemist ivorden? (Van onze sportredacteur) Gesterkt door de overwinning op Duitsland, maar ook gewaar schuwd door de nederlaag in de oefenwedstrijd tegen Partizan, trekt het Oranjeteam morgen naar de Sinjorenstad voor 't halfjaarlijkse duel tegen de Rode Duivels. Dit Nederlands elftal is, zoals bekend, niet gelijk aan dat wat te Dusseldorf zo'n fraaie 2—1 overwinning op de Duitse wereldkampioenen behaalde. De matchwinnaar van Dusseldorf, Abe Lenstra, is geblesseerd althans nog niet geheel genezen van een onlangs opgelopen blessure en heeft het na overleg met de keuze commissie beter geoordeeld de strijd van de tribune af te volgen. Over het opstellen van zijn vervanger. De Bruyckere van Willem 2, is hier en daar enige kritiek geuit. De Tilburgse speler, die woensdag as. naar Australië emigreert, is altijd een prima clubspeler geweest, maar was in vertegenwoordi gende elftallen nimmer een succes. Ve len hadden in zijn plaats liever de Feyenoorder Schouten gezien, een tech nisch bijzonder begaafd speler en zoals hij zondag jj. tegen De Volewijckers be wees, toch ook een man die een doel punt kan maken .Negen treffers in één hoofdklassewedstrijd is. dunkt ons, toch wel een aanbeveling. Schouten's opstel ling zou bovendien nóg een voordeel met zioh hebben meegebracht, namelijk dat in dat geval drie Feyenoorders in de Oranje-aanval zouden hebben geope reerd. drie spelers óius uit dezelfde ver eniging. die elkaar door en door ken nen. De Belgen brengen morgen wél zo'n clubvoorhoede in het veld. Niet minder dan vier spelers van Anderlecht staan in de aanval van de Rode Duivels op gesteld. met Or lans van La Gantoise eigenlijk zo'n beetje als een vreemde eend in de Anderleoht-bljt. Overigens is het in de Belgische aanval evenmin 1 botertje aan de boom. Midvoor De Wael I speelde in de oefenwedstrijd tegen Kei- zerlautern. welke ontmoeting door de Belgen met 63 werd gewonnen, beslist onvoldoende, maar werd desondanks 1 gehandhaafd. Wel een bewijs, dat de Belgen niet bijster best in hun mld- voors zitten. Ook defensief waren er in die wedstrijd tegen Kaizerlautern enige opvallend zwakke plekken. Stopper Carré (50 intertands) bleek geheel uit vorm en is dan ook vervangen door de i Da ring-spil Van Kerkhoven, terwijl d? matig spelende backs Van Brandt en Dries evenmin in staat bleken de Bel gische selectieheren in een vreugdevolle stemming te brengen. De defensie van de Rode Duivels „dreef" in de wed strijd tegen de Duitse sparring-partners op de béide, zeer voortreffelijk voetbal lende halfspelers Huysmans en Mees. Keren we terug naar de Oranjeploeg eh nemen we nog even de voorhoede onder de loep, dan mogen we constate ren. dat de linkerwing, ondanks het op stellen van De Bruyckere, toch wel iets aan kracht zal hebben gewonnen In Dusseldorf faalde op de linksbuiten plaats zowel Timmermans (eerste helft), als Clavan (tweede helft) en verwacht mag worden, dat de debuterende Feyenoorder Moulijn. die de strijd tegen de Duitsers misliep door een griepje en een lichte knieblessure, het er heel wat beter af zal brengen. En dan belanden we zo zoetjes aan bij de gebruikelijke vraag: wie zal dat duel in Deurne gaan winnen? De laat ste jaren is de Öranjeploeg in de „Hel van Deurne" niet bepaald gelukkig ge weest Niet minder dan zesmaal in suc cessie werd verloren. De laatste maal, in het najaar van 1654, toen in de KNVB het betaalde voetbal reeds voor de deur stond en twee uit het buiten-- NEDERLAND land teruggekeerde profs, Timmermans en Roozenburg, weer in onze gelederen meestreden, was er evenwel al een ken tering te bespeuren Na een spannende strijd verloren onze landgenoten toen met 43 zeer eervol Die kentering heeft zich inmiddels nog duidelijker doorge zet en met tevredenheid mag geconsta teerd worden, dat de kwaliteit van ons huidige voetbal zich thans zeker op een zelfde vlak beweegt als dat van onze zuiderbuien. De wedstrijd van morgen is dan ook bij voorbaat niet gewonnen maar ook niet verloren. Indien de Oranjeploeg ook ditmaal zo mentaal ge laden binnen de lunen komt als in het Rheinstadion, mag men hopen op een 3Ons Eibernest 4—Die Haghe 2 goed resultaat. Algemene 3HSV 3. Korfbal-overzicht Vicus Oriëntis is de enige Leidse 1ste klasser, die morgen binnen de lijnen komt. De uitwedstrijd tegen HSV zal de witzwarten weinig moeilijkheden ople veren, indien zij de tegenpartij althans niet onderschatten. In de 2de klasse B ontvangt Zuiden kwartier bezoek van Rozenburg, dat nog kampioenskansen heeft. Een Rotterdam se zege is wel het meest waarschijnlijk. Noorderkwartier gaat voor de 3de klasse A op bezoek bij Wion, hetgeen een nieuwe Leidse nederlaag betekent en in de 3de klasse B moet K.N.S. danig op passen tegen Pams. Deze Indonesische Hagenaars zijn altijd een lastige tegen partij voor de oranjewitten. Het programma 'aidt: Zuid-Holland I: Het Zuiden-Span gen; HSV—Oriëntis: Ons Eibernest Deetos. Zuid-Holland IIA: DKCAchilles: Die HagheSchiedam; UnicumOlym- piaan; Blauw Wit '51Zwervers. Zuid-Holland IIB: Actief—OSCR: ALORegenboog: Hou Stand—Quick; ZuiderkwartierRozenburg. Zuid-Holland IIIA: Ready—USV; WionNoorderkwartier; Ons Huis Merwede; PhoenixEureka. Zuid-Holland IIIB* Pams—KNS: De Spartaan Overkanters; Trekvogels Sperwers; O DORaven. Reserve I. Spangen 3—HKV 2; Dee tos 2Het Zuiden 2; Het Zuiden 3Ons Eibernest 2. Reserve IIA: Blauw-Wit 2—Achilles 2; Actief 2HSV 2; Olympiaan 2—Dee tos 3. Reserve IIB: Vicus Oriëntis 2Regen boog 2; Zwervers 2—Wion 2: Gymna siasten 2—Ons Eibernest 3. Reserve IIIB: Hou Stand 2Achilles De Kampioenschap Leidse Dambond Nadat de titelhouder Wim Heemskerk door een dubbel verlies voor de eerste plaats in het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Dambond was uitge schakeld, nam de spanning in de laatste ronden wel zeer toe. Immers Zwet sloot, Mertens en ook nog Van der Zwan, waren toen de titelkandidaten geworden. Van der StarreMertens was een partij die vooral gekenmerkt werd door de opening in eigen stijl van de „comingman" Van der Starre. Hoewel deze na een centrumbezetting tevens direct een randschijf nam. was van een werkelijk voordelig combineren daarop voor de tegenpartij geen sprake. Zoals het meer gaat moest die schijf wegens tempobelangen zelfs verwijderd worden In een lastige positie maakte Van der Starre echter een fout, die de partij betrekkelijk vlug deed beslissen; hij liet een ontwikkeling toe die offpr en doorbraak niet meer te keren maakten. De partij ZwetslootLaterveer werd remise gegeven, evenals de afgebroken partij die de laatste had tegen Mertens. Belangrijk was intussen de partij van Zwetsloot tegen Van der Zwan gewor den. De Noordwijker bracht een mid denspel-ontwikkeling waarbij een schijf op 15 geplaatst werd. een systeem dat zeer verraderlijk is voor de juiste standtaxatie der tegenpartij. Maar Van der Zwan. die reeds tegen Heemskerk had laten zien wat hij waard is. wik kelde zonder haperen af en remise was het onvermijdelijk slot. Toen ging het er om of Zwetsloot de afgebroken stand die hij tegen Van der Starre had. zou weten te winnen. Zo nu en dan scheen het er wel heel dicht aan toe. Ten koste van een schijf kon Van der Starre echter naar dam gaan. en de schijf meerderheid kon de remise niet ver hinderen. Inmiddels werd ook de overbodig ge worden partij van Laterveer en Vink remise gehouden. WIERSMA (PSV) NOTERMANS (Fortuna) APPEL BOSSELAAR (Fortuna) (Feyenoord) KUYS (NAC) v. d. HART KLAASSENS (Fortuna) (VVV) KOOPAL DE BRUYCKERE MOULIJN (VVV) (Willem 2) (Feyenoord) MERMAN'S (Anderlecht) MEES T (Antwerp) DE WAEL (Anderlecht) KERKHOVEN (Darng) v. d. BOSCH JURION (Anderlecht) (Anderlecht) IIUYSMANS (Beerschot) DRIES (Berchem) (Ingez. Med.-Adv.) rnn Thans een ruime comfortabele wagen v.a. f. 6375.- 3 B Official DKW-dealer voor Leiden en omstreken: MAREL'S Autobedrijf N.V, Rijksstraatweg 336-340 („Den Deyl tel. 254! WASSENAAR. Official DKW-dealer voor dc Bollenstreek en omgeving: BARKER'S Automobielbedrijf. Hoofdstraat 133. tel. K 2532-7427 - SASSENHEIM Imp. Han Nibbrig Greeve N.V. Parkstrut 91 - Den Ha»j Onze Bridgern hriel; Ook bö bridgespelers Is het te merken, of zij een wedstrijd spelen waarbij wat op het spel staat. De vorige week bijv. speelde het Haagse Buitenhof tegen De Oude Bond uit Amsterdam en dc Hagenaars speelden voor hun laatste kans: een overwinning zou hen gelijk brengen met de roemruchte Amsterdamse (ontinen- talelub, waarna een beslissingswedstrijd nodig zou zijn om uit te maken, wie of fle titel landskampioen 1956 meesterklasse zou mogen voeren. Welnu, de Hagenaars hebben hun beslissingswedstrijd verkregen, want zonder moeite behaalden zij een gemakkelijke overwinning op een tegenpartij, die nau welijks tot goed spel kon komen en die zonder de fut speelde welke hfj mis- als er nog een werkelijke kampioenskans Het volgende spel. ontleend aan die wedstrijd, demonstreert op welke wijze men zich in bridge kansen scheppen en ook. hoe men kansen verzuimen kan Op dat moment was Zwetsloot uitge speeld en had 8 punten verkregen. Zou nu Mertens. die op zeven punten stond van Van der Zwan winnen, dan was hij kampioen. Werd het remise dan kwam een lange herkamp met Zwetsloot in het verschiet, maar dan zouden deze beide spelers toch in ieder geval de twee afgevaardigden zijn naar de wedstrijd om het dam kampioenschap van Zuid-Holland, hetgeen ieder jaar een bijna even zo belangrijke kwestie is als het behalen van de Leidse titel. In dat geval zou den dan Van der Zwan en Heems kerk om de derde prijs kampen. Onder deze omstandigheden begon de partij Mertens—Van der Zwan onder behoorlijke hoogspanning. Ook Van der Zwan moest winnen on nog kans te hebben. De opening was klassiek. Van der Zwan meende een lange vleugel opsluiting te moeten laten nemen, waar na de tempi tot de laatste werden uit gesteld en Mertens ruil moest toela ten. In het daarop volgende gedeelte nam Mertens een kettingstelling. maar ook deze kon door Van der Zwan wor den verbroken. In het derde gedeelte, een centrumontwikkeling, liep Van der Zwan tenslotte hermetisch vast. Hier kon de tegenpartij kiezen tussen een dam. ten kostte van 2 stukken, of een schijfwinst. Hij nam het laatste. Van zet tot zet werd het eindspel nu zeer moeilijk. Reeds brak Mertens door naar de damlijn, toen het spel door het late uur gedwongen werd tot afbreken De stelling bevat diverse winstkansen voor de witspeler. De uitslagen waren: Zwetsloot remise met Van der Zwan; Mertens wint van Van der Starre: Laterveer remise met Mertens; Zwet sloot remise met Laterveer, Zwetsloot remise met Van der Starre: Laterveer remise met Vink; Mertens afgebroken met Van der Zwan (in 7x6 sch.). De stand is nu: J. J. Mertens 7 pnt. (uit 5 p.), Th. Zwetsloot 8 (6); W Heemskerk 7 (6); A. van der Zwan 6 (5); Is. Laterveer 5 (6); Th. Vink 4 (6); W. J. van der Starre 3 (6). Sch. H 10 9 Ha. A V B 3 Ru. H 10 7 2 KI. V 10 Sch. A 2 Sch B 7 6 3 Ha 6 5 N Ha. H 10 9 8 2 Ru. B 8 6 3 W O Ru A V 4 KI 98752 Z KI. 6 Sch. V 8 5 4 Ha. 7 4 Ru. 9 5 KI. A H B 4 3 SCHAKEN Kandidatentoernooi Gisteren werden te Amsterdam en kele afgebroken partijen van het Kan didatentoernooi voortgezet. De uitslagen luiden: Petrosjan (Rusl.) Pllnlk (Arg.) 1—0. Geiler (Rusl.)— Bronstein (Rusl op nieuw afgebroken. Panno (Arg.)— Petrosjan V2— Toen de gebr. Kaiser de ow-plaatsen innamen, pasten oost. zuid en west, waarop Boender als noord met 1 sa opende. Het 3 sa-contract voor nz was nu snel bereikt, waartegen oost met harten uitkwam en noord hartenboer begon te maken. Noord speelde schop pen 10 na en toen oost daarop de dum my nauwkeurig inspecteerde, dacht noord, dat oost schoppenaas wel niet zou hebben - en hij liet de schoppen 10 lopen. Daarmede was de kous af en nz scoorden een welverdiende 600 punten. Aan de tweede tafel opereerden Bouw man-Pot als ow; Bouwman opende het oostspel met 1 harten, een openings bod dat mede gezien de kwetsbaarheid 'nz kwetsbaar) wel aanbeveling ver dient. Zuid paste, en inderdaad is een kwetsbaar 2-klaveren volgbod op een dergelijk spel een gevaarlijke onderne ming West bood 1 sa en nu had noord Lengyel. wellicht iets moeten doen. doch hu besloot te passen. Oost vervolg de met 2 harten, waarop zuid en west pasten Het nu volgende passen van noord is beslist foutief, want het bieden maakte duidelijk dat ow met bijzonder sterk waren, zodat noord zeker nog wel het een en ander bij zijn partner had mo gen verwachten Als noord gedoubleerd had. waren nz vermoedelijk alsnog in 3 sa terecht gekomen - maar noord bleef passen, zo dat hu de tegenpartij een goedkoop spelletje in harten liet spelen Welis waar werd dit sprl goed tegengespeeld - nz speelde op tijd troef, zodat oost geen kans kreeg verliezen schoppens in de dummy (west) af te troeven - doch de magere 100 punten compenseerden geenszins de 600 die het Haagse team aan de andere kant had gescoord. Als wij er van uit gaan. dat oost met 1 harten opent, is o.i. het beste bied- verloop voor nz het volgende: oost 1 harten, zuid pas. west 1 sa. noord dou blet. oost 2 harten, zuid 3 harten, noord 3 sa. Het 3 hartenbod van zuid betekent .partner, als jij sterk genoeg bent om een informatiedoublet te geven, ben ik sterk genoeg om de manche tc force ren" Noord - met zijn enorme har tendekking. had natuurluk 3 sa gezegd en zuid - in de verwachting tenminste 4 of 5 slagen in klaveren te maken, had kunnen passen Er zijn vele bridgers, die op een spel zoals ziiid heeft, direct met 2 klaveren volgen. Dit is geen juiste tactiek. Als noord zwak is. kan 2 klaveren in een catastrofe eindigen - en als noord sterk is, komt zuid toch nog wel aan de beurt om een redelijk spel aan te geven. Tenzij - zoals ln de praktijk - de part- Engelsman Bond leidt derby in Deurne De wedstrüd België—Nederland, mor gen te Antwerpen, zal geleld worden door de Britse scheidsrechter Alfred Bond, bijgestaan door zijn landgenoten J. Kelly en A. Murdoch, als grensrech ters. De heer Bond is een oud-voetballer, wiens carrière afgebroken werd door een arbeidsongeval dat hem zijn rechterarm kostte. Hij is scheidsrechter sinds 1648 en zal te Antwerpen zijn vijfde landen- wedstrijd leiden. OEFENWEDSTtll-D DOCOS. DOCOS I speelt m - iv.i om 12 uur een oefenwedstrijd op het UVS-terreln tegen het twee le elftai an de blauw- witten. HOCKEY. Dames hockeyteam gewijzigd De voornoeae van het Nederlandse dameselftal, dat morgen in Amstelveen tegen de Belgische ploeg uitkomt, is ge wijzigd. In de voorhoede is Marijke Ttp- pema van Groen Geel wegens een blessure vervangen door Elly ble» ken o- len, die de rechtsbuitenplaats zal bezet ten, rechtbinnen wordt Marjolein II» e- ring. De voorhoede is th^ns; Elly E'ce- kemolen (Bè Fair), Marloi-jin Hcenr.g (BDHC), Nannie van Ntvop Amster dam), Mariette Vlgelevi (Kieviten) en Triy Nillesen (EMHC. Twee Duitse militairen in hun nieuwe uniformen in gesprek met een Belgische grenadier (links) en een lid van de Franse Garde Repu- bticaine tijdens een pauze in de herdenking van de zevende verjaar dag van SHAPE in Rocquencourt. ner bang geworden is van de biedingen van de tegenstanders! Maar ja, ook de beste bridgers zun niet altijd op hun qui-vive Oplossing brid ge probleem vorige «eek: West moet trachten oosts klaveren- kleur vrij te spelen en daartoe moet een entree in oost gevonden worden West spele schoppen 4 na en als noord klein speelt, snijde men in oost met schoppen 9 Zuid neemt schoppenvrouw cn speelt ruitenheer. genomen met ruitenaas Hierna volgt klaverenvrouw, waarop west een ruiten afgooit! Noord wint de slag met klaverenheer en het spel kan nu niet meer down daar noord har- tcnvrouw heeft (A-V-x-x). Noord speelt ruiten, west troeft af. gaat met schoppen naar de boer - nz bekennen - troeft een kleine klaveren hoog af. haalt de laatste troef er uit en steekt naar de dummy - oost - over met har tenheer. Op de vrije klaveren gaan wests resterende hartens weg H. W. FILARSKI PAARDESPORT. Prinses Irene won Prix Coprilli Prinses Irene heeft tudens de natio nale jeugdruiterdag, die gehouden werd op de terreinen van het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem, de eerste prUs behaald in de Prix Caprilli voor jeugdruiters Zü reed met het paard „Koralle" en verkreeg 125 punten De Prix Caprilli is een gecombineerde dres- suurspringproef, waarbij vooral de stijl van rijden beoordeeld wordt. Scheidsgerecht wijst eis van Vitesse af De arbitragecommissie van de KNVB heeft ln haar te Utrecht gehouden zit ting de eerste uitspraak gedaan. En wel in een geschil tussen Vitesse en HVC over het door Vitesse aan HVC in juli 1965 betaalde transferbedrag van f.5000 voor de speler E. J. van Leiden-Oxford in Wassenaar Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan \an de sportuitwisseling Leiden- Oxford vond gisteravond in het prach tige Sport fondsen bad in Wassenaar de eerste ontmoeting plaats tussen de zwemploegen van beide steden. De avond werd geopend door de heer G. Fhilipse, lid van het uitwisselings- comfte, die speciaal de Engelse gasten een hartelijk welkom toeriep. De wedstrijden hadden, doordat de EaceLse scudentenploeg in Rotterdam de trein had gemist en daardoor te laat kwam, een enigszins vertraagd verloop. In prestaties bleven de gasten in menig opzicht ten achter bij de Leidse zwem sters en zwemmers. Uitslagen: 100 m. vrije slag heren: (1) K. Geeve (Slst.i 1.05.6: (2) D. J. Shorrey (Oxford) 1.05.8 (3) D. Timmermans (LZC) 1.09.-. 200 m. schoolslag dames: (1) A. Pley (L.GB.) 3.10.6- (2) T. Walenkamp (LG B) 3.14.5. 100 m. schoolslag jongens: (1) A Ka- paan (Sist.) 1.16 -(2) (2» H. Dieben 1LGB) 1.218; (3) L v. Kampen (De Zul) 1314; Turrel (Oxford) 1.33 9 en Graogory (Oxford) 1.42.-. 50 m. vrüeslag meisjes: (1) A. Eps- kamp (LGB) 33.1; (2> J. Heemskerk (L GBi 33.2; (3) E. Stouten (Slt.st.) 34.1; v. Halsey (Oxford) 41.4 en J. Blackmore (Oxford) 42.2 en S. Henley (Oxford) 43.1. 100 m. rugslag heren: (1) J. de Haas (de Zijl) 1.13.-; (2> Th. Bik (LOB) 1.13 7 (3) A. J. O. Prince (Oxford) 1.29 2 en P. E. Tarr (Oxford) 1.35.1. 50 m. vlinderslag jongens: (1) A. Ka- paan (Sist.) 35.3; (2) D. Timmermans (LOB) 35.7; (3) J. Beverwijk (LZC) 38.3. 50 m. rugslag meisjes: (1) E. Stouten (Sist.) 38 9; (2) A. de Tombe (Sist 39 4: <3) A. Epskamp (LGB) 42.5: R. Colé (Oxford) 46.2 en v. Led-wiöh (Ox ford) 55.2. 5 x 50 m. vrUeslag estafette heren: (1) Leidse ploeg 2.31.5; (2) Oxford Universi ty 2.42.9. 5 x 50 m. vrljeslag estafette dames: tl) Leidse Golfbrekers 2.50,-; (2) Gemengde Leidse ploeg 2.56.7. 4 x 50 m. wisselslag estafette jongens: (1) Leidse ploeg 2.206; (2) Oxford 268.-. 4 x 50 m. wisselslag estafette meisjes: fl) Leidse ploeg 2.40 4; (2) Oxford 3.14 9. Zweedse estafette heren: (1) Leidse ploeg 5.30.4; (2) Oxford University 5.38 7. Breen verbetert wereldrecord 1 mijl vrije slag De Amerikaanse student George Breen. heeft in het 50-meter bad van de Yale Universiteit het wereldrecord 1 mijl vrije slag verbeterd. Hu legde deze afstand af ln 19 min. 40.4 sec en BILJARTEN Kees de Ruyter is er finaal uit In het toernooi om het Europees kampioenschap llbre. dat te Barcelona wordt gehouden, egaliseerde de Belg Van Hassel het Europees record hoogste serie en particulier gemiddelde door zijn partij van 500 caramboles tegen onze landgenoot Kees de Ruyter ln één beurt uit te maken. De Ruyter bleef op nul staan. De Nederlandse vertegenwoordi ger brengt er in dit toernooi trouwens helemaal niets van terecht. Zijn gemid delde: 3.83 tegen Spielmann. 2.66 tegen Garcia. 5.17 tegen Nusberger. zijn die van een iets gevorderde beginneling Horst. Vitesse, dat dit bedrag van HVC bleef 9 seconden onder het oude record, terugverlangde, nadat de ex-HCV-er sedert 7 Juli 1950 op naam staat later naar Arnhem verhuisde en het van d® Australiër John B. Marshall, seml-beroepsvoetbal inmiddels in Ne- derland was ingevoerd, had het geschil gehoord, wees de arbitragecommissie gis- aan een daartoe door de KNVB inge- teravond de eis van Vitesse af en ver steld scheidsgerecht voorgelegd. oordeelde deze vereniging tot betaling Na de partijen op 9 Maart te hebben van de kosten, zijnde f. 386,50. Nationaal kampioenschap driebanden In de partücn van gistermiddag van het toernooi om het Nederlandse kam pioenschap driebanden hoofdklasse A te Arnhem stegen de gemiddelden van alle spelers, behalve die van Sweering en Stikkelman. Men zou de gevolgtrek king kunnen maken, dat de deelnemers gewend begonnen te raken aan het zeer snelle materiaal, «are het niet dat in de eerste avondpartijen géén bijdra gen werden geleverd tot de stijging van het algemene gemiddelde. Henny de Ruyter. bevestigde 's-mld- dags zijn goede vorm door met flink verschil te winnen van Metz met een moyenne dat eindelijk in de buurt van één kwam te liggen. Hij scoorde de hoogste serie van 'de middag (8). Hier mede haalde hij meteen de in het be gin van de partij bestaande achterstand in. Teegelaar bleef zijn voornaamste ri vaal. De vindingrijke, doch allerminst con stante Van Bommel bleef ver achter bij de Rotterdammer. De titelhouder Po- peijus liet de onfortuinlijk spplende Sweering op 31 staan in een met veel fantasie maar niet vrij van inzinkingen gespeelde partij. En 's-avonds tegen Metz hield de Barendrechter zijn kansen vast door ook deze partij te winnen De oud crack Broekhuizen, voor eigen publiek spelende, zorgde gisteravond De Nederlandse Vereniging voor Handel en Industrie op bet gebied van Scheepsbouw en Watersport organiseert van 20 tot 29 april de tweede na-oor- k»gse HISWA-tentoonstelling. Werd voorheen steeds gebruik gemaakt van de Apollohal te Amsterdam, thans heeft men de keus laten vallen op de zoveel grotere RAI-zaal. weer eens voor sensatie Van zijn artis tieker, maar wispelturiger spelende stadgenoot Stikkelman won de Arn hemmer 's-middags door ln het begin met een paar nuchtere series een flinke voorsprong te nemen, waarvan Stikkel man door minder produktief spel van Broekhuizen slechts een gedeelte kon wegwerken 's-Avonds vertoonde de oude vechtjas zich ln zijn ware gedaante. Van Bommel, die stellig de schoon heidsprijs zou verdienen als deze bestond nam flink oprukkende met fraai gestv- leerde stoten een voorsprong die bij de 65e beurt 39—32 berdoeg Broekhuizen maakte gebruik van een verslapping van de Brabander en liep geleidelijk de achterstand in. Bij 4847 voor Van Bommel was weer alles mogelijk. Toen greep de Arnhemse veteraan zijn kans. In twee beurten (2 en 6) maakte hij de partij uit. Van Bommel bleef op 48 staan. De resultaten luiden: Sweering 31 72 4 0430 Popeüus 55 72 7 0 763 Stikkelman 43 75 4 0.673 Broekhuizen 55 75 7 0.733 Volgens mededelingen van het Hlswa- bestuur zal deze tentoonstelling, de grootste welke ooit op watersportgebied gehouden is, een manifestatie van de eerste rang worden. Er zijn o.a. 13 zeiljachten en 9 motor jachten van behoorlijk formaat geëxpo seerd, naast vele andere kleinere sche pen. De jachtbouwers hebben zich grote moeite en opoffering moeten getroosten voor deze inzendingen, daar zij alle vol geboekt zijn met buitenlandse orders. Naast schepen zal men op de Hiswa- accessoires aantreffen ln de meest ruime zin, d.w.z ook b v. kampeerartikelen. fo toapparaten, hengelartikelen, radio's, elektrische artikelen, enz. Er komen stands van de Raad van het Bestuur van de Zeevaart, A.N.W. het Centraal Bureau voor Watersport der K.V.N.W.V., Kon. N.ZE. Reddingmij. Unie voor Watersporttoeristen, terwijl ook een inzending van het Scheepstnu- seum te bewonderen zal zijn. De stand van dc Raad van het Bestuur van de Zeevaart bestaat uit een scheepsbrug, waarin men een dekhuis en een stuur huis zal aantreffen, met alle benodigd heden. welke een modern zeeschip nodig heeft. Er zullen ln de stand behalve een radiotelegrafist ook twee voormalige koopvaardij-gezagvoerders aanwezig zijn om Inlichtingen te verschaffen De strek king van deze stand is de belangstelling Ie helpen bevorderen voor het beroep van zeeman onder de Jonge generatie. 55 66 Metz 35 61 H. de Ruyter 55 6( Metz 38 7! Popeljus 55 71 Broekhulzen 55 8 Van Bommel 48 8: Stikkelman 47 6 Teegelaar 55 6 Sweering 51 79 4 0 6 H. de Ruyter 55 79 5 0.6 De stand luidt na de vierde ronde: 0 833 0.575 0.583 0916 0.481 0 696 0 670 0.585 0 734 0.859 pnt 8 car. brt h.s. gem. H. de Ruiter 220 282 8 0780 Teegelaar 8 22C 5 0753 Popijus 6 219 301 7 0727 Broekhuizen 6 208 321 7 0647 Stikkelman 135 271 5 0 682 Sweerig 185 309 6 0 599 Van Bommel 0 181 317 10 0570 Metz 0 170 315 0.539

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5