IN ZEVEN JAAR EEN MILJOEN NIEUWE ISRAËLIËRS Corrie Schimmel kwam dicht bij record van Mary Kok Rustige stemming op voorj aarsmarkten WOENSDAG 4 APRIL Een oude erfenis: in Nazareth wonen 20.000 van de 160.000 Ara bieren. die in Israël gebleven zijn. Deze Nazareners zijn bijna allen Christenen, hetgeen velen niet weer houdt om ook communist te zijn. De positie der Arabieren, is niet benijdenswaardig. Worden zij loyale Israëli's, dan dreigt hun Arabische vergelding. Kiezen zij de Arabische kant. dan krijgen zij het met de politie aan de stok. Reeds thans is hun bewegingsvrijheid in de grensgebieden beperkt. wordt dan ook sterk gestimuleerd. Zelfs de niet religieuze Socialisten onderwij zen de Bijbel aan hun kinderen, z\j het dan minder als het Boek der Boeken dan wel als een stuk Israëlische „histo rische folklore" en dan is er de taal, het Hebreeuws. Een van de verbazingwekkendste as pecten van dit verbazingwekkende land is dat men deze versteende Hebreeuwse taal van 2000 jaar geleden tot een mo derne vrijwel algemeen gesproken om gangstaal heeft kunnen maken! In stoomcursussen van zes maanden leren de nieuwe immigranten thans He breeuws, de schoolkinderen spreken het als hun moedertaal. Zelfs de pogingen om het geschreven hebreeuws te latini seren en van klinkers te voorzien, zijn op traditionele overwegingen gestrand. De Joodse schrijver Koestier noemt het aanpassen van de aartsvaderlijke taul aan de twintigste eeuwse eisen een po ging om een Phoeniclschc strijdwagen Jong Israël:een jeugdgroep van een kibboets op mars. De nieuwe natie: Lisette. een stadsmeisje uit Tunis, is de ziel van haar Moshavhet landbouwdorp. waar Noordafrikaanse immigranten het boerenbedrijf leren. met een paar Eord-onderdelen tot een race-auto om te bouwen en voert aan, dat het geschreven woord bestaande uit de tekens Daleth, Vav, Daleth zowel ge liefde, stoomketel, oom als David kan betekenen, zodat men uit de rest van de zin maar op moet maken welke klinkers men ertussen moet denken. En toch, als men de Jemenitische arbeider zijn He breeuwse krant ziet lezen, als men de Israëlische kinderen er vrolijk op los hoort kwetteren, dan moet men lot de overtuiging komen, dat die Phoenlclsche strijdwagen er aardig de sokken heeft ingezet. „Super-jekkes"!. Naast de taal zijn er andere samen bindende factoren, de scholen, het leger, de Histadroet. Israels enorme arbeiders organisatie welke bemoeienissen veel verder gaan dan die van een gewone vakbond. Voor allen is er de dreiging van buitenaf. Er is een snelle vermenging door huwelijken. Russen met Iraki's. Je- menieten met Bulgaren. Hollanders'met Tunesiers. Zodat het cliché „smeltpot" op Israël reeds niet meer van toepas sing is, het is eerder een „pressure-coo ker". Al zitten er nog wel enige onver teerde brokken in het gerecht, de Duit sers bijvoorbeeld, die blijven samenklit- ten en het „bei uns"-complex maar slecht kwjjt kunnen! Zij worden vanwe ge hun meerderwaardigheidsgevoelens met een onvertaalbaar spottend Jiddisch woord „Jekkes" genoemd Het mag ons tot bescheidenheid strekken, dat de Hollandse immigranten, ook niet van gisteren als het op beter weten aankomt, zich reeds de titel „super-jekkes" heb ben verworven!! Nieuw type mensen Men moet tot de conclusie komen, dat pas in volgende generaties de nieuwe Is raëlische natie geboren kan worden. Het beste bewijs daarvoor is dat merkwaar dig verschijnsel: de „Sabra". Letterlijk betekent dat de stekelige vrucht van de cactus, figuurlijk wordt het gebruikt om de in Israël geborenen aan te duiden, de kinderen van het land, die in vrijwel ieder opzicht van het als gangbaar aan vaarde Joodse type verschillen. Zij zijn vaak blond met blauwe ogen, hebben vierkante gezichten en eerder stompe neuzen, zij zijn hoekig en potig, wat ruw in de omgang, subtiliteit schuwend, onafhankelijk en sterk naar buiten ge keerd. Typische pionierskinderen zoals men ze in Australië, Canada of Afrika vmdt en een fascinerend voorbeeld vnn de in vloed, die geestelijke en stoffelijke om gevingscondities in korte tijd op een mensentype kunnen hebben Zij schij nen zich eerder Israëli dan Jood te voelen en koesteren tegenover Joden in het buitenland een mengsel van vader lijke meewarige en ongeduldige gevoe lens, die zij zo slecht verbergen, dat een nieuwe immigrant vol pret tegen mij zei: „Die sabra's zijn de grootste anti-se mieten van allemaal!" Zuid-Hollands Veldloopkampioenschap Concours hippique tVan een onzer verslaggevers) De Zuidhollandse Veldloopkampioen schappen zijn weer gehouden, en de titelhouders voor 1956 bekend. Jan Vergeer. Gerard Koornneef, Leen Sui ker en Hans Kortekaas waren de win naars in de verschillende klassen. De organiserende vereniging WIK uit Wassenaar, die dit atletiekfestijn nu voor de elfde achtereenvolgende maal organiseerde, met slechts één onder breking voor de Nederlandse Veld loopkampioenschappen, had een keu rig aangegeven parcours uitgezet in het lage gedeelte van het landgoed Duinrell. Duinen kwamen er deze keer niet aan te pas. Maar daarom kon het parcours nog verre van gemakkelijk genoemd worden. Droge sloten, die „genomen" moesten worden, steile bruggetjes, losse en zeer mulle zan- Jeugdschaakweek In 's-Gravenhage werd gisteren de eerste Nederlandse schaakweek geopend. Deze op initiatief van de KNSB inge stelde gebeurtenis, welke voortaan ieder jaar in de paasvakantie zal plaats vin den, is reeds bij voorbaat de eerste maal een groot succes geworden. Er zijn 218 jongelui, waaronder 2 meisjes (één daarvan is de dochter van de Neder landse schaakkampioene. Mevrouw Heemskerk), opgekomen, uit het gehele land afkomstig. De opening vond plaats in tegenwoordigheid van mr. Broekman, directeur-generaal van het Ministerie van O. K. en W„ de heer van Zwijn- dregt, wethouder van Onderwijs te 's-Gravenhage en de jeugdwereldkam pioen. grootmeester Boris Spassky, die van een vrije dag in het kandidatentoer nooi in Amsterdam kon gebruik maken. Ir. H. J. van Steenis, voorzitter van de KNSB schetste in zijn openingswoord de ontwikkeling van het Jeugdschaak in de na-oorlogse jaren en noemde het ver heugend dat de overheid van een stij gende belangstelling hierin blijkt geeft. Het ideaal, dat de KNSB nastreeft is het schaken in het lesrooster opgenomen te krijgen, hetgeen momenteel wegens for mele bezwaren niet mogelijk is. Ook Spassky sprak een enkel woord in de Engelse taal en werd daarna door de jongelui bestormd om een handtekening! Uit Leiden en naaste omgeving zijn ér door het samenvallen met een school- dcrige paden, boomwortels, al deze factoren werkten mee om het uiterste te vragen Tan het uithoudingsvermo gen van de crème de la crème van de Zuidhollandse atletiek. Hans Kortekaas (WIK Wassenaar) in 5.36.8; 2. N. Schouten (Donk) 5.402; 3 M. Schouten (AAA) 5.45.4. Junioren A. 3400 m.: 1. Leen Suiker (DOS Rotterdam) in 1138.6; 2. H. de Vreede (Trekvogels) 11.40.-; 3.G.Schook (DES) 11.55.8. Clubkampioenschap: 1. WIK 12 pnt.; 2. Nurmi 23 pnt.; 3. Flyd 24 pnt.; 4. DES 27 pnt. Senioren C-D. 3400 m.: 1. Gerard Koornneef (Pro Patria Rotterdam i in 12.17.2; 2. J. Heeck (Metro) 12.22.-; 3. F. de Heer (Pro Patria) 12.26.-. Senioren A-B-C. 5700 m.: 1. Jan Ver geer (A.V. '47 Boskoop) in 18.22; 2. C. Janssen (Trekvogels) 18.29.8; 3. C. van Driel (Trekvogels) 1832.2; 4. B. Veld hoven (S.V.V.) 1832.6); 5. J. v. d. Voort (Trekvogels) 18.43.4. Clubkampioenschap Senioren: 1. Trek vogels 0 pnt.; 2. Minerva 18 pnt.; 3. A.V. '47 20 pnt. te Rotterdam gaat niet door Op de laatst gehouden bestuursverga dering van de sociëteit, gevestigd in de Rotterdamse Manege, heelt het officieel internationaal concours-hippique CH- IO) onderwerp van uitvoerige bespre king uitgemaakt. Na langdurige beraadslaging is het bestuur zeer tot zijn spijt tot de con clusie gekomen dat het, in verband met de in de laatste jaren sterk gestegen kosten en de onmogelijkheid de entree prijzen belangrijk te verhogen, niet ver antwoord moet worden geacht het risi co .verbonden aan de organisatie van het concours-hippique, dat - als de laatste acht jaren gebruikelijk - weer begin september in Rotterdam zou wor den gehouden, te aanvaarden. Van dit besluit is mededeling gedaan aan de Nederlandse Hippische Sport bond en het uitvoerend comité. De 16-Jarlge zwemster van „Het Gooi". Corrie Schimmel zorgde tijdens onder linge wedstrijden van deze club in het zwembad te Naarden voor een bijzondere verrassing. Voor de eerste maal startte Corrie. die tot nu toe uitsluitend op de vrije slag was uitgekomen, m een wedstrijd op de 200 meter vlinderslag. Dit debuut betekende een prachtige overwinning want zij versloeg niet alleen haar tegenstandster Ada de Haan en de overige zwemsters, maar zij noteerde tevens de prachtige tijd van 2 min. 51.2 sec., slechts 1.2 seconde boven het nationale record van Marv Kok in januari van het vorig jaar te Hilversum ge maakt, Corrie Schimmel veroverde door deze prestatie de gouden medaille van de Kon. Nederlandse Zwembond welke bestemd is voor meisjes die beneden de door de bond vastgestelde limiettijd op dit nummer blijven. sportgebeuren hier ter stede geen deel nemers. met uitzondering van de Leidse Jeugdkampioen, II. J. Giesbergcn uit Aarlanderveen. die in de groep om het jeugdkampioenschap, bestaande uit 14 deelnemers uit alle onderbonden mee speelt, Deze groep speelt 7 ronden, vol gens het Zwitsers systeem. Glesbergen speelde in de le ronde remise met Boersma (Groningen) en verloor in de 2e van de titelhouder. Van Oosterom (Hilversum). Rond de veemarkt Prijzen blijven hoog Het is niet te verwonderen, dat de ware stemming op de rundveemarkten nog niet tot ontplooiing komt. De wei landen zien er nog dor uit en hebben dringend behoefte aan flink wat malse regen. Met de handel in melkkoeien gaat het daardoor nog uitermate stroef; de hoge prijzen houden dan ook moeilijk stand. Knlfkoeien gaan in verhouding wat beter omdat men deze gewoonlijk vlugger naar buiten kan doen. Er ls nog regelmatig een flinke vraag naar kalf- dragend en jong fokvee (van 8001000 stuks per week!) en de goede klassen brengen hoge prijzen op. Men besteedt voor de beste zrware kalfkoeien met prima afstamming f. 1300f. 1400 en soms nog meer per 6tuk. Meestal voor West-Duitsland en Italië, maar ook Egypte is momenteel voor redelijke kwantums aan de markt. Voor prima vaarzen betaalt men meer dan f. 1000. Het. ongeregistreerde vee ligt in waarde wel een paar honderd gulden lager, maar een werkelijk goede gebruikskoe koopt men op de markten toch ook niet be neden de f. 1000, want ook de beste on geregistreerde koelen en vaarzen vin den buitenlandse liefhebbers Overigens lagen onze noteringen tussen f.675 f.950 per stuk voor het kalf- en melk vee. Ook het magere weidevee bleef duur. Hiervoor was in verhouding wel ineer vraag, doch vele weiders kijken het nog even af. Jonge beesten met vlees erop zijn het meest in trek. maar er moet aan het welland nog heel wat gebeuren, wil men de landkoeien weer zo vroeg kunnen markten voor de slager als vo rig jaar. Door de verstelde markten was er cp de Goede Vrijdagmarkt te Leeuwarden zeer veel vee voor de vetweiderij. De „Hollanders" waren minder talrijk op gekomen dan anders, maar men nield de prijzen strak! Dit vindt wel in hoofdzaak zijn oor zaak in de stevige slachtveeprijzen, die deze week ook weer zeer vast waren. De beste kwaliteiten van f-3 tot f.3.50 per kg. en de uitmuntende klasse daar nog boven. Overigens van f. 2.60—f. 2.90 per kg. geslacht gewicht en alles werd schoon verkocht. Vette kalveren werden mede voor export vlot opgenomen tegen prijzen van f. 2-f. 330 per kg. levend ge wicht. Nuchtere kalveren gingen min der; f. 0 90—f. IJS per kg. levend ge wicht. Fabrikanten kochten minder door de feestdagen, waardoor men minder kan verwerken. Het wolvee bleef duur. doch er is op het moment niet veel aan te bieden. De varkensprijzen vielen tegen. Er was wat opleving in de export van zwa re soorten naar Italië, maar de prijzen zijn ook daar tegengevallen. De beste varkens maakten een daling van f. i .76 naar f. 1.70 en f.1,65 per kg. levend gewicht. Minder courante soorten f. 1.60 f. 1.62 en zeugen f. 1.40—f. 1.46 per kg. Beste biggen bleven op prijs, maar voor de rest ging het Jonge goed ook flau wer. De paarden waren weer buitenge woon duur. Slachters van f. 2f. 2.55 per kilogram. (Ingez. Med.-Adv.) Griep? knopt in een ommezien.' C ALPHEI Zeer ernstige aanrijding bij Koningin Julianabrug .TWEE ZEER ERNSTIG GEWONDEN Hedenmorgen vond op het kruispunt Prins Bernhardlaan—Willem de Zwij gerlaan. aan de voet van de oprit naar de Kon. Julianabrug een ernstige aan rijding plaats, waarbij zes personen werden gewond, van wie twee ernstig. De bestuurder van een personenauto, de heer F A. Faber uit Alphen. komende vanaf de brug, verleende geen voorrang aan een voor hem van rechts komende personenauto, bestuurd door de heer J. S. Stafleu uit Oegstgeest. Vermoedelijk heeft de heer Faber de auto pas op het laatste moment gezien, terwijl de heer Stafleu niet anders dacht dan voorrang te zullen krijgen. Er volgde een botsing, waarbij de heer en mevrouw Faber en hun dochtertje uit de auto werden ge slingerd. Mevrouw Faber had een sche- delbasisfractuur. een zware hersenschud ding en verwondingen en inwendige kneuzingen, de heer Faber had een zware hersenschudding en eveneens ver wondingen. het dochtertje was eveneens gewond. ZU werden per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De inzittenden van de auto! van de heer Stafleu werden minder ernstig gewond en konden na onder zocht te zyn met een andere auto naar Oegstgeest terugkeren. Belde wagens werden zeer ernstig be schadigd. MARKTBERICHTEN BOSKOOP. 2 april. D« Boskoop'e bloemenveiling. Diversen per bos: Pink Pearlkoppen 1.60180, Rododendronkop pen 1.40, Azalea mollis 501.30, Prunus trllobatakken 901.50, Forsytlatakken 1 00 1 80, Slerkerst&kken Hlzakura 851.80, Andromedablad 4080. Viburnum 65 1.10. Magnollaknoppen 55 .Diversen per tak: Pink Pearl le srt 6163, Rododen dron le srt 3135, Idem 2e srt 2031, Azalea mollis 21, Prunu6 triloba le srt 28 37. ld. 2e srt 2128. Slerkers Hlzakura. le srt 90, idem 2e ert 5567. Idem 3e srt 3338. Magnolia, roze bloem 2021, Idem wit 18, Porsytla, le srt 3239, Idem 2e srt 2125, Balrozen 18, Azalea Indlca 1.30 per stuk, Jap. Azalea 801.00. Groenteveiling. Waspeen A 30—54. Idem B 33—49, breekpeen 7—11. RUNSBURG, 2 april. Prijzen Bloe- rr.enlust. Campflre 120140, Edith Eddy 90—110. Pr. v. Oostenrijk 90—105, Gen. de Wet 90100, Albino 120150. Golden Har vest 100115. v. d. Eerden 110120, Barüigon 90110. Zenober 85100, Rijzen de Zon 110—125. White Sail 120—130, Snowden 90100, Pax Blossom 7080, Electra 5565, Oranje Nassau 6070, Pic cadilly 85—100. Carara 120—140. Fr. Nansen 7080. Theeroos 55—70, Copland roze 100115. Idem blauwe 100115, Ossle v. Walde 100—120, CordeU Huil 110 120. Wlntergold 80—90. Krelage 6575. Mr. v. d Hoef 65—75, BI. Druifjes 18—24, Anemonen 500650, Hyacinten wit 1012, Idem blauw 1214. Idem roze 913, Helios 5565, Alfred 7090, Rembrandt 65—85. Koster 50—60, Poetaz 55—65. 100120. Bartigon 85110. Gen. de Wet 80—100. Pr. van Oostenrijk 7595. Roze v Lima 110—125. Copland 100—130. K en M. 85115. Oriënt Express 90105, Crater 80—100. Albino 130—160. Carara 125—155. Oranje Wonder 7590. Queen of the Nlght 150—160. Denbola 75—85, Esser 80—90. Beatrix 90110. Alberlo 85105. Mr. v. d. Hoef 6080 Pax Blossom 5575. Electra 5060. Oranje Nassau 5570. White Sail 100120. alles per bos. Hyacinten met bol: Pink Pearl 10—13. L'Innocence 914. Ge mengd 1015 per stuk. Hyacinten per bos 3040, Narcissen: King Alfred 60 -80. Carlton 5570. Rembrandt 6070, Luur. Koster 4050. Poetaz 35—45. Helios 50— 60. Scarlet Eleg 5055. Salelno 5060. per bos Blauwe Druifjes 2030 per bos. WOERDEN. 4 april. Kaasmarkt. Aan gevoerd 7 partijen. Notering 2 15—230. Handel kalm. j DIPHTERIE. KINKHOEST? Neen! INENTEN ERTEGEN? la Wekelijks (gratis) tijdens het spreekuur van Uw huisdokter. Oj) de vleugels van de adelaar Voetbalprogramma Betaald voetbal HOOFDKLASSE A Rlgter6bleekEBOH. le KLASSE B Be QuickHelmond. le KLASSE C Volendam—Zwartemeer; Wilhelmlna TOP; HelmondlaOldenzaal; DHCHil versum. Ree. le klasse B Hermes DVS 2—SW 2; ONA 2—DHO 2; Xerxes 2EDO 2. Zaterdagvoetbal 3e klasse A Quick Boys—HBSS: RWH—Excelsior P. 06VDTer Leede. 3e klasse B HoogvlietMonster: Gr. LlndtKos. Boys; ZwaluwenWGZ, 's-Orav. 8V Good Luok; RCLARC. 4e klasse A SportlustLelden; Or nasVWS; Duin oordExcelsior M- KoudekerkSVOW: Katwijk—Die Haghe; HTSV—PPSC. 4e klasse B SunlightBodegraven; Jodan Boy» SV '35; Zwart witSpirit; Noordwfjk RAS; RouwkoopSemper Alt. Res. 3e klasse A Ter Leede 2RCL 2; Die Haghe 2 Rljnsb. Boys 2; Jodan Boys 3ARC 2: SVOW 2—Noord wijk 2; Quick Boys 2— Ornas 2. Res. 3e klasse B Zwaluwen 2C6VD 2; Quick Boys 3 Jodan Boys 2; Monster 2Zwart Wit 2: HBSS 2SHS 2. Inzameling der ballingenuit niet mincler dan zeventig landen (Van onze reisredacteur) MÉ|h Herculische taak Uit 70 landen zijn nu Joden naar Is rael gekomen, in zeven jaar tijds is de bevolking van de nieuwe staat gebroeid van 650 000 tot 1.700 000 zielen, in de eerste vijf jaar kwam er iedere drie mi nuten een nieuwe burger aan! In Israëls onafhankelijkheidsverklaring staat: „De staat Israël staat open voor de immi gratie van- Joden uit alle landen hunner verstrooiing". Met deze ene zin nam Is rael de meest herculische taak op zyn schouders, die een klein land ooit vrij willig heeft aanvaard. Het verplichtte zich immer niet alleen voor eten. onder dak en werk te zorgen voor de immi granten en dat in een economie, bescha digd door een zware vrijheidsstrijd, een zijdig ontwikkeld door dertig jaar man daat en bedreigd door de boycot van de omringende vijandige Arabische staten het bond zich ook moreel een hogere le vensstandaard te scheppen dan in het Midden-Oosten als aanvaardbaar geldt, de socialistische idealen van de meerder heid der oude Zionisten eisten dit. Van schip naar woning Voorzover het economische aspecten van de immigratie aangaat, staat men thans werkelijk verstomd. De moeilijkhe den van de eerste jaren zijn voorbij, er wonen nog slechts 50.000 mensen in de „maabarot" onaantrekkelijke werkkam pen met hutten van hout, tentdoek of aluminium. De rest is sober maar af doende en'permanent behuisd in de vriendelijke witte woningen met rode daken, die zo scherp afsteken bij het grijs en oker van de Arabische lemen hutten aan de overzijde van de grens. Tegenwoordig gaan de Noordafri kaanse immigranten direct van het schip naar nieuwe Industriële wijken of naar de „mosjavim", landbouwdorpen op coöperatieve basis, waar de stadsbe woners van weleer leren boeren, mee helpen aan de ontginning van nieuw land en in vier of vijf jaar eigen zelf standigheid kunnen bereiken. Merkwaardig mengelmoes Is de economische opneming ver ge vorderd, het proces van de menselijke versmelting duurt langer. Uit de uit- eenlopendste elementen: de chirurg uit Berlijn, de schaapherder uit Marokko, de ingenieur uit Amsterdam, de bankier uit Bagdad, de boer uit Koerdistan, de drager uit Bombay, het w.eeskind uit Warschau moet het oude volk worden hersmeed. Waren de 650.000 Israëli's van 1943 mensen die uit Zionistische over tuiging naar Israël waren gekomen om een ideaal te verwezenlijken, de meer derheid van de 1.700.000 van thans wordt gevormd door lieden, die vluchtten voor vervolging of de vrees daarvoor. Waren de oude Zionisten grotendeels ontwik kelde Ashkenaz^, Europese Joden, de balans slaat thans door naar de veelal veel minder geëvolueerde Sephardi's uit Azië en Afrika. Het klinkt heel aardig om van „het Joodse volk" te «preken, maar dat bluft voorlopig een ondefi nieerbaar begrip. Het lijkt vreemd, maar zelfs raciaal vormt dit volk nog geen werkelijke eenhen religieus eigenlijk evenmin, want '-°r de helft van de I Israëliërs Is niet eend! eierlei binding De band die wèl bindt, is eerder de „herinnering aan het ongekende" en hij wortelt in het verleden. Die herinnering Het was de twintigste eeuw in al baar gestroomlijnde doeltreffendheid: een moderne luchthaven, een druk restaurant, een zilveren viermotorige Douglas, die naar het stationsgebouw was getaxied. Toen ging de deur van het vliegtuig open voor een moment-opname uit Bijbelse tijden: donkere Joden met baarden in lange zwarte gewaden, een houten staf in de hand. Pastorale mannen, die waardig de trap afschreden, de armen ten hemel hieven en toen languit voorover vielen om schreiend van vreugde de grond te kussen. Zij waren van verre reis te voet door de woestijnen van Jemen gekomen en zij die nog nooit een vliegtuig hadden gezien, hadden gewillig plaats genomen in de grote vogel. Want de profeet had gezegd: „Gij zult gedragen worden op de vleugels van de adelaarEn het wonder was gebeurd, de vogel had hen opgetild en hen over zeeën en woestijnen gedragen naar het beloofde land. Het woord was waar geworden. Zelfs voor de vergoelijkend glimlachende piloot Tan Israëls luchtvaartmaatschappij El AL die zojuist de „Operatie Vliegend Tapijt", de overbrenging van de gehele Jemenitisch- Joodse gemeenschap naar Israël had voltooid, was er iets van dat wonder geweest in het dagelijks werk van navigeren en instrumenten controleren. Zoals het trou wens vandaag de dag nog de kapiteins van de schepen te moede is, die de Joden uit Marokko en Tunesië naar Israël varen. Want dit Is „het inzamelen der ballingen": Vervolgden uit de „diaspora" (verstrooiing) zetten voet op eigen grond. Drie deelnemers aan de kam-1 hun ernst voor de zaak doet niet pioenschappen knikkeren in Engeonder voor die van de 84-jarige land. Samen tellen zij 101 jaar. De veteraan, jongste twee zijn 10 en 7 jaar. doch

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5