één kwaliteit: fantastisch! een één prijs: 75 ct F™™! Russische en Poolse aanvallen op de persoonsverheerlijking Griephoest Si cigarettes 1= Luchtvaart kwestie in Oostenrijk waarvan de K.L.M. de dupe is Agenda WOENSDAG 28 MAART 1 oor en na de oorlog hebben velen door valse en verzonnen beschuldigingen hun leven verloren Ook uit de Sovjetrusslsche pers blijkt duidelijk kritiek op Stalln: de Prawda het blad Tan de partij, heeft thans, voor het eerst sinds Mikojans aanval op het partijcongres Tan vorige maand. Tan ontevredenheid laten blijken. Het blad stelt Stalln verantwoordelijk Toor het Instellen Tan een één-mansdlctatnnr met alle gevolgen daarvan. De aanval was vervat ln een ongesigneerd artikel, dat als kop had: ..Waarom Is de persoonsverheerlijking vijandig aan de geest Tan het Marxistisch Leninisme?". Het blad geeft het leiderschap van Stalln de schuld van de achterstand In vele aspecten van het leven ln de Sovjet-Unie, zoals Ideologie, filosofie, economie en landbouw. Ook een Poolse communistische leider, partijsecretaris Morawski. heeft een aanval op de reputatie van Stalln gedaan: in het partijblad „Trybunu Ludu" heeft hij, schrijvend over Stallns fouten e«i machtsmisbruik, de opvatting ver kondigd, dat hierdoor ln de Tweede Wereldoorlog velen het leven hebben ver loren. Kroesjtsjef heeft tegenover buitenlandse communistische leiders verklaard, aldus de Pool, dat de strijd tegen de persoonsverheerlijking nog geenszins ten einde Is en moet worden voortgezet op het gebied van wetenschap, kunst en cultuur. Functionaris in Oekraine „ernstig berispt" Na te hebben betoogd, dat Stalin met alle middelen zijn persoonlijke macht had uitgebreid en geconsolideerd, zei Morawski. dat ook het besluit van de Komintern in 1938 om de Poolse com munistische partij te ontbinden, geno men was met behulp van ..valse en ver zonnen beschuldigingen". Hierop waren ..vrijwel alle leiders en activisten van de communistische partij van Polen, die toen in de Sovjet-Unie woonden, ge arresteerd en in kampen gestopt". Philips boekte veel hogere winst (Van onze financiële medewerker) Wij herinneren er aan. dat Philips in januari 1955 113 miljoen méér kapitaal heeft aangetrokken dat ten volle in de winst van 1955 deelt en in oktober 1955 178 7 miljoen dat op een kwart van de winst recht heeft. Toen viel te becijfe ren dat als Philips over 1955 dezelfde dividenden wilde uitkeren, als over 1954 (14 T» voor de gewone en 7.6 Tc voor de preferente aandelen) en ook eenzelfde bedrag in het bedrijf wilde houden (circa 70 miljoen) de beschikbare winst dan 140 miljoen zou moeten bedragen. Daar de eerste drie kwartalen 93 mil joen hadden opgeleverd, zou de netto winst over het vierde kwartaal dus 47 miljoen moeten bedragen. Ze blijkt thans 55 miljoen te xfln. waardoor het jaar-resultaat op 148 mil joen komt, waarvan 77 miljoen, dit is meer dan de helft ln het bedrijf blijft. Men kan dus wel zeggen dat de uit komsten van het vierde kwartaal 1955, welke 33 hoger liggen dan die van het overeenkomstige tijdvak In 1954, de verwachtingen hebben overtroffen. Maar. de beurs kijkt nu al weer voor uit Want over 1956 is het gehele kapi taal ten volle dividend-gerechtigd, en er zal dan bij handhaving van dezelfde percentages rond 90 miljoen voor divi dend nodig zijn. Wil men dan ook weer circa de helft van de winst ln het be drijf houden dan zal deze dus circa 180 miljoen moeten bedragen, en dus 32 miljoen, of ruim 21 meer. dan in 1955 Gelet op de nog steeds voortgaande expansie van het bedrijf, waarover het spoedig verschijnende jaarverslag wel meer zal openbaren, mag een dergelijk resultaat alleszins mogelijk worden ge acht. Man trachtte oude vrouw te wurgen De Amsterdamse recherche heeft een 30-jarige Amsterdamse betonwerker aangehouden, die op 18 maart J.l. een 77-jarige enigszins geestelijk gestoorde vrouw in haar woning aan de Brouwers gracht te Amsterdam trachtte te wur gen De man. die een kamer wilde huren, greep de vrouw tijdens het gesprek bij de keel Op haar gegil ontvluchtte de dader de woning. De betonwerker heeft bekend de vrouw te willen doden om zich van haar spaarpenningen meester te maken. Met een enkel woord BINNENLAND Met haar. klasgenoten van het Baarns Lyceum heeft Prinses Irene gistermiddag een bezoek gebracht aan het gemeente museum van Arnhem en er bezichtigd de tentoonstelling ..De kunst der Eskimos" en de exposit.e van werken van de Franse schilder Albert Orquet. Op 30 maant as. zal de bekende Haagse chirurg dokter J Exalto, de dag werd bevorderd. In het Kattendykdok te Antwerpen Is het 4-Jarlg zoontje Jelke van schipper Boer«na, van het Nederlandse binnen vaartuig Frederlka. uit Rotterdam, aan de aandacht van zijn ouders ontsnapt en overboord gevallen. Toen men erin slaagde de kleine op te vissen was hi) reeds ver dronken Onvoorziene omstandigheden voor behouden zal het ms. „Bonaire" van de KNS M niet woensdag 28. maar vrijdag 29 maart as te Amsterdam arriveren met aan boord het 3e detachement van de le Surlnamecompagnle 1955 ter sterkte van 51 man. De ontscheping aan de Surlname- kade begint te 9.00 uur. Van 27 augustus tot 1 september zal te Utrecht een Internationaal symposion worden gehouden van veterinaire specia listen die werkzaam zijn op het gebied van het hygiënisch toezicht op levensmid delen van dierlijke oorsprong. Aan dit symposion zal door vertegenwoordigers van 25 landen worden deelgenomen. In verband met de Inwerkingtreding van de wet pensloengeldlgheld bezettlngs- tlid capltulanten heeft het Ministerie van Oorlog thans aan de gewezen capltulan ten een schr1)ven doen uitgaan, waarin hun wordt medegedeeld dat gedurende o» bezetting met groot verlof doorgebrachte dat zij van plan is de voorbereiding een geheel Europa omvattende overeen komst voor economische samenwerking binnen het kader van de Economische commissie der Verenigde Naties voor Europa (E.C.E voor te stellen Op 7 april begint ln Oenéve de algemene vergadering der E.C.E. Een plaatselijk leider van de nistische partij in de Oekraïne heeft een „zware berisping" gekregen wegens een „grove schending van de Leninisti sche beginselen van een collectief lei derschapaldus meldt de „Prawda". De betrokkene, een zekere Mironenko. Is districtssecretaris van Stanislaf. een stad in het westelijk deel van de Oe kraine. dat vroeger bij Polen behoorde. Hij had het oordeel van leden van het districtsbureau over benoemingen en ontslagen „naast zich neergelegden onzuivere praktijken bij het aannemen van nieuwe leden voor de partij toege staan In het bijzonder had Mironenko getracht de directeur van het tractor station te beschermen tegen beschul digingen van incompetentie De meer derheid van de leden van het bureau der districtscommissie had hem toen op zijn fouten gewezen, aldus Prawda, doch hij had htm raad niet ter harte genomen. Zuivelindustrie geeft 3% UITKERING INEENS VOOR 15 APRIL Tijdens 'n gisteren gehouden bespre king tussen de werknemersbonden en de kerncommissie Walgelijk eerbetoon „Pionyr". de communistische Jeugdor ganisatie in Tsjecho-SlowakiJe. heeft de hoogste onderscheiding, die de organi- a. kerncommissie crïSSi I tri. !s overeenstemming bereikt over de j ^nn? dat 2S SSuiSE. wnrdt v®n elk der „helden' voor de commu te nistische partij-vlag in Praag. De ver- 'h_. I dienste van de vier kleuters was. dat zy vier mensen, die er uit zagen als vluch telingen. bij de Tsjechische politie heb ben aangegeven DE AMSTERDAMSE SPREEUWENSTERFTE. Veertien dagen geleden zijn gelijk gemeld op de Weteringschans en ln het watei van de Stadhouderskade te Amsterdam duizenden dode spreeuwen aangetroffen. Een onderzoek heeft aan getoond. dat het loodgehalte van de toepassing van de *an overheid: verleende vergunning, toegestaan een uitkering ineens doen ten bedrage jaarloon over 1955. Overeengekomen werd. dat de bedrij ven vrij zijn in de datum van uitbe talen. met dien verstande dat de uit kering niet later dan 15 april as zal worden gedaan. Voor zover de werkge vers in staat zijn om as zaterdag de uitkering of een voorschot daarvan te verstrekken, hebben zij daartoe de vrij heid (Ingez. Mod.-Adv.) OOK DE BISOCOOPBOND Ook het hoofdbestuur van de Ned. Bioscoopbond stelt voor aan de op 3 april a.s te houden algemene leden vergadering. overeenkomstig de alge mene vergunning van Rijksbemidde laars d.d. 22 maart j.l. aan alle werk nemers. die thans in dienst zijn van de leden, zoveel mogelijk vóór 1 mei as. een uitkering over 1955 toe te kennen van 3Tc van het in dat jaar verdiende loon. (Ingez. Med.-Adv.) U l-iciot Uocj gevat, U hoest en een schaurencie (sijn van het vele hoesben beklesvit Uw borst. Uw lucbtwe^en van het aevaai*Ujke slijtn met Verreweg de meest verkochte Amerikaan levers der dode vogels 7.6 mm. per kg. bedroeg. Aangenomen wordt dat de vo gels door het een of ander bestrijdings middel gedood zijn. Masjoemi en Nahdatal Oelama hebben een belangrijke invloed Speciaal bij financiën en economie (Van onze correspondent in Djakarta» De Masjoemi en de Nadahtal Oelama hebben zich met succes verzet legen de opneming in de regering van communisten of hun sympathisanten. Ook ten aanzien van de verdeling der zetels toont het nieuwe Kabinet de in vloed van deze twee partijen. Immers, zij beheren respectievelijk de be langrijke ministeries van Financiën en van Economische Zaken. Waar bovendien de Gouverneur van de Staatsbank, de Bank Indonesia, een Mas- joemi-man is, en de gehele monetaire raad daarmee uit Islamieten bestaat, beheersen deze groepen dus de financiële en economische sectoren. Stabiele meerderheid Merk waardige gedragslijn van minister II aldbrunner, die eigen maatschappij heeft opgericht "Van onze Weense correspondent Op 23 december 1955 konden wij berichten dat er in Wenen een luchtvaart maatschappij op particuliere basis was opgericht, namelijk de „Air Austria", die tevens een contract met de KLM had afgesloten op grond waarvan deze laatste 26 procent van het benodigde kapitaal (voorlopig 30 miljoen schilling) zou opbren gen en bovendien zorg zou dragen voor de aankoop van vliegtuigen, de opleiding van Oostenrijkse piloten en van het overige personeel, alsmede voor het verlenen van alle mogelijke diensten. Het gevolg is dan ook geweest, dat vrij veel Oostenrijkse piloten, mecaniciens en stewardessen in ons land werden opgeleid, die nu spoedig in dienst kunnen treden. Met deze gang van zaken was echter de Oostenrijkse minister van Verkeer en gesocialiseerde bedrijven. Waldbrunner, het niet eens. zodat nu eerst na verloop van drie kostbare maanden een tweede luchtvaartmaatschappij onder de naam „Austrian Airways" in het leven werd geroepen. Formateur mr. Ali heeft er ongetwij feld naar gestreefd een Kabinet te vor men. waarin, zo al geen leden van de PK.I. (de Communisten), dan toch ex- treem-linksen zouden zijn opgenomen. Dat lag ln de lijn van zijn opdrachtge ver. president Soekarno, die immers op het standpunt stond, dat Indonesië een regering moet hebben, waarin nationa listische. godsdienstige en marxistische stromingen samen zouden gaan. Niet alleen ontmoette de formateur daarbij echter kennelijk onoverwinbare tegenstand in zijn eigen partij, de "na tionalistische) P.N.I.. maar hy vond de Masjoemi en de Nadahtal Oelama vier kant op zijn weg. Het ligt in de lijn, dat ook de kleine islamitische, christelijke en katholieke fracties zich bij die te genstand hebben aangesloten en dat w as juist voldoende om het anti-communis tische standpunt een kleine meerderheid te geven, zodat de formateur, wilde hij slagen, de extreem-linksen wel moest laten vallen. Ook president Soekarno. kenner bij uitstek der politieke verhoudingen, moet hebben geweten hoe de kaarten lagen. Tenslotte heeft hij dan ook toe gegeven. Duidelijk uit welke hoek de wind waait Deze maatschappij werkt samen met SAS en heeft bovendien wat wel het voornaamste is van het verkeers- ministerie via het verkeersbureau een luchtvaartvergunning gekregen, een ver gunning dus waarop de eerstgenoemde maatschappij drie maanden lang tever- geeft gewacht heeft. Het kapitaal (CO miljoen) wordt voor 40 procent door de SAS opgebracht en voor de rest door de volgende groepen: Verenigde Staal- en Stikstof fabrieken in Linz (staatsbedrij ven). de „Arbeiterbank" (socialistisch), de Weense stedelijke verzekering en de gemeente Wenen (beide eveneens over wegend socialistisch). Bij het zien van dit lijstje weet men onmiddellijk uit welke hoek hier de wind waait, vooral wanneer men bedenkt, dat Waldbrunner niet alleen minister is van gesocialiseer de bedrijven, maar tevens secretaris van de socialistische partij. Lichtelijk overdadig. Het is hier de plaats niet om te spre ken over de manier, wabrop minister Waldbrunner de KLM heeft gebruskeerd door van juni 1955 af alle pogingen om met hem in deze contact op te nemen, ie boycotten Wij wijzen er slechts op. dat het kleine Oostenrijk met nog geen zeven miljoen inwoners de weelde van twee luchtvaartmaatschappijen onmoge lijk kan dragen. Intussen heeft de „Air Austria" zich reeds zover ontwikkeld, dat zij haar activiteit binnenkort over een zeer uitgestrekte radius zou kunnen ontplooien, onder andere door in mei a s regelmatig vergunning heeft, ofschoon zy daarom reeds drie maanden geleden verzocht De andere maatschappij bezit op het ogenblik niets anders dan een vergun ning, een kleiner kapitaal, de samenwer king met de SAS, die zich nog moet ont wikkelen en voor het begin een zeer be- Moskou, eerst voor het volgende Jaar wil projecteren. Pleit nog niet gewonnen Minister Waldbrunner heeft het pleit echter nog niet gewonnen, want juristen twijfelen er aan of het Oostenrijkse Ver keersbureau het recht heeft om zijn vergunning aan een andere maatschappij "„Austrian Airways") over te dragen en vervolgens ls het de vraag, of het kabi net. dat hierover uiteindelijk moet be slissen, het eens is met het beleid en het streven van minister Waldbrunner. Aan gezien minstens de helft van de huidige ministers als leden van de Volkspartij gekant is tegen de uitbreiding van de staatsinvloed, kan men met hun veto rekenen Vooral echter zal men moeten wachten op de uitslag van de vervroegde verkiezingen op 13 mei en dus de samen stelling van het nieuwe kabinet, van welks beslissing alles afhangt. De onafhankelyke pers ln Oostenrijk, die dus niet aan een partij is gebonden, laat zich zeer misprijzend uit over de jongste ontwikkeling en maakt er minis ter Waldbrunner een verwijt van. dat hy twee vooraanstaande luchtvaartmaat schappijen uit het buitenland het slacht offer heeft laten worden van tegenstel lingen op het gebied van de binnenlandse politiek in Oostenrijk In alle geval is het laatste woord in dit luchtvaart-conflict perkt programma, omdat zy vluchten op nog niet gesproken. Indonesië heeft nu dus een nieuw Ka binet. zo op het oog een krachtig Kabi net .steunend op een grote stabiele meer derheid. De partijen, die ln de regering zijn vertegenwoordigd, tellen in het nieuwe Parlement immers niet minder dan 189 van de 260 leden en men mag aannemen dat zidh daarbij nog een aan tal leden van kleine Parlementsfracties zullen voegen, zodat de basis van het Kabinet nog breder zal zijn. Het programma, dat mr Ali had ge formuleerd is door alle partijen ook dus door de Communisten aanvaard Het eerste punt op dit program is de afwikkeling van de opheffing van de RTC-overeenkomsten. zowel formeel als materieel Oppervlakkig gezien schuilt daarin geen moeilijkheid Alle partijen zyn het immers met de opheffing eens. Maar hoe zal het Kabinet dit punt verwezenlijken zonder dat men elkander voor het hoofd stoot? Er ligt een reeds door het oude Parle ment aangenomen wetsontwerp tot op zegging der RTC-overeenkomsten. doch de PNI en NO hebben daaraan hun medewerking niet gegeven. Zij zijn zelfs weggelopen uit de par- lemcntszitting waarin over dit wets ontwerp werd gestemd. En op grond van de twijfel, die daardoor over de wettig heid der vergadering is ontstaan, heeft de president dit wetsontwerp nog steeds niet getekend. Van twee mogelijkheden één: öf het besluit van het oude Parlement wordt bekrachtigd öf het nieuwe Parlement neemt een nieuw besluit. In beide ge vallen zal een der partijen in het ge schil de PNI en de NO enerrijds, de Masjoemi anderzijds water in de wijn moeten doen. Bezwaar der „vernieuwing" Men treft ln het nieuwe Kabinet slechts weinig „oude bekenden" 1 noch uit de vorige regering, noch uit het Kabinet-Ali. dat daaraan vooraf ging. Men heeft er kennelijk naar ge streefd de moeilijkheden van vorige Ka binetten te voorkomen door de keuze te bepalen op personen die politiek als een „onbeschreven blad" kunnen gelden. Wat het oude Kabinet-Ali betreft, heeft ver moedelijk ook gegolden de openlijke kri tiek die op haar leden is uitgeoefend wat corruptie betreft, Het bezwaar van de „vernieuwing" ls dat een groot aantal politici zonder bestuurservarlng de ministerzetels be zetten. „Indonesia Raya" schreef in dit verband al over een Kabinet „merendeels tweede rangskrachten" en daar zit iets in. al betreft dat natuur lijk niet de „oude rotten" als mr. mr. Roem, Roeslan Abdoelganl. Soenarjo, mr. Wibisono e.a. Men zal echter een oordeel over Kabinet moeten opschorten tot het door daden getoond heeft wat het waard is. Makkelijk zal het haar niet gemaakt worden, nu de Communisten en met deze de communistische vakbeweging van de regering zijn uitgesloten. Zij zullen haar zeker zoveel mogelijk tussen de benen lopen. Een belangrijke factor is intussen dat dit Kabinet steunt op een volksvertegen woordiging. die het resultaat is van ver kiezingen. de eerste in Indonesië, waar door de politieke verhoudingen duidelijk en klaar aan het licht zijn gekomen. Kerkelijk Leven Ds. IJ. Stelma overleden In huize „Avondlicht" te Haren (Gr 1 is na een langdurige ziekte in de ouder dom van 78 jaar overleden ds. IJ. Stelma. emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk en in vroeger jaren in Friesland een vooraanstaande figuur. Ds. Stelma werd 25 april 1877 te Sneek geboren. Hij stu deerde aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen theologie en werd in 1900 kandi daat. In 1901 aanvaardde hij het predik ambt te Eexta. Vandaar vertrok hy in 1903 naar Tzum (Fr.) welke gemeente hij gediend heeft tot aan zijn emeritaat op 1 oktober 1943, waarna hij zich te Haren vestigde De teraardebestelling zal donderdag geschieden te Sneek na afloop van een rouwdienst te 11 00 uur in het gebouw van christelijke belangen aldaar. DR. A. H. HA ENT JENS 80 JAAR Op 3 april viert dr. A. H. Haentjens. emeritus predikant der Remonstrantse Broederschap en woonachtig te Haarlem, zyn 80ste verjaardag. Dr. Haentjens studeerde aan de Rijks universiteit te Leiden theologie en werd in 1896 proponent. In 1899 promoveerde hij tot doctor in de theologie Op 30 juli aanvaardde dr. Haentjens het pre dikambt te Meppel en op 15 september 1901 verbond hij zich aan de gemeente van Haarlem. Met een onderbreking van drie maanden in 1905. mocht de thans jarige tot aan zyn emeritaat, op 1 november 1939. deze gemeente dienen. Dr. en mevr Haentjens zullen dinsdag middag 3 april ln het Remonstrantenhuis te Haarlem van 46 uur recipiëren. Ned. llerv. kerk Beroepen te Papen- drecht (2e pred.pl.) C. Treure tc Eder- "een Aangenomen naar St Annaland. P. Weet land te Waarder. die bedankte voor Zuld-Beljerland; naar Rotterdam-Vreewyic strevelwyki J M. D. v. d. Berg te Gles- en-RIjswljk (ierer. kerken Beroepen te Nleuw- Pekela J Rlnzema, kand. te Groningen: te Tlel W. Kats te Lexmonden te Zwolle (vac H. A. Munnlk) L. J. Bocljlnga te 's-Gravenzande: te .Alphen a. d R(jn W. BaasteUrk. Aangenomen naar Rotterdam- Zuid (vac W Steunenberg) H. Dijkstra H I Ambacht RECHTZAKEN Oude man gedood 12 JAAR M A. GEËIST 12 jaar gevangenisstraf m.a heeft de Officier van Justitie bij de Rotterdamse Rechtbank mr F. A Groenlnx van Zoelen. geëist tegen een 25-jarige werk loze uit Rotterdam. De officier achtte bewezen, dat hij willens en wetens de dood heeft veroorzaakt van de 66-jarige G van Straten uit Rotterdam, om hem daarna te kunnen beroven. IN EIGEN ZAK! Voor de Officier van Justitie te Rot terdam is een chauffeur aangehouden, die.in september van het vorig Jaar een plaatskaartenmachine bij de Rotter- damsche Tramweg Maatschappij, waar hij als chauffeur in dienst is, verduis terd heeft Sedertdien verkocht hij plaatsbewijzen en stak de opbrengst in eigen zak Hij heeft op die manier de RTM voor een bedrag van bijna f. 2000 benadeeld. Aan het einde van de vorige maand bereikte het aantal onverkochte auto's Ln de Verenigde Staten het record-aantal van 900 000. zo wordt ln een overzicht ln Wallstreet Journal" medegedeeld Het blad maakt voorts melding van grote pro- duktle-vermlnderlng voor automobielen, terwijl op dit tijdstip de verkopen gewoon lijk beginnen toe te nemen De Britse ambassade ln Ca:ro heeft de kwestie van antl-Brltse Egyptische uit zendingen ln het Swahlli naar Ooet-Afmka mot de Egyptische regering opgenomen, aldus een woordvoerder van de Britse am bassade. Een woordvoerder van het Egyp tische Ministerie van Voorlichting heeft gezegd, dat de Egyptische staatsomroep het Britse bestuur ln Oost-Afrlka en Kenia niet wil aanvallen In Hannover heeft zich 75-Jarlge als vrijwilliger gemeld voor lm neuwe le ger Omstreeks de eeuwwisseling deed de Indiase troepen zijn ln actie gekomen tegen de stam aer Naga's. ln de heuvels van Assam. Hiermee ls een nieuwe fase begonnen ln de campagne tot het bren gen van rust en orde ln het gebied. De Naga's willen een eigen staat. In de af gelopen tien dagen zyn vijftien opstande lingen gedood Premier Nasser van Egypte heeft de uitnodiging om een officieel bezoek aan Jemen (Zuld-Arablë) te brengen aan vaard. De datum ls nog niet vastgesteld De 'vet Staten hebber, dinsdag de Verenigde Naties officieel meegedeeld, dat president Elsenhower zelf het besluit heeft genomen om dit Jaar nieuwe kernproeven op de Marshall-eilanden te doen verrich ten, omdat er „geen bruikbaar alternatief" was. Vertegenwoordigers van de bewoners van de eilanden een beheersgebied van de V.N. onder bestuur van de V S. heb ben de vorige week de V.N. terzocht. de proefnemingen te verbieden of ze ergens anders te doen houden Mocht dit niet gelukken dan zouden alle mogelijke voor zorgsmaatregelen tegen letsel of schade getroffen moeten worden. Enige Victor-bommenwerpers. het machtigste Engelse bombardements vliegtuig. dat op het ogenblik in serieproduktie genomen wordt. Deze vliegtuigen kunnen met super sonische snelheden vliegen. Amerikaanse belastingambtenaren eigendommen van de communistische party In New York werd het nationale hoofdkantoor van de party en het gebouw van de partijkrant de „Daily Worker" ln beslag genomen. Volgens een belasting ambtenaar was op de ..Dally Worker" be slag gelegd wegens een belastingschuld van 38 000 tot 40.000 dollar over de Jaren 1951. 1952 en 1953. In Philadelphia werd beslag gelegd op het partijbureau voor Oost- Pennsylvanla en Delaware wegens een be lastingschuld van 389 265 dollar. Voorts zijn communistische eigendommen In De troit en Ohioago ln beslag genomen. WOENSDAG Café De Valk (Morssingel)Contact avond Motortoerclub „Lelden". 8 uur nam Gerecht 10: SplrJtlsch Genootschap Spr. de heeer Hennlng, 8 uur nam. Kleine Burcht- Leldse vereniging van postzegelverzamelaars. Spr. de heer J J. Bazelmans. 8 uur nam. Het Gulden Philips. 2.30 en Pieterskerk: Kruisappel ol.v. ds. Haan. Spr. ds. C. v. d. Weele, 8 uur nam. Rapenburg 61: Stichting Psycho Syn these. Lezing B v. d Meer over het belang van psychologisch Inzicht. 8 uur nam. Stadszaal: Modeshows C en A. 2'A. 4. 7'.4 en 9 vur nam BIOSCOPEN: Ltdo. „The French Line". 18 Jr. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor. „De bruggen bij Toko-Rl. 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uux. Zondag 2 30. 4 45. 7 en 9.15 uur. Casino. „Sabrlna", 14 jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon. „Johnny knapt 't op". 18 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9 15 uur. Zondag 2 15, 4 30, 7 en 9.15 uur. Rex. „A. en C. ln stofzuigers", alle leeft. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 u. Zondag 2 30. 4 45. 7 15 en 9 15 uur. TENTOONSTELLINGEN Museum van Volkenkunde: Tentoonstel ling Japanse prenten. 10—5 uur (zon- en feestdagen 15 uur). De avond- .nacht- en zondagsdienst der aootheken te Lelden wordt van zater dag 24 maart 13 00 uur tot zaterdag 31 maart 8 00 uur waargenomen d'vr anotheek Boekwllt Brecstraat 74 telef. 20552 en de Haven-Aootheek Haven 18. tel. 20085. Voorschoten- Gemeentehuls meenteraadsvergadering. 8 uur nom DONDERDAG Ge- Kapenburg 6: Ver. - Internationale over een Aziatische blik op de wereld problemen, 8 uur nam VRIJDAG Den Burcht grote zaalKinderoperette „De Jonge Stem". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.157.45 uur namiddag. ZONDAG Vraaggesprek WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 5 v Ui a Helsinki geh. bew. zw 4 10 Stockholm zwaar bew. wzw 5 2 0 Oslo mist windstil -2 0 Kopenhagen onbewolkt nno 2 0 0 Aberdeen mist windstil 2 0 Dublin nevel ono 6 6 0 Londen zwaar bew. no 4 3 0 Amsterdam onbewolkt ono 6 5 0 Bruaael half bew. ono 6 4 0 Parijs nevel nno 5 6 0 Bordeaux zwaar bew. o 4 11 0 Grenoble onbewolkt windstil 4 0 Nice motregen ono 4 12 0 1 Berlijn onbewolkt ono 4 0 0 Frankfurt geh. bew. o 5 5 0 Mdnchen nevel o 4 16 ZUrlch nevel no 2 6 4 Genéve nevel windstil 2 0 Locarno zwaar bew. windstil 8 0 Innsbruck regen Wenen Rome ozo 2 4 16 windstil 8 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2