GOLDEN FICTION Eind april komt ook eerste perron in gel)ruik C. A. Olympisch modekampioen 95ste jaargang Dinsdag 27 maart 1956 Tweede blad no. 28792 Hoe staat het er mee? (LV) N.X.-beveiligingssysteem gaat dan ook functioneren Naar wü vernemen zal aan het einde van de volgende maand ook het eerste perron van het Leidse station In gebruik worden gesteld. Het ligt in het voor nemen van de directie van de Ned. Spoorwegen om tegelijk met de ingebruik neming van dit perron over te gaan tot de indienststelling van het N.X.-bevei- ligingssystcem. Dit systeem, dat is ontworpen door de General Railway Signal Cy te Ro chester en reeds op enkele stations in ons land wordt toegepast, wordt gere kend tot de modernste stationsbeveilin- gen van Europa. Nadert ei b.v. een trein uit de rich ting Den Haag. dan geeft hij bij Voor schoten automatisch een belsignaal in het Leidse seinhuis. Er gaat dan tevens een lichtje branden in het spoor op het tableau, waarover hij straks zal binnen komen. De seinwachter drukt dan een knip bij dat lichtje in en één in het spoor, waar de trein heen moet. Doordat die knoppen ingedrukt wor den, worden alle wissels in de juiste stand gebracht, alle seinen, die naar het te berijden spoor toegang verlenen, <,p onveilig gesteld en ae eigen seinen vei lig gemaakt. Bovendien gaat bij elke wissel, welke bij die treinbeweging betrokken is, een rood lampje branden, zodat de gehele weg. die de trein zal afleggen, zichzelf afbeeldt. Mocht de seinwachter bij vergissing een trein naar een bezet spoor willen laten rijden, dan weigert het systeem automatisch deze handeling uit te voe ren. Dus: een botsing is uitgesloten! Ook een breuk in een rails of ander defect wordt onmiddellijk opgemerkt in het seinhuis zonder enige risico op onge lukken. Voorts wordt met de mogelijkheid van het uitvallen van de stroombron reke ning gehouden; een eigen stroombron neemt binnen enkele seconden de voor ziening over. Het voordeel van- het nieuwe systeem is o.a., dat waar vroeger twee tot drie seinhuizen nodig waren met elk één of twee man, er nu één, seinhuis onder gebracht in het stationsgebouw komt met éénmans-bediening. Misschien in de spitsuren met inschakeling van een hulpkracht. Met het oog op de spoedige ingebruik neming van het eerste perron, wordt de tegelvloer, die enkele centimeters was verzakt bij nieuwe bestratingen ove rigens een veelvuldig voorkomend ver schijnsel opnieuw gelegd. CORRESPONDENTIE J. T. O. te L. Arnhem, Keulen (150 km), Keulen-Bonn (26), Bad Godesberg (7). Remagen 14 Andernach 21 Koblenz (18), Boppard (22), Oberwesel (20), Bingen (22), Mainz (32), Worms (74), Heidelberg (50), Ludwigshafen (22), Kaiserslautern (50), Trier (150). GOUDEN DOCTORAAT Vrijdag zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. C. de Graeff te Driebergen aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Dr. A. Welcker, oud-chirurg te Amsterdam, aan wie door de Leidse Universiteit het eredoctoraat in de letteren en wijsbegeerte is verleend voor zijn grote verdiensten op het gebied van de Nederlandse kunst geschiedenis. in het bijzonder be treffende de zeventicnde-eeuwse tekenkunst. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand. examen Godgeleerdheid de heer A de Vos te Leiderdorp. Onze stadgenoot, de heer C. M van de Kreeke slaagde te Delft voor' het ingenieursexamen voor vliegtuigbouw kundig ingenieur; de heer J. I. Bron geest, eveneens alhier voor het kandi daatsexamen voor werktuigkundig inge nieur. Na luxe leven ele gevangenis? De nieuwe uit- en doorrij signalen van het N.X.'beveiligingssysteem, dat binnenkort ook in Leiden wordt toegepast. Jaarvergadering Kynoiogenver. „Rijnland" Onder voorzitterschap van de heer ir. dr. P C. Lindenbergh hield gisteravond de Kynoiogenver. .Rijnland" in de bo venzaal van café-restaurant „Zomer- zorg" haar Jaarvergadering, waarm de jaarverslagen van de secretaris, de heer G. Smits en de penningmeester, de heer C. Barning, onveranderd en onder dank werden goedgekeurd. Ondanks een zeer actief verenigings leven, was er een alleszins bevredigend batig saldo. De periodiek-aftredende be stuursleden. de heren G. Smits en F. A. J. Alofs, werden bij acclamatie herkozen. Onder grote instemming werd besloten ook in 1957 weer een clubmatch te hou den. Na een algemene inleiding over dieren en dierverzorging door de veterinair - adviseur, de heer H. J. Stol, was er gele genheid tot vragen sbellen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Zo had deze avond wederom een geanimeerd verloop. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van B en W. van Rotter dam om op vrijdag 13 april 's middags om half vier de bisschop van Rotter dam, onze stadgenoot, mgr. M. A. Jan sen. in de Burgerzaal van het Stad huis te begroeten Aan burgerlijke en militaire autoriteiten, alsmede aan ver tegenwoordigers van r -k.-organisaties, zal dan tevens gelegenheid worden ge boden met de bisschop kennis te ma ken. s-Avonds tevoren zal katholiek Rot terdam mgr. Jansen om half acht een plechtige ontvangst bereiden in de ka thedrale kerk aan de West-Zeedijk. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Neeltle dr. van L. Kuin en C A. Al- dorden, Martin Hans Kees. zn. van J. Lathouwers en G A C v. Beusekom; Aletta. dr van J. H. Noomen en J C, Huisman- Petronella Wilhelmina Corne lia dr. van G. Zandbergen 'en E Grave- kamp; Marearetha Maria dr. van W. H. Steenbereen en M. M. Speel; Adll Wil lem. zn. van A. Tenzkoe Mansoer en R. L Have: Gooltsche Gonny. dr. van W. Kammenga en J. Scheurwater: René Cor nells Petrus, zn. van C Holling en A. M. A Hartwllk: Jan zn. van C R. de Mul en H C. W v. d. Krozt; Petrus Jacobus zn. van J v. Gent en J. H. Mink: Hendrik, zn van H. Sasburg en M Hoppenbrou wer; Louise Maria dr. van H C v d. Holst en J. P Caspers- Samuel Abraham zn. van D Pracht en G. Koene; Petrus Gabiiel zn. van W. B. v. d Pouw Kraan en M. J v. d. Laan: Jolanda Marearetha Maria, dr. van W F Staffeleu en M. J. Hoppen brouwer: Cornells Jan. zn. van G. Kerkhof en A. G. Niemeiier. GEHUWD. H J Thonus Beek t J M d. Hout OVERLEDEN. J. Bruggemann man. 72 1r M H Wil ling man. 61 Ir E C Hellendoorn zn.. 9 mud.; H S. A M de Graaff wed. van StoHers. 76 Ir.; J. v. Aken. man 50 b Boekhouder - kassier toil van Leidse 2 JAAR MET AFTREK GEËIST (Van onze Haagse redactie) De Haagse Rechtbank heeft zich vanmorgen beziggehouden met de be handeling van de geruchtmakende strafzaak tegen een 32-jarige ex- boekhouder en kassier uit Oegstgeest, die zich gedurende de afgelopen vier jaar heeft schuldig gemaakt aan het plegen van grootscheepse verduiste ringen ten nadele van zijn werkgever, de N.V. Machinefabriek Drakenburgh ie Leiden. De verdachte bekent iets meer dan een halve ton te hebben verduisterd; volgens de directie be loopt het tekort ruim 125.000 gulden. Verdachte heeft gedurende deze vier jaar de ene auto na de andere gekocht. Hij spreidde openlijk de meest exorbitante luxe ten toon, door het geld met handenvol uit te geven aan dure buitenlandse reizen, aan een eigen huis, aan nachtclubs, filmcame ra's, bontjassen voor zijn vrouw, en een piano, bandrecorder enz. enz. ,De zaak heeft op de rand van de af grond gestaan", verklaarde vanmorgen de huidige directeur van de N.V. Dra kenburgh als getuige. Na verdachtes ar restatie (naar aanleiding van een on derzoek van de belastingen) bleek dat er geen geld meer in de kas was. Er waren allerlei beslagen gelegd op eigen dommen van de N.V. zonder dat de di rectie er iets van wist. Er waren tal loze grote schulden gemaakt. terwijl uitstaande vorderingen bleken te zijn geïnd, alles zonder medeweten van de directie. .De controle is werkelijk hopeloos ge weest". aldus de directeur, „Dat is op zichzelf al bij het misda dige af", vond de president van de Rechtbank. (De huidige directeur is overigens nog maar een half jaar in functie). Daarna hoorde de Rechtbank de oud directeur. Na enkele vragen te hebben gesteld over de controle. Zei de presi dent van de Rechtbank: ..Het was een janboel en daar druk ik me zeer zwak mee uit!" Zelfs een primitieve voorraadcontrole zou de fraudes al aan het licht gebracht hebben. Verdachte boekte namelijk grote gefingeerde uitgaven voor eveneens ge fingeerde materiaalleveranties. „De directeur behoort ook te contro leren. maar u hebt het maar overgela ten aan een accountantskantoor, dat evenmin een behoorlijke controle uit oefende". aldus sprak de president van de rechtbank tot de oud-directeur. De president hield deze getuige voor dat het altijd overantwoord is de functies van boekhouder en kassier door één persoon te laten waarnemen. Dat er geen controle werd uitgeoefend is te meer onbegrijpelijk als men bedenkt dat de directeur van de NV. van ver dachtes zeer grote staat van leven zeer wel op de hoogte was. Verdachte had hem zelfs moeten uitleggen dat hem dit mogelijk werd door „bijverdienste". „Bent U nog niet aansprakelijk ge steld door de aandeelhouders?" vroeg de president aan de oud-directeur. Deze antwoordde ontkennend. De oud-directeur zeide, dat hij de aandeelhouders had gewaarschuwd. „U had een andere accountant moeten ne men", zei de president. „De accountant werd door de aandeelhouders aange wezen". antwoordde de oud-directeur. De president zei dit als een „smoes" te beschouwen. Felk kritiek oefende de president van de Rechtbank ook uit op de accoun tant, die eveneens als getuige werd ge hoord. „Zo'n controle als u uitgeoefend heeft, is niets waard", vond de presi dent. Ieder jaar weer had de accoun tant met de verdachte gediscussieerd over kastekorten. Verdachte had deze steeds weer geweten aan het. feit, dat Bij K.B. L, met ingang van 16 april as benoemd tot burgemeester van de gemeente Haarlemmermeer, mr G. C. van der Willigen, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van de gemeente Lekkerkerk. verduisterde halve machinefabriek bij het afsluiten van het boekjaar nog niet alle boekingen verricht waren „Het was uw plicht geweest de controle te verscherpen, maar u hebt niet eens de moeite genomen een steekproef te nemen", aldus zeide de president tegen de accountant. De Officier van Justitie eiste ten slotte tegen de verdachte, die nog nooit eerder veroordeeld is, een ge vangenisstraf van twee jaar met af trek. De verdediger, mr. Sprey, bepleitte een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak op 10 april. LEIDSE AMATEURFOTOGRAFEN In „De Doelen" hielden gisteravond de Leidse Amateurfotografen hun maandelijkse bijeenkomst. Tijdens deze vergadering, waarin ook opnamen van de leden gemaakt op de E5 werden ge toond en besproken, sprak de heer C. J Schotel uit Gouda over de verfvaar- diging van lantaarnplaatjes. Spreker gaf verschillende trucs aan om glas- plaatjes en films samen te stellen en ging daarbij ook in op de ontwikke lingsmethoden. Voorts wees hij op het kopiëren van werkstukken en toonde hij aan. dat reproduktics niet altijd in grijze tinten behoeven uit te vallen. DR. B. H. M. VLEKKE Het gisteren in een deel van onze'op lage nog gepubliceerde bericht betref fende een spoedig te verwachten be noeming van dr. B. H. M. Vlekke, secre taris-generaal van het Nederlands Ge nootschap voor Internationale Zaken, tot hoogleraar aan de Leidse Universi teit, behoeft in zoverre verbetering dat het hier niet betreft een benoeming tot buitengewoon hoogleraar, doch tot bij zonder hoogleraar vanwege het Leids Universiteitsfonds. Dr. Vlekke zal, zoals gemeld, in de faculteit der rechtsge leerdheid onderwjjs geven in actuele po litieke vraagstukken Nederlandse Reisvereniging Gisteravond vond de algemene Jaar vergadering plaats van de afd. Lelden van de NRV. De voorzitter ,'de heer J. A. A. van der Horst memoreerde in zijn openingswoord de geslaagde feest avonden, welke hebben plaats gevon den ter gelegenheid van het 50-Jarig bestaan van de NRV en het 45-jarig bestaan van de afdeling Leiden. Voorts gaf hij een overzicht van hetgeen ver der heeft plaats gehad in verband met het gouden Jubileum van de NRV en van de nog te verwachten gebeurtenis sen. Uit het Jaarverslag van de secretaris bleek, dat het afgelopen jaar er weer één is geweest met vele activiteiten op het gebied van lezingen, dagtochten, etc. Het ledental van de afdeling was op het einde van het afgelopen vereni gingsjaar 2592. De penningmeester gaf vervolgens een overzicht van de financiën. De kascom- missie stelde voor hem voor zijn be heer décharge te verlenen, welk voor stel door dë vergadering met instem ming werd begroet. De voorzitter bracht vervolgens ver slag uit van de vergadering van de Raad van afgevaardigden, waar in hoofdzaak de plannen in verband met het 50-jarig Jubileum werden behan deld. De tweede voorzitter, de heer L. A Mennes, werd bij acclamatie herkozen als lid van het bestuur, terwijl de he ren v. d. Horst en Blitz werden gekozen als afgevaardigden naar de algemene ledenvergadering en naar de raad van afgevaardigden. Na de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, volgde vertoning van een aantal films van de regerings voorlichtingsdienst. De liberaal en de ordening AFD. LEIDEN V.V.D. KWAM BIJEEN Voor de afdeling Lelden van de VVD sprak gisteravond in „Het Gulden Vlies" mr. M. Rooy, hoofdredacteur van de N.R.Cover „De liberaal van heden tegenover het ordeningsvraagstuk". Spreker stelde drieërlei voorop, n.l. in de politiek is de leuze gevaarlijk, is het blijvend neen zeggen moeilijk en is er geen weg terug tenzij door de revolutie. De liberaal kiest de vrijheid als uitgangspunt, maar vrijheid gewaar borgd door gezag. Onder verwerping van het atomistische maatschappij - begrip, dat de samenleving terugbrengt tot een optelsom van individuen, erkpnt hij dat de tijd bepaalt waar de nadruk ligt. vroeger op het individu, thans op de groep. De liberaal, die vertrouwen heeft ln de mens. wil de zelfstandige kraclit van het individu bevorderen, zijn dynamiek doet hem front maken zowel tegenover het conservatisme als tegenover het socialisme en hij zegt met Thorbecke geef vrijheid, maar eis behoorzaam- heid. Met verwijzing naar de geschiedenis behoeft de liberaal zich het verwijt van een tekort aan sociale bewogenheid niet te laten aanleunen. In de economische sector wenst de liberaal vrijheid om daarvan een gepast gebruik te maken. Het dynamische beginsel schrijft voor aan de vrijheid paal en perk te stellen indien het gebruik ervan in strijd komt met het algemeen belang. Tegen de ordening zegt de liberaal niet botweg neen, maar hij verlangt dat de overheid de groep niet onder drukt en dat wordt gewaakt voor het gevaar van verstarring. De P.B.O. aanvaardt hij. mits op basis van vrij willigheid en mits openbaarheid wordt gehandhaafd. Geheime econo mie ducht hij. Elke ordeningswet dient behoorlijke rechtswaarborgen te geven. De liberaal, die er in slaagt de men selijke verhoudingen zo vlottend moge lijk te houden, kan door zijn dynamisch beginsel een voortrekker zijn van' de nieuwe tijd. Een levendige gedachten- wisseling volgde op dit referaat. (Ingez. Med.-Adv.) Bekende mensen over een bekende sigaret (12) Tom M anders in civiel met Tom M anders in zijn creatie van Dorus, de hoofdfiguur uit „Rendez-vous in St. Germain des Prés", het populaire televisieprogramma. Onder ons gezegd: toch maar liever Een gulden genieting voor 80 ct. BEURSOVERZICHT Kon. Olie en Deli vast Amsterdam 27 maart De Amsterdamse effectenbeurs blijft eenzijdig georiënteerd. Kon. Olie blijft de belangstelling van Wallstreet trek ken; gisteravond steeg dit fonds zelfs tot 728. Het Oliefonds schommelde hier rond 725, hetgeen ruim 6 punten bo ven het officiële slot van gisteren, ligt. In de voorafgaande huishoudelijke vergadering werden de periodiek aftre dende bestuursleden: prof. dr. C. J. F. Bottelier, voorzitter, mr. J. Drijber. ir. J. P. van Leeuwen en mr. F. Portheine bij acclamatie herkozen. Tot mr. Drij ber. die het secretariaat neerlegde, richtte de voorzitter onder aanbieding van een geschenk woorden var bij zondere dank. I .i I 'r Tot nieuw bestuurslid werd gekozen dr. J. P. Duyverman, die als secretaris zal optreden. Ontploffing oorzaak van brand hij van Wijk Gevaar was spoedig bezworen Hedenmiddag omstreeks kwart voor drie werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in het com plex van de N.V. Gebr van Wijk Tex tielfabrieken aan de Kanaalweg. Het bleek dat het vuur was ontstaan tij dens het vullen van een benzinelamp in de smederij, een op zich zelf staand houten gebouwtje in de nabijheid van het fabriekscomplex. Mede doordat enige aldaar opgeslagen zuurstofcylin- ders tot ontploffing kwamen, en het ge heel gepaard gin met een sterke rook ontwikkeling, liet de brand zich aan vankelijk zeer ernstig aanzien. Al spoe- Gevarieerde show in assortiment en prijs (Van een bijzondere medewerkster) Op velerlei terrein staat onze tijd in het teken van kampioenschappen. In zeker opzicht geldt dit ook voor de mode. Zo is C. A. op het idee gekomen voor haar show dit in verband met de dit jaar te houden Olympische Spelen als motto te kiezen; „C A. Olympisch modekampioen" De show, die .dezer dagen in de smaak vol met bloemen en planten versierde foyer van de Stadsgehoorzaal wordt ge presenteerd, is natuurlijk niet te verge lijken met die van de haute couture, maar- dit is ook niet nodig, want er zijn nu eenmaal niet zo heel veel mensen, die dit dragen en betalen kunnen. Toch waren er enkele zeer exclusieve model len van de couture-confectie, die spe ciaal op de modelafdeling verkocht wor den. De show, die ingeleid en toegelicht werd door mej. Vetter, een expert op mode-gebied, werd gebracht door vijf nnequins en één heer. De mantelpakjes en geklede deux- pièces voerden de boventoon Ze werden merendeels met gladde of geplooide rok getoond. Vele pakjes waren verkrijgbaar met twee verschillende rokken. Opval- lenc waren de vele variaties op de slui ting van de pakjes. Men ziet zowel één als twee-rijen knopen. Grijs was voor deze mantelküS'tüums dominerend. Tevens werden ook vele kostuumpjes in pied de poule of de moderne Prince de Galles- ruit gezien. De mannequin, die maat 46 of groter naar voren gebracht, had veel succes. Bij- zonder mooi was een gTijs jersey-trols mantel. Ook het complet, de grijs-zwarte japon, waarover een zwarte mantel met dezelfde stof gevoerd als de japon, was zeer geschikt voor een oudere dame. De „junior-miss" toonde voornamelijk blouses en rokken, soms voor een onbe grijpelijk lage pi ijs. Vilt ls de nieuwe mode voor korte en lange sportjassen, een gele Jas van die stof, met rood hoed je, stond alleraardigst. Bijzonder elegant was een aangesloten Ottomanzjjden zwarte mantel, met zwarte blouse en leuke knoopgarnermg. De zomerjaponnen, die werden ge toond, waren zonder uitzondering wijd van rok. De taille loopt meestal door, terwijl de rok dan met veel ruimte voor plooien onder de heup is aangezet. Soms is de taille hoog aangegeven door een ceintuur of strik, de nieuwe Diorlijn. Men ziet vnl. bedrukte stoffen, vaak zeer origineel naar de grote Parijse mode ontwerper Boussac. Iets nieuws zijn de bedrukte popeline rokken. Zeer opval- leno was een rok, die geheel bedrukt was met handschoenen in bleu en roze. De eenling onder zijn vrouwelijke col lega's droeg naast enkele geklede- en sportkostuums, sportjaefcs en als nouve auté een bijzonder geruit sportjasje. De nieuwe sportpantalons zijn nauw toelopend en zonder opslag. Origineel was een Italiaans sportcolbert met leren knopen en met leer afgebiesde zakken. Deze zeer gevarieerde show werd be sloten met een romantische bruidsstoet, waarin de bruid en de bruidsmeisjes in wolken van kant en tule waren gehuld en de bruidsmoeder in statig zwart, De byou's, welke zeer goed gekozen pièces, met jacquard-weefsel. In kam- I waren, kwamen van de firma Van der garensatijn werd een mantelkostuum en Vlist, de modieuse hoeden van „De Stad mantel getoond. Prachtig en zeer slank Parijs", de tassen van de firma De Jong kledend was de zwarte zijden ohevrine en de paraplu's van Holswilder. dig kwam vast te staan dat het perso neel zich tijdig in veiligheid had weten te stellen en toen na zeer korte tijd de brandweer onder leiding van de heer S. Hagendoorn op het terrein arriveer de en het vuur begon te bestrijden, was het gevaar spoedig geweken. Binnen twintig minuten had de brandweer het vuur geheel en al onder controle. Zij slaagde erin de schade te beperken tot h 1 '-te-'0-» van het houten gebouwtje. De commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, was op het terrein van de brand aanwezig. De overige internationale soorten wis ten zich aardig te handhaven met uit zondering echter van Philips, die een fractie lager noteerde. Reeds gisteren was Ver. Deli 2 pun ten beter op het bericht over de uit breiding van de oliebelangen in Ame rika. Nu dit nieuws vandaag in veel bredere kring bekend was ontstond be hoorlijke kooplust voor dit papier. Vooral begin beurs ontwikkelde zich een drukke activiteit. De koers steeg circa 6 punten'tot 151; gesloten werd op vrijwel het hoogste punt van de dag. Van de weeromstuit was ook Amster dam Rubber een puntje hoger, doch HVA noteerde iets lager. Plannen van de Aniem een groot aandeelhouder uit te kopen werden ter beurze druk be sproken doch men kon zich nog moei lijk een oordeel vormen over de moge lijke consequentie van het voorstel. De desbetreffende aandelen werden dan ook onveranderd geadviseerd op 95. Ook voor de diverse claims, zoals Riva. Hol landse Beton en Chemische fabriek Naarden werden vrijwel onveranderde adviesprijzen opgegeven. De Scheep vaartsector was zeer rustig. Guldens beleggingen uitermate stil en onveran derd. KOERSEN Amsterdam 27 maart Londen 10.64%10.6514; New York 3.82%— 3.83%; Montreal 3.83A3.83fi: Parijs 1.0812%1.0822%Brussel 7.62%— 7.63V8; Frankfurt 90.81—90.86; Zürich 86.92—86.97; Zürich (vr francs) 89.34% —89.39%: Stockholm 73.29—'73.34; Ko penhagen 54.99%—55.04%; Oslo 53.20— 53.25; Milaan 60.72%—60.77. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen (Deze pagina is gedeeltelijk gecorrigeerd) Beurs van Amsterdam Dinsdag 27 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '51 3% 102% 102% Grootboek obl100% L 100% Ned '53 (3%) 100 A 100 A Ned. 53 3% 100 A 100 A Ned. '48 3% 97 97 A Ned. '54 3% 97% 97% Ned. '55 3% 97% 97,V Ned. '55 n 3% 98 98 Ned. '47 3% 3 98 98A Dollarlng '47 3 96A 96% Investeringscert. 3 96A 98% Ned! 62-64 3 98% 99A Indië '37 A 3 96% B 96% Grootboek '46 3 96% 96% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 72% 70% Nat. Handelsbank 153% 152 Ned. Handelmij223% 223% A.K.U327% 327% Philips 348% 347?» Philips '55 344 342% Unilever 373% 375% Wilton Feyenoord 305% 303 Biliton 2de r306 312 Kon Olie f.50.— 355 360 Kon. Olie 718% 725% Amst. Rubber 118% 119% Holl Amer lijn 206 207% Kon Ned. Stoomb. 208 209 Ned. Scheepv. Unie 202A 203 H.V.A138% 138% Java Cult80 78% Dell Mij145 150% Senembati100 100% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 100% Den Haag 1937 I 3 99% Leiden 1947 as B R'dam "31 1 III 3% 100% 100% L Industr. Obligaties Philips Dollarlng 100f| 105% Premieleningen A'dam '51 2% 136% 136 Eindhoven '54 2% 107 L 105% Enschede '54 2% 111% Den Haag '52 I 2% 136 L 134 140 L 137 R'dam '52 I 2% 137 136% idem n 2% 137% 136% Utrecht '53 2% 121% 121A NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstcllingen Amsterd. Bank 219 245 Rotterd. Bank 225% 22! Twentsche Bank236% 23' Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr 218 24! Kon. Ned. Grofsm. 144% 141 Rott. Droogd Mij. 670 Tieleman en Dros 13% 1- Handelsondernemingen Borsumij. cv A f 1000 120 120 Intematio 155 157 Diversen 279 B 283 Ned. M. Walv. Vrt. 71% 72% Spoorwegen Dell Spoorw. Mij. 31% 31 Amerik. fondsen 84 tl 82% Shell Oil Cy 80% 81 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K 26/3 Holl. Constructie 415 415GB Ing. bur. v Bouwnijv 137B Int. Kunststof! Ind 62 64GB Kon. Ned Edelmet 76% 79 Pref. w.a, idem 80GB 81GB Textiel Gebr v Wijk 87 88% Leidsche Wolsplnn 333B 337% Ned. Electrolasm 352 Sikkens Laklabr '53 475B 490B Ver. Touwfabrieken 186 186 >/2 Wernink's Betonm. 142GB 142

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3