brylcreem Met een enkel woord Na twee eeuwen spoelde fles met tragische brief in Jamaica aan Pickwick Tliee geeft U extra smaak, extra geur brylcreem kleeft brylcreem houdt Belgische middenstanders gaan massale liclitstaking beginnen Agenda DINSDAG 13 MAART Brief aan graa f Coudenhove Kalergi Merkwaardige voorspelling van dominee Martin Niemöller ..De legers van Vest- en Oost-Duitsland zullen handen ineenslaan, tenzij Grote Vier voor eenheid van Duitsland zorgen Ds. Martin Niemöller heeft in een brief aan graaf Coudenhove Kalergi de waarschuwing geuit. dat. tenzij de grote mogendheden spoedig de hereniging van Duitsland aanvaarden, die hereniging tot stand gebracht zal worden door de militaire macht, die binnen enkele maanden ln de belde delen van Duits land ontstaan zal zijn. Ds. Niemöller, tijdens de Eerste Wereldoorlog duikbootkapitein, in de Tweede Wereldoorlog 'n strijdbare tegenstander van Hitier en thans een vooraanstaan de, zij het wellicht omstreden persoonlijkheid ln de Evangelisch-Lutherse kerk in Duitsland, schrijft dit aan graaf Coudenhove Kalergi in diens kwaliteit van president van de Pan-Europabeweging. „De Grote Vier", aldus Niemöller, moe ten overeenstemming bereiken over de hereniging van Duitsland, met een garantie betreffende de neutraliteit van Duitsland, öf het Duitse volk zal, door de militaire macht die binnen enkele maanden zal bestaan, zichzelf her enigen". Militairen zullen Bonn en Pankow links laten liggen Een dergelijke gedwongen hereniging zal volgens Niemöller tot stand komen doordat de in West-Duitsland zopas opgerichte „Bundeswehr" en 't „Volks leger" van Oost-Duitsland de handen ineenslaan. „Men kan het volk schei den." aldus Niemöller. „maar men kan niet twee legers hebben. Enkele maan den nadat de beide legers gevormd zijn. zullen zij één Duits leger worden, en zij zullen zich niet langer bekommeren om de regeringen van Bonn (West- Duitsland) en Pankow (Oost-Duits land), die de hereniging onmogelijk maken". „Ik weet. dat de krachten van het verzet in het volk van de ..Duitse Demo- Griekse rebellenleider kreeg „loon" van Moskou Volgens het Oostenrijkse weekblad „Querschnitt" is generaal Markos, voor malig leider van de Griekse communis tische verzetsstrijders in 1950 wegens „anti-Sovjetisme" tot 25 jaar dwang arbeid veroordeeld. Volgens een Oostenrijkse krijgsgevan gene, die kort geleden uit de Sovjet- Unie is teruggekeerd, zouden verschei dene officieren van de staf van Markos bij hetzelfde proces vijftien en twintig jaar dwangarbeid hebben gekregen. Generaal Markos zou in 1948. toen Joego-Slavië met de Kominform brak en de militaire hulp aan de Griekse verzetsstrijders staakte, hebben ver klaard. dat hij zich aan de Griekse monarchisten zou overgeven, als Sovjet- Rusland hem geen materiële steun ver leende. Na dit „ultimatum" werd hij naar Moskou ontboden voor onderhan delingen. Kort daarna deelde de com munistische partij in Griekenland mee, dat generaal Markos wegens ziekte van zijn post was ontheven. Studenten van universiteit van Alabama gestraft Het College van curatoren van de uni versiteit van Alabama (V.S.) heeft een student verwüderd en drie studenten ge schorst. wegens hun aandeel in de on geregeldheden naar aanleiding van de toelating van de eerste negerstudente op deze universiteit, Autherine Lucy; 21 studenten kregen lichtere discipli naire straffen. Het Amerikaanse Federale Hoogge rechtshof heeft bepaald, dat de toela ting van negerstudenten tot de staats universiteiten niet mag worden uitge steld hangende een bestudering van de met toelating gepaard gaande proble men. Hiermee is een besluit van het hooggerechtshof van Florida tot uitstel van de toelating van een 48-jarige ne ger tot de universiteit van Florida te niet gedaan. BINNENLAND Het algemeen bestuur van de Stich ting vakopleiding voor goud- en zilversme den, Juweliers, uurwerkmakers en gra veurs te Schoonhoven, heeft tot directeur van deze school benoemd de heer Maarten Pauw, beeldhouwer te Utrecht. Een delegatie van de Britse Raad voor de produktlviteit zal 19 maart a.s. naar ons land komen teneinde de methoden te bestuderen, welke hier worden toegepast ter opvoering van de produktlviteit. Dit ls dc eerste maal dat deze Britse Raad een delegatie naar het buitenland zal zenden. Verschenen ls de momorie van ant woord van de minister-president, minister van Algemene Zaken en de minister van Binnenlandse Zaken aan de Eerste Kamer over het ontwerpen wet tot het in over weging nemen van voorstellen tot veran dering in de grondwet, strekkende tot uit breiding van het aantal leden van de Tweede en de Eerste Kamer. Het voorlopig verslag van de com missie van rapporteurs uit de Eerste Ka mer over het ontwerp van wet tot vast stelling van de begroting van het Depar tement van Sociale Zaken en Volksgezond heid voor het dienstjaar 1956 ls versche nen. Tijdens een gisteren ln Utrecht ge houden buitengewone algemene vergade ring van de Prot. Chr. Bond van Vervoer personeel (P C B heeft de bondsvoorzit ter. de heer A. Meines, als zodanig afscheid genomen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. De 27-Jarlge houwer V. H. Reufels uit Hoensbroek la gisteren tijdens werkzaam heden in een schraapbakkenpijler op de 546 meter-verdieping van de staatsmijn Emma door een der schraaDbakken gegre pen en zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden Reufels was gehuwd, maar had geen kinderen. De 73-Jarige J- Curfs uit Eckelrade kwam bi.1 St. Geertruid (L.) met zijn rij wiel te vallen, doordat de ketting brak. Hij was op weg naar de dokter te Eilsden. De man kreeg een ernstige schedelbasis- fractuur en werd overgebracht naar het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht, waar hil vannacht aan zijn verwondingen ls overleden. Tot president van het internationaal congres van spoorwegkioskbedrljven. dat 00 17 en 18 april in Shelley House te Lon den wordt gehouden, ls benoemd de heer A. W. Bruna. directeur van Bruna's kios kenonderneming en lectuurcentrale en van de uitgeversmaatschappij A. W. Bruna te Utrecht. Aan dit congres, waaraan ook een tentoonstelling is verbonden van ver- koops- en exploltatlemethoden, wordt deelgenomen door vertegenwoordigers uit 14' Europee? landen. De Nederlandse Volksdansvereniging houdt haar Jaarvergadering ditmaal in 1 eeuwarden en wel op 17 en 18 maart. T Mens deze bijeenkomst zal een aantal huishoudelijke zaken worden afgewikkeld: voorts wordt o m. een volksdansbal gehou den. Met Pinksteren houdt de vereniging een leldersbljeenkomst op een nog nader vast te stellen plaats. Twee hoofdagenten in arrest Zij pleegden autodiefstallen (Van onze Haagse redactie) Enige dagen geleden zag de recherche tijdens een routine-onderzoek ingesteld bij een opkoper in de Haagse binnenstad een fototoestel afkomstig van een auto diefstal. Aan de hand van gegevens kon de identiteit van de verkoper worden vast gesteld. Het bleek n.l. dat het fototoestel ter beschikking was gesteld aan de ver koper door een lid van de Haagse politie. (Ingez Med.-Adv.) Commissaris Abbenbroek nam de leiding van het onderzoek op zich. Dit leidde woensdag j.l. tot de arrestatie van twee hoofdagenten, resp. 34 en 31 jaar oud. Verder onderzoek en verhoor brachten aan het licht, dat de beide hoofdagenten gedurende de laatste 1 Va jaar tijdens nachtelijke surveillances voorwerpen uit auto's gestolen heb ben. Beide agenten verklaren, dat ze tot deze diefstallen kwamen, omdat ze in onafgesloten auto's rookgerei voor het grijpen zagen. Een maal op het slechte pad hebben zU ook andere zaken gestolen, zoals ge reedschappen. Bovendien hebben ze bekend aan het eind van het vorig jaar insluipingen te hebben gepleegd in het paviljoen van het gemeentemuseum en een cantine aan de Scheveningseweg. Beiden hebben zij daar rookartikelen weggenomen. Een deel daarvan en vrij veel andere gestolen voorwerpen zijn by hen thuis in beslag genomen. (Ingez. Med.-Adv.) cratische Republiek" snel verminderen en dat in tien of vijftien jaar een her- niging onmogelijk zal zijn. De Duitsers en de Duitse geest zullen niet meer dezelfden zijn. Maar zo lang zal het niet duren". Niemöller schrijft, dat „de ontwikke ling, die ik schets, mij. als pacifist en anti-militarist, niet aangenaam zal zijn, doch ik hecht er de voorkeur aan boven de verdere deling van Duitsland, die het Duitse volk en het Duitse Protestantis me ten dode doemt." Jeugdige klimster (Speciale berichtgeving) Te Groningen heeft een 13- jarig schippersdochtcrtjc, een klau- terparty ondernomen langs een re- genpijq aan de Admiraal de Ruyter- school, niet minder dan 15 meter hoog! Op de laatste meter brak de pijp af maar met veel tegenwoordig heid van geest wist het meisje ccn stutbalk van de dakgoot te grijpen cn zich daarop te werken. Daar werd zij eerst later door de zoe kende vader gevonden, waarna via de politie de ladderwagen van de brand weer assistentie moest verlenen om de jeugdige klimster van haar hoge. maar ongemakkelijke plaats te halen. Een uur had zij daar moeten doorbrengen, maar toen zij weer veilig de begane grond bereikte, bleek zij niet in het minst geimponeerd. Zeeman zag op brandend schip ver uit de kust moedig de dood onder ogen Op de Noordkust van Jamaica is een fles aangespoeld met een brief, die klaarblijkelijk 200 jaar geleden werd geschreven door een zeeman, die ge doemd was midden op de Atlantische Oceaan aan boord van een brandend schip om te komenDe brief was geschreven op de achterkant van een stuk van een kaart, waarvan het papier van ouderdom helemaal geel en slap was geworden. De laatste zin was niet beëindigd. „Moeder, huil niet om me" De tekst van de brief, die nog maar juist leesbaar was. luidt als volgt: „Juli 1750. de „Brethren of the Coast" (ver moedelijk de naam van het schip) staat midden op de Atlantische Oceaan in brand. Er is weinig hoop dat iemand van de bemanning dit zal overleven, behalve de twaalf, die kans hebben ge zien aan boord van de reddingboot te komen. Het lot heeft mij een plaats gegeven bij de ongelukkigen en voor ons is de dood onafwendbaar. Aan mijn moeder Elizabeth uit Londonderry, huil niet om me. Aan mijn geestelijke Tho mas Dryden. troost moeder en mijn jongere zusters. De tonelen zijn zeer verward. Dap pere mannen zijn lafaards geworden en gehuil als van kleine kinderen klinkt over het schip. De monsters van de diepte wachten diegenen, die het wagen overboord te springen. We bevinden ons honderden mijlen uit de kust. Mijn kapitein tracht tevergeefs de orde te handhaven. Ik wacht de dood in stilte af. De hemel belone de vinder van deze brief. Bericht mijnhiermee ein digt de brief. (Ingez. Med.-Adv.) ALUMINIUM BINNENVERPAKKING BESCHERMT DE KWALITEIT O nder de theesoorten, die opvallen door zeer krach tige smaak en geur, neemt Pickwick Thee zonder twijfel een allereerste plaats in. Deze typische Engelse melange van Douwe Egberts wordt dan ook algemeen gewaardeerd. Dat smaak en geur van Pickwick Thee zo goed be houden blijven, is te danken aan de speciale aluminium binnenverpakking, die door Douwe Egberts wordt toegeT past. Deze binnenverpakking verzegelt smaak en geur, houdt vocht en slechte in vloeden weg en zorgt ervoor, dat uw Pickwick Thee altijd zo verkwikkend geurt, zo rijk smaakt en zo royaal afschenkt! Tot voorzitter van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Amerika ls benoemd mr. H. Albarda. voorzitter van het Centraal Orgaan voor economische be trekkingen met het buitenland. - Op de Stadlonweg te Rotterdam heeft zich gisteren een verkeersongeval voorge daan. dat het leven heeft gekost aan het 6-Jarlge meisje L. Sparreboom. Voor de ouderlijke woning stak zij de straat over, waarbij zij werd aangereden door een be stelauto. Zij werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar bij aankomst bleek, dat zij was overleden. - Voor het eerst in de historie zijn twee onder Oostenrijkse vlag varende Rijnsche- pen de Rijn afgezakt en te Rotterdam aan gekomen Deze historische gebeurtenis werd vastgelegd in een oorkonde, die gis termiddag in het gebouw van de Kon. Roei- en Zeilvereniging ..De Maas" te Rot terdam werd ondertekend door de Oosten rijkse gezant dr. Karl Wildmann. door mr K. P. van der Mandele als voorzitter van de Unie van Rljnkamers en door de bur gemeester van Rotterdam, mr G. E. van Walsum. BUITENLAND - Amerika heeft Zweden In een nota meegedeeld dat. het eeen ballons meer zal oplaten die boven Zweeds gebied te recht kunnen komen. Zweden heeft een week geleden bezwaar gemaakt tegen de aanwezigheid van Amerikaanse weerbal lons boven zlln gebied. In Algerlë ziin maandag bii twee ge vechten tussen Franse militairen en ver- zetstrilders viiftien opstandelingen ge dood en 26 gevangen genomen. Intussen ziin te Bone weer 800 man versterkingen aan land eezet. In het weekeinde waren hier 600 militairen Uit Frankriik aange komen. Het Russische schip „Ob", dat deel uitmaakt van de Russische Zuidpoolexpe ditie. heeft een nieuwe archipel ontdekt die uit drie eilanden bestaal. Deze archi pel, die op geen enkele kaart voorkomt, ligt ten oosten van de Davlszee. Op 1 maart van dit jaar waren er ln West-Duitsland, met Inbegrip van West- Beriyn, ln totaal 360.129 bezitters van televisietoestellen Een laar geleden waren er 112.378. Joego-Slavië ls gisteren geteisterd door een zware sneeuwstorm. De dikte van de sneeuwlaag varieert van 15 cm tot een meter en crp enkele plaatsen ls zelfs drie meter sneeuw gevallen Als gevolg van de zware storm, met windsnelheden van 100 km per uur. heeft maandag geen enkel schip de haven van Rljeka kunnen verlaten. Een Nederlandse bollenkweker. die onlangs Moskou heeft bezocht en enthou siast was over een voorstelling ln een ope ratheater heeft de directie 300 tulpenbol len gezonden, waarvan de rodebloe men het plein voor het gebouw zullen sieren. Dit meldrt het Russische tijdschrift „Ogoniok". Opvarenden van het in Rotterdam liggende Russische opleidingsvaar tuig ..Equator" uil Odessa cn het vrachtschip „Wilnis" uit Wilna, in totaal ongeveer 190 man. Iiebhrn een bezoek gebracht aan het Czaar Peterhuisje in Zaandam. Enkele Russen in het huisje van hun grote landgenoot. De Franse regering heeft besloten de Mohammedaanse troer>en uit Algerlë terug te trekken omdat velen deserteren. Zondag werd ae desertie van 114 Moslems in Casablanca gemeld Vorige week lieDen er bil Souk-Arras 75 naar de opstande lingen over. De Belgische minister van Buiten landse Zaken. Paul-Henri Spaak zal !n het voorlaar een officieel bezoek bren- een aan Joego-Slavië. De luiste datum en de duui van het bezoek ziin nog niet bekend. In Boedanest gaat het gerucht zo wordt te Wenen vernomen dat genera l Mlhalv Farkas. die van 1948 tot 1953 Hongaars minister van Defensie is ge weest. ln Moskou is gearresteerd Farkas zou het slachtoffer ziin geworden van de nieuwe Russische houding tegenover de zuiveringen onder Stalin. Men wist niet waarom hij Ln Moskou was. de natuurlijke glans van gezond haar brylcreem geeft een fraaie, natuurlijke glans aan Uw haar niet. plakt niet. droogt het haar niet uit llw hoofdhuid fris en gezond, voorkomt VERKOCHTE HAIRDRESS1NG Beecham (Nederland) N.V. yoor t'.ngrot Jacq. Mot N.Vm Amsterdam Protest tegen verwaarlozing van belangen door de regering- Van Acker (Van onze correspondent in Brussel) Tienduizenden Belgische kleinhandelaars en ambachtslieden gaan met een groots opgezette lichtstaking beginnen. Zij zullen bij het vallen van de avond hun étalages sluiten, doch de verkoop niet stopzetten. Het troosteloos beeld van de gedoofde lichten zien zij als een doelmatig middel van protest tegen het feit, dat zü door de regering-Van Acker niet fair zouden worden behandeld. De Bel gische middenstand voelt zich verdrukt tussen de werkgevers en de arbeidersvak bonden en men beklaagt zich er o.m. over, dat zy niet vertegenwoordigd wa ren in de commissies, die over de vyf-daagse werkweek hebben beslist. Boven dien is onlangs een wet aangenomen, waarbij de inkomsten van loontrekkende echtgenoten niet langer worden samengevoegd voor de directe bedrijfsbelasting. Het is een groot voordeel voor de gezinnen, waarin en man en vrouw werken daar hun beroepsinkomens thans in een lagere schaal worden belast. Maar de middenstanders zijn van deze voordelen van de wet uitgesloten. Hiertegen gaat voornamelijk het protest van de georganiseerde beroepsverenigingen. Minister Mundeleer gaat maatregelen nemen Wel heeft de nieuwe minister van de Middenstand, de heer Leo Mundeleer, op een persconferentie medegedeeld, dat zijn collega van Financiën na het paasreces de uitbreiding van de wet tot de mid denstanders zal overwegen, maar volgens de jongste berichten gaat de lichtstaking toch door. De minister ontvouwde vervolgens een program van actie voor de middenstand: er komt een handelsregister voor de am bachtslieden. de pensioenwet voor de middenstanders is reeds in de Tweede Kamer goedgekeurd, de gevallen, waarin Stadszaal: Uitvoering Damesgymnastiek- ver. „Brunhilde", 8 uur nam. Rapenburg 61: Viro. Spr. dr. Adrlaan Pelt over „In dienst van de wereldge meenschap", 11.30 uur voorm. SchouwburgAbonnementsvoorstelling ..Theater" 't Boek van de maand". 8 uur nam Steenscnuur 6: Lezing K. C. van Oos- sanen over een goddelijk ultimatum. 8 uur nam. WOENSDAG. Stadszaal (fover): Lezing K. en O. Reinler L. Muller over Joego-Slavië. 8 uur nam Stadszaal (grote zaal): L.K.K. ..Voor Allen". Solist Hans Richter-Haaser, 8 uur namiddag. AkademleProf. mr. G. de Grooth apreekt voor afgestudeerde luristen. 7 3/4 uur nam. Rapenburg 61: Voordracht B. v. d. Meer, over plicht tot geluk. 8 uur nam. Rilksmuserun voor Volkenkunde: Le- zlne dr. J. Keuning over Ambons ge schiedenis tot nlra. 170r 8 uur nam Zoeterwoude. Dorpsstraat 23: ..Ons Huls". Uitvoering ..Zingt den Heere". 7.30 uur nam. DONDERDAG Academie (zaal X)Genootschap Neder landEngeland en Litteraire Faculteit. Le zing Allan Bullock. 8 uur nam. Schouwburg: Eeuwfeest Kon. Ver. Litte- rls Sacrum. De Plankenlcrs spelen: „De koopman van Venetië". 8 uur nam. Beestenmarkt: Opening tentoonstelling „In Zulvelland". 11 uur voorm. Stadszaal: K. en O. Residentie-Orkest o.y.v. W. van Otterloo. Soliste Janlne Da- costa. 8 uur nam. Huize Over 't Hoff (Gerecht 10): VCSB- kampavond met Delft. 8 uur nam V. en D.: Mode-flitsen, 10.30 uur voorm. en 2.30 en 4 uur nam. VRIJDAG Lakenhal: Ver. „Oud-Leden". Spr. dr. W. Jappe Alberts over de Middeleeuwse stad. 8 uur nam. St. Antonlus Clubhuls: Filmavond Ver. van oud-leerlingen Ambachtsschool, 8 uur namiddag. Stadszaal: Manifestatie Interscholalr Cultureel Overleg, 7.30 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus o.i v prof. T. H. Mols over Nederlandse zee vaarders. 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg) Chr. Vrouwenbond over Luwa. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Ned. Chr. Relsver. Lezing K. Norel over een zeereis naar Noord-Afrika en Malta, 8 uur nam. De Harmonie: Leden verg. Ned. Handels reizigersver., 8 uur nam. De Harmonie: Demonstratie hoorn- brillen. 10 uur voorm.6 uur nam. ZATERDAG Schouwburg: Eeuwfeest Kon. Vereniging „Lltterls Sacrum". De Plankeniers spelen ..De koopman van Venetië", 8 uur nam. Schouwburg Comedla" .speelt uur nam. en O „Het Nieuwe „Vals beschuldigd" 8 Stadszaal (fover): Corsettenshow V. en D. 8 uur nam. Het Gulaen Vlies: Jaarvergadering Ver. „Koninginnedag". 8 1/4 uur nam. de grote magazijnen de grendelwet over treden (dat wil zeggen de wet, die de vestiging van filialen in gemeenten met minder dan 50.000 inwoners verbiedt) werden bij het gerecht aanhangig ge maakt. Het departement van de Mid denstand onderzoekt de gevolgen van de vijfdaagse werkweek voor de midden stand en zal het illegaal werken van loontrekkende arbeiders doen verbieden. Het ziet er naai- uit, dat in de grote steden, met uitzondering van Brussel, de lichtstaking vrij algemeen zal worden op gevolgd. Japanse vergoeding 10 miljoen dollar De Japanse minister van Buitenland se Zaken, Shigemitsu en de Neder landse ambassadeur te Tokio, jhr. O. Reuchlln, hebben een overeenkomst ondertekend, volgens welke Japan 10 miljoen dollar schadevergoeding zal betalen aan Nederlandse burgers, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Indonesië geïnterneerd werden. Het betreft hier 110.000 oud-geïnterneer den of hun gezinnen. De betaling van het bedrag zal over 5 jaar verdeeld worden en in ponden sterling geschieden. De onderhandelingen over deze scha deloosstelling werden in de afgelopen herfst geopend. Het oorspronkelijk door Nederland gevraagde bedrag was 27.5 miljoen dollar, neerkomend op een in dividuele schadeloosstelling van 250 dollar. TENTOONSTELLINGEN: Lakenhal: „De stille glans van de Gouden Eeuw". Werkd 104 uur; zondags 14 uur (t/m 26 maart) Academie: Tentoonstelling „Het Huls Oranje Nassau en de Leldse Universiteit" Werkdagen 10—17 uur (tot 17 maart). BIOSCOPEN Luyor „De helden zijn vermoeid". 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. 'rianon „Blackboard Jungle". Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. 2.15. 4 30. 7 en 9.15 uur. 18 Jr. Zondag: Casino „Dokter worden ls niet moeilijk" 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo „De witte non". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45 7 en 9.15 uur. Rex „Het zwaard der Saracenen". 14 Jr Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2 30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van zaterdag 10 maart 13.00 uur tot zaterdag 17 maart 8 00 uur waargenomen door de Apotheek Nieuwe Rijn. Nieuwe Ryn 18. telef. 20523 en de Doeza-Apotheek. Doezastraat 31. telefoon 21313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wllhelmlnapark 8, tel. 26274. WEf RAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parils Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome wind .w a s 6 iï Ccn mist n -4 0 nevel windstil -8 0 mist windstil -8 0 eeh. bew. n 6 1 0 half bew. zzo 2 3 0 licht bew. zzo 6 4 0.1 eeh. bew. ono 2 1 0 onbewolkt ono 4 -2 0 nevel windstil -2 0 nevel ono 2 -2 0 onbewolkt no 2 -2 0 onbewolkt windstil -7 0 onbewolkt nw 5 1 1 licht bew. nno 4 -2 0 eeh. bew. no 4 -1 0 sneeuw zw 1 -6 0.2 nevel no 2 -9 0 onbewolkt no 9 -5 1 onbewolkt O 2 -7 0 sneeuw nnw 6 -4 1 half bew. windstil -10 0.3 nevel ono 4 -4 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2