i A.R.C. had niet veel moeite met Grote Lindt: 4-1 Goede overwinningen van SVOW en Lisser Boys Uitslagen en standen R.C.L., met invallers, liad tegen Zwaluwen geen kans: 2—5 Bijzonder slechte dag voor de leiders e&ï MAANDAG 12 MAAKT Weer een stap dichter bij titel (Van een onzer verslaggevers) Door thuis van Grote Lindt te winnen is het Alphense ARC weer een stap je dichter bi) het kampioenschap van de 3de klasse B gekomen, een kampioen schap, dat de rood-zwarten nu welhaast niet meer kan ontgaan. Overigens valt er van deze onder grote belangstelling gespeelde ontmoeting, weinig fraais te vertellen, daar beide partijen kennelijk de lange rustperiode nog goed in de benen voelden. Wellicht, dat dit het minst bi) de rood-zwarten het geval was, vandaar ook, dat de 41 overwinning op de ploeg uit Zwyn- drecht volkomen verdiend was. Bi) de gasten ontbrak een schutter. De gemakkelijkste kansen werden ver prutst. De wedstrijd begon met een klein overwicht van Grote Lindt. dat ln de eerste helft de vrij sterke wind in de rug had. Toch kwam het eerste gevaar aan de andere kant, toen Verbokkum het leer ln het doel kopte, nadat de doelman eerst een keihard schot van hem had weggestompt. Tot ieders ver bazing keurde scheidsrechter Bronkhorst 'Den Haag) dit goede doelpunt af. Ook de tegenpartij scoorde daarna, maar nu had de heer Bronkhorst reeds voor bui tenspel gefloten. Uit een van de snelle ARC-ultvallen wist De Hoed goed voor het Zwijndrechtse doel te komen om daarna keurig de bal ln de uiterste hoek te plaatsen 1—0. Opvallend was in de nu volgende periode het slechte plaat sen aan weerszijden, waardoor er weinig te genieten viel. Toen de strijd twintig minuten oud was strafte De Bruin jen fout in de verdediging van de gasten keurig af- 20. Bepaald pech hadden de Zwiindrechtenaren. toen hun links binnen het leer tegen de staander schoot en het schot van de rechtsbuiten, direct daarop, door v d. Mark keurig gestopt werd Met 20 kwam de rust. In de tweede helft zette ARC. ge steund door de wind. direct het doel van de gasten onder druk. maar door het zware veld en de te geringe balcon trole van mldvoor Last. bleven doelpun ten voorlopig uit. Toch werd het 3—0 na 25 minuten spelen, toen De Hoed het leer goed voor doel trok en Verbokkum slechts voor het Inschieten had. Wel kwamen de gasten hierna enkele malen gevaarlijk voor het ARC-doel. maar vooral Bos bleek een voortdurend strui kelblok voor de Zwijndrechtse aanval lers. Toen De Hoed een kwartier voor het einde een hoog schot op doel loste, liet de doelman het leer uit zijn handen vallen, juist over de doellijn in de mod der. OP advies van de grensrechter van de gasten kende de heer Bronkhorst, tot grote ergernis van enkele spelers van Grote Lindt, dit doelpunt toe: 40. Een van de Grote Lindt spelers kon dit blijk- ATLETIEK Wes Santee liep weer alleen Evenals de vorige week te New York trokken de atleten, die ingeschreven hadden voor de wedstrijd over 1 mijl te Milwaukee, zich terug toen zij verna men dat Wes Santee zou deelnemen. Nog steeds is de angst te groot dat zij hun kansen voor Melbourne verspelen en hun amateurstatus kwijt raken Indien zij tezamen met Wes Santee. de door de Atletiek Unie geschorste atleet lopen. En weer waren er maar twee atleten over die het risico namen: Ed Kirk, die ook komen en Bill Taylor. Zonder behoorly- komen en Bill Tavlor. Zonder behoorlij ke tegenstand kon Santee geen schitte rende tijd maken. Hij won de race. maar zijn tyd bedroeg 4 min 10.5 sec. (Ingez. Mrd.-Adv.) Handbal vereniging „H.V.L." Handbal ook Uw sport. Wij hebben nog plaats voor enige DAMES- en HEREN LEDEN. Inlichtingen bij het secreta riaat: Vondellaan 19, Lelden. baar niet verdragen en verliet uit protest het veld. Tenslotte werd het nog 41, toen v. d. Mark een schot op zijn doel te gemakkelijk beoordeelde. TafeltenniS'Competitie De beslissing ln de landelijke tafelten- niscompetltle komen nu snel naderbij. Nadat vorige week reeds Carbon beslag had gelegd op de titel in de overgangs klasse A heeft nu ln de hoofdklasse A Nedlloyd dit voorbeeld gevolgd. Dit re sultaat boekten de Amsterdammers door een zege op VTV, terwijl Wifra het laat ste zetje gaf door Luck Raeck, dat ook nog kansen had. een 6—4 nederlaag toe te brengen. In de hoofdklasse B speelde Sparta 1 gelijk tegen een geladen Wibo. Batswin- gers verloor met 64 van Quick en Tref fers was kansloos tegen Povac, dat met 10—0 won. Op Van Zoelen na, die drie partijen won, faalde Scylla volledig tegen Sparta 4. In de komende strijd Treffers—Scylla zal nu wel moeten wor den uitgemaakt, welke van belde recht streeks degradeert, en wie van beide nog een kansje krijgt ln degradatiewedstrij den. In de overgangsklasse B speelde Tref fers 2 gelijk tegen UVS 2. Vierde klassers zaterdagvoetbal Koudekerk heeft bij HTSV geen geluk kige wedstrijd gespeeld. Keeper De Lange had zijn dag niet en had aan de laatste twee doelpunten van de Haagse tram mannen beslist sohuld.. Hierdoor werd een 34 voorsprong van Koudekerk om gezet in een 54 nederlaag. HTSV begon op het zware veld niet onverdienstelijk en nam door Hanselaar en Driesen een 2—0 voorsprong. In de 43ste minuut scoorde A. Zweris voor Koudekerk tegen. In de tweede helft kwam er meer vaart in het Kaudekrekse spel en Van Ginhoven bracht de par tijen op gelijke voet. Prompt daarop maakte Van Beurden 32, maar door A. Zweris werd het weer gelijk. Een minuut later gaf Neut Koudekerk voor de eerste maal de leiding (34), maar door te traag reageren van De Lange kon HTSV tenslotte nog met een 54 winst gaan strijken. SpiritLisser Boys Toen ln de wedstrijd SpiritLisser Boys de stand bij de rust nog steeds dubbel- blank was, leek het er beslist niet op. dat door beide partijen in de tweede helft met minder dan zevenmaal de roos ge troffen zo uworden Wel deden zich in de eerste helft scoringskansen voor belde party en voor, maar mede door het zware veld kwam men niet tot een beslissend sohot. De tweede helft was nauweiyks twee minuten oud of rechtsbuiten P. Zwane- veld had reeds voor een 0—2 voorsprong gezorgd voor de zwart-witten. Tien mi nuten later was het opnieuw Zwaneveld die de gasten reden tot Juichen gaf en de hattrick op zyn naam bracht: 0—3 De rechtsbinnen van de thuisclub zag hierna kans doelman Mtlller voor de eer ste maal te passeren. 1—3, maar kort daarna was het weer J. Romyn die de Spirit-doelman voor een onoplosbaar sprong had weten te nemen. Dit doel punt bleek echter Juist voor de gasten een prikkel tot grotere krachtsinspan ning, met het gevolg, dat Rouwkoop in de verdediging gedrongen werd en het na tien minuten spelen 11 werd en di rect daarop reeds 12. Dank zy uitste kend werk van de linksbinnen, die de Rouwkoop-achterhoede gryze haren be zorgde, ging de rust in met een 14 voorsprong voor de gasten. De tweede helft toonde een kleine op leving by de thuisclub, hetgeen resul teerde in een doelpunt, opnieuw van Jongbloed, maar toen hierna de Rotter dammers het tempo even verhoogden, konden de traag reagerende Rouwkoop spelers dit niet volgen. Mede hierdoor moest doelman Klungel nog tweemaal de bal uit het net halen voor het eindsig naal weerklonk, dat een verdiende 62 zege voor de gasten aankondigde. Uitslagen Reserves Res. Ie klasse B: Xerxes 2—UVS 2 3—1; SHS 2—DHC 2 4—1; Excelsior 2 QNA 2 4—1; Por tuna VI. 2—EDO 2—3; AiDO 2—Haarlem 2 3—3. AMATEURS Res. 3e klasse A: SJC 2—(Bfl. Zwart 2 4—0. Res. 3e klasse C: Laakkw. 3—Quick 3 0—1; Celerites 3—HBS 3 1—1; VUC 3— UVS 4 4—1; VOS 3—Wassenaar 3 5—0. ZATERDAGVOETBAL Res. 3e klasse A: ARC 2Rnsb. B. 2 2—2; Omas 2—-Die Haghe 2 2—3. Res. 3e klasse B: Monster 2CSVD 2 1—3. SCHERMEN Kardolus sabelkampioen Met een verlegen glimlach stapte gistermiddag de 19-jarige Kardolus naar voren om de brassard waarop de gou den letters ..kampioenschap van Neder land 1956" staan, in ontvangst te ne men. Na een serieuze training hij is in de centrale opleiding van de Konink lijke Nederlandse Scherm Bond opge nomen en voert zijn opdrachten strikt uit veroverde de Jeugdige Hagenaar in het hoofdbureau van politie te Am sterdam de titel van sabelkampioen. De eindstand luidde: 1. en kampioen van Nederland Kar dolus jr. (Den Haag) 7 gew. part.: 2. Los (Utrecht) 6 gew. part 3. Van Beem (Parade et Riposte) 6 gew. part., 4. Thomassen 'Amsterdam) 6 gew. p 5. Beek (Amsterdam) 5 gew. part. ZWEMMEN Bekkering tweemaal tweede in Charleroi De Nederlandse zwemmer Peter Bek kering (Sleutelstad. Lelden) heeft in Charleroi deeleenomen aan interna tionale wedstrijden. Op de 100 meter schoolslag werd hij tweede achter de Belg Kozma die 1 min 15.8 sec liet af drukken. Bekkering noteerde 1 min. 18.3 sec. Ook op de 200 meter school slag werd hy tweede en ook nu was Kozma winnaar. De tyd van Bekkering was 2 min. 50.9 sec., die van Kozma 2 min. 42.1 sec. (Ingez. Med.-Adv.) 3 versnellingsnaaf met terugtraprem Attentie! Sturmey Archer Gears Holland N.V. Is nu I gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte j service voor dit beroemde fabrikaat In heel Nederland is verzekerd. SVOW—Sportlust Ondanks het feit. dat SVOW het in de thuiswedstrijd tegen het Woerdense Sportlust met invallers moest doen voor H. Rosier en L. Hoogenboom, terwijl bovendien ook H. van Vliet moest uit vallen, hebben de Weteringers de Woer denaren een 31 nederlaag bezorgd. Voorop moet worden gesteld, dat het spel van de gasten bitter tegenviel, zo wel in tactisch als technisch opzicht. SVOW begon met fris, open spel, waart>y de ene aanval na de andere op het Woerdense doel volgde. Vry spoedig wist Jan v. d. Meer een scherpe diepte pass op te pikken en toen hij direct daarna met de bal voor het doel opdook, kon de Sporthist-doelman voor de eerste maal naar het net. Dank zy een listig doelpunt van Arle Witte, konden de rood-witten met een 20 voorsprong gaan rusten. probleem stelde: 14. Nadat de thuis club opnieuw de achterstand verkleind In de tweede helft leek het er aanv... had. 24, wist tenslotte J. Romyn de i kelijk op. dat de gasten de achterstand eindstand vast te stellen op 25. waar- j zouden gaan Inhalen, toen men in de mee de Boys een verdiende zege in de Weterlngse achterhoede een steek liet wacht sleepten. Rouwkoop—Zw. Wit Rouwkoop bleek ook na de inn-.c rust- pariode nog steeds niet in staat 1 w pres tatie te kunnen leveren. waavJjor de Rouwkoop-supporters met een verheugde blik het veld zouden kunnen verlaten. Ook nu weer moesten Klungel en zUn mannen, thuis spelend tegen Zwart Wit, met een stevige nederlaag genoegen ne- D.O.T.O. kivam nog op 4—3 Ondanks ruime voorsprong won Ter Leede op het nippertje (Van een onzer verslaggevers) Het heginsignaal voor de tweede helft klonk nog in onze oren, toen het plaats moest maken voor het derde gejuich van de supporters van Ter Leede. In volle ren had rechtsbuiten Kees Molenaar de bal uit een voorzet van links op de slof genomen en onhoudbaar was het Ieder in het net verdwenen. Een 30 voorsprong Jn de thuiswedstrijd tegen DOTO. Fr scheen voor de Sassemers geen vuiltje meer aan de lucht te zijn. Het liep echter even anders. Toen scheidsrechter Van Hummelen het sein voor de aftocht blies had Ter Leede maar net met 43 de puntjes zo hard nodig voor de promotie thuis kunnen houden. De uitslag had een veel groter ver schil kunnen en moeten aangeven. De roodgelen hebben verzuimd in de eerste helft de rijpe vruchten te plukken, die maar voor het grijpen waren Zij waren over alle linies de baas. doch konden niet verder komen dan een 20 voor sprong. Het eerste doelpunt kwam reeds na enkele minuten tot stand door goed werk van Gerrit Harskamp en Kees Molenaar, waarby de eerste voor het beslissende tikje zorg droeg. In het verdere gedeelte van de eerste helft konden wy verscheidene goede Sassem- se kansen noteren, maar geen treffers. Herman Molenaar kopte te zacht ln. Arle Dannijs weer terug in de Sas- semse gelederen, maar na zijn Canadese periode nog lang niet de oude. probeer de het ook vergeefs met het hoofd, zelfs rechtshalf Henk Tijssen lanceerde een ver schot, dat echter te hoog was ge richt. zodat het uiteindelijk de Zwijn drechtse doelman moest zyn. die voor nummer twee moest zorgen. Hij kreeg een hoge corner van Dannijs verkeerd op de vuist en het leder wipte inplaats van uit. in het doel. Na het spoedige succes van Ter Leede in de tweede helft, schakelde de thuisclub over op een nog lagere versnelling, zodat DOTO meer aan bod kon komen. Maar het peil van de wedstrijd, reeds voor de thee niet daverend, kwam nog lager te liggen. Men had kennelijk aan beide zijden niet al te best overwinterd De eens zo hechte defensie van de roodgelen liet steek op steek vallen, zodat de trainer Toqy Kantebeen zich een beetje stond te verbyten. Het werd nog erger want eerst kon de linksbuiten Groenenboom van de gasten een voor zet lanceren, welke door rechtsbinnen Stol goed benut werd en acht minuten voor tyd deed de linksbuiten het nog eens in zyn eentje dunnetjes over. Hy passeerde verscheidene verdedigers. In clusief doelman Dc Vries. Er was van de zekere Sassemse voorsprong niet veel meer overgebleven. Met deze 3—2 stand leek er nog van alles mogeiyk Maar iemand, die dacht aan 'n gelijkspel, had Gerrit Harskamp vergeten. Een mis lukte uittrap van doelman Verhey De bal kwam niet verder dan by Gerrit. die even rustig aanlegde en toen de doelman alleen maar de kans gaf de bal uit het net te vissen. Het leek gebeurd, maar de verkleunde toeschouwers kon den nog meer waar voor hun geld krij gen door een doelpunt der gasten, maar ondanks deze zeven doelpunten zullen zy niet tevreden naar huls gegaan zyn. Het was een betrekkelijk slappe ver toning. zonder sfeer en spanning, maar bovenal met slechts sporadisch behoor lijk voetbal Zeker geen tweedeklas- niveau vallen en de rechtsbinnen de stand op 21 bracht. De thuisclub zag echter ty- dig het gevaar in en Van Es c.s. slaag den er in het spel weer naar de Woer dense helft te 'dirigeren. Toen De Bruin een kwartier voor het einde de stand op 31 bracht, bleek dit voldoende daarmee de punten thuis te houden. Zaterdagvoetbal 3e KLASSE A TSBQuick Boys afg. Excelsior PHBSS 20 SSS—NSW 2—0 Ter Leede—DOTO 4—3 CSVD—RVVH Quick B 14 10 Excels P. RWH TSB OSVD NSW DOTO HBSS Rynab. 14 2 4 afg. 3 21 44—16 5 20 41—36 5 18 43—33 5 18 35—26 5 16 46—36 6 15 35—40 7 13 27—33 7 12 37-40 9 10 24—30 9 9 23—51 8 8 24—38 Linksbuiten Waaien geëmigreerd (Van een onzer verslaggevers) RCL met een hele serie invallers linksbuiten Waaien heeft de roodwitte gelederen voor goed verlaten wegens emigratie! is er niet ln geslaagd zjjn precaire positie op de ranglijst wat méér inhoud te geven. Kansloos en volko men verdiend moesten de volgelingen van ds. Honnef met 25 de eer aan Zwaluwen laten. De Vlaardingers beschikten over meer voetbalintelligentie, meer techniek en meer snelheid. Kortom, qua ploeg een klasse beter dan de falende Racings! En het was maar goed voor de Leiderdorpers, dat arbiter Snel een paar maal de buitenspclregels verkeerd interpreteerde want anders was de score nog twee doelpunten hoger uitgevallen. Nu konden twee glashel dere treffers geen genade vinden achter doelman Mulder. Zwaluwen ging het wat kalmer aan doen waardoor de Racings iets méér voor de Vlaardingse veste verschenen. Na 25 minuten scoor de Telgen, na goed werk van Hiensch, voor RCL tegen (1—2). De Leiderdorp- se hoop op een goed resultaat werd al na vijf minuten de bodem ingeslagen, want linksbinnen Verschoor deponeer de in zijn eentje 13 in de touwen. En toen Bergwerff de doorgekopte bal van Vogler van dichtby op de juiste wyze afwerkte (14) was RCL geslagen! Even voor de thee was het Telgen, die na een ..inswinger" van Hiensch de stand op 24 bracht Na de rust speel de RCL een verloren stryd. Doelman Mulder moest het veld ruimen en toen invaller v. d. Heijde het eerste de beste houdbare schot verkeerd beoordeelde, was de stand 25. wat ook de eindsco- re werd. In de strijd, die als een nacht kaars uitging, scoorden de Vlaardingers nog tweemaal, doch. zoals gezegd, deze doelpunten konden by arbiter Snel geen genade vinden Het begon al direct na de aftrap, waarbij Het Vlaardingse gevaar kwam van de rechtervleugel v. d. Weyde Bergwerff. Ternauwernood ontsnapte toen het RCL-doel aan doorboring. De Racings bepaalden zich vooreerst - na 7 minuten spelen - tot een kopbal van Hagenaars, die door de deklat werd ge stuit. Na ruim een kwartier spelen scoorde mldvoor Vogler 01 en even la ter deponeerde dezelfde speler 02 3e KLASSE B Koz. BoysMonster WGZ—SHS Good LuckHoogvliet ARCGroote Lindt RCLZwaluwen ARC -1 Hoogvliet 16 •s-Gr. SV 13 Zwaluwen 13 Monster 14 WGZ 13 Gr. Lindt 15 Koz. Boys 12 ROL 12 Good Luck 13 SHS 13 6 6 2—5 1 25 4619 3 21 55-34 5 1 18 3014 6 4 3 16 42—28 6 2 6 14 30—26 5 3 5 13 25—18 4 4 8 12 25—35 3 4 5 10 19—20 H 3 1 8 7 28—48 2 2 9 6 24—53 KatwijkLeiden Toen na een half uur spelen thuisclub met 3—1 dé leiding had. leek zy practisch veilig. Toch is er een mo ment in de wedstrijd geweest, dat de weegschaal weifelde, welke kant zij zou uitslaan. Dat moment kwam vlak na de rust. toen Kev voor Leiden gelijk. 33. maakte. Het spel van Lelden was aan vallend zeker niet minder dan dat van Katwijk, maar er was één belangrijk verschil, en dat was, dat de thuisclub er veel harder voor vocht, en dat alleen was dan ook de reden, dat de rood- witten ln het laatste halfuur volkomen onder de voet werden gelopen. Het werd 73. waarmede de Katwijkers wel iets meer kregen dan zij eigenlijk verdien den. .piering (een jeugdige speler, die wel wat belooft voor de toekomst) nad er al gauw 10 van gemaakt, maar even vlug werd het weer gelijk (11). Haas noot bracht de stand op 2—1, terwijl aan de derde treffer de Leidse achter hoede volledige medewerking verleen de Vlak voor de rust bracht Key de achterstand terug tot 32 en vlak na de rust was het gelyk (3—3). Zoals ge zegd won Katwijk het duel om de lei ding toen Spiering van dichtbij scoor de (43). Lelden gaf zich toen al gauw gewonnen en Spiering en rechtsbuiten Haasnoot (2) zorgden er voor. dat Kat- wyk met een 7—3 overwinning het veld verliet. 4e KLASSE A Excelsior M—VWS 3—1 SVOW—Sportlust 3—1 Die HagheOmas 1—1 PPSCDuinoord afg. HTSV—Koudekerk 5—1 KatwijkLeiden 73 Omas 17—29 Leiden 16—14 Exc M. 16—25 HSV 17—13 D. Haghe 18-21 Koudek. 16—11 Sportlust 15—19 SVOW 16—11 VWS 18—19 PPSC 14—9 Katwijk 18—16 Duinoord 15—9 - 10 4e KLASSE B SV '35Bodegraven SpiritLisser Boys Semper Alt.Jodan Boys Rouwkoop—Zwart Wit 26 RASSunlight Jodan B. 14—22 Noordiw. 1318 Rornvk. 17—18 Zw. Wit 12—17 Semp. A. 1317 RAS 15—15 3—2 Lisser B. 14—14 Spirit 13—13 Bodega-, 14—11 SV '35 15—9 Sunlight 14—0 Courses Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draveryen lulden- Reggeprijs: 1. Tosca (W. H. Geersen) (1.33.3); 2. Strange Story: 3. Tattle Tale. Tot.: w. f 1.70. pl. f 1.20. fl.50, f2.60, gek. f4.70. cov. f3.20. Twentekanaalprys1. Sir Heny (J. van Leeuwen) (1.31.5); 2. Sweetheart Julia B; 3. Red Star. Tot.: w. f4.80, pl. f2.10, f 1.80, f180. gek. f 12.10. cov. f5.90. Ganzendlepprys1. Q. Deter van Zora (M. Vergay) (1.31.-): 2. Rudi Williams: 3. Romence. Tot.: w. f 5 20, pl. f 2.30. f 1 80 f 4, gek. f 5.80. cov. f 4 80. Vechtprys voor amateurryders1. Roland Spencer (W. J. A. v. Schyndel) 1.30 8 2. Rhea: 3. Sunshine. Tot.: w. f3.20. pl. fl.50. f 1.40. f2. gek. f2 90, cov. f5 20. Oude IJsselprys: 1. Rover (F. J. Ecren- berg) (1.2.6); 2. Qui Est-ce Qui; 3 Olga Axworthy. Tot.: w. f3.10. pl. fl.50, f3.10, f3.10. gek. f 7 40. Berkelprys: 1. Nico the Saint (T, A. v. d. Veen) (1.25.6); 2. Peterhof; 3. Olga Pluto. Tot.: w. f 12.80, pl fl.60. f170, f 1.20. gek. f29.70. cov. 14.30. Dlnkelprljs: 1. Peter Snel (A. Slderlus) (1.27.1); 2. Sir Parlslen O 3. Paul B. Tot w. f4.70, pl. 11.70. f2. 12.10. gek. f3.70. cov. f5 50. Omzet totallsator: f 138.549.50. Voetbal in Afdeling Leiden Zaterdagafdeling (Van onze L.V.B.-medewerker) Doordat de leiders, Altior en Rijpwetering, beide hun uitwedstrijd, respectievelijk tegen Foreholte en Rijpwetering verloren, is de spanning aan de kop belangrijk toegenomen en zijn in één slag SVLV, Foreholte en VTL tot de kanspaarden gaan behoren. Vastgesteld kan dan ook worden, dat reeds nu op een spannend slot van deze competitie gere kend mag worden. Oranje Groen trok zich aan LDWS omhoog, door met 13 bij de mannen van De Lange te zegevieren. Het VNA-terrein werd voor de ontmoeting tegen VTL afgekeurd, terwijl Alphense Boys en St. Bemardus vrijaf hadden. Foreholte—Altior Bij de Langer aarders moesten niet minder dan vier reserves worden opgesteld. Wel kwam Altior door H. Bos het eerst tot eer doelpunt maar toen daarna de Voor- houtse rechtsbinnen gelyk had gemaakt De Nederlandse oud-middenge- wicht kampioen Luc van Dam wil in de ring terugkeren en heelt daar voor zaterdag in Amsterdam een proef afgelegd voor de technische commissie van de NBB. De foto ioont de thans 35-jarige Van Dam in een ietwat dreigende houding tijdens een rustpauze in het examen-werk" en nog voor de thee uit een scrimmage doelman Sassen opnieuw het nakyken had gekregen ging het er voor de be zoekers toch wel donker uitzien, te meer daar vooral de achterspeler Vlasman fout op fout stapelde. In de tweede helft kwam geen der partijen meer tot een doelpunt, zodat de winst in Voorhout bleef. SVLVRijpwetering De Voorscho tenaren startten in hoog tempo en toen linksbuiten Wim van Wissen de bal goed had vrij gemaakt, loste hy een for midabel schot, waardoor de Ripper-doel man met bal en al in het doel terecht kwam Hierna werd SVLV geruime tyd in de verdediging gedrongen. Doelman Stomp was echter in prima conditie. In de tweede helft kreeg de thuisclub de wind achter en was het opnieuw Van Wissen, die de RUpwetering-doelman het nakyken gaf. 2—0. Het daarna vol gende doelpunt van Piet Duynstee.' ge scoord uit een hoekschop, was keurig, maar niet beslissend meer. daar de Rippers de stryd reeds opgegeven had den: 30. LDWSOranje Groen In de eerste helft speelde -Oranje Groen beter dan j de thuisclub, die nogal moeite had op gang te komen Na twintig minuten spe len wist Van Belkum met een goed schot te scoren, terwfjl hy even later met een schot van verre afstand de stand op 0—2 bracht. Na de pauze bleek LDWS wat actiever, waardoor de stryd meer gelyk op ging en ook de LDWS-voor- hoede zich enkele kansen wist te schep- op een gelijkspel in maar toen midvoor Verkuilen In de laatste minuut van de wedstrijd er 13 van maakte, was de stryd beslist De stand !s nu: RUpw. Altior SVLV Foreholte VTL 11—15 Or. Groen 11—1 11—15 LDWS 11— 1 11—15 VN A 9— 10—12 St. Bern. 11— I 1012 Alphense B 11— J OP DE VUIST De rustperiode heeft blijkbaar op enkele spelers van Kagia en Woubrug. ge een verkeerde uitwerking gehad, gelet op de wyze waarop een van de Woubruggespeler en een Kagenaar in de tweede helft de strijd meenden te moeten beslissen. Het gevolg van een en ander was. dat de Woubrugge-spe- ler Jan Kinkel, die op de vuist ging met een van de bezoekers, van het veld gezonden moest worden, waar door twee tientallen de strijd voortzet ten. omdat Kagia de gehele wedstrijd al met tien spelers gespeeld had. Oegstgeest klopte Alphia met 41 en TAVV versloeg het zwakke Sleutels met 06. OegstgeestAlphia Het was een matige vertoning van beide elftallen. Aanvankeiyk speelde Oegstgeest te kort, waardoor de stug lngrypende Alphia- dcfensie het nog wel kon klaren Zelfs wisten de Oranjehemden het spel naar de Oegstgeesthelft te verplaatsen en de leiding te nemen: 9—1. Dit werd ook de ruststand. Na de pauze tapte de thuis club uit een ander vaatje en nadat Slootweg uit een hoekschop gelyk ge maakt had wist Glasbergen tot twee maal toe de bal door de Alphia-defensle te spelen en evenzoveel malen raak te schieten 3—1. Kort voor het einde kwam het vierde doelpunt, door een schot van Valk van verre afstand. WoubruggeKagia Deze wedstryd is helaas zoals gemeld niet zonder in cidenten verlopen. Het gevolg van het uit het veld sturen van Kinkel was voor Woubrugge, dat de 2—0 voorsprong in de eerste helft verkregen door doelpunten van R van Luiing en B. de Wit, verloren ging en de thuis club feitelijk met het 22 spel nog zeer tevreden mocht zyn Doelman Wysman wist door krachtig ingrypen een neder laag te voorkomen. Sleutels—TAVV Het Teraarse elf tal heeft in de uitwedstrijd tegen de hek- kesluiters van de afdeling niet veel moeite gehad de beide punten in beslag te nemen. Op regelmatige wijze werden de aanvallen met een doelpunt beslo ten, zodat by de rust reeds een 9—3 voorsprong verkregen was Ook in de tweede helft werden de Sleutelspelers vaak van het kastje naar het muurtje gestuurd en konden de bezoekers het halve dozyn volmaken. De stand is hier; GWS 11—21 Kagia 19- 6 TAVV 11—15 Alphia 9— 4 Oegstgeest 11—11 Sleutels 19— 4 Woubrugge 19—11

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4