Strijdpunt: de taille ONS MENU te De voetvis en de schoenen van het mannetje op de maan Even lachen.... Ons KNUTSELHOEKJE ZATERDAG 10 MAART WEKELIJKS BIJVOEGSEL PAGINA 3 Spiegeltje, spiegeltje aan de wand... Parijs, maart 1956 De twistvraag in de onlangs gelanceerde Parijse voorjaarsmode is ongetwijield de taille. Ze is verhuisd, dat is zeker - van de heupen naar de maag. Doch soms nog schroomt ze tussen die twee anato mische punten, en andermaal klimt ze tot de buste op, of gaat, in haar poging om steeds hoger te klimmen, volkomen verloren. Wat er met de taille is gebeurd, waar ze naar toe is gegaan, en hoe ze wordt aangegeven of gegarneerd, laten we U hier aan de hand van enkele schetsen zien. naam aan de zwarte japon, een recht en amper getailleerd model, waarvan het maaggedeeJte kunstig is gedra peerd. 7) Dior ontwierp ook de genopte, voille cocktail japon, die een streng srtaffl.M, str.plcs, u)(je heelt en een Nle( ,MUen kom„ te Ioor ma„ kaas v«, wyde rok. Op deze Japon ls een ge- »oals kalk en fosfor. Juist kinderen hebben kalkzouten nodig om een goed drapeerde ceintuur onder de buste ontwikkeld beendergestel te krijgen en een gaaf gebit. Geef dus ook de kleuter aangebracht en deze doorregen cein- een boterhammetje met een plak kaas en een beker melk. VAN DE WEEK tuur eindigt ln een lange brede sjerp, die tot de zoom van de rok reikt, en die, indien gewenst, als een stola om de schouders kan worden gedrapeerd. 8) Lanvln-Costillo is een der geeste lijke vaders van de kindermantel-voor moeder. In dergelijke mantels zit de taille hoog en zijn lijfje en rok al dan ZONDAG WOENSDAG DONDERDAG Gebonden tomatensoep met melk; varkensvlees, spruiten, aardappelen, custardpudding met vruchtencompóte. Kop soep; varkensvlees, bieten, aardappelen, fruit (Gort weken). Slavinken; stamppot van rauwe raapstelen, gort met rozijnen. Witte koolsoep met krabjes; fruit. Gebakken plakken boterhamworst; raapstelen, aardappelen, warm broodschoteltje. (Bruine bonen weken). Jachtschotel van bruine bonen; appelmoes, vanillevla met chocolade hagelslag of vlokken bestrooid. Gebakken aardappelen met kaas en uien; fruit (Ingez. Med.-Adv.) Vragen staat vrij... Steeds méér huisvrouwen tien in, dat het haar eigen belang is by het kopen van een bindmiddel MAÏZENA DURYEA te vragen. En haar winkelier geeft het haar graag, want het is ook t\jn belang dat haar maaltyden slagen. Hywect door jarenlange ervaring dat er voor groenten, soepen en sausen geen beter bindmiddel bestaat dan juist MAÏZENA DURYEA. By het gebruik daarvan ryn misluk, kingen byj voorbaat uitgesloten. 1) Jean Dessès plaatst op een normaal getailleerde, maar niet Inge snoerde japon een in vorm gewerkte leren ceintuur op de maag. 2) Fath laat de taille op haar plaats en gordt het middel met een brede, witte pastoorsceintuur, ter garnering van een rechte Japon, die van don kergrijze tennlsflanel werd gemaakt. (Ingez. Med.-Adv.) 3) Pierre Cardin garneert het mid del en de maag nog weer anders, en in een bijna ongetailleerd, uiterst kort mantelpakje kruist hij een aange knipte ceintuur, die op de borst ont springt, over de maag naar achteren. 4) Ook Jean Patou bindt de strijd aan met de taille en werkt haar zelfs volkomen weg onder een bloesend lijf je, dat tot net onder het natuurlijke middel reikt. Zowel ln rok-en-blouse ensembles, als in Japonnen verwezen lijkt hü dit silhouet. 5) Jacques Heim brengt op de rug een los rokpand aan, dat ver boven het middel onder een korte rugcein tuur begint. Dit pand garneert een rechte Prince de Galles japon, die het lichaam volgt, maar niet snoert. 6) Christian Dior, die duizenden variaties op de taille maakt, gaf zijn niet door een awarsnaad gescheiden. Overigens behoeven ze geen beschrij ving, de naam „kindermantel" zegt genoeg. J. V. Elke dag groente, maar hoe? Het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad meldt: De groentevoorziening zal waar schijnlijk in de naaste toekomst op vele plaatsen nog moeilijkheden ople veren. terwijl de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de prijzen boven nor maal zullen liggen Al kan men niet zoveel groente krijgen als wenselijk is. het is toch aanbevelenswaard dagelijks voor een groentegerecht te zorgen. Door de ZATERDAG Recept: Witte koolsoep met krabjes. 200 A 250 gr. varkenskrabjes. stuk witte kool 1/4 kool), 5 aardap pelen, 1 A 2 preien. 1 winterwortel, stukje koolraap of kleine selderijknol, peper, zout, laurierblad, thiJm, stukje oud brood, boter. Laat de varkenskrabjes enige uren zachtjes koken in water met zout. laurierblad, thijm. Maak ondertus sen de groenten sohoon, snijd de aardappelen, koolraap of knolselderij en wortel in kleine dobbelsteentjes. Snipper de kool niet te fijn. Voeg de groenten bij de bouillon wanneer de krabjes gaar zijn, verwijder eventueel groente rauw op te dienen in de vorm van bijv. een groentesla of een stamp pot met rauwe groente lijkt de por tie groter dan wanneer zij gekookt is en zij heeft ook grotere voedings waarde. Vrijwel alle groentesoorten kunnen rauw worden gegeten. Een uitzondering willen wij maken voor uien en prei. die wel wat erg scherp smaken Groenteconserven. zoals blikgroen- ten. gedroogde groenten en diepvries- groenten kunnen ln vele gevallen bij dragen tot de groentevoorziening. Goede kwaliteiten van deze conser ven doen in voedingswaarde niet veel onder voor het vers gekookte produkt Het is wel belangrijk de conserven niet te lang te verhitten, blikgroenten be hoeven alleen gewarmd te worden, diepvriesgroenten worden 6 10 mi nuten gekookt. In tegenstelling tot de fabrieksconserven van goede kwaliteit is eigen „weck" arm aan vitamine C. Wie in deze tijd veel van de eigen Inmaak gebruikt doet er dan ook goed aan extra vruchten te eten. bij voor keur om de dag één sinaasappel eerst de botjes. Laat alles nu nog 20 min. zacht doorkoken. Bak dob belsteentjes brood in boter goudbruin en presenteer deze by de soep. Voor een zeer voedzame soep kan als vulsel nog meegekookt worden witte of bruine bonen, rijst of een rest gort (zie menu vorige dag). Recept: Gebakken aardappelen met kaas en uien. 1 1V4 kg aardappelen. 250 g uien, 250 g kaas, boter. Aardappelen bek ken op de gewone wijze. Wanneer ze enigszins gaan kleuren, gesneden uien toevoegen en samen met de aardappelen bruin bakken. Vlak voor het opdienen de aan blokjes gesneden Jonge kaas door het gerecht mengen. (Ingez. Med.-Adv.) Wacht niet tot U grijs bent... Haar wordt dol lang voordat U grijs bent Maar dat is zo gemakkelijk te verhelpen. Met een COLOR FRICTION (géén haarverf, maar een korte behandeling) geeft Uw kapper aan Uw haar de oorspronkelijke, levendige^ jeugdige diepte terug. Vraag zijn advies. Hij kan U helpen,want... kappershanden zijn „denkende"handen Color Friction 'n product van Indola Verhaal voor de kleintjes De voetvis was een heel bUzondere vis: hij had voeten en hy leefde op de maan. Aan de onderkant van zijn lijf zaten twee geschubde pootjes met twee kleine voetjes eraan, vissevoet- Jes dus. Hy was werkeiyk een eigen- PERF6CTE PLASTIC HULPSTUKKEN In Nleuw-Zeeland schijnt het in café's soms nogal eigenaardig toe te gaan. Tenminste als we het verhaal van die Nieuwzeelandse zakenman moe ten geloven. Toen deze nameiyk met een paar vrienden aan een tapkast van een café in Wellington een glaasje dronk, hoorde hy plotseling een droge „klik". Toen hy om zich heen keek. zag hij een „kleine don kere man1' het café ultslulpen. De zonderlinge man ging er niet snel vandoor, maar toch sneller dan de man aan de tapkast hem kon volgen. Tot grote verbazing van ledereen bleek de zakenman een ijzeren bal van 18 kg. aan zyn been te hebben, die met een dikke yaeren ketting zeer degelijk bevestigd was. McKay, de zakenman, wist nog wel naar zyn auto te strompelen, die voor het café geparkeerd stond, maar even later raakten de kettingen om het gaspe daal en de voetrem verward. Van een achtervolging kon dus niets ko men. Toen moest de politie er aan te pas komen om de kettingen los te maken, want een Sleutel om het sterke slot los te maken, waarmee alles bevestigd wes, heeft de tot nog toe onbekend gebleven grappenmaker er niet by gegeven. Weer een record! Nonnand Dozles, 20 Jaar, en Jacques Hurutblse, 21 jaar. hebben, naar zy zeggen, een nieuw wereldrecord nonstop ping-pong ge vestigd. zy hielden net kleine witte balletje veertien uur en negentien minuten achtereeen ln beweging, zy dronken koffie en aten broodjes tus sen de pings en pongs door. Het ge doe stond onder auspiciën van de South Shore Table Tennis Associa tion. Helaas Is het aantal plngs plus pongs, dat de twee Jongelui hebben gepresteerd, niet geregistreerd. Nieuws van de politierechter ln Mlnc- ola, ln Ce Amerikaanse staat New- York. Hy kreeg een zaak te behan delen var een onderwyzer. die een tienjarige leerling z'n mond had la ten spoeier. met zeepsop. Daar had de man wei reden voor, omdat het jongmens tydens een gymnastiekles taal had uitgeslagen, die niet door de beugel kon. De onderwyzer werd vry gesproken. door J ORG EIS CLEVIN EEN WAAIER Neem een stuk dun papier en vouw het zoals op tekening 1 is aangege ven. Het resultaat ziet er dan onge veer uit als op tekening 2. Plak een papierstrook rond het ene uiteinde en vouw het geheel uit elkaar, je krijgt dan een prachtige waaier, die je net als bij een echte Chinese waaier naar eigen inzicht kunt be schilderen oi versieren. EEN „IUWELENHANGER" In een gewone klerenhanger schroef je 8 haakjes, waaraan je halskettinkjes en kralensnoeren kunt op hangen. Neem een lap stof ter lengte van de kleren hanger. naai ze dubbel en vul ze met watten. Daarin kun je je broches en spelden steken. Op die manier houd je je „juwelen" altijd keurig bij elkaar. EEN RINGSPEL Hier zie je Hansje, die zelf een ring- spel heeft gemaakt. Hij wil het jullie ook leren. De ringen zijn gemaakt van stevig gevlochten touw, waar van de uiteinden met een draad bij elkaar gehouden worden. Hij werpt de ringen naar een houten bord, waarop enige stukken bezemsteel zijn gespijkerd. De stokjes zijn alle voorzien van een aantal punten, zo dat je met je vriendje om het hoog ste kunt gooien. aardig dier ,de voetvis .en daarom was het Jammer dat hy niet op de aarde leefde, want dan zouden de geleerde mensen stellig inappe artikelen over hem hebben geschreven en ze zouden hem in een glazen kool hebben gezet opdat de mensen hem konden geky- ken Ja, het was Jammer voor de mensen, maar prettig voor de voet vis. Want op de maan had hij een heerlijk vry leventje en hy kon doen en laten wat hy wilde zonder dat iemand er zich lets van aantrok. Dat myn voeten heen. begryp Je?" Ja. dat begreep de voetvis en hij vond het heel byzonder Zo byzonder zelfs dat hy vroeg: „Mag ik die schoenen heb ben. wil je ze me geven?" Daar schrok het maanmannetje van en hy schudde zyn hoofd. ..Nee", zei hy. Dat is niet mogelijk. Ik heb maar één paar. en ik kan niet lopen zonder schoenen .Nee. het spyt me, voetvla, maar dat gaat niet" De voetvt* keek bedenkelijk naar de schoenen en herhaalde: ,Jk wil je schoenen heb ben, mannetje ,lk wil". ...Wees toch verstandig, voetvis", sel het mannetje „Ze zouden Je immers niet eens passen, wat moet een vis lk bedoel een voetvis nu met men senschoenen doen?" Ze bleven allebei staan en keken elkaar een beetje verwonderd aan. de voetvis en het mannetje. deed hU dan ook. Hy zwierf dagen en nachten op het grote maanopper vlak rond, en als hy honger had at hy maan vruchten en maanlnsecten. Hy was een tevreden dier. het speet hem alleen dat er niet wat meer wa ter op de maan was Zeker, er waren enkele riviertjes, maar ze stonden vaak droog. Misschien was het wel daarom wie zal het zeggen dat de voetvis voeten had .zodat hy te vreden kon leven zonder water Op een dag nu toen hy een lange wandeling had gemaakt door de ber gen. kwam hy het mannetje op de maan tegen. Dat was grappig want zolang hij op de maan woonde en dat was zyn hele leven had de voetvis het mannetje nog nooit ont moet. Ze bleven allebei staan en ke ken elkaar een beetje verwonderd aan: het mannetje had nog nooit een voetvis en de voetvis had nog nooit een mannetje gezien. „Wat ben jy een merkwaardig beest, ben je een vis?" vroeg het man netje .nadat hy van ayn eerste ver bazing bekomen was ,Jk ben een vLs", antwoordde de voetvis trots „En ik geloof wel, dat ik de enige vis ben die op pootjes op de maan rondloopt Het mannetje keek hem yol ontzag aan en zei: „Over my moet Je ook niet te min denken Ik ben het enige mannetje op de enige maan die er be staat .Hoe vind je dat?" „Geweldig" ,zei de voetvis en hy keek naar het mannetje van onderen naar boven en van boven naar onde ren. Daar, op de voeten van het man netje, bleef zyn blik rusten „Wat heb jy vreemde voeten",zel de voet vis. .Dat zyn myn voeten niet, dat zyn schoenen", onthulde het manne tje. „Ik kan ze uitdoen, ze zitten om Ofschoon de voetvis ln de grond van zijn voetvlssenhart geen onvriendeiyk beest was, kon hy heel boos worden als de dingen niet gingen zoals hy wilde. En dat gebeurde nu: hy keek kwaad en dreigend naar het manne tje en sloeg opgewonden met ayn staart heen en weer. „Geef my die aohoenen. mannetje!" beval hy. Het mannetje keek hem ontsteld aan en er kwamen tranen van narigheid ln ayn ogen. Geef my die schoenen! schreeuw de de voetvis en het mannetje, dat tenslotte maar een heel klein manne tje was. begon nu luidkeels te hullen. Grote, dikke tranen rolden van zijn wangen op de grond Verbysterd keek de voetvis er naar Het mannetje huil de. huilde! Zyn tranen stroomden op de maan. het leek wel alsof er een waterval uit zyn ogen stroomde Zó hard huilde hy dat de voetvis opeens bemerkte dat hü met ayn pootjes in een plas van tranen stond. En het mannetje huilde maar door. en steeds meer tranen vloeiden op de grond. Het plasje werd een klein meertje, een heus zoutwatermeertje De voet vis stond al tot over zijn buik in het water en toen hy. zonder dat hy het zelf bemerkte, zyn pootjes optrok, kon hy er in zwemmen Dat was een nieuwe ontdekking 1 De voetvis voelde zich in zyn element, want al had hy dan ook voeten, hy was en bleef toch een vis Aan de schoenen van het mannetje op de maan dacht hy zelfs niet meer Vrolyk zwom hy in het nieuwe meertje rond. hy ploeterde en plonsde biy als een baby in zyn badje En het mannetje op de maan? Dat zei niets, maar hy hield onmlddeliyk met hullen op en maakte zich zo snel mogeiyk uit de voeten Want hy was een slim en listig mannetje! M F B.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 13