f. Vrijwel alle vroege bloemkool in omgeving van Ter Aar is bevroren MAANDAG 5 MAART Hoe groot is de vorstschade? (IV) Bloemenkwekers in Ter Aar hadden bijna geen kolen meer Aardbeien zeker veertien dagen later Over het geheel genomen is men in tuinderskringen in Ter Aar en Roeloiarendsveen de mening toegedaan, dat hoewel de strenge vorst natuurlijk geen voordelen gebracht heeft, de schade toch nog kan mee vallen, indien het voorjaar straks maar wil meewerken. Natuurlijk zijn er hier en daar klappen gevallen en de meeste tuinders zullen het begin van 1958 in hun boeken straks terug kunnen vinden als een ver liespost. bemiddeling van de burgemeester kwam na eindeloos opbellen en een persoon lek bezoek aan de mijnen eindelijk op het laatste ogenblik een zestal wagons met kolen aan in Alphen, die direct ge lost werden en onder de tuinders ver deeld. In Ter Aar hebben wij enkele voor aanstaande tuinders bezocht, en daarbij bleek ons, dat het bevriezen van de eer ste groenten .zoals sla en splnazie< on der glas of in de warenhuizen nogal is meegevallen, hoewel momenteel hierover nog niet veel positiefs gezegd kan wor den. Natuurlijk zijn. er wel zoals dat in vakterm heet „ramen" met spinazie en ook sla uitgevallen door de vorst. De tuinders, die kans gezien heb ben dubbele ramen aan te brengen op hun bakken, zullen er natuurlijk het best zijn afgekomen: de spinazie en de sla kunnen wel tegen enige vorst Hoe het voorjaar zich zal ontwikke len, zal bij de verdere groei van deze beide voorname voorjaarsgroenten een belangrijke rol spelen. Schaars en duur Anders is het gesteld met de jonge bloemkoolplanten, die veel minder win terhard zijn. Hiervan zal bitter weinig terecht komen; aangenomen moet wor den, dat de bloemkool opnieuw gewon nen moet worden. De voorjaarsbloem kool zal wel heel schaars zijn en daar door natuurlijk ook duur. Zelfs dubbele ramen bleek voor de bloemkool nog geen uitkomst, zodat vooral de grote bloemkooltelers een strop hebben. Aan genomen moet dan ook worden, dat de bloemkool pas in de zomer in grote hoe veelheden aan de veiling kan worden verwacht. Hoge kolenrekening De spinazie in de warenhuizen, dus de z.g. gestookte spinazie, zal wel iets later, maar toch nog wel in voldoende hoeveelheid aangvoerd kunnen worden. De vraag mag hierbij echter gesteld worden of de prijs die de tuinder straks in handen krijgt hoog genoeg zal zijn in verband met zijn enorm hoge kolen- rekeningen. Want dat het de afgelopen maand veel gekost heeft om de vorst uit de grote warenhuizen te houden, mag wel als vaststaand worden aangenomen Wat de tomaten betreft hebben wij kunnen constateren, dat deze er in de centraal verwarmde warenhuizen prach tig voorstaan en veel goeds beloven, ter wijl het bij andere tuinders veel min der was, maar daar werden de kassen met kachels verwarmd. De kasbonen zullen zeker niet later dan andere jaren aan de markt komen, evenals dit het geval zal zfjn met de augurken en komkommers. Geen groentenloos tijdperk Op onze vraag of wij bevreesd moe ten zijn voor een z.g. groentenloos tijdperk werd een beslist ontkennend antwoord gegeven. Aan de Ter Aarse veiling werd woensdag j.L o.m. 15.000 kilo witlof geveild tegen wat men ons noemde een vooroorlogse prijs van zo'n veertig ets. per kilo, terwijl ook don derdag meer dan 10.000 kilo geveild werd. Bovendien komt ook de was- peen weer los nu men weer in de peen- kullen kan komen. Natuurlijk blijkt hier en daar wel een „pet" bevroren te zijn, maar van invloed op de markt is dit niet. De grote aanvoer van wit lof kan nog wel even duren. Op onze tocht door het Ter Aarse tuinland zagen wij overal in en rond om de kassen een grote activiteit, die er op wijst, dat men de verloren tijd zo snel mogelijk wil inhalen en ook verge ten. Want al vinden de meeste Ter Aarse tuinders het schaatsen heus geen ver velende sport, hun brood verdienen zij toch met de tuinderij en aan de schaats sport is voor hen geen droge boterham te verdienen, aldus het commentaar Aan de coöperatieve velling in Ter Aar ziet men de toekomst stellig niet pessimistsch in en men rekent op een grotere drukte dan vorig jaar. Toen kwam men een groot aantal veilingkis- ten tekort en om dit te ondervangen is men hard bezig het aantal kisten met tienduizend uit te breiden. Gebrek aan kolen Hoe het tydens de vorst in Ter Aar gespannen heeft, met betrekking tot de kolenposlle voor de tuinders vertelde de heer N. A. Hoogervorst, voorzitter van de bloemistenvereniging. Dank zij de Courses Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Noord Wlllemskanaalprijf 1 Pnm»nM (J. L. Olsthoorni (1.33.1); 2. Sister Gregor; 3. Oeemorgan. Tot,: - 1 0 f2.60, gek f8.90. f3. pl. f 1.50, f2. 2. Terralse; 3. Ronny Zora. Tot.- w. f2 40, pl. f 1.30, f2.10, f 1.90, gek. f9.20, cov. f6. 2e afdeling: 1. Sclta Donum (W. H. 1130 f 1,40, gek. f5.40, cov. f4.2' Beliervaarbprijs1. Paul Spence. v„, de Graaf) (1.28.2); 2. Roland Spencer; 3. Peter Snel. Tot.: w. f 11.40, pl f3.80. f6 80. f2.50, gek. 115.50, cov. f23.10. Smildervaartprijs. Ie afdeling: 1 Quality Hollandla (M. Vergay) (1.29,3); 2. Rudl Trothan; 3. Prince Malre. Tot.; w f2.80. pl f 1.60, f2.10. gek. f9,30, cov. f3.80. 2e afdeling: 1. Sunny Boy (W. H Geer- sen) (1.29.-); 2. Paul A.; 3. Querlda Donum. Tot.: w. f2.10, pl. fl.40, f 1.80, 1.50, gek. f4.40, cov. f5.80. Eelderdlepprijs: 1 Parel Holland C. (J Leeuwenkamp) (1.30.3)2. Oscar Major; 3 O McGregor. Tot w. f5.50, pl. f 1.60. f 1,70, f 1.70, gek. f 16. cov. f5 40. Norgervaortprljs: 1 Peterhof (W. H. Geersen) (1.27.3); 2. Nico the Saint. 3 Morning Star. Tot.: w. fl.50 (stal), pl. f130, f 1.60, gek f3.30, cov f2.50. Stadskanaalprljs. Monté-pryzendravcrlj 1 Rlna Gay (J, Vóórhaar) (1.28.7), 2. Rolls Royce; 3. Reine du Malre. Tot.: w. fl.50. pl. fl.40. f2.10, gek. f4.20, cov. i 3.30. Totallsator-omzet: f 138.034.50. Waren deze kolen niet gekomen, aldus de heer Hoogervorst, dan was de ramp voor de bloemenkwekers niet te overzien geweest, daar vrijwel allen met lege kolenhokken zaten. Er zijn hier en daar schadegevallen voorgekomen bij de anjers en fresia's, maar totaal uitvriczen van warenhui zen is beslist niet voorgekomen. Ho pelijk zullen de prijzen sraks goed maken wat het nu aan brandstof ge kost heeft. In de Veen In Roeloiarendsveen hadden wij een onderhoud met de directeur van de coö peratieve veiling aldaar, de heer N. Turk, die vertelde, dat er in de Veen zo hier en daar ook wel wat anjers ver loren zijn gegaan, terwijl bij één tuin der een hele kas met fresia's bevroren is. wat voor de betreffende tuinder een schade van bijna tienduizend gulden meebrengt Ook andere tuinders zijn er niet geheel zonder kleerscheuren afge komen. Ook hier zijn tuinders, die cen trale verwarming hebben er beter af gekomen dan zij, die hun kassen en warenhuizen met kachels stoken. De aardbeien zullen dit jaar zeker veertien dagen later zijn dan normaal. Begrijpelijk zal de kostprijs, ook van de aardbeien, straks hoger dan normaal komen te liggen, waarbij de tuinders slechts mogen hopen, dat vooral in het buitenland goede prijzen bedongen kun nen worden, opdat de gemaakte kosten er weer zullen uitkomen. Alles bU elkaar genomen kan geluk kig geconstateerd worden, dat de vorstschade in de omgeving van Ter Aar en Roelofarendsveen nogal mee gevallen is. De verwachting is gerech tigd dat een stevige prüs de schade zal vergoeden. VOETBAL. Arsenal uitgebekerd De vier wedstrijden in de kwartfinales voor de Engelse Beker trokken samen meer dan 274.000 toeschouwers. En de belangstelling voor de halve tinds". ijden is zo mogelijk nog groter 'n net hele land, want daarin zal Sunde lar.d i et Noord-Oosten vertegenwooni'gen, Win chester City Lancashire cn Birmingham de Midlands, terwijl Londen een afge zant zal hebben in de winnaar van de wedstrijd Tottenham-West Ham ,dle donderdag a.s. overgesnud moet wer den. De uitslagen van de wedstr.ide i, ge speeld voor de zesde ronde 'uidev ArsenalBirmingham City l3 Manchester City—Everton 2—1; New castle UnitedSunderland 02; Totien- ham Hotspur—West Ham United 3—3. Voor de eerste divisie "an <>e league werden de volgende wedstrijd-:n ge speeld Aston VillaCnarlton Athletic l1; Blackpool—West Bromwich Albion 51; Bolton WanderersSheffield United 2.1; Chelsea.Manchester United 24; PortsmouthBurnley 31. ATLETIEK. Eenzame race Nederlands kampioenschap handstoten Afgestampte zaal zag Teegelaar van Van Oosterliout verliezen Dank zij een overwinning op Teegelaar heeft Kees van Oosterhout zondag in het groothandelsgebouw te Rotterdam ook voor het seizoen 1955/56 beslag ge legd op het Nederlands kampioenschap bandstoten hoofdklasse groot biljart. Na de middagpartjjen van zaterdag, waarbij Sweering in een zeer slechte partij door Van Oosterhout was uitgeschakeld, was de situatie reeds zo, dat alleen de titel houder cn de toen nog ongeslagen Teegelaar voor de eindstrijd waren overgeble ven. Zou Van Oosterhout 's avonds verliezen en Teegelaar winnen dan was de strijd nog vóór de laatste dag beslist. Zover kwam het niet. Van Ooslerhout speelde een fonkelende party tegen Kruythof waarin hy tot series van 27. 44 en 28 kwam, terwijl de avond minder prettig voor Teegelaar verliep, al startte hy met 15,5 en 5 en vermeldde het scorings bord voor Sweering na 5 beurten nog slechts een simpele één. Maar de kansen keerden, plotseling bleven er voor Teegelaar ballen liggen die op geen enkele wijze te maken waren en toen Sweering ze daarentegen wat gunstiger kreeg, hervond de Amsterdam mer, die niets meer te verliezen had, zijn rust en een vorm die aan de beste dagen van zjjn lange oarrière herinnerde. Zeer sterk en met volledige uitbuiting van zyn grote routine ging hij Teegelaar voorbij en regelrecht op de overwinning af, waarbij een met groot Raffinement gespeelde serie van 35 veel bewondering afdwong. Voor Teegelaar was dit zijn eerste verliespartij in dit toernooi. Zo gingen beide Rotterdammers met een geiyk aantal punten voor de laat ste maal naar de tafel. Reeds vroeg was er voor deze laatste beslissende middag geen kaart meer te verkregen. Sommige toeschouwers hadden tafels en stoelen en zelfs trapleren opgesteld om tenminste over de volle tribune heen nog een glimp van het duel Van OosterhoutTeegelaar op te vangen. Maar zoals vrijwel alle biljartfinales werd ook deze beïnvloed door de zenu- In vier beurten had de titelhouder slechts één carambole, maar ook Teege laar bleef met 6 aan de povere kant. Toen Van Oosterhout zag dat zijn tegen stander ook niet op dreef kon komen, werd hij iets rustiger en liep hij met bescheiden series uit. Toch zou hij meer moeite met zijn overwinning hebben ge had als Teegelaar niet alle tegenslagen had gekregen, die men in een finale maar kan ondervinden. En het geluk, dat hem zo schromelijk in de steek liet, was Van Oostrhout daarentegen herhaalde lijk gunstig gezind. Maai- dat is „all in the game" en by Van Oosterhout daarentegen herhaalde- in handen gekomen van de speler die er het meeste recht op heeft. Voor Teege- laar was het de zoveelste keer dat hij zijn greep naar een hoofd klasse-tit el zag mislukken. UITSLAGEN Metz 150 47 25 3.19 Mol 142 47 23 3.02 Popeyus 108 47 19 2.29 Eichelöheim 150 47 16 3.19 Teegelaar 150 49 17 3.06 Kruythof 141 49 14 2.87 Van Oosterhout 150 51 15 2.94 Sweering 127 51 16 2.49 Metz 150 49 16 3.06 Eichelsheim 127 49 10 2.79 Popeyus 150 51 21 2.94 Mol 124 51 17 2.43 Van Oosterhout 150 20 44 7.50 Kruythof 88 20 17 4.40 Sweering 150 35 35 4.28 Teegelaar 114 35 15 3.25 Mol 113 49 19 2.30 Eichelsheim 150 49 14 3.06 Metz 136 38 31 3.57 Kruythof 150 38 13 3.94 Sweering 150 56 13 2.67 Popeyus 150 56 16 2.67 Van Oosterhout 150 39 13 3.84 Teegelaar 130 39 15 3.33 Adenauer behaalde belangrijke zege in Baden-Wnrttemberg Hij behoudt nu zijn meerderheid in de Bondsraad (Westduitse Eerste Kamer) In de Westduitse staat Baden—Wurttemberg zyn zondag verkiezingen voor een nieuw parlement gehouden, die een belangryke overwinning voor Bonds kanselier Adenauer betekenden. Ondanks, regen, sneeuw en overstromingen gingen drie van de 4.7 miljoen stemgerechtigden ter stembus. Volgens offi cieuze cyfers wonnen de Christen-Democraten (de partij van Adenauer) zes zetels, waardoor zy van 50 op 56 kwamen. De Socialisten zakten van 38 op 36, de Vrye Democraten (Liberalen) van 23op 21. De Vluchtelingenparty ging een zetel vooruit: van zes op zeven en de Communisten, die vroeger vier zetels had den, hebben er thans geen enkele meer. Deze verkiezing was daarom zo belang rijk. omdat ervan afhing, of Bondskanselier Adenauer zyn meerderheid in de Bondsraad (de Eerste Kamer, waarin de negen Westduitse staten zyn vertegen woordigd) al of niet zou behouden. Dit is nu dus inderdaad het geval gebleken. Barometer voor succes van Bondskanselier gunstig Deze voor Adenauer gunstige uitslag is temeer belangrijk, omdat de Vrye De mocraten en de Socialisten in de staat Noordryn-Westfalen als protest tegen York Wes Santee toe, die de organi- het „autocratische" optreden van de satoren ondanks zijn schorsing toch moesten laten starten omdat het hoog gerechtshof de Amerikaanse Atletiek Unie niet in 't gelijk had gesteld.Maar de race was voor Santee zelf verre van aangenaam. Van zyn 7 tegenstan ders hadden er vyf zich teruggetrok ken, die het risico niet wilden lopen om hun kans op een uitzending naar de Olympische Spelen te verspelen. De twee die overgebleven waren, wa- en atleten van het tweede planEd I Kirk en Ed Shea. Santee liet zijn beide concurrenten al spoedig achter zich. Bij de finish werd de matige tijd van 4 min. 13,8 sec. voor hem afgedrukt. Voor de „weigeraars" werd een extra wedstryd over de mijl ingelast. De Ier Ron Delanay won deze in 4 min. 11,8 sec. voor George King (V. S.) en James Bailey (Australië). Dat deze atleten be vreesd waren hun amateurstatus te ver liezen, wordt vooral geweten aan de uitspraak, welke Avery Brundage. presi dent van het internationaal Olympisch Comité, eerder op de dag gedaan had: „Als ik een atleet was,, zou ik niet tegen Wes Santee uitkomen. Ik geloof niet, dat het Internationaal Olympisch Co mité de beslissing zal erkennen, die het Hooggerechtshof op dit gebied neemt". IJzeren Man-bosloop voor Delnoye Voor dc 18e maal werd te Vught de IJzeren Man-Bosloop gehouden. Het 4 km. lange parcours was uiteraard niet zo zanderig als vorige jaren, maar door de drassigheid minstens zo In het voor de wind beschutte bos was het in het warme voorjaarszonne tje best uit te houden, doch od de laatste 200 meter langs de boulevard had de ijzige wind over de watervlakte vrii spel. Bijna 130 atleten hadden voor de diverse klassen ingeschreven, doch de opkomst van de a- en b-klas- sers was matig. Delnoye. winnaar van het vorig i aai en winnaar van de Koekelbergloop, ging als eerste door de finish, slechts bedreigd door Kuenen. De voornaamste uitslagen luiden: A-klasse: 1. Delnoye iKimbria. Maas tricht) 11 min. 27.8 sec.; 2. Kuenen (Sprint. Breda) 11.34.2; 3. J. Vergeer (AV '47, Boskoop) 11.50.1. Bondskanselier zyn samengegaan Hier op volgde een splitsing van de Vrije De mocraten in de Bondsdag. Zoals men weet zyn zestien leden Adenauer trouw gebleven en werden de 36 overige Liberalen onder dr. Dehler uit de regeringscoalitie gestoten. Afgezien van deze kwesties werden deze verkiezingen in BadenWurttem berg beschouwd als een barometer voor de populariteit van de Bondskanselier. Het waren namelyk de laatste plaatse lijke verkiezingen voordat West-Duits- land het volgend jaar een nieuwe Bondsdag gaat kiezen. Leider van Franco's partij dringt aan op hervormingen Jose Luis Arrese, de minister zon der portefeuille en nieuwe secretaris generaal van de Spaanse Falange-par- ty (dc enige onder de dictatuur van Franco toegelaten party) heeft in een rede te Vallododid wUzigingen in de partyleiding en een vastomlynde poli tiek op lange termyn bepleit. Tot 2000 Falangisten zei Arrese: „Nu is het tyd een verandering in leidinggevende posten. Nu is het tyd voor de jonge Falangisten om volwassen te worden. Doch ouderen en jongeren hebben ge lijkelijk een vastomlynde politiek op lange termyn nodig". De secretaris-generaal, die benoemd werd na de jongste botsingen tussen Falangistische en anti-Falangistische studenten van de Madrileense univer siteit van oordeel, dat de Falange twee dingen principieel nodig heeft: steun onder de bevolking en een defini tieve structuur van het regime. „Wij vragen geen bescherming voor de Fa- lange in een dergelijke structuur, maar wij" geloven, dat de toekomst aan ons Is. Wij hebben fundamentele wetten, doch er moet meer worden gedaan. De Falange kan niet voortgaan met nu eens deze kant dan weer die kant op te worden geduwd". Kennelijk sprekend over geschillen binnen de partij, zei Arrese: „Wij kun nen niet ons hele leven uitleg geven aan hen. die ons kritiseren. Zy die me nen. dat zij recht hebben tegen ons te murmureren en kritiek te oefenen, moeten verdwijnen voordat wij hen er uit gooien". De eindstand luidde mp car. brt. hs a-g- Van Oosterhout 12 1024 215 55 4.76 Teegelaar 10 955 253 26 3.93 Sweering 8 993 321 35 309 Eichelsheim 8 919 323 18 2.84 Metz 7 963 299 45 3.22 Kruythof 6 910 297 20 3.09 Popeyus 5 815 292 21 2.72 Mol 0 695 267 23 2.60 Het algemeen toernooigemiddelde be- droeg 3.22. k Lj f Bert Teegelaar. onze oud-stad- i linale van het toernooi om het Ne- genoot. feliciteert Van Oosterhout dcrlands kampioenschap bandstoten, (rechts) na zijn overwinning in del Huisman deelt ticeede plaats met Bom De Jong (Haarlem) Nederlands damkampioen Zaterdag is te Utrecht de 15c en laatste ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland gespeeld. Met 21 pun ten bezette Dc Jong uit Haarlem de eerste plaats in de eindstand. Hij ver overde hiermede de Nederlandse damtitel. De resultaten waren: EdinkVan Heerde 1-1. Gordijn Roozenburg 1-1. BomHuisman 11. TerlouwJ H. Beeke 0-2. KeilerDe Jong 0-2, W C. Beeke—Jurg 1-1 Sinke was vrij. De partij tussen Kinnegin en Van Dijk werd uitgesteld in verband met familie-omstandigheden van laatst genoemde. De voorlopige eindstand luidt: 1. De Jong Haarlem) 21 punten. 2. en 3. Bom (Rotterdam) en Huisman Nederland versloeg België Voor een klein publiek en in een kil le zaal werd m Antwerpen een officiële landenwedstrijd BelgiëNederland ju do gehouden, die in een overwinning voor onze landgenoten is geëindigd. Amsterdam won een stedenwedstrijd van Antwerpen Geen enkele Neder landse deelnemer verloor een partij. De uitslagen van de landenwedstryd Dadema (Hilversum) verslaat Cloos (België). Essink (Eindhoven) verslaat Frenay (België). C. de Waal (Utrecht) onbeslist met Derouck (België). Van de Dolewaard (Utrecht) onbeslist met Darquenne (België). Geesing (Utrecht) verslaat Begaud (België). TENNIS Joop de Mos nog steeds de sterkste De laatste dag van de nationale ten niskampioenschappen voor oefenmees- ters op overdekte banen (te Den Haag gehouden) heeft niet veel spanning ge bracht. In alle wedstrijden, waarbij steeds om drie gewonnen sets werd ge speeld, slaagde geen der verliezers er in ook maar een set op zijn naam te bren gen. zodat het geheel een betrekkelijk eenzijdig verloop heeft gehad. Voor Joop de Mos waren de resulta ten weer bijzonder gunstig: zowel in hel enkelspel als in het dubbelspel, waarin hij Mulder als partner had. wist hij beslag op de titel te leggen. In het enkelspel zelfs voor de 6e maal in suc cessie. De uitslagen van de finales luiden: Enkelspel. 1 J de Mos si. J. B. Mul der 6-4. 6-4 6-2; Dubbelspel: J. de Mos en J. B Mulder sl. S G. Parlevlict en E. Haazebroek 6-1, 6-3, 6-2. 'Leiden) beiden 18 punten, 4. Van Dijk (Wageningen) 15 punten (uit 13 par tijen). 5. t.m. 8. J. H. Beeke (Weesp), Gordijn (Den Haag), Roozenburg (Rot terdam) en Terlouw (Bodegraven) ieder 15 punten. 9 Keiler (Amsterdam) 1/ punten. 10. t.m. 12. Edink (Veenendaal Van Heerde (Amsterdam) en Jurg (Al melo) 12 punten, 13 en 14. W. C. Bee ke (Amsterdam) en Sinke (Goes) ieder 10 punten, 15. Kinnegin (Den Haagl punten (uit 13 partijen). Met het oog op vrijstellingen van het spelen van een voorronde voor het persoonlijk damkampioenschap 1957 moeten Bom en Huisman die ieder met 18 punten eindigden, een tweekamp spelen, waardoor men een beter beeld van de speelsterkte krijgt Hetzelfde ge val doet zich voor met" spelers, die al len met 15 punten eindigden. Het zijn J. H. Beeke. Gordijn. Roozenburg en Terlouw. Het totaal van Van Dijk is uiteraard nog niet bekend. Bovendien wil men een juist beeld van de kracht verhouding hebben in verband met het toernooi om het wereldkampioenschap. Zoals bekend mogen meer Nederlandse spelers deelnemen, indien een of n buitenlanders zich terugtrekken dit om het vastgestelde aantal deelnemers te handhaven. HANDBAL HVL ontspringt de dans In de laatste zaalhandbalwedstrijd heeft HVL zyn kans om aan degrada tie te ontkomen met beide handen e gegrepen. Voor Wings was deze wed strijd precies zo belangrijk, want de verliezer zou degradatie-wedstrijden moeten spelen. Beide ploegen speelden in het begin zeer zenuwachtig. Wings herstelde zich hiervan het eerst, ver overde een kleine voorsprong en hield het heft ln handen. HVL liet zich de kaas van het brood eten. Vooral verdediging en de keeper waren soms lelijk van streek. Wings liep uit tot 9-4, waarmede ook de rust aanbrak. Na de hervatting gebeurde er een wonder. HVL. dat in de eerste helft steeds on der druk stond, speelde nu een zeer vlot partijtje handbal. De Leidse ver dediging had zich volkomen hersteld en wat er nog door kwam. werd door de HVL-doelman afdoende weggewerkt. Met vlotte en doordachte aanvallen zetten de HVL-voorwaartsen de Wings- defensie onder druk en speelde deze steeds weer uit positie Zo liep HVT. zijn achterstand in en zette deze om in een 10-9 voorsprong Toch kwam Wings nog op 10-10 Na dit doelpunt nam HVL het heft volledig in handen en won deze prima gespeeelde wedstryd met 1412 Verdere uitslagen HVL 2—Atlas 9-12. HVL 3—ADS 2 8-9, HVL 1 (da mes)Wingss 2 4-8. Ernstige busongeluk in Joego-Slavië Een autobus, waarin zich meer dan vijftig passagiers, onder wie vele vrou wen cn kinderen, bevonden, is nabü Priboj, in Zuid-Servië (Joego-Slavië) op een beyzelde weg geslipt en onge veer zestig meter in een rivier omlaag gestort. Reeds spoedig werden drie ly- ken gevonden, doch men vreest dat ten minste nog elf personen door verdrin king om het leven zyn gekomen. 27 personen werden gewond. De toestand enkelen is kritiek. Volleybalcompetitie De belangrijkste strijd in de heren eerste klas was die tusssen LUSV en Sleutelring. LUSV stond slechts twee punten op de leiders achter, dus een overwinning of gelyk spel zou de studen ten volledig in de running houden. Maar Sleutelring gaf hun geen scïnjn van kans: 3—0. HVL 1 stond één game af aan HVL 2, maar de volle winst bleef by het eerste, In de B-afdeling eindig den beide wedstrijden in puntenverde lingen. In de heren tweede klas speelde Sleutelring 2 gelijk tegen het veel zwak ker geachte HVL 3. GGV 1 had daar door de kans om gelijk te komen met de leiders. De wedstrijd tegen de reser ves van de studenten is echter in een deceptie geëindigd. Met een 3—0 neder laag verliet GGV het veld. waarmee het zeer waarschynlyk zijn laatste kans zag vervliegen. In de dames eerste klas wist Prof.Wijk 2 nu ook Donar 1 een gelijk spel af te dwingen, terwyi Rouwkoop een gevoelige nederlaag in eigen huis van Argos 2 kreeg te incasseren. In de dames tweede klas stond het treffen tussen de twee koplopers in de belang- stellingk. Nw Brunhilde 2 won deze strijd en de laatste loodjes worden wel heel erg zwaar voor Or.-Groen. Argos 3 en en Prof.Wyk 3 wonnen van resp. Nw Brunh. 3 en LUSV 2. Voor de hoofdklasse heren speelde Prof.Wyk 1 een zeer goede wedstryd tegen het Haagse OVC, maar kon ook nu weer geen puntje winst boeken. De dames van Prof.Wyk deden het beter en wisten in Rotterdam tegen Zuid ten gelijk spel te behalen. Argos had na tuurlijk geen kans tegen landskampioen Celebes. UITSLAGEN. Dames eerste klas: Rouwkoop 1Ar gos 2 0—3; Prof.Wijk 2—Donar 1 2—2. Dames tweede klas: Argos 3—Nw Brunh. 3 3—1 Or.-Groen 1—Nw Brunh. 2 1—3; Prof.Wijk 3—LUSV 2 3—0. Dames derde klas: Or.-Groen 2—Prof. Wijk 4 1—3. Heren eerste klas: Salvo 1—Donar 1 2—2- LUSV 1Sleutelring 03; Prof. Wijk 2PSVA 1 2—2; HVL 2—HVL 1 1—3. Heren tweede klas: LUSV 2GGV 1 30; Rouwkoop 1Prof.Wyk 3 13; LDM 1—Sleutelr. 3 3—1; Sleutelr. 2— HVL 3 2—2; LDM 1—Rouwkoop 1 2—2. Heren derde klas: Salvo 2—LD 1 2—2. Heren hoofdklasse: DES 1AMVJ 1 0—3; Prof.Wijk 1—OVC 1 1—3. Dames hoofdklasse: R'dam Zuid 1 Prof.Wijk 1 2—2; Celebes 1—Argos 1 3—0. Bridgeclub VOG Uitslag le ronde Vierhoeks wedstrijden: Zwart 1 team Miggers 6 p.; 2. team Grommé 2 p.: 3. team v. Gelderen 2 p.; 4 team Kooiker 2 p. Zwart-wit: 1. team Versteeg 4 p 2. team Bosscha 3 p.; 3. team Horree 3 p.; 4, team Caro 2 p. Rood: 1. team M. Raar 6 p.; 2. team Nieuwland 4 p.; 3. team Uphoff 2 p.; 4. team Otto 0 p. Rood-wit: 1. team Schilthuizen 6 p.; 2 team Smit 4 p.: 3. team Jansen 2 p.; 4 team Raar 0 p Groen: 1 team Epskamp 6 p.; 2. team Schalks 4 p.; 3. team Oudshoorn 2 p 4 team Tjalkens 0 p. Het team Oudshoorn - Beyer, Ouds hoorn - Bouwens behaalde het kam pioenschap van de hoofdklasse. Sportsplintcrs Te Arnhem is een cross country over 14 km. gehouden. Winnaar werd Veldhuizen van Oreon (Oirschot) in 48 min. 28.6 sec. voor Van der Linden van Holland (Leiden), die er 50 min. 5.4 sec. voor nodig had. De Amerikaanse militaire voetbal ploeg, die 22 februari j.l. met 51 van het Nederlands militair elftal verloor, heeft te Wiesbaden een 0—5 nederlaag geleden tegen de militairen van Turkije. De wedstryd voor het intergeallieerd mi litair voetbaltoernooi, Turkije—Neder, land wordt zondag a.s. te Ankara ge speeld. Krachtens de reglementen van de Challenge Desgrange-Colombo zijn 16 buitenlandse renners uitgenodigd voor de wedstryd MilaanSan Remo die op 19 maart a.s. wordt gereden. Het zyn Ockers, Brankart, Derycke, Impanls, De- bruyne. Van Steenbergen (België), Loui. son Bobet, Gauthier, Scodeller, Dupont- (Fr.), Koblet, Clerici, Kubler (Zwits.), Wagtmans (Ncd.), Botella (Spanje) en Robinson (G.B.). De Nederlander Piet dc Jongh heeft gisteren de wedstryd GentYperen voor amateurs gewonnen met een tyd van 3 uur 53 min. voor de 137 kilometer. Tweede op 1 lengte werd Pavard (Fr.).

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8