Nieuwe investeringen noodzakelijk, maar voorzichtiger financiering Hoofdagent gaf inlichtingen uit het politie-archief 95ste jaargang Zaterdag 3 maart 1956 Derde blad no. 28772 Stijging kostenpeil verzwakt onze concu rrentie-posi tie Bedrijfsleven wordt wat voorzichtiger (Van onze financiële medewerker) Het blijft voor de benrzen uitermate moeilijk temidden van een groot aan tal onzekere factoren voor de naaste toekomst een marsroute te bepalen. De crisis van het kolonialisme, waarmee Frankrijk thans heeft te kampen en de vele andere politieke twisten, welke de wereld vandaag in voortdurende beroering en spanning houden, laten we dan nog buiten beschouwing, hoezeer ze ook aan de harmonische ontwikkeling van het economische leven der vol keren in de weg staan. Maar de meer vreedzame conflicten en problemen op financieel en economisch terrein zijn reeds meer dan voldoende om het kapi taal, dat voor de economische motor de brandstof moet leveren, tot een meer gereserveerde houding te nopen. Het heeft zeer zeker wel enige Indruk gemaakt dat de Engelse minister van Financiën. MacMillan. een devaluatie van het pond uitgesloten acht. maar de vrees voor een dergelijke calamiteit is toch niet geheel weggenomen. Men verkeert thans in afwachting van het effect der genomen en te ne men maatregelen tot bestrijding van de inflatie, welke sinds geruime tijd het economische leven in Engeland onder mijnt Door de ervaring geleerd, ziet men gelukkig ook in de minder ontwik kelde kringen van de bevolking in een devaluatie niet meer de panacee tegen alle mogelijke maatschappelijke kwalen. Het heeft geen nut de koorts in het zieke lichaam te verdrijven, als niet de oorzaak van die ziekte wordt weggeno men Die oorzaak is door de Engelse minister van Financiën kort en goed aangewezen: Wij geven te veel geld uit in eigen land. zodat teveel goederen worden gekocht, welke in het buitenland dienen te worden verkocht. Engeland voert te veel in en voert te weinig uit om zijn invoer te kunnen betalen. Engeland heeft sedert de oorlog een kwart meer aan goederen geprodu ceerd, maar heeft zichzelf 801 meer geld daarvoor betaald, waardoor een grotere koopkracht is ontstaan. Lo nen en dividenden kunnen niet snel ler blijven stijgen dan de produktie, aldus MacMillan. Het is. als gezegd, gelukkig dat men dit thans in Engeland meer en meer in ziet. De laatste berichten wijzen er al thans op dat men zich in de vakbon den ten aanzien van de geproclameer de eisen tot loonsverhoging ietwat be gint te matigen, ook al zal men er niet geheel en al aan kunnen ontkomen. De scherpe koersdaling voor de Engelse obligaties en ook voor de aandelen heeft blijkbaar wel enige indruk ge maakt. omdat het geschokte vertrou wen van het binnen- en buitenlandse kapitaal daarin tot uitdrukking komt. Al? gevolg van deze koersdaling is het rendement op Engelse obligaties, welke ook te Amsterdam worden ver handeld. reeds tot bijna 5% gestegen, althans voor de buitenlandse houders, die van de Engelse inkomstenbelasting zijn vrijgesteld. Maar dit voor deze tijd hoge rendement heeft ook bij de Ne derlandse belegger nog geen groot enthousiasme gewekt, waaraan natuur lijk ook de in ons land lichtelijk geste gen rentestand niet vreemd is Was een jaar geleden het rendement op Nederlandse Staatsfondsen niet meer dan ca. 3 1/4 1. thans is het de vraag of een 3 '/2 1 Staatslening in de ogen van het beleggend publiek en bij de institutionele beleggers genade zal vinden, nu het disconto tot 3'/2 1 is verhoogd en de Nederlandsche Bank de leidsels van het monetaire apparaat strak houdt. Een feit is dat ook in ons land de kredietverlening aan het be drijfsleven in 1955 in sterkere mate is gestegen dan de overheidsfinanciering, hetgeen op zich zelf beschouwd natuur lijk niet als een ongunstig symptoom moet worden aangemerkt. Het was ab normaal dat zoals becijferd is. in 1951 bij drie grote banken slechts 34 van de crediteuren gelden als krediet aan het bedrijfsleven was uitgezet, een percen tage dat in 1955 tot 45 1 is gestegen. Het Nederlandse bedrijfsleven heeft zich in die tijd krachtig ontwikkeld. Niet alleen de grotere industrieën, maar ook de kleinere middenstandson- dememmgen. ten aanzien waarvan in het verslag van de Ned Middenstands- bank wordt geconstateerd dat de ver hogingen van de lopende kredieten gro ter zijn geweest dan het totaal van de nieuw verleende kredieten. Het is begrijpelijk dat regering en centrale kredietinstelling tegen een overmatige kredietverlening bij de ban ken willen waken, het staat echter wel vast dat deze kredietverlening tot dus ver in sterke mate tot de uitbouw van ons produktie-apparaat en van de Ne derlandse export heeft bijgedragen. De Nederlandse handelscijfers, welke thans voor het gehele jaar 1955 zijn gepubli ceerd, geven daarvan wel een onomsto telijk bewijs. De export kon in dat jaar zowel wat de geldswaarde als de hoe veelheid betreft, met ca. 10 1 tot f 10.2 miljard toenemen, nadat de vooruit gang in 1954 15 1 bad bedragen. In zo verre is er dus een achterstand in ver gelijking met 1954, maar in dit jaar was het accres van de Nederlandse uit voer dan ook wel bijzonder groot en zelfs 5 1 groter dan dat van de West- Europcse landen tezamen. Dit verschijnsel houdt voor een deel verband met het lage Nederlandse pry- zenpeil. dat in 1954 bestond en ook voor 1955 nog gold, zij het in mindere mate. Terwijl de prijzen van de export niet zijn gestegen, was dit met die van de invoer wel het geval, wat wil zeggen dat de ruilvoet van Nederland in 1955 slechter is geworden nicrin ligt uiter aard de ernstige waarschuwing voor een stijging van het kostenpeil. dat de concurrentiepositie van Nederland op de wereldmarkt verzwakt. De handels cijfers voor januari zijn op dit punt ge lukkig nog niet verontrustend in zover re de uitvoer in die maand f 47 mil joen meer is toegenomen dan de invoer, maar het tekort op onze handelsbalans van f 2 miljard in 1955 tegen f. 1.7 mil jard in 1954 wijst er toch wel op dat we op de handhaving van het even wicht van de betalingsbalans, dat de basis van onze valuta vormt, bedacht moeten zijn. Vandaar de in de thans verschijnende jaarverslagen tot uiting komende vrees voor ccn verdere stijging van de be- netto-winsten niet in dezelfde verhou ding zijn toegenomen als de omzetten. Een voor de metaalindustrie maatge vend bedrijf als dat van de Heemaf geeft hiervan wel een sprekend voor beeld. Nog steeds stijgen de omzetten en nog steeds stijgt het bedrag van de nieuwe investeringen, maar reeds drie jaar achtereen blijkt het winstsaldo la ger te zijn. Sinds 1948 zijn de onkosten bij deze onderneming nagenoeg verdub heid, terwijl het aantal personeelsleden in dezelfde tijd met nog geen 10 1 is toegenomen. Mechanisatie en rationa lisatie van de arbeidsprocessen moet dus worden nagestreefd, maar het is duidelijk dat dit met hoge investerin gen gepaard gaat, waardoor echter op het bedrijf vaste kosten worden gelegd, welke bij een dalende conjunctuur niet kunnen worden verminderd. Hierdoor wordt voor de ondernemin gen. wat de toekomstige bedrijfsrenta- biliteit betreft, een toestand van onze kerheid geschapen, welke nog zal wor den verergerd als in welke vorm ook nieuwe loonsverhogingen moeten wor den toegestaan. Een bedrijf zal. wil het blijven bestaan, moeten renderen en ge lijk wij eerder hebben opgemerkt, is het de toenemende onzekerheid op dit punt, welke er toe leidt dat een groter aan tal ondernemingen de nodige geldmid delen voor nieuwe Investering niet meer uitsluitend in de risicodragende sector zoekt, maar ook op een deel van het ri sicomijdend kapitaal poogt beslag te leggen. Men doet dit door de uitgifte van in aandelen converteerbare obligaties, over het karakter en de aantrekkelijk heid waarvan we enkele weken geleden uitvoerig hebben geschreven Deze week komt Ketjen met de emissie van f. 4 8 miljoen aandelen en f 9 1 mil joen 4 converteerbare obligaties, terwijl ook van de Kon. Zout en Indo- la de uitgifte van zulke obligaties wordt verwacht Een dergelijke financiering van kapi taalsuitgaven heeft het voordeel dat aanvankelijk, als het nieuwe kapitaal nog niet (en volle rendabel is, voor het dividend op de aandelen geen groter bedrag nodig is, maar voor het nieuwe kapitaal met een rente van 4 1 kan worden volstaan, v elke bovendien fis caal aftrekbaar is. Op een later tijdstip wordt doorgaans deze obligatieschuld in aandelen verwisseld. Dat thans meer ondernemingen tot een zodanige financiering overgaan, wijst erop dat men in de kringen van het bedrijfsleven, hoewel zeker niet pes simistisch. de naaste toekomst toch met wat grotere voorzichtigheid tegemoet gaat Honderd doden door overstromingen in Santos (Brazilië) Men vreest dat in de Braziliaanse havenstad Santos, bekend als uitvoer- haven van koffie, zeker honderd men sen om het leven zijn gekomen door grondverschuivingen en overstromin gen. die zich sedert donderdagavond voordoen. De overstromingen zijn een gevolg van een krachtige wind, die het vloedwater over het strand de stad in drijf. Vooral de wijk waar veel haven arbeiders wonen, is zwaar getroffen. Talrijke huizen zijn reeds als gevolg van grondverschuivingen ingestort. Vijftig lijken zijn al geborgen. Militai ren. politiemannen, brandweerlieden en duizenden burgers zijn koortsachtig aan het werk om overlevenden uit de puin hopen te bevrijden. 7.ware regenval be moeilijkt het reddingswerk. (Ingez. Med.-Adv. XÖÜojj de BORGT Bezorg Uzell verlichting op de tuiste Elaats. Wrijf Vicks VapoRub tegen edtijd op Uw borst, keel en rug. 1Verzachtende dampen verrui men de verstopte luchtwegen en bedaren de hoest En.tegeli|kerti|d 2. Verwarmende pleister-werking lucht de benauwdheid op en maakt Tweeling geboren in een geïsoleerde berghut In een berghut in Oostenniks Tirol, door sneeuw afgesloten van de buiten wereld. heeft de 30-lange gastvrouw donderdagnacht het leven geschonken aan een tweeling. Aangezien haar toe stand bliikens telefonische berichten zeer slecht Is. is een reddimrsoloeg van drie man. ondanks het lawinegevaar, uiteetrokken om te proberen genees middelen naar de hut te brengen. Drie theologische studenten, beho rend tot een eroeD Duitse en Spaanse studenten die in de berghut verblijven, hebben de kinderen eedooDt Pogingen om met een hef schroef vliegtuig genees middelen over te brengen, ziln mislukt. Wie heet Jans(s)en? Naamdag te Hertme Na een tweelingencongres en vrijge- zellendag zullen in ons land voortaan ook tgn. ..naamdagen" worden gehou den. De Stichting Twentse openlucht spelen te Hengelo stelt zich voor de eerste nationale naamdag 1956 in het openluchttheater te Hertme, onder de gemeente Borne tO.i te houden op za terdag 16 Juni. Het ligt in de bedoe- van dezelfde naam met elkaar in ken nis te laten komen en op een afwis- ling elke zomer in dit dorpje families selende manier bezig te houden. Hiervoor is voor dit jaar de naam Jans'sten uitgekozen. Er zyn. wat fa milienamen betreft, zoveel mogelijkhe den. dat by slagen deze eerste naamdaf nog door vele zal kunnen worden ge volgd De hoofdschotel van het pro gramma wordt gevormd door de opvoe ring van „Prinses Turandot" chinoiserie van Carlo Gozzl, met 100 medewerkers en een dansgroep in het openluchtthea ter. dat 2000 zitplaatsen heeft, een aan tal Jans'ciens. dat ongeveer ook wordt verwacht. De oud-burgemeester van Hengelo, mr. G Jansen, zal 's morgens de naamdag openen en de deelnemers toespreken. In alles wordt de naamdag zo conse-1 quent mogelijk doorgevoerd, zodat alle mensen, ook de leveranciers, de musivi, de conferenciers etc. de naam Jansis>en i dragen Procureur-generaal eist vrijspraak Geld aangenomen van personeelschef Nauwelijks was de winter ge-1 weken in Parijs, of de lichtstede-I lingen zochten hun geliefde plekjes in parken en plantsoenen weer op. Een beeld uit de Jardins de Luxem bourg. FILMS VAN DEZE WEEK „Brood, liefde en fantasie" Gina Lollobrigida en Vittorio de Sica Casino De in 1953 door Luigi Co- menciri geregisseerde filmeómedie .3rood, liefde en fantasie" met in de hoofdrollen niemand minder dan de veelbesproken Gina Lollobrigida en de zij het dan in ander opzicht even be kende filmkunstenaar Vittorio de Sica is er ongetwijfeld één van het goede soort. Dat de Italiaanse filmkunst zich na het einde van de tweede wereldoor log snel en in de goede richting ontwik keld heeft blijkt om uit deze alleraar digste rolprent Satire, humor en zui delijke pikanterie vechten hier a h w om d» voorrang en verschaffen de bio scoopbezoeker veel amusement Vittorio de Sica die thans 54 jaar is, heeft de regie van de allerbeste na-oorlogse films in handen gehad Het grote publiek kent hem mede omdat hij niet slechts regisseur, maar ook acteur is en nog steeds in films 'van anderen) optreedt Zo ook in Comencini's schepping. Hij speelt in dit geval de rol van comman dant van de plaatselijke carabinieri, die verliefd wordt op twee vrouwen en zich niets aantrekt van de roddelpraatjes in het dorp De ene vrouw is de arme, maar zeer tempe-amentvolle Maria de Ritls 'Gina Lollobrigidade andere een knappe en ontwikkelde vroedvrouw, die haar grote geheim pas op het aller laatste ogenblik prijsgeeft Wie uitein delijk de uitverkorene wordt Is van wei nig belang. Hoofdzaak is. dat het film verhaal in velerlei opzichten meer dan kostelijk is! Wat Gina betreft, in dit genre films zien we haar het liefst. Haar kwaliteiten liggen weliswaar op een 'eheel ander terrein dan die van de Sica de combinatie van deze twee artisten is niettemin bijzonder geslaagd Al met al Is Brood liefde en fantasie" een opmerkelyk produkt van de Ita liaanse filmindustrie. Men verzuime drijfskosten, nu in vele gevallen deniet deze film te gaan zien. Dramatische loopbaan van begaafd danseres Luxor Het valt blijkbaar niet alle vrouwen, die carrière ni3ken in de kunstwereld, gemakkelijk zich op ge paste wijze te ontdoen van haar verle den... Dit is het boeiende motief in de Paramountfilm „Mambo", waarin een knap Venetiaans meisje eers na het schokkende overlijden van twee mensen, die haar dichter by haar le vensdoel wilden brengen, erin slaagt zich van een louche figuur te bevrijden. Wat deze film aan opgewektheid ont beert, vergoedt zij door bewogen dra matische spanningen, waarin het voor treffelijke acteertalent van Silvano Mangano op bijzondere wjjze tot uittn? komt Glovanna, verkoopstertje zonder veel toekomst maar met veel ambitie, krygt een uitzonderlyke kans als zy ontdekt wordt door de leidster van hét ballet van Katherlne Dunham zy slaagt erin de zeer moeiiyke beginperiode te boven te komen, maar laat. eenmaal in Vene tië op doorreis teruggekeerl. haar hart boven haar verstand spreken en geeft de voorkeur aan de zwarte handelaar Mario boven haar dansgroep Deze fa tale keuze kost de leidster van de groep Tony Salerno 'Shelley Winters) het leven Een nieuwe teleurstelling volgt, als zij ontdekt, dat Mario haar aan haar aanbidder graaf Marisonl wil „verkopen" om er later zelf beter van te worden Om de spanning niet te bre ken. verzwygen wy de verdere ontwik keling. die haar tenslotte terugvoert naar dat. wat zrij in een dwaas "ogen blik verwierp: haar kunst als danseres Regisseur Rossen is erin geslaagd de dreigende spanning van het verhaal symbolisch in de fotografie tot uiting te brengen Veel goede spelmomenten van de hoofdspelers Silvano Mangano. Mi chael Rennle en Shelley Winters en in teressante fragmenten van het neger- ballet van Katherlna Dunham, die zelf meespeelt. Aasgieren van Texas Spanning en iniriges Rex De historie biedt een overdaad aan periodes, waarin stof gevonden kan worden voor spannende avonturenfilms. De ontwikkelingen in Mexico in de tweede helft van de vorige eeuw b.v. zyn ideaal als achtergrond voor een derge lijke film, en m „Aasgieren van Texas", die deze week in Rex draait, worden die mogelykheden ten volle uitgebuit. Het is met doenlyk. het gecompliceerde verhaal volledig weer te geven Maar de bezoeker kan verzekerd zyn van de no- I diee spanning rond intriges van Franse geheime agenten, de avonturen van stoere mannen die boosaardige complot ten ontrafelen, van wrede booswichten en lieftallige schonen. De witte non Boeiend en aangrijpend Lido Geruime tyd geleden draaide in een van de Leidse bioscopen de film .De zoon van niemand", een ontroerend filmwerk, dat honderden bezoekers heeft getrokken Deze week draait in Lido het vervolg, onder de titel De witte non" Graaf Guido Carani's hu welijk ls ongelukkig, omdat hy zijn vroegere geliefde Louisa niet kan ver geten eri bovendien omdat hy zyn vrouw verwyt schuldig te zijn aan de dood van zyn zoon Bruno Een schei ding is onvermijdelijk, maar daarby komt de vraag naar voren wie het doch tertje Anna zal mogen behouden Een vraag, die op dramatische wyze wordt beantwoord Guido ontmoet dan een vrouw, een cabaretartieste in de minder gunstige betekenis van het woord, die uiterlijk veel op Louisa ïykt Hij kan haar niet loslaten en telkens keert hy bijen haar terug Dan volgt het mooiste en ontroe rendste gedeelte van deze film. Drie personen spelen hierin een hoofdrol: Louisa, de cabaretière en Guido. Een bijzonder fijne rol speelt hierin Louisa, die nog treurt om de dood van haar zoontje Bruno en daarom in het kloos ter is gegaan Zy zet zich geheel in om de toekomst voor Guido zo goed moge- lyk t? maken Haar enige vergoeding is dat Guldo's tweede zoon ook Bruno zal heten Gevoelvol is ook het spel van Guido en zyn cabiretiere. die toch ook een goed hart blijkt te bezitten Een scherpe tegenstelling vormen de vrou wen, die opgesloten zijn in de vrouwen gevangenis waar zich een groot deel van deze film afspeelt Een ontroerend filmwerk, af en toe wat sentimenteel, maar toch boeiend en aangrijpend. Jacht op het groene vuur Smaragden en Grace Kelly Trianon Wanneer een film niet meer pretendeert dan een goed uur iets te zien geven en op die wyze verstrooiing bieden, dan kan men er vrede mee hebben, dat zy Inderdaad niets méér geeft, en dan kan men er met genoe gen naar kyken. Zo is het met de film ..Jacht op het groene vuur", die deze i week in Trianon draait Het ls het ver haal over een avontuuriyke mijnlnge- i meur, die een oude smaragdmyn ont- dekt, allerlei listen moet aanwenden om aan geld voor exploitatie te komen, vele teleurstellingen moet incasseren wan neer die exploitatie eenmaal op gang kan komen maar tenslotte 'uiteraard) toch bereikt, wat hy wil bereiken, al is I het dan op andere wijze dan hy ver- 1 wachtte De grootste attractie van deze film zal ongetwyield zyn, dat Grace Kelly j er de vrouwelijke hoofdrol in speelt, hoewel dit geen op de voorgrond treden de rol is. Voorlopig zal Grace Kelly nu I eenmaal meer dan enige andere film- 1 ster de aandacht trekken. De Procureur-Generaal bil het Haag se Gerechtshof, mr. D. J. van Gilse, heeft vrijspraak geelst in de strafzaak teeen een 42-jarige voormaliee hoofd agent van de Haagse gemeentepolitie, die in hoger beroep nas gegaan van het vonnis van de rechtbank van 6 decem ber j.l. Volgens dit vonnis was hij veroor deeld tot een half jaar gevangenisstraf, omdat hq geld had aangenomen, dat hem door personeelschefs van verschei dene grote Haagse voedingsbedrijven werd gegeven om hem er (oe te bewe gen in strijd met zijn plicht inlichtin gen uit de strafregisters te geven over personeel en adspirant-employces van de betreffende bedrijven. De Officier van Justitie had destyds Niet in strijd met plicht Al tijdens de behandeling voor de rechtbank hadden zowel de verdachte als zijn verdediger mr. P van 't Hoff Stolk er met nadruk op gewezen dat verdachte door het geven van inlichtin gen uit de polltie-archieven niet in strijd met zijn plicht handelde, omdat dit tevoren uitvoerig met de hogere po litieleiding besproken was Verdachtes chef op het bureau „inlichtingendienst" van de politie had aan dit systeem zijn goedkeuring gegeven Tijdens de rechtbankzitting, en thans ook voor het gerechtshof, is komen vast te staan, dat het bureau „Inlich tingendienst" gegevens verzamelt over eventuele communistische activiteiten en sympathieën van werknemers in economisch belangrijke bedrijven. Voor het verzamelen van deze inlichtingen tracht men de medewerking te krqgcn van de personeelschefs van de betref fende bedrijven. Om van de goede verstandhouding met de bedrijfsleidingen verzekerd te zfin, pleegt de politie „iets terug te ge ven". n.l. Inlichtingen over eventuele veroordelingen wegens diefstal ed. van employees en van mensen, die by de betreffende bedrijven hebben gesollici teerd. Iedere maand een cheque Dit verklaarde verdachte op beide zittingen, zijn verklaringen zijn door politie-getuigen o.w zyn chef. beves tigd Verdachte bekende, dat hij gedu rende de laatste paar jaar - hij was al sinds 1945 by de Inlichtingendienst werkzaam - van verscheidene perso neelschefs geld heeft aangenomen Van een grote bakkerij te Den Hang kreeg hy Iedere maand een cheque. In totaal accepteerde hij van dit bedrijf een be drag van f 1400. Maar dit geld werd hem niet gege ven om hem er toe te bewegen de in lichtingen over de personeelsleden te geven. Dat had hij toch wel gedaan, ook zonder beloning, zoals hy het al die jaren lang al had gedaan Zoals trouwens alle leden van de Inlichtin gendienst gegevens met bedryven „uit wisselen" Verdachfe niet strafbaar Geheel In tegenstelling tot het requi sitoir van de Officier van Justitie en ook in tegenstelling tot het rechtbank- vonnis meende de Procureur-Generaal dat de zienswijze van advocaat mr. P. van t Hoff Stolk - volgens welke ver dachte niet strafbaar is - joist Is. In zoverre, aldus mr Van Gilse, dat het niet bewezen is dat verdachte door het geven van de Inlichtingen heeft ge handeld in stryd met zgn plicht, ter- wyi het evenmin bewezen is dat de gel den hem gegeven werden teneinde hem er toe te bewegen om deze inlichtingen, zonder in stryd met zijn plicht te han delen. te verstrekken Laidse Vó&d QfiJf boe. - 5i«/ntrun^.. PoUJtte tio.- Juyiland? cuc- V&. jAXip/rtiyiSL Vyao- [oQiSÜUZ. WoyirtiS Uai was üxzjl we&£: tiduunz» öSrQfdjjpvri rruxox Sccuana uxzcx in djz. Wcitulnöri <)eschaatofc cd ueti<& Ik; mooiste, ócL^on deza Het geven van geld kan hoogstens ge zien worden als een aansporing van verdachte om met het geven van In lichtingen door te gaan. net aannemen van geld Is overigen* op zichzelf een zeer bedenkelijk feit voor een ambtenaar, dat tekrr aan een politieman ernstig kan worden verwe ten. Het betekent een ergeriyke inbreuk op de onaantastbaarheid van het poli tic-apparaat. Hiervoor had verdachte een bijzonder strenge disciplinaire straf moeten ondergaan. Dne feiten kunnen echter niet strafrechterlijk vervolgd worden, zo meende de Procureur-Gene raal. die daarom eiste dat verdachte zal worden vrU gesproken De verdediger, mr Van t Hoff Stolk. dankte tenslotte het Hof en de Procu reur-Generaal voor de rustige en objec tieve wyze waarop deze zaak in hoger beroep is behandeld. Het Gerechtshof zal 16 maart as. ar- reet wijzen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9