Metpleeqstev Cacao Kekkonen president van Finland als opvolger van Paasikivi DROSTE Arabië koopt „slavinnen" voor twee- tot vierduizend gulden Het kerkelijk gesprek tussen Hervormden ty- Gereformeerden Agenda DONDERDAG 16 FEBRUARI Enigszins omstreden figuur versloeg de socialistische kandidaat Fagerholm Premier Kekkonen is woensdag door driehonderd kiesmannen tot president van Finland gekozen. Kekkonen behoort tot de Agrarische partij en volgt de 85 jarige conservatief Juho Paasikivi op. Hij verkreeg in de derde stemronde 151 stemmen, het vereiste minimum, en versloeg de sociaal-democraat Karl August Fagerholm, voorzitter van de Kamer met een meerderheid van slechts twee Btemmen. Meerderheid van slechts twee stemmen Paasiviki, die niet tot de officiële kan didaten behoorde, had laten weten, dat hy opnieuw voor zes jaar president wil de zijn. Indien alle partyen dit wensten. Paasikivi kreeg ln de tweede ronde 84 stemmen. De grondwet bepaalt, dat ln de derde ronde een keuze moet worden gedaan tussen de kandidaten, die ln de vorige ronden de meeste stemmen behaalden. In de tweede ronde kreeg Fa gerholm 114 en Kekkonen 102 stemmen. De 55-Jarlge Kekkonen beloofde tij dens de verkiezingscampagne de bin nen- en buitenlandse politieke ïyn van Paasikivi te zullen volgen. De ex-presi- dent had deze herhaaldelijk gedefi nieerd als „nauwe betrekkingen, gegrond op wederzijds vertrouwen, met de Sovjet- Unie en andere mogendheden, alsmede een constitutioneel, parlementair bewind in het binnenland". Niettemin Is Kekkonen een omstre den figuur in de Finse politiek, zoals ook de stemming voor het president schap aantoonde Zijn politieke tegen standers beschuldigden hem vaak vai ..een-manstransacties" met de Sovjet Unie. De laatste keer dat dit gebeurde was. toen hy meedeelde vernomen te hebben, dat de Sovjet-Unie bereid was de marinebasis Porkkala aan Finland terug te geven, hetgeen de vorige maand geschiedde. De nieuwe president geniet echter wijdverbreide steun in Finland. Zijn aanhangers legden er meermalen de na druk op. dat hij van de Sovjet-Unie cc cessies voor Finland heeft verkregen. Nadat de Sovjet-Unie ln 1939 Finland was binnengerukt, was hy een der wei nige politici, die er op aandrongen, dat Finland de vredesvoorwaarden, die de Sovjet-Unie aanbood, zou aannemen. Deze voorwaarden werden aanvaard. In de Fins-Russische oorlog van 1941 tot I Twintig Tunesiërs en tien Algerijnen gesneuveld Bij een botsing tussen aanhangers van van de Tunesische premier Bour- gulba en de uiterst-nationalistische lei der Ben Joessef zijn twintig Tunesiërs om het leven gekomen. Het gevecht begon met een aanval van Bourguiba's volgelingen op die van Ben Joessef. Eerstgenoemden verloren vijf man twee doden en drie vermisten en de laatsten vijftien man. Bourguiba's man nen maakten enkele vuurwapens buit. (Ingez. Med.-Adv.) „Zelfbestuur van de Baltische staten worde hersteld" Minister Dulles over de tirannie van Moskou De Ver. Staten blijven geloven dat de soevereine rechten en het zelfbestuur van de Baltische staten Estland, Let land en Litauen die thans deel van de Sovjet-Unie uitmaken, hersteld die nen te worden, aldus verklaarde giste ren de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles. Dulles legde deze verklaring af in een boodschap ter herdenking van het feit, dat de Baltische staten 38 jaar geleden hun onafhankelijkheid van Rusland proclameerden. Hoewel de Baltische vol keren beroofd zijn van hun vrijheid we ten wij. dat zij hun wil om vrij te zijn hebben behouden, aldus Dulles. Geringe meerderheid voor Engelse Conservatieven Gisteren zijn de uitslagen bekend ge worden van drie tussentijdse verkiezin gen in Engeland. De Conservatieven, die thans aan het bewind zijn, hebben wel ls waar de drie zetels, die op het spel stonden, alle behouden, doch ln het ge heel 23.78% minder stemmen gekregen dan bij de laatste algemene verkiezing. De Socialisten krijgen 1.08% minder stemmen tegen de Liberalen 24.86% meer. De drie districten waar de verkiezin gen zijn gehouden zijn Taunton Here ford en Gainsborough. In Taunton hebben de Conservatieven hun zetel met een meerderheid van slechts 657 stemmen behouden. Bij de algemene verkiezingen in 1955 was de conservatieve meerdertieid 5.542 stem men. Te Hereford is de meerderheid der Conservatieven van 9 400 stemmen in 1955 geslonken tot 2.150 stemmen De liberale kandidaat heeft in dit district 1 300 stemmen meer behaald dan ln 1955 Te Gainsborough hebben de Conser vatieven hun zetel behouden met een meerderheid van 1.006 stemmen. In 1955 bedroeg de conservatieve meerderheid 4 469 stemmen. Twee Spaanse ministers door Franco ontslagen In Spanje zyn twee ministers vervan gen: die voor de Phalanx en die van Onderwys. Deze mutaties schijnen het gevolg te zyn van Franco's ontevreden heid over de aanpak van de recente rel letjes onder studenten, ofschoon de mi nister voor de Phalanx ten tyde van onlusten in Zuid-Amerika vertoefde. Negers vallen blanken aan Twee negers van in de twintig, broers, hebben uit woede over het verzet tegen toelating van de neger-studente Authu- rine Lucy tot de universiteit van Alaba ma. een iets jongere blanke aangevallen en mishandeld ZIJ zullen wegens „ge welddadige aanval en poging tot moord" worden vervolgd. Dit is de eerste maal. dat negers als reactie op dit verzet, tot geweldpleging zijn overgegaan. In prijs verlaagd ALT IJ D WELKOM! aangehouden, doch zij werden op hun I zyn bij gevechten nog vijf opstandelin- beurt door ordetroepen verrast. Bij een gen gedood. vuurgevecht zyn vijf rebellen gesneu-1 Bij verschillende aanslagen in het veld. I land zijn zeven Mohammedanen door Elders ln het departement Constantine verzetslieden om het leven gebracht. Nog altijd bestaat er slavenhandel van Frans-Afrika en de Soedan naar Arabië. De algemene vergadering van de Franse Unie. die op het ogenblik fn Versailles vergadert, Is er een debat over begonnen. Er werden mededelingen gedaan over en onderzoek naar onthullingen, die gedaan werden in een bro chure. die in 1954 te Amsterdam werd uitgegeven. De rapporteur. La Gravlère. sprak met name over het geval van de Soe- danees Awad el Joed, die door zijn meester bij een pelgrimstocht naar Mekka aan een Arabier verkocht zou zijn. Eenzelfde Int zouden ook anderen hebben ondergaan. Soedanese negers op weg naar Mekka geronseld In een rapport van de Franse ambas sadeur te Djeddah d.d. 7 november 1953 wordt uiteengezet, hoe de slavenhandel Slagboom in beginsel nog niet weggevallen De generale synode der Geref. Kerken heeft aan de generale synode der Ned. Herv. Kerk een uitvoerig schrijven gezonden waarin zij een nadere toelichting geeft op de door haar genomen besluiten over de samenspreking tussen beide kerkformaties. Gelijk bekend, besloot de synode opnieuw zeven deputaten te benoe men voor cop tart en overleg met de Ned. Herv. Kerk met een bepaalde opdracht en niet ln te gaan op de voorslag tot een wederzijdse afvaardiging naar elkanders generale synoden. 1944 vormde Kekkonen de zogenaamde „vredesoppositie" Dit was een groep po litici van verschillende partyen. die er voorstander van waren, dat Finland met Duitsland zou breken en vrede met de Sovjet-Unie zou sluiten, De aftredende president, Paasikivi, was eveneens een vooraanstaan lid van de „Vredesopposi tie". (Ingez. Med.-adv.) Last van zenniven Mijnharde'» Z helpen U c Minister Cals in Tweede Kamer: Volgend jaar meer subsidie voor Theater en Forum? Komt er verhoging van luisterbijdrage? (Van onze parlementaire redacteur) Gezien de stijgende artistieke prestaties van de toneelgroep Theater te Arnhem, is minister Cals volgens een verklaring in de Tweede Kamer bereid ernstig te ovenvegen voor het seizoen 19561957 deze toneelgroep op over eenkomstige wijze te subsidiëren als de drie grote toneelgezelschappen in het westen des lands. Maar dan zullen de belanghebbende steden in Gelderland en Overijssel naar verhouding op dezelfde royale wjjze subsidies moeten ver lenen als Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Ook voor de opera-groep Forum te Enschede moet de subsidie worden verhoogd, want de begroting is onvoldoende. Wat de directie heeft gevraagd is echter uitgesloten. Minister Cals is wel bereid voor het seizoen 1956—1957 een hogere subsidie aan Forum toe te staan, maar provincie en gemeenten zullen dan naar evenredigheid ook meer moeten bijdragen. georganiseerd is: de slachtoffers. Soe- danezen, worden door ronselaars, die zich als geloofspredikers voordoen, mee gelokt voor een „pelgrimstocht naar de heilige plaatsen van de Islam" By de Rode Zee worden de pelgrims óp boten onderga-bracht, dan als „verstekelingen" gevangen gezet en tenslotte, na tussen komst van een Saoedische handelaar, verkocht Meisjes beneden 15 jaar zou den twee A vierduizend gulden opbren gen! In het rapport van de ambassadeur wordt een aantal namen van handelaars genoemd. Op de beschreven wyze zou den enkele honderden slaven verhan deld zyn. Er zal nader gesproken worden over een voorstel tot het uitzenden van een commissie van onderzoek. In haar schryven spreekt de generale synode der Geref. Kerken haar grote waardering uit voor de zorgvuldige wijze waarop de deelnemers aan het gesprek zich van hun taak hebben gekweten en van de gezindheid waarin de besprekin gen zyn gevoerd De synode is met de wederzydse deelnemers van oordeel, dat het gesprek tot een zekere afsluiting ge komen is. Dit neemt niet weg, dat de Geref Kerken ook voorts bereid zyn ten I overstaan ook van de Ned. Herv. Kerk nader rekenschap van haar gevoelen te geven en dat het voor haar ook belang rijk is t a v. de voortgaande kerkelijke ontwikkeling van zo bevoegde woordvoer - I ders, als tot nu toe met haar deputaten hebben samengesproken, het officiële standpunt der Ned. Herv. Kerk te mogen Een verhoging van de subsidie aan het Ballet der Lage Landen is niet mogelyk. Voor de subsidiëring van de volksmu ziekscholen wordt gestreefd naar een zelfde stelsel als voor de muziekscholen H»t rapport van de commissie voor de subsidiëring van de orkesten (klasse- indeling) zal zeer binnenkort versche nen. Televisie en radio Over de aanvragen voor commerciële televisie-uitzendingen zei minister Cals alleen dat hij die aanvragen naar de Radioraad heeft gezonden om advies. Een speciale commissie uit de Radio- raad is daarvoor aan het werk gesteld. Binnen afzienbare tijd kan het advies worden verwacht Meer zei de minister er niet over De zaak wordt overgelaten aan het nieuwe kabinet. De financiering van de radio kan niet langer doorgaan zoals thans, want de begrotingen van de omroepverenigin gen sluiten wel. maar ten koste van de reserveringen. Een mogclykheid is de luisterbydrage. die in 1941 is vast- (Ingcz. Med.-Adv.) Een opkomende KOU? U voelt U weer 'stralend" e" AKKERTJE gesteld op f. 12.per jaar. te verho gen tot f. 15.of f. 18.per jaar. Dat zou 7 miljoen of f. 14 miljoen meer opbrengen. Een beslissing hierover neemt het Kabinet, dat in juni af treedt. niet. De toekenning aan de PTT om gram mofoonplaten uit te zenden via de radio distributie is voorlopig slechts voor een jaar gegeven. Niet alleen de VVD. maar ook de CHU en de AR-partij hebben radio-zendtijd aangevraagd en daarbij heeft zich gis teren ook de CPN gevoegd De Commu nisten. die de volksvryheden ondermij nen. zullen daarvoor zeker geen zendtijd krijgen Indien politieke partyen eigen zendtijd Krijgen, rijst de vraag of daar mee niet het radiobestcl wordt door broken. Bij de behandeling van de nieuwe omroepwet zou de Kamer zich hierover kunnen uitspreken Voor juni zal de nieuwe omroepwet niet in de Kamer worden behandeld. Maar voor die tyd wordt wel de Memorie van Antwoord ingediend Het advies van de Radioraad over het verlenen van zendtijd aan de VVD heeft minister Cals nog niet bereikt, ofschoon hem spoed was toegezegd. Mevrouw Fortanlerde Wit (VVD). .Ik heb een bang vermoeden dat het lang zal duren. Dat wordt wel na de verkiezingen". Minister Cals: „Voor de verkiezingen krijgt de VVD als gewoonlijk zendtijd Mevrouw Fortanierde Wit. .20 mi nuten'. Minister Cals verklaarde voorts dat hy niets te zeggen heeft over het program ma van de VARA, dat men in de oude jaarsnacht met heeft kunnen waarde ren. Over de keuze van toneelstukken Ongeval met paard en arreslee Tijdens een wedstryd met paard en arreslee. die gistermiddag te Smalle Ee bij Drachten (Fr.) is gehouden, is een paard van een der deelnemers schrikachtig geworden, zodat het met slee en al over de kop sloeg en daar na in volle ren uit de baan vloog, er op het publiek, dat in paniek geraak te. inrende. Twee personen, een man en een vrouw, werden gewond. De eigenaar van het paard, de heer Klaver uit Hemrik. werd tegen de grond geslingerd, maar bleef ongedeerd. Te hulp schietende omstanders konden het paard tot stilstand brengen. De wedstrUd werd voortgezet, nadat bekend was ge maakt dat de verwondingen niet van zeer ernstige aard waren Het schrik achtige paard heeft uiteraard verder niet aan de wedstryd deelgenomen. (Ingez. Med.-Adv.) Blijf niet doorlopen met die Rheumatische Pijnen. Roei zo uit met wortel en tak. Veem Krusehen Salts. De zes minerale zouten, die Krusehen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer van stramheid, scheuten, steken en pijn Koop vandaag Krusehen bij Uw apotheker of drogist en begin morgen ochtend die heilzame kuur. door de gesubsidieerde gezelschappen heeft de minister ook niets te zeggen. De radio richt zich echter tot het gehele volk en daarom moet grote zorgvuldig heid worden betracht, maar de regering kan niet voorschriften geven of ingrij pen. Speelfilmproduktie Binnen enkele weken zullen de plan nen gereed zijn voor een voortgaande filmproduktie van drie speelfilms per jaar. Het bedrijfsleven is er sterk voor geïnteresseerd en de overheid is bereid medewerking te verlenen Extra subsidie aan N.O.C. Minister Cals heeft nog verklaard dat hy wil nagaan of het mogelijk is een extra-subsidie te verlenen aan het Nederlands Olympisch Comité «De op de begroting voor 1955 uitgetrokken subsidie- bedragen aan sportorgani saties zijn niet geheel besteed omdat vorig jaar voor het eerst die subsidie mogelijkheid werd geschapen. Hierdoor hoopt minister Cals enige ruimte te vinden voor een extra-subsidie aan het NOC. 350 kuikentjes verbrand (Speciale berichtgeving) Vanmorgen is brand uitgebroken in een kippenhok te Enschede De brand weer kon niet verhinderen, dat het rie ten schuurtje geheel afbrandde. 350 kuikentjes die nog maar een dag oud waren, kwamen in de vlammen om. De oorzaak moet gezocht worden in een straalkacheltje dat zich in het hok be vond. ZIJ STALEN BONTMANTELS Een 28-jarige textielhandelaar uit Rotterdam is gearresteerd omdat hy ln de nacht van 23 op 24 januari heeft in gebroken in het winkelmagazyn van C en A. te Dordrecht en daarbij 13 bont mantels ter waarde van f 4500,— heeft meegenomen De man trachtte de mantels in Rot terdam te verkopen in café's en nacht clubs Een 28-jarlee textielhandelaar, eveneens uit Rotterdam die hem daarby assisteerde, is eveneens gearresteerd. Met een enkel woord BINNENLAND In Nljega, nabij Drachten. ls de 13 Jarige Anneke Boonstra, toen zy met haar flets kwam te vallen door een auto o reden. Zy werd zwaar gewond naar Academisch Ziekenhuis te Groningen ver voerd. waar zij ls overleden. De Britse „Royal Society of arts" heeft een aantal nieuwe buitenlandse le den gekozen, onder wie ook voorkomt de Nederlandse ambassadeur ln Engeland, mr. D U Stikker De bond voor badhuizen, openlucht- zweminrichtingen en zeebadbedryven zal maandag as. ln het American Hotel te Amsterdam een congres houden. Verschenen ls het voorlopig verslag van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Volksgezondheid uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp houdende aanvul lende bepalingen tot het verlenen van de bevoegdheid van tandheelkundige. De Commissie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer heeft haar voorlopig verslag uitgebracht over de wetsontwerpen tot het ln overweging nemen van voorstellen tot verandering ln de grondwet, strekkende tot uitbreiding van het aantal leden van de Tweede Kamer en de Eerste Kamer Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld Argentinië" mi. „Paraguay Star" (21 febr): Austra- ka: ss. „Peter Lotl" (20 febr Canada ss. „Maasdam" (22 febr); s.s „American Defender" (25 febr.); Chill- vla New York (22 febr Indonesië" ss. .Drente" (23 fe bruari): ss. „Telreslas" (25 febr); Ned. Antillen ms .Osiris" (20 febr Nieuw Zeeland vla Engeland (25 febr): Surina me ms. ..Nestor" (21 febr): Unie van Z.-Afrika en Z W -Afrika: ms. „Winches ter Oastle" (25 febr.) Met Ingang van 1 april as. gal ka n ter zee-arts W A. Borgeld «last met de functie van chef genees kundige dienst zeemacht. HIJ zal ln deze functie schout bil nacht-arts P. C Broek- hoff opvolgen Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter Inzage van het m.s. .Slbajak", dat op 4 februari J.l van Tandjong PrJok ls vertrokken. BUITENLAND Een autobus met 65 inzittenden ls nabij Puebla ln Mexico ln een ravijn ge stort Vijf personen zijn om het leven ge komen en 36 moesten in een ziekenhuis worden opgenomen Van tien personen ls de toestand ernstig Het ongeluk ls te wijten aan onvoorzichtigheid van de chauffeur Op uitnodiging van de Engelse re gering zal de Westdultse minister van Economische Zaken, prof Erhard, zondag as. voor een bezoek van 5 dagen naar En geland vertrekken HIJ zal met leden der Engelse regering en met persoonlijkheden uit het bedrijfsleven besprekingen voeren over economische en hnndelskwestles van wederzijds belang. Dr John Franklin, een negerhoog leraar ln de geschiedenis, zal aan het hoofd staan van de afdeling geschiedenis van het Brooklyn college, zo ls dinsdag te New York bekend gemaakt. Dr Frank lin Ls de eerste neger, die ln een derge lijke functie aan een van de New Yorkse gemeentelijke colleges ls benoemd. Een plotseling opkomende storm heeft dinsdag voor miljoenen dollar scha de aangericht In het Amerikaanse vakan tieoord Hot Snrlngs Vooral de zakenwltk ls getroffen Volgens onbevestigde berich ten ls zeker één persoon verdronken toen een golf water van twee meter diet) door dc stad snoeide De carnavalsviering in Peru heeft ln de afgelopen drie dagen meer dan drie duizend gewonden en verscheidene doden gevergd Koningin Elizabeth van Engeland ;eld worden heeft woensdag te Ibadan. de hoofdstad van West-Nigeria, het nieuwe parlements gebouw geopend waar over enkele weken de zitting van de volksvertegenwoordiging zal i het regiment De zeventien Inzittenden van het Griekse militaire vliegtuig, dat maandag op Euboea verongelukt ls. zijn allen om het leven gekomen. President Elsenhower ls dinsdag per vliegtuig uit Washington vertrokken voor een vakantie In Georgia Verwacht wordt, dat hij tydens zijn vakantieperiode zal beslissen of hy al dan niet zich voor een tweede maal voor een verkiezing tot pre sident beschikbaar zal stellen. De Sjah van Iran en Koningin Soraja 20 dagen aan India. De hongerkunstenaar. „Maxon" uit Düsseldorf heeft In Stuttgart het wereld record vasten verbeterd dat met 81 dagen op naam stond van een zekere „Heros". De 52-Jarlge Maxon heeft nu 82 dagen ge vast en wil het nog vier dagen volhouden. Hij ls 56 pond afgevallen De enige voe ding bestond uit ongeveer 60 liter vruch tensap Heros laat het er niet by zitten en zal binnenkort, ook in Stuttgart een nieuwe recordpoging doen Communistische verzetsstrijders heb ben vMjeusdag zes Malei6e politiemannen gedood en één gevangen genomen door ln et district Telok Anson (Malakka) te midden van een politiepatrouille een aan tal landmilncn tot ontploffing te brengen. De synode stemt in met de gedachten der wederzydse gesprekspartners, dat het gewenst is voor beide kerken de mogeiyk- heid te scheppen om elkander regelmatig te raadplegen over vraagstukken van theologische en praktische aard teneinde in voorkomende gewichtige gevallen tot een gemeenschappelijk standpunt te ge raken Daarnaast gevoelt de synode ook be hoefte de afstand, die beide kerkge meenschappen scheidt, niet uit het oog te verliezen. Zij wil tegenover nie mand de indruk vestigen alsof de slag boom. die tussen beide kerken is geval len, in beginsel reeds zou zün wegge nomen. Daarbij heeft zij vooral het oog op het verschil van opvatting t.a.v. de kerkelijke vormering van de predi king door de beiydenisgeschriften der kerk, een verschil, dat naar haar over tuiging niet enkel een binding aar menselijke geschriften, maar de eerbie diging van de onmiskenbare en cen trale inhoud van de schrift als het woord Gods. Daarom heeft de synode gemeend niet te moeten ingaan op de suggestie om over en weer naar elkanders synode af gevaardigden te zenden. De synode er kent. dat dit zeer goed mogelyk zou zyn met volledig behoud van elkanders ker kelijk standpunt en zy heeft dan ook geen principieel bezwaar, maar zyn meent echter, dat het instellen van zulk een af vaardiging de verhouding tussen beide HEDEN. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum". „Elndeiyk Iets om over te praten" St. Antonlus Clubhuls: Jaarvergadering Ver. van oud-leerlingen der Ambachts school. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Slmon del Waard spreekt over Portugal, 8 uur nam Pieterskerk: Avondgebed 7 157 45 uur namiddag. kerken al te eenzydlg de sfeer van over eenstemming en toenadering zou brengen en de indruk zou wekken als zou het principiële verschil tussen beide kerken niet meer of niet meer in die mate zou bestaan als voorheen. Van een zodanige omkeer in de verhoudingen heeft de synode, ook na de gehouden besprekin gen. zich niet genoegzaam kunnen over tuigen. Daarom gevoelt zy behoefte om ook ln de kerkelijke omgang uitdrukking te geven niet alleen aan de steeds van kracht gebleven en sinds de reorganisatie der Ned. Herv. Kerk met name in het stuk der presbyteriale kerkregering toe genomen overeenstemming tussen beide kerken, maar aan het gebleven princi piële verschil. GEEN MENSELIJKE WILLEKEUR De generale synode der Geref. Kerken heeft gemeend de Ned. Herv. Kerk over de motivering van dit besluit niet in het onzekere te moeten laten, doch daarmee ronduit voor de dag te moeten komen. Hoezeer zy beseft daarmede wellicht niet te handelen in overeenstemming met de wijze waarop de generale synode der Ned. Herv. Kerk de eenheid der kerk meent te moeten nastreven, vertrouwt zy nochtans, dat deze haar beslissing naar haar zake- lyke en eigeniyke bedoeling zal weten te waarderen en datzy van de Geref. synode zal willen aanvaarden, dat ook deze zich in haar beslissing niet begeert te laten leiden door menseiyke willekeur of ker- keiyke partyschap maar enkel door „het gebod, dat Jezus Christus, de Heer der Kerk voor de openbaring van zyn ge meente in de wereld heeft gegeven", zy hoopt en vertrouwt dan ook. dat de Herv. synode in deze negatieve beslissing t.a.v. de wederzydse afvaardiging geen reden zal vinden om niet mede te werken aan het contact en overleg, dat op andere wyze zou zyn te onderhouden en dat door de Geref. synode begeerd wordt. Een be slissing van de Herv. synode ziet zij dan ook gaarne tegemoet. Kerkeliik Leven NED. HERV. KERK. Beroex>en te Spanbroek c a. C. F J An- tonldes. kand. te Amsterdam, die be dankte voor een ben. tot hulDDred. te Cretl (NOP) GEREF. KERKEN. Tweetal te Zwolle (vac. H A. Munnlk) L. J. Boeillnea te 's-Gravenzande en K. A. Schippers te Ermelo. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Hoek (Z.) J Goudzwaard, kand. te 's-Gravenhaee. Te Saooenicer Veendam J. Faber te Deventer. Te Rou- veen M v Dooren te Musselknnaal. CHR. GEREF. KERKEN. EV. LUTH. KERK. Aangenomen naar Gouda A. Jense, prop. te Utrecht. (Ingez. Med.-adv.) Het Gulden Vlies: Ledenvergadering Ned. Handelsreizigers, afd Lelden. Spreker de heer M. Schröder, 8 uur nam. ZATERDAG .-K. Lyceum (Marlênpoelstr.)School- Eltax tel:22444 Schouwburg: Konlnkiyke Ver. „Lltteris Sacrum" „Elndeiyk Iets om over en" 8 uur nam. ZONDAG Stadszaal (grote zaal); Sterrenshow met medew. van Johnny Jordaan. 8 uur r Israel heeft bij Bulgarije e 5 ln- van een Israëlisch passagiersvliegtuig Juli van het vorige jaar. waarby de nu vijftig inzittenden om het leven kwamen Vertrek 7 uur nam. Het Gulden Vlies: Hum. Verbond. Dr J Cohen: „Wat moeten onze kinderen van de bybel weten?", 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden; Lezing prof. dr. H T Waterbolk over het Neder landse landschap ln prehistorische tijd. WOENSDAG Stadszaal (kleine zaal): Filmavond Ned. Chr. Relsver. 8 uur nam. Academie Prof. dr J. V. Rijpperda Wlerdsma spreekt over- „Controle op de administratie 1930—55" 7 3/4 uur nam Prediker: EvangelIsatleeamenkomst TV, TENTOONSTELLINGEN. Academie- Tentoonstelling „Het Huls Oranle Nassau en de Leldse Universiteit Werkdagen 'O--17 uur ftot 3 maart) DE BIOSCOPEN Trianon „De prairie verdwijnt" (alle leeft) Werkd 2f 7 en 9 1/4 u.; Zondags 2 1/4. 4L 7 en 9 1/4 uur. Rex - 2*. 7 1/4 en 9 1/4 uur. Casino „Anna Karenlna" (18 Ir.) Werkd. 2J, 7 en 9 1/4 u.; Zond. 2J, 4 3/4. 7 en 9 1/4 uur Lldo „De twee wezen" (a. leefl.) Werkd. 2J. 7 en 9 1/4 u Zond. 21. 4 3/4. 7 en 9 1/4 uur. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van zaterdag 13 uur tot zaterdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Mens heid". Hooigracht 48. tel 21060. WEERRAPPORTEN (Van liedenn.orgcn 7 uur) s i Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Amsterdam Brussel Parits Bordeaux Grenoble Nice Berllln Frankfort Mtlnchen ZUrich Genêve Locarno Wenen Innsbruck Rome sneeuw sneeuw onbewolkt lloht bew. hall bew. zzo 3 -10 windstil -10 - n 1 -17 - windstil -3 windstil -4 zo 4 -17 windstil -13 onbewolkt half bew. geh. bew. nevel zwaar bew sneeuw onbewolkt windstil -12 - windstil -9 no e -6 - Minimum-temperaturen Den Helder -18 er Ypenbure -16 i Vllsslngen -10 er. Eelde -23. De Bilt - er Twenthe -31 er. Eindhoven -20 i VUegv. zuid-Limburg -18 er.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2