Leidse Beroepsbrandweer 121f> jaar Inéén nacht Afscheid F. H. Kranenveld Gezinsmiddag Leidse Volkshuis MAANDAG 13 FEBRUARI Brnndtveerknzerne in feesttooi (logez. ftled.-Adv.) Twintig jubilarissen ontvingen zaterdag Brandweerkruis Met groot enthousiasme en in een sfeer van goede kameraadschap heeft het Leidse Brandweerpersoneel zaterdag opgewekt feest gevierd. Een feest, dat gegeven werd ter gelegenheid van het tweede lustrum van de Brandweerperso. neelsvereniging „De Vlam" en het 12%-jarig bestaan van de Leidse Beroeps brandweer. Met vereende krachten was de brandweerkazerne omgetoverd in een feestelijke ruimte, die het midden hield tussen een Japanse en Italiaanse tuin, met fonkelende sterren, bloemen, luchtballonnetjes en guirlandes, 't Geheel aange bracht tussen alleraardigste decors en een fantastische verlichting. Temidden van zoveel exotische pracht was het goed feestvieren. Een feest viering, die zowel 's middags als 's avonds niet werd verstoord door een brand melding, waarop overigens wel was gerekend: materiaal en bemanning stonden permanent klaar op uitruksterkte. Voor niet minder dan twintig korps leden stond deze feestelijke bijeenkomst tevens in het teken van een jubileum. Brandmeester B. Klaasen vierde zijn zil veren jubileum in brandweerkring, ter wijl negentien leden het feit herdachten, dat zij met de oprichting van de be roepsbrandweer in dienst der Leidse brandweergelederen traden. Het waren de brandmeesters J. v. d. Broek en J. v. d. Kraan, de onderbrand meester W. D. van Treuren, de hoofd brandwacht C. A. J. Godthelp en de brandwachten J. de Best, J. J. Crama, J. Dirkse, A. Geskus, M. Hermans, J. Hes. C. v. d. Holst, A. Jansen. A. A. Langezaal, D. J. Mieremet, C. van Nierop. F. Penseel. G. E. Rietkerk. J. v. d. Steen en W. J. Stokkel. Alvorens men zich in de avonduren aan de viering van een vrolijk feest zette, vond 's middags een hartelijke huldiging van de jubilarissen plaats. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, die met zijn echtgenote de ge hele feestviering medemaakte, richtte zich allereerst tot de zilveren jubilaris, de heer Klaasen. die zich tot grote waardering van zijn superieuren steeds met volledige interesse aan de uitoefe ning van zijn taak heeft gegeven. Burgemeester Van Kinschot, die te ruggreep op de prachtige staat van dienst van de jubilaris, bood hem het zilveren kruis (met oorkonde) van de Ned. Vereniging van Brandweercom mandanten aan. Commandant S. W. Hagedoorn, die eveneens zeer veel waardering had voor het correcte optreden van brandmeester Klaasen herinnerde aan de grote verbe teringen op 't terrein van de huisvesting en het materiaal welke mede door de stimulans van de jubilaris bij het Leidse korps zijn tot stand gekomen. Daarnaast is ook veel breikt op het terrein van de preventieve brandbestrij ding. Voorts wees spreker er op. dat de heer Klaasen zich steeds met zeer veel tact heeft gegeven aan de training van het personeel Als persoonlijk aandenken overhandigde de heer Hagedoorn de jubilaris enkele attributen voor de hen gelsport. waaraan hij in zijn kwaliteit als ere-voorzitter van „De Vlam"' een stel hengels toevoegde. De burgemeester, die zich vervolgens tot de koperen jubilarissen richtte, zei- de verheugd te zijn. dat thans negentien jubilarissen dit feit gezamenlijk herden ken. Voor spreker ligt hierin het bewijs, dat de geest in het korps goed is en dat allen nog geen ogenblik spijt hebben gehad tot de brandweergelederen toe te treden. Nadat spreker gewezen had op het feit, dat het bij de brandweer in de eerste plaats annkomt op het nemen van verantwoordelijkheid en het tactvol optreden, gaf hij als zijn mening te kennen, dat er weinig organisaties zijn waar er onderling zulk een hechte band bestaat als bij de brandweer. Men heeft elkander nodig en uit dit besef is een bilarissen het bronzen kruis van de Ned. Ver. van Brandweercommandanten op. Voorts ontvingen allen de bij dit kruis behorende oorkonde voor 12'/2- jarige trouwe dienst Commandant Hagedoorn stond ver. volgens voor een zeer omvangrijke taak. Mede in zijn kwaliteit van ere-voorzitter van ..De Vlam'' richtte hij zich afzon derlijk tot iedere jubilaris. Zonder in herhalingen te vervallen een presta tie op zichzelf belichtte spreker de kwaliteiten van iedere brandweerman afzonderlijk. In het algemeen had spre ker bijzondere waardering voor de wijze, waarop ieder, vaak onder de moeilijkste omstandigheden, zijn plicht doet. Na mens „De Vlam" bood de heer Hage doorn aan alle jubilarissen een persoon lijk aandenken aan. terwijl de dames, die eveneens in de hulde werden betrok ken. met een boeket bloemen werden verrast. Op haar beurt had ook de Personeelsvereniging voor de hr Hage doorn een verrassing. Een geschenk, dat hem door het bestuurslid, de heer J. Plate, werd overhandigd. De heer Godthelp, die namens alle ju bilarissen een dankwoord sprak, spoorde allen aan de goede naam van het korps hoog te houden en had wederkerig veel waardering voor het prettige optrpden van de heer Hagedoorn. die allen nog lang als commandant in hun midden hopen te zien. Tenslotte voerde de heer J. Rosdorff namens blok 8 en 12 vanw ijk II het woord. Sprekerr ichtte zich in het bij zonder tot de heer Klaasen, die als in structeur van deze blokken in B B.-ver band uitstekend werk verzet. Een fruit- mandw as het tastbaar bewijs van deze dank. Een dergelijk geschenk werd na mens de blokken 11 en 13 ook aan in structeur v. d. Kraan aangeboden. AVONDFEEST IN BRANDWEERKAZERNE Wederom in tegenwoordigheid van burgemeester en mevr. Van Kinschot werd het feest in de avonduren voort gezet. De voorzitter van ,De Vlam", de heer Ohr. v. d. Holst, heette in zijn woord van begroeting teven welkom de heer J. B. H. Roelofs, districtsinspecteur van de Brandweerinspectie, de cmdt van de Brandweer te Oegstgeest en de heer Paling, plv. H.B.B. Vervolgens weidde spreker in het kort uit over tien jaar „De Vlam", een personeelsvereniging, welke gezien de aard van het beroep van de aangesloten leden, praktisch 24 uur per dag „in bedrijf" is. De heer B. Klaasen, die hierna namens het huldigingscomité het woord voerde, schonk eveneens aandaoht aan de vele door „De Vlam" ontwikkelde activiteiten, waarvoor hij het bestuur hulde bracht. Namens de leden bood spr. het bestuur een bedrag van f.127.— aan. Spreker zou het op prijs stellen als dit bedrag werd gereserveerd om in de toekomst een televisietoestel voor de kantine aan te kopen. Bovendien had spreker voor alle bestuursleden een persoonlijk aan denken. Uw handen gaaf en zachtj Sun balm Vraag Uw Apotheker of Drogist! De twintig jubilarissen van de Leidse Brandweer. In het midden de ..zilveren" brandmeester, de heer B. Klaasen. (Foto L.D./Van Vliet.) CMDT HAGEDOORN ZORGT VOOR GROTE VERRASSING Bestuur en leden, die over dit initiatief van het Huldigingscomité zeer ver heugd waren, keken niet weinig ver rast op toen commandant Hagedoorn in aansluiting hierop zorgde voor DE verrassing van de avond: een prachtig televisie-toestel, waarvan de aankoop mede mogelijk was gemaakt door een gift van de Organisatie B.B., die zeer veel waardering heeft voor het feit, dat de B.B. in de A-kring Leiden zulk een goed figuur slaat. Een vorstelijk geschenk, dat zowel de heer Klaasen als de voorzitter van ..De Vlam" stom verbaasd deden staan en dat resulteerde in een driewerf hoera voor de commandant. Ook voor het echtpaar Van Kinschot had de heer Hagedoorn deze avond een aardige verrassing: een collectie foto's van de onlangs gehouden verbindings oefening van de B.B. Burgemeester Van Kinschot, die deze attentie zeer op prijs stelde, gaf weder kerig blijk van zijn grete interesse voor de Leidse brandweerkring, waartussen hij en zijn vrouw zo gaarne verkeren. Een aandenken voor „De Vlam", het boek „Beatrix 18 jaar", onderstreepte deze dank en waardering. Een geste waarvoor voorzitter v. d. Holst hartelijk dankte. Na zoveel goede woorden, welke wer den afgewisseld door het optreden van het gezelsohap ..De Wasborders" en mu ziek van „The Travelling Brothers" stortte men zioh in de feestvreugde, die tot diep in de nacht voortduurde. Brand weer en Vlam kunnen op een welge slaagd feest terugzien. Veel variatie voor jong en oud Zondagmiddag was er een gaan en ko men van vele jonge en oudere bezoekers aan het Leidse Volkshuis op de Apothe- kersdijk. De kinderen hadden in de grote zaal een bijeenkomst met toneel en film De kindertoneelgroep van het Volkshuls speelde op zeer verdienstelijke wijze het aardige stuk „Vingerhoed". De rollen van „Vingerhoed" kabouterkoning, el fen koning, heks, twee rovers en prins werden door de meisjes en jongens goed gespeeld. Zij hadden zich aardig in hun rolle tjes ingeleefd zodat er een goede uitbeel ding tot stand kwam. Het Jeugdig pu bliek genoot er dan ook van. Vervolgens traden twee meisjes op met zelfgemaak te jodelliedjes. die ze voortreffelijk zon gen. Tot slot enige geslaagde kinderfilm pjes. „Drie beertjes als redders in de nood", met allerlei komische avonturen en vooral ook: goede fotografie. En het geestige filmpje „Drie beertjes gaan kamperen". Beide rolprenten van de „Nederlandse Schoolbioscoop" te Am sterdam. Van de Canadese Ambassade was de beschikking verkregen over de mooie kleurenfilm: ..Ti-Jean", een ver haal over de nationale held van Canada. Een film met artistieke waarde. Inmiddels had zich een groepje vol wassenen in de hulskamer verzameld om daar te luisteren naar de heer Vermeu len uit Leiderdorp, die de kunst van het pottenbakkerswerk naar voren bracht. Spreker wist iets van de bekoring van dit handwerk aan zijn toehoorders over te brengen. Een aantal fraaie producten van pottenbakkerskunst vormde een duidelijk toelichtingsmateriaal op het gesprokene. Eeen gedachtenwisseling besloot deze huiskamerbijeenkomst. De jongelui bezetten intussen de grote zaal en kregen als eerste programmadeel een kort boeiend werkje van de „oudere toneelgroep" de zien: „Hoe de schout zichzelf aan de schandpaal bracht". Een door Hella Haasse geschreven middel eeuws schouwspel, dat wel in de oude stijl gehouden is. maar wat taal. costu mes en decors betreft enige aanpassing aan de moderne tijd heeft verkregen Leden van de volksdansgroep brach ten vervolgens enige aardige dansen op het toneel. Na de pauze een drietal filmpjes, die allen betrekking hadden op de dans kunst, doch wat origine en wat achter grond der dansers betreft een grote ver scheidenheid boden. De Nederlandse film „De klompendans" van Paul Schuitema geeft vrolijke boerendansen te zien zoals die heden bij oogstfee- of bruiloft in Gorsel gedanst worden. De Indiase film: „Lord Shiva Danced" met een uitbeelding door de beroemde danser Ram Gopal. „Bal des Cadets" voerde weer naar een geheel andere wereld: die van het Russische ballet op muziek van Johan Strauss. Het verhaalt van een melsjeskost I school die bezoek krijgt van de leerltn- dieën en enkele pantomime-dansen. Het geheel uitgevoerd door het ballet van Monte Carlo. HEEFT U HET TROTTOIR VOOR UW WONING VAN SNEEUW VRIJ GEMAAKT? Museum gesloten wegens kolengebrek Nu de aanvoer van steenkobl ernstig stagneert door het dichtliggen van de rivieren, begint zich hier en daar ge brek aan brandstoffen voor te doen. Verschillende Leidse musea zien met on gerustheid hun voorraden slinken zon der dat nieuwe voorraad verkregen kan worden Het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Naturwetenschappen is in verband hiermede reeds tot nader aankondiging voor het publiek gesloten. Het Rijks museum voor Volkenkunde, waan-an eerstgenoemd museum warmte betrekt, blijft zuinig doorstoken en blijft voorals nog normaal geopend. Ijselijkheden Op de Veilingkade kwam tijdens het schaatsenrijden een 23-jarige huishoud ster, wonende aan de Hooglandsekerk- gracht, gisteravond zo ongelukkig te val len, dat zij een been brak. Kort tevoren was een 23-jarige Leid se lakspuiter zo enthousiast aan het schaatsen geweest ,dat hij niet meer (tijdig) kon ophouden en met zijn hoofd tegen de Vreewijkbrug vloog. De EHD bracht het slachtoffer met een ernstige hoofdwond naar het Academisch Zie kenhuis. waar later ook het slachtoffer van eerstgenoemd ongeval terecht kwam. Zaterdagmiddag zakte een twee en een half Jarig meisje wonende aan de Nieu we Rijn bij een aan de Botermarkt lig gende schuit door het ijs. Een voortva rende bloemenkoopman. op het ge schreeuw van een zusje van het slacht offertje toeschietend, wist het kind tij dig op het droge te brengen. Een 49-jarige dame. wonende aan de Kastanjekade. gleed gisteren op de Pie terskerkgracht zo ongelukkig uit, dat zij een gecompliceerde beenbreuk opliep. Niet alleen mensen, ook dieren hadden het ernstig met de winter te stellen. In een plantsoen aan de Lammenschans- weg streek een volkomen uitgeputte en verhongerende reiger neer De politie ontfermde zich over het dier en zorgde voor een tijdelijk onderdak in het die renpark te Wassenaar. Lezers schrijven.... HELPT DE VOGELS! Van bevoeede ziide wordt de wijze, waaron Leiden de eevleueelde vrienden helDt. zéér eeorezen. Er is echter een nlek in Leiden, waar overtrekkende dieren neerstrijken en in het aldaar ODen zijnde water, niet meer vertrekken en blijven wachten od alles wat voor hen eetbaar is. Daar heerst een werkelijke hongersnood. De omwo nenden van het Galaewater en de Prin- sessekade ziin niet in staat aan de daar :nde behoefte te voorzien Vogelvrienden. brene daar allen ook eens wat. Is er voor de inwoners van Katwijk en Noordwiik ook niet iets te onderne men voor de viervoetige dieren in de duinen? Met dank voor de plaatsing. ODmerkster Met Lode van Gent naar Berbers en Arabieren ALGERIK IDEAAL TOERISTENOORD Eenmaal per seizoen komt Lode van Gent bij het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling in Leiden en het is telken male te bemerken, dat de kring van luisteraars naar zijn reisverhalen steeds groter wordt. Gistermorgen vertelde Lode van Gent van zijn reis naar een deel van Noord-Afrika, waarbij hij en zijn 65 zwarte helpers, na 12 dagen te hebben gevaren en een week per auto te hebben gereden, nog 700 km te voet moesten af leggen om de reisdoelen te bereiken. Be studering van de mensenrassen staat hierbij op het eerste plan, doch vanzelf sprekend vertelde Lode van Gent tal van wetenswaardigheden op allerlei gebied. De Berbers zijn de eerste bewoners van Noord-Afrika: het is een primitief volk, doch het is fier en hoffelijk. De woning, meestal in of tegen de rots gebouwd, deelt men met de dieren. Hun huidskleur varieert van blank tot zwart. In tegen stelling tot de Arabieren, die vier vrou wen mogen hebben, leeft de Berber mo nogaam. Marokko telt een kleine 9 mil joen inwoners, waarvan 80% uit Arabie ren bestaat. Spreker toonde prachtige beelden van de souks. grote marktcentra waar elk artikel zijn eigen straat heeft, van oud uzer tot de geneesmiddelen van de medicijnman. Lode van Gent bezocht ook Rabat, de hoofdstad van Marokko en residentie van de Sultan. Hij kreeg zelfs toegang tot de Sultan, die er een lijf wacht van 5000 negers op na houdt. De troonzaal van de Sultan met de massief gouden troon bood een sprookjesachtige aanblik. Een der modernste steden ter wereld. Casablanca, heeft prachtige par ken met de mooiste bloemen; het heeft een hotel met 1200 kamers, moderne win kelstraten en grote pleinen. Spreker ver telde verder van Algerië, dat hij een ideaal toeristenland noemde. Er zjjn ber gen met eeuwige sneeuw, waar druk aan wintersport wordt gedaan, doch het is ook een geduchte concurrent voor Nice en Cannes Zelden zag hij een stad als Algiers zo mooi. Geheel Noord-Afrika is trouwens een gebied dat kunstschilders inspireert door zijn overweldigende schoonheid. Vervolgens toonde de spre ker tal van fraaie gekleurde opnamen van het Saharagebied, eensdeels woest en onherbergzaam als de hel van Dante, het eenzaamste oord ter wereld, doch ook een gebied met prachtige oasen. Deze oasen moet men zich niet als beperkte gebieden voorstellen: er zijn er met de afmetingen van een flinke stad met schilderachtige markten. Een oase ls een panorama van ondenkbare schoonheid, rijk voorzien van dadelpalmen. Een dezer palmbomen kan een gezin een jaar lang voorzien van vruchten, brood en groente. Boete en belasting kunnen in dadels wor den betaald en elke boom is bij de over heid geregistreerd. De Sahara ls enorm groot van afmeting, ongeveer zo groot als Europa zonder Rusland. De tempera tuurverschillen van dag en nacht bedra gen soms 30 araden. Men reist er even veilig als in ons land en het doet vreemd aan om op verschillende punten wegwij zers te zien staan: de afstanden bedra gen duizenden kilometers. De zandstor men en de dorst vormen hier de grootste verschrikking voor de mens. De -heer Lode van Gent vertelde van dit alles op buitengewoon boeiende wijze en zijn fraaie lichtbeelden gaven een in teressant kijkje op zijn onderzoekings tochten, waarbij hij 137 dagen van een kameel gebruik maakte Dertig personen in Joego-Slavië door lawines bedolven Meer dan 30 Joegoslavische arbeiders en grenswachten zijn bedolven door la wines in West-Macedonie. langs de Joegoslavisch-Albanese grens. Uitge zonden reddingsploegen worden opge houden door opgewaaide sneeuwdam- JAGER DOOR SCHOT OVERLEDEN Door een ongelukkige manoeuvre is zaterdagmiddag de 35-jarige landbou wer G. Arkink uit ambt Delden om het leven gekomen, toen hij alleen in het jachtveld was. Een schot uit zijn jacht geweer trof hem in de borst. Korte tijd later is hij overleden. De heer F. H. Kranenveld, hoofd van de Uitgeverij van de N V. Ned. Roto gravure Mij heeft op 11 februari, na een diensttijd van ruim 36 jaren, afscheid van deze onderneming genomen, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In de gezellige recreatiezaal waren daartoe de directie, bedrijfsleiding, hoofden van dienst, beheerders van de bijkantoren en een groot aantal leden van het- technisch personeel bijeengeko men. Het werd een zeer hartelijk af scheid, waarin tot u'ting kwam. welk een voorname plaats de heer Kranen veld in de afdeling Uitgeverij bezette. Getrouwd: H. Kindt en B W. Jonkers. VOORSCHOTEN BRANDJES De brandweer heeft zaterdag een druk ke dag gehad. Tot driekeer toe moest in gegrepen worden. Een keer toen in een slaapkamer in de Treubstraat een stof doek bij een straalkacheltje was blijven liggen, te warm was geworden en na in een mandje gedeponeerd te zijh daar brand veroorzaakte Buren ontdekten rook en spoedig optreden van de brand weer voorkwam erger. De tweede keer was een brand aan de schoorsteen in het station. Ook hier kon door tijdig ingrijpen voorkomen worden dat de schoorsteen, vloer en betimmering - ailes van hout - in vlammen opging. De derde keer werd alarm gegeven voor een autobrand aan de Rijndijk. Kortsluiting had de brand veroorzaakt die voor een paar honderd gulden sohade aanrichtte. WASSENAAR Solistenconcours Zaterdag werd in het Dorpscentrum een solistenconcours gehouden, uitge schreven door Kunst en Strijd, 's-Gr i- venzande. Kunst naar Kracht. Loos- duinen. Valkenburgse Harmonie. War- monds Fanfare, en Wassenaarse Har monie Excelsior. De jury bestond uit de heren J. Brilleman, Den Haag, en C. Rijken. Hilversum. Pianist de heer Jé Rosekrans, Haarlem. Het concours werd geopend door wet houder K. Iluibergtse namens het ge meentebestuur. Ik heb vernomen, zei hij. dat dergelijke concoursen bij toer beurt aan de diverse verenigingen wor den toegewezen en het verheugt mij, dat onze muziekvereniging Excelsior daar deze keer voor in aanmerking kwam. Spreker noemde het werk van de mu ziekverenigingen van grote culturele en maatschappelijke waarde, want nu de vrije tijd zoveel ruimer is toegemeten als voorheen, zou het een ramp zijn voor de samenleving als hij op dezelfde wijze als in vroeger jaren werd gebruikt. Hij was er van overtuigd, te spreken na mens het gemeentebestuur als hij huide betuigde aan de activiteit van de vr- enigingen. Hij wenste allen veel succes toe. De uitslag was als volgt: Leden van Kunst naar Kracht. 1ste prijzen, eerste fdeling C. Beier, alt stx., 157 punten, Ant. Aldus, tubo, 165 p.: A. v. d. Knijf, trombone, 156 p.: A. G. v. d. Meer, bar. sax., 145 p.; kwartet Jac. Stolze, G. van d. Nol, J. van Trgt, A. Aldusu tromp, piston, bar., tuba, 147 p., P. v. d. Wijk, trompet, 150 p.. W. Noest, fluit. 178 p. met lof; afd. uitmuntend heid Jac. Hofman, es bas. 159 p.; H. Franke, bar., 162 p. met lof. superieure afdeling J. K. van Beijeren tenor sax, 166 p. met lof; ere-afdeling J. K. van Beijeren. alt sax., 166 p. met. lof, Jac. Stolze. trompet, 176 p. met lof. Leden Valkenburgse Harmonie, le af deling, le prijzen: kwartet A. Oosterlee, mevr. Oosterlee, P. v. d. Meij, J. v. d. Nagel, klarinet. 146 p.; ere-afdeling: G. van Delft, bas si-b, 156 p. Leden Excelsior 2e afdeling, le prijzen, kwartet J. Snelderwaard. A. v. Huizum. J. v. Huizum, B. Meershoek. 2 bugels, bari ton en hoorn, 151 p.; le afdeling: H. Hilgman bas-klarinet, 146 p., trio H. Hilgeman, W. J. Hilgeman, A. Hilgeman, klarinet, 154 p.; afd. uitmuntendheid kwartet A. Hilgeman. N. W. Hilgeman, W. J. Hilgeman, P. J. Kortenbach, kla rinet, alt sax, tenor sax, bariton sax, 180 p. met bijz. lof, kwartet H. Hilgeman, W. J. Hilgeman Jr., A. Hilgeman, W. J. Hil geman Sr.. le. 2e. 3e klarinet en tenor sax. 199 p.. H. en A. Hilgeman. b klarinet en klarinet. 148 p.: ere-afdeling kwartet A. Hilgeman, N. J. Hilgeman, W. Hilgeman Sr., P. J. Kortenbach. b- klarinet, alt sax, tenor sax, bariton sax, 196 p. met lof, Jac. W. Hooymans, b- klarinet, 179 p. met lof, trio N. J. Hilge man, P. Kortenbach, Jac. Hooymans. alt sax, bas sax, klarinet, 166 p. met lof, P. Kortenbach en Jac. W. Hooymans, bas sax en klarinet, 177 p. met lof. De heer J. C. Stafleu, directeur van de N. V., die als eerste het woord voer de. memoreerde de grote verdienstee van de heer Kranenveld. Vooral in de tuden waarin malaise schering en inslagbo waren, heeft de scheidende functionanjge; getoond een man te zijn, die steeds eenjoi grote liefde voor zijn arbeid toonde pdzo. die over een grote dosis doorzet tings-de vermogen beschikte. Juist in ti)denjva waarin grote moeilijkheden zich opsta-sci pelden was het de h i Kranenveld, dieaa voor oplossingen zorgde en zijn gehelejei persoon inzette om het gestelde doel cejie bereiken b< De Rotogravure is U. aldus spreker, daar zeer dankbaar voor en het is pret-dj tig dat ge afscheid van ons neemt, juistd< nu we ons in een grote bloei van e Uitgeverij mogen verheugen. Dat. zet dém kroon op de harde en onpersoonlijke ar-^c beid, die ge voor onze Uitgeverij heofca verricht, aldus de heer Stafleu. te De heer Stafleu overhandigde de heei SI Kranenveld een enveloppe met inhoud,sc Vervolgens sprak r.og de heer F. k- kaart namens het chnisch personeel, de heer D. van Rijn namens de Uitge verij. de heer A. C. Goddijn namens! de collega's en het administratief per soneel en de heer A. Rijsbergen namens ai de administratie van de Uitgeverij. Züjtx allen lieten hun woorden vergezeld gaan d1 van fraaie geschenken. Mevrouw Kra-jri nenveld werd eveneens in de hulde be-1! trokken: zij ontving een fraai bloem-A stuk LEIDERDORP HARDRIJDERIJ VOOR HEREN De buurtvereniging „Doesbrug" is ook in deze vorstperiode weer actief. Het ijs in de Rijn. dat toch al niet best was, werd door een ijsbreker grondig vermeld, maar toen de vorst later toch doorzette is de buurtvereniging met man en macht aan het werk gegaan en heeft zo toch een behoorlijke baan in orde ge maakt. Op deze baan is zaterdagmiddag een hardrijderij voor heren gehouden en deze is ondanks de koude uitnemend ge slaagd. Er waren 21 deelnemers uit Zoeter- woude en Leiderdorp. De prijzen werden alle door Leiderdorpers gewonnen n.l 1. P Rietkerk. 2. H. de Lange jr.. 3 P. Schalkers en 4. H Bosman. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornells A., zn van C J. van der Ploeg en M. J. Hoogenboom; Marga- retha. dr van A. C. van Straaten en L. M van der Boon. Ondertrouwd: J. M. Oldenburg. 28 Jr en E. T. Vermeulen, 24 Jr. I F. H. KRANENVELD Bewogen dankte de heer Kranenveld voor alle vriendelijke woorden, de fraaie geschenken en de vele goede wensen. Ook hij liet de ups en downs in de Uit geverij van de NR.M. de revue passeren; om tenslotte de directie en alle techni sche werkers van het bedrijf te danken! voor de nooit aflatende medewerking. Hierna werd door alle aanwezigen persoonlijk afscheid van deze scheidende N.R.M--er genomen. BEURSOVERZICHT LAGER OVER GEHELE LINIE Amsterdam, 13 februari! De Amsterdamse effectenbeurs is de nieuwe week met een allesbehalve opge wekte stemming begonnen. De grote te rughoudendheid weet men voornamelijk I aan de onzekerheid die er bestaat over de al dan niet kandidaatstelling van pre sident Eisenhower. De internationale' soorten openden circa 4 punten lager en brokkelden daarna nog verder af. zodatj op het laagste punt gesloten werd. De verliezen bedroegen toen ongeveer 6 pun ten. Vrijdagavond bestond er enige be langstelling voor Hoogovens in verband met een mogelijke dividendbetaling van| de Dortmund Hörder Hütten Union, waarbij Hoogovens een zeer groot belar.g1 heeft. De koers stelde zich in het niet-j officiële verkeer circa 10 punten hoger, doch vanmiddag was hiervan niets over gebleven. Geadviseerd werd 280 A 282 tegen een officiële slotnotering vrijdag: van 285. Ook de Indonesische sector verkeerde in een mineurstemming in verband met de mislukking van het Nederlands-In-1 donesisch overleg in Genève. Amster dam Rubber en Ver. Deli verlieten de markt met een verlies van circa 6 pun ten. HVA opende slechts 2 punten lager op 134% maar liep daarna achteruit tot 132%. De Scheepvaartsector kon het aan vankelijk aardig bolwerken, doch later op de middag waren ook hier verliezen, van 3 A 4 punten geen zeldzaamheid.! KNSM was zelfs 6 punten lager op 209%. Guldensbeleggingen stil en nage noeg prijshoudend. Beurs van Amsterdam Maandag 13 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned 53 3% 103 103% Grootboek obl10114 Ned '51 314 101 101% Ned '53 (314) 100% 101B Ned '48 3 V* 98 97% Ned '54 3 V* 97% 97% Ned '55 3% 97% 97% Ned '55 II 3% 98,'., 98% Ned. '47 3% 3 9811 99% Dollarlng '47 3 95A 95ft Investeringscert 3 98% 99 Ned 62-64 3 99ft 99ft Indië -37 A 3 97% 97% Grootboek '46 3 96% 96 ft ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 75% 74% Nat. Handelsbank 159% 157 Ned HandelmiJ237 239 AJCO 308 304% Philips 322% 316% Philips '55 315% 308% Unilever 328% 324% Wilton Feyenoord 262% 260% Blllton 2de r 30114 295 Kon Olie f 50.- 325 Kon Olie 639% 635% Amst Rubber 125% 118% Holl Amer üJn 211 207% Kon Ned Stoomb. 215% 208% Ned Scheepv Unie 195% 192% HVA 136% 131% Java Cult 85% 83 L Dell Mij 140% 135% Senembah95% 88 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen Adam '47 3 100% 100% Den Haag 1937 I 3 97% Lelden 1947 98 B R'dam i ril 3"- 100% lOOft U.dustr Obligaties Philips Dollarlng 105 105% Premieleningen 139% 139% Eindhoven '54 2% 108% 108% Enschede '54 2% 112 112% Den Haag '52 I 2% 141 140% idem II 2% 138% 139 R'dam '52 I 2% 137% 139% idem 11 2% 142'/, 144% Utrecht '53 2% 122% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 259% 259 Rotterd. Bank247% 246 Twentsche Bank250 250 Industrie Ondernemingen Ned G, enSplr fabr 235 235 Kon Ned Grofsm 142% 142% Rott Droogd MU 618 610 Tieleman en Dros 16% 16% Handelsondernemingen BorsumiJ. cv A f 1000 123% 152% 150 Diversen Albert Heyn 287 Ned. M. Walv. Vrt. 78 76% Spoorwegen Dell Spoofw MtJ. 29% 29 •\merik fondsen 6711 68 69% 68% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen Vit 10/2 Holi Constructie 420 cx a Ing dut v Bouwnjjv Int Kunststoft Ind 68 67% Kon Ned Edelmet 80 Pref w.a Idem 80 Iextiei Gebr v Wijk 87 85 Leidsche Woi--nlnn 292 B 295GB Ned Elecrrnlasm - '.„„e Lakfahr '53 418 Ver Touwfabrleken 185 Wernink's Betonm 142 141

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8