ASPRO' voor U, moeder BEVAN acht zich de hoeder van het onvervalst socialisme Invoer van 500 ton rundvlees HAMEA-GELEI beschermt Uw gezin 94ste jaargang Donderdag 9 februari 1956 Derde blad no. 28752 Nieuwe spanning in de Labourpartij, maar de meesten hebben er genoeg van (Van onze correspondent in Londen) Aneurin Be van, de aanvoerder van de socialistische linkervleugel, die de laatste jaren rijn partij zoveel moeilijkheden heeft bezorgd, en in hoge mate verantwoordelijk is voor de socialistische stembusnederlagen, heeft dezer dagen In een sensationele rede voor 1200 gedelegeerden van een aantal partü-afde- Ungen in Manchester opnieuw de officiële leiders van party en Lagerhuis fractie uitgedaagd. Bevans positie is aanmerkelijk versterkt sinds kortgeleden niet minder dan UI van de ruim 270 leden van Labours Lagerhuisfractie zich achter hem heb ben geschaard toen hij kandidaat was voor de post van plaatsvervangend fractieleider en daarmede tevens van plaatsvervangend premier in de toekom- ttige Labourregering. Nog slechts enkele tientallen stemmen scheiden hem van het bereiken van de macht in het parlement. Dit heeft Be van thans overmoe dig gemaakt gemaakt. Hij verklaarde, dit hy zijn bittere aanval, welke de party In een nieuwe leiderscrisis heeft gestort, reeds lang had voorbereid. Bevan zei. dat indien de Labourpartij geen socialistische party meer is. hy niets voor het leiderschap er van voelt. Hy wenst geen macht ter bevrediging van persoon lijke eerzucht, maar hy wil, door het steeds forceren van de partijconflicten, de gangmaker zyn van de strijdbare socialisten In de Labour-boweging. Schorsing niet onmogelijk Bevan beschouwt het als zijn roeping »m het beginselvaste socialisme, zoals lich dat aan het begin van deze eeuw irachtig liet gelden, maar dat volgens tem thans dreigt te verwateren, leven- lig te houden. Hy gaf toe. dat hij het in zijn strijd egen de andere leiders vaak moest nf- eggen. maar hy beweerde, dat hij niet egen de bierkaai vecht, omdat hy door yn agitatie de socialistische geest van op Bevans Jongste aanval opnieuw po gingen zullen worden gedaan hem te royeren. Hetgeen men vorig jaar, vlak voor de verkiezingen, toen hy reeds als fractielid geschorst was. maar daarna snel weer in genade was aangenomen, niet aandurtde. Maar ook nu zal het geen gemakkeiyke stap zyn wegens het steeds groteie risico van een scheuring, zeker nu Bevan meer dan 40 pCt. van de fractie achter zich weet en ook de meerderheid van de party-afdelingen in het land. Minder paarden in de landbouw In het jaarverslag van de Gelderse Maatschappij van Landbouw wordt op gemerkt. dat het aantal paarden steeds verder afneemt en het aantal gemoto riseerde landbouwtrekkers regelmatig toeneemt, In twee jaar tyds in Nederland met 36%. in Gelderland echter met 47%. zodat nu 35 pk aan gemotoriseerde trekkracht per 100 ha cultuurgrond be schikbaar is in Gelderland. Ook het aan tal melkmachines is sterk vooruitgegaan, al zyn we met 5% van het aantal" melk vee-h^drij ven. dat over een melkmachine beschikt, nog verre verwyderd van de ongeveer 70% der bedryven in Dene marken. aldus het verslag. Concertgebouworkest in het buitenland In aansluiting aan de concerten, die het Concertgebouworkest ter gelegen heid van de Wiener Festwochen op 8 en 9 juni as. in Wenen zal geven, zal onder de auspiciën van het Teatro Alia Scala te Milaan een tournee door Noord-Italië worden gemaakt. Ook in de Scala te Milaan wordt een aantal concerten ge geven O-l.v. Eduard van Belnum. met Hans Henkemans als solist. In maartapril 1957 zal het Concert gebouworkest oJ.v. Eduard van Beinum vermoedelyk een groot aantal concerten geven in Zuid. en Midden-BngeOand. Onderhandelingen voor deze tournee zyn in vèrgevorderd stadium. Het lipt. in de bedoeling de eerste concerten van deze tournee te geven in de Royal Festival Ha 11 te Londen. Aanbiedingen om deze tournee ook uit te breiden met concer ten in Schotland en Ierland knnnen we gens tydgebrek niet worden aanvaard. Rafael Kubelik zal tengevolge van zyn verplichtingen toy Covent Garden in het seizoen 1956—57 niet als gastdirurent van het Concertgebouworkest optreden. (Inge*. Med.-Adv.) Ter verlichting van de markt e partij steeds weer meent te redden. Temidden van de socialistische leiders j het parlement, merendeels intellec- uelen. nieuwlichters, en ook een aantal idustriëlen, voelt Bevan zich de enige nder de partij-groten, die zijn loopbaan ls arbeider is begonnen, zich de enige tivervalste traditionele socialist. Hoewel hy geen namen noemde, vorm- e Gaitskell, die nog geen twee maan- en geleden Attlee opvolgde als leider an de partij, het doelwit van zijn enval. Dit incident komt op een hoogst rgelukkig ogenblik, omdat de party Hang beu is van de steeds weer door jevan veroorzaakte herrie. De algemene stemming in de partij is. at by alle onderlinge verschil- :n van mening, welke in nor- ïaie, onderlinge gedachtenwisseling leeds tot uiting dient te komen aan e verbitterde tweespalt eens en voor- oed een einde dient te worden ge laakt, wil Labour niet alle kans ver- pelen ooit weer de macht te veroveren. Het leek er op alsof Bevan het hler- lede ten leste eens was. Juist zyn ver- senende houding in de laatste maan- en werd als oorzaak beschouwd, dat tin aanhang in de fractie zo is toe enomen. Eigen ruiten ingegooid? Bevan heeft thans deze illusie wreed erstoord en misschien wel zyn eigen uiten ingegooid. Hij blyft het enfant ïrrible. die hij altijd geweest is, en en molensteen om de nek van een par- die zich aan nieuwe omstandigheden tenst aan te passen. Bevans wild en nstuimig optreden, dat, zoals hy thans prklaart, van zyn kant altyd volkomen prekend is geweest, heeft de partij Ij de gematigde kiezers reeds lang In Iskrediet gebracht. Voor zover ze niet aar de Conservatieven overgingen, leven ze thuis. of. om met Bevan te Oreken, stemden ze met hun voeten... oamelijk door te weigeren naar de stem- us te gaan. hetgeen In Engeland niet trplicht is). Volgens Bevan deden ze dat niet uit Dgst voor hem. maar juist omdat de arty haar socialistische geweten ver- »den had Bevan verklaarde nog eens ltdrukkeli)k geen communist te zyn. laarvoor lijkt hy inderdaad een te grote tdividualist. Bevan verzet zich echter seen het zelfgenoegzame nieuwe socia- Erae. waarvan de intellectuele mid- engroepen de dragers zijn en doet janhopige pogingen de proletarische Kindheid van de partij te doen her- nen. Wanneer deze ontbreekt, zal het eigens Bevan ook met Labour bergaf- raarts gaan. zoals het met een aantal ocialistische partyen elders het geval I geweest. Bevan blyft echter blind oor het feit. dat hy zelf bezig ls het raf voor zyn eigen party te graven, iet ls niet onmogelijk dat als reactie Prijs varkensvlees verhoogd (Van onze Haagse redaotle» Tydens zijn eerste openbare vergade ring in het Kurhaus te Scheveningen heeft het produklschap voor vee en vlees besloten toestemming te verle nen voor de import van 500 ton rund vlees. Dit om verlichting te brengen in de enigszins gespannen toestand die een gevolg is van een steeds sterker consumenten vraag naar rundvlees. Ook deed de voorzitter van het pro- duktschap, de heer Joh. de Veer. mede deling van het goede berioht. dat Enge land - na vorig jaar bepaalde afspraken te niet te hebben gedaan - zicih thans bereid heeft verklaard een 700 ton bacon af te nemen. Het bestuur van het pro duklschap nam daarom in deze openbare vergadering het besluit de gewxhtsgren- zen voor varkens te verruimen tot 72 kg en de pry zen te verhogen tot f. 2.25 per kg. De subsidies zullen echter voorlopig gehandlhaafd worden op 20 en 10 cent. De vergadering werd geoipend met een rede van de voorzitter, waarin hij de voorgeso'ruedenis van het produktschap recapituleerde. Hy vestigde de aandacht op de sterk toenemende binnenlandse vleescon sumptie. In het afgelopen jaar had men by een ongekend hoge produktie een ex portoverschot van 140.000 ton. By een inkrimping van de produktie met 25 zou er voor de export mets meer be schikbaar zyn. Tenslotte toonde hy zioh een voorstan der van zo groot mogelijke openbaarhead. ..Voor een publiekrechtelijk lichaam is by gemis aan openbaarheid, naar een woord van Thorbecke, geen of niet dan een halve, ziekeiyike ontwikkeling te ver wachten. Ook bepleitte de voorzitter een zo ruim mogelyke delegatie van bevoegdheden door de centrale overheid aan het pro duktschap. 50.000 koeien meer geslacht Sterk toegenomen is vooral de con sumptie van rundvlees, zo bleek tij dens de beraadslagingen. In 1951 was het binnenlands verbruik 160.500 ton, het jaar daarop 174.300 ton, wat bete kent, dat er 50.000 koeien méér ge slacht werden. De consumptie van var kensvlees vertoont daarentegen een kleine teruggang. Een der bestuursle den slaakte dan ook de verzuchting, dat het publiek maar liever wat meer karbonaadjes en wat minder biefstuk jes moest eten! De rundveeprljzen'zljn than; hoog. Dat valt vooral op. als men ze verge- lykt met de pryzen van 1954. die ech ter veel te laag waren; voorts bleek het bestuur van mening, dat de hoofdzake lijke prysstijgmg onvoldoende is doorbe rekend voor de consument! De vraag, hoe de koeien goedkoper te maken, was onderwerp van vry uitvoerige discussie Daarby werd vastgesteld, dat er we gens de lonende pryzen een verschun ui? plaats vindt van zuivel- naar rundvlees- produktie. Deze heeft zich in de loep der tijden steeds goed by de consumptie kunnen aanpassen Vandaar, dat volgens het bestuur krachtige ingrepen onge wenst zyn. Mien besloot slechts tot de toestemming voor de invoer van 500 ton rundvlees. Nadat de export naar Engeland van 700 ton bacon besproken was. wisselde men van gedachte over de sc'.iapenpio- duktie in ons land. De export :s van 1945 op 1955 met 500 ton tot 4500 ton terug gelopen. Een uitbreiding van de schapen- stapel is zeer gewenst, omdat de pryzen voor de dieren een rendabele teelt mo gelijk maken. Het bestuur besloot tien duizend gulden ter beschikking te stel len voor de bestrijding van de kverbot- ziekte onder schapen in Noord-Holland en Friesland en eenzelfde bedrag voor Zuid-Holland. (lnecz Med.-adv.) maakt ruwe handen In één nacht gaaf an zacht Met 'ASPRO' in huis kan iedere huismoeder zo veel van die dagelijks voorkomende aandoeningen bestrijden. Een dreigende verkoudheid, een opkomen* de griep of koorts, hoofdpijn of keel* pijn vlug twee *ASPRO' tabletten ingenomen met wat water of met een hete drank en weldra is de pijn verdwe nen, of de koorts gezakt. Zorg daarom, dat U altijd 'ASPRO' in huis heeft. Prijzen Kunstenaarsverzet 1942—1945 Voor Gerard Diels en Mari Andriessen De literatuurprijs van de Stichting Kunstenaarsverzet 19421945 wordt dit maal beschikbaar gesteld voor een es sayist Overeenkomstig het advies van de jury, bestaande uit: Henriette van Eyk. iir. D. A. M. Binnendijk, Bert Schierbeek. mr. E. Straat en B. Stro man. heeft het bestuur besloten de prils, groot f. 1000 toe te kennen aan Gerard Diels. De prys voer beeldende kunst ls dit maal bestemd voor een beeldhouwer: de jury ontving het verzoek van het stich tingsbestuur om speciaal aandacht te schenken aan de monumenten in ver band met verzet en bevrijding. Overeenkomstig het advies van de jury bestaande u t: W. Couzyn. Dick Elffers, prof. VPS Esser en prof A M Ham- macher, ,heeft het bestuur deze prijs, welke eveneens f. 1000 bedraagt, toege kend aan Mari Andriessen. De officiële prijsuitreiking is vastge steld op zaterdag 18 februari as. in het Stedelyk Museum te Amsterdam. Prinses Wihlelmina heeft gistermiddag een niet-officieel bezoek gebracht aan Hilversum, zy bezichtigde m de Burger zaal van het raadhuis de tentoonstelling van de geschenken die de Koningin en de Prins zijn aangeboden tijdens hun bezoek aan Suriname en de Nederlandse Antillen. SCHAATSENRIJDEN Maarse won 1500 meter in Toensberg Te Toensberg in Noorwegen zyn de internationale wedstrijden in het hard rijden op de schaats voortgezet, waaraan ook onze landgenoten Maarse en De Graaff deelnamen. De belangrijkste uitslagen luiden 500 meter: 1. Gjestvang (Noorw.) 42.5 sec 2 McDermott (V.S 42.9: 3. Take- mura (Japan) 43 1; 4. Sandvig (VS) 435; 3. Takabayashi (Japan) 43.9; 6. Maarse (Ned 44.2 1500 meter: 1 Maarse (Ned.) 2 min 21.1 sec.. 2 Gjestvang 'Noorw 2 22 0. 3. Soerensen (Noorw 2.22.3; 4. Sandvig (V.S 223.6 5000 meter: 1. Aas (Noorw.) 8 31.4: 2. De Graaff (Ned.) 8.42.8; 3 Tangen (Noorw 8 43 Jeen van den Berg weer Fries kampioen Gisteren organiseerde de Friese ysclub ..Thialflange baanwedstrijden op de schaats om het kampioenschap van Friesland Het ys was zacht en het water stond op de baan. zodat hgt maken van goede tyden uitgesloten was. Kampioen werd Jeen van den Berg uit,Nybeets. Hij prolongeerde hiermee ziin titel. Voor de eerste maal werden tevens lange baanwedstrijden voor vrouwen gehouden, waars-oor enkele prominente kortebaanrydsters hadden ingeschreven Mej. S. de Jong uit Hee renveen won belde afstanden en daar mede tevens het kampioenschap van Friesland. Algemene Hengelaarsbond komt in het goud Van 4500 naar 2300 beroepsvissers (Van onze Haagse redactie) Op 11 februari a.s .zal het 50 jaar geleden zijn. dat de Algemene Hengelaars Bond werd opgericht. Begonnen werd In Amsterdam met 300 leden. In de halve eeuw van het bestaan groeide dit aantal tot 82.000 en nog steeds ls het aantal sportvissers in Nederland, dat niet is georganiseerd, te schatten op ongeveer 300.000. Het streven van de Bond is er opgericht ook deze mensen aan te trekken, in hun eigen belang niet alleen, maar ook In het belang van de vis stand van Nederland, die in vergelijking met het buitenland goed mag worden genoemd. Nog dit jaar mag de oprich ting tegemoet worden gezien van een Bondsbureau, dat de belangen van de sportvissers zal behartigen. De feestelijk heden worden 11 februari geopend met een receptie in Krasnapolsky te Am sterdam, gevolgd door een diner voor genodigden. Op 26 mei volgt dan een feest avond, eieneens in Kras en op 27 mei wordt het jaarlijks congres gehouden. Egypte en de Wereldbank werden het eens De Egyptische minister van Financiën eeft medegedeeld, dat by de onderhan- Clingen over financiële hulp van de Wereldbank voor de bouw van de zeer elangrijke dam in de Nyi by Assoean en aanzien van alle punten overeen- temming is bereikt. Er zal spoedig een o mm unique worden uitgegeven over de hderhandelingen met de president van Ie Wereldbank. Eugene Black. Vanochtend om 11 uur zyn van het liegveld Valkenburg Nederlandse advi- lcurs en leden van de technische staf er Nederlands-Indonesische conferen ce naar Genêve vertrokken, o.m. jhr. gr, H. F. van Panhuys, mr. S. Th. J. •cppema. mr. L. de Block en de heren B. van Eldik en J. Aberson. [Maandag vertrokken reeds de heer D. F. de Man en mr. B. M. Smulders. Geschiedenis Men mag wel zeggen, dat de A.H.B. geboren is uit nood De beioepsvissers zaten hun sportcollega's in 1912 op een zodanige manier dwars, dat zy wel voel den zich aaneen te moeten sluiten. De samenwerking tussen beide categorieën is nu zeer goed, omdat beide zich alle moeiten getroosten de visstand op een zo goed mogelyk peil te brengen. Na 1918 toen de sociale toestanden verbe terden en vooral de werkende stand veel meer vrije tijd kreeg en er dus ook meer gevist werd. is de Bond zich snel gaan ontplooien De grootste opbloei \olgde echter in de Tweede Wereldoorlog, toen het ledental op liep van 22.000 tot Het pachtbesluit 1941, waarin een clau sule voorkwam, dat alleen beroepsvis sers water kenden pachten, hetgeen de veremgineen van sportvissers veel last veroorzaakte, werd in 1955 opgeheven De \erenigingen kunnen nu naast de beroepsvissers viswater in pacht krijgen Naast de A.HB. bestaat nog het Cen traal Nederlands Hengelaars Verbond met 20.000 leden, waarmede de samen werking zeer goed is. staan dat de uitgezette vis wordt weg. gevist door iedereen, die zich voor de som van f. 0,50 een hengelbewüs heeft aangeschaft. Op een congres van de Bond dat, op 18 dezer te Utrecht gehouden wordt, wordt een uitspraak over de houding van de Bond in deze materie verwacht. Enige cijfers De man. die op deze foto als een misdadiger onder zware politie bewaking scltijnt te staan, is de pre sident van de 'Universiteit van Ala bama (V.S.) die de weinig benij denswaardige taak heeft de r^ust te herstellen in zijn universiteit, welke verstoord is door het toelaten van een neger-studente. De andere stu denten hebben het haar onmogelijk gemaakt dc colleges Ie volgen en zelfs werd haar leven bedreigd, zo dat de politie moest ingrijpen en haar elders in veiligheid brengen De vermanende woorden van de president hielpen niets. Zo gaat dat in het land van de vrijheid Netelige kwestie Tot de activiteiten van de bond be hoort het zenden van snoekbroed naar Oostenrijk, waar de jonge visjes opgroei en en na terugkomst in Nederland wor den uitgezet in de wateren, waar be hoefte aan snoek is. Men hoopt op den duur de snoekstand. die nog verre van i goed is. omdat er jaarlyks veel te veel wordt weggevangen, op deze manier op peil te brengen. Een belangriyke taak van de Bond in dit verband is het „op voeden van de hengelaars in die zin. dat zy zij alleen de grootste gevangen snoe ken mee naar huis nemen en de rest terug gooien. Wat de witvis betreft, is de visstand in ons land goed te noemen Een grote figuur in de Bond was de heer J. J. van Wette, die van 1919 tot 1950 voorzitter was. een echte „vech ter die werd opgevolgd door de heer L Bode. die een meer diplomatieke figuur ls Een kwestie, die nog om een oplos sing vraagt, is de z.g. vrije hengel. INIen wil in het belang van de visstand komen tot een beperking van het aan tal vrUc wateren, waar nog zonder toestemming kan worden gevist, om dat tenslotte niet kan worden toege- Interessant is te weten, dat in 1912 nog 4500 beroepsvissers stonden inge schreven. tegen 2300 ln 1955. Hiervan is 47% ouder dan 60 jaar. wat er op wyst. dat de belangstelling voor dit beroep af neemt. Hengelacten voor meer dan 1 hengel i kosten f 1.werden van 1912 tot 1915 afgegeven tot een totaal van 2100 stuks. Van 1952 tot 1955 was dit getal 60 700 Van de hengelbewijzen. die ln 1941 wer den ingevoerd, werden er in het eerste jaar 250 000 en ln 1955 niet minder dan 290 000 uitgegeven. Voor de Jdeine vis- actie (snoekhengel) was de belangstel- In 1955 opgelopen tot 79.000 stuks. Uit alles blijkt, dat de Bond reeds veel en belangrijk werk heeft verricht, maar dat er nog een minstens even grote taak In het belang van de in Ne derland zo talrijke sportvissers ligt te wachten. Nieuw bewijs voor mogelijke plantengroei op Mars De Sovjetrusslsche geleerde Tlkhof zegt een nieuw bewijs te hebben gevon den voor de mogelijkheid .dat op de planeet Mars plantengroei voorkomt. Hij verklaart in het berggebied van Ala Taoe nabij Alma Ata. de hoofdstad van de Sovjet-republiek Kazakstan, een zeld zame pant te hebben gevonden, die in- fra-rode stralen opneemt inplaats van ze, als normaal geschiedt .te weerkaat sen, De plant heeft daardoor, ook al ls het nog zo koud, altyd groene bladeren en zy doet zelfs de sneeuw rondom over een gebied met een straal van vyf tot zea meter smelten Indien er nu op Mars plantengroei voorkomt, betreft dit gewassep die eveneens infra-rode stra len opnemen en niet weerkaatsen, Tlk- hofs vondst heeft aangetoond, dat een dergeiyke plant ook op de aarde voor komt. De uitslagen luiden: Heren 500 meter: 1. Van den Berg (Nybeets) 55.2 sec.; 2. Dijkstra (Hee renveen) 5,.3. 1500 meter: 1 Van den Berg 3 min. 9.2 sec.; 2. Dykstra 3.24.5. 5000 meter: 1. Van den Berg 12 min. 11.2 sec.; 2. Tjerpstra 'Huizen) 13 10.2. Eindklassement: 1. Van den Berg 191.387 pnt2. Terpstra 209.022 pnt. 3. Dykstra 210.587 pnt. Vrouwen. 500 meter: 1. S. de Jong (HeerenveeiT) 1.09 3; 2. A. van der Meer (Tjalhuizen) 1.10.2. 1000 meter: 1. S. de Jong 2.52.5; 2. A. van der Meer 2.57.-. Broekman verslagen op 5000 meter Te Gothenburg zyn internationale schaatswedstrijden gehouden waaraan onze landgenoot Broekman deel nam De 500 meter eindigde ln een over winning voor de Australiër Hickey in 43.6 sec. Broekman, die 47.1 sec. liet af drukken eindigde op de 10e plaats Op de 5000 meter moest Broekman in de Zweed Oeverby zyn meerdere erken nen. De tijd van Oeverby bedroeg 8 min. 42.8 sec. en Broekman werd tweede in 8 min 43.4 sec. VOETBAL Ook de amateurs tegen Duitsland Er is een amateurwedstrijd ln voorbe reiding tussen de elftallen van Neder land en Duitsland. Verdere besprekingen tot definitieve regeling van deze ont moeting in het seizoen 1956 57 zullen worden gevoerd op 14 maart as. ter ge legenheid van de wedstrijd West- Duitsland—Nederland semi-professionals te Dusseldorp. De protest-commissie van de KNVB heeft een protest van Hoogvliet tegen de uitslag van de wedstryd Groote Lir.dtHoogvliet toegewezen en deze veranderd van 22 ln 2—3. Deze ont moeting werd gespeeld voor de 3de klasse B van de zaterdagcompetitie. ZWEMMEN. Zwemcracks aan de start in Amsterdam Zaterdagavond a.s. zullen ln het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam nationale zwemwedstrijden ten bate van het Mr. Bierenbroodspotfonds worden gehouden. Aan de start komen o.m. Atie Voorby. Mary' Kok. Geertje Wlelema, Jopie van Alphen, joke de Korte, Greetje Kraan, Hetty Balkenende en Leni de Nys by de dames en Jaspers, Bekke ring. Ten Thye, Hoogveld, Wlm de Vreng. Boxem Geert-Jan van Rooy. Korteweg en Hans Muller by de heren. De waterpolowedstryd gaat tussen het Nederlands zevental, dat ln 1950 Europees kampioen werd en het Neder lands waterpolozevental 1956. Leidse Biljart Bond Voor de competitie van de L-B.B. wer den de volgende wedstrijden gespeeld: lste klas: 't Zuid 1—TOO 1 3—3; DOS 1—De Spykerbak 1 60: De Carambole 2De Vriendschap 1 60; UVS 1't Spoortje 1 42; "t Centrum 1—RtJnegom l 42: t Spoortje 1—'tZuid 1 3—3; TOG 1—'t Centrum l 06; Rynegom 1—De Ca rambole 2 42; De Vriendschap 1 DOS 1 24; De Spijkerbak 1—De Ca rambole 1 24 2de klas: De Drei Pott. 1—De Spykerbak 2 6—2; De Sport 1—'t Zuid 2 5—3; De Morsch- poort 1DVH 1 6—2, DVH 2—UVS 2 4—4; TOG 2—TOP 1 6—2; De Spyker bak 2—TOP 1 4—4De Sport 1—De Drei Pott. 1 44 't Zuid 2De Morschpoort 1 2—6: DVH 1—UVS 2 7—1! DVH 2— TOG 2 6—2 3de klas: De Carambolé 3De Heul 1 8—0;: 't Centrum 2—TOG 3 6—2: De Morsch poort 2—DOS 2 4I; TOP 2—Ryne gom 2 6—2: 't Spoortje 2—'t Vierkantje 1 62: Rynegoin 2De Morschpoort 2 6—2. TOG 3—DOS 2 4—4; 't Centrum 2 •t Spoortje 2 6—2; De Heul 1—'t Vier kantje l 3—6; TOP 2De Carambole 3 2—6. 4de klas: De Vriendschap 2De Valk 1 6—2; De Drei Pott 2—TOG 4 5—3; De Spyker bak 3't Zuid 3 44; De Sport 2—De Spykerbak 3 0—8: UVS 3—Royal 1 2-6; De Morschpoort 3De Sport 2 26; TOG 4— UVS 3 2—6: 't Zuid 3—De Morschpoort 3 6—2; De Sport 2—De Vriendschap 2 0—8; De Valk 1—De Drei Pott. 2 6—2. 5de klas: De Valk 2—DOS 3 4—4; UVS 4—De Morschpoort 4 62; Rynegom 3—MBO 1 62; De Heul 2—'t Centrum 3 26; MBO 1—De Heul 2 8—0: t Centrum 3— De Valk 2 62; De Morschpoort 4 Rynegom 3 6—2; DOS 3—De Vriend schap 3 62. 6de klas: MBO 2De Carambolé 4 62; Royal 2—De Drei Pott. 3 6—2; De Heul 3 't Vierkantje 2 26; De Morschpoort 5—MBO 2 2—6, t Vierkantje 2—Royal 2 2—6; De Carambolé 4—De Drei Pott. 3 6—2.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7