U bent in de wolken met een Dakota Leidse Raad akkoord met hogere kosten Waag-herstel en ton voor modernisering Lakenhal-zalen Principieel conflict en een wonderlijke situatie HWMWJWX schakel in groot Dr. C. J. van Houweninge Graftdijk legt praktijk (grotendeels) neer 94ste jaargang Dinsdag 7 februari 1956 Tweede blad no. 23750 Schoolmelkvoorziening blijft van ouders 30 ct. per liter vragen De Leidse gemeenteraad kreeg gistermiddag een agenda te behandelen die nauwelijks aanleiding gaf tot ernstige meningsverschillen, zodat een vlotte afwerking voor de hand lag. De besprekingen verliepen overeen komstig die verwachting, al werd vooral bij één punt op meningsver schillen in het verleden teruggegrepen, waardoor er liecl wat gepraat werd alvorens de voorzittershamer voor de laatste maal viel. Die laatste hamerklop kwam na een verklaring van de voorzitter namens het college van B. en W. aangaande de bestaande wrijving tussen college en commissie ad Iwc inzakp de woningbouw, waarin nog maals ten stelligste stelling werd genomen tegen de suggestie als zou het college het werk der commissie belemmeren. De belangrijkste besluiten van de raad waren, de behuizing van een bedrijfstechnische school voor minder begaafden in het huidige scholen complex javastraat-Medusastraat met voorzieningen voor de daar thans ondergebrachte scholen, een nieuwe kredietverlening van bijna een ton voor de Waag-restauratie en een even grote kredietverstrekking voor modernisering van enkele zalen in de Lakenhal met het doel. een betere tentoonstellingsruimte te scheppen o.a. ten behoeve van de expositie in het kader van de Rembrandtherdenking. Belangrijk was ook de discussie over de schoolmelkvoorziening. hoewel het besluit hierover slechts het voor kennisgeving aannemen van een mededeling van het college van B. en W. betrof. Na geheime zitting: schoolproblemen Vrijwel onmiddellyk na het begin van de vergadering - de notulen waren goed gekeurd en de ingekomen stukken en mededelingen verwerkt terwijl ook de heer P. Herfst met algemene stemmen op één blanco stem na benoemd was tot lid van de commissie voor de Lakenhal - ging de raad over in geheime zitting, welke ongeveer een half uur in beslag nam. Na heropening van de openbare zitting kwam de bestemming van het scholen complex Javastraat-Medusastraat als huisvesting voor de bedrijfstechnisohe school voor eenvoudig begaafden ter sprake. De heer Drijber (WD) bekende de kosten van de nieuwe bedrijfsteohnische school en van de andere onderwijsvoor zieningen die daarvan het gevolg zyn, aanvankelijk niet op het blijkbaar beno digde bedrag van bijna vier ton te heb ben geschat. Hij informeerde of de te verplaatsen scholen in de geprojecteerde noodgebouwen wel redelijk worden on dergebracht, en hoe het met de mogelijk heden van scholenbouw in het algemeen gesteld is. De heer Huurman (Prot. Chr.) juichte de snelheid van B. en W. in deze zaak toe maar vroeg zich af. of de thans ge projecteerde maatregelen economisch wel verantwoord zijn, vooral waar het hier voor het gewone onderwijs om een nood oplossing gaat. Mevr. Vijl brief (CPN) kon zich ge deeltelijk bij vorige sprekers aansluiten en uitte bovendien haar bezorgdheid over het in het bedoelde scholencomplex ondergebrachte kleuteronderwijs. Spoed dwong tot voorstel Wethouder Van Schaik zette uiteen, dat het initiatief tot het stichten van een bedrijfstechnische school voor een voudig begaafden (indertijd van de Leidse raad uitgegaan) in vele gemeen ten weerklank heeft gevonden, zodat men thans alom dergelijke experimen tele scholen in het leven wil roepen. De regering wenst voorlopig echter met het oog op het experimentele karakter slechts drie van die scholen. nX een protestantse (vermoedelijk bij de Mar- thastichting). een katholieke (vermoe- lijk in Boxtel) en een neutrale waar voor Leiden in aanmerking zou ko men. Maar dan moet Leiden ook door tastend optreden, anders zou een an dere gegadigde wel eens aan bod kun nen komen. Vandaar dat noodgedwongen onmid dellijk huisvesting gevonden moest worden, en dat kon slechts in bedoeld scholencomplex. De noodscholen, waarin het huidige gewone onderwijs van dit complex met tertijd moet worden ondergebraoht, zijn van uitstekende kwaliteit, kunnen later zeer goed voor gemeentewerken worden gebruikt en voordien misschien nog dien stig zijn bij het opvangen van de ruimte problemen in de kneljaren van het voortgezet onderwijs rond 1960. Bijvoor beeld zou de derde uloschool hier dan onderdak kunnen vinden. Zeer pessimistisch toekomstbeeld Over de scholenbouw ln het algemeen merkte de wethouder op. dat de voor uitzichten, gebaseerd op maatregelen en plannen van de overheid, slechter zyn dan de meest pessimistische ver wachtingen, waardoor wjj hopeloos in het moeras dreigen te raken. Spreker verzekerde, dat voor het kleu teronderwijs in het betrokken schoolcom plex mettertijd een andere huisvesting gevonden zal worden. De raad ging tenslotte met de voorstel len akkoord. Een bedrag van f. 3200 werd toege staan aan de school Asserstraat voor ge reedschap en materiaal ten dienste van de handenarbeid, en een bedrag van f. 900 aan de school Noordeinde 1 voor de aanschaffing van stoelen voor een film- en tekenlokaal. Twee visies Een principiële discussie werd tussen de heer Drijber (VVD) enerzijds en prof. Goslings en mevr. Braggaar (beiden PvdA) anderzijds gevoerd over een me dedeling van B. en W. ten aanzien van de schoolmelkvoorziening, in welke kwes tie ook de heer Van Weizen (CPN) en Woudstra (Prot. Chr.) zich mengden: deze aangelegenheid werd dus aardig „uitgemolken" zoals laatstgenoemde spr. het uitdrukte. De heer Drijber verheugde zich over de mededeling van B. en W. dat de actie van de propagandacommissie zoveel suc ces had opgeleverd, dat het aantal deel nemende kinderen van 2600 tot 7817 steeg, waarin B. en W. aanleiding had den gevonden nog geen gevolg te geven aan het 'door de VVD geopponeerde) raadsbesluit om de ouder-bijdrage van 30 tot 25 cent te verlagen, mede op grond van het feit dat de regering geen subsidie voor de schoolmelkverstrekking bleek te willen geven. Hij voelde niet voor grotere subsidie (gevolg van verlaging van de ouder bijdrage) indien - zoals thans - andere middelen het gestelde dool bleken te kunnen doen bereiken. Prof. Goslings en mevr. Braggaar ver heugden zich eveneens over de toene ming vah het aantal deelnemende kin deren, maar legden de nadruk op de on aanvaardbare toestand, dat nog steeds de helft van de m aanmerking komen de kinderen van verstrekking waren uit gesloten. Komen bij hen niet juist, aldus vroegen zij zich af, die kinderen voor waarbij gebrek aan bepaalde voedings stoffen geconstateerd is bij medisch on derzoek Moet dan, uit sociaal en volksgezond- heidsoogpunt, niet alles, ook grotere subsidie, worden aangegrepen om ver betering te krijgen? De heer Van Weizen sprak eveneens een standpunt in die geest uit. doch de heer Woudstra was tegen verlaging van de ouderbijdrage. Laat, aldus deze laat ste spreker, de propaganda worden voort gezet hetgeen voldoende is bij de be staande mogelijkheden voor hulp ingeval van onvermogen der ouders om de beno digde bijdrage te leveren. Wethouder Van Schaik betreurde in zijn antwoord de regeringsonthouding doch was verheugd te kunnen medede len dat het aantal deelnemers inmiddels alweer is gestegen tot 8247. Alles zal in het werk worden gesteld om de 7000 overblijvende kinderen ook onder de verstrekking te brengen. Een grote stap daartoe zal zijn. de thans nog afzijdige 18 bijzondere en 2 openbare scholen tót deelneming over te halen. Het resultaat van de discussies was. dat de ouderbijdrage op 30 cent ge handhaafd blijft, ondanks het feit dat de Raad eertijds anders besloot cn thans dit besluit niet herriep maar als het ware B. en W. sanctie gaf cr geen uitvoering aan te geven. Aan deze wonderlijke situatie werd overigens geen aandacht besteed. Geen eenstemmigheid over Lakenhal De heer Van Iterson 'Prot, Chr.) had slechts woorden van afschuw over voor het voorstel van B en W. om bepaalde moderniseringen aan te brengen in enige zalen van het nieuwe gedeelte van de Lakenhal ten bate van de geschikt heid dezer zalen als expositieruimte, vooral met het oog op de komende Rembrand tten toonstelling. Deze moder nisering zou f. 95.600.— kosten. Uit architectonisch oogpunt achtte hij het voorstel onaannemelijk De heer Drijber (VVD) verklaarde zich echter warm voorstander, de heer De Hosson toonde zich twijfelachtig, de heer Schüller zag cr geen bezwaren tegen de heer Van Dijk vroeg zich af of er niet andere wegen naar hetzelfde doel te bewandelen waren. (Ingez. Med.-Adv.) Voorzitter burgemeester Van Kinschot verdedigde het voorstel met weerlegging van de argumenten van de heer Van Iterson. zonder deze nochtans te over tuigen. liet voorstel werd tenslotte met de stemmen van de heren Van Iterson. Questroo. De Brce en Van Dijk en van mej. Noordman tegen, aangenomen. Nieuwe kosten Waag- restauratie niet de laatste? Wethouder Jongeleen betreurde in antwoord op een vraag van de heer Questroo eveneens, dat weer bijna een ton nodig zal zijn om de restauratie van De Waag voorl te zetten, doch verdedig de deze tweede krediet-aanvulling door er op te wijzen, dat de thans aan het licht gekomen gebreken niet voor de restauratie geconstateerd konden wor den Er zal spoed gezet worden achter het werk. doch een toezegging dat dit het laatste krediet zou zijn kon spreker niet geven. De raad ging daarna met dit aanvullend krediet van f 95600. akkoord. De overige voorstellen op de agenda werden zonder discussie en zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Onlangs vermeldden wij al deze voorstellen met de belangrijkste daarop betrekking heb bende preadviezen van B en W. Voordat de hamer van de voorzitter het einde van de vergadering aankon digde. werd nog door de burgemeester de reeds genoemde verklaring over de wrijving met de commissie ad hoe inzake de woningbouw voorgelezen, waarvoor wij naar elders verwijzen. Voorzitter B. en W. Wij legden commissie ad hoe geen strobreed in de weg Sporadisch geuite wensen opgevolgd Toen vele leden van de Raad hun tassen reeds hadden gepakt en bij de hamerklop van voorzit ter Van Kinschot na het laatste agendapunt hun stoelen achteruit schoven om een betrekkelijk korte zitting met een vroege thuiskomst te kun nen bekronen, nam de voorzitter gistermiddag in de Leidse raad het woord om een verklaring af te leggen namens het college van B. en W. inzake de moeilijkheden rond de commissie ad hoe inzake de woningbouw. De letterlijke tekst van deze verklaring luidt als volgt: „De verklaring, welke de heer Meester na mens de commissie ad hoe voor de woning bouw in de raadsver gadering van 23 janu ari 1.1. heeft afgelegd, en de daarop gevolgde discussie geven het college van B. en W. aanleiding hunnerzijds in aansluiting op het geen Uw voorzitter welljoht wat te sum mier in die raadsver gadering heeft gezegc de volgende verkla ring af te leggen In de eerste plaats wensen wy vast te stel len, dat door de be noeming van de com missie ad hoe de raad ten aanzien van het onderzoek, dat hij wilde zien ingesteld, ons col lege heeft uitgescha keld. behoudens dat ons werd verzocht aan de minister van We deropbouw en Volks huisvesting en Gede puteerde Staten van Zuid Holland de vraag voor te leggen, welke ooi-zaken hebben geleid tot het niet verlenen ran goedkeuring aan de in 1955 door de ge meente Leiden inge diende bouwplanen. Nadat wij aan laatst bedoeld verzoek had den gevolg gegeven, was ons college in deze zaak verder een pas sieve rol toebedeeld. Met name sprak het vanzelf, dat wy ons verre zouden houden van elke bemoeiing met de wijze, waarop de commissie ad hoe haar taak zou wensen te volvoeren. Het lag vol komen in handen der commissie te beslissen, wanneer en hoe zij haar werkzaamheden zou willen beginnen In de tweede plaats wensen wy te verkla ren. dat sinds de sa menstelling van de commissie ad hoe ons college vóór 23 januari 1956 geen enkele mede deling noch enig ver zoek met betrekking tot haar werkzaam heden van de commis sie heeft ontvangen. Slechts is zeer spoedig na de instelling der commissie en ook la ter, m jjersoonlyke ge sprekken me' leden van ons college door leden der commissie te verstaan gegeven, dat zij voornemens was eerst haar werkzaam heden te beginnen, wanneer de antwoor den van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting en van Gedeputeerde Sta ten van Zuid Holland op de tot hen op ver zoek van de Raad door ons gerichte brieven zouden zijn ingekomen. Op het tijdstip van de vorige raadsvergade ring was alleen nog maar het antwoord van de genoemde mi nister ontvangen Tijdens de raadsver gadering van 19 de cember 1955 heeft de voorzitter der com missie zich in verbin ding gesteld met de ambtenaar, die ons college op verzoek van de commissie heeft aangewezen om haar bij te staan, met de vraag, of al gereageerd was op de verzoeken van B. en W. om in lichtingen Hem is toen geantwoord, dat de brief van de minis ter juist enkele dagen tevoren was ingeko men, doch dat Gede puteerde Staten nog niet hadden gerea geerd. De voorzitter der commissie heeft toen met bedoelde ambtenaar gesproken over de mogelijkheid, dat het antwoord van Gedeputeerde Staten zou inkomen in de eerste helft van janu ari 1956, in welke pe riode bedoelde voor zitter tien veertien dagen afwezig zou zijn cn daarbij de wens ge. uit, dat in dat geval de vergadering zou worden uitgesteld tot na zijn terugkeer. Ook hieruit blijkt zeer dui delijk, dat de voorzit ter niet voornemens was de commissie bij een te roepen vóórdat beide antwoorden bin- nen waren Bij diezelfde bespre, king in de raadsver gadering van 19 de cember 1955 heeft de Voorzitter aan de aan gewezen ambtenaar gevraagd om te willen bevorderen, dat op het tijdstip van de eerste vergadering der com missie de nodige stuk- ken in voldoende ex emplaren voorradig zouden zijn hetgeen uiteraard is toegezegd. Hieruit blykt duidelijk dat de commissie geen behoefte aan stukken had, vóórdat zij meen de aan haar onder zoek te moeten begin nen. Uit het bovenstaande volgt. dat. ons college niet anders kon aan nemen. dan dat de commissie eerst dan haar onderzoek wen ste aan te vangen, wanneer de bewuste antwoordbrieven wa ren ingekomen. Er was voor ons dan ook geen enkele aanleiding om aan de commissie enige stukken toe te zenden. Op 23 januari JJ. heeft de commissie na de raadsvergadering by monde van haar voorzitter aan de bur gemeester toezending van de desbetreffen de stukken gevraagd, waaraan uiteraard ge- vojg is gegeven. Se dertdien is ook het antiwoord van Gede puteerde Staten mee komen. dat eveneens aan de commissie is overgelegd. Wij moeten dan ook ten enen male terug wijzen de in de vorige raadsvergadering ge uite suggestie, als zou ons college door een passieve houding het onderzoek der com missie hebben belem merd of vertraagd. Dit is zo manifest onjuist, dat ons nadere toelich ting overbodig schijnt". Het laatste woord van de verklaring van B. en W. was nog nauwelijks uitgespro ken, of de hamer van de voorzitter viel met de mededeling, dat de vergadering was geslo ten. Gelegenheid tot antwoord of officiële reactie was er derhal ve niet. KAPWEDSTRIJD LEIDEN—DEN HAAG—AMERSFOORT. Gisteravond vond in „de Harmonie" een ontmoeting plaats tussen de tech nische kappersclubs van Leiden, Den Haag en Amersfoort. Bij de dames ging de strijd tussen Leiden en Amersfoort, terwijl de Leidse heren kampten tegen Den Haag. Bij de dames zowel als de heren toon de de Leidse club zich de meerdere. Uitslag dameskappen: 1. mej. C. de Gunst, Leiden; 2. de heer G. v. d. Horst, Alphen a./d. Rijn; 3 mevr. v Putten. Leiden. Uitslag herenkappen: 1. de heer W. de Graaf, Leiden; 2. de heer Hageman, Den Haag; 3. de heer Bijkstra. Leiden. Bescherming Bevolking Verbindingsdienst belangrijke raderwerk De organisatie „Bescherming Bevolking" bestaat uil tal van onderdelen, die tezamen het geheel vormen, dat het apparaat wil zijn. dat eventuele ram pen voor de bevolking zo goed mogelijk wil opvangen. Men kan in de Bescherming Bevolking niet zonder brandweer, niet zonder reddingsploegen, niet zonder opruimdienst. maar evenmin is een goede ver bindingsdienst te missen. Altijd kan natuurlijk bij e.v. rampen gebruik worden gemaakt van het eer ste voor de hand liggende middel: de telefoon, doch. afgezien ervan dat deze apparatuur door vernieling kan worden uitgeschakeld, is er niet altijd onmid dellijk een telefoon bij de hand. Daarom is de organisatie uitgerust met eigen radio-verbindingsmiddclcn. welke direct contact heeft van hoofdpostcommando met allen, die van een uitrusting voorzien zijn. hetzij mobilofoon, hetzij por tofoon. Voor het bewerkstelligen van radio- telefonische verbindingen is van riiks- weee aan de A-Kring Leiden een radio- aDDaratuur beschikbaar gesteld voor het uitrusten van twee verkenningswazens (ook te eebruiken als verbindineswagen) en een reserve-verbindlncswaaen Over het gebruik van deze verbin dingsmiddelen het volgende: Een vaste radiopost is gestationeerd od de commandopost, welke is geves tigd in Oud-Poelgeest 'Tussen deze talloze versDerrineen. veelal niet moee- hik zal ziin tn het rampgebied binnen te dringen, ziin bij elk der twee verken ningswagens acht Dortofonisten inge deeld. Twee hiervan blijven in of nabil de wagen en zes kunnen in het ramp gebied uitzwermen om verkenning te doen. De A-Kring Leiden beschikt mo menteel reeds over 1 vaste oost. 1 mobi lofoon en 4 portofoons, waardoor de ce leeenheid bestaat om het verbindings personeel te oefenen en voor te berel- oost en in de twee verkenningswagens aanwezige mobilofoon bestaat de mc liikheid van berichtenwisseline. zolang deze wagens binnen een gebied met een straal van olm. 25 km van de vaste oost ziin. De taak van deze twee verkennincs- wagens is het verkennen van het ramp gebied en het doorgeven van hun be vindingen aan de commandooost. Aan gezien het voor deze wagens, bv. door Dr. H. Muller volgt hem op Naar wij van bevoegde zijde vernemen heeft dr. C. J. van Houweninge Graftdijk. sinds 1920 praktiserend chirurg te dezer stede, besloten om het grootste deel van zijn praktijk over te dragen aan dr. H. Muller, chirurg te Lelden en bovendien verbonden aan de heelkundige kliniek van het Academisch Ziekenhuis alhier, sinds 1950 als chef de clinique. Bij het lezen van deze regelen zullen talloze oud-patiënten in Leiden en verre omgeving met grote dankbaarheid terug denken aan de bekwame medicus én beminnelijke mens Van Houweninge Graftdijk. die hen in hun moeilijkste ogenblikken heeft bijgestaan en die in zyn thans ruim 35-jarige heelkundige praktijk 'allozen genezing heeft ge bracht en velen het leven heeft gered. Welk een grote plaats dr Van Houwe ninge Graftdijk zich in de loop der jaren in veler harten heeft veroverd, kwam duidelijk tot uiling op de dag van zyn 40-jarig artsjubileum, op 4 april 1953. toen hy zich weliswaar met de hem eigen bescheidenheid aan een algemene huldiging wist te onttrekken maar waarbij zyn naaste dagelijkse medewer kers. die zijn bijzondere eigenschappen uiteraard het beste kunnen waarderen, op duidelijke wijze zyn grote verdiens ten als arts en als mens in het licht hebben gesteld en zich daarbij de tolk van zéér velen wisten. Deze verdiensten vonden ook hun erkenning iri zijn benoeming enkele jaren geleden tot voorzitter van de Ned. Ver. voor Heelkunde, welke functie hij twee jaar heeft bekleed. Dr Graftdijk. die aan de Leidse Uni versiteit studeerde, promoveerde op 21 juni 1932 cum laude tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld „Over hydrocephalus Hij was gedurende vele jaren chef de Dr. C. i'. Houweninge Graftdijk policlinique van de heelkundige kliniek van prof. Zaayer en publiceerde in 1940 een voortreffelijk leerboek Heelkunde voor de medicus-practicus dat in de kringen van de huisartsen met groot enthousiasme werd ontvangen. Kerkelijk Leven NED. I1ERV. KERK Beroepen te Kampen J v Malenstein te Oud-Beijerland. Te Ryssen en te Zeg veld drs. E F. Vergunst. prop. te Lelden. Aangenomen naar Lage-Zwaluwe (toez.) W. J Hottlnga te Vuren en Dalem. GEREF. KERKEN Beroepen te Oostvoorne C. Padmos, kand. te Amsterdam GEREF. KERKEN (art. 31 K.O.) Beroepen te Heemse w. v. d Llngen te Zwljndrecht. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Haariem-n J. Prins te Gro ningen. B. v. Smeden te Rotterdam-z. Te Rotterdam-Krallngen P. N. Rlbbers te Ulrum en M. Vlletstra te Eemdljk. Te Hll- versum-c„ B. v. Smeden te Rotterdam-z. en C. Verhage te Broek onder Akkerwoude. Bedankt voor Veenendaal J. P. Geels te Haarlem-c. Aangenomen naar Wormerveer H. D. Westerterp te Lutten a. d. Dedemsvaart. Beroepen te Toronto (Canada) ds A. Hilbers te Enschede. Als leden van de Bond van Gerei. M&n- nenverenlelneen ln Nederland ziin tocee- treden de verenigingen Aarlanderveen. Maassluis Mors-Rilndllk Lemelerveld. Stad aan t Haringvliet en te Uithuizen. De bondsdag zal dit laar ot> 12 en 13 lunl a.s. te Haarlem worden eehouden. De ontvangende verenigingen hebben reeds een reeellnescommissie gevormd, F. ISIES. De laarvercaderlnc en conferentie van het Verband van Ger Evaneellsatlecomm zullen in de Plnksterweek wederom od „Woudschoten" te Zeist worden eehou den. Ter conferentie zal o.a dr. D v. Swigchem van O en N Wetering st>re- ken over Het vraagstuk van de bekering ln ons evaneellcatlewerk" JUBILEUM DS. W. L. MULDER. Ds. W L. Mulder eraerltU6-predlkant der Ned. Herv. Kerk cn thans hulppredi ker te Zwartebroek. viert 13 februari ziin veertigjarig ambtslublleum Een telefoniste onderhield via een m Oud-Poelgeest ingerichte tèle- fooncentrale lijnverbindingen met verschillende posten. (Foto L.D./Van Vliet.) den od hun taak bij de voor de BB. zo uiterma/te belangrijke verbindingsdienst. EERSTE OPTREDEN NAAR BUITEN. Gisteravond had het eerste ontreden van de Verbindingsdienst in Leiden/ Oeestzeest Dlaats en de oefening verliep naar wens Het H.BJ3.. de heer S. W. Hagedoorn. verzamelde voor de oefening ziin staf van medewerkers mltseaders enige ge nodigden in het Gulden Vlies, alwaar hii de betekenis van deze oefening uit eenzette en de aanwezigen een inzicht gaf in het wezen van de Verbindings dienst. Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemeester van Leiden, ihr. mr. F. H. van Kinschot, voorzitter van de A-Kring Leiden, de heer H L. du Boeuff. de secretarissen van beide ge meenten. benevens de wiikhoofden in de A-Kring Leiden. Na de uiteenzetting van het Hoofd B.B. werd naar Oud-Poelgeest gereden, alwaar men kennis kon nemen van de wiize. waaroo de commandopost is inge richt. Via Oegsteeest. waar burgemeester du Boeuff voor ziin huis werd afgezet, nam de verkenningswagen ergens an ders een standplaats in. van waaruit contact met de burgemeester werd op genomen. Daarna werd naar Leiden doorgereden, alwaar men od de Burg- gravenlaan weer contact kreeg met de commandopost, die order eaf. dat de wagen zich naar de Kaiserstraat zou begeven, teneinde aldaar terrein te ver kennen. Hier aangekomen, stapten allen uit. de Dortofonisten trokken de buurt in en even later nam men vanuit de wagen weer contact met hen op om te horen wat zii te rapporteren hadden. Een der Dortofonisten had zich ten huize van burgemeester van Kinschot aan de Witte Singel gemeld, waar me vrouw van Kinschot contact kreeg met haar man. die in de Kaiserstraat stond. Niet zonder reden bracht het Hoofd BB., de heer Hagedoorn. na afloop alle leden van de Verbindingsdienst harte lijk dank voor de wiize. waarop zii zich reeds in hun taak hebben ingewerkt cn de burgemeester ihr mr. F. H. Van Kinschot, voecde daarbij een woord van harteliike dank aan de heer Hagedoorn zelf. die in staat is gebleken ook dit belangrijk onderdeel van de organisa tie reeds op zulk hoog plan te brengen. Modernisering aardappelvoorziening In de tweede helft van dit jaar zal een modernisering van de aardappel- voorziening ln ons land definitieve ge stalte krijgen. Het ziet er naar uit, dat 4 tot 5"~c ran de miljoen ton aardap pelen, die jaarlijks tn ons land worden opgegeten, verpakt en voor een deel ook gewassen en verpakt, ln nauwkeurige assortlments en kwaliteitsaanduidingen ten verkoop zullen worden aangeboden. i werd 22 lull 1887 te Ovezande (Z.). waar hit ln 1915 kandidaat werd ln Gro- ren en studeerde aan de R.U. te Utrecht, waar hit ln 1915 candldaat werd ln Gro ningen. De tubllarts. die tot de modaliteit de Gerei. Bond behoort, diende o m. gemeente Benthuizen, Op 1 mei 1953 glne hll met emerltaa' Van de tvnd an ds. Mulder zltn to) \an bUd'.v-i verschenen ln het weekblad van de Oercf Bond „De Waarheidsvriend'

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3