NIEUWE KOUDEGOLF NADERT UIT DE STEPPEN VAN AZIE Dusseldorf krijgt kantoorgebouw van 95 meter hoogte 04ste jaargang Maandag 6 februari 1956 Derde blad no. 28749 In Italië honderden dorpjes door de sneeuw van buitenwereld afgesneden Terwijl West-Europa nog nahuiverend bezig is zich te herstellen van de. strenge vorst van de vorige week. nadert uit Siberië alweer een nieuw koude- front, dat de temperatuur in Moskou reeds tot ver onder het nulpunt heeft doen dalen. Het vroor hard in de Russische hoofdstad en Radio-Moskou berichtte, dat alle lagere scholen vanwege de strenge vorst heden, maandag, gesloten zullen zqn. Het aantal slachtoffers van de koude is ditmaal in West-Europa zeer groot geweest, in het bijzonder in Frankrijk en Italië. Frankrijk staat aan de top met 43 doden, meest bedelaars, daklozen rn bejaarde mensen. In Itali6 zijn 25 mensen om het leven gekomen en in Engeland 24. In Engeland zijn gedurende het weck-einde een 50.000 loodgieters koorts achtig bezig geweest de duizenden door de vorst gesprongen buizen te herstel len, en vele duizenden huizen heeft men het twee of drie dagen zonder wa ter moeten stellen. In Italië zijn honderden dorpjes door de grote sneeuwval nog steeds van de buitenwereld afgesneden en grote troepen wolven wagen zich, gedreven door de honger, tot vlakbij de dorpen en boerderijen. Matera, een stadje van 22.000 zie len in Zuid-Itallë, heeft twee dagen zo nder brood en licht gezeten. Prinses Beatrix ontvangt delegaties Prinses Beatrix zal morgen na afloop van de buitengewone vergadering van de Raad van State in het paleis Lange Voorhout, delegaties ontvangen van het Corps Diplomatique, het Kabinet der Koningin, gemeente Den Haag en het Nederlands Padvindstersgilde. die hun gelukwensen vergezeld zullen doen gaan van een geschenk Man bij ontploffing gedood Aan boord van de Noorse tankboot „Havkong" is gisteren op de rede van Vlissingen de 45-Jarige Egyptenaar War- dani om het leven gekomen De man bevond zich alleen ln "de machinekamer, toen zich daar door tot nu toe onopge helderde oorzaak een ontploffing voor deed. Het slachtoffer raakte zwaar ge wond en overleed in de sleepboot waarin men hem naar de wal vervoerde OPENING VIJFDE VAKBEURS VOOR MEUBELEN EN WONINGTEXTIEL De directeur-generaal van Handel en Nijverheid, de heer J. H. D. van der Kwast, heeft vanmorgen ln de Mar griethal van de Jaarbeurs te Utrecht de vijfde vakbeurs voor meubelen en woningtextiel officieel geopend. Tijdens de herdenkingsbijeenkomst voor minister Donker, die woensdagmor gen om 11 uur in de Rotterdamse Schouwburg gehouden wordt, zullen mr. H. Willemse. minister J. G. Suurhoff. mr. J. A. W. Burger en mr. G. E. van Walsum het woord voeren Het ..Rotter - damsch Phiiharmonisch Orkest" heeft medewerking aangeboden. Na afloop zal de stoet zich voor de Schouwburg formeren. De stoet gaat langs het stadhuis, waar de burgemees ter van Rotterdam een krans aan de baar zal bevestigen. (Ingez. Med.-Adv.) Zelfs de Adriatische Zee dreigt te bevriezen In Duitsland, Oostenrijk en Joego slavië is de Donau door de zware ijs gang buiten zijn oevers getreden, waar door alleen al in Joego-Slavië naar schatting, 100.000 h.a. land blank is komen te staan. De grote wegen in dat land zijn merendeels door sneeuwopho- pingen onberijdbaar geworden en de temperaturen zijn de laagste in 13 jaar. De botnische golf tussen Finland en Zweden is geheel bevroren en er zitten 31 schepen in het ijs vast. Zelfs de zon nige Adriatische Zee vertoont tekenen te gaan bevriezen. Een enorm ijsveld strekt zich uit tot twee meter voor de Joegoslavische kust. Jeugd WASSENAAR in de Jordaan In Huize Den Deyl werd vrijdagavond •en bijeenkomst gehouden van de Jonge ren Organisatie van. de Hollandse Maat schappij van Landbouw, waarin als speker optrad de heer J. Schreuder, jeugdleider te Amsterdam met het on derwerp: Jeugd in ae Jordaan. De plaatsvervangend voorzitter, de heer J. van Santen, gaf na een welkom het woord aan de spreker, die aanving met de opmerking, dat om de Jordaan veel valse romantiek is geweven. Hy ver telde hoe dit stadsgedeelte is ontstaan als arbeiderswijk en woonplaats van kleine ondernemers achter de Heren- en Keizersgracht, met aardige wonink jes, waarvan velen in verval raakten of ook wel geheel verdwenen. Er ontston den sloppen en hofjes, waarin zich van alles vestigde. Was verwaarlozing van en de diefstal door de jeugd vóór de oor log al erg, in de oorlogsjaren werd de toestand nog slechter. Na 1945 werd be seft. dat onder de asfaltjeugd toch iets moest worden gedaan. Spr. vertelde van het moeilijke begin zonder geld, van de stichting van de Jan Ligtlhartschool in een verwaarloosd gebouw. Hy sprak over het goede, dat thans is bereikt, maar stelde daarnaast duidelijk in het licht, dat de misère onder de Jeugd door lief deloosheid in vele gezinnen, dooi" dron kenschap van mannen en vrouwen nog groot is. Na een pauze vertoonde spreker met toelichting beelden uit het Jordaanse leven, natuurlijk ook van het jeugdzorg- werk. REVUE STRIJDENDE JEUGD. Donderdag- en vrijdagavond werd door de Wassenaarse Geref. Jeugdver eniging Strildende Jeugd in het Dey- lerhuis een revue-programma afgewerkt waaraan werd meegedaan door de le den van de beide afdelingen, meisjes en iongens. Geopend werd door de heer J. Ziilstra. die er op wees. dat de ionee ren gemeend hadden, het nu eens an ders dan met de gebruikelijke feest avond te doen. Hij legde er de nadruk od. dat de revue buiten het gewone werk van de vereniging tot stand kwam. Het programma bevatte zang. schets- 1es. declamatie en muziek, waarmee de od beide avonden in flink aantal aan wezige ouderen en jongeren zich blij kens him biival zeer hebben vermaakt. VOORSCHOTEN COLLEGE VAN KERKVOOGDEN S. Dobbenga tot voorzitter gekozen In ..De Kerkklok" der Herv. Gemeente van Voorschoten en Veur heeft ds E. Saraber bekend gemaakt, dat tot voor zitter van het college van kerkvoogden is gekozen de heer S. Dobbenga, Prinses Irenelaan 16. die dus de opvolger is ge worden van 'de heer W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye, die als zodanig is afgetreden na deze functie 43 Jaar te hebben vervuld. De heer C. van Meurs, Leidseweg 146, ls thans secretaris van dit college. BESLUIT CENTRALE KERKERAAD De centrale kerkeraad heeft met al gemene instemming in principe besloten enkele malen per jaar bepaalde predi kanten van de vrijzinnig-hervormden en van de gereformeerde bonds-moda- liteit 'van de zgn minderheden dus) uit te nodigen in dè Voorschotense gemeen te in een kerkdienst voor te gaan. Het moderamen heeft opdracht gekregen een welomlijnd voorstel te maken. DAMNIEUWS De uitslagen van de eerste ronden om het persoonlijk damkampioenschap van Voorschoten zyn: le klasse: J. v. BemmelenOostergo 02; B. v Bemmelenv. d. Me.v 02: ZitmanStorm 20; H. v. d. Velden Stauthamer 2—0; J. v. d. Velden—De Bruyn 0—2; De Lange—J. v. d. Vlekkert 0—2. 2e klasse: Van DelftJ. v. d. Hulst 1—1: Van Egmond—Th. v. d. Hulst 20; v d. Muntde Ruijter 2—0; H. v. d. Vlekkert—Buskens 20; Oosterom— Wcsterbcck 11. Tweede ronde, le klasse: Zitman Mev 1—1. Weggen—B. v Bemmelen 2—J. v d Vlekkert—Oostergo 2—0; StormOudshoorn 11. Tweede ronde. 2e klasse: v. d. Munt Westerbeek 0—2; Th. v. d. Hulst—v. Delft 2—0. Oosterom—Knol 2—0. De diensten in de dorpskerk zullen vanaf de eerste zondag ln maart weer om 10 uur beginnen. De bekende poppenspeler Guldo van Deth komt morgen avond in het gebouw voor Ohr. Belangen met zijn popipen theater. Hij brengt: „Vader, ik ga reizen". Deze avond gaat uit van de culturele commissie van de Hervormde Jeugdraad. Dode bij viervoudige botsing Nabij Hoogeveen zyn vanmorgen vier auto's met elkaar in botsing gekomen. Een inzittende, mevrouw De Willigen- Klynsma werd dodelijk gewond en over leed ter plaatse. De andere inzittenden, de heer H. de Willigen, zijn schoonzoon J. Troost en mevrouw TroostDe Wil ligen kregen kwetsuren en werden naar het ziekenhuis Bethesda overgebracht. De familie was op weg naar Steenwyk om de begrafenis van een broer van de heer De Willigen bij te wonen. DR. P. A. KASTEEL EREDOCTOR. De Nederlandse ambassadeur te San tiago de Chile, dr. P. A. Kasteel, die binnenkort deze post voor een andere zal verwisselen, is door de Senaat van de Universiteit aldaar, benoemd tot eredoctor. De Dlechtiee uitreiking van dit eredoctoraat zal voor het vertrek van dr. Kasteel geschieden. Dr. Kasteel is de eerste diDlomaat. aan wie bil ziin heengaan deze onder scheiding is toegekend. Tweeduizend personen zullen er te zijner tijd aan liet werk kunnen tijgen (Van onze correspondent in West-Dultsland) In het hart van Dusseldorf, de grote en levendige hoofdstad van het bondsland Noordrynland-Westfalen, zal door Phoenix Rheinrohr A.G. (een van de reus achtige yzer- en staalondcrnemingen uit dit gebied) een enorm kantoorgebouw worden opgericht, dat met zyn 24 verdiepingen het hoogste van de stad moet worden. Het zal een hoogte van 95 meter krijgen en wordt dus niet eens zo veel lager dan de vermaarde dom van Utrecht. Dat in Dusseldorf meer dan gewone belangstelling voor dit project bestaat, waardoor de stad immers een nieuwe bezienswaardigheid rijk wordt, bewijst wel het feit. dat een tentoonstelling van de diverse ontwerpen reeds door meer dan twintigduizend personen werd bezichtigd! Meer dan twintig architecten hadden tekeningen Ingestuurd en het was opval lend hoe sterk de meeste van die ontwerpen op elkaar geleken. Vreemd is dat echter niet te noemen, daar alle inzenders zich aan bepaalde voorwaarden dienden te houden. Het terrein, vlak in de buurt van de Könlgsallee, de elegante voor naamste boulevard, waarop het nieuwe, geheel vrijstaande gebouw moet verrijzen, ls 30 meter breed en 80 meter lang en het was een vereiste, dat het bouwwerk 95 meter hoog moest worden. Vier maanden ontzegging voor schipper „Het is mogelyk, dat de jongen drie uur voordat zyn vermissing bemerkt werd. overboord is geraakt. Het druist echter tegen alle zeemanstraditie in, dat de schipper toen niet besloot terug te keren, maar naar binnen liep om zijn vangst te lossen. Hij had moeten teruggaan; er was een kans om iets te vin den of anders om te constateren, dat de jongen niet meer gered kon worden". ONBEGRIJPELIJK De schipperh eeft beweerd, dat onge veerd rie uur nadat hy het roer had ge nomen. is ontdekt, dat de jongen was verdwenen. Het is onbegrypelyk, aldus de raad. dat de vermissing niet eerder is bemerkt. De jongen had naar de kom buis moeten gaan en zou daarna brood brengen naar het voor logies en dan daar gaan rusten. Vooral gelet op de afmetin gen van he 6chip kan nauwelijks worden aangenomen, dat het niemand eerder is opgevallen, dat de jongen was ver dwenen. Vermissing van jongen pas na drie uur ontdekt Zo oordeelde de inspecteur voor de scheepvaart over de schipper van de Katwykse logger, die op 9 november 1954 in IJmuiden binnenliep en moest mel den, dat 's morgens op de thuisreis een 16-jarige jongen overboord moest zijn geslagen en verdronken. De raad voor de scheepvaart heeft het voorstel van de inspecteur voor de scheepvaart ge volgd en de schipper thans gestraft door hem de bevoegdheid om als schipper op zeevissersvaartuigen te varen te ontne men voor de tijd van vier maanden. MOTIVERING De raad voor de scheepvaart heeft zijn oordeel als volgt gemotiveerd: Toen op 9 november 1954 de logger koers zette naar IJmuiden, heeft na enig etijd de jongen het roer overge nomen. Er bleef toen blijkbaar nie mand anders op de brug, want de an- deere opvarenden gingen eten. Toen de schipper daarmee klaar was, loste hy te omstreeks 9.20 uur de jongen af aan het roer. Hierna was alleen de schipper op de brug. Ter zitting beweer de deze wel. dat na een kwartier een matroos bij hem op wacht is gekomen, maar de raad betwijfeld dit ten sterkste, daar hy zich niet de naam van deze matroos herinnert en hij het ook nor maal vond, dat alleen een jongen de wacht liep voordat hij zelf op de brug '-wam. De raad acht dan ook bewezen, dat de schipper het in artikel 126 van net schepenbesluit gestelde heeft overtre den en daardoor zich heeft misdragen jegens zijn opvarenden. IN STRIJD MET TRADITIES Het is echter is stryd met alle goede tradities ter zee. aldus de raad, dat de schipper, toen vaststond, dat de jon gen overboord was geraakt, niet on middellijk teruggekeerd is om te gaan zoeken. Hy heeft zich er wel erg ge makkelijk van afgemaakt door aan te nemen, dat zoeken toch vruchteloos zou zijn. Herhaalde malen heeft zo'n hopeloos schijnende zoek-manoeuvre succes gehad. De schipper besloot naar binnen te gaan en zyn vangst te lossen. Hij heeft wel verklaard, dat hij, na aankomst te IJmuiden. het voorgevallene heeft ge meld, maar de raad wtjjfelt of dit is ge daan bij de door hem vermelde .perso nen. Indien aan de havenmeester zou zijn gemeld, dat ongeveer drie uur gele den op zee een opvarende overboord was geraakt, zou zeker de reddingboot zyn uitgevaren om een poging tot redding te doen. Ook hierin heeft de schipper, vol gens de raad, misdragen tegenover zyn opvarenden. Gladde buitenmuren Daar het gebouw geheel vrij komt te staan, zal het dus in zyn geheel van alle kanten zichtbaar zyn. Het spreekt vanzelf, dat men by het optrekken van zo'n hoog gebouw met allerlei factoren rekening moet houden, die bij het bouwen van gewone huizen lang niet zulk een gewicht in de schaal leggen, zoals bijvoorbeeld de wind kracht. Men streefde er derhalve naar de oppervlakte van de buitenmuren zo glad mogelijk te houden, zonder enig vooruitstekend ornament. In verband met de sterkte van de wmd dienen zelfs ramen aangebracht te worden, die niet geopend kunnen wor den. Een speciale Installatie in het ge bouw moet voor frisse lucht en voor het regelen van de temperatuur zorgen. De plannen van twee architecten, dr. Helmut Hentrich en lng. Hubert Petsch- nigg. beiden in Dusseldorf woonachtig, die tezamen twee ontwerpen hebben in gediend, hebben de goedkeuring van de jury kunnen wegdragen, al heeft deze nog niet definitief beslist, welk van hun ontwerpen zal worden uitgevoerd. Dr. Entrich vertelde ons, dat hij de laatste tyd vaak in Nederland is geweest en dat hij grote bewondering voor de bouw kunst in ons land heeft. Van de ladder gevallen en gedood Tiidens het snoeien van bomen aan de Kloosterlaan. is onze plaatsgenoot de 52-jarige heer G. J. Versluys. van de ladder gevallen. Hij viel met ziin hoofd op de grond cn kwam daarbij zo onge lukkig terecht dat hil vriiwel onmiddel lijk overleed. De heer Versluys was gehuwd en had nee en kinderen. WASSENAAR Plezierrit naar N.-Brabant Een luchtopname van het Noorse schip DovrefjelPdat voor de noordkust van Schotland op de rotsen liep. Alle 41 koppen van de bemanning werden bi de grootste Engelse luclitreddings-operatie der geschiedenis met een helikopter van de R.A.F. van boord gehaald. Men vreest, dat het schip spoedig geheel uiteengerukt zal zijn. Vorm van een schip De omtrek van het ene ontwerp doet enigszins aan de vorm van een schip denken, want het ls in het midden bre der dan aan de voor- en achterkant. Bi) het andere ontwerp zien we een lang, slank en hoog blok. met links aan de ene en rechts aan de andere kant een bijna even hoge strook er tegenaan. Deze stroken lopen iets verder dan tot het centrum door. In beide ontwerpen heeft het gebouw dus ook in het midden zijn grootste breedte bereikt, en juist daar moet het ook het sterkst zijn. De middenmoot vormt immers de voornaamste pijler, de vaste kern. die zelfs nog overeind zal moeten blijven staan, wanneer bij een luchtaanval op de stad de zijkanten zou den zijn getroffen Volgens het tweede ontwerp zou de lengte van het gebouw 95 meter moeten worden. Men had oorspronkelijk .slechts' aan 80 meter gedacht. Men hoopt nog een oplossing voor het grondvraagstuk te vinden. Keuken bovenin In het gebouw zullen dagelijks tegen de tweeduizend personen aan het werk tijgen. Door tal van liften zullen ze zo vlug mogelijk naar de diverse etages moeten worden gebracht. Deze liften komen, evenals de elektri sche installaties en andere belangrijke Een Amerikaanse familie, die sinds vorige week op de Wittenburgerweg al hier een woning betrokken heeft, had I een Haagse jongeman in dienst geno- i men, die by de verhuizing hielp en als I huisknecht-chauffeur te werk gesteld i was. Zij deed weldra zeer onaangename er varingen met de nieuwe aanwinst op. Toen de bewoners gedurende het week einde in Oostenrijk vertoefden zag de man de kans schoon om met de auto van mynheer te gaan toeren. Hy liet de auto openbreken en een contact aan brengen, waarna hij in de grote Ameri kaanse wagen met zijn meisje Noord- Brabant introk. Hy trof het slecht, dat de familie een dag eerder thuis kwam dan was afge sproken en de auto alsmede de huis knecht. die het huis op orde zou bren gen miste. De recherche werd ingescha keld. Voor de woning van de huisknecht, die in zijn normale doen stucadoor is en aan wie alle huishoudelijk werk vreemd is. werd de Amerikaanse auto aange troffen. Zyn plan was om de auto voor de te rugkomst van de familie keurig op de plaats terug te zetten en hij had zich de hulp van een garagbedrijf verzekerd cm de auto in de oude toestand terug te brengen. Het garagebedrijf was in deze volko men te goeder trouw. Bij een nader onderzoek bleek, dat de huisknecht een vry groot aantal gecon serveerde levensmiddelen uit de woning van zyn werkgever naar zyn kamer in Den Haag had overgebracht. De Haagse politie spoorde een kostbaar fototoestel op. dat dc oneerlijke bedien de eveneens had gestolen en in Den Haag had te gelde gemaakt. De Amerikaanse familie, die nog in de verhuizing zit, was van de diefstal van het foto-apparaat nog geheel onkundig. Zij stelde haar volste vertrouwen in de nieuwe huisknecht cn had hem de sleutels van het huis gegeven. Thans is men doende om vast te stellen of nog meerdere goederen ontvreemd werden De verdachte, die reeds een groot aan tal malen wegens diefstal en verduiste ring met de politie in aanraking kwam, werd voor de\Off icier van Justitie te Den Haag geleld. De laatste twee van de kinderen, die bij het autobusongeluk op 11 juni 1955 te Osnabrück gewond werden en in een ziekenhuis aldaar werden opgenomen Gerard Bodde en Henk Lecuwis zijn overgebracht naar het Stads- en Aca demisch Ziekenhuis in Utrecht. Gerard wordt daar vandaag geopereerd en Henk over enige weken. Aan het begin van de heden gehouden vergadering van de ministerraad heelt minister-president dr. W. Drees de overleden minister van Justitie, mr L. A. Donker herdacht Dr Drees heelt daarbij geschetst de grote betekenis die de thans ontslapene heeft gehad voor het land en voor het Kabinet. delen van het veelomvattende bedrijf, ln het middendeel van het gebouw. De directie zal hoog in de lucht, op de vijfde en vierde verdieping, van bo ven af. tronen. Er komen een restau rant. waarin vierhonderd personen tege lijk kunnen eten, een kleinere zaal met vijftig plaatsen, een vergaderzaal voor 35 personen en een tentoonstellingszaal met een oppervlakte van 200 vierkante meter. De keuken wordt op de hoogste verdieping geïnstalleerd. In de Utrechtse synagoge is gistermid dag de heer E. Berlinger geinstalleerd als opperrabbijn van het ressort Utrecht van het Nederlands-Israëlitisch Kerkge nootschap. De nieuwe opperrabbijn is 52 jaar. Hij is Saarlander van geboorte en heeft de Zweedse nationaliteit. BEURSOVERZICHT KON. OLIE 10 PUNTEN HOGER Amsterdam, 6 februari. Ohewaarden hebben vrijdag J.L in het middelpunt van de belangstelling te New York gestaan en het gevolg hiervan was dat Kon. Olie zaterdagmorgen en hedenochtend circa 13 punten hoger no teerde Deze stijging werd vanmiddag vrijwel onverkort overgenomen; het hoofdfonds schommelde rond 653. tegen een officiële slotnotering vrijdag van 642 Verder had de markt een kleurloos verloop. Philips circa 3 punten hoger, Aku en Unilever vrijwel onveranderd. Het nieuws uit Genève over de voort zetting van de Nederlands-Indonesische besprekingen werd niet ongunstige ge ïnterpreteerd. De belangstelling voor cultures was echter gering; HVA bijv. bracht het pas tegen slot tot een note ring en werd toen vernomen op 140 (139). Amsterdam Rubber was licht ge vraagd en steeg 3 punten. Ver. Deli on veranderd. Op de Scheepvaartsector ble ven de noteringen in een doen met vrij dag Claims Ned. Scheepsbouw werden geadviseerd op circa f. 165 by een theo retische waarde van f. 183.Claims Nederlandse Dok resp. f. 335 en f 366. Guldensbeleggingen stil en goed op peü. Beurs vau Amsterdam Maandag 6 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3%) 103% 103% Grootboek obl101% Ned '51 3% 101% 101', Ned 53 3 -Ti 101A 101', Ned '48 314 9814 98 T, Ned '54 3'i 98|i 987» Ned "55 3% 93% 98". Ned '55 II 3% 98% 99,', Ned. '47 3% 3 99ft 99 Dollarlng '47 3 95% 95', Investerlngscert. 3 99% 99', Ned. 62-64 3 100A 100A Indië -37 A 3 98 97 Grootboek '46 3 96% 96U ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind B 79 78'. Nat Handelsbank 163% 163',-, Ned Handelmi) 247 245 A.K.U 317 317 Phlllps 330% 333% Philips '55 321% 325% Unilever 336% 336% Wilton Feyenoord 274% 274% Bill ton 2de r308 308 Kon Olie f 50.— ..317 Kon Olie 642% 651', Amst Rubber 128 130 Holl Amer lijn 216% 216 Kon Ned Stoomb. 219% 220% Ned. Scheepv Unie 200 199% H.VA139 139 Java Cult88 88 Dell Mij144% 144% Senembah97 96% NIET-ACTTEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen Adam 47 3 100% 100% Den Haag 1937 1 3.. 97 B Lelden 1947 96 R'dam '7 I m 3% 100% 101 Industr. Obligaties Philips Dollarlng 106* 105» Premieleningen A'dam '51 2% 140 139% Eindhoven '54 2% 108% 108% Enschede '54 2% 113% 113% Den Haag '52 I 2% 142 A 142 A idem H 2% 141% 141% R'dam '52 I 2% 139% 140 145 145 Utrecht '53 2% 122% 122% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 287 267 Rotterd Bank250% 251 Twentsche Bank 259% 258 Industrie Ondernemingen Ned G. en Splr. fabr 238 237 Kon. Ned. Grofsm 143 143 Rott. Droogd Ml). 620 61£ Tieleman en Dros ..19 Handelsondernemingen Borsumi). cv A f 1000 126% 121 Internatio156% 155 Diversen Spoorwegen Dell Spoofw MIJ. Amerik. fondsen Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen VK. 3/5 Holl Constructie 420 cx d lng Our v Bouwnljv 1-if.GB Int Kunststof! Ind 70GB 71' Kon Ned Edelmet 80 Prei «n idem 80 Textiel Gebr v wyk Leidsche Wolsplnn Ned. Electrolasm -xa Slkkens Lakfabr. '53 424 Ver. Touwfabrleken 186 Wernlnk's Betonm. 140 Va

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5