m Huisvesting voor Ambonezen is beter geworden Amerikaan Jeuldiis won titel bij kunstrijden heren M' ja graag DONDERDAG 2 FEBRUARI Zelf verzorging moet bevoordeling boren Nederlandse arbeiders opheffen (Speciale berichtgeving) Er is de laatste tijd over Ambonezen in de Nederlandse woonoorden nogal wat te doen geweest. Dat het echter met de zorg voor de Ambonezen nogal mee valt hebben wy kunnen opmaken uit de uiteenzettingen, die de minister van Maatschappelijk Werk, mr. Van Thlel, en de Commissaris van Ambonezenzorg de heer J. van Ringen, tijdens een persexcursie over dit vraagstuk gegeven heb ben. Zelf hebben we dit kunnen constateren in het reeds bewoonde, doch ten dele nog in aanbouw zijnde woonoord ,J>e Biezen" in Bameveld, waar de wo ningen inderdaad bewoonbaar zyn. De houding van de kampbewoners ten aanzien van de bijdrageregeling was overigens aanleiding, dat er eerst in de Eerste Kamer en daarna ook in de Tweede Kamer op zelfverzorging werd aangedrongen. De huidige toestand, waarbij men met niets doen en sigaretjes roken toch in het leven kan blijven, werkt trouwens de verwording in de hand. Hiermee is niet gezegd, dat deze le vensopvatting bij de kampbewoners al gemeen wordt gehuldigd. Integendeel, de Ambonese arbeider is een zeer gewaar deerde kracht en zijn werkprestatie ligt boven het gemiddelde. Bovendien strekt het de Ambonees tot eer, dat hü grote belangstelling heeft voor de opleiding van zijn kinderen, voor wier vorming in ruime mate gelden beschikbaar worden gesteld door de regering. Het feit, dat men in ons land zelf met grote woningnood te kampen had leidde er toe. dat men ten behoeve van de Ambonezen niet zó maar voldoende nieuwe woonoorden, die aan de gestelde eisen voldeden uit de grond kon stam pen. Niettemin is de situatie wel verbe terd als men de toestand nu na vijf Ja ren bekijkt. Waren er in het jaar van aankomst 51 woonoorden, thans zijn er 10. Bovendien is er overeenstemming be reikt omtrent een bouwkrediet van 15 miljoen gulden. Wat de nieuwbouw be treft zullen er in de woonoorden, met meer dan 150 gezinnen worden opgeno men. Naar alle waarschijnlijkheid zal ook het kamp „Lunetten" in de toekomst niet meer dan dit aantal huisvesten. De verbouwingskosten. die hiermee gemoeid zijn, bedragen f. 1.600.000. Dit betekent een vrijwel totale vernieuwing. Het grote probleem, waarmee men sinds 1951. steeds te kampen heeft ge had. was het vaststellen van het moment waarop moest worden overgeschakeld op een duurzaam verblijf der Ambone zen. Als de Indonesische regering zou verklaren dat er voor hen in Indonesië geen plaats is dan zou dat moment zijn aangebroken, maar dat is niet gebeurd. Integendeel, minister Anak Agoeng heeft de Ambonezen verzekerd dat zij terug kunnen keren. Wat de huisvesting be treft dient men dus nog steeds met een tijdelijk verblijf rekening te houden. Men schat het aantal Ambonezen, dat naar tropische gebieden terug wil ke ren op ongeveer 40 ('c. Zo gezien zou er dus in de toekomst - ondanks de snelle aanwas - heel wat minder woonruimte nodig zijn. De vraag is echter of de berichten over de ont vangst van de eerste gerepatrioerden gunstig zijn. Zo niet, dan zal de lust om te vertrekken bjj de overigen aan merkelijk bekoelen. Overigens leven de Ambonezen wat de terugkeer betreft tussen twijfel en hoop en tussen verlangen en tegenzin, wat vanzelfsprekend grote psychische span ningen teweeg brengt. Deze spanningen uiten zioh o.a. in het niet willen vol doen van de bijdragen volgens de bijdra geregeling 1954 en in de tegenzin tegen het m gebruik nemen van de keukens in de woonoorden. De zaak is namelijk zo dat de Ambo nezen van regeringswege een totale ver zorging ontvangen en daarnaast een vol waardig loon verdienen. Dit schiep on houdbare toestanden ten opzichte van de Nederlandse arbeiders en daarom is in de regeling van 1954 bepaald, dat de Ambonezen een bijdrage in hun levens onderhoud moeten leveren, op straffe van inhouding van zak- en kleedgeld. Het resultaat van deze regeling is echter bedroevend. De Ambonezen vre zen echter hun rechtspositie als mili tair - hoewel zij dat in feite niet meer zijn - te verliezen en derhalve zelf bij terugkeer naar de tropen voor de kos ten van vervoer op te moeten komen. Evenzo schijnt de zaak te liggen bij het ingebruik nemen van de keukens, die met het oog op toekomstige zelf verzorging worden ingericht Denk aan ketting- en waakhonden De Anti-Trek- en Antl-Kettinghon- denbond vestigt er de aandacht op, dat het bij óe huidige lage temperaturen raadzaam is ketting en waakhonden in stallen of woonhuizen te halen en niet buiten te laten liggen. Vice-admiraal de Booy naar de V.S. Als gast van de chef van de Ameri kaanse Marinestaf, luitenant-admiraal Arleigh A. Burke, zal de bevelhebber der Zeestrijdkrachten en chef marine staf. vice-admiraal A. de Booy. zondag 12 februari uit ons land vertrekken voor een bezoek aan de V.S., dat ongeveer twee weken zal duren. Vice-admiraal De Booy zal worden vergezeld door de Amerikaanse marine-attaché te 's-Gra- venhage, kapitein ter zee James C. Shaw, Het hoofd van het Bureau Luchtvaart zaken van de Marinestaf, kapitein ter zee vlieger H. G. Holz, en kapitein-lui tenant ter zee R. W. baron van Lyn- den. die eveneens is verbonden aan de Marinestaf, zullen deze reis ook meema ken. Op het programma staan bezoeken aan inrichtingen van de Amerikaanse Marine a. d. oostkust der VB., o.m aan commandementen te Anapolis Mary land i. Norfolk (Virginia). Charleston (South Carolina), New York City en New London (Connecticut), De bedoeling van dit bezoek is het be spreken van zaken, die voor de Neder landse en Amerikaanse marines van ge meenschappelijk belang zijn en het be zoeken van inrichtingen van de Marine der V. S.. waarvoor de Kon. Marine bij zondere belangstelling heeft. Men zal 27 februari uit Washington terugkeren. Du Croo en Brauns moet wijken SCHADEVERGOEDING 4.4 MILJOEN? De N.V. machinefabriek du Croo cn Brauns, thans gevestigd op een ter rein aan de Valkenweg en Meeuwen laan in Amsterdam benoorden het Y, zal het veld moeten ruimen voor de in aanleg zijnde Y-tunnel, die onder dit terrein komt te lopen. In verband hiermee is het erfpachtrecht op het betreffende terrein door de gemeente beëindigd. B en W. stellen de Raad nu voor de N V. een vergoeding van 4 4 miljoen gul den te betalen wegens schade, voort vloeiende uit de beëindiging van het erfpaohtsrecht. Daarbij verplicht de machinefabriek zich tot verplaatsing van het bedrijf naar een terrein nabij de West havenweg in hel Westelijk deel van de stad. „Kortenaer" naar Nieuw-Guinea Hr. Ms torpedobootjager .Kortenaer" is gistermiddag onder bevel van de kapi tein luitenant ter zee P. Cool van Den Helder naar Nleuw-Guinea vertrokken, ter aflossing van Hr. Ms. torpedoboot jager .Biet Hein". Ter hoogte van Gi braltar zal de .Kortenaer" een ont moeting hebben met smaldeel V voor het houden van oefeningen. De reis wordt gemaakt via Barcelona, Beiroeth, Aden, Colombo en Singapore. Preventiefonds een jaar verlengd (Van onze parlementaire redacteur) In 1950 ls een fonds opgericht voor maatregelen ter voorkoming van ziekte en ter bevordering van de gezondheid. De gelden daarvoor kwamen uit het Vereveningsfonds. Toen deze regeling eind 1952 afliep werd zij verlengd tot en met 1955. De Tweede Kamer heeft gisteren besloten het Preventiefonds met nog een Jaar te verlengen. Inmid dels wil minister Suurhoff overwegen of ongewijzigde voortzetting gewenst ls. Commandant Fiedeldy met pensioen Op 29 februari zal Comodore B. J. Fie deldy, commandant luchtvaartopleldln- gen van de Kon. Luchtmacht, op het vliegveld Deelen, zijn commando over dragen aan kolonel W. den Toom. Commodore Fiedeldy zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de militaire dienst verlaten. Kolonel den Toom was tot 1 november 1955 sous-chef van de luchtmachtstaf. Toen werd hij benoemd tot Comman dant van de vliegbasis Ypenburg. Olympische Winterspelen Huilend viel de Weense trainer van Hayes Alan Jenkins, Edi Scoldau, zijn leerling om de hals. In een fantastische demonstratie van zijn techniek en talent had Jenkins bij het vrije rijden zijn eerste plaats, welke hij bij de ver plichte figuren reeds had behaald, weten te handhaven. De zon was reeds achter de bergtoppen verdwenen, toen de 22-jarige .Amerikaan, die drie maal achtereen de wereldtitel behaalde, op het ijs verscheen. Het publiek in het stadion, dat zo'n fraaie omlijsting vormt bü deze artistieke sport, was doodstil en volkomen in de ban van de show van Jenkins. Geen wonder trouwens, want op de klanken van de Hongaarse muziek gleed de Amerikaan zo vloei end, soepel cn harmonieus over het ijs, daarbij zijn pirouetten draaiend en sprongen makend of er geen weerstand of zwaartekracht bestond. Dit was geen schaatsenrijden meer, maar zweven op de muziek. Toch wist deze „dichter op het üs" voortdurend een mannelijke en krach tige stijl te handhaven. Geen ogenblik verviel hij tot de zwakkere, iets vrou welijk aandoende elegance, het dans type, waartoe de Europese rijders, over hellen. Zijn sprongen, dubbele Axels, lutzen en Ritbbergers, volkomen zuiver uitgevoerd, waren op de juiste momen ten in zyn programma ingelast, zo doende een prachtige afwisseling bie dend aan het volmaakte voorwaarts, achterwaarts en zijdelings glijden Hoe wondermooi het vrije rijden van Jenkins ook was, hij heeft het voor de strenge jury, die op meer onderdelen let dan de harmonieuze zuivere bewe gingen, ln dit vrije rijden toch niet kunnen winnen van zijn jongere land genoot Ronald Robertson. Een kwar tier voor dat de wereldkampioen aan de beurt was. verscheen deze 18-Jarige uit Long Beach op de baan. Jonger, vuriger dan zijn beroemde landgenoot, legde hij zijn proef af. Zijn rijden had een enorm dynamisch ka rakter, waarbij hü zijn vroegere nei gingen tot acrobatiek volkomen ln be dwang bleek te hebben. Hij toverde het enthousiaste pulbliek een boeiend schouwspel voor ogen, dat steeds met een fel applaus werd begroet, want zijn rijden ls door het hoge tempo zo snel dat men de ogen dicht moet knijpen om bij de driedubbele sprongen te kun nen zien of hij twee dan wel drie maal draalt, sensationeler en meer specta culair dan dat van zijn concurrenten. Aan deze jongen, die bij de wereld kampioenschappen in 1955 de tweede plaats was toegewezen, kenden de Ju ry-deden de hoogste cijfers voor het vrije rijden toe. Bij een maximum van 6 punten per Jury-lid verkreeg hU van vijf van de negen leden het cijfer 5.9 toegewezen voor de vorm en de inhoud van zijn programma, en even vaak het cijfer 5,8 voor de uitvoering daarvan. Met een totaal van 651,9 punten had Robertson voor het vrije rijden iets meer gekregen dan Hayes Alan Jenkins, doch de voorsprong van de laatste na de verplichte figuren, kon hierdoor niet meer worden teniet, gedaan. Jenkins verkreeg voor het vrije rijden 645,5 pun ten, zodat hij op een totaal kwam van i 1497.70 tegen Robertson 1492.00. Een gering verschil dus en de strijd tussen deze twee Amerikanen zal zeker op nieuw worden uitgevochten bij de we reldkampioenschappen ln Garmisch- Partenkirchen. UITSLAG Robertson (V.S.) 165.7 punt.; 3. David Jenkins (VB.) 162 8 pnt.; 4. Alain Gi- letti (Frankrijk) 159.6 pnt.; 5. Karei Divin (TsJ. SI.) 154.2 pnt.; 6. Michael Booker (Gr. Br.) 154.2 pnt. ALPINE COMBINATIE De Zwitserse Madeleine Berthod heeft te Cortina de Alpine Combinatie voor dames gewonnen, is daarmee evenwel niet Olympisch kampioene geworden, maar wereldkampioene op dit num mer. Er bestaat n.l. geen Olympische titel bij de Alpine Combinatie. Het klassement voor de Alpine Com binatie (reuzeslalom, speciale slalom en afdaling), voor dames, luidt: 1. en wereldkampioene Madeleine Berthod (Zwitserland) 985 punten; 2. Frieda Danzer (Zwitserland) 11.19 pnt.; 3. Giuliana Chenal-Minuzzo (Italië) 12.31 punt.; 4. Thea Hochleitner (Oos tenrijk) 12.79 pnt. T.V. uitzendingen van Zomerspelen Gezien de grote publieke belangstel ling die de televisie-uitzendingen van den, aangesloten bij de z.g. „Eurovisie' het plan opgeworpen tot een directe uitzending te komen van de Olympische ruiterwedstrijden, die in juni te Stock holm worden gehouden. Een directe uit zending vanuit Melbourne naar Europa stuit echter op onoverkomenlijke tech nische moeilijkheden. Overwogen wordt nu. gedurende de Spelen een dagelijkse vliegdienst tussen Melbourne en Rome te onderhouden, opdat Iedere dag een film van dewedstrijden naar Europa kan worden vervoerd. In Rome zou deze film door een televisiezender worden uitge zonden en via tussenstations zouden beeld en geluid naar de landen in Euro pa worden overgebracht. VOETBAL NederlandIerland in Feyenoord-stadion Feyenoord-stadion te Rotterdam worden gespeeld. ZWE3EMEN De Sleutelstad Leden van De Sleutelstad legden proeven af voor het zwemdiploma. Geslaagd voor A: Betsy de Wolf, Janny Ruytenbeek, Teuni Verwey, Ti neke Klepper, Elly Haneveld. Hanny Dinaar, Tineke Leget, Louise Arnoldus, Tonny Mulder, Wlm Roelandse. Frans Redel, Ton Tegelaar, Emll v. d. Hoeven, Alfred Kolderman. Geslaagd voor B: Gerda Stadt, Elleke Fhilippo, Oharry Kenter, Ingrld Lijbers, Leni Bavelaar, Anita de Wolf, Marian Bergers, Henny Corpel, Loek Clavam. BILJARTEN Europees kampioenschap 47/2 Het bestuur van de Internationale Biljart Federatie heeft de acht spelers er waren 11 inschrijvingen aange wezen die deel zullen nemen aan het Europees kampioenschap 47/2, dat van 16 t.m. 19 februari a s. in Den Haag zal worden gehouden Het zijn; Spanje: Ossorio (titelhouder) en Galvez. Neder land: Van Oosterhout en Van de Pol. België: Wafflard en Vingerhoedt. Duits land: Rudolph. d en Vinge Frankrijk: Galmiche. Leidse Schaakbond In de 3e klasse B heeft Oude Wete ring thans de eerste overwinning bin nengehaald. Met 6—3 en 1 afgebroken parti) werd SPW 2 verslagen In 3C staat Leiderdorp II tegen Zwarte Pion n met 43 voor en een overwinning voor de Leiderdorpers ligt in het verschiet. De uitslagen zijn: Oude Wetering—S.PAV. II: H. Bujs— mej. J. Kruts 01; W. Groenendijk— C. de Nle 10; L. HoogenboomJ. A. G. Verkuyl 1—0; K. Zoeb-H. Westra 1-0- W. RaaphorstA.H. Huussen0-1; P. Meyer—J. O. van Tol 1—0; C. Zoet— H. de Vrind 10; H. van Bostelen—G. Moolenbeek 01; J. Meyer—J. Leen- derts, afg.- J. Gortzak—H. J. de Jong l—O. totaal 6—3 x Leiderdorp IIZwarte Pion II: H. S. Ginjaar—J. van der Mey, afg.; J. B. van Dijngaarden Th. Brouwer 1—0; C. van Tol—B. van Vliet 1—0; A. Kar stens—A. Elffrink 0—1; 'C. Boon—C. Ruiten Jr., afg.; A. P. Helmus—S. van Ruiten 10; J. NeuteboomTh. van der Mey 01; H. A. KorswasenA. Zwetsloot, af.; W. van der LeekL. van den Berg 0—1T. Rassers—J. Geer- lings 1—0, totaal 43xxx. 5 CHAATS ENRU DEN Elfstedentocht op 6 februari Het bestuur van de Friese Elfsteden- verenlging is gisteravond bijeen geweest ter bespreking van de situatie zoals die zich op het ogenblik voordoet wat be treft de eventuele Elfstedentocht Uit de ontvangen ijsberichten is gebleken dat over hèel de provincie het Ijs slecht ls ten gevolge van de sterke wind waar door klei en zand op het ijs zijn ge waaid. Ook de betrouwbaarheid, vooral door 1 ln het merengebied, laat te wensen over Vóór maandag 6 februari zal er dan ook geen sprake kunnen zijn van een Elfstedentocht Bij doorgaan zal men persoonlijk moeten inschrijven. Het be stuur zetelt daartoe weer in hotel „De Groene Welde" te Leeuwarden. Besloten ls maximaal 5.000 tochtrijders en 500 wedstrijdrijders toe te laten. De deelnemers zullen tenminste 18 Jaar oud moeten zijn. Wereldranglijst Na de wedstrijden te Davos en Mlsu- rlna staat de Rus Boris Shilkov op de wereldranglijst over de vier klassieke af standen nog altijd onbedreigd bovenaan met 183 337 punten. Hij wordt gevolgd door zijn landge noten Sakunenko, Grlshin en Gontsja- renko. Aan het begin van het seizoen stonden er nog meer Russen op deze ranglijst, maar Scandinavië en West-Europa heb ben in Davos en Misurina hun achter stand ingehaald en nu staat Ericsson vijfde. Jaarvinen zesde. Broekman ze vende en dan volgen Golovisjenko. Ivasjkin, Kislov. de Noor Johannesen. de Oostduitser Kuhnert. dan weer drie Russen Mamonov. Merkulov en Micha- lov. Wim de Graaff op de 16e plaats met. Hjalmar Anderson als zeventiende. Pavlov als achttiende, vervolgens Roald Aas en onze derde man Gerard Maarse als 20e. Grote sterren van vroegere ge neraties als Ivar Ballangrud. Sverre Farstad. Charles Mathisen. Mikael Staksrud. Komel Pajor en Ake Seyf- farth zijn gezakt, soms tientallen plaat- Aan de monding van de rivier de Ruvuma. die de grens tussen Tanganjlka en het Portugese Mozambique vormt, ls een groot gebied overstroomd. Twaalf mensen zijn verdronken en drieduizend ge zinnen dakloos. Benelux reeds iverkelijkheid Systematisch op éénwording af (Ingez. Med.-Adv.) (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren de met België en Luxemburg gesloten overeenkomsten goedgekeurd betref fende een gemeenschappelijke sociaal- economische politiek en een gemeen schappelijke handelspolitiek ter bevor dering van de algemeen gewenste economische eenwording van Neder land, België cn Luxemburg. De ge meenschappelijke handelspolitiek zal binnen twee jaar verwezenlijkt moe ten zijn. De harmonisatie van de landbouwpolitiek moet étappegewijze in 7 jaar tot stand komen. Vandaag voeren de ministers Zülstra en Mans- holt in Brussel reeds besprekingen over de eerste étappe. Volgens de goedgekeurde overeenkom sten zal de politiek van de drie rege ringen gericht zijn op een evenwichtige betalingsbalans en een hoog peil van werkgelegenheid. De produktiekosten zullen daarmee in overeenstemming moeten zyn in geval van een ernstige crisistoestand ln een bedrijfstak, kan daaraan steun worden verleend uit een gezamenlijk aanpassingsfonds. De opzet is hierbij kredietverlening op bijzon dere voorwaarden. De overeenkomst betreffende de han- delsjxilltiek heeft ten doel met het vrije handelsverkeer van nationale produkten van de drie landen, ook het vrije ver keer in het Benelux-gebied van pro dukten uit andere landen te waarbor gen en in overeenstemming daarmee het voeren van een gemeenschappelijke handelspolitiek tegenover andere lan den te verzekeren. Gemeenschappelijke handelsakkoorden van de Benelux zul len gepaard moeten gaan met. gemeen schappelijke of evenwijdig lopende beta- llngsovereenkomsten. Met trots kon minister Zülstra gis teren in de Kamer meedelen, dat krachtens een besluit van de organi satie voor Europese Economische Sa.- menwerking (OEES) in het Europese handelsverkeer de Benelux-landen voortaan als een geheel worden be schouwd. Dit is de eerste keer, dat de eenheid van de drie landen op dit gebied door een intemationalle orga nisatie wordt erkend. Deze eenwording maakt van de Benelux een van de voornaamste handclsmachten in de wereldhandel. De Benelux is ln het buitenland reeds tot werkelykheid ee- worden. In antwoord op opmerkingen van de heren Blaisse (K.V.P.), Roemers (P. v. d. a.Schmal iC.H.U.i. Reuter (C.P.N.) en Schouten (a.-r.). verklaarde minis ter Zijlstra. dat gelijktrekklng van „al les" in Nederland. België en Luxemburg voor het tot stand komen van de eco nomische Benelux-Unie niet nodig is en misschien zelfs schadelijk zou kun nen zijn. In de loop van de ontwikke ling valt ook pas te zeggen of voor be paalde punten gelijkmaking of harmo nisatie nodig is. De sociale verschillen moeten in elk geval niet al te groot zijn. Er is nog veel te doen alvorens een vril verkeer van goederen, geld en personen mogelijk is Een reeks van vraagstukken moet nog worden opgelost, ook op het. gebied van de wetgeving, maar er is reeds veel tot stand gebracht en de regeringen kunnen niet Ineens tot tem- Een overzicht van de felle brand, die voor de tweede maal in één jaar tijd een matrassen-fabriek tussen de U' ar moesstraat cn het Damrak in Amsterdam volkomen vernielde en ook aanzienlijke schade aanrichtte aan de aangrenzende percelen. tfjwffii'i.? John blijft gevangen Dr Otto John zal, Ingevolge een beslis sing van het federale hof In Karlsruhe, gevangen blijven hangende het onder zoek in de beschuldiging van verraad. Jöhn had om vrijlating op borgtocht verzocht. Het hof heeft verklaard dat er sterke verdenking tegen dr. John bestaat, dat hij zich niet slechts heeft schuldig ge maakt aan het „onderhouden van ver raderlijke betrekkingen", doch dat h|| ook Westduitse staatsgeheimen heeft verraden. Hieraan werd toegevoegd dat dr. John mogclük van zijn betrekkingen met per- i sonen ln andere landen gebruik zou ma ken om te ontvluchten, nu hem gebleken was dat getwyfeld werd aan zyn bewe ring, dat h(j niet uit vrije wil naar Oost- Duitsland was gegaan. Ook ls het hof van mening dat er redenen bestaan om aan te nemen dat dr. John aanvankelijk niet voornemens was naar West-Dultsland. doch naar een ander westers land uit te wijken, toen hij uit Oost-Berlijn vluchtte. „Nieuw hoofdstuk" De Spaanse minister van Arbeid, Giron, heeft in een radio-rede aange kondigd, dat de lonen verhoogd zullen worden Voorts maakte de minister be kend. dat met de uitvoering van een vijfjarenplan voor de volkshuisvesting een bedrag gemoeid zal zijn van rond zestig miljard peseta meer dan voor de defensie ls uitgetrokken. De mededelingen van minister Giron hebben de aandacht getrokken van po litieke waarnemers in de Spaanse hoofdstad niet slechts omdat zü ken nelijk bedoeld zijn om de groeiende be zorgdheid van de arbeiders te vermin deren. met het oog op de voortdurende stijging van de kosten van levensonder houd. die sinds 1954 met 15 tot 20 pro cent omhoog zijn gegaan, maar voorts omdat hü „de opening van een nieuw hoofdstuk in de Spaanse politiek" heeft aangekondigd. Koningin Elizabeth naar Noord-Nigeria Koningin Elizabeth van Engeland en de hertog van Edinburgh zijn wo echtend per vliegtuig uit Laos ken naar het mohammedaanse noorden van Nigeria. Zü zullen daar een rond- I reis van aes dagen maken. Maak zo'n pakje Roxy eens helemaal open /in snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weef waarom steeds meer mensen zeggen: Vermoedeiyk overvallen door de plot selinge lage waterstand en Usaanzettlng op de Waddenzee ls de gamalenvisser B Teerling uit Usquert 'Groningen) met zijn vissersschuit vastgelopen ten zuidoosten van de kooiplaats. plus minus 3 km. van Ameland. Volgens deskundi gen kan de bemanning naar Ameland overlopen. Een der vliegtuigen van de vliegbasis Leeuwarden is laag over het schip gevlogen om de toestand op te r.emen. doch heeft geen mensen op de schuit kunnen ontdekken, zodat men niet weet of de bemanning nog aan boord is.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5