Grote boerderij in Woubrugge in as gelegd Fa. Beuk te Noordwijk vierde gouden jubileum met drukke receptie Franse premier verrast door de royale steun van de Kamer 94ste jaargang Woensdag 1 februari 1956 Derde blad no. 28745 Vele gelukivensen en cadeaus Het vervoerbedrijf van de fa. Beuk, waarvan men de wagens niet alleen overal in den lande, maar ook op de autowegen van West- en Zuid-Europa kan tegenkomen, viert haar 50-jarig bestaan. De grondlegger van dit grote bedrijf, de heer L. Beuk, heeft dit helaas niet meer mogen meemaken. Deie robuste voerman stampte met zijn tomeloze energie en organisatie talent in enkele tientallen jaren een vervoersbedrijf uit de grond, dat in binnen- en buitenland een klinkende naam heeft. Het begin, met een elegante Victoria, was zeer bescheiden, maar al gauw werd het wagenpark uitgebreid, in 1919 zelfs met een ponywagen en een bokkewagen met de zonen Beuk als koetsiers. In hetzelfde jaar werden de eerste automobielen in het bedrijf gebruikt. Aan welke eisen de moderne toerwa- heer Dupont, chef van de afd. personen- gens voldoen blijkt wel uit de in 1954 en 1955 behaalde prix de concours op het concours d'élegance. Andere onderdelen van het bedrijf zijn het meubelentxansport, het verzorgen van begrafenissen en.bruiloften en het zdekenvervoer. In de oorlogsjaren leed het bedrijf grote schade. De gebouwen werden in beslag genomen, het gemotoriseerde ma teriaal werd gevorderd en de paarden werden weggevoerd. Niettemin kwam het bedrijf na de bevrijding weer snel tot grote bloei. DRUKKE RECEPTIE Ter gelegenheid van dit gouden jubi leum recipieerden de firmanten gis termiddag in het „Hof van Holland". Welke waardering dit vervoersbedrijf, in vakkringen en daarbuiten geniet, bleek wel uit de buitengewoon gTOte belangstelling op deze receptie, waar niet alleen hulde werd gebracht aan de huidige firmanten, maar ook aan de bouwer van dit levenskrachtige be drijf, wijlen de heer L. Beuk, wiens beeltenis op een bronzen maquette op het podium was opgesteld te midden van een steeds groeiende sehat van bloemen en bloemstukken. Deze prachtige maquette, vervaardigd door Pol Dom getuigde, als geschenk van het personeel, van piëteit jegens de stichter van het bedrijf, wiens wils kracht en energie de basis legde voor de prachtige resultaten, die de zaak de laatste jaren op de concours d'élegance behaalde en waarvan de trofeeën even eens op het met bloemen bedekte po dium prijkten. STROOM VAN BEZOEKERS Een stroom van belangstellenden, die bijna onafgebroken van drie tot vijf uur door het „Hof van Holland" trok, kwam de firmanten gelukwensen. Onder de aanwezigen merkten wi) op: de heer A. C. A. Deerenberg, lid van Ged. Staten der provincie Zuid-Holland, de burgemeester van Noorawijk mr. G. F. W. van Berckel, wethouder G. Voge laar. de gemeentesecretaris, de heer B. Ike, mr. C. Punt inspecteur van politie P. Verhoef, deken J. P. A. Brinkman, de directeur der Stichting WV Noord wijk, de heer W. van Haselen, de geneesheer directeur van de Dr. Mr. W. v. d. Bergh- stichting dr. C. Steketee en de admini strateur de heer D. Faber, de heer J. J. Oster, Ru kshoofdinspecteur van de Rijksverkeersinspectie te Rotterdam, de Dansgelegenheden voor minderjarigen ORGANISATOR VEROORDEELD TOT TWEEMAAL f.50.—. (Van onze Haagse redacteur) In november van het vorig jaar deed de politie een inval In een lokaliteit boven een kolenopslagplaats, waar door een 60-tal minderjarigen ge swingd werd op muziek van een radio, terwijl de exploitant, een 19-jarige schilder, flesjes met drinkbaar vocht verkocht. Gisteren miest deze organisator voor de kantonrechter verschijnen. De dagvaarding luidde: Verkoop van alco holvrije dranken en gelegenheid geven tot het dansen op muziek van een ra diotoestel, beiden zondei de vereiste ver gunning hiertoe te bezitten. De ver dachte, In broek en trui gekleed, waar over zwierig een das was geslagen, bracht naar voren, dat de betreffende limonadesoort ook in winkels te koop was. De ambtenaar van het O. M. re pliceerde hierop met te zeggen dat het ook verboden is deze drank m de be treffende winkels te nuttigen. Verdachte vond dat allemaal maar kolder, boven dien verkocht de verhuurder van het zaaltje ook drank In zijn requisitoir bracht de ambte naar van het OM. naar voren, dat het niet geheel juist is om bij een verdedi ging naar voren te brengen, dat de wet „maar kolder" is. Hij releverde de achtergrond van de zaak. t.w. het ge legenheid geven tot dansen aan min derjarigen. Voor beide overtredingen, de ver koop van drank en het gelegenheid ge ven tot dansen op radiomuziek. eiste de ambtenaar tenslotte tweemaal f. 50 boefc, subs. 2 maal 20 dacen hechten» vervoer van deze inspectie, de heer S. S. Reitsma, van het Dep. van Sociale Za ken, mr. dr. Hazenberg, voorzitter van het Tuchtcollege Beroepsgoederenver- voer, mr. dr. E. P. Verkerk, voorzitter van de FNOP, baron van Hemert tot Dingshof, burgemeester van Maarn en voorzitter van de Alg. Bond van de FNOP, de heer J. Kok. directeur van de Citosa. het voltallige hoofdbestuur, het dagelijks bestuur en seetaebesturen van de FNOP, de heer Jac. Maarse, directeur van Maarse en Kroon. CONSTRUCTIEVE BIJDRAGE Mr. dr. - Verkerk, burgemeester van Boskoop, lid der Tweede Kamer, alge meen voorzitter van de FNOP prees in zijn toespraak tot de firmanten de con structieve bijdrage van de firma Beuk in de opbouw van de organisatie van het beroepsvervoer. RECHTZAKEN Aanspraken K.N.I.L.-officieren afgewezen Uitspraak doende in het geschil tus sen de oud-KJNJL -officieren de kapi teins H Forbes te 's-Gravenhage. F. C. W. David te Arnhem en J. G. Rijntjes te Roermond en de minister van Oorlog omtrent hun plaatsing op de ranglijst van officieren, heeft de Centrale Raad van Beroep te Utrecht de uitspraak van het Militair Ambtenarengerecht te 's-Gravenhage bevestigd en dus de aan spraken van de oud-K.N.IiL -officieren van de hand gewezen. Mr. dr. Verkerk bood als voor zitter van de F.N.O.P. gelukwensen aan aan (v.l.n.r.) de lieren A. J. Beuk en echtgenote, mevrouw L. Beuk. weduwe van de oprichter, de heer C. J. Beuk en echtgenote en de heer L. J. Beuk en echtgenote. (Foto L.D./Van Vliet.) De heer B. F. van der Meer uit Pijn- acker penningmeester van de FNOP herinnerde aan de grote activiteit, die die de heer A. J. Beuk ontwikkelt in de organisatie van het beroepsvervoer. HU bood de firma Beuk een fraaie kantoorklok aan. Aan het einde dankte de heer A. J. Beuk namens de firma voor de overweldigende belangstelling. 's Avonds bracht het fanfarekorps Ex celsior de Jubilerende firma een serenade in het Hof van Holland. (Van onze Parijse correspondent) Met een meerderheid, waarvan de omvang hem zelf kennelijk verraste, heeft Guy Mollet, de eerste socialistische premier sedert Ramadier (in 1947), vannacht het vertrouwen van de Franse Kamer verworven voor de uitvoering van een regeringsprogramma waarover toen tien uur lang in alle rust en kalm te en zonder enig incident was gediscussieerd: 420 Kamerleden stemden vóór de nieuwe regering en dat waren de Communisten, de Socialisten, de aanhangers van Edgar Faure (Radicalen). Gaullisten, vrijwel alle Katholieken en nog een handjevol Conservatieven. In het gesloten front der tegenstanders bevonden zich de Poujadisten en de rechtse Conservatieven. Een honderdtal ongeveer voornamelijk Onafhankelijken en Conservatieven heeft zich by de stemming onthouden. Met de debatten van gisteren heeft de nieuwe Nat. Vergadering pas de eigenlüke werkzaamheden aangevangen en men kan zeggen dat het een ern stig, zij het wat passie-loos begin is geweest. Mollet sprak beslist en zonder „vuurwerk" De tribunes puilden uit van het pu bliek en de figuur, die onder de Kamer leden de meeste nieuwsgierigheid ver wekte, was de communistische leider 100 kosten f 2.90. Wat kosten dan 150...?" Maurice Thorez, die er overigens bui tengewoon vermoeid en vermagerd uit zag. Pierre Poujade bevond zich weer (met zun echtgenote) tussen het pu bliek om de gedragingen van zUn aan hangers van nabU te kunnen controle- ïn. De programma-rede, waarvoor Mollet op besliste toon, dooh zonder een vonk oratorisch vuurwerk de steun van de Kamer vroeg, bestond uit drie hoofd stukken, welke resp. aan economische en sociale problemen, aan de Atlantische en Europese politiek en aan de Noord- Afrikaanse kwesties met Algerije op de eerste plaats, waren gewijd. Verbetering voor arbeiders De premier liet doorschemeren op economisch en financieel gebied een voorzichtige koers te zullen varen. waar. bij hij elk avontuur dat in de richting van devaluatie of inflatie kon wüzen, met zorg ontwijken zou. Als socialist legde hij uiteraard enige nadruk op de noodzaak het lot van de arbeiders te verbeteren. Behaalde vakanties van drie weken zullen algemeen worden Inge voerd en ten aanzien van de verschillen tussen de salarisklassen zal Mollet naar een zekere egalisatie streven. Ook zal er een fonds voor ouden van dagen moeten worden opgericht. Het belastingstelsel zal verder dienen te worden hervormd, waarbij de belangen van de kleine mid denstanders niet uit het oog mogen worden verloren. Voor deze zinsnede uit zijn betoog werd Mollet met algemeen applaus beloond, waarmee zelfs de Pou jadisten geliefden ln te stemmen. Atlantische gemeenschap blijft de grondslag Wat de buitenlandse politiek betreft, liet de premier er geen twijfel over be staan, dat hu de Atlantische gemeen schap als uitgangspunt en grondslag zal blijven beschouwen. Maar daarbU zou toch vooral ook naar vermindering van de bewapening moeten worden gestreefd. In Europa zal Frankrijk de eenheidspo li tiek met kracht bevorderen en Mollet verklaarde nog voor de zomer aan de Kaïmer de atoomgemeenschap (Euva- tom) ter goedkeuring voor te zullen leg gen. De meeste belangstelling bestond wel voor de inzichten die Mollet ten aanzien van de Noord-Afrikaanse gebie den. speciaal Algerije, zou ontwikkelen. Met Marokko zal een band worden ge schapen. die de premier met de naam „inter-dépendance" omschreef en in Tunesië zal de lijn worden doorgetrok ken, die Pierre Mendès-France indertijd had uitgestippeld Voor Tunesië wenste Mollet zich. voorzichtig als hij was. niet op een formule vast te leggen. Er moe ten zo gauw mogeluk vrije verkiezingen worden georganiseerd, ten einde de ge sprekspartners te vinden waarmee Frank rijk dan in gezamcnlUk overleg de toe komstige relaties zou kunnen bepalen. In de algelopen weken hebben wij U, aan de hand van vele plaatjes en praatjes, gewezen op het verschil van schijnbaar gelijke dingen. Wij hebben U gewezen op het verschil, dat er In verpakte soepen bestaat en U gevraagd de proel te nemen met een pakje OXO soep. Als U dat hebt gedaan, dan zult U het met ons eens zijn dat elke OXO soep, onverschillig welke soort U ook kiest, beter van kwaliteit, geuriger en smakelijker is. Als U het nog niet hebt ge daan, tracteer Uzell en Uw huisgenoten dan morgen eens op OXO soep en ook U zult overtuigd zijn, dat U de beste soep gekozen hebt. SOEPEN „Chicken"- kippensoep Tomatensoep Juliennesoep Champignonsoep Vermicellisoep Aspergesoep Bruinebonensoep Gistermiddag omstreeks 5 uur brak er, vermoedelijk door het omvallen van een stormlantaarn, brand uit in de tas van de boerderij van de landbouwer P. Donker aan de Woudsedijk onder de gemeente Woubrugge. De brand werd het eerst waargenomen door de knecht van de heer Donker, die direct bemerkte, dat er groot gevaar voor boerderij en stallen dreigde. Onmiddellijk waarschuwde hij zijn baas, waarna men in allerijl de 60 stuks vee uit de warme stal de ijskoude buitenlucht in bracht. Het vuur. aangewakkerd door de harde noord-oostenwind, greep zo snel om zich heen ,dat de heer Donker met zUn knecht nog maar nauwelijks de laatste koe naar buiten had gebracht toen het vuur het rieten dak aantastte, waarna binnen enkele ml mi en woning en stal van voor tot aohter in lichter laaie stond De inmiddels gealarmeerde brandwe- Nadat verdachte nog naar voren had ren van Woubrugge en Leimulden arri- gebracht, dat hij ook voor andere over- veerden vrijwel gelijktijdig op het ter- tredingen (zoals de vermakelijkheids- rein van de brand, maar het was de wet) boeten had gekregen, veroordeel- mannen al spoedig duidelijk, dat onder de de kantonrechter hem conform de deze abnormale kou en bij een tempe- «ja, Irafcuur van tneer dan 10 graden onder nul aan water geven niet gedacht be hoefde te worden: de slangen bevroren Men moest dan ook werkloos toezien, dat het vuur zun verwoestend werk verrichtte Met de grootste moeite wist men nog een koe uit de sloot te halen, die daar van de schrik in was gelopen, evenals een varken Hoog joegen intussen de vonken over de Vierambachtspolder in de richting Woubrugge, waarbij het als een geluk- dige omstandigheid gerekend mag wor den, dat de eerstvolgende boerderu en kele kilometers verder staat en dus ge vaar voor uitbreiding niet direct aan wezig wa6. Omstreeks zeven uur was het grootste gedeelte van de grote boer derij tot de grond toe afgebrand, waar bij niet alleen alle huisraad, maai- de gehele grote voorraad granen, voerbie- ten, hooi, landbouwmachines etc. een prooi der vlammen werden Muur voor muur stortte onder groot geraas in. waarna de smeulende resten nog de plaats aanwezen, waar sinds mensenheugenis een door noeste arbeid verkregen hofstee gestaan had Alleen een varkensschuur bleef behouden Het vee werd door de naburige vee houders tijdeluk ondergebracht in hun stallen, waaruit de goede nabuurpllcht in praktijk werd gebracht. Begrijpelijk, dat ondanks de uiterst felle koude wind die hier over het Braassemermeer de Vierambachtspolder ln waalde, deze brand grote belangstel ling trok Ook burgemeester van Wage- De conferentie Eisenhower - Eden Amerika verzet zich sterk tegen ruimere handel met Rood-China Amerika's president Eisenhower en de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden. hebben gisteren in een serie conferenties tezamen met hun mi nisters van Buitenlandse Zaken en de volledige delegaties van beide landen een „potpourri" van onderwerpen behandeld. Een der kwesties, waarover het meeste verschil van mening tussen belde landen bestaat, is het Britse voorstel om de handelsbetrekkingen jegens Rood -China te verzachten. Engeland wenst Amerikaanse instemming te *erkrggen met het schrappen van een aantal goe deren, waaronder rubber, van de verboden Igst. De Ver. Staten onderhouden in het geheel geen handelsbetrekkingen met Roód-China. pansie te verminderen. Een Aziatisch land, Ceylon, levert China reeds grote hoeveelheden van het strategisch be langrijke rubber. Naar verluidt wil In donesië hetzelfde doen. Men wUst er In genoemde kringen daarom on, dat een verzachting van de handelsbeperkingen op dit ogenblik gemakkelijk zou kunnen leiden tot een algeheel uiteenvallen van het controlestelsel Tevens wordt De Britten willen gelijke beperking als ten aanzien van de Sovjet-Unie De Britten zeggen, dat de beperkingen werden opgelegd tijdens de Koreaanse oorlog, welke drie jaar geleden eindigde, dat het niet realistisch ls deze volle dig te handhaven Zij willen voor de argument naar voren gebracht, dat de handel met China overeenkomstige be perkingen als thans bestaan in het goe deren verkeer met de Sovjet-Unie. Naar verluidt heeft Engeland op informele bijeenkomsten van de controle-organi satie in Parijs krachtige steun van zijn Europese bondgenoten verkregen. In kringen van het Amerikaanse mi nisterie van Defensie verklaart men, dat verzachting van de druk op Communls- ningen was op het terrein van de brand tis°h China in geheel Azië als een teken aanwezig. De schade beloopt enkele tonnen; de eigenaar was verzekerd. (Foto L/ux/iAlphen) van zwakheid van het Westen den opgevat en dat dc -olkeren en rege ringen van landen in de buurt van Chi na zouden worden aangemoedigd hun eigen verzet tegen communistische ex- V.S bii de besprekingen met de Chine zen te Genève een onderhandelingstroef verliezen en het Westen bü een uitein delijke regeling voor Korea en Indn- China mogelijk zwakker zon komen te staan. Concessies van Elsenhower zouden bo vendien ernstige politieke gevolgen in het binnenland hebben zowel voor de president als voor de republikeinse par tij Aanvaarding van het Britse voorste] zou kunnen lelden tot verdeeldheid ;n de Republikeinse partij bi) de komende presidentsverkiezingen, vooral indien Elsenhower wegens gezondheidsredenen niet kandidaat kan staan. (lngez. Me<L-Adv.) TE6EN HOE SI DAGEIUKS VOOR EM HEESHEID m STEN EN RUI Zuivere plantaardige stoffen 2ijn dc bestanddelen van Wybcrt, het doelmatige middel ter bescher ming van dc keel. Onmisbaar voor een ieder die zijn stem veel moet gebruiken. KLACHT OVER PAARDENTRANSPORT Tijdens het laatste transport van slachtpaarden van Dublin naar Neder land, dat tajdens stormweer werd uitge voerd, stierven vier van de 127 paarden. Een paard moest bü aankomst ln Am sterdam worden afgemaakt. De Nederlandse Vereniging tot be scherming van dieren heeft hierin aan leiding gevonden een verzoek te richten tot de scheepvaartmaatschappüendie slachtpaarden vervoeren van Dublin naar Amsterdam en Rotterdam, met eindbestemming België. Deze scheep vaartmaatschappüen wordt verzocht de transporten van slachtpaarden niet te doen plaats hebben tüdens stormweer en ook niet wanneer storm wordt ver wacht. In deze gevallen zou de vereni ging gaarne zien, dat met uitvaren wordt gewacht, totdat de weersomstandigheden gunstiger zjjn. Niet minder dan 420 afgevaardigden gaven hun steun aan de nieuwe regering

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5