Leidsch Dagblad Felle brand in Rembrandtstraat DINSDAG 31 JANUARI Op weg naar de 10.000.— Reeds 7817 kinderen drinken schoolmelk Met de M-hooImelkverstrekking Is men ln Leiden, dank zij een krachtige propaganda-actie, op weg naar de 10.000 schoolkinderen. Werd aanvankelijk verwacht, dat het aantal melkdrinkers zou toenemen van 2600 tot 5000, deze raming is belangrijk overschreden. Het aantal melkdrinkers op de scholen be draagt reeds 7817 en beweegt zich nog in stijgende lijn, zodat mag worden ver wacht. dat dit jaar een aantal van 10.000 zal worden bereikt. Het aantal deel nemende scholen is toegenomen van 28tot 62 en ook dit aantal wordt regelma tig groter. lijk daarna ter hand is genomen, af te wachten. BIJ deze actie wend derhalve nog van een ouderbijdrage van f. 0,30 per liter uitgegaan. Nu deze actie zulk een gunstig re sultaat heeft opgeleverd, geven B. en IV. de Raad thans ln overweging om de gedachte: de ouderbijdrage van f. 0,30 tot f. 0.25 per liter te verlagen, te laten varen Volgens het College Is B. en W. wensen ouderbijdrage op f 0.30 te handhaven Voor 626 leerlingen is restitutie van de ouderbijdrage, welke op f. 0.30 per liter is vastgesteld, gevraagd, terwijl de ouders van 760 kinderen zich bereid hebben verklaard de volle kostprijs te betalen. Tot deze conclusie komen B en W in een sohrijven aan de Raad. waarin zij voorstellen de ouderbijdrage op f. 0,30 per liter te handhaven. Zoals bekend heeft de vaststelling van deze ouderbijdrage indertijd een punt van discussie in de Raad uitge maakt. Zulks mede naar aanleiding van een voorstel van mevr. C. P. Braggaar- de Does en prof. dr. J Goslings om de ouderbijdrage vast te stellen op f. 0,25 per liter. Een voorstel, dat indertijd in handen werd gesteld van B. en W. om prae-advies. Inmiddels werd bekend, dat het Be drijfschap voor Zuivel vermoedelijk ge durende enige tijd een bijdrage van f 0,03 per iiter melk beschikbaar zou stellen, terwijl het niet uitgesloten was, dat ook het Rijk subsidie zóu gaan ver lenen. Op 1 Juni 1955 deelden B. en W. de Raad mede dat verlaging ran de ouder bijdrage tot het voorgestelde bedrag van f 0,25 inderdaad dienstig zou kunnen zijn aan een zo groot mogelijke uitbrei ding van het gébruik van schoolmelk. Tevens brachten B en W. de wens naar \oren de mogelijkheid open te laten, dat ouders, op basis van vrijwilligheid, een extra-bijdrage betalen gelijk aan het verschil tussen ce kostprijs van melk én de verschuldigde bijdrage. In verband hiermede stelden B. en W. de Raad voor het beschikbaar gestelde bedrag van f 3.600 tot f. 5610 te verhogen Op 6 juni d a.v besloot de Raad overeenkomstig dit voorstel en dit besluit verkreeg in beginsel de goedkeuring van Ged. Sta ten op 5 juli 1955. Inmiddels was de zomer-vakantie voor de scholen reeds zo dióht genaderd, dat het plaatselijk schoolmelkoomité het niet verantwoord achtte in deze voor propaganda ongunstige tijd met een actie te beginnen. Bovendien ontving het plaatselijk schoolmelkcomité van het Centraal Schoolmelkcomité te 's- Gravenhage, bericht, dat niet meer op de bijdrage van het Bedrijfschap voor Zuivel mocht worden gerekend, en dat voor het nieuwe school jaar slechts sub sidie zou worden verleend op basis van een door de ouders te betalen normale bijdrage, gelijk aan de plaatselijke etraatprijs voor losse melk. met dien verstande, dat financieel minder draag- krachtigen en onvermogenden deze normale bijdrage niet zouden behoeven te betalen Dit betekende dat het ver schil tussen de ouderbijdrage ran f. 0,25 en de straatprijs van losse melk. die op dat ogenblik f 0,30 bedroeg, geheel ten laste- van het plaatselijk schoolmelk comité zou komen. B en W. hebben zich op grond hier van vóór de aanvang ran het schooljaar 1955'1956 ernstig beraden over de vraag, of zij de Raad opnieuw moesten voor stellen het krediet voor de bevordering van het algemeen gebruik ran school melk te verhogen, aangezien door deze wijziging voor het school jaar 1955/1956. naar verwachting een subsidie van f. 16.700,— nodig zou zijn, indien het plaatselijk sohoolmelkoomité zijn actie zou beginnen op basis ran een ouder bijdrage van f. 0,25 per liter. Daarbij hebben zij overwogen, dat in elk geval moest worden oorkonten, dat de ouder bijdrage naderhand weer zou moeten werden verhoogd, nadat zij eerst van f 0.30 tot f 0,25 zou zijn verlaagd. Daar het B en W. bekend was, dat de Ver. ran Nederlandse Gemeenten aan de Mi nisters ran Sociale Zaken en Volksge zondheid en van Landbouw Visserij en Voedselvoorziening had verzocht te wil len bevorderen, dat het Rijk een subsidie beschikbaar stelt, ten einde de melk- verstrekking op de scholen te stimule ren. hebben zij, mede gelet op het grote bedrag, dat ten laste der gemeente zou komen, indien het Riik geen subsidie zou verlenen, hun beslissing aangehouden, totdat, bekend zou zijn of het verzoek van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten was mgewflügd. Nadat de Minister ran Sociale Zaken en Volksgezondheid bij brief van 26 oktober 1955 aan genoemde Vereniging om. had bericht, dat de Regering van mening is. dat het inkomen ran het me rendeel ran de gezinnen in ons land voldoende is om de noodzakelijke verho- eine van de schoolmelknrijs te kunnen beta'.^n hebben B en W. op 1 novem ber d.a.v. besloten eerst de resultaten van de propaganda-actie, die onmiddel- MARKTBERICHTEN LEIDEN 31 tan. Aanvoer 241 vette varkens. Notering: lichte varkens 1.60tot 172 slaeersvarkens 173 tot 175 zware varkens 1 50 tot 1.55. Handel vlot. LEIDEN, 31 Januari. Leldse Coöp Groente- en Fruitveiling. Per 100 kg: Ap pelen 25—50. andijvie 6975. kroten 5. kroten, gekookt 1420. boerenkool 2431. rode kool 711. gele kool 811. groene kool 17—22. prei 2433, stoofsla 115118. spruiten A 5663. Idem B 4555, waspeen 1419. winterpeen 5.30—10 40. Per 100 stuks Sla B 17.20—21.90. Per 100 bos: Peterselie 14. selderie 6.6011.20. uien 15—38. BODEGRAVEN, 31 Januari. Kaas markt. Aanvoer 7 partjen. Ie soort 2.20— 2.28. 2e srt 2.10—2.19, Handel matig. ROTTERDAM. 31 Januari. Veemarkt: Aanvoer ln totaal 3419. Weektotaal 5471. Vette koelen en ossen 698, gcbrulksvee 700. t b.c.-vrU 650, vette kalveren 65. graskalve ren 220. tb.c -vrU 211, nuchtere kalveren 1085. varkens 118. biggen 64. paarden 82. veulens 2. 'chapen of lammeren 368. bok ken of gelten 17. Prijs per kg Vette koelen. Ie kw. 2.82 3.12. 2e kw. 2.60—2.82. 3e kw. 2.40—2.60; vette kalveren 2 60—250. 2.40—2.60, 2.10 2 40 Prijs per stuk: Graskalveren 450. 350, 250: nuchtere kalveren 66. 58. 48: biggen 52, 45, 40 Prijs per kg: Slachtpaar- den 2.30, 2.10, 1.90. Prijs per stuk: Schapen 140, 110 90; lammeren 125, 105, 95; kalf- koelen 1130, 960, 750; melkkoeien 1130, 960. 730; vare koelen 800, 700, 600; vaar zen 780. 680. 580. pinken 480. 425. 350. RIJNSBURG 30 lanuarl Velline Bloe- menlust. Golden Harvest 80115 Edith Eddv 100—115 Earlv Queen 70—90 Su- nerba 70—85 K rel ace 60—80 White Sail 90—110. v. d. Eerden 85—110 Lustige Wltwe 100—115 W Pltt 120—140 W. CoDland 115125. Demeter 100—120. Hllleearde 70—«0. .Albino 90—185. King of the Yellow 6080 Crown Imperial 75 85 Oranle Wonder 100110. Prunus 140160. Narcissen- Golden Harves* 70 —80 Helios 60—''0 King Alfred 7080. L'Innocence 4055 Koster 55—65. Hya cinten bl. 222b. Idem rose 2025 Idem Der bos 50—60. Bl. druifjes 18—25. I er dan pok geen voldoende aanleiding om thans tot verhoging van het kre diet, ad f. 10.350 over te gaan. Incident op Corsica H. du Mee projecteerde prachtige keurendia's Pal ten zuiden van de Italiaanse ha venstad Genua ligt het indrukwekkend mooie Middellandse Zee paradij6 Corsica dat ondanks de ontvolking, welke er mo menteel plaats vindt - van de 1 miljoen bewoners zijn er nog slechts 200.000 over - nog niets van zijn romantiek en char me van weleer verloren heeft. Integen deel de belangstelling voor dit met weel derig sub-tropische plantengroei over dekte eiland neemt vooral van de zijde der toeristen steeds toe. Velen hebben gisteravond vanuit de Foyer van de Stadsgehoorzaal met Henk du Mee als reisleider een tooht naar dit aardse paradijs gemaakt. De ruim 250 kleurendia's, die deze fotograaf naar ge gevens van Anthony van Kampens boek ..Incident op Corsica" op het zilveren scherm projecteerde, waren inderdaad prachtig en goed van compositie. Het verhaal door van Kampen ge schreven en gebaseerd op ware gebeur tenissen. die zloh omstreeks drie en een half jaar geleden op Corsica afspeelden, sprak sterk tot de verbeelding van de heer du Mee. Hij heeft met grote toewij ding en zorg enkele episoden uit het wondere verhaal, de vreemde reis van het Amsterdamse meisje Mary Kingima (uitgebeeld: door mevr, du Mee) op de gevoelige plaat vastgelegd. Het resul taat was althans ln fototechnisch op zicht zeer geslaagd. Bijzonder fraai wa ren o.m. de opnamen van Calvi, de weg van de heilige keizerin, de Monte Cinto en het vertrek bij nacht. Melancholisch klonk het Corsicaanse lied, dat als mu zikale illustratie diende. In de pauze was er gelegenheid een door Anthony van Kampen gesigneerd boek te kopen of te bestellen. Later op de avond, welke door de Leldse fotohandel in samen werking met de boekhandel hier ter plaatse was georganiseerd, kwamen de liefhebbers van de kinderfotografie aan hun trek. Ook zij hebben volop kunen genieten! Lawine in Japan eist 14 levens Een sneeuwlawine heeft In centraal Japan een slaapzaal van arbeiders aan een zwavelmijn bedolven. Veertien mijn werkers kwamen daardoor om het leven en vijf werden gewind. Dertien bleven ongedeerd. Draadbreuk op Waalbrug Op de lijn Utrecht—'s Hertogenbosch ls ernstige vertraging ontstaan door een draadbreuk op de Waalbrug nabij Zalt- bommel. De breuk ontstond juist op het mo ment dat de trein die om 8 52 uur uit 's-Hertogenbosch naar Utrecht vertrok, passeerde. De trein moest wachten tot dat een stoomlocomotief voor verdere tractie kon worden ingeschakeld. Het treinverkeer is thans ernstig vertraagd doordat slechts over enkel spoor gereden kan worden tussen Hedel en Geldermal- sen. Het goederenvervoer heeft vannacht ernstige vertraging ondervonden nabij Zwolle door stuifsneeuw. Werkzaamheden Tweede Kamer In verband met ziekte van de minister van Justitie, mr. Donker, zal het niet mogelijk zijn. het wetsontwerp tot op heffing van de handelingsonbekwaamheid der gehuwde vrouw in de Tweede Kamer vooreerst te behandelen. De kleinere ontwerpen, welke onder het departement van Justitie ressorteren, zullen door minister Beel worden verdedigd. Het wetsontwerp administratieve recht spraak in belastingzaken, zou oorspron kelijk verdedigd worden door de minis ters Van de Kieft en Donker. Aangezien minister Van de Kieft nog niet terug is uit Suriname zal nu de Staatssecretaris van Financiën, dr. Van den Berge, de verdediging op zich ne men Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. Bedreigingen tegenover Nederland „Indien de Nederlanders zouden weigeren de Nederlands-Indonesische besprekingen in Genève te hervatten, moeten zij de gevolgen hiervan onder de ogen zien" aldus politieke kringen in Djakarta, die worden aangehaald door het gewoonlijk gematigde rege ringsgezinde blad „Pedoman". Neder land moet achteraf niet verwonderd zijn, indien de Indonesische regering strenge maatregelen tegen de Neder landse ondernemingen hier zal nemen, aldus voegden deze kringen hieraan toe. In een hoofdartikel van het sterk anti-communistische ochtendblad wordt Nederland gewaarschuwd het niet zover te laten komen, dat de regering gedwon gen wordt een radicale politiek tegen Nederland te voeren. „Tot nu toe heb ben de Nederlanders absoluut geen goe de wil getoond", aldus het blad. Het anti-communistische blad de „Times of Indonesia" schreef: „slechts onteigening van hun eigendommen in Indonesië is de enige weg om de Neder landers tot bezinning te brengen." De groeiende ontevredenheid over de loop der gebeurtenissen sinds Indonesië tien dagen geleden voorstelde de bespre kingen in Genève in een slotvergadering te doen beëindigen, is onmiskenbaar, al dus politieke waarnemers in Djakarta. In kringen van de Masjoemi hoorde men de mening: „Indonesiërs, die tot nog toe dachten, dat hv nuttig was de onderhandelingen met de Nederlanders voort te zetten, zullen nu ongeduldig worden en iedere onderhandeling met hen in de toekomst verwerpen." Kinderen op nippertje uit woonhuis gered Hedenmiddag omstreeks half drie rukte de brandweer uit voor een felle brand in de Kembrandtstraat te Lei den. Het vuur woedde in het woon huis Rembrandtstraat 6, bewoond door de textielarbeider J. M. C. v. d. Broek met zijn gezin. Aangewakkerd door de felle wind greep het vuur zeer snel om zich heen, zodat eerste verdieping en zolderverdieping al na zeer korte tijd van voor tot ach ter in lichter laaie stonden. Slechts met moeite konden de vrouw des huizes en drie kleine kinderen op het laatste nippertje voordat de bovenste etages een grote vuurzee wa ren geworden, het huis verlaten. Onmiddellijk waren vele tientallen mi litairen uit de Doelenkazerne bezig, van het meubilair te redden wat er te red den viel. terwijl ook terstond begonnen werd met de volledige ontruiming van de aangrenzende woonhuizen. De felle wind maakte gevaar voor uitbreiding zeker niet denkbeeldig. De brandweer was met vier wagens aanwezig, en met vele slangen werd de blussing ter hand genomen. Het blus- smgswerk, vooral van de ladder, wgrd overigens ernstig belemmerd door de zeer gTOte rookontwikkeling. Bij het ter perse gaan van dit blad, toen de blus sing nog in volle gang was. was de brandweer vol vertrouwen, dat men de aangrenzende percelen zou kunnen be houden. Omtrent de oorzaak van de brand en de plaats waar zij oorspronkelijk is ontstaan waren nog geen gegevens be kend. terwijl ook nog geen overzicht kon worden verkregen, hoeveel van de in ventaris ran de woning verloren is ge gaan. Wel staat vast dat slechts dank zjj de zeer snelle aanwezigheid van groot materiaal van de brandweer voorkomen is, dat een groter aantal woningen ver loren is gegaan. Het zeer oude hout van de woningen, die hier aan de Rem brandtstraat staan en de ouderdomsge breken van deze woningen vormden vooral bij de scherpe wind en de droogte als gevolg van de vorst een dankbare prooi van het vuur Stroom van gelukwensen voor Prinses (Speciale berichtgeving) De mannen van het postkantoor tegenover het Paleis Soestdijk waren vanmorgen om v(jf uur al in touw om de stroom van schriftelijke felicitaties voor Prinses Beatrix te verwerken. 100 Kilo post werd na enige uren aan gedragen. Daar waren een 8- tot 9000 prentbriefkaarten van kinderen bü en dat was nog pas de eerste bestelling. Telegram namens Kamer Namens de Tweede Kamer, heeft de voorzitter het volgende telegram ver zonden aan Prinses Beatrix op haar 18de verjaardag: „Moge Gods zege U bijstaan bij uw studie en uw werk, moge uw leven gelukkig zijn, vrij van zorgen en overvloedig aan vriendschap, blijft wie gij thans reeds zijt en moge de toe komst U maken wat gij eenmaal hoopt te worden, het Nederlandse volk draagt uw beeltenis in zijn hart en omringt U met zijn genegenheid en liefde". Van Prinses Beatrix werd daarop het volgende antwoord-telegram ontvangen: ,Mijn zeer hartelijke dank voor uw vriendelijk telegram, dat mij bijzonder getroffen heeft Beatrix". Ameland blijft geïsoleerd Door de stormachtige Zuidoostenwind is de waterstand op de Wadden buiten gewoon laag, waardoor de postboot „Waddenzee" ook deze dag niet zal kun nen varen, zodat Ameland voor de tweede dag is geïsoleerd. Vanmorgen 13 de „luchtbrug" tussen het geïsoleerde Ameland en het vaste land weer in gebruik genomen. Het ver keer wordt onderhouden met Austere van de Koninklijke luohtmacht, die op stijgen van de vliegbasis Leeuwarden. De richtlijnen in de N.H. Kerk GENERALE SYNODE BIJEEN. Nadat de generale synode der Ned. Kerk in haar zitting van maandag en kele benoemingen had afgedaan, be steedde zij aandacht aan de „Handrei king voor het gesprek der richtingen in de Ned. Herv Kerk". Dr. W. J. de Wilde lichtte het stuk toe. Het is geen nieuwe bewerking van „fundamenten en perspectieven", maar een voorbeeld van richtingsgesprek. Het uitvoerige stuk komt tot de conclusie, dat de richtingen, die op den duur de neiging kregen aparte blokken te wor den, modaliteiten dienen te worden, die naar het centrum der kerk toewerken. Dr. T. Dokter sprak namens de Raad voor Kerk en Theologie. Hij loofde het stuk. maar meende dat het niet voor alle als richtlijn kan dienen. Bovendien, zo meende hij moet de spanning der modaliteiten in de kerk blij ven, mits allen buigen voor Jezus Christus. Namens de commissie van rapport uit de synode, sprak Jhr. L. de Geer. Hij bewonderde het stuk, maar meende, dat het meer voor intern, ja intiem gebruik in de kerk dient gesteld te worden. Prof. dr. A. J Rasker meende een zekere verdoezeling van tegenstellingen waar te nemen, wat hem niet verhin derde tot doorzending aan de kerk te adviseren. Dr. J. S. M. Baljon sprak over de verhouding tussen wetenschap en waarheid, die hem niet duidelijk was geworden uit het stuk. Dr. de Wilde, antwoordend namens de commissie van ontwerp, wees erop, dat dit stuk voor de praktijk bedoeld is. Daarom wilde hij nu niet theologiseren en filosoferen. Wel wees hij de opmer kingen van dr. Baljon af, dat over de wetenschap denigrerend gesproken is. De opdracht was: een handreiking, een steuntje te geven bij het gesprek der richtingen. De bedoeling van het stuk is, om te behouden, niet om tucht uit te oefenen. De synode besloot het stuk opnieuw in handen te geven van de commissie van ontwerp om de gemaakte opmerkin gen te bestuderen. Op korte termijn zal dan met een begeleidend schrijven het stuk aan de kerk worden aangeboden. OEGSTGEEST TUINDER BEBOET Een tuinder uit Oegstgeest had op de tuin van zjjn broer, die naar Canada emigreerde, bloemfbollen geteeld. Hij was hiertoe zelf niet gerechtigd. Het teeltrecht en de vergunningen liet hij niet op zijn eigen naam overschrijven omdat afgesproken was dat indien zijn broer het in Canada niet naar znjn zin zou hebben, hij weer terug zou keren. Aangezien deze handelwijze in strijd was met de wettelijke bepalingen moest lrij zich voor de Haagse Economische Politierechter verantwoorden. Derge lijke overtredingen worden steeds streng gestraft, de Officier van Justitie hield echter rekening met het bijzondere van het geval, want de broer zal inderdaad binnenkort terugkeren. Hij eiste een boete van f100 of 40 dagen. Verdachte werd conform de eis veroordeeld. VOORSCHOTEN Rectificatie In ons jaaroverzicht van de gemeente over 1955 is gisteren een storend foutje geslopen. Men zal opgemerkt hebben, dat de betreffende regel als volgt gelezen moet worden: De huisvestingsstatistiek. voor wat betreft de woningpositie, geeft een ongunstig beeld te zien. SCHAAKNIEUWS De uitslagen van de deze week door de schaakvereniging „Voorschoten" ge speelde wedstrijden luiden: Groep I: Waasdorp—dr. Vermet 0—1. Groep HA: BoxmanHull em an 10, v. d. Kooy Maat 10, Groenenbergv. d. Kooy 0-1. Groep IIB: M. Segaar—Heyer HonsbeekOldeman 01, HeyerGrob- ben 0—1, v. d. Werf—'Honsbeek 1—0. WARMOND TAFELTENNIS. T.T.V. „Steeds Vooruit". De uitslagen van de afeelODen week waren 1 Dames) Unitas 3Steeds Vooruit 1 73. Steeds Vooruit 2Sparkler 2 100 (Heren): Steeds Vooruit 2—Wester kwartier 1 73. Steeds Vooruit 3 LPSV 2 5—5. Junioren: Pit '54 1—Steeds Vooruit 1 8—2. Jaarfeest chr. korfbalclub „Warmond" In hotel „De Zon" vierde de chr. korf balclub „Warmond" het zesjarig bestaan met een gezellige feestavond, waarbij velen tegenwoordig waren. De heer H. Dekker, voorzitter van de vèreniging, on in zijn welkomstwoord welkom he- 1 ten dr. J Zandee. met echtgenote, wet- I houder Dekker en de afgevaardigden (Foto L.D./Van Vliet.) 'van de zusterverenigingen. In zijn inlei- De 10.000 meter Zweed Ericsson werd in recordtijd Olympisch kampioen Broekmans tijd (5e) werd gedrukt door zware mist Toen Kees Broekman hedenochtend vroeg naar buiten keek hing er een zeer zware mist over het meer van Misurina. liet zicht kon nauwelijks 20 tot 25 me ter worden genoemd. Maandagavond was hij in een prettige stemming naar bed gegaan, omdat h(j van de Italtiaanse scheidsrecher Fresea had vernomen, dat het protest van Klaas Schenk - men zie elders in dit blad - was toegewezen, en dat ook hij, Broekman, op de lijst van uitslagen zou voorkomen met een tijd van 2 min. 13.1 seconde. Het merkwaardige feit heeft zich dus voorgedaan, dat zowel Wim de Graaff, Gerard Maarse als Kees Broekman eenzelfde tijd op de 1500 meter hadden laten afdrukken, 2 min. 13.1 sec., waarmede Tjj de elfde plaats deelden. Klaas Schenk had besloten om Kees Broekman vroeg naar de baan te sturen teneinde hem - de temperatuur lag 8 graden beneden het vriespunt - een ste vige warming-up te geven. Toen om 10 uur het startschot voor Broekman en zijn tegenstander de Amerikaan Mc Na- mara klonk, kon men op de ere-tribune niet de overkant van de baan zien. De mist was zelfs zo zwaar, dat als de ene rijder in de rechterbocht lag, de andere deelnemer ergens in een wazig grijs ver schiet kwam aan rijden. Het sprak wel vanzelf, dat deze moeilijke omstandig heden - Broekman heeft altijd met pech te kampen - een zeer ongunstige invloed hebben gehad op de tijden. Klaas Schenk probeerde een schema van 16 rnln. 50 seconden en r.aar later zou bUJ- ken had hij goed geraden. De talrijke Nederlandse supporters, die de tribune bevolkten moedigden met een „hup Kees", „hup Kees", „hup Kees" onze landgenoot met zijn lange slagen op de rechte einden, enthousiast aan. Men kon duidelijk merken, dat Broek man te kampen had met zijn adem in deze dichte mist. Hij noteerde gemiddeld ronden van 40.5 sec. Drie ronden voor het einde haalde hij Pat Mc Namara in. Het was toen reeds duidelijk dat hij er niet in zou slagen om het Olympisch re cord, dat in Oslo door Hjalmar Ander sen op 16.45.8 sec. was gebracht, te ver beteren. Zijn totaal tijd werd tenslotte 16 min. 512 sec., terwijl de tijd van Pat Mc Namara bedroeg 17 min. 45.6 secon den! In de tweede rit won de Fin Jaervi- nen van de Koreaan Soon in 17.05.9 sec. De derde rit bracht de Russische crack Gontsjarenko tegen de Canadees Olin aan de start. De Rus reed de 10 km in de nieuwe Olympische record tijd van 16.42.3 sec. Bij het ter perse gaan van dit num mer ontvingen wij nog de volgende re sultaten: 4e rit: Zibin (Rusland) 17.03.4, Gomi (Japan) 17.355. 5e rit: Oromshey (GB) 17.05.6, Kolar (Tsj. Slowakije) 17.16.9 6e rit: Kuhnert (O.-Dld.) 17.04.6, Stroem (Zweden) 17.17.0. 7e rit: Johannesen (Noorwegen) 16.39.9 (nieuw Olympisch record), Van 't Oever (Nederland) 17.37.3. 8e rit: Haugli (Noorwegen) 16.48.7, Hickey (Austr.) 17.45.6. dend woord wees de voorzitter er op, dat er tegenwoordig veel sportverdwazing is. Het spel wordt opgejaagd door de kre ten van de toeschouwers, die „waarvoor hun geld willeen hebben". De secretaresse, mevrouw Muller Jansen las het jaarverslag, waarin o. m. werd medegedeeld, dat de heer Moret, een van de oprichters, tot ere-lid was benoemd. De penningmeesteresse kon met een batig saldo de boeken afslui ten. De wedstrijdsecretaresse las even eens een jaarverslag voor, waarin de wedstrijden van het afgelopen seizoen de revue passeerden. De voorzitter van de feestcommissie de heer P. Mazurel, kondigde hierna het toneelgezelschap ..De Rammelaars" uit Zoeterwoude aan. Zij brachten het toneelstuk „Onder valse vlag", een ge zellig blijspel, dat op goede wijze werd gespeeld. Tussen de bedrijven door werd door een bandje van deze vereniging voor de nodige muzikale afleiding ge zorgd. Het was een zeer genoeglijke avond voor „Warmond". BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: W. P. Sarls. 25 Jr en E. J. M. Glesbers, 25 Jr. OverledenK Stoute, echtgenote van C. v. d. Sleet, 74 jaar. WASSENAAR Benoemd Dr. ir. R. Houwink, di recteur-generaal van de Rubberstich ting te Delft, woonachtig te Wassenaar, is benoemd tot Fellow van het Institu tion of the Rubber Industry te Londen. 9e rit: Jakimov (Rusland) 16.59.7, Jauris (Tsj. Slow.) 17.38.4. 10 rit: Ericsson (Zweden) 16.35.9 (nieuw Olympisch record); Asasaka (Japan) 17.35 3. 11e rit: Hearn (GB) 17.27.6, Keiler (Did.) 1757.7. 12de rit: 1. Manusbarth (Oostenr.) 17 min. 47.8 sec; 2. Colzac (It.) 18 min. 32 8 sec. 13de rit: 1. De Graaf (Ned.) 17 min. 21.6 sec.; 2. Salonen (Finl.) 17 min. 37.6 seconden. 14de rit: 1. Anderson (Noorw.) 16 min. 52.6 sec.; 2. Dahlberg (Zweden) 17 min. 01.3 sec. De Zweed Ericsson is Olympisch kam pioen geworden op de 10.000 meter, zijn tijd was 16.35.9. De Oostenrijker Toni Sailer heeft de slalom voor heren geworden. Dit is zijn tweede gouden medaille; zondag j.l. had hij ook de reuzenslalom gewonnen. KUNSTRIJDEN DAMES Na vier verplichte figuren was de stand voor het Olympisoh kampioen schap dames: 1. Tenley Albright (VS) 8435 pnt., 2. Carol Heiss (V S.) 831.3, 3. Ingrid Wendl (Oostenrijk) 7905. 4. Yvonne Sugden (Gr. Br.) 783, 5. Hanna Eigel (Oosten rijk) 773.3, 6. Carole Pachl (Canada) 759.3, 7. Ann Johnston (Canada) 746.1, 8. Hannerl Walter (Oostenrijk) 744.5. 9. Erica Batchelor (GB) 743.6, 10. Cathe rine Machado (VS) 733.6, 11. Rose Pet- tinger (Did.) 733.2, 12. Sjoukje Dijkstra (Nederland) 713.6, 13. Dlanne Peach (G3.) 707.7, 14. Joan Haanappel (Ned.) 706, 15. Fiorella Negro (Italië) 693.1. KOMEN NOREN. ZWEDEN EN NEDERLANDERS UIT CORTINA NAAR NEDERLAND? De Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond overweegt de mogelijkheid om de Ne derlandse, Noorse en Zweedse rijders na afloop van de Olympische wedstrijden in het hardrijden op de schaats te Misuri na naar Nederland te laten komen. Als de vorst aanhoudt, zal de KNSB in staat zijn wedstrijden in Nederland te organi seren. waaraan de cracks, die zich mo menteel in Italië bevinden, zouden kun nen deelnemen. Mocht het verzoek van de KNSB ingewilligd worden, dan zul len de rijders in ieder geval vóór 11 fe bruari a.s. in Nederland aan de start verschijnen. BEURSOVERZICHT Amsterdam 31 januari De activiteit ter beurze heeft in het nieuwe jaar tot dusverre veel te wen sen overgelaten en vanmiddag was de zakenomvang wel zeer gering. Na twee- en trad er enige verbetering in, waarbij tevens een kleine uitbreiding gegeven werd aan de affaire. Al met al echter heeft de markt een zeer kalm verloop gehad. Kon. Olie opende 5 punten hoger op 637'2 en trok daarna verder aan tot 640. dit in navolging van de New-York- se notering. Philips, AKU en Unilever verbeterden ieder circa 2 punten. Ook op de incourante industrie-afdeling viel bitter weinig te beleven. De stemming was over het algemeen goed prijshou dend. doch aandelen walvisvaart wer den lager geadviseerd in verband met de zojuist bekend geworden teleurstellen de produktiecijfers. Ook de scheepvaartsector maakte een verlaten indruk. De meeste noteringen bleven ongeveer in een doen met giste ren of een kleinigheid daarboven. Op de cultuur markt is hetzelfde van toepas sing. Alleen Amsterdam Rubber noteer de een puntje lager. Guldensbeleggingen tenslotte stil en onveranderd. De markt sloot kalm op ongeveer het hoogste punt van de dag. Beurs van Amsterdam Dinsdag 31 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 (3'.i) 10211 102 A Grootboek obl101% Ned. '51 3% 101B 101', Ned 53 3 s, 101E 101A Ned '48 3% 98% 98'i Ned '54 3% 98A 98,", Ned '55 3% 98% 98% Ned '55 n 31 99 99A Ned 47 3% 3 99% 99% Dollarlng '47 3 96A 96A Investerlngscert. 3 99% 99% Ned. 62-64 3 100A 100% Indië '37 A 3 97% 98 Grootboek '46 3 97 96il ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind B 75% 76% Nat Handelsbank 159 158', Ned Handelmij248 248 AKU 317% 320', Philips 331% 334 Philips '55 324% 326% Unilever 339 341% Wilton Feyenoord 276 275 Bill ton 2de r306 307% Kon Olie f 50.— ..317 Kon. Olie 632% 640% Amst Rubber 130% 128% Holl Amer %Jn 214% 215% Kon Ned Stoomb 221% 223% Ned Scheepv Unie 202% 202', HV.A 140% 142 Java Cult 83% 85% Deli Mij 144% 145% Senembah98% 98 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen Adam 47 3 100% Den Haag 1937 1 3.. 97 B Leiden 1947 96 R'dam 7 I m 3% 100% Industr Obligaties Philips Dollarlng 104% 10411 Premieleningen A'dam '51 2% 140 139% Eindhoven '54 2% 10874 108% Enschede '54 2% 112% 112% Den Haag '52 I 2% 142% 143A idem II 2% 140 139% R'dam '52 I 2% 138 138% idem n 2% 143% 143% Utrecht '53 2% 121% 121% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 266 267 Rotterd Bank 250 249% Twentsche Bank 258 258 Industrie Ondernemingen Ned. G. enSplr. fabr 231 237% Kon Ned Grofsm. 142% 142% Rott. Droogd. MiJ. 620 Tleleman en Dros 19% 19% Handelsondernemingen Borsumij. cv A f 1000 128% 128% 153 155 Diversen 284 285 B Ned M Walv Vrt. 78% 77% Spoorwegen Deli Spoofw Mij. 29% 29% Amerik fondsen 67 A 67 A 71% 69% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 30/1 Hoil Constructie 420 ex Ing bur. v BouwniJv ll&O' Int Kunststoff Ind 70% 71GB Kon Ned Edelmet 84L Pref w a idem 80 Textiel Gebr v Wijk 84%GB 84%GB Leldsche Wolspmn 318'/2GB 318% Ned Electrolasm SAken Lakfabr '53 420 422 Ver Touwfabrieken 187 186% Wernlnk's Betonm. 144 143%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4