Eltax tel:22444 Tuinman regelde in één dag een reis naar Canada Blocker's Cacao Indiening nieuwe woningwet i A P- Agenda DONDERDAG 26 JANUARI In ijltempo naar begrafenis van zwager (Speciale berichtgeving) Een man, die bij de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, afdeling Huis ter Heide. Bilthoven en omstreken een goede bekende is, de heer E. Wallet uit Bilthoven, winnaar van de wisselbeker voor de huishou delijke tentoonstelling der afdeling, heeft zich nu ook op ander terrein een naam verworven. Hij heeft het namelijk gepresteerd om in één dag tijd een reis te regelen naar Canada, een tijd waar voor een ander over het algemeen veel langer moet doen. Op 2e Kerstdag ontving hü bericht van zijn zuster in Canada die in Aylmer woont, dat zijn zwager Ares Hardeman was overleden. Door de familieraad werd de heer E. Wallet aangewezen als afgevaardigde bij de begrafenis. Wallet die nog nooit buiten de grenzen was geweest, slaagde er in, in één dag tijd zijn reis naar Canada te regelen. Het ging als volgt: op dinsdag na Kerstmis ging hU om half negen naar het ge meentehuis in Bilthoven voor zijn pas poort. Om 9 uur ontving hij het op het belastingkantoor in Utrecht, waarheen hij per fiets was gegaan, een bewijs was geen bezwaar. Om kwart voor tien kreeg hij in het gemeentehuis in Bilthoven de voor een paspoort noodzakelijke be scheiden. Reeds om half elf kreeg hij ter griffie te Utrecht (weer "per fiets daar heen gereden) zijn paspoort, geldig voor alle werelddelen. Direct daarna boekte hij bij een reisbureau passage voor een vliegtuig en wees men hem de weg voor een visum Om kwart over elf was hij weer in Zeist, nog steeds alles per fiets bil zijn broer om het doodsbericht te halen, dat hij nodig had voor het ver krijgen van zijn visum. Reeds om vijf uur ontving hij in de Canadese ambasa- de in Den Haag (per trein deze reis afgelegd) zijn visum. En reeds de vol gende'dag vertrok hy per vliegtuig! Die reis zal hij wel nooit vergeten! Want hij spreekt geen woord Engels. Bovendien is hij niet gewend hele dagen achter elkaar op schoenen te lopen, want als tuinman draagt hU bijna altijd klompen. Bij de douane gaf hy maar steeds zijn portefeuille af. De douaneambtenaren haalden er dan uit wat zij nodig hadden. Wal let kwam evenwel In Canada waar hij werd opgewacht door zijn twee zoons. Voor de begrafenis was hij, ondanks zijn record-reis, toch nog te laat ge komen. Hij maakte zich nuttig op de boerderij van zijn overleden zwager, die 15 kinde- Dag Hammarskjöld is optimistisch Hij verwacht verminderde spanning in Midden-Oosten De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Dag Hammarskjöld, gaf woensdag bij aankomst in Amman, de hoofdstad van Jordanië, te kennen op timistisch te zijn met betrekking tot het verminderen van de spanning in het Midden-Oosten. Hammarskjöld heeft zowel in Israël als in Egypte beeprekin- gen gevoerd. In Amman voerde Hammarskjöld woensdag besprekingen met premier Samir Rifai en minister van Buiten landse Zaken dr. Huseln Khaldi. Hij werd bovendien door Koning Hoessein in het paleis in audiëntie ontvangen. Generaal-majoor Bums, de stafchef der V. N. in het Midden-Oosten, heeft aan Syrië en Israël voorgesteld een overeenkomst te tekenen, waarin zij plechtig beloven elkaar niet meer over de bestandslinies te beschieten. Hen memorandum van generaal Burns zot vier punten bevatten, gericht op vermin dering van de spanning tussen de twee landen en op de uitwisseling van ge vangenen, in overeenstemming met kort geleden door de Veiligheidsraad aange- i resoluties. Met een enkel woord BINNENLAND De vierde openbare vergadering het bestuur van het bedrijfschap Ho zal worden gehouden op 1 februari des middags om half vier ln de raadzaal van de Sociaal Economische Raad te 's-Gra- venhage. In een week tyds zijn bij drie Arnhemse doktoren diefstallen gepleegd. Deze geschiedden tijdens het spreekuur van de desbetreffende artsen. Tot de bult behoorde zowel geld als sieraden. De Nederlandse minister van Finan ciën, de heer J. van de Kleft, die een oriëntatiereis door de Ned. Antillen en Curasao maakt, ls gisteravond vla Trinidad naar Paramaribo vertrokken. BUITENLAND Meer dan drieduizend leden van het Vreemdelingenlegioen zijn woensdag te Kaap St.-Jacques (Zuld-Vletnam) aan boord van de „Pasteur" gegaan, waarmee zij naar Mer6-el-Keblr (Algerije) zullen worden overgebracht. Het Amerikaanse Bureau voor maten en gewichten heeft bekend gemaakt, dat er een machine ls geconstrueerd, waarmee men onmiddellijk na het ontploffen van een atoom- of waterstofbom de hoeveel heid en de Intensiteit van de radlo-actleve regen kan bepalen, die waarschllniyk ln een gebied met een straal van 400 km zal vallen. Op het congres van de Oekralnse Communistische partij heeft de schrijver Alexander Kornetsjoek verklaard, dat de „straatschenderij en de Jeugdmisdadigheid" ln de Oekraïne blijven toenemen. Dit kwaad heeft zich nu uitgebreid tot de middelbare scholen en er moeten dringend maatregelen genomen worden, zo zei hij. Bi) aankomst van de nieuwe Brazi liaanse president, Kubltschek, ln Rlo de Janeiro na een reis naar de Ver Staten en West-Europa, heeft de politie 30 leden van de (verboden) Communistische partij ge arresteerd, die met borden liepen, waarop eisen van herstel van de Communistische party ln Brazilië geschreven waren. De Sovjet-Russische ambassadeur ln Oostenryk heeft namens zyn regering by de Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken de verontschuldigingen aangeboden voor het vliegtuigongeluk, waarbij twee straaljagers op Oostenryks gebied neer stortten. Een piloot wist zich hierbij te redden. Hy was Sovjet-Russisch burger. De ander kwam om het leven. De Jagers kwamen uit Hongarye. In de Indiase staat Orlssa worden troepen ln gereedheid gehouden om ln geval van nood handelend op te kunnen treden by ongeregeldheden. Er zyn daar d:nsdagavond twee treinen tot ontsporing gebracht. Er vielen daarby een dode en dertien gewonden. De treinen ryden nu onder bewaking. ren achterliet en noteerde wat hy inte ressant vond om thuis te kunnen vertel len. Ook het slapen op kamer 927 van het wolkenkrabber-hot el Lauren tien in Montreal maakte indruk op hem Hy verzamelde foto's van alles wat hij.be zocht, Deze foto's toom hy met trots aan zijn vrouw en vyf kinderen, die met ontzag opzien naar hun vader, die in korte tyd zo'n grote reis heeft gemaakt! Nu loopt Wallet weer op zijn klompen rond, verzorgt de tuinen en zal op de eerstvolgende vergadering van de Ko- ninklyke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde wel weer met een inzending voor de huishoudelijke tentoonstelling voor de dag komen, om zyn wisselbeker te verdedigen. (Ingez Med.-Adv.) VERWI. WONDEROLIE onhandlge llkdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pü„ weg m 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en ai. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillends benzocnlne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van L 1.35 bespaart Geen mededelingen over geval Klijzing In de vergadering van de Haagse ge meenteraad heeft burgemeester Schok king, naar aanleiding van tydens het begrotingsdebat gestelde vragen, naar voren gebracht, dat het hem, in verb met de gecompliceerde gang van zaken by de benoeming en het ontslag van hoger politiepersoneel, niet mogeiyk was meer mededebngen te doen over het ge val-KI ij zing (de commissaris van po litie, aan wie ziekteverlof is verleend) „By de bestudering van zaken als deze zyn de Procureur-Generaal, de Commissaris van de Koningin, de mi nister van Justitie en de minister van Binnenlandse Zaken betrokken", aldus mr. Schokking, die het. in verband met de verhouding van de burgemeester als hoofd van de politie tegenover de beide genoemde ministers niet Juist oordeelde, op het geval zelf in te gaan. (Ingez. Med.-Adv.) Wrijf Kou en Pijn we9 ™et DAMPO I Schooljeugd op Cyprus maakt het de politie lastig ln Paphos, in het zuidwesten van Cy prus, ls de politie woensdag met traan gas en gummiknuppels opgetreden tegen vyfhonderd oproerige jongens- en meis jesscholieren. zy bestormden de politie ln twee golven. Na de eerste stormaan val verzamelden de scholieren zich op hun schoolplein en bestookten Britse militairen van achter de muren met katapulten en knikkers als munitie Twee jongens werden gearresteerd en twee naar het ziekenhuis vervoerd. Het gymnasium is tot zaterdag gesloten. Te Famagusta weigerden tweeduizend leerlingen van middelbare scholen de lessen te volgen en gingen naar huis. Het orgaan van de Turkse Cypnoten heeft aangedrongen op bescherming door Britse troepen von de 140 dorpen op Cyprus met een overwegend Turkse bevolking, zy waren door de verplichte inlevering van geweren en jachtwapens door burgers „blootgesteld aan mogeiyke aanvallen van Griekse terroristen". »eel ellende (66) Australische havenstaking dreigt vele industrieën stil te leggen In vele Industrieën ln Australië ls aan arbeiders ontslag aangezegd omdat er als gevolg van de nationale haven staking geen werk meer is. Zo worden 10.000 mijnwerkers met ontslag bedreigd, omdat de kolenboten niet kunnen va ren. In de staat Victoria zal binnenkort gasdistributie moeten worden ingevoerd. De reders in Melbourne hebben ver klaard, dat zij niet rechtstreeks met de havenarbeiders willen onderhandelen De staking is maandag uitgebroken. De stakers willen meer loon. Aanval door kruideniers op warenhuis wegens verkoop op dinsdagmiddag Voor het Gerechtshof te Amster dam is een reeds lang slepende, prin cipiële zaak behandeld over een wa renhuis uit Alkmaar, dat ongeveer een jaar geleden op verzoek van Alkmaar- se kruideniers van de politie proces verbaal kreeg, omdat het op de voor kruideniers verboden dinsdagmiddag kruidenierswaren had verkocht. Het standpunt van deze firma ls, dat het hier een gemengd bedrijf betreft, dat Ingevolge de voor dit soort bedrijven geldende voorschriften gesloten is op maandagochtend. Het standpunt van de Alkmoarse kruideniers, die zich niet zaak kruidenierswaren worden verkocht, al kan men er ook wel huishoudelijke artikelen krygen. Ter zitting sprak de prooureur-generaad zelfs over een ver houding van 9 1 in het voordeel van de kruidenierswaren Daartegenover werd aangevoerd, dat gezien naar oppervlakte en omzet- winsten de huishoudelijke artikelen, een heel ander en voor hen gunstiger beeld geven. Al met al sprak de economische politierechter te Alkmaar, voor wie de zaak op 30 maart van het vorig Jaar diende, het warenhuis vry De officier tekende hoger beroep aan, doch ook het gerechtshof te Arnhem was van mening, dat. de winkelsluitings verordening niet wa.s overtreden zodat het arrest vrijspraak luidde. Doch ln cassatie verwierp de Hoge Raad het vonnis van de politierechter en venvees de zaak voor een hernieuwde behandeling naar het hof te Amsterdam. „Laten we deze zaak eenvoudig hou den", meende thans de procureur- generaal. „Het staat vast, de verdach te geeft het zelf toe, dat In deze win kel hoofdzakelijk kruidenierswaren worden verkocht. Als de verhouding nu fifty-fifty was, dan was het wat anders". H(j achtte als waarschuwing een lage geldboete voldoende. Els: f. 25,boete. „Dit is een reëel gemengd bedryf", be toogde mr Berkhouwer in zijn pleidooi, „Er worden allerlei artikelen verkocht, natuurlijk in de ene branche meer, dan in de andere. Waarom zou een gemengd bedrijf geen bepaalde branche als hoofd schotel mogen hebben? Als dit niet zou mogen, zouden de gemengde bedrijven nergens meer zyn. Dit soort bedrijven, zo is het nu eenmaal geregeld, gaat op Maandagochtend dicht. Laten de krui deniers in Alkmaar, die zioh eraan erge ren, dat er op dinsdagmiddag wel ver kocht mag worden dan ook voor de slui ting op maandagochtend overschakelen Stel u voor, dat de gemengde bedrij ven met alle verkoopbranches rekening moesten houden; dan zouden ze iedere dag een andere afdeling gesloten moe ten houden!" Pleiter concludeerde tot vrijspraak Uitspraak 8 februari as. DE GESHRIFTEN VAN WILLERMOZ Geveild voor f. 10.000 Voor f. 10.000 heeft een Amsterdamse antiquair in opdracht van een onbe kende buitenlandse bibliotheek, op de veiling van een collectie geschrften be treffende de vrijmetselarij, die gehou den wordt in het Internationaal Anti quariaat te Amsterdam en afkomstig is (Ingez. Med.-Adv.) geurig gezond en.., Carton a 100 gram Carton a 200 gram f 0.65 f 1.20 uit de bibliotheek van het kasteel le Brigon ln Frankrijk, beslag weten te leggen op het grotendeels nog onbeken de archief van Jean Baptist Willermoz. In dit archief bevinden zich briefwis selingen die Willermoz, een bekend vrij metselaar uit Lyon, die leefde van 1730 tot 1824 met om. de Hertog van Bronswijk, prins Charles van Hesse, de Prins van Würtemberg en vele andere leden van de hoge Duitse en Fr adel uit de 18e ên 19e eeuw gevoerd heeft. Het archief is waarschijnlijk ge heim. Op de veiling waren aanwezig o m. vertegenwoordigers van de Franse, En gelse en Nederlandse grootloges. Financiële faciliteiten particulieren Bü de Tweede Kamer zijn ingediend een ontwerp van wet op de ruimtelijke ordening en een ontwerp voor eer nieuwe woningwet. Het ontwerp voor de wet op de ruim telijke ordening beoogt een wettelijke regeling te geven van de op dit gebied op gemeentelyk, provinciaal en rijksni veau te treffen maatregelen. In het ontwerp voor de nieuwe ningwet is in de eerste plaats aandacht geschonken aan de regeling van de fi nanciële faciliteiten ten behoeve van de woningbouw, mede in verband met de consolidatie van voorzieningen, die tot dusverre in de tijdelijke wederopbouw- wet haar wettelijke basis vonden, het systeem van de voorschriften is vrijwel hetzelfde gebleven, dooh teneinde alle wettelyke bepalingen omtrent subsi diering van de woningbouw in de Wo ningwet samen te brengen zyn enkele bepalingen opgenomen omtrent de gel- delyky steun aan particulieren, zowel ter bevordering van de woningbouw in het algemeen als ten behoeve van de bouw van eigen woningen. Voorts is een wettelyke grondslag voor het houden vart algemene woningtellingen in de Woningwet opgenomen en is de moge lijkheid geopend van het verlenen van geldeiyke steun van Rykswege aan ge- ,<e-' 'W-W; f' In Japan is een kolossale weer ballon opgelaten, die op zeer grote hoogte (naar men hoopt) de gehele Stille Oceaan zal oversteken en in Amerika zal dalen. De ballon is met helium gevuld en draagt waarne mingsinstrumenten mee. waarvan de registratie automatisch met morse seinen worden uitgezonden. De bal lon zal waarschijnlijk dezelfde route volgen als de ballonswaarmee de Japanners in de oorlog van Japan uit. Amerika met brandbommen be stookten. die overigens nauwelijks schade aanrichtten, omdat zij vrij wel steeds op onbebouwde en mili tair onbelangrijke plaatsen neer kwamen. Een 64-Jarige man en zijn twee jaar Jongere echtgenote, die uit hun woon plaats tussen Leningrad en Estland, ln het Sovjet district Ingermanland, te voet naar Zweden zyn gegaan, hebben politiek asiel gekregen Volgens de politie te Klruna ln Noord-Zweden, ls het echtpaar daar een maand geleden aangekomen. In de klokketoren van een kerk bij Florence, die niet meer gebruikt wordt, heeft de politie woensdag een wapenop slagplaats ontdekt, die een zwaar machine geweer, zeventien geweren en 10.000 pa tronen bevatte. In het stadspark van Bologna zijn dezer dagen twaalf anti-tank- mynen, staven gellgnlet, granaten en rook bommen gevonden. In ait park zyn ver leden Jaar ook reeds wapens ontdekt. (Ingez. Med.-Adv.) Nare dagen? Moe en mat? Ij voelt U weer "stralend e" AKKERTJE Twee communistische vice-voorzitters van Franse Kamer Vrees voor Volksfront is sterk sterk toegenomen De Franse Nationale Vergadering heeft gisteren geen enkele Poujadist be noemd in de negen belangrijke bestuurs functies in de Assemblee, waaronder zes vice-voorzittersehappen. In deze laatste functie zijn wel twee Communisten be noemd «at aan de kant van de Conser vatieven de vrees heeft versterkt, dat de Communisten geleidelijk vaste voet in regering zullen krijgn. De Poujadisten protesteerden tegen deze gang van zaken, maar hun protest werd met 321 tegen 263 stemmen ver worpen. Tot degenen die het protest ver wierpen, behoorden de Socialisten, de Communisten en Radicalen. Een 150 afgevaardigden van centrum en gema tigd rechts steunden evenwel de Pouja disten. In de wandelgangen verluidt, dat de benoeming van de twee Communisten tot vice-voorzitters een deel van de prys die de Sociallstey moeten betalen r de communistische steun by de verkiezing van de socialist Le Troquer tót voorzitter van de Assemblee Onze Parijse correspondent telefoneerde hedenochtend: In brede kringen is de vrees voor een volksfront toegenomen. Mogelyk worden in het Elysee daarom nogmaals ernstig de mogelijkheden onderzocht om het linkse en het rechtse centrum dichter tot elkaar te brengen waardoor eventu eel een regeringsformule zou kunnen worden beproefd, die het te allen tyde buiten de steun van de Communisten zou kunnen stellen. Maar het Republi keinse Front blyft overleg, zo niet con tact, met de rechtse partijen weigeren, omdat volgens zijn leider het kiezersvolk op 2 januari overduidelijk het verlangen tc kennen heeft gegeven, dat de bakens zullen worden verzet. De socialist Guy Mollet staat onder die omstandigheden volgens de meeste memers dan ook nog altijd op de ranglijst als no. 1 onder de renstlge kandidaten. Het is echter evenmin uit gesloten. dat president Coty tenslotte Pierre Mendès-France by zich zal ont bieden, die in de zomer 1954 de eerste •geringcrisis oploste, waarvoor het Franse staatshoofd toen werd gesteld. Indonesisch Parlement Voorlopige verdeling Tot dusver is de officiële zetelverde ling voor het Indonesische Parlement voor 13 districten als volgt: P.N.I. 49 zetels; Masjoemi 44 zetels; Nahdatoel Oelama 37 zetels; P.K.I. 35 zetels; de P.S.I.I., de Parkindo, de Dayak Party, de Partai Katholiek en de P.S.I. hebben in totaal 11 zetels. i In de drie overige distrieten- Noord- Celebes, Oost-Borneo en Midden-Su- I Masjoemi volgens dei De Kleine Burcht: Ned. Genealogische onofficiële cyters de meeste stemmen vereniging. Spr. P. J. Zonrulter over „Van behaald. 1 zltteklsten en rolkoetsen". 8 uur nam. meenten voor het instellen van een by zonder onderzoek naar de staat van de volkshuisvesting, waaronder het en byhouden van een woningcartotheek kan worden begrepen. De voorschriften omtrent de inhoud van gemeentelijke bouwverordeningen zyn uitgebreid o.m, met bepalingen trent bouwwerken, die geen gebouwen zyn voorts is de mogelijkheid geopend voor schriften te stellen met betrekking tot zomerverblijven en worden afwijkingen mogelyk gemaakt voor c van by zond ere bouwsystemen (Ingez. Med.-adv.) DONDERDAG Het Gulden Vlies: Leldee Smalfilmliga. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Cureus spreken ln het openbaar, 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Kat op een heet zinken dak" Rehoboth: Veron. Spr. Om. Grimbergen, 8 uur nam. Leiderdorp. Dorpshuls: Feest avond buurtvereniging Doesbrug, 8 u. n.m. Oegstgeest. Witte Huls: Leden vergadering O.G.A.V., 8 uur nam. VRIJDAG Stadhuis (kamer 204): Lelds Jeugd- parlement, 7.30 uur nam. Het Gulden Vlies: Humanistisch Ver bond. Spr. dr J. Cohen over wat onze kinderen van de godsdiensten moeten weten. 8 uur nam. Stadszaal: K. en O. Residentie-orkest o.l.v. Louis Stotyn. Soliste Margot Pinter, Ons Centrum (Hooigracht)Inst. voor Arbeiders Ontwikkeling. Snr. C. van Zon neveld over het leven der bllen. 8 uur Café Anlba: Leldse Tuiniers- en Bloe mistenver. ..Door Eendracht Verbonden" 8 uur nam Den Burcht (Jacobazaal)Jaarverg Ned. Ver to* bescherming van dieren. 8 uur nam Oegstgeest. Patronaatsgebouw: Propaganda-avond Ver. tot Beh. der be langen van t.b.c.-patlënten, 8 uur nam. Voorschoten. Gemeenteraads vergadering, 8 uur nam. Warmond. Hotel „De Zon": Jaar feest Chr. Korfbalver. „Warmond". 7.30 namiddag ZATERDAG Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „De dochter van de bronnen- maker", 8 uur nam. Ryksmuseum voor Geologie: Excursie Kon Nederl. Natuurhistorische Vereniging, 2.15 uur nam tentoonstelling Jan Stadsgehoorzaal Feestavond 50-larlg be staan Alg. Ned, Metaalbedrllfsbond. afde ling Lelden.. 8 uur nam. ZONDAG Over 't Hoff (Gerecht 10): Eredienst Soefi-beweging. 11 uur voorm. StadszaalClubmatch kynologenverenl- glng „Rynland". 11.30 uur voormiddag. Leldsche Volkshuls: Gezlnsmldda? 3 Schouwburg: Abonnementsvooi stelling Haagsche Comedle ,.'t Is nooit te laat", t DINSDAG Lakenhal: Concert Cath Gris Rlteema en Corn. Preuyt. 8 uur nam. Den Burcht: Feestavond Leldse Chr. Oranlever. 7 3/4 uur nam Kerkelijk Leven Uitbreiding gezangenbundel bepleit De generale synode der Geref. Kerken heeft in haar woensdag te Leeuwarden gehouden zitting de gehele dag gespro ken over het rapport van de commissie, die te rapporteren had over het rapport van deputaten voor de uitbreiding van de bundel „Enige gezangen". In de discussie hebben de hoogleraren prof. dr. G. M. den Hartogh en prof. dr. K. Dyk een pleidooi gehouden voor de uitbreiding van de bundel. Prof. Den Hartogh zou het zeer toejuiohen als de synode op haar in april voort te zetten zitting zou besluiten de bundel uit te breiden met 50 bekende en veel gezon gen liederen. Prof. Dyk wilde op korte termijn een keus doen en het gebruik daarvan in de vryheid der kerken laten. De commissie wilde in overleg met deputaten in april een aantal gezangen voor gebruik in de eredienst vrygeven. De zaak werd nog niet tot een einde gebracht. De synode heeft voorts tal van rap porten van deputaatschappen behandeld en verscheidene huishoudeUjke zaken afgedaan, waarmee ook de avondzitting was gemoeid. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Nieuwesohans A P. Rasch te Emmeloord. Benoemd tot vlc. te Alphen a. d. Riln J. de Waard. kand. te Voorburg. Aansrenomen de benoeming tot vlc. te Krimpen a .d. IJssel J. v. Woerden, kand. te Akkrum. De benoemlne tot reserve le eerpredikant R. Dllkstra te Waeenbor- een. GEREF. KERKEN. Beroepen te Vlaardlneeo (6e pred.pl.) J. P. Haspels te Goënea GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Neede-Eiberoem K. D. Ger- ber te Maxlenbero. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Smlthvlüe (Ontario) (Ca nada) M. C. Tanls te Urk EVANG. LUTH. KERK Drietal te Amsterdam (vac. dr S v. d. Woudel H Johannes te VUssLneen. P. H. G. C. Kok te Weesp en P. C. Roodenburo te Breda. Beroepen te Amsterdam (vac dr. J P. v. Heest) dr. J A. Stellwae te Den Hel- PROMOTIE Ds. K. ROUBOS. Hedenmiddag is aan de Ryksuniver- telt te Utrecht by prof. dr. A. H. Edel- koort gepromoveerd tot doctor in de theologie op een dissertatie getiteld: „Profetie en cultus in Israel", ds. K. Roubos, Ned. Herv. predikant te Zwolle. Als paranymfen fungeerden dr. H. J. van Achterberg, Herv. predikant te Leiden, zwager van ds. Roubos, en dr. L. A. Snyders. voorzitter van de Herv. Kerkeraad van Zwolle. „Neptunus" in grond geboord Na aanvaring te Breukelen (Speciale berichtgeving) Gisteren Is ln het Amsterdam-Rijnka naal te Breukelen de sleepboot „Nep tunus" uit Rotterdam door een motor- tankschip In de grond geboord. De tanker, de „Holland 21" van de B.P.M., 448 ton, ramde de sleepboot ongeveer 500 meter van de Kerkgracht. Vrijwel direct maakte de „Neptunus" water door het geslagen gat en zonk. De drie opvarenden, waaronder schipper G. van Zanten, konden zich op een mo- torvlet, die zij sleepten, ln veiligheid stellen. De op de schepen gevoerde verlich ting was prima ln orde. Gebleken zou zyn dat de tanker een onbegrypeiyke manoeuvre heeft ge maakt en daardoor de sleepboot ram de. De scheepvaart is enigszins ge stremd. Het schip ligt dwars in het kanaal, waardoor de vaargeul van 74 op 40 meter is teruggebracht. Het enige, dat van de sleper boven water uit steekt. is de pyp van de stuurhut. Rijkswaterstaat regelt de scheepvaart. Vanmorgen werd met het lichten be gonnen. Oegstgeest. Recreatiezaal Ende- ;eest: Viering verjaardag H.K.H. Prinses 3eatrlx, 8 uur nam. WOENSDAG Stadszaal (foyer)Ned. Ver. van ex- lolitleke gevangenen. Spreker W. F W. iischoff v. Heemskerck over de Koninklijke reis naar de Antillen, 8 uur nam. Lakenhal: K. en O. Cursus over Mozart door Paul Nlesslng. 8 uur nam. Academie: Prof. mr. J. C. van Oven: „Rechtsgeding over roerend goed". 7 45 uur namiddag. Rapenburg 8: Vlron. Spr. mr. P. J. Iden- burg over „Rassenbeleld en nationalisme Ui Afrika", 8 uur nam. BIOSCOPEN ex. „De man uit Laramie (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7.15, 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag „Vrouwen ln angst". Trianon. „Terug uit de hel" (14 jr). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2 15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „Gejaagd door de wind" (14 jr) Dageiyks 2 en 7.30 uur. LI do. „Havenkwartier" (18 jr). Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 9 15 i 9.15 l De avond-, nacht- en zondagsdienst der ipotheken te Lelden wordt van zaterdag 21 Januari 13 uur tot zaterdag 28 Januari 8 uur waargenomen door Apotheek Her- dlngh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502 er, Apotheek Reyst, Steenstr. 35. tel, 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wllhelmlnapark 8, tel. 26274.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2