In memoriam A. Prinsen Christ. Zangspelclub Staalwijk bracht kleurrijke operette MAANDAG 23 JANUARI Van de hockeyvelden Leiden werd kampioen van de promotieklasse B Voor de derde maal in successie in dit seizoen heeft Leiden de kampioensvlag kunnen hijsen, ditmaal voor het eerste herenelftal, dat kampioen geworden Is van de promotieklasse B met 22 punten uit 13 wedstrijden en een doelgemid- delde van 297. Hiermee is een belangrijke stap op weg naar de overgangs klasse gedaan, al mag niet vergeten worden, dat er nog zware promotiewedstrij den voor de boeg staan. Het kampioenschap werd behaald in een thuiswedstrijd tegen SV '35. Een gelijk spel zou voldoende zijn om het kampioenschap te behalen en kennelijk was iedereen hiervan zo doordrongen, dat er van behoorlijk combineren en samenspelen van Leidse zijde geen sprake was. SV '35 deelde in de malaise, zodat het niemand verwonderde, dat de rust met 00 inging. Na de rust was het evenwel SV '35. dat het heft in handen nam Na lang durige druk op de Leidse defensie werd het 10 voor SV "35 en eerst toen wer den de Leidenaars wakker geschud Eindelijk ging het spel open en werd de strijd naar de SV-helft verplaatst Een mooi. hoog schot van Stelma bracht de balans in evenwicht, terwijl Govaert uit een strafcomer de stand op 21 voor Leiden bracht Toen was het echter gedaan met het goede spel. want de overwinning leek nu wel zeker SV 35 dacht er echter anders over en legde Leiden het vuur na aan de schenen Na enige mislukte aanvallen lukte het de midvoor van de tegenpartij een seconde voor tijd door snel reageren de stand op 22 te brengen. Het kampioenschap was binnen, maar de toekomst vereist wel een iets beter spelkaliber. wil de over gangsklasse inderdaad bereikt worden. Heren II trad tegen Zuldwijck I in het veld op het nieuwe complex in de Roomburgerpolder. Ook hier was de tegenstander in het begin sterker, de Leidenaars speelden rommelig en teveel door het midden, waar spil Hogenhuls van Zuidwijck alles opving Halverwege dc eerste helft was het dan ook Zuid wijck. dat scoorde. Een zacht balletje van Van der Bijl verdween langs de uit elkaar gespeelde achterhoede in het doel. waar de linksback het genoegen smaakte de bal net even over de lijn nog te stoppen. Te laat evenwel en 1—0 voor Zuidwijck. Na de rust begon Leiden uit een ander vaatje te tappen: met passes in de diepte werd de voorhoede aan het werk gezet en al snel wist Salomonson te scoren. De Leidenaars waren toen wel in de meerderheid, al bleef Zuidwijck gevaarlijk met vele uit vallen. Uit een strafcomer schoot Van Wijk zuiver in <12i. waarna dezelfde speler uit een vrije slag. door spil Jansen vlak buiten de cirkel goed aangegeven, door snel reageren met een hoog schot het derde punt ter wereld bracht. Met deze stand kwam het einde. Dames II was te gast bij Zandvoort In alle gemoedsrust, die het reeds be haalde kampioenschap maar kon schen ken. hebben de dames zich van haar taak gekweten. De rust was echter net iets te groot, waardoor Leiden met een 2—2 spel genoegen moest nemen, daar mee echter nog steeds ongeslagen blij vend. Hockey-uitslagen le klasse heren: LarenAmsterdam 1—1; BMHC—Groen Geel 2—1; Hilver sum—SCHC 1—1 Promotieklasse B: LeidenSV '35 22 'Leiden kampioen). 2e klasse C. HBS 2—Hudito 5—0: ZuidwijckLeiden 2 13. le klasse dames: Be FairRBC 11". BDHCHHYC 2—0. Gooi—Kieviten SCHAKEN Grote zege van LSG Het eerste tiental van het Leids Schaakgenootschap heeft in de 2e klasse competitie van de K.N S.B.. groep B. een grote overwinning geboekt op het Alk- maarse V V.V En zulks terwijl het tiental met drie invallers! voor Van der Nat. Modderman en prof. Böttcher) moest aantreden. Van Dijk. mr De Blécourt en dr. Groeneveld deden him afwezigheid echter volledig vergeten en met 8'A1% werden de Alkmaarders royaal aan de kant gezet De gedetailleerde uitslag luidt: F. Hildama (VVV)—C. B. van den Berg (LSG) 01: E. Kayser—mr A. de Groot 01; W. KwakW. G. Demmen- dal V4—'A; G. van Brink—M. van Stee- nis 0—1; R. Pijning—prof. dr. W. van der Woude 0—1: A. C. v. d. Tak—Th. van Oord Jr 'A—'A: P. van der Struys J. van Steenis 01; P HoekstraR. H. van Dijk 0—1: J. de Waal—mr. A. G. de Blécourt 01; A Schaapsdr. W. L. Groeneveld V4Va. totaal l'A—ü'A TENNIS Om de Davis-cup Te Melbourne is de loting geschied voor de eerste ronde van de Europese zone van het Davis-cuptoernooi 1956. Voor Nederland is de loting niet on gunstig geweest, In een uitwedstrijd zullen onze landgenoten in de eerste ronde tegen Turkije uitkomen. Wanneer Nederland erin slaagt van Turkije te winnen, komt ons land in de tweede ronde tegen Chili uit Het elftal van Leiden met reser ves) dat kampioen werd van de promotieklasse B. Bovenste rij: Govaart. Moens (res.). Goslings. Mulder. Van Esveld. Westerman. Stelma. Ter Kuik. Krol (inv.). On derste rij: Hilbrands. Van Dijk. Van Waver en. König. Ykema. Bezoek aan Hortus Botanicus Zaterdagmiddag bracht een groot aantal leden der Kon. Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging aid. Leiden tezamen met enige introducees een be zoek aan de Hortus Botanicus alhier. Het eigenlijk doel was de bezichtiging der kassen, waar vooral de bloeiende orchldeën werden bewonderd. De voorzitter, dr. S. J. v. Ooststroom, die het gezelschap rondleidde wees op vele bijzonderheden. Een zeer interessant geval is de zich ontwikkelende bloeiwyze van Amorpho- phallus. een aronskelkachtige, die over enige tijd, wanneer zij tot volle bloei is gekomen, menig Leidenaar zal trekken om eens een kijkje te komen nemen. Aansluitend aan het kassenbezoek werd een korte wandeling door de win terse tuin gemaakt, waarbij op enige zeer oude bomen de aandacht werd ge vestigd. Directeur der N.E.M. en N.C.W. Hedennacht is te zijnen huize na een slepende ziekte overleden de heer ing. A. Prinsen, in leven directeur van de N V. Nederlandsche Electrolasch Maat schappij en van de N.V Hollandsche Constructiewerkplaatsen alhier. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Adrlanus Jacobus zn. van A. J. Pelerlm en J. M. W. Vervoorn: Maureen dn. van E. F Baron en I. I. Soleasens: Johannes, zn. van I. Kamtjhues en T. v. Soest- Fran- dscus Cornelus. zn. van M. L. v. d. Met] en M A. M. v. d. Geer: Cornells Johannes Maria. zn. von J. A Ede'.aar en M. A. de Haas: Catharlna Johanna Maria. dr. van K. M. A. Doove en J. Zandvliet: Adrlanus Cornells, zn. van A. W. Riem en M. A. de Smit: Jan. zn. van J v. Dlmtele en C. M. v. d Stelt: Jennv Catharlna. dr. van A. Ouwehand en J C Riet: Rudolf zn. van W. A v. d. Linden en H. v. Til: Jo nes Wilhelmus zn. van J W. v. Llth C. Cornellsse. De heer Prinsen werd op 15 juli 1892 te Haarlem geboren. Na zijn schoolop leiding doorliep hij gedurende een reeks van jaren diverse functies bij de firma Gonnerman en Co te Haarlem, laatste lijk als hoofding.-procuratiehouder Na de opheffing van dit bedruf in 1931. werd hij per 18 november 1931 aange steld als waarnemend directeur van de N.V Nederlandsche Electrolasch Maat schappij en spoedig daarna tot directeur benoemd. Tevens bekleedde hij de func tie van Commissaris der H.C W Na het overlijden van ir. Colin op 16 februari 1951. werd hij tevens directeur van de H.C.W. Door zijn grote bekwaamheid en onder zijn voortreffelijke leiding namen beide bedrijven, vooral na 1945. een grote vlucht Bij de N.EM. werden voorts nevenbedrijven te Sittard en Oude-We- tering gevestigd. Zijn onvermoeide werk zaamheden strekten zich verder uit tot de volgende nevenfuncties: Voorzitter van het Nederlandsch Ex portbureau van Constructie- en Machi nefabrieken „NECOMA" te Wassenaar, commissaris van NV. Elascon te Leiden. missans van de Soc. An. Awans- Frangois te Awans-Bierset bij Luik, president-commissaris van het Tech nisch Bureau voor Ontwikkeling der Industrie „Tebodin" te 's-Gravenhage. commissaris van de Machinefabriek Pannevis v/h. Hogenlande te Utrecht, voorzitter afd. Pijpleidingen Stichting Centraal Bureau Metaal Industrie te -Gravenhage. Door zijn beminnelijke persoonlijkheid sympathiek optreden had hij. zowel in als buiten de zakenwereld, zich veel vrienden verworven. Zijn heengaan zal dan ook in brede kring betreurd worden. Het gezamenlijk personeel der onder zijn leiding werkzame bedrijven, verliest in hem met alleen een hooggewaardeer de directeur, doch tevens een buitenge woon humaan raadsman. Zijn nagedachtenis zal in hoge ere gehouden worden Dit moge zijn naaste familieleden tot troost strekken De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal els. vrijdagmiddag om halfdrie geschieden op de begraafplaats .Rhijnhof'. Als kinderen dromen Het weerzien van de Chr. Zangspelclub „Staalwijk en Omgeving" is steeds opnieuw prettig en verrassend. Evenzo is de kennismaking met deze actieve groep. Gedurende de afgelopen zeven jaar van haar nog betrekkelijk kort be staan heeft de club. die louter uit jonge kinderen bestaat, zich in de Sleutelstad een zekere reputatie verworven en het ziet er naar uit, dat ZÜ die nog lange tijd zal weten op te houden. Duidelijk bleek dit weer tijdens en na de zaterdag avond ln de vrijwel geheel uitverkochte Schouwburg gehouden uitvoering van de kinderoperette in drie bedrijven „Als kinderen dromen LEIDERDORP „Velocitas" viert feest De korfbalvereniging „Velocitas" gaf ln Irene 'haar jaarlijkse feestavond. De belangstelling voor deze avond was bijzonder groot. De zaal van Irene was tot de laatste plaats bezet. De voorzitter van Velocitas, de heer A. G van Osnabrugge. sprak een kort openingswoord. Hierna bracht de toneel club van „De Nederlanden van 1845" uit Den Haag het spel „Liefde in de ijs kast" ten tonele. Dit stuk. een blijspel met wonderlijke verwikkelingen, werd bijzonder goed weergegeven, zodat de aanwezigen volop hebben kunnen genie ten. Er heerste de gehele avond een uit bundige stemming. Hiertoe werkte op voortreffelijke wijze mede het A.V.A- strfjkje ook al weer van „De Nederlan den van 1845" en zo is deze jaarlijkse feestavond van „Velocitas" uitnemend geslaagd. ONDERHANDSE AANBESTEDING Ten gemeentehuize werd aanbesteding gehouden voor twee werken: A. bouw rijp maken van gronden. B amovering van brug en slootdemping bij Koning. Gebr. Sehouls, Leiderdorp. A f 232 500, B f29 400: A. Th. Stuifzand, Leiden. A. f233300, B. f29.980; H. Rienstra. Rot terdam: A. f236.500. B f30.200. De be groting was: A. f241.772, B. f26.166 De gunning werd aangehouden BOUW WONINGEN GEGUND Het bouwen van 4 middenstandswo ningen aan de Hoofdstraat wordt voor eigen rekening uitgevoerd door A. Mol. Accacialaan 46 te Leiderdorp voor f80 000. Arph. Buurman en ir. M. P. Schutte. Oronesteinkade 18. te Leiden, hebben, namens N.V. Verpa, v d. Valk Bouman- weg, het bouwen van een fabrieksgebouw aan de v. d. Valk Boumanweg onders- liands gegund aan fa. J. van Riet. He renstraat 44 te Leiden voor f79.500. Het bouwen van 6 woningen aan de Willem de Zwijgerlaan wordt inder a.r- ohitectuur van arch. Th. Geels. P. J. Blokstraat. 15. te Leiden, voor eigen re kening uitgevoerd door G. S Nagtegaal, Koningstraat 64 te Leiderdorp, voor f 120000 BURGERLIJKE STAND Geboren: Paulus P M. zn. van P P M van Hamersveld en W. M Bos Ondertrouwd: G. Maree 2r Ir en J. Rltnsbureer. 26 Ir.: H Klndt. 24 |r. en B W. Jonkers. 22 Ir. A.R. Kiesvereniging bijeen De AH. Kiesvereniging vergaderde in het Dorpshuis. De bijeenkomst waarvoor vrij grote belangstelling bestond, werd geopend door de voorzitter, de heer C. Hobo. De heer L. C Snel, deel uitmakende van het college van B en W was be reid gevonden een terugblik te werpen op wat in de gemeente tot stand was ge komen in de Janen 1953, 1954 en 1955. Hij wees er daarbij op. dat de nu zit tende raad een wijziging in het college had gebracht door in de plaats van de heer van Winkel de heer Boon te benoe men Vervolgens gaf hij een kort resumé van de belangrijkste besluiten, die wer den genomen. Daarvan noemde hij al lereerst de nieuwe riolering en straat verbetering van de Dr. van Rhijnstraat en vervolgens de reconstructie van de Van der Valk Boumanweg. Wat de wo ningbouw betreft memoreerde hij de bouw van de 104 woningen in het Zül- kv.artierwaaraan later nog 36 wer den toegevoegd. Ook besprak hij de stichting van de nieuwe Willem de Zwijgerschool en de nieuwe Herv. school, alsmede de uitbreiding van de Koningin Jultanaschool Hij wees er dan nog op. dat inzake de sport was begonnen met de aanleg wan een tweede voetbalveld aan de Hoogmaóeseweg en dat er in de Doeswijk een speelweide was aangelegd en eveneens met één m het Zijlkwartier een aanvang was gemaakt. De nieuwge bouwde r e nwatêrkelder bij het ge meentehuis kwam de waterdruk voor het Zijlkwartier ten goede en de nieuwe buisleiding de druk in het centrum van de gemeente. Op deze inleiding volgde nog een ge animeerde bespreking. Echtpaar Veldhuizen naar Nieuw-Guinea In kerkdienst afgevaardigd De dienst in de Herv. Kerk droeg gistermorgen een bijzonder karakter. In deze dienst werd n.l. het echtpaar Veldhuizen, dat in dienst der zending naar Nieuw-Guinea vertrekt, daarheen afgevaardigd. De heer Veldhuizen, voorheen hoofd va nde Chr. Nat. school alhier behoort tot de Geref. kerk. Waar de afvaardi ging voor de zending plaats heeft door ei" Herv. Kerk. waaraan meegewerkt wordt door de Geref. Kerken, gingen in deze dienst voor ds. J J. Dijk, Geref. predikant en ds. J. S, Honnef, Herv predikant. In het eerste gedeelte van de dienst ging ds Dijk voor. Deze las een gedeelte uit Zacharia en sprak naar aanleiding van Ps. 100, 1. 2 en 3 In dit Schriftge deelte, aldus ds. van Dijk. een lofpsalm, wordt in de tempel van Jeruzalem Gode lof gebracht, voor wat Hij voor de Israë lieten wilde zijn. Doch God had niet de bedoeling om Zich alleen met de Israë lieten bezig te houden. De tempel be staat reeds lang niet meer. doch er kwam een Chr. Kerk. die de gehele we reld omspant. En ook nu nog wordt God met \reugde lof toegebracht en met vreugde willen de gelovigen hem dienen over de gehele wereld, waarheen zii ook maar worden gezonden. In dit vreugde vol God dienen wordt ook de kracht ontvangen die de Zending nodig heeft om vruchtdragend werk te verrichten. Met deze woorden droeg ds. Dijk het echtpaar Veldhuizen over aan de Herv. Gemeente. „God geve. dat U als discipel aan het werk der Kerk zult mogen me dewerken", aldus eindigde ds. Dijk. Ds. Honnef, daarbij aansluitend aan de prediking van ds Dijk. sprak naar aanleiding van Ps 100 vs. 5: „Want de Here is goed". Ook hij verklaarde dat God de ganse wereld op het oog heeft. De gemeente van Christus is geroepen om zendingsgemeente te zijn. In Chris tus is ons de hand des Heren openbaar geworden. Zijn rijk omspant de gehele wereld, dus ook Nieuw-Guinea. Dat N.- Guinea toevallig bij ons land behoort en of dit in de toekomst zo zal blijven doet niet ter zake. Onder de primitieve men sen. die N.-Guinea bewonen, is zending nodig. Wt) bidden, aldus ds. Honnef, dat gfj daar zegenrijk zult mogen werkzaam zijn. Na de tussenzang sprak de heer Veld huizen een kort woord. Hij verklaarde God te willen bidden een goed instru ment van Hem te mogen zijn. Hij en zijn vrouw vertrekken met goede moed. hoe wel hij aan de Zendingsschool wel had geleerd, dat het werk dat wachtte an ders zou zijn dan hij zich had voorge steld Uit eigen kracht alleen zouden zij echter niet de nodige moed kunnen put ten. Spr. hoopte, dat God hen zou steu nen en zij zich verzekerd mochten weten ook van de zegen van de Chr. gemeen ten van Leiderdorp. Ds. Honnef sloot deze bijzondere kerk dienst. OEGSTGEEST BOUW 61 WONINGEN GEGUND Het bouwen van 16 woningen aan de Admiraal de Ruyterlaan wordt onder architectuur van arch. Th. Geels. P. J. Blokstraat IS, te Leiden, voor eigen re kening uitgevoerd door fa. J. van Riet, Herenstraat 44, te Leiden, voor f 500 000. Arch. H B. Brummel. Regentesselaan no 30, heeft namens Nationaal Grond bezit, Alexanderstraat 26. Den Haag, het bouwen van 21 woningen ondershands gegund aan N.V. Panagro. Veerpolder 1, Warmond, voor f472.000. Arch. Jonkman en v. Dorp. Hofdijk, heeft namens N.V. Sikkens Lakfabrieken Sassenheim, het bouwen van 24 flatwo ningen ondershands gegund aan N.V. Panagro. Veerpolder 1. Warmond, voor f440.000. VOORSCHOTEN Gistermiddag (zondag) werd tegen 5 uur de brandweer gealarmeerd voor een binnenbrandje in het perceel Veur- seweg 80 De commandant, de heer Lek- kerkerker. trok met enkele mannen naar de brand, die in de huiskamer was ontstaan door het doorbranden van de vloer onder een open haard Gelukkig kon door tijdig ingrijpen erger voorko men worden. WASSENAAR De heer J. ten Cate alhier is be noemd tot lid ener staatscommissie voor het afnemen van examens ter verkrii- crine van een diploma als scheenswerk- tuiekundiee aan boord van zeesche pen. De heren J. W. Schuld en L. A. v. d. Steen, eveneens alhier, zijn benoemd tot plaatsvervangende leden. Het is niet alleen voor hen. die de zaal vulden. doch vooral ook voor de jongens en meisjes zelf die zich op de planken bést thuis voelden een feest geworden van klank en kleur, van pret en Jolijt. Hoe zou dat ook anders kunnen? De decors en costuums waren zo kleurrijk en zo buitengewoon goed aangepast aan de dromerige sfeer, waarin het stuk zich afspeelt, dat het voor iedereen, jong en oud, een lust moet zijn drie uur achter een in een dergelijke omgeving te mo gen vertoeven. Via de intimiteit van een gezellige oud-Hollandse huiskamer, waarin een grootmoeder haar drie klein kinderen even voor het slapen gaan een verhaal voorleest, worden deze kinde ren dromenland binnengeleid. In dat land woont een Prinses 'Rie Lingsma) die zo ongelukkig is geweest haar kroon- diamantjes te verliezen. Zonder deze kostbare juwelen kan zij niet regeren, want die alleen geven haar wijsheid, ge duld en bef de. De bioemenfee (Janneke Gressiei belooft echter, dat degene, die een goede daad verricht één van de edelstenen zal vinden en terugbezorgen. De belofte wordt inderdaad nagekomen: een bloemenmeisje (Joke Bousier). een plichtgetrouw elfje Ansje van Zeist) en een vrolijke herdersjongen (Harry de Graafi zijn de eerlijke vinders. Wan neer de dag van het lentefeest is aan gebroken krijgt de bedroefde Prinses haar verloren eigendommen weer terug en straalt zij van geluk. Zij nog vermeld, dat Carla Talens op aardige wijze de rol van Prins vertolkte. Verder waren er in het sprookje nog talrijke hofdames, pages, herders, herderinnen, tuinjongens, bloemenmeisjes, elfjes, bloemenventers. boeren en boerinnetjes, betrokken. Een woord van bewondering voor de discipli naire precisie, waarmede de jongens en meisjes het door de heer Verruyt. uit Alphen gecomponeerde werk ten ui'voer brengen, is alleszins gerechtvaardigd. Zij zongen en speelden, dat het een lieve lust was! Wat hielden zij zich daar bij niet uitstekend aan de spelregels, hen geleerd door de heer Joh. v. d. Berg. Gedegen studie moet aan aeze succesvolle uitvoering wel zijn vooraf gegaan. Aan de vleugel zat de heer W. F. Barendse. Evenals de dirigent, de heer P. J. Eikerbout, komen ook hem op deze plaats woorden van lof toe. De ere-voorzitter, ds. P. Kloek, die de avond ook met enkele welkomstwoorden, in het bijzonder gericht tot de be- schermheer. de heer G. Overduijn Jzn. opende, dankte aan het einde van de voorstelling de kinderen- voor het feest, dat zij op zulk een enthousiaste en uit bundige wijze op de planken hadden ge- vier en dat door zo velen met "eel genoegen was bijgewoond. Voorts dankte de predikant allen, die aan het welsla gen van de avond hadden medegewerkt en dat zijn er heel wat! voor de moeite, die zij zich hiervoor getroost hadden. Hij werkte een ieder op het werk van de vereniging te blijven steu nen en zoveel mogelijk donateurs te winnen. Tussen de bedrijven noor bracht het Leids Kamer Orkest onder leiding van de heer J Trouwee lichte muziek ten gehore. Kortom, het was in de meest letterlijke zin van het woord een „schitterend" kinderfestijn, dat klonk als een klok. Bravo meisjes en jongens! Lezers sclirijven GEVAARLIJK KRUISPUNT De heer W. Janssen, Bakkersteeg 7a, dringt nogmaals aan op de plaatsing van verkeerslichten op het gevaarlijke kruispunt nabij de Blauwpoortsbrug aan de zijde van de Haarlemmerstraat. Terwüle van de veiligheid is het vooral voor voetgangers hoogst noodzakelijk dat beschermende maatregelen worden getroffen, oa. door het maken van meer oversteekplaatsen. WEES VRIJ MET VERSTAND In het Leidsch Dagblad van zaterdag jj. komt in de rubriek .Lezers schrij veneen opmerking van de heer Owel voor. waarop ik graag een korte reactie wil laten volgen. Geachte schrijver meent de aandacht van een politieman, wiens achterlicht af en toe weigerde, door middel van de drukpers op dit gebrek te moeten wij zen. Ik vraag me af of er niet een een voudiger wijze bestaat. Voorts etelt de schrijver vast, dat deze politieman, als mede een collega, die naast hem fietste, in gesprek was met een dame, die naast de agenten reed. En hiermede is de tweede overtreding geconstateerd! Hoewel ik mij geenszins als perma nente verdediger van de politie wil op werpen. komt me de door de heer Owel (en door vele anderen) gevolgde proce dure ongewenst voor. Als hij dan ge tuige was van een verkeersgevaarlijke situatie, waarom wees hij de mensen er dan ter plaatse niet op? Natuurlijk moet men met een deugdelijke achterlamp rijden, maar ik stel me voor, dat zelfs gemeentelijke achterlichten (ik neem aan dat het dat waren) wel eens defect geraken. En hoe constateerde de heer Owel het gesprek; hij kon bij duisternis zonder het verkeer in gevaar te brengen, toch maar een momentopname van het geheel van handelingen maken Ik geloof, dat de kritiek van de heer Owel misleidend en gevaarlijk is; het lezend publiek generaliseert bovendien vrij vlug. Waarom toch steeds dit pogen tot kwetsen in het openbaar van leden van een openbare int sell mg. waarbij U steeds, als de nood aan de" man komt. uw toevlucht zoekt? Dat is niet fair en ontsiert deze aardige rubriek Zelf rea geren de politiemensen via de drukpers nooit. Dat is begrijpelijk en verstandig, maar daarom mag ik het toch wél eens doen. Meer wil ik er niet van zeggen, al zou ik graag nog even doorgaan. Alleen nog dit: Ik hoop. dat het LD. mij in dit geval ook van myn vrijheid van drukpers laat genieten! EEN FIETSER (Van redactiewege enigszins bekort). MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 23 januari. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 1784. Vette koelen en ossen 1144- varkens 640. Prils per kg: Vette koelen, lc kw. 2.82— r. 1.... "1 C.l\ O QO «3o \rnr 0 AO9 SO* U worilt hartelijk uitgenodigd de openbare lezing te bezoe ken, die a.s. DINSDAGAVOND (24 januari) gehouden zal worden in het gebouw STEENSCHUUR 4 en 6 over het onderwerp: Christus, cle beschermheer van Zijn kerk Zeven troostwoorden TOEGANG VRIJ. Zaal open 7.30. Christus onthuld. Door K. C. v. OOSSANEN Hulppred. der Adventkerk. AUTOFINANCIERING AUTOVERZEKERING Algemeen Assurantiekantoor lm. Noomen RAPENBURG LA LEIDEN EXTRA AANBIEDING per 500 gram Vette runderlappen 1-50 Prima runderlappen 1.70 Fijne riblappen 2. Malse rosbief2.20 Malse rollade 2.20 Pr. gehakt halfom 1.30 rund- kalfs- varkens) Zuiver gem. rundvet 0.60 bij 5 pond f2.75) Dikke bladreuzel 0.60 (bij 5 pond f2.75) DIK VET GEROOKT SPEK 1.— Mag. vark. karbonade vanaf 1.70 Mag. hamlappen 2.20 Prima kalfslappen 2.10 (500 gram gehakt halfom en 250 gram gem. rundvet samen f 1.48). 500 gram hamspek 1. Om zelf te koken voor de boterham, prima gehakt in blik. inh. 500 gr. f 1.08 3 blikken voor f 3.—. Volop runderpoten en staarten, vark. krabjes, kluiven, staarten. Varkenspoten 4 pnd. f I.- F. A. KEMPERMAN HOGEWOERD 39 4dverteert in dit Blad VAN DER HEEM N.V. DEN HAAG vraagt in verband mol uitbreiding van haar productie van ERRES radio- en televisietoestellen, stofzuigen en telecommunicalie-apparatuur i Houtbewerkers ...m samenstellen en afwerken van radio- ee Mevistekasten. Stampers bedienen van persen op de afdeling plaatbewerking. Mannelijk- en vrouwelijk personeel voor hot vervaardigen van radio-appareten of onderdelen. it werk f# hebben. Het is echter belangrijk dat U zkh met een dom enthousiasme aan dit werk geeft en dat U ziek door verdere studie in de avonduren tracht te bekwamen voer meer verantwoordelijke functies éi ons bedrijf die kentwe en initiatief Mondelinge sollicitaties waarbij U over bovengenoemde vacatures inlichtingen kunt ontvangen elke Dinsdag- en Donderdagmiddag lussen 12.30 en 13.30 uur. Bovendien elke Dinsdag- en Donderdagavond tussen 19.00 en 19.30 uur U kunt xich melden aan ons bedrijf: Maanwog 250-260.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4