American star 'American BUITENKANSJE C. J. van Mastrigt: Overheid moet niet teveel dirigeren Trieste situatie in Ylothaven fjr/i 85 Niemeijer shag Eltax tel:22444 Agenda MAANDAG 23 JANUARI C.H. Kamerkring Leiden bijeen „Geef de mensen een kans. die van onder af iets tot stand willen brengen" Voor de zaterdagmiddag gehouden vergadering van de Kamerkring Leiden van de Chr. Hist Unie, In het Hervormd Centrum „de Haven" te Gouda bestond zeer grote belangstelling. Onder leiding van de voorzitter, de heer W P Cnossen uit Woerden, werden de huishoudelijke zaken vlug afgehan deld. De secretaris, de heer J J Steenbak ker Morylion Loysen uit Benthuizen, bracht het jaarverslag over 1955 uit: dit verslag liet ten aanzien van de C.H.U. optimistische klanken horen. De pen ningmeester. de heer K. van Diepenin- gen uit Leiderdorp, gaf verslag over de stand van de financin De rekening over 1955 werd door de vergadering goedge keurd. Na enkele kleine redactie-wijzigingen werd het. door het bestuur nieuw ont worpen. huishoudelijk reglement vastge steld. De aftredende bestuursleden t.w. de heren K W. van Breda uit. Sassenheim. W. P Cnossen uit Woerden. K. van Diepeningen uit Leiderdorp. A. Eigen- brood uit Voorhout en S. H van Eyber- Cen uit Katwijk aan Zee werden als bestuurslid herkozen. Als lid en plaatsvervangend lid van het hoofdbestuur werden respectievelijk gekozen de heren J. J. Steenbakker uit Benthuizen en D. v. d. Kwaak uit Leiden. Bij monde van de heer J. van Iterson uit Leiden deelde de Pers- en Propa ganda-Commissie de plannen mede voor de as. kamerverkiezing. Hierna verkreeg de heer C J. van Mastrigt. 2e voorzitter van het Chr. Nationaal Vakverbond, ge legenheid voor het houden van zijn referaat. „Sociaal-economische vragen in de politiek". SOC.-ECON. VRAGEN IN DE POLITIEK Allereerst stelde de inleider vast. dat zich na de oorlog tal van structuele wijzigingen op economisch gebied in ons land hebben voltrokken Wij moeten tegenover al deze wijzigingen een posi tieve en niet zoals dikwijls geschiedt een negatieve houding aannemen. Ander zijds moeten wij in ons politieke bestel een open oog hebben voor de belangen van het individu. Helaas leven wö In een tijd van het collectivisme: alles wordt van de top gedirigeerd. Hierdoor worden volgens spreker de mensen uitgeschakeld, met het gevolg, dat de persoonlijkheid en de verantwoordelijkheid steeds minder tot hun recht komen. De heer Van Mastrigt waarschuwde zijn geestver wanten met klem tegen deze tijdgeest. Meerdere departementen zijn inge schakeld bij de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie en hij meende, dat een minister en een departement voor deze zaken overbodig zijn. Men moet niet alles topzwaar willen maken. Geef nu ook eens de mensen, die van onder af iets tot stand willen brengen, een kans. Nu wij een tijd van welvaart mede maken lijkt het er veel op. dat alles maar kan en dat alles van zelf gaat. Deze veronderstelling wijst spreker af. Ons land is in het grote internationale bestel maar 'n klein onderdeel en daar door zitn wij zeer kwetsbaar. Door enige buitenlandse maatregelen kunnen wij op korte termijn zwaar gedupeerd worden. Zeker onze prijzen zijn nu nog laag. echter ook die hebben wij als volk niet geheel in de hand De heer Van Mastrigt was van mening dat een nog grotere produktieverhoging steeds trager zal geschieden. De grote stoot heeft al plaats gevonden door nieuwe investeringen in fabrieken en machineparken en door de consumptie beperking. DE HUIDIGE LOONPOLITIEK Een ernstige waarschuwing liet spre ker koren over de huidige loonpolitiek. De regering regelt de lonen en overal in den lande spreekt men van zwarte lonen: deze zaak ondermijnt het gezag van de overheid. Van de sprei ding van de werkgelegenheid is volgens spreker niet veel terecht gekomen. Nog veel jonge arbeiders worden in het oos ten van ons land opgeleid voor het westen. Het platteland wordt leeggetrok- ken van arbeidskrachten. Spreker ziet hierin een geestelijk en zedelijk vraag stuk. In onze jaren staat de welvaart van ons land vooraan en de mensen en de belangen van de mensen komen dan ook nog eens aan de beurt. Onze taak is aldus de heer Van Mastrigt. om als belijdende protestanten de mens primair te blijven stellen, ook al zou dit kunnen betekenen, dat er daardoor iets minder welvaart zou ontstaan DE MIDDENSTAND Wat de sociale verzekeringswetten be treft was sprekers mening, dat enkele catogorieën van de middenstand nog steeds vergeten worden. De middenstan ders hebben ook op dit punt een strijd tegen het grootwinkelbedrijf te voeren. Hij riep over de hoofden van zijn hoor ders de C.H. Kamerfractie toe vooral ook op dit punt waakzaam te zijn. Het vraagstuk van de gebrekkigen in ons land en in het bijzonder van hen die van kindsaf invalide zijn. moet ons zeer ter harte gaan en de heer Van Mastrigt was van mening, dat een kin derbijslag tot de leeftijd van 27 jaar geen oplossing van het vraagstuk brengt. De misdeelden moeten als volwaardige mensen behandeld worden en evenals er voor gezonde mensen verzekerings- Washington wijst Peking in verklaring terecht Communlstisch-China heeft zich niet willen verpliahten in het gebied For mosa van het gebruik van geweld af te zien. Ook heeft het. nadat het zich vier maanden geleden bereid had ver klaard in China gevangen gezette Ame rikaanse burgers vrij te laten, tot nu toe slechts zes van de negentien betrokke nen op vrfje voeten gesteld, aldus een verklaring van het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken. De Verenigde Staten en Communls tisch-China hebben twee ontwerp-ver- klaringen waarin zij zeggen geen ge weld te zullen gebruiken, uitgewisseld, doch er kon terzake géén overeenstem ming worden bereikt. ..Niettemin volharden de Verenigde Staten in hun streven om een vreedza me oplossing te bereiken." aldus het ..State Deportment", dat tenslotte een beroep op de Chinese Communisten doet om de nog niet vrijgelaten Ameri kaanse burgers ook op vrije voeten te stellen. wetten in het leven zijn geroepen moet ook aan onze misdeelden een bestaans recht worden gegeven. Volgens spreker speelt de landbouw in ons land een aparte rol De nieuwe denkbeelden rijpen bij de landbouw niet zo vlug als bijvoorbeeld bij de industrie De land bouw moet zich zelf blijven, echter daarvoor is nodig een tijdig verzetten van de bakens. De heer Van Mastrigt constateerde, dat er veel geschreven en gesproken wordt over het woningbouwprobleem en niemand ook hij niet een oplossing kan geven. Wel meende hij te moeten constateren, dat in menig ambacht van daag aan de dag de arbeidsvreugde ont breekt. Spreker meent, dat bij de bouw vakarbeiders ook het spook van de werkloosheid nog niet geheel is wegge vaagd. De vakopleiding moet goed zijn: men moet de mensen vreugde voor hun werk bijbrengen en dit kan alleen in dien men door vakbekwaamheid de mensen een gevoel van eigenwaarde laat behouden HUURVERHOGING ONVER MIJDELIJK Spreker was ook van mening, dat een nieuwe huurverhoging onvermijdelijk is. Hij betreurt het, dat deze. voor ons ge hele volk. zeer belangrijke zaak geheel in de politieke sfeer is getrokken Grijpt de overheid niet spoedig in dan betekent dit. dat vele oude eigendommen vqor goed kunnen worden afgeschreven. Spreker besloot zijn boelend en met grote aandacht gevolgd betoog met de waarschuwing, dat de overheid niet teveel moet dirigeren en zeker moet afblijven van die zaken, welke zonder inmenging van de overheid gaarne en spontaan door ons volk en voor ons volk ter hand worden genomen. In het bijzonder in het maatschappelijk leven. Vervolg van Pag. 1 de Onbarmhartig geselde intussen wind en regen de zich moeizaam op de dijk voortworstelende hulpploegen. Toen de brandweer, die eerst tegen drie uur ter assistentie werd geroepen, een aan tal grote schijnwerpers op de dijk plaat ste. kreeg men eerst recht een beeld van de trieste siutatie. Nog steeds wa ren bewoners van diverse arken bezig de gehele inboedel uit hun bedreigde schepen naar de wal over te brengen. Nu ook konm; beter zijn aandacht con centreren op die schepen, die er het ergst aan toe waren. Het woonschip „Helios", een grote moderne ark. was reeds gedurende uren langzaam maar zeker aan een zijde dichter naar de wal gesohoven, doordat aan die kant de steunbalken het hadden begeven. Wel had men hier een noodvoorziening aan gebracht, maar die behoefde dringend versterking. Angstige uren maakten de bewoners van een andere ark door, toerf hun loopplank naar de wal gekraakt werd en het schip nog slechts via de smalle stutbalken bereikt kon worden. Met vaardige hand werd een andere loopplank in elkaar gezet en toen kon den ook deze mensen ruimer adem ha len. Van de 43 boten, die in de Vlothaven lagen, zyn er vijf gezonken. De ove rigen hebben min of meer ernstige averjj opgelopen. Desondanks is gister avond meer dan de helft van de be woners teruggekeerd. Ongeveer 15 woonarken hebben min of meer ernstige schade boven en on der de waterlijn opgelopen. Enkele schepen lagen met de bodem op de grond, maar bleken toch nog bewoon- Boete voor Poujade Pierre Poujade. leider der Franse anti- belastingbeweging, die 52 zetels in de Nationale Vergadering verwierf, is we gens het belasteren van Pierre Schnei ter die in de afgelopen zitting voorzit ter van de volksvertegenwoordiging was. tot 500.000 francs (meer dan vijf dui zend gulden) boete veroordeeld Poujade zal Sohneiter voorts de ge- eiste één franc symbolische schadever goeding moeten betalen, terwijl het von nis. waarin dit bepaald is, op Poujade's kosten in vijf door Schneiter aan te wij zen dagbladen moet worden gepubli ceerd. Poujade had Schneiter in de recente verkiezingscampagne van aanzetting tot moord beschuldigd ONDERHOUD WEGEN GEGUND. De Provinciale Waterstaat van Zuid- Holland heeft, bestek 1, het onderhou den van de wegvakken Wassenaar N.H.-grens, Hillegom—De Zilk en Rijks weg Oegstgeest Haarlemmermeerpolder —Sassenheim—Noordwijkerhout. bene vens van het rijwielpad Wassenaar— Noordwijk—Ruigehoek in de gemeenten Wassenaar, Katwijk, Noordwijk. Noord wijkerhout. Hillegom, Sassenheim en Voorhout gedurende 1956 gegund aan de laagste insohr.. fa. Gebr. Schelvis, van Slingelandtlaan 7 te Heemstede, voor f. 118.800. baar te zijn. De schade aan de meeste arken zowel aan de landzijde als aan de buitenkant bestaat uit gaten In de wanden, kapot gebeukte ruiten en ontzette ramen en deuren. De ge hele zondag bleef men bezig om de schepen steviger te meren. De eigena ren van 10 arken vonden het veiliger hun tehuizen op eigen kosten te doen verhalen. Zij kozen nieuwe ligplaatsen bjj de remming in het midden van de haven of aan de beschutte westzijde. Tekortkomingen van luchtmacht in V. S. Strategische luchtmacht ziet program bedreigd In het jongste nummer van het Ame rikaanse tijdschrift „Aviation Week" Is ernstige kritiek geleverd op de militaire begroting voor het komende Jaar. Vol gens het blad brengt de begroting de uitvoering van bet program in gevaar, dat de Amerikaanse strategische lucht macht zou uitrusten met langeafstands- bommenwerpers van het type B-52 en tankvliegtuigen van het type KC-135. Door vermindering van de fondsen .voor onderzoek zal in de komende Jaren het vermogen van de strategische lucht macht om, als dat nodig Is. vergeldlngs- aanvallen uit te voeren, ernstig worden verminderd en de ontwikkeling ervan zal worden vertraagd, aldus het blad. Volgens „Aviation Week" worden de werkelijke problemen van de lucht- maoht verdozeld doore censuur, die de leiders van het ministerie van Defensie hebben ingesteld onder het mom van veiligheidsoverwegingen. Ten gevolge van een tekort aan ge schoolde mecaniciens kunnen vele Ame rikaanse supersonische Jachtvliegtuigen niet worden gebruikt, zo heeft een woordvoerder van de luchtmacht mee gedeeld. Er is vooral te weinig perso neel voor het onderhoud van de straal jagers van de ..North American" en van het tvpe ..Sabre F-100" Waarschijnlijk zal hét probleem nog groter worden door het in gebruik nemen van de nieuwste straaljagers F-101, F-102 en F-104. Volgens de woordvoerder Is het de ge woonte van de Amerikaanse luchtmacht om niet met „dure ingewikkelde en ge vaarlijk snelle" toestellen te vliegen, zolang er aan het onderhoud ervan niet de meeste zorg kan worden besteed Men is bezig met de uitvoering van plannen voor het opleiden van meer (Ingez. Med.-Adv.) CONFLICT BIJ WILTON GEËINDIGD? Vanochtend zijn 110 man van de bui tenbankwerkers, die de vorige week ge staakt hsbben. weer aan het werk ge gaan. Gezien het feit. dat er de vorige week een aantal werkwilligen was en de rest vermoedelijk vanavond in de nachtploeg zal opkomen, neemt men aan. dat. voorlopig althans, het conflict is bijgelegd. Man brak been: liij wil geen behandeling Zit nu maar gemoedelijk bij de kachel... (Speciale berichtgeving) Vrijdagavond brak een bewoner in het meest oostelijk deel van de provincie Groningen een been. Zelf vond hij dat niet veel bijzonders, maar anderen dachten daar anders over. Familie had hij niet. maar er bleken toch mensen te zijn. die zich over hem wilden ontfer men. Daarom werd de man zaterdag in een auto naar een ziekenhuis gebracht, waar van de breuk foto's werden ge maakt. De breuk liet zich lelijk aanzien en een chirurg moest er aan te pas komen. Maar toen was Leiden in last, want de goeie man had weliswaar toegestaan dat men zijn broek tot even boven de knie omhoog deed. maar verder mocht men niet gaan. Van uitkleden en wassen was dus geen sprake! Zachte maatregelen en grote drang oefenden Mr van Empels geweigerde visum NADERE STAPPEN? In officiële kringen te Den Haag is kennis genomen van berichten over een Indonesische weigering tot het verstrek ken van een visum aan mr. Van Empel. Indien deze berichten juist zouden zijn, aldus deze officiële kringen, zou de Ne derlandse regering zich niet zondermeer bij een weigering neer kunnen leggen. In dat geval kan verwacht worden, dat nadere stappen zullen worden genomen. (Ingez Med.-Adv 50 stuks srnnritas „ONZE RECLAME" een uitschot van Hudson van f 6.50 NU f 4.50. IMCA perplex aansteker in étui jarenlang gebruik van f ZIET ETALAGES van W. WOLTERS Vismarkt 1 - Haarlemmerstr. Jan vossen steeg 61. geen invloed uit op 's mans opinie en ten einde raad liet men hem in het ziekenhuis maar gaan en werd hij per auto weer naar zijn woning terugge bracht. Daar ontfermden zich later een paar E H.B.O.-ers over hem. die erin slaag den zijn drie broeken uit te trekken met de nodige moeite overigens' en zijn gebroken been te spalken. Medische hulp werd ook ingeroepen, doch de man bleek niet bereid een onderzoek van de dokter toe te staan. De medicus vertrok dan ook onverrichterzake. Gistermorgen gingen de E.H.B.O.-ers even poolshoogte nemen en toen zagen ztj tot hun grote verwondering de man doorgemoedereerd bij de kachel zitten, zich niets aantrek kend van zijn gebroken been. Aan de hoofdbesturenvergadering van het N.V.V is voorgesteld de heer H. Oosterhuis nog enige maanden langer voorzitter te laten blijven dan juni as. wanneer hij op het ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het N.V.V in Amsterdam te houden congres zijn functie officieel zou neerleggen. Voor gesteld is nu dat de heer Oósterhuis de voorzitters hamer op het in december ter afsluiting van het „gouden N.V.V.- jaar" te houden congres overdraagt aan zijn opvolger. Kerkeliit: Leven NED. HEUV. KERK ar Besoyen J. Vink 1 GEREF. KERKEN Beroepen te Amsterdam-zuid (als gees- teiUk verzorger van de Valerluskllnlek). S. J Poptna stud, pred te Amsterdam. Te Boechau; (België) dr. W v. Swlgchem te O. en N. Wetering. EVANG. LU TH. KERK Drietal te Amsterdam (vac. dr. J P. v. Heest) A. Johannes te Delft. P. H G. C. Kok te Weesp en dr. J. A. Stellwag te Den Helder. Met een enkel woord BINNENLAND Onder zeer grote belangstelling heeft de ambassadeur van Canada, de heer Thomas A Stone, gisteren In het Haagse Gemeentemuseum de tentoonstelling „Kunst der Eskimo's" geopend. De gemeenteraad van Bergen heeft het voorstel aangenomen tot de aanleg van een grote zeven meter brede verkeers weg dwars door de kom van het oude dorp naar Bergen aan Zee. over de vroegere baan waarop wyien Bello ln de afgelopen zomer voor het laatst zwoegend en puf fend zijn duizenden strandllefhebbers vervoerde. De 80-Jarlge dirigent Willem Hespe heeft gisteravond tijdens een concert ln het Concertgebouw te Amsterdam uit han den van de burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Allly. de gouden medaille be horende bij de Orde van Oranje Nassau ontvangen. Het concert werd gegeven ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van Willem Hespe. De familie G ln 't Hulst te IJsel- steyn (gem. Venray) heeft bericht ont vangen. dat haar naar Nieuw Zeeland pe- emlgreerde i Gerard door verdrinking ken en had met een streekgenoot een aan nemersfirma opgezet By het vissen schijnt het ongeluk te zyn gebeurd. De algemene bondsvergadering van de Algemene Nederlandse Metaalbewerkers- bond wordt gehouden op 19, 20 en 21 april a.s. ln het Kurhaus te Scheveningen. Minister J van de Kleft ls zaterdag In Curasao aangekomen. Vandaag gaat hij naar Aruba, vanwaar hij morgenochtend naar Suriname vertrekt. Rot terdam ls tengevolge van een verkeers ongeval om het leven gekomen. HIJ werd aan de Maashaven met zijn fiets aange reden door een auto en met een ernstige hoofdwond overgebracht naar het Zulder- zlekenhuls. waar bij aankomst bleek, dat hy was overleden. Zaterdagavond ls ln het kanaal naar de Noordersluls. ter hoogte van de bergingshaven, de Deense tanker Esso Kobenhavn (12062 ton) ln aanvaring ge komen met het Franse motorschip St Pierre (3000 ton). De St Pierre werd aan bakboordzij beschadigd Aan de 60-jarige oud-marineman Arle Remijn te Bergen aan Zee, die ln septem ber van het vorige Jaar drie Duitse bad gasten met levensgevaar uit de Noordzee bij Bergen aan Zee redde, ls door de bur- Eemeester van Bergen, dr. W. Huygens. de ronzen medaille met Inscriptie van het Carnegleheldenfonds uitgereikt. BUITENLAND De regering van Cyprus heeft zondag bekend gemaakt, dat alle geweren, ook Jachtgeweren, van particulieren Ingeleverd moeten worden. De maatregel is genomen „In het belang vai. de openbare veilig heid". aangezien de laatste tyd gemaskerde mannen bij overvallen op particuliere hul zen een aantal Jachtgeweren buitgemaakt hebben. Premier Eden heeft ln een televisie- uitzending gezegd, dat zUn bespreking met president Elsenhower slechts één doel heelt: het vertrouwen van de wereld ln de vrede te vergroten. Men zou het uiter aard niet over alles eens worden, dat deden vrije landen nooit. Hy hoopt, dat er een boodschap van hoop en leiding voor de wereld uit zou voortvloeien. Dezer dagen vertrekt een honderd tal Russische toeristen naar Italië voor een bezoek van 20 dagen Sinds 1920 zyn er geen Russische toeristen meer ln Italië geweest. Verscheidene honderden Syrische stu denten. voor het merendeel leden van de Mohammedaanse Broederschap, hebben zaterdag te Damascus betoogd tegen de terechtstelling ln Teheran, op woensdag nlsatle „Fadayan Islam" De betogers riepen leuzen tegen de Perzische regering tegen de grote Westerse mogendheden. In de Sovjet-Unie ls een ministerie voor automatisering ln de Industrie In gesteld. Op 7 en 8 februari zullen de premiers van China en Birma. Tsjoe En-lal en Oe Noe, een bespreking hebben ln het Bir mese grensploatsje Lweje, belden vergezeld van burgerlijke en militaire raadgevers. Het hoofddoel van de bespreking ls het regelen van de handelsbetrekkingen, maar uit welingelichte kring verluidt, dat ook de grensafbakenlng ter sprake zal komen. Een woordvoerder van het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat Zweden geen krult meer zal leveren aan Egypte, zulks met het oog op de grensincidenten tussen Israël Egypte. BjJ Sangdloe. 350 km ten zuiden Seoel, zyn acht kinderen gedood en twee Scwond door ontploffing van een granaat. Ie na het einde van de Koreaanse oorlog '.n de grond gestopt ls. Volgens de Zuid- koreaanse politie zijn ln het afgeloper Jaar 340 mensen gedood door ontploffing an op deze wyze weggeborgen projec tielen. 600 mensen werden gewond. De Russische burgerluchtvaart, die nu al transportvliegtuigen met straalaan- dryvlng gebruikt, zal tegen 1960 ook de beschikking hebben over grote passagiers toestellen met straalaandryvlng. aldus een bericht van Radio-Moskou. Tevens worden er plannen gemaakt voor een groter ge bruik van hefschroefvllegtulgen ten be hoeve van het vervoer van passagiers er vracht. de NAVO bestel lingen tér waarde van circa 2500 miljoen mark moeten doen. De reserves van de Bondsrepubliek aan deviezen zyn hiertoe voldoende. De Westdultse vlce-kanieller. Franz Blücher, zei by zyn aankomst ln Dussel- dorf uit India, dat Indiase experts Duits land zullen bezoeken, om „bepaalde mis vattingen op economisch gebied" te be studeren. De Indiase premier. Nehroe. idus Blücher. zal bij zyn bezoek aan die zij er van beschuldigden de Perzische Duitsland met kanselier Adenauer de be- regerlng tot de terechtstelling te hebben sprekingen over de wereldsituatie voort- aangezet. zetten. America.*' Rol zeil Uw Amerikaanse sigaret van Rijke, rijpe tabak van de beste plantages uit Amerika, d&arvan maakt Niemeijer American Star. Rol daarvan zelf de beste Amerikaanse sigaretten I Erkend de beste f Dode en zes gewonden te Utrecht Vannacht is nabij de Willemsbrug te Utrecht een personenauto, komende uit de Bleekstraat en gaande in de richting van de Catharijnebrug, met grote snelheid op een bus van het Gemeentelijk Vervoersbedrijf gebotst, die van de Mariaplaats komende in de richting van het Stationsplein reed. De personenauto verleende geen voor rang aan de bus. In de auto zaten zes personen. De chauffeur werd gedood, terwijl de an dere vijf inzittenden werden gewond. Twee van hen werden naar het St. An- thoniusziekenhuis overgebracht Drie anderen konden later, na verbonden te zijn. naar huis worden gezonden. Een buspassagier raakte eveneens gewond. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de chauffeur van de auto onder invloed van sterke drank» verkeerde. (Ingez. Metf.-adv.) MAANDAG. Stadszaal (grote zaal): Gouden Jubi leum-revue Ned. Relsverenlglng. 7.45 uur namiddag. In den vergulden Turk: Jaarvergadering Ned. R.-K. Middenstandsbond. 8 uur nm. Casino-theater: K. en O.-fllmstudiekrlng .The 5000 fingers of dr. T.55, 11.30 u. nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Theater: „De dochter van de bronnen- maker". 8 uur nam. Rapenburg 61: Anthroposophlsche Ver. Spr. L. F. C. Mees over: De betekenis van de dood. 8 15 uur nam. Jeruël Groenesteee 16): Snr J A. Bruyn over verleden en toekomst in Jozefs geschiedenis. 8 uur nam Leiderdorp. Dorpshuls: Vergade ring Chr. Oranjevereniging, 8 uur nam. Voorschoten. Greenway-theater: Nutsavond. De heer P. C. Boone over: „Ons dagelijks werk", 8 uur nam. Voorschoten. Gebouw voor Chr. Belangen: Gemeente-avond wijkgemeente- zuld Ned. Herv. Kerk. 8 uur nam. WOENSDAG Stadszaal (foyer): Contactavond Reserve Gemeentepolitie, 8 uur nam. De Harmonie: Ledenvergadering Nederl. Bond ..Het Moblllsatlekruls". 8 uur nam. Clubhuls Ten Katestraat: Bazar club werk Westerkwartier. 311 uur nam. De Kleine Burcht (N. Rlin 19): Jaar- verg. Leld6e Ver van Postzegelverzame laars. 8 uur nam Den BurchtFrvske Joun Selskln „Frysl&n" 7 3/4 uur nam. Gerecht 10: SDlrltlsch Genootschap. Spr. C. v d. Engel. 9 uur nam. DONDERDAG Het Gulden Vlies: Leldse Smalfilmliga. VRIJDAG Stadhuis (kamer 204)Lelds Jeugd- parlement. 7.30 uur nam. Het Gulden Vlies: Humanistisch Ver bond. Spr. dr J Cohen over wat onze kinderen van de godsdiensten mo"~ weten, 8 uur nam. Stadszaal K. en O Residentie-orkest o.l.v. Louis Stotyn. Soliste Margot Pinter. 8 uur nam. Dr. C. W. Th. baron van Boetzelaer overleden OUD-KAMERLID EN OUD-ZENDINGSCONSUL In de ouderdom van ruim 82 jaar is te De Bilt overleden dr. C. W. Th. van Boetzelaer van Asperen en Dubbel dam, oud-lid van de Tweede Kamer en oud-zendingsconsul. In 1922 kwam de heer Van Boetzelaer oor de CHU in de Tweede Kamer, /aarin hy zitting heeft gehad tot 1937. Baron van Boetzelaer was de eerste voorzitter van de Oecumenische Raad van Kerken, die in 1935 in ons land werd gesticht. Voorts was hij oud-voor zitter van de Zendingsstudieraad, oud- vice-president van de Internationale Zendingsraad, oud-ondervoorzitter van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, oud-voorzitter van de Nederlandse Zen dingsraad en een der oprichters van de NCSV. Z(jn verdiensten werden erkend door zyn benoeming tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Den Burcht JacobazaaJ)Jaarvere. Nod. Ver tof bescherming van dieren. 8 uur nam ZATERDAG Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „De dochter van de bronnen- maker", 8 uur nam. Ryksmuseum voor Geologie: Excursie Kon. Nederl. Natuurhistorische Vereniging, 2.15 uur nam. ZONDAG Stadszaal: Clubmatch kynologcnvereni ging „Rijnland". 11.30 uur voormiddag. Leldsche Volkshuls: Gezinsmiddae 3 en 5 BIOSCOPEN Rex. „De man uit Laramie (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7.15, 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag „Vrouwen ln angst". „Terug uit de hel' L14 r. Zoi iondag Casino. „Gejaagd door de wind" (14 Jr). Dagelijks 2 en 7.30 uur. Lldo. „Havenkwartier" (18 Jr). Werk dagen 2 30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van zaterdag 21 januari 13 uur tot zaterdag 28 Januari 8 uur waargenomen door Apotheek Her- dlngh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Reyst. Steenstr. 35. tel. 20136. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) s- Helsinki Stockholm Oslo Kopenhaeen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Parlis Bordeaux Grenoble Nice Berllln Frankfort München Ztlrlcn Genéve Wenen Innsbruck Rome sneeuw w 3 onbewolkt wnw 5 half bew. wnw onbewolkt w 7 onbewolkt windstil sneeuw n 5 reeen zw 9 zwaar bew. zzw 9 onbewolkt z 1 nevel windstil licht bew. nw 6 ceh. bew. wzw 4 ceh. bew. windstil onbewolkt zw 2 onbewolkt o 1 onbewolkt zzw 1 onbewolkt windstil ceh bew. w 6 onbewolkt windstil nevel zo 2

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2