boekhouden Albert Heijn NACHTWAKERS T sjecli zag Sasseiilieims gemeenschap door wetenschappelijke hril Hoe werkt de P.T.T. - dienst? KON. ERK. PITMANSCHOOL NETTE MEISJES H. ENGLEBERT N.V. - VOORSCHOTEN CORRESPONDENT(E) TYPISTE DINSDAG 17 JANUARI Interessante publikatie Studie voor Ned. Instituut voor Praeventieve Geneeskunde Omvangrijk werk als basis voor verdere arbeid Geruime tijd geleden promoveerde te Leiden de uitgewezen Tsjech I. Gadourek. Nadien heeft deze vrijwillige banneling zich wetenschap pelijk verdiept in allerlei maatschappelijke vraagstukken in ons land. In dienst van het Nederlands Instituut voor Praeventieve Geneeskunde heeft hij o.m. een studie gemaakt van het maatschappelijk leven in Sas- senheim welke studie een binnenkort verschijnende publikatie tot gevolg heeft gehad onder de titel „A Dutch Community". Deze omvangrijke studie biedt een buitengewoon interessant beeld van Sassenheim, dat ook voor de Sassenheimers zelf en voor hen die menen deze gemeen schap te kennen, verrassende gegevens en conclusies geeft Het uitgangspunt van de wetenschap, die onder het begrip preventieve ge neeskunde" kan worden samengevat, is in wezen de gehele maatschappij in al haar aspecten, welker welzijn tevens haar doel is. Reeds enige decennia ge leden werd het engere standpunt van de lichamelijke (en enigszins ook geeste lijke) hygiène als uitgangspunt en doel verlaten. Als gevolg van deze gewijzigde opvat tingen krijgen de onderzoekingen van het in Leiden gevestigde Nederlands Instituut voor Preaventieve Geneeskun de veelal het karakter van sociologische onderzoekingen, waarvan de resultaten dan daarna weer dienstbaar worden gemaakt aan het doel. dat het instituut nastreeft. De studie van de Tsjech L Gadourek onder de titel ..A Dutch Community, social and cultural structure and process in a bulb-growing region in the Nether lands", draagt in sterke mate het stem- pel van deze sociologische arbeid als voorbereiding tot de eigenlijke taak van het Instituut. De studie, die op het punt staat te verschijnen, is de dertigste in de reeks eigen publikaties van het Instituut, en wordt uitgegeven door H. E. Stenfert Kroese N.V. te Leiden. Het is een ook in omvang imposante studie over het maatschappelijk leven in al zijn geledingen te Sassenheim. De talloze gegevens werden bijeengebracht uit officiële documenten, en andere bronnen waaronder het Centraal Bureau voor de Statistiek zeer vruchtbaar bleek, en uit de antwoorden op vragenlijsten, namens het Instituut verstrekt aan 404 van de ruim 8000 inwoners van de ge meente. Uit deze gegevens werd een beeld samengesteld van het maatschappelijk leven in Sassenheim, alle aspecten daar van omvattend. In het eerste deel van taal weergegeven; het tweede deel be handelt de methoden volgens welke de verzamelde gegevens werden geschift, gerangschikt, gecombineerd en geïnter preteerd, en het derde en laatste deel tracht tot een analyse te komen van de Sassenheimse dorpsgemeenschap op basis der verzamelde gegevens. In de conclusie, welke de publikatie besluit, wordt de vraag gesteld, of de keuze van gegevens en de wijze van hun verzameling doeltreffend is geweest, en in hoeverre op basis van deze gegevens algemene conclusies mogen worden ge trokken. eventueel ook op breder terrein dan deze beperkte dorpsgemeenschap. Het antwoord op deze vraag wordt niet gegeven. Deze open vraag is inderdaad van groot belang, wil men uiteindelijk de waarde beoordelen van een dergelijke studie als basis voor het zuivere preventlef-genceskundlge werk. Enerzijds Is het, juist voor het nage streefde doel, van zeer grote waarde dat een „outsider" zich In maatschap pelijke problemen verdiept, aangezien daardoor in die problemen zelf schui lende vooroordelen worden uitgescha keld. In zoverre is deze studie buitengewoon interessant. Aspecten van de samenle ving. die door haar leden zelf zo dik wijls als vanzelfsprekend worden gepas seerd. worden hier onder een scherp analytisch licht geplaatst. De objectivi teit van het oordeel wordt ongetwijfeld Leidse huisvrouwen zagen „De Hoge Veluwe" De afdeling Lelden van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen kwam gistermiddag in „Het Gulden Vlies" bijeen. Woorden van welkom werden ge sproken door de presidente, mevr. C. Hageman—Verhagen, die tevens allen een gelukkig nieuwjaar toewenste. Zij vestigde er voorts de aandacht op, dat de afdeling door middel van ledenwer ving uitgebreid kan worden. Het woord was vervolgens aan de heer A. B. Wig man. natuurhistorisch medewerker van het nationale park „De Hoge Veluwe". die de aanwezigen aan de hand van zeer fraaie kleurendia's in kennis bracht met. de schoonheid van dit gebied. De heer Wigman vertelde, dat het park sinds 1910 eigendom is geweest van de familie Kröller en dat dit particuliere bezit pas in 1935 is omgezet in een stichting. Het verheugde hem zeer, dat sedertdien de oorlogsjaren niet mee gerekend het aantal bezoekers enorm snel stijgt. Zo hebben het vorige jaar niet minder dan 340000 personen dit park. dat een oppervlakte van 6000 ha beslaat en terecht het grootste natuur lijke bezit van Nederland genoemd kan worden, bezocht. Vanzelfsprekend ver telde de heer Wigman ook enkele bij zonderheden over het ruim veertig kamers tellende jachtslot „St. Hubertus" dat door architect Berlage is gebouwd en thans aan de regering wordt ver huurd. Van de wandeling, die de huis vrouwen via het witte doek door het in alle seizoenen aantrekkelijk blijvende park hebben gemaakt, hebben zij volop kunnen genieten. Indrukwekkend mooi is de flora en fauna, die men er vindt. Met intense aandacht hebben de huls vrouwen de lezing van de heer Wigman gevolgd. ZIJ nog vermeld, dat deze leer zame middag was georganiseerd in samenwerking met boekhandel B. de Kier. gediend door de blik van buiten af op de problemen te laten vallen. In zoverre zal deze studie ongetwijfeld voor velen een waardevolle wetenschap pelijke en maatschappelijke bron kun nen worden. Daartegenover staat echter, dat niet direct sprekende, indirecte, moeilijk na te speuren factoren veelal aan het oog van de buitenstaander ontsnappen, waardoor diens oordeel aan verant woordelijkheid inboet. Wordt b v ergens de opengelaten vraag gesteld, of bepaalde, in Sassen heim geconstateerde verschijnselen op het gebied van religieuze en politieke groepsvorming zich wellicht in overeen komstige mate elders in het land voor doen. dan tekent dit onbekendheid met die verhoudingen elders, waaruit de conclusie mag worden getrokken, dat de verhoudingen in Sassenheim niet genoeg worden gezien als een uitvloeisel juist van soortgelijke verhoudingen en ver schijnselen elders en tezeer als zelfstan dige factoren. De interpretatie dier verschijnselen en hun waardebepaling hangen van dergelijke zaken echter in Bterke mate af. Te loven is, dat de schrijver het accent van zijn stadie heeft gelegd op het bijeenbrengen en ordenen der ge gevens, en een wijze zelfbeperking heeft betracht bij hun interpretatie. Ongetwijfeld zal deze studie, die een kostelijke schat gegevens bevat, mede dank zij overzichtelijke opzet en zeer goede typografische verzorging, haar weg vinden op de uiteenlopende terrei nen. waarop zij haar vruchten kan af werpen. Mr Klaasesz beëdigd De nieuw benoemde Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaa sesz. heeft na hedenochtend ten palelze Soestdyk door H.M. de Koningin be ëdigd te zijn. vandaag zijn werkzaam heden aangevangen Vanmiddag heeft hij een vergadering van het College van Ged. Staten voorgezeten. JONGENS MET AUTO'S OP STAP Twee Maastrichtse jongens, een van 12 en een van 14 jaar, hebben met twee gestolen auto's door Limburg getoerd. Met een auto reden zij van Maastricht naar Schimmeri en lieten daar de wa gen staan, omdat de benzine op was. met de auto van de burgemeester van Berg en Terblijt reden zij van Hou them naar Nieuwstad. Daar werden zij door de politie aangehouden. Zij verklaarden naar Amsterdam te hebben willen rij den. Interessante tentoonstelling in Boerhaavezalen Men behoeft heus niet naar een „grUs' verleden terug te grijpen om de tijd te vinden, dat het gehele werk van de P.T.T. voor kinderen een duister my sterie was, dat een geschikt onderwerp was voor de meest romantische fanta sieën. Het was immers weinig minder dan de avonturen van Klein Duimpje, dat een brief, die je hier in Leiden aan Opa schreef, alleen door hem in de bus te gooien helemaal zonder Jouw hulp In Monnikendam terecht kwam en dat er op een goede dag een kistje met vreemde voorwerpen bezorgd werd, dat oom Piet In het wonderlijke Batavia voor jou ingepakt had. Nu is er alles voor te zeggen om het kind zijn sprookjes te laten behouden, maar het lastige was, dat het P.T.T.-bedrijf voor velen hun gehele leven lang een sprookje bleef en dat men zozeer op de goede kabouters bleef vertrouwen, dat men op een goede dag hevig teleurgesteld werd, omdat een brief retour kwam, alleen omdat men per ongeluk de straatnaam vergeten had. De andere diensten van de P.T.T. zoals b.v. het betalingsverkeer Is ook thans voor velen nog een soort zwarte kunst, die je liefst zo min mogelijk moet gebruiken, omdat je maar niet kunt weten Te weinig agenten in Amsterdam Roofoverval in rijwielzaak in drukke winkelstraat Winkelbedienden moesten zich ontkleden (Speciale berichtgeving) Omstreeks half vijf gistermiddag is in de radio-afbetalingszaak van de fir ma Sitters en van der Kar aan de drukke van Swlndenstraat, een winkelstraat In Amsterdam-oost een roofoverval gepleegd. Een niet eens gemaskerde man kwam met een revolver binnen en bedreigde de 17-jarige assistent-winkelbe diende met dit wapen zodat de jongeman naar het achtergelegen kantoor werd gedreven, waarook een tweede winkelbediende zat. Onder bedreiging van zijn revolver liet de onverlaat de twee winkelbediendes zich uitkleden, totdat zij in hun ondergoed stonden en nam vervolgens het aanwezige geld uit de brand kast een bedrag van f. 920,mee. Daarop verdween de man, nadat hij zowel de telefoonlijnen als de alarm installatie van de zaak had doorgesne den. De beide winkelbedienden konden later de politie een vrij goed signalement van verdachte geven. Een dezer winkel bedienden kon zich vaag herinneren, dat de man destijds een radio op afbetaling had willen kopen doch door het finan cieringsinstituut als zijnde een malafide koper was afgewezen. Deze overval staat niet alleen. De overval van gisteravond is één van een hele serie, die Amsterdam op het ogenblik zeer onveilig maakt. In be paalde kringen wijst men erop, dat door een steeds verder gaande stads uitbreiding en een drastische inkrim ping van het politicapparaat mede door een mankracht tekort van 750 agenten op een stad als Amsterdam, de surveillance met de dag minder wordt. Daarbij moet een groot aantal agenten ingeschakeld worden bij «Ie verkeersacties, zodat de toestand op het ogenblik hopeloos is geworden. Deze overval betekent de tiende in .'cs weken tijd van enige omvang. De onge rustheid onder het Amsterdamse publiek groeit met de dag en tot nu toe een be roep op zowel de hoofdcommissaris, bur gemeester als op de procureur-generaal ziin alle zonder enig gevolg gebleven, omdat men steeds schermt met het per soneelstekort Naar wij zojuist verna men, heeft zich in Amsterdam een groep middenstanders verzameld, die op het ogenblik gezien de onveiligheid zloh tot de minister wensen te richten met het verzoek een groter contingent rijkspoli tie dan tot dusver in Amsterdam te sta tioneren, teneinde de, door personeels gebrek onderbezette gemeentepolitie, bij haar taak bij te staan. (Ingez. Med.-adv.) Enkele tientallen jaren geleden begon nen vooruitstrevende onderwijskrachten de sprookjeswereld bij de Gelaarsde Kat af te bakenen en zij besloten het sprookje van de P.T.T. terug te brengen naar het „land van de grote mensen", waar het thuishoort. Zij vroegen formulieren en voorbeel den aan bij de P.T.T., zetten schema'6 op het bord en de jeugd leerde de nuch tere waarheid van de weg, die de brief van opa en het pakje van oom Piet af leggen. De P.T.T, waardeerde dit streven niet alleen, doch besloot ln de jaren school een handje te helpen door een sprookje. speciaal schoolboekje uit te geven, waarin op bevattelijke wijze de diensten van de P.T.T. uiteengezet werden. Na de oorlog heeft deze P.T.T.-voor- lichting grootse vormen aangenomen; er werd door dr. D. G. G. v. Rlngelen- stein, Leonard Roggeveen en Jo Spier een aantrekkelijk studieboekje samen gesteld, een apart onderwijsboek rolde van de persen, een bouwplaats vond haar weg naar de schoolbanken, kortom op de meest prettige wijze kregen de kinderen de beschrijving van een inte ressant bedrijf in de plaats van hun Anti koloniale betoging te Djakarta Soekarno: „Samenwerking confessionelen, nationalisten en communisten mogelijk" President Soekarno heeft vandaag in een toespraak tot leidende figuren in P.N.I., de P.K.Ï. en de P.S.I. gezegd, dat samenwerking van de confes sionele, nationalistische en commu nistische groeperingen in Indonesië zeer wel mogelijk is. Die leidende figuren overhandigden hem de teksten van drie resoluties, die werden aangenomen tijdens een zondag te Djakarta gehouden grote anti-kolo niale openluchtvergadering, bijgewoond door naar schatting 700 000 mensen. „Fijngevoelige gasten".. Harold Wilson, een vooraanstaand Labour parlementslid, schrijft ln de „Daily Mirror", dat Kroesjtsjef, de secretaris van de Sovjetrusslsche Com munistische partij, en premier Boelga- nin niet verlangen hun voorgenomen bezoek aan Groot-Britbannië ln de ko mende lente af tc zeggen. Kroesjtsjef had dit zelf aan Wilson gezegd. Kroesjt sjef zei, dat het afhing van de Britse regering en voegde er aan toe: „wij zijn erg fijngevoelige gasten en we zouden onze gastheren niet in moeilijkheden willen brengen." RUMOERIGE INBREKERS In een fotohandel aan de van houcklaan te Den Haag ls tof waarbij 5 fototoestellen werden vreemd benevens een bedrag aan klein geld. alles ter waarde ven f. 800,—. De inbrekers moesten om de zaak binnen te komen over 5 schuttingen en door 5 tul- In een van deze resoluties werd aan gedrongen op terugroeping van de In donesische delegatie uit Genève. In een tweede op beperking van de invloed van het buitenlandse kapitaal in Indonesië en in een derde op aftreden van het Ka binet Harahap. Op bedoelde vergadering voerden oud premier Ali Sastroamldjojo en de com munistische politicus Aïdit het woord. Italië is nog niet aan godsdienstvrijheid toe Een met stenen gooiende menigte heeft maandag een dienst van de „Church of Christ" in het bij Rome ge legen Apriba verstoord, zo heeft Gerald Paden, een ln Amerika geboren func tionaris van deze kerk meegedeeld. Paden vertelde, dat een menigte van ongeveer duizend mensen zich buiten voor de kerk verzameld had, waarna zij de kerkramen met stenen begonnen ln te gooien en schreeuwden: „gooi de on gelovigen eruit". Volgens hem waren vele van de betogers lid van de „Katho lieke Actie". De „Church of Christ' is in de afgelopen jaren herhaaldelijk het doelwit van maatregelen der Italiaanse politie geweest. EREFONDS OUD-VERPLEEGSTERS Het Erefonds voor oud-verpleegsters hoopt binnenkort een belangrijk bedrag bijeen te krijgen uit een op 1 januari 1956 begonnen zeg el-spaar-actie, welke, ontworpen door het Erefonds, mogelijk fVUPwerd gemaakt door een bijzondere geste nen heen. Op deze zelfde wijze zyn zij j van een industrieel bedrijf hier te lan- weer weggegaan. Zij maakten daarbij de. zo'n leven dat de bewoners in de omge- I Dezer dagen werd het erefonds voor ving geen ogenblik dachten dat hier oud-verpleegsters begiftigd met een be- inbrekers aan de gang waren en daarom drag van f. 2000 van iemand, die onbe- de politie niet waarsohuwden. kend wenst te blijven. KANSELBOODSCHAP EVANG. LUTH. KERK Met het oog op het feit, dat op 1 Ja nuari ln de Evangelisch-Lutherse Kerk de nieuwe kerkorde van kracht ls ge worden, heeft de Synodale-commlssie van deze kerkgemeenschap een kansel- boodschap doen uitgaan, waarin er o.m. op gewezen wordt, dat de theologische bezinning en kerkelijke bewustwording van de laatste Jaren aan de Evang. Luth. Kerk niet is voorbijgegaan. 15 mnds-cursus assoc. kl. clubs. PLANTSOEN 65 DE PRAKTIJK. De belangstelling voor dit onderwijs materiaal bleek enorm, maar nog steeds bleef de voorlichting theoretisch en als voorlopig laatste schakel voegde de P.T.T. de praktijk aan haar voorlich ting toe. De heer C. van Dijk uit Den Haag kreeg opdracht een plan uit te werken, waar op aantrekkelijke wijze alle P.T.T.- werkzaamheden in een „bewegelijke" tentoonstelling tot uitdrukking kwamen en in 1948 werd deze mobiele tentoon stelling voor het eerst in Den Haag ge opend, waar al meteen duizenden kin deren deze imitatle-P.T.T. kwamen be zoeken. Gedurende 7 jaren heeft deze ten- toon6tellilng door Nederland getrokken en vooral in het begin werden op advle3 van onderwijskrachten vele veranderin gen aangebracht zodat de schepping, die gisteren in de Boerhaavezalen te Leiden een tijdelijk onderdak vond, een doel treffend geheel kan worden genoemd. HUIVERINGWEKKEND. Op vaak grappige en altijd overzich telijke wijze wordt de Jeugdige bezoeker de gang van de brief ln beeld gebracht, waarbij onmiddellijk de moeilijaheder. blijken, wanneer het adres fout, ondui delijk of verkeerd is, wanneer de oost- zegel verkeerd geplakt is, of wanneer andere zonden zijn begaan, waaraan de meest nauwgezette burger zich wel eens schuldig maakt. Via het landelijk verkeer komt men bij de internationale P.T.T. en op „hui veringwekkende" wijze is in beeld ge bracht, welke rampen de P.T.T. kan treffen, wanneer niet aan de voorscniif- ten wordt voldaan. De stand waar het betalingsverkeer uiteengezet wordt, is het zorgenkind van de tentoonstelling, waaraan veel gedok terd ls. De thans gevonden uitbeelding teek ons gistermiddag zeer verhelderend, maar we willen niet vooruitlopen op c!e mening van de Leidse onderwijskrach ten, die straks hun enquêteform ïliertje zullen Invullen. Tot slot van dit gedeelte krijgt ue Jeugd de gelegenheid om ln een ecl.c --«kantoor de zo vers praktijk te brengen. GROTE BELANGSTELLING. Een tweede afdeling zal vooral voor de technisch-geschoolde jeugd interes sant zijn, want compleet met originele machinatie wordt daar de sluier van ue telefoon, radiotelegrafle. -telefonie en telexdlenst gelicht. De tentoonstelling, welke gisteravond door de directeur-generaal van de P.T.T., Ir. J. D. v. d. Toorn ln tegen woordigheid van burgemeester Jhr. uic. P. H. van Kinschot geopend werd, staat ln het middelpunt der belangstelling bU de Leidse scholen. Reeds 4600 leerlingen der hoogste klassen L.O., U.L.O., V.G.L.O. en ambachtsscholen hebben klasgewijze een bezoek aangevraagd en velen zullen ongetwijfeld nog volgen Personeel V. D. viert vrolijk feest „De boog kan niet altijd gespannen zijn". Indachtig aan deze noorden bood de directie van V. D. baar personeel uit Leiden en Alphen aan don Rijn gisteren in de Stadsgehoor zaal een feestavond aan. Alvorens de grote V. D.-familie zij telt reeds circa 600 leden zich aan het feest vieren zette kon men zich aan de diverse buffetten te goed doen aan een met veel zorg samengestelde „har tige hap". Intussen zorgde het en semble van Ge Hofenk voor de muzi kale ouverture van dit feest, dat door allen met groot enthousiasme is ge vierd en waarvoor een keur van artisten reeds dadelijk een goede grondslag legde. De directeur, de heer C. A. A. Kerck- hoff, die allen bij de aanvang van het cabaretprogramma hartelijk welkom heette, nam deze gelegenheid tevens te baat om al zijn medewerkers nog een gelukkig 1956 toe te wensen. Voorts dankte hij voor de voortreffelijke mede werking. welke ln het afgelopen jaar van een ieder werd ontvangen. Een bijeen komst als deze achtte hij van belang om de onderlinge saamhorigheid te verster ken. Wij zijn. aldus de heer Kerckhoff. wel dagelijks bij elkaar, doch het is goed dat op deze wijze de band nog sterker wordt aangehaald. In het vertrouwen, dat wij gezamenlijk zullen slagen, gaan wij vol goede moed de toekomst tege moet. Tenslotte wees spreker nog op de betekenis van de waarde van een goed vakmanschap. ZES JUBILARISSEN Voor zes personeelsleden, de dames H. F. Out en H. van Riet en de heren W. A. te Boekhorst, J. F. Duindam, W J. Plson en G. J. van Spanje, die in het afgelopen jaar hun zilveren jubileum vierden, had de heer Van Kerckhoff nog een verrassing. Zij allen ontvingen het vererend getuigschrift van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Hierna was het woord en de daad aan Tobi's Theaterprodukties, een uitstekend op elkaar ingesteld gezelschap, dat met zeer veel elan een vrolijk en gevarieerd kleinkunstprogramma over het voetlicht bracht. Onder het motto „Elck wat wils" brachten Jan de Cler. een conferenncier van klasse, de accordeonlste Willy Ré, Charles, een zeer humoristische kleine man met een grote bal. Cabby, een nog jeugdig en zeer beweeglijk rijwielartist, de Wama's goede wijn behoeft geen krans en een danstrlo. dat de aan wezigen vele malen versteld deed staan van zijn uitnemende danskunst, een programma van beschaafde kunst, waar mede allen zich kostelijk amuseerden. Joop de Leur zorgde deze avond voor een voortreffelijke muzikale omlijsting. Wederkerig had het personeel voor de directeur nog een verrassing in petto. Vooruitlopend op zijn ln februari te vieren zilveren huwelijksfeest bood de heer G. M. Gribnau de heer en mevr. Kerckhoff een Perzisch tapijt aan. Een geste waarvoor de a s. bruidegom zijn personeel zeer hartelijk dankte. alleen al aan brieven een stapel ver werkt, die 4-maal de hoogte van de Mont Blanc heeft,, of die 80 kilometer hoog is, of die ruim 5 miljoen brieven bevat, is voor de hedendaagse jeugd een bloedwarm bedrijf zonder sprookje; öe romantiek van vroeger heeft plaats ge maakt voor een vaardigheid, die hen n__ - nlefc als Assepoes ln het postkantoor De P.T.T., die ln Nederland per etmaal doet staan. kunnen een aangename werkkring vinden op ons atelier v.h. P, en I. van POOT Co. LAMMERMARKT 46 LEIDEh In ons filiaal te VOORSCHOTEN is plaats voor een WINKELJUFFROUW leeftijd plm. 18—22 jaar en een JONGEMAN voor winkel- en wijkwerk. Leeftijd 1618 jr. Bij gebleken geschiktheid volgt verdere op leiding ln het vak. Levenspositie. Bedrijfskleding In bruikleen. GEVRAAGD: (ook van buiten Leiden). Zeey geschikt voor kleine neringdoenden of gepen sioneerden. Leeftijd 3060 jaar, verzekerd in alle soc. wetten zoals Ziekenfonds, volledige Kinderbijslag, vakan tie- en snipperdagen, vakantiegeld etc. Diensttijd valt tussen 9 uur 's avonds en 6 uur 's morgens. Brieven met zo volledig mogelijke inlichtingen en verlangd weekloon onder nummer 6170 aan het bureau v. d. blad. vraagt voor spoedige indiensttreding een Vereiste: Engelse en Duitse Handelscorresponden tie en met enige administratieve ervaring en enige ken nis van de Engelse en Duitse taal. Brieven te richten aan bovenstaand adres.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4