Loon een zaak van bedrijfsleven en niet van overheid W. Albeda sprak voor Chr. Besturenbond Oegstgeestenaar om het leven gekomen bij Woudenberg Leidse militairen betrokken bij „Moord bij open doek" Drie Nederlandse getuigen in de zaak Jungsehlager gehoord Lagerhuislid wil geen grapjes met inwoners van kiesdistrict 94ste jaargang Vrijdag 6 januari 1956 Tweede blad no. 23 Naar vrijere loonvorming Op de eerste vergadering van dc Leidse Christelijke Besturenbond in dit pas begonnen jaar. gisteravond in het gebouw voor Christelijke Sociale Belangen gehouden, werd een actueel onderwerp aangesneden. De heer W. Albeda. een goede bekende in de kringen van het C.N.V. alhoewel niet voor de afdeling Leiden hield een causerie over de nieuwe loonpolitiek. en dat dit in principe thuishoort bij de staat. Dit kan. aldus de heer Albeda. in tijd van nood een aan- \aardbaar standpunt zijn. maar mag zeker geen beginsel worden. Spreker zette vervolgens nog andere nadelen van de geleide loonpolitiek uiteen. Zij gaat, zei hij. noodzakelijk schoksge wijs. De loonrondes scheppen een kli maat voor prijsstijgingen. Iedereen verdient in ieder bedrijf, mits de prestaties gelijk zijn, evenveel. Bij de meest rendabele bedrijven brengt dat de verhouding tussen winst en loon in gevaar. Doordat de geleide loonpoli tiek langzamerhand is uitgehold, is er zwarte lonen! ook een sfeer ont staan van wetsontduiking, die weer slecht is voor de gezagsverhoudingen. Een belangrijk principieel bezwaar was voor de heer Albeda ook. dat de werk nemer zelf geen enkele invloed heeft op het loon. dat overeengekomen wordt. Dit vond hij eigenlijk mensonwaardig. VRIJERE LOONVORMING De christelijke vakbeweging wil. aldus spreker, de voordelen van dc geleide loonpolitiek behouden en de nadelen uitsnijden. Zij wil meer verantwoor delijkheid voor dc individuele vakbon den; verandering van de richtlijnen, niet schoksgewijs, maar langzamer hand; band tussen loon en renta biliteit in het bedrijf, mits die niet het gevolg is van te hoge prijzen, en tenslotte rekening houden met bij zondere prestaties in iedere bedrijfs tak. De nieuwe loonpolitiek zal geen ge makkelijke taak zijn, integendeel. Iedere looneis zal op zijn merites moe ten worden bekeken. Er komt meer ver antwoordelijkheid bij de vakbonden, de werkgevers en de werknemersorganisa- Spreker besloot zijn interessant betoog met enkele opmerkingen over de toe stand van nu. Wij zien. zei hij. dat van allerlei kanten de vrijere loonvorming wordt afgeremd. Er wordt een spel ge speeld terwijl iederen weet waar het om gaat We moeten afwachten, zo ein digde de heer Albeda in hoeverre we als Nederlandse vakbeweging in staat zullen zijn een overgang te vinden van een strak geleide loonpolitiek naar een wat vrijere vorming. De verantwoorde lijkheid zal wat meer verplaatst worden van de staat naar de maatschappij. En dat is tenslotte een verandering in christelijk sociale zin Na de pauze werden de spreker een aantal vragen gesteld. GELEIDE LOONPOLITIEK Over de loonpolitiek in het algemeen en in het bijzonder over de vrijere loon vorming. zoals die heden ten dage wordt voorgestaan, bestaan, aldus de heer Albeda. nogal wat misverstanden. Ook bij de C N V.-ers. Het leek hem daarom nuttig eerst eens na te gaan door welke beginselen de geleide loon politiek, zoals we die in de jaren '45 tot heden hebben gekend, werd gedragen. Die geleide loonpolitiek moest voldoen aan twee eisen; ten eerste moest aan de ongeschoolde arbeiders een redelijk be staan worden verzekerd, en in de tweede plaats mocht de totale loonsom niet te groot worden. Dit zou tot inflatie kun nen leiden De overheid had hierin het laatste woord, de vakbeweging diende van advies. De loonpolitiek van de laat ste tien jaren is ontstaan uit een samenspel van de overheid, de werkge vers- en de werknemersorganisaties De richtlijnen werden periodiek bezien en op regelmatige tijdstippen ontstonden daaruit de diverse loonrondes Als spre ker op deze periode terugziet dan is hy vol trots op datgene wat wij met elkaar hebben gepresteerd. Ook trots op het CN.V. en de Nederlandse vakbeweging als geheel voor de moed en de zelfbe heersing. die zij heeft opgebracht om de loonpolitiek te doen slagen. Ons land is er daardoor fraai bovenop kunnen komen. De voordelen van de geleide loonpolitiek zijn volgens de heer Albeda geweest, dat er een rechtvaardige ver deling heeft kunnen plaats hebben van de lonen tussen stad en platteland, en dat inflatie is voorkomen. Een ander groot voordeel is geweest, zei hij, dat er arbeidsrust was. Bij het beschouwen van de nadelen van deze geleide loon politiek, moeten we er vanuit gaan. aldus spreker, dat zij voor ons.een kind van de nood was. De heer Albeda wilde principieel stel len. dat de zorg voor het loon een zaak is van het bedrijfsleven en niet van de overheid. De socialisten, zei hij, staan op het standpunt, dat loon politiek eenvoudig een zaak is van verdeling van het nationale inkomen Con Amore gaat The Messiah van Handel zingen De Ctir. Oratorium Vereniging „Con Amore" hield gisteravond in Gebouw Toonkunst haar jaarlijkse ledenvergade ring. Na een vlotte afwerking van de huishoudelijke punten gaf de dirigent van het koor, de heer Simon C. Jansen, een overzicht van de artistieke presta ties van het afgelopen seizoen, de uit voering in het voorjaar, de bandopna men voor de NORV en de traditionele uitvoering van het Weihnaohst Orato rium. Vervolgens besprak de dirigent „The Messiah" van Handel. Con Amore hoopt dit werk, dat- algemeen als het belang rijkste van Handel beschouwd wordt, in het komende najaar uit te voeren. Handel componeerde „The Messiah" in drie weken in samenwerking met een Engelse tekstdichter en het is samen gesteld uit teksten uit verschillende bij belboeken Het werk beschrijft het le ven van Christus, in het bijzonder Zijn geboorte. Zijn lijden en Zijn opstanding. Bij een van de eerste opvoeringen ver hief de toenmalige Engelse koning zich bij het laatste Hallelujakoor van zijn plaats en deze traditie wordt ook in onze tijd steeds gehandhaafd. Het ligt in het voornemen van de heer Jansen de door Handel indertijd gedachte or kestbezetting aan te houden; een strijk orkest met trompetten, hobo's, fluiten, fagot en pauken. Opnieuw sprak de heer Jansen er zijn teleurstelling over uit. dat de stad Lei den niet de beschikking heeft over een concert-orgel. Tot slot van deze jaarvergadering van Con Amore volgde nog een bestuursver kiezing, waarbij alle reglementair aftre dende bestuursleden werden herkozen. De bijeenkomst, welke geopend was door de voorzitter, de heer Favier, werd ge sloten door de heer Simon C. Jansen. E. Meester lid Prov. Staten De heer H. Sabel te Schiedam heeft ontslag genomen als lid van de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland. Ter voorziening in deze vacature heeft de voorzitter van het Centraal Stembureau de heer E. Meester alhier benoemd verkla.ard. Tussen twee wagons bekneld Tijdens het rangeren op het goederen emplacement van de Ned. Spoorwegen aan de Haagweg geraakte gistermiddag de 60-jarige corveeër. d.e heer E. Borger, wonende in de Dijkstraat. bekneld tus sen twee wagons. Met een verbrijzelde rechterarm, een gebroken linkerarm en een ingedrukte borstkas vervoerde de E.HD. het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis. Hedenmiddag was de toe stand van de heer Borger nog zeer ern stig. Honderdvijftien- processen verbaal VERLICHTING NOG NIET IN ORDE Gisteravond van vijf tot tien uur heeft de Leidse politie wederom een verscherpte controle gehouden op de na leving van de verkeersvoorschriften. Ook ditmaal werd speciaal gelet op de ver lichting. Ondanks het feit, dat men nu toch wel bekend moet zijn met deze re gelmatig terugkerende controle-s, werden gisteravond nog 115 processen-verbaal opgemaakt. Voor het merendeel waren het wielrijders en berijders van een bromfiets, die in overtreding waren. Ds. W. G. de Vries predikant van de Geref. Kerk (art. 31) te Winschoten, die een beroep heeft aangenomen naar de Geref. Kerk (art. 31» alhier ivacature ds. G. van Rongen, zal zondagochtend 15 januari door prof. dr H. J. Schilder worden bevestigd. In de middagdienst. die eveneens in de Lutherse kerk wordt gehouden, zal ds. De Vries zijn intrede doen, (Ingez. Med.-Adv.) OPRUIMING KARPETTEN tegen zeer lage prijzen, nog vele koopjes in COUPONS GORDIJNSTOF. BULTHUIS Botermarkt 23 Activiteit te Genève Naar een oplossing Na de belangrijke vergadering van gisteren van de ministers van de Ne derlandse en Indonesische delegatl* In Genève heeft er vanochtend grote activiteit geheerst op de conferentie. Na de vergaderingen van de politaeke- en de financieel-economische commissie brachten de deskundigen verslag uit aan de eigen ministers. De Nederlandse mi nisters zijn daarop bijeen gekomen in de conferentiezaal van het Batiment Electoral en dit overleg duurt nog voort. De Indonesische ministers vergaderden tegelijkertijd eveneens apart. Dit het feit, dat de financieel-econo mische werkgroep reeds na ruim een uur de vergadering kon afsluiteiv wordt in conferentiekringen afgeleid, dat de deskundigen mogelijk een for mulering hebben kunnen vinden voor de oplossing van de moeilijkheden, waarvoor de weg gistermiddag door de ministers is gebaand. Besloten is de uiteindelijke beslissing over het gehele complex van rechten en concessies uit de financieel-econo mische overeenkomst uit te stellen tot een later tijdstip, waarbij een aantal bepalingen daaruit is aangepast aan de huidige omstandigheden. De kwestie Nleuw-Guinea en die der Nederlandse arrestanten moeten nog worden afgehandeld. Morgen zullen de Nederlandse minis ters naar ons land terug keren. De mi nisters Van de Kieft, Zijlstra en Don ker per vliegtuig en minister Luns per trein. Na het bezoek, dat minister Anak Agoeng aan Engeland zal brengen, zullen de Nederlandse ministers weer naar Genève komen. VOORSCHOTEN Na afloop van de vergadering van de Rotterdamse gemeenteraad reci pieerden wethouder J. van Tilburg en echtgenote in verband met hun I Suriname. Een tweelingbroer van de vertrek. De heer Van Tilburg is ais nieuwe gouverneur neemt afscheid gemeld benoemd tot gouverneur van van het echtpaar Van Tilburg. en W hebben de officiële opening van Voorschotens tweede gymnastiek lokaal. gelegen aan de Juliana van Stol berglaan, vastgesteld op zaterdag 7 ja nuari as., des ochtends om halfelf Na de openingsplechtigheid zal een jeugd groep je van de RK sportvereniging SVLV enkele ritmische oefeningen ten beste geven. VERKOOP KINDERPOSTZEGELS De afdeling Voorschoten van de U.V.V. heeft de verkoop van kinderpostzegels, -kaarten en zgn. „Ie dag enveloppen" verzorgd in het postkantoor. De op brengst was groter dan vorig jaar en bedroeg f 1047 36. WARMOND Brandweerdemonstratie Op initiatief van de heer A. Freeke te Warmond en in samenwerking met de heer Bove. commandant van de brandweer te Wassenaar, werd gister avond een brandweerdemonstratie ge houden. De brandweren uit Hillegom. Warmond en Wassenaar waren aanwe zig met hun spuiten en voorts behoorden tot de genodigden de heren Gerth van WaSsenaarse korps. Wijk van de kring Zuid-Holland I van de BJde heer H. de Haas van de Haagse brandweer en de burgemeester an Warmond Na te zijn ontvangen in de Stad Rome, gaf de heer de Haas een uiteenzetting van het systeem van wa- terreseivoir.- voor branden op verre af stand van water. Daarna ging men naar het terrein van het Seminarium, waar enige demonstraties werden gegeven Allereerst sprong een aantal leden van de brandweer uit een 6 meter boven de grond gelegen raam in een springbalg, daarna werd een aantal personen gered via een redglijkoker. Vanuit een 18 me ter hoog raam gleden de mannen naar beneden Verder werden nog demonstra ties gegeven van het systeem van de waterreservoirs, het luchtpersmasker en een lichtaggregaat WASSENAAR VERKEERSONGEVALLEN IN 1955 13 met dodelijke afloop Het aantal verkeersongevallen in aeze gemeente gedurende het jaar 1955 was 657, waarbij 13 met dodelijke afloop. In 1954 was het aantal ongelukken 630 MUTATIES BIJ DE POLITIE Met ingang van 1 januari jj. werd de heer W. M de Korte bevorderd tot hoofdagent, in welke functie onlangs ook is benoemd de heer J M Planya. Voorts werden de adspirant-agenten B J Ger ritsen en S de Jong met ingang van 1 januari aangesteld als agenten bij het Gecompliceerde botsing in de mist (Speciale berichtgeving) Gistermiddag vond op de Rijksweg 12 onder de gemeente Woudenberg, een gecompliceerde aanrijding plaats, waarbij vijf auto's waren betrokken. Hierbij werd een der bestuurders vrij wel op slag gedood, terwijl de auto's zware schade opliepen. Geslaagd opvoering van Amstel Toneel .Moord bü open doek" is een merk waardig spel, dat gisteravond in de kan tine van de Doelenkazerne werd opge voerd. Vlak na de aanvang van het spel vallen onder luid geraas enkele kopjes achter in de zaal op de grond kapot. Op dat zelfde ogenblik wordt een der vrou welijke tonelisten in de rug dodelijk door een kogel getroffen. Reeds enkele ogen blikken later begint in deze moordzaak, waarbij alle toeschouwers direct zijn betrokken, het onderzoek. Dat het op sporen van de dader geen gemakkelijk, dodh in ieder geval wel een allerplezie rigst. werk is, bewezen vrijwel alle leden van het door Riny Blaaser gedirigeerde Amstel Toneel Evenals de vorige ke ren, toen zij voor de in Leiden gelegerde militairen „Ninotschka" en „U spreekt met uw moordenaar" opvoerden, hadden deze tonelisten ook nu weer met hun nieuwste stuk veel succes. Zowel op het toneel als in de zaal werd enthousiast gespeeld, gekeken en geluisterd mede dank zij het wederzijdse contact, dat er ongetwijfeld de gehele avond was. Ds spelkwaliteiten van dit Amsterdamse ge zelschap kunnen zeer zeker méér dan allieen maar goed genoemd worden. Jos Manche, die tevens de vrij moeilijke en actieve rol van inspecteur van Gelder voor zijn rekening genomen had. blijkt wel een alles van het vak afwetende regisseur te zijn Deze ln alle opzichten geslaagde ontsDanningsavond werd ge opend door adjudant J. Nieuwenstein. die allen mede namens de andere be- ALG. NED. METAALBEDRIJFS BOND Afdeling Leiden in het goud Ter gelegenheid van het 50-Jarig be staan van de afdeling Leiden van de Alg. Nederlandse Metaalbedrijfs Bond zal zaterdag 28 Januari, 's middags van 3 tot 5 uur. in „Het Gulden Vlies" een re ceptie worden gehouden. VOORDRACHTEN VOOR AFGESTUDEERDE JURISTEN. In het kader van de voordrachten voor afgestudeerde juristen van de Neder landse Universiteiten, die mede toegan kelijk zijn voor notarissen, kandidaat notarissen. bestuursambtenaren, ambte van de belastingdienst en andere belangstellenden, spreekt op woensdag 18 Januari a.s.. des avonds van 7.45 uur tot 9 30 uur in het Academiegebouw mr Antal over het onderwerp: „En- ipecten van de strij belastingplichtigen". stuurders van de Dienst Welzijnszorg Leger een voorspoedig Jaar toewenste. Hij deelde voorts nog mede. dat de eerst volgende toneelavond op 26 januari as. gehouden zal worden. Het Haagse Toneel zal dan opvoeren de bekende klucht „Boeven en madeliefjes". De garnizoenscommandant, luit.-ko- lonel H. W. Gerth van Wijk, woonde het vlotte en gewaardeerde optreden van het Amstel Toneel bij. De heer V. Igleslas uit Oegstgeest reed met zijn personenauto op Rijks weg 12 onder de gemeente Woudenberg, komende uit de richting Arnhem Ten gevolge van de dichte mist was het zicht ter plaatse slecht. Op een gegeven mo ment wilde hij een voor hem rijdende vrachtauto, bestuurd door iemand uit Veenendaal, inhalen. I. heeft vermoede lijk niet gezien, dat en- uit de tegenover gestelde richting eveneens verkeer na derde, namelijk een vrachtauto, bestuurd door iemand uit Haarlem gevolgd door een personenauto, bestuurd door een dame uit Zeist Het gelukte I. nog tus sen beide vrachtauto's door te laveren waarbij hij de vrachtauto's beurtelings raakte - maar de personenauto kon hij niet meer ontwijken, met het gevolg, dat beide auto's met een harde klap tegen elkaar botsten Een autobestuurder uit Amsterdam, die achter een vrachtauto reed had dit te laat bemerkt, zodat hij zijn auto niet tijdig tot stlstand kon brengen, waar door hij tegen de achterzijde van de vrachtauto opbotste. Zijn auto werd aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd Zelf bleef hij ongedeerd De gevolgen waren ernstig. De 41- jarlge I uit Oegstgees, die alleen in de auto zat, werd zodanig gewond, dat hij Maengkom iveet niets van mr. van Empel Zij mogen tlians weer naar ons land terug De eerste uit Nederland overgekomen getuigen a decharge in de rechts zaak tegen de heer Jungsehlager zijn vanochtend op de 49ste zitting in dit proces door rechter Maengkom gehoord. Het waren de pensionhouder J Pantus uit Maastricht, de procuratiehouder van de Amsterdamse Bank in Maastricht E. J. Bertin, en de K.P.M.-kapitein E. de Vries. Voor deze zitting bestond grote publieke belangstelling Behalve vertegen woordigers van het Nederlandse Hoge Commissariaat had de heer Bavens van het Belgische gezantschap op de publieke tribune plaats genomen. De kroonge tuigen Manoch. Tomasoa en Manoppo bevonden zich eveneens in de rechtszaal „Onwaardigprogramma voor commerciële T.V. moet verboden worden", zegt hij Het socialistische Lagerhuislid Sir Leslie Plummer zal de minister van P.T.T. verzoeken een uit Amerika geimporteerd televisie-programma, „People are fun ny", te verbieden, omdat het „onwaardig" is. „People are funny" (Mensen zijn kluchtig) wordt uitgezonden uit een theater in Deptford, een Londense voorstad en Sir Leslie's kiesdistrict. Het wordt ver spreid door de commerciële televisie ln Engeland. „Dit programma getuigt van verbazend slechte smaak", zei Plummer. „Ik heb er bezwaar tegen, dat men grapjes maakt met de Inwoners van myn kiesdis trict. Het programma exploiteert mensen uit het publiek en mensen die In de buurt van het theater wonen". Slachtoffers krijgen royale geschenken Als hij geen genoegdoening krijgt van de minister, zal Sir Leslie Plummer de zaak in het Lagerhuis te berde brengen. De clou van ..People are funny" zijn de „practical jokes', die het program ma zich veroorlooft ten opzichte van be woners van Deptford. Daartoe behoorden in de laatste tijd de volgende „grappen": een vrouw ging met een grote pop op haar arm naar een bij een bushalte wachtende meneer en beschuldigde hem ervan de „vader van het kind" te zijn; een jongetje werd in een huis achterge laten met de boodschap dat hij net zo veel rommel kon maken als hy wilde: een groep „vrywilligers" drong een huis binnen, zeggende dat zy van Scotland Yard kwamen, de bewoner werd geboeid en gevankelijk naar het Theater overge bracht De leider van dit programma, John Witney, die een Amerikaans T.V.-pro- gramma heeft geïmiteerd, verklaarde, Dr. A. A. Kampman Tot directeur van het Nederlands In stituut voor het Nabije Oosten alhier is benoemd dr. A. A. Kampman. De nieuw benoemde directeur bekleed de voorheen aan bovengenoemd Insti tuut de functie van hoofd-conservator. ter plaatse overleed Het mag een won der heten dat de andere betrokkenen nagenoeg ongedeerd bleven. De beide personenauto's waren zodanig bescha digd dat zij moesten worden opgesleept De vrachtauto's hadden lichte schade opgelopen Enkele auto's, die ook uit de richting Arnhem kwamen, moesten in verband met het ongeval ter plaatse stoppen. dat de mensen, die het mikpunt van deze „grappen" zyn. de zaak steeds ge moedelijk hebben opigenomen. Er is geen enkele klacht geweest, zo verklaarde hy. Bovendien wordt eventuele schade vergoed en krygen de slachtoffers fraaie pryzen ter belonyig van de veroorzaakte moeite Tot die prijzen behoorden televi sietoestellen. wasmachines, stofzuigers en grammofoons. BEURSOVERZICHT AMSTERDAM. 6 Januari. Ook vandaag ls het zeer rustig ge weest op de Amsterdam.se effectenbeurs. Het nieuws uit het bedryfsleven biyft tot dusveT vry gunstig en ln het alge meen koerssenniveau kwam weinig ver andering Van de Internationale soorten kon Kon. Olie en Aku een puntje verbete ren. Unilever bleef in één doen met gisteren en Philips noteerde een puntje lager. Het feit, dat deze laatste maat schappij niet voornemens Is ln onder handeling te gaan over een notering te Walïstreet was weliswaar niet erg te leurstellend. maar vormde toch evenmin een stimulans. Ook de Scheepvaartsector had een uitermate kalm verloop. Na de vaste stemming der laatste dagen kregen van daag kleine winstnemingen de over hand, doch de nadelge verschillen bleven beperkt tot 1 2 punten. De Cultuur afdeling had een uitermate oninteres sant verloop. Verenigde Dell en H.V.A. konden een fractie verbeteren. Amster dam Rubber onveranderd. De locale in dustrie-afdeling gaf slechts beperkte verschillen te zien. Claims Bronswerk werden geadviseerd op f80 laten by een theoretische waarde van f. 83.30. Gul densbeleggingen stil en onveranderd. Beurs van Amsterdam Vrydag 6 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Toen de rechter aan de heer Pantus zyn leeftyd vroeg, antwoordde deze. dat hij vandaag 73 jaar geworden is. waarop Maengkom hem gelukwenste met zyn eerste verjaardag ln Indonesië Pantus verklaarde, dat Jungsehlager in zyn pension woonde van juni 1950 tot mei 1951, met uitzondering van de maanden november en december toen Jungsehla ger in Amsterdam verbleef. Een gasten boek. of ander bewysmateriaal kon hij, toen de Djaksa Tinggi hem daarom vroeg, echter niet overleggen. De heer Bertin die vertklaarde, dat Jungsehlager ln deze tyd regelmatig persoonlijk gelden kwam Innen by het agentschap van de bank, had documen tatie meegenomen, waaruit aangetoond kon worden, dat Jungsehlager in per soon moest verschynen om geld op te nemen. De verklaringen vw deze getui gen betreffen de aanwezigheid van Jungsehlager in Nederland in de maan den dat hy volgens getuigen Acharge in Indonesië gezien ls De derde Nederlandse getuige, kapi- tein de Vries, verklaarde, dat Jung sehlager nooit een reis van zyn K.P.M schip .JBatoe Barak" heeft meegemaakt I Getuige Harris had verklaard, dat be klaagde op dit schip de Djambi-rivier was opgevaren. Djaksa Tinggl Soenarjo kondigde aan, dat over de persoon Pantus een brief was binnen gekomen uit Meerssen, Lim burg die gedateerd was September 1955 Deze brief werd ter besloten zitting voorgelegd. De gehoorde Nederlandse getuigjn kunnen thans naar Nederland terug vliegen Bertin hoopte echter in de ge legenheid gesteld te worden iets van In donesië te zien, de bejaarde Pantus wil de wachten tot hy verlost was van de last aan zyn oren, die hy tydens de vliegreis de eerste in zyn leven - had gekregen. Gevraagd naar berichten, dat de Nederlandse advocaat van Empel als verdediger in de rechtszaken tegen de Nederlandse arrestanten naar Indo nesië zal komen, antwoordde rechter Maengkom, van een aanvraag hier omtrent niets te weten. Hjj voegde hieraan toe. dat hij ten aanzien van een verdediger blfjft vasthouden aan de eerder door hem gestelde deside rata. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 (344) 102% 10244 Grootboek obl 101 V« B Ned '51 344 10044 10044 100% 100% Ned. '48 344 9" 11 98^ Ned. '54 344 97H 98 Ned. '55 344 97 li 98 Ned. '55 II 3% 99 99 Ned. '47 34i 3 99% 99A Dollarlng '47 3 96% 96,4, Investeringscert. 3 99% 9944 Ned. 62-64 3 100 100% Indië -37 A 3 97% 97 A Grootboek '46 3 9744 9744 ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 82% 8244 Nat. Handelsbank 16244 16444 Ned. Handelmy 256 255 A.K.U 344% 34544 Philips 355%e.d. 354% Philips '55 348%e.d. 346% Unilever 37944 379% Wilton Feyenoord 280 275 Billton 2de r 330 325 Kon. Olie f.50.— 330 Kon. Olie 65344 65044 13744 137% Holl. Amer iyn 226% 224 Kon. Ned. Stoomb. 226% 224 7/g Ned. Scheepv. Unie 210 208 H.V.A 14844 14944 Java Cult 83% 84% Deli My 15144 151% 105% 10344 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A dam '47 3 Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 R'dam '37 I III 3% Industr. Obligaties Philips Dollarlng Premieleningen A'dam '51 2% 136% 138 Eindhoven '54 2% 107% 107 Enschede '54 214 110% 111 Den Haag '52 I 244 142 142 idem n 244 139 138 R'dam '52 I 244 136'4 137 idem II 2% 141% 142 Utrecht '53 2% 129 129 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amsterd. Bank 270 272 Rotterd. Bank 279 279 Twentsche Bank267 367 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir fabr. 245 244 Kon. Ned. Grofsm. 14644 146 Rott. Droogd. My 639 b 640 Tieleman en Dros 1844 20 Handelsondernemingen Borsumy. cv A f 1000 13644 136% 15944 160% Diversen 29144 288 Ned. M. Walv. Vrt. 8044. 81 Spoorwegen Dell Spoofw. My. 32% 32% Amerik. fondsen 71% 72 64% 6414exd Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V.K. 5/1 Holl. Constructie 420GB 423GB Ing. bur. v Bouwnyv m 138B Int Kunststof! Ind 75 75% 88 Kon. Ned Edelmet 88Ex dlv Pref. w.a Idem 86'ïEx d. 85% Textiel Gebr v Wyk 86 8644 Leidsche Wolsplnn. 325 44B 327GB Ned. Electrolasm. 350GB Sikkens Lakfabr '53 400 401 Ver. Touwf abrieken 191GB 194% Wernlnk's Betonm. 144B 145%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3