Enige opklaring te Genève om het „gezicht" te redden? Belgische regering houdt zich bezig met de levensduurte ERWTENSOEP Onzekerheid is kenmerkend voor het visserijbedrijf Nieuwjaarsrede voorzitter van bedrijfschap visserijprodukten Agenda Geheimzinnigheid en een „ijzeren gordijn" hangt rond de conferentie (Van onze oorrespondent te Genève) In het Batiment Electoral te Genève Is de lucht gistermiddag na een verga ring, die ruim drie uren in beslag nam, weer enigszins opgeklaard. De sombere sfeer, die de zittingen van de laatste dagen heeft gekenmerkt, is weliswaar nog niet geheel geweken maar in beide kampen is de hoop dat men het „gezicht" van deze conferentie zal kunnen redden, toch weer gestegen. Het wel in zeer vage termen gestelde communiqué, dat na afloop van het moeizame gesprek, is vrijgegeven, zegt alleen dat de ministers „langdurig van gedachten hebben gewisseld over alle agendapunten, waarbij opnieuw een in ventarisatie van de stand van zaken is opgemaakt. De partijen hebben vorde ringen gemaakt, doch een aantal moeilijkheden is nog niet overwonnen". Tot zover de gemeenschappelijke ver- Wat men nu al met vrijwel absolute k^iünaal meer verzwijgt zekerheid kan voorspellen, is, dat het uitgesloten mag worden geacht, dat op de overige agendapunten, die gisteren ter tafel zijn gebracht. - Nieuw-Guinea en de kwestie der arrestanten - spijkers met koppen zullen worden geslagen. Wanneer er een akkoord uit de bus komt. zal dit slechts betrekking hebben op de liquidatie van de Nederlands-Indo nesische Unie en de vervanging van de financieel-economische R.T C.-akkoorden Wat men bovendien moet liezen, ls. dat er - in het gunstigste geval - een tekst wordt opgesteld, die vatbaar is voor verschillende uitleggingen en dan ook hoogstens bruikbaar is als basis voornieuwe onderhandelingen. Men heeft dan tenminste tegenover de buitenwereld de indruk gewekt, dat er alle sombere voorgevoelens ten spijt toch nog een akkoord is bereikt. VRIJDAG 6 JANUARI dan openbaart. Het was trouwens het enige officiële nieuws, dat de journalis ten konden loskrijgen, aangezien er sinds gisteren een „ijzeren gordijn" hangt rondom de conferentie. Zowel de Indo nesiërs als de Nederlanders hullen zich in een waas van grote geheimzinnigheid, waardoor het opnieuw moeilijk is ge worden een min of meer betrouwbaar beeld van de toestand op te bouwen. Meer ruimte In ieder geval schijnt de situatie, die 's ochtends nog door de Indonesische minister van Staat, mr. Mohammed Roem. als „zeer gevaarlijk' 'werd geken schetst, in zoverre te zijn verbeterd, dat er weer wat ruimte is gekomen tussen de beide standpunten. Dit wil niet zeg gen, dat de zaken in het Batiment Elec toral er nu veel rooskleuriger voorstaan. Hoogstens kan men beweren, dat er spe ciaal van Indonesische kant meer be reidheid bestaat om wat water in de wijn te doen. De Indonesiërs zijn overigens pas bij gedraaid, nadat men van Nederlandse zjjde onomwonden had verklaard, dat men er desnoods de voorkeur aan zou geven met een duidelijk „neen" naar Den Haag terug te keren, inplaats van genoegen te nemen met een overeen komst, die geen (of vrijwel geen) re kening houdt met de Nederlandse ver langens. Verschillende uitleggingen Een van de punten, die - naast de kwesties van de nationale wetgeving - nog steeds verre van een oplossing af staan, is de geschillenregeling, die straks het eventuele wegvallen van het Unie hof van arbitrage zou moeten opvangen. De Nederlandse opvatting, dat hierbij steeds een eenzijdig beroep op het Inter nationaal Gerechtshof te Den Haag moet openstaan, heeft tot dusverre maar weinig weerklank gevonden ln het ande re kamp. 935 ideeën werden geboren Blykens het mededelingenblad vai Centrale Ideeënbus Commissie zijn na ruim een jaar na de instelling van de ideeënbussen, tot en met 1 december van het vorige jaar, bij de Centrale Commissie of bij de ideeënbuscommissies van de onderscheidene departementen in totaal 935 ideeën Ingezonden. Hier van kwam 40van het lager personeel, 50'r, van het middelbaar personeel en 10Tr van het hoger personeel. Van de' ingekomen ideeën zijn er 365 nog in behandeling. Moeilijkheden Rijksweg AmsterdamDen Haag DWARSWEGEN HAARLEMMERMEER VOORRANGSWEG Het blijkt, zo meldt de A.N.W.B. her haaldelijk voor te komen, dat o.m vrachtwagens op de rijksweg Amster damDen Haag in plaats van over de viaducten in de Haarlemmermeerpolder te rijden, de laag gelegen afritten met onverminderde snelheid berijden, ten einde tijd en brandstof te besparen. Uit deze handelwijze zijn reeds enige ern stige aanrijdingen voortgekomen met verkeer op de dwarswegen. De Rijks waterstaat. welke inmiddels deze wijze van aanleggen der op- en afritten niet meer toepast., heeft de A.N.W.B. mede gedeeld. dat "de dwarswegen als voor- rangsweg zullen worden aangeduid, met de verplichting voor het verkeer komen de van de rijksweg te stoppen, alvorens de dwarsweg op te rijden. De A.N.W." is evenwel van mening, dat aan - gevaarlijke handelswijze pas volledig ëen einde kan worden gemaakt, wan neer de uitmondingen der afritten ten opzichte van elkaar worden verschoven, zodat rechtdoor rijden op de kruising onmogelijk is geworden. Vijfdaagse werkweek ontmoet bezwaren bij middenstanders en ambachtslieden (Van c correspondent in Brussel) Nederlandse kustvaarder gezonken BEMANNING GERED De Nederlandse kustvaarder „Hartel" (335 ton) van P. A. van Es en Co., N.V. te Rotterdam ls gistermiddag bij Gra- vesend Reach ln aanvaring gekomen met het Franse scljip „Penhir" (1.390 ton). De „Hartel" is als gevolg hiervan gezonken. Er waren acht man aan boord van de kustvaarder. Alle overlevende zijn door de „Penhir" gered. Met een enkel woord Het probleem van de levensduurte houdt opnieuw de aandacht gaande van de Belgische regering. Men verwacht maatregelen om de stijgende vleesprijzen te drukken, o.m. door een grotere invoer van vee uit Nederland en Frankrijk. Indien althans het woensdag tussen de minister van Economische Zaken en de slagers- bond afgesloten akkoord niet zal leiden tot een vermindering van de vleesprijzen. Sedert enkele weken heeft de Belgische regering in overleg met Den Haag en Luxemburg het invoerrecht op koffie en zalm geschorst. Deze beide produkten komen voor ln de Belgische index der kleinhandelprjjzen waarvan de schom melingen, zoals bekend, de lonen van de ambtenaren en van de arbeiders be ïnvloeden. Indien de index immers lot 102 (1953 is 100) mocht stijgen, waarop in de aanstaande maanden veel kans is, dan zal de regering 150 miljoen francs per maand, of 12 miljoen gulden, meer salaris aan de ambtenaren moeten be talen. BINNENLAND Aan ons bureau ligt voor belangstel lenden de passagierslijst ter Inzage van het s.s. „Waterman" van de Kon. Rotterdam- sche Lloyd, dat 13 Januari as. te Rotter dam wordt verwacht. BUITENLAND James Stewart Is by opname voor de film „Spirit of St. Louis" ernstig gewond doordat een parachute, waaraan hl) hing, ln de trek van wlndmachlnes geraakte en hem een aanzleniyk eind over de grond sleepte. De film handelt over Charles Lindbergh. Een dertigjarige visser uit Barl heeft de producers van de laatste film van Sophia Loren verzocht zyn naam ln de film weg te laten. In de film komt name lijk een visser voor van dezelfde naam, die „dom, jaloers, opschepperig en een nietsnut" ls. Hij wenst niet met deze fllmfiguur verward te worden. Moch men 1 niet op zijn verzoek Ingaan, dan zal lilj zijn recht bit de rechter zoeken, zo heeft de visser verklaard. In Nieuw Delhi, de hoofdstad van j India, heerst sedert begin december een geelzucht-epidemie, die reeds 25 slacht offers heeft gemaakt. Er zijn circa 2000 gevallen van geelzucht gesignaleerd. Donderdag ls bij een auto-ongeluk ln j Algerye de Franse generaal Stagnard om het leven gekomen. HIJ leidde een actie tot 1 bevrydlng van Franse militairen, die zon- I dag door opstandelingen gevangen zyn ge- nomen. De adjudant van de generaal ls ernstig gewond. In het departement Con- I stantlne zyn donderdag eenentwintig op standelingen gesneuveld by eon gevecht met Franse valschermtroepen ln de bergen bij Adgar Qulnet. Donderdagochtend ls een bomaanslag gepleegd ln het palels ln Milaan van aarts bisschop Montlnl, voormalig rechterhand van Paus Plus XII. Er ontplofte een krach tige, zelfgemaakte bom op de vensterbank van een raam op de eerste verdieping Volgens de polltic ziet het er naar uit. dat de pleger van de aanslag de afgevaar digde van de aartsblsGChop voor de katho lieke actie, mgr Carlo Martanl, heeft willen doden. Door de ontploffing werden 1 vele ruiten van het palels verbrijzeld en de wanden van mgr Martanl's vertrek i zwaar beschadigd. Dc prelaat, die op dat ogenblik by zyn zieke moeder In haar j kamer op een andere verdieping was, werd over het bed van zijn moeder heen ge slingerd. doch hy en zijn moeder bleven ongedeerd. De Soedanese minister van Buiten landse Zaken Moebarak Zaroek. heeft de secretaris-generaal der Ver. Naties schrlf- teiyk ln kennis gesteld van het onafhan kelijk worden van zijn land. HIJ verzocht verder Ingelicht te worden over de stappen, die de Soedan doen moet om zich te kun nen aanmelden als kandldaat-lld der in- i ternatlonale organisatie. De minister heeft voorts de secretaris-generaal der ArablEChe Liga verzocht Soedan kandidaat voor het Llga-lldmaatschap te stellen. In het grensstation Büchen ln Slees- wlJk-Holsteln zijn donderdag 208 Duitsers uit voormalige Duitse gebieden ln Polen a.ingekomen. Het was de grootste groep Duitsers uit Polen, die tot op heden naar West-Dultsland gekomen ls. In totaal hebben zich circa- 175.000 van de 800.000 Duitsers ln gebieden ten oosten van de Oder-Nelsse-grens voor repatriëring ge meld. Het ligt ln de bedoeling per maand een duizendtal van hen naar het westen Kolen worden duurder Men vraagt zich anderzijds af waarom enkele prijzen, zoals bioscoop-entrees. 5 10 procent duurder zijn geworden, ter wijl de tarieven voor elektrische stroom werden gereduceerd. Ingevolge de vijfdaagse werkweek rijst het probleem van de kolenprys. Het schijnt namelijk haast onvermijdelijk dat een deel van de gestegen produktie- kosten van de kolenmijnen op de ver bruikers zal moeten worden afgewenteld ln de vorm van een verhoging van de prijzen voor huisbrand voornamelijk antraciet en briketkolen zouden duurder worden. Arme lieden, die de hoge kolenpryzen niet meer kunnen betalen, kopen slechts af en toe een zakje kolen van 20 pond, verpakt in bruine papieren zakken. Die kolen kosten overigens 7'i cent per pond. wat neer komt op een 150 gulden per ton. De boter kost 7,3 gulden, bijkans drie gulden per kilo meer dan in Nederland. De reden van de actieve botersmokkel aan de Belgisch-Nederlandse grens is dus met ver te zoeken. De Belgische re- gerino; hoopt geleidelijk de heffing op de in Belgie geïmporteerde Nederlandse bo ter te kunnen verminderen. Onder het tarief werken? De middenstanders en ambachtslieden vrezen intussen de vijfdaagse werkweek om een nogal eigenaardige reden: met name zullen bouwarbeiders en andere vaklieden van hun vrije tyd gebruik ma ken om 's zaterdags kleine werkjes tegen een lager tarief dan dat van de werkge vers op te knappen. In Antwerpen, waar een groot aantal arbeiders reeds de vijf daagse werkweek heeft, kan men op za terdag een elektricien of loodgieter krij gen tegen de kosten van het loon, zon der sociale lasten. In het drukkersvak vreest men eveneens, dat er onder het tarief zal worden gewerkt. Zetters, die zeven of acht uur per dag in een grote drukkerij hebben gewerkt, gaan 's avonds nog een uur of vijf bij een kleine drukker achter de zetmachi ne zitten. Deze kleine drukkers kunnen daardoor, omdat zij de sociale verzeke ringen „aan hun laars lappen", goedko per drukwerk leveren. Deze vorm van goedkoper leveren wordt nochtans met door de regering gesteund, daar de klei ne werkgevers of loswerkende ambachts lieden, die geen belastingen of sociale verzekeringen betalen, eenverliespost zijn voor de staat. De georganiseerde middenstand heeft met klem aangedron gen op het nemen van maatregelen gen de zwarte arbeid. (Ingez. Meded.-Adv.) Alleen HOKIG maakt de echte ouderwetse per pakje voor 4 volle borden 58 cent Zal verre visserij dit jaar op gang komen? „Onzekerheid is kenmerkend voor het visserijbedrijf. Het verloop van de haringvangst in het zojuist geëindigde jaar is hiervan wel een overtuigend bewijs". Met deze woorden begon de voorzitter-directeur van het bedrijfschap voor visserijproducten, de heer D. J. van Dijk, de nieuwjaarsrede, welke hij gisteravond op de eerste bestuursvergadering van het bedrijfschap in het jaar 1956 heeft gehouden. „Het jaar 1955 zal ongetwijfeld als een ongunstig haring-jaar worden geboekstaafd". De heer Van Dijk noemde het verheu gend, dat zonder overheidssteun toch een aantal schepen, zowel treilers, kot ters als loggers is gebouwd. Een waar schuwend geluid liet hij horen in ver band met de steeds groeiende kotters- vloot. Een te grote uitbreiding van de kottervloot kan naar zijn mening leiden tot een sterkere kwetsbaarheid van het bedrijf. Deze lammetjes, die gisteravond geen lente maar winter, een nog in Haarlemmerliede ter wereld kwa- nauwelijks begonnen winter zelfs te men. keken wat verwonderd hier vinden. De heer Van Dijk zette uiteen, dat bij het begin van de nieuwe teelt, in mei 1955, de vangsten zich niet slecht lieten aanzien. Later in het seizoen, in het inder in oktober en november waarin de bij uitstek voor exportdoelein den geschikte haring werd aangevoerd, waren de vangsten echter uitermate teleurstellend. EXPORTEURS GERESERVEERD Deze geringe vangsten hebben voor het prijsniveau belangrijke gevolgen ge had. De reders en de exporteurs moes ten zich dekken voor de verplichtingen, welke zij reeds voor het begin van het eigenlijke exportseizoen op zich hadden genomen. Door deze dekkingsaankopen lagen de marktprijzen op een wezenlijk hoger niveau dan waarop men zich, ge baseerd op de ervaring van vorige ja ren, bij de afsluiting van de grote con tracten had gebaseerd. Een begrijpelijk gevolg van de verminderde aanvoer is, dat de exporteurs zich in het algemeen enigszins gereserveerd tonen voor het aangaan van nieuwe verplichtingen. VOORZICHTIG ZIJN! De voorzitter maande lot voorzich tigheid bij het zoeken naar de oor zaken van de verminderde haring vangsten. Pas na een degelijk onder zoek zal men tot de slotsom kunnen komen, of er in de haringvisserij ook van een zekere overbevissing sprake is. De totale aanvoer van gezouten ha ring bedroeg 51.000 kantjes. Dit tiete- kent een achteruitgang ten opzichte van 1954 van 76000 kantjes. Er draaiden 85.000 kantjes haring door, tegen 66.000 kantjes in 1954. Bovendien werden nog volgens een speciale regeling 15.000 kantjes rechtstreeks naar de vismeel- fabrieken gezonden. De verminderde hoeveelheid voor export beschikbare haring heeft nog geen grote invloed gehad op de totale export, met dien verstande dat de ho gere afslagprijzen in het algemeen hebben geleid tot hogere exportprijzen. Het verloop van de aanvoer van verse haring vertoont een ongeveer overeen komstig beeld. De daling in de aanvoer van verse haring deed zich in het bij zonder voor in de laatste drie maanden van 1955. In het eerste gedeelte van het jaar was de aanvoer van verse haring groter. De totale aanvoer van verse ha ring bedroeg in 1955 37.800.000 kg, tegen 54.889.000 kg in 1954. EXPORT GEZOUTEN HARING. De totale export van gezouten haring bedroeg dit jaar 51 827.000 kg ter waarde van f. 29.511.000, tegen 64.607.000 kg ter waarde van f. 34.999.000 in 1954. Deze grote achteruitgang moet grotendeels worden toegeschreven aan de grote con tracten, welke in het eerste halfjaar van 1954 nog van de vangst 1953 moes ten worden gerealiseerd en slechts voor een gering deel aan de verminderde aanvoer ln 1955. De verkoop van gezou ten haring naar West-Duitsland verliep in het algemeen zeer vlot. Ook de ex port naar België was weer zeer belang rijk. De afzet naar Noorwegen ging dit jaar achteruit, in verband met een te kort aan geschikte soorten voor de ex port. Naar de Verenigde Staten was de afzet teleurstellend. EXPORT VERSE HARING. De export van verse haring bleef in de tweede helft van het jaar belangrijk ten achter bij 1954. De vraag in höt buitenland was groot, maar door de ge daalde aanvoer kon niet in voldoende mate tegen redelijke prijzen in de bui tenlandse behoefte worden voorzien. De totale export daalde dan ook van 21.168 ton ter waarde van f. 7.080.000 ln 1954 tot 12.384 ton ter waarde van f. 4.603.000 in het afgelopen jaar. In zijn nieuwjaarsrede sprak de heer Van Dijk de verwachting uit, dat In 1956 uitvoering zal worden gegeven aan de in de visserijnota neergelegde plannen tot sanering en vernieuwing van de Nederlandse vissersvloot. Over de aanvoer en export van verse zeevis deelde de heer Van Dijk mede, dat de aanvoer van platvis, vooral van schol, belangrijk terugliep, terwijl die van schelvis belangrijk groter werd. De aanvoer van rondvls was hoger dan in 1954, die van platvis daarentegen lager. Met uitzondering van schelvis zyn de gemiddelde prijzen van deze vissoorten gestegen. Er kon een volle dige overbrugging worden gegeven voor de verse vis, welke doordraaide. VERRE VISSERIJ. Over de uitoefening van de verre vis serij door Nederlandse treilers, merkt de heer Van Dijk nog op, dat de aan drang, die op het visserijbedrijfsleven is uitgeoefend, om met de verre visserij te beginnen, nog steeds niet tot resul taten heeft geleid. Het is mede daar aan te danken, dat het aandeel van de Nederlandse produktie in de totale ver koop van diepgevroren vis nog op een betrekkelijk laag peil staat. Wanneer echter de tekenen niet be driegen, dan zullen in de loop van 1956 enige reders bereid worden ge vonden om enkele schepen beschik baar te stellen voor de uitoefening van de verre visserij. Dit Is nodig, al dus de heer Van Dijk, wil de Neder landse visserij voldoende mee-profi- teren van de ontwikkeling van het artikel diepgevroren vis. Maurice Chevalier verloor „de liefde van zijn leven" De Franse cabaretartist Maurice Che valier zei donderdag naar aanleiding van Mistinguetts overlijden: „Ik heb de liefde van mijn leven verloren". Maurice Chevalier, die op het ogen blik optreedt In een cabaret te Las Ve gas in Nevada, zei, dat zij hem de twee grootste dingen in zijn leven heeft ge geven: liefde en succes. „Het was een artistieke band, maar Mistlnguett is de belangrijkste vrouw in mijn leven ge weest". Mlstinguett trad voor het eerst tijdens de Eerste Wereldoorlog, toen Maurice Chevalier nog geen twintig jaar was, met hem op. Jarenlang zongen zy sa men totdat zij in 1926 na een onenig heid scheidden. Later echter noemde Mlstinguett Chevalier de enige man, van vie zij ooit echt gehouden had en hij •prak met diepe eerbied over haar. „Verbrande meesters" voor Rechtbank Schilderijen gingen verloren (Van onze Haagse redactie) Donderdag 2 februari a.s. zal de Haag se Rechtbank betaandelen de zaak tegen een Zoetermeerse koopman cn pelsdierenfarmer, die ervan wordt verdacht op 29 maart j.l. te Zocter- tneer opzettelijk zijn auto met benzine in brand te hebben gestoken, met het doel om van zijn verzekeringsmaat schappij f- 150.000 te innen, voor vijf schilderijen, „oude meesters", die zich zogenaamd in de auto zouden hebben bevonden, en die mét de auto totaal zouden zijn verbrand. De verdachte beweert dat hy de schilderijen die dag had willen vervoe ren naar Arnhem, waar zij zouden wor den gekocht (voor f. 146.500door een Duitse kunstkenner. Tussenpersoon bij deze transactie zou iemand uit Arnhem zijn. De Arnhemmer en de Duitser zou den verdachte enkele dagen tevoren in Zoetermeer hebben bezocht, om de schilderijen te bekijken. De Arnhemmer weigert echter de naam van de Duitser te noemen, omdat de laatste de schil derijen had willen kopen met clan destien geld, zo zegt hij. De Arnhemmer zelf heeft een veroordeling op zijn naam staan wegens deviezensmokkel. Na de brand stelden politie en des kundigen van het gerechtelijk labora torium van prof. Froentjes een on derzoek ln, dat leidde tot de arresta tie van de Zoetermeerse koopman. Op de vloer van de uitgebrande wagen vond men vilt, dat een hoeveelheid benzine bevatte. Verdachte ontkent het interieur van zijn auto met benzine te hebben over goten Dat benzine werd aangetroffen komt. omdat hij in de auto een blikje benzine bewaarde, dat niet erg goed was afgesloten, zo zegt hij. In deze zaak zijn talrijke deskundigen gehoord. Zij brachten voor de verdachte bezwarende rapporten uit. De verdediger, mr. M. H. Huygens. heeft ook twee experts om rapporten gevraagd. Zij kwamen tot voor verdachte meer gunstige conclusies. (Ingez. Med.-Adv.) PRONONCE Uw adres voor BETERE NYLONS ZATERDAG Doelenkazerne (Rembrandtstraat)Con tact-avond Reüniecommissie „Het Oude Vierde". 6 uur nam. ZONDAG Maranatha-kerk: BIJz. kerkewerk Mors- kwartler. Dr. P. L. Schoonhelm spreekt „De zin Schouwburg witte non". 8 an het leven" Haags Volkstoneel, „De MAANDAG' Oegstgeest (Willem de Zwyger- kerk)Jaarvergadering Vrouwengroep Ver. v. Vryz. Hervormden. Lezing ds. W. J. H. Hubeek: „Het Joods probleem ln nieuw gewaad", 8 uur nam. DINSDAG WOENSDAG Lakenhal: K. en O.-cursus over Mozart door Paul Nlesslng, 8 uur nam. Kleine Burcht. Afd Lelden en Rtlnland Ned. Genealogische Ver. Sj>r. de hr H. L Kruimel over „Genealogisch onderzoek op het platteland". 8 uur nam. DONDERDAG Rehoboth: Veron. Spr. H. J. Jesse. 8 uur namiddag. Lodewijkskerk (Steenschuur)Eerste steenlegging Marla-kapel, 10 uur voorm. (Ingez. Meded.-Adv.) iim/N/Nnaie» VERWIJDERD MET LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige llkdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de ptln weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillend* benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Llkdoommlddei van L 1.36 bespaart U veel ellende. (66) Zoon slaat vader dood (Speciale berichtgeving) Toen gisteravond laat een 40-jarige opkoper, zoals gewoonlijk weer met een kwade dronk thuiskwam en zijn 17-jarige zoon en naamgenoot meteen pook afroste, heeft laatstgenoemde hem met een metalen stofzuigerbuis zo hard op het hoofd geslagen, dat hy aan de gevolgen overleed. Bij thuiskomst ln zijn woning op de tweede verdieping in de Dordtselaan te Rotterdam vond hy zyn 17-jarige zoon, die te bed lag, alleen thuis. De opkoper raakte hierover zo ontstemd, dat hij zijn zoon bi) de keel pakte, uit bed sleurde en met een pook en een tafeltje afroste. Om zidh te verweren greep de zoon een stofzuigerbuis en sloeg daarmee de vader op het hoofd met het noodlottige ge volg. De benedenburen die het tumult hoorden waarschuwden de politie, zodat korte tijd later de jongen, een lichtma troos, gearresteerd werd. Hij was ge wond aan gezicht, hals en armen. Volkshuls: K. en O.-cursus creatieve arbeid door H. Kors, 7 uur nam. Levendaal 1: K. en O.-cursus „Het nieuwste voor het gezin", 2.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Resi dentie-orkest. Soliste Aafje Heynls, 8 uur namiddag. BIOSCOPEN: Lldo. „De mooiste vrouw ter wereld", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon. „Geen liefde duurt eeuwig", 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino. „Gejaagd door de wind", 14 Ir. Alle dagen 2 en 7.30 uur. Luvor. „Op de Reeperbaan 's nachts om half één", a.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rcx. „Piraten van Tripoll", 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Waterloo Bridge". TENTOONSTELLINGEN. Ryksprentenkablnet (Kloksteeg 25)Ten toonstelling kleurenlitho's J. Bezemer en J. van Vlijmen. Werkdagen 25 uur nam. (Tot 19 Februari.) RU k.» museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Chinese houtsneden" (Tot 4 Maart '56). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Nieuwe Ryn, Nieuwe Ryn 18. Tel. 20523 en de Doeza-apotheek, Doezastraat 31. Tel. 21313. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek. Wllhelmlnapark 8, Tel. 26274. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki mist Stockholm mist Oslo motregen Kopenhagen motregen Aberdeen zwaar bew. Dublin Londen Amsterdam Brussel Parlls Bordeaux Grenoble Nice Berlijai Frankfort München ZUrich Genève Locarno Wenen Innsbruck windstil 1 0.5 licht bew. mist mist nevel eeh. bew. onbewolkt motregen motregen mist eeh. bew. onbewolkt eeh. bew. nevel i nevel windstil 1 0 .•lndstll -0 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2