Leidse Friezen luisterden in Den Burcht naar Wybren Altena Notaris Romeijii te Warmond heeft zijn functie neergelegd Werd in 1903 reeds kandidaat - notaris Directeur J. P. v. d. Zeeuw van Padox 25 jaar in Warmonds bedrijf 94ste jaargang Donderdag 5 januari 1956 Tweede blad no. 28722 In de grote zaal van „Den Burcht" was het gisteravond alles weer Fries wat de klok sloeg. De kring Lelden van het Selskip Fryslan heeft daar onder goede belangstelling bezoek ge had van Wybren Altena, een voor drachtskunstenaar in hart en nieren, die zyn gehoor meevoerde naar een wereld van (Friese) taal en humor. De declamator werd ingeleid door de vooratter. de heer G. Koelstra. die al lereerst zijn beste wensen uitsprak voor het nieuwe jaar en in het bijzonder wel kom heette de gasten uit Friesland en Den Haag evenals het ere-lid en mevr. v. d. Burgh. Het programma, dat deze avond werd geboden, was door Wybren Altena met zorg samengesteld Reeds de inzet - een algemene beschouwing over de ontaarding in deze moderne maat schappij o.a. op het gebied van de sport - deed het vermoeden bevestigen, dat het een in velerlei opzichten onvergetelijke ontspanningsavond voor de Leidse Frie zen zou worden. Over de schoonheid van Friesland, zyn taal en zyn humor, over de liefde tussen een jongen en een meis- GEVONDEN VOORWERPEN In het tijdvak van 15 t.m. 31 december zijn de volgende voorwerpen gevonden: bril. wantjes, handschoenen, sigaren aansteker. doublé armband, pakje inh. lapje stof (om te borduren), capuchon van regenmantel, reisgids N.ZHVM.. damesrokje (plastiek), rijwielketting, muntbiljet, oorhanger, leefnet. porte- monnaie met inhoud, kindertasje, muts, pakje inh. kinderdirectoires, vulpen, ak- tentas met inh.. zakje inh. nylonkoesen, hoes van paraplu, damespolshorloge, sjaal, motorhandschoen, étui inh. kleur potloden. herenpolshorloge, paar motor handschoenen. hoofddoek, geldsbedrag, pnar gymnastiekschoenen, portefeuille inh. geldsbedrag, sleutels, gedeelte van kop rijwiellantaarn, damesschoen, auto- step, enveloppe inh. geldsbedrag, rubber laars, paraplu, double collier, linnen boodschappentas, hangertje van collier, waarin 2 foto's, padvindersriem waaraan een portemonnaie, contactsleuteltje in étui waarin foto. regenjas. 2 boekjes van Blue Band. waarin sportplaatjes, regen hoedje. E H B.O -speldje. Terug te halen en inlichtingen te ver krijgen aan het hoofdbureau van politie, Zonneveldstraat 10 op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 2 en 4 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. DIEFSTAL VAN KOPER EN LOOD De Leidse politie heeft gisteravond twee Leidenaars en een 40-jarige Rot terdammer aangehouden verdacht van diefstal resp. heling van een partij koper en lood. afkomstig van een bouwterrein in deze gemeente. AFSCHEID S. K. G. DE VRIES Wegens vertrek naar de Geref. kerk (artikel 31) hier ter stede nam ds. W. G de Vries onder grote belangstelling afscheid van zijn gemeente te Winscho ten met Num. 2227. Sprekende over de drievoudige zegen des Heren over het volk des verbonds werd achtereenvol gens aangetoond, dat deze schenkt: le de zegen en de bescherming des Heren: 2e de gunst en de genade des Heren en 3e de liefde en de vrede des Heren. Woorden van dank en afscheid wer den tot ds. De Vries gesproken door ds. J. ten Hove van Mussel namens de classis Stadskanaal en de kerk van Onstwedde. waar van de gemeente vrijwel volledig opgekomen was. Met het gemeenschap pelijk zingen van ps 79 4 werd de dienst besloten. De gemeenteleden na men hierna met een handdruk afscheid van ds. en mevr. De VriesSchilder. Hedenmorgen vond in de kerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jozef (He rensingel) de uitvaartdienst plaats voor de heer P. Heemskerk, die dezer dagen na een langdurige ziekte op 77-jarige leeftijd overleed. De heer Heemskerk was beheerder van het R.K. bevolkings bureau te Leiden Tot 1929, toen hij een functie bij de Burgerlijke Stand aan vaardde, was de hij lid van de Leidse raad. waarin hij ruim elf Jaar voor de R.K, Staatspartij zitting had. Voorts be kleedde hij tal van functies in het R.K. verenigingsleven. De H. Mis van Requiem werd opge dragen door kapelaan C. Watervis van bovengenoemde parochie. Om halfelf vond op de R.K. begraafplaats aan de Zijlpoort in alle eenvoud de begrafenis plaats. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op het bestuur van de A.R.K.A. afd. Leiden, de heer J. M. H. Horkx, oud-secretaris van de R.K. Volksbond, namens de K.VP. De beaarding werd verricht door kapelaan C. Watervis. Op verzoek van de familie sprak de heer C. van Valderen een woord van dank voor het medeleven, dat in deze dagen uit zo ruime kring was ont vangen. TAFELTENNIS „SCYLLA NIEUWS" In de vrij kille zaal van Scylla wer den de kampioenschappen heren 4e klas se tafeltennis van de afd. Leiden ver speeld. Aan deze wedstrijden namen 27 spelers uit Leiden en omstreken deel. De finalisten werden Hazenoot (Dol fijn, Noordwyk) en Oerlemans (Dolfijn). Zaterdagmiddag a.s. om 3 uur spelen zij dn het GEB-lokaal in Den Haag de eind strijd. SCHAKEN LEIDSE SCHAAKBOND De beslissingspartijen tussen de ge- hj kuit komenden in 2 van de 4 groepen van de voorwedstrijden om het Jeugd kampioenschap L.S.B. hebben de vol gende resultaten opgeleverd: Groep A: Blange-Kruts Kruts- Blange 01. Groep C: De Die-Zimmerman 10. Berkhey-De Die 1—0. T. Blange, J. van Steenis jr., A. C. Berkhey jr. en H. J. Giesbergen hebben zich dus in de finale geplaatst, waarvan zaterdag de le ronde wordt gespeeld. je, over de emigratie naar Amerika en Canada, over een zeereis in de wateren van Spanje en Marokko en (natuurlijk) over het Friese stamboekvee droeg Wy bren Altena voor op een wijze, die hem geheel eigen is. Boeiend, geestig en meeslepend is zijn verteltrant. Hoevele malen deze voor drachtskunstenaar zijn repertoire reeds heeft afgewerkt zullen slechts weinigen weten, doch dat zijn ervaring rijk is staat welhaast onomstotelijk vast De Friezen hebben zich kostelijk ge amuseerd en namen - hoe kan het ook anders? - slechts node tot een volgende keer afscheid van elkaar. Eerst steenlegging Maria-kape! Donderdag 12 januari, 's ochtends om tien uur. zal de eerste steenlegging plaatsvinden van de Maria-kapel. By deze plechtigheid zal tevens de nieuw bouw en restauratie van de Lodewyks- kerk aan het Steenschuur officieel aan vangen en worden ingewijd. Na afloop van deze plechtigheid, die I zal staan onder leiding van de voorzit- I ter van het R.-K. kerkbestuur van de H. Lodewyk. deken M. A. Jansen, volgt nog een samenkomst in ,Het Gulden Vlies". HEEFT HET LEVEN ZIN? B.K.-samenkomst in Maranatha-kerk De commissie voor het Bijzondere Kerkewerk in het Morskwartier houdt zondagavond in de Maranatha-kerk een bijeenkomst onder het motto „Heeft het leven zin?'' Dr P. L. Schoonheim zal deze avond spreken over „De zin van het leven". Medewerking verlenen verder het kinderkoor van de zondagssohool en de heer J. A. W. den Tonkelaar (trom pet). Filmavond r ouden van dagen De buurtverenigmg „Haagwegkwar- tieT" bood gisteren in het clubgebouw van de Speeltuinvereniging „Wester kwartier" aan de deelnemers aan de autotochten voor ouden van dagen een filmavond aan. De 2de voorzitter, de heer Sohreuder, heette de dames en he ren hartelijk welkom. Hy dankte de ver tegenwoordigers van de Lichtfabrieken, die deze filmavond verzorgden. Met gro te belangstelling volgden de aanwezigen de films, waarvan er één een beeld gaf van de omvang van de Philipsfabrieken in Eindhoven. Geschaakt meisje terug ONTVOERDER GEARRESTEERD Een 30-jarige Alkmaarse gehuwde chauffeur die daags voor Kerstmis met een 18-jarig meisje uit Alkmaar naar Duitsland vertrok en na een reis via Hamburg, Hannover, Duisburg en Ber lijn dinsdag in Emmen arriveerde, nam daar zijn intrek in een hotel. Toen hij de hotelrekening niet bleek te kunnen betalen en de hotelhouder ver telde dat hij uit de Oost-zone gevlucht was, waarschuwde de hotelhouder de po litie. Deze arresteerde de man en het meisje en bracht hen over naar Alkmaar waar de chauffeur ter beschikking van de politie werd gesteld. Het meisje, wier ouders om haar opsporing hadden ver zocht, kon naar haar ouderlijke woning terugkeren. Ministeriële conferentie uitgesteld De bijeenkomst van de ministers ter Nederlands-Indonesische conferentie, die vanmorgen om 11 uur in Genève zou worden gehouden, is uitgesteld tot van middag halfvier. Deze beslissing is in gemeenschappelijk overleg door de twee partyen genomen, daar de Indonesische delegatie, die vanmorgen bijeen is ge weest. nog niet klaar is met het bespre ken van de vraagstukken, die ter sprake zullen worden gebracht. Het verzoek van de Indonesische dele gatie wordt in conferentiekringen ln Genève opgevat als een aanwijzing, dat de tot dusver aan de dag getreden ge schillen nog moeilijker te overbruggen zyn dan werd verondersteld. Van Indonesische zijde wordt verno men. dat het in de bedoeling ligt in ieder geval deze week tot een definitieve beslissing te komen Gisteren is de Nederlandse parlemen taire delegatie, die een bezoek brengt aan Israël, door president Ben Zwi ont vangen. Tevoren had de Knesset (het Parlement) een ontvangst gegeven ter ere van de Nederlandse parlementariërs IJmuidens haven blijft stil Woensdag Is er in de situatie ln het trellerrisserybedrijf te Umnlden wei nig verandering gekomen. De stilte blijft over de haven hangen en de treilers liggen voor de kant Diverse opvarenden hebben hun spullen van boord gehaald. En aan de noord kant vraagt de handel, die in de eerste dagen van het jaar altijd al weinig vis ziet aanvoeren, zich af. hoe dat de vol gende week moet gaan. Ook dan weinig aanvoer met exlorbitant hoge prijzen? GEEN COMMENTAAR De redersvereniging heeft woensdag morgen vergaderd Na afloop werd me degedeeld. dat er geen commentaar was. Dit antwoord werd ook aan de vertrou wensmannen van de stakers gegeven Het betekent dus. dat de reders geen aanleiding zien om met hen in onder handeling te treden Het zal ook zo uitgelegd kunnen worden, dat de reders rustig zullen afwachten, hoe de situatie zich verder ontwikkelt AFKEURING De besturen van de erkende bonden hebben de staking scherp afgekeurd. Zij hebben hun leden geadviseerd normaal naar zee te gaan en zijn wij wel ingelicht, dan is de bij het N.V.V. aangesloten centrale van zeevarenden voornemens vandaag weer met zijn leden te vergaderen. Overigens is het niet uitgesloten dat de reders, ondanks de staking, bereid zullen zyn de onderhandelingen over een nieuwe C A O met de erkende bon den te openen, omdat deze bonden niets met de staking uitstaande hebben. De onderhandelingspositie van deze bonden is echter verzwakt, daar verschillende van hun leden zich solidair met de sta kers hebben verklaard, en zelfs zitting namen in de commissie van vertrou- Excursies en filmmiddag De afd. Leiden van de Kon. Ned. Na tuurhistorische Vereniging zal zaterdag 21 januari een bezoek brengen aan de bloeiende orchideeën in de kassen van de Hortus. Voor zaterdag 28 januari staat een excursie naar de nieuw inge richte Nederlandse afdeling in het Rijksmuseum voor Geologie en Minera logie op het programma. Verder zal de afdeling op zaterdag 4 februari een be zoek brengen aan de door de Haagse af deling georganiseerde filmmiddag in het Museum voor het Onderwijs te Den Haag. Het is ruim vijftig jaar geleden dat de heer P. H. Romeijn lijn intrede deed in Warmond. Het was n.l. in 1903 dat hij werd benoemd tot kandidaat- notaris, in deze vriendelijke gemeente. Met ingang van I januari j.l. heeft hij zijn functie als notaris neergelegd en kan hij gaan genieten van een welver diende rust, die allen die hem kennen hem gaarne gunnen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Cath&rlr.a Theodora. dr an W. Kar.bler en M C Zaalbere: Reza Dirk. zn van D. Bakker en L H Arndt Johannes Leonard zn van P W. Otto en H. Buts. GETROUWD. A Smit en A. C A. Borg: H. Schouten en M. A Geenlaar: Th. v. d. Veer en A. Overdevest. OVERLEDEN. A Verbiest, wednr. 76 jr: J. Tol. man. 65 tr: A. de Pater. man. 49 It. SLECHTS ENKELE KISTEN Er werd gisteren geen vis door de treiler- en loggervloot aangevoerd. Er waren een paar kleine kottertjes aan de markt, die voor de aanvoer van enige kisten bot en schar zorgden. Schar noteerde f. 35 tot f. 40 en bot f 40 tot f. 50 per kist van 50 kilo. De hengelaars en beugvissers profi teren van de schaarste aan vis en trachten gullen tussen de pieren te verschalken, die voor goede prijzen worden afgenomen. De televisie-stichting heeft inmiddels een opname van het stakingsbeeld ge maakt. Een film van enige minuten, die donderdagavond om acht uur in het televisie-journaal zal worden vertoond. Ondanks het stakingsrumoer is er in IJmuidens vishallen een belangrijke technische verbetering aangebracht Aan het lossen van vis bij kaarslicht komt een einde. Binnenkort zullen de haven arbeiders in de ruimen van de treilers elektrisch licht van de wal krijgen bij het lossen. De visserij om de Noord bleef schraal. De twee treilers. die nog op zee zyn. gaven dagvangsten van 150 tot 200 man den door De schepen van de vloot van de redery Vrolyk te IJmuiden zijn wederom ter haringvisserij in het Ka- naalgebied vertrokken STAKING IS ZINLOOS. De Katwijkse vissers, aangesloten by de Centrale Koopvaardij- en Visserij- bond (CK.V.i zijn gistermiddag in hun woonplaats in vergadering bijeen ge weest ter bespreking van de in IJmui den uitgebroken staking. De hoofdbe stuurder van de CK.Vde heer Hart man uit IJmuiden, was ter vergade ring aanwezig. Na een bespreking hebben de Kat wijkse vissers de conclusie getrokken, dat het zinloos is de staking voort te zetten. De Katwijkse vissers nemen een afwachtende houding aan, aange zien zy wel willen, doch niet kunnen uitvaren met het oog op het feit. dat de treilers in vele gevallen een ge mengde bemanning, bestaande uit Katwijkers er IJmuidenaren hebben. Treilers weer naar zee Hedenmorgen bestond er een bepaalde gepeigdheid .vooral onder de leden van de „Centrale voor Zeevarendenom een einde aan het loonconflict te maken en dus naar zee te vertrekken Het A.V.B. heeft hier echter scherp stelling tegen genomen. Er lagen vanmorgen 10 uur vijf sche pen in IJmuiden varensree de „Antje ..Eveline Norma Maria". „Thorina en de „Caroline", maar de bemanningen waren nog niet compleet. Ook in Egmond is inmiddels onder auspiciën van de Centrale voor Zeeva renden vergaderd. De ongeveer 80 aan wezigen wilden unaniem naar zee ver trekken, ter vergadering rees het verzoek een einde te maken aan de thans ont stane onhoudbare toestand. Inmiddels zijn hedenmorgen de IJmui- dense treiler-reders voor de tweede keer voor een bespreking bijeen gekomen In ons bericht van gisteren over de staking van de treilvissers in IJmuiden, staat vermeldt, dat de redersvereniging niet op het verzoek van de stakers wil ingaan, omdat leder gesprek met de erkende vakbonden in de toekomst mo gelijk wordt. In plaats van mogelijk had hier natuurlijk onmogelijk moeten staan. Als timmerman begonnen Zaterdag 28 januari a.s. zal de heer J. P. van der Zeeuw, directeur van de N.V. Padox te Warmond, de dag te herdenken waarop hij een kwart eeuw geleden in dienst van het bedrijf kwam. Reeds drie weken tevoren, zaterdag a.s.. recipieert de heer Van der Zeeuw ter gelegen heid van dit jubileum in hotel „De Stad Rome" te Warmond van 11 tot 12.30 uur. De heer Van der Zeeuw kwam als 17-jarige jongen in dienst van Padox als timmerman en heeft zich door harde en nauwgezette arbeid tot zijn huidige di recteursfunctie weten op te werken, waarbij hy verschillende afdelingen van het bedrijf zijn aandacht schonk Na een jaar hamer en zaag te hebben gehanteerd kreeg hij een post op de cal culatie-afdeling, om vervolgens als uit voerder naar Apeldoorn te gaan. waar het door hem ontworpen hulppostkan toor werd gebouwd In 1939 ging de heer Van der Zeeuw voor de Panagro naar Rotterdam als leider van de afdeling renovatiewerkzaamheden, welke belast was met het onderhoudswerk van het bezit van Nationaal Grondbezit, welke functie hy weer verwisselde voor toe zicht op barakkenbouw in Noord-Bra bant en Drente In de Noord-Oostpolder werkte hy mee aan de bouw van niet minder dan 23 arbeiderskampen Onmiddellijk na de oorlog was de heer Van der Zeeuw actief by noodwoning- bouw in Zeeuws-Vlaanderen De om standigheden maakten die werkzaam heden uitermate moeilijk, vooral op or ganisatorisch terrein Krijgt Nijkerkerveen een slager Nykerkerveen nog zonder slager de laatste drie dagen het doriwit van talryke slagers uit het gehele land. Talryke inlichtingen worden verstrekt aan de aspirant-slagers, terwijl de neer W. Blom, de 70-jarige postka.Toorliou- der wel naast de telefoon kan biyven staan om de vele telefonische .oepen te beantwoorden. Ook zyn er al enkele slagers naar de gemeentelyke overheid gegaan om eens te praten. Er zyn inlich tingen gevraagd uit vele delen van het land. Zelfs kwam er een slaEPc uit .Til burg per motor pools.ioogle neitn! Men heeft thans goede oooo. dat het nieuwe jaar inderdaad een slager zal op leveren. Even moeder zien Een 19-jarige monteur, die opgesloten was in de post Buitenhof te Den Haag wegens verduistering van rijwielonderde len, heeft kans gezien weg te lopen. Hy heeft zich inmiddels bij de politie ge meld en meegedeeld dat hy zyn moeder, op wie hij zeer gesteld was, even was gaan bezoeken. W. F. van Tilburg: N.V.Y.-secretaris Tot secretaris van het N.V.V. is be noemd de heer W. F. van Tilburg, als opvolger van de heer Ad Vermeulen, die het secretariaat sedert de bevrydlng heeft waargenomen. Op het terrein van de B.P.M. te Pernis heeft de 44-jarige grondwerker A Verhagen uit Rhoon gistermorgen een badding van ongeveer 100 kg op het li chaam gekregen. De man was op slag dood. De heer Romeijn werd op 9 oktober 1876 geboren. Nadat hij de lagere school en de h.b.s. had doorlopen, wydde hy zioh aan de studie voor notaris. Speciaal het notariaat burgerlyk reoht trok hem aan, en daarvoor liep hy oa. colleges bij prof. Asser en prof. van Trigt te Lei den. In 1903 volgde zyn benoeming tot kandidaat-notaris te Warmond, hetzelf de Jaar, waarin hU zyn examen aflegde. Tydens zyn kandidaat-schap trad de heer Romeijn verschillende malen op als waarnemend notaris, o.a. voor de nota rissen Gordon. Klaverweide en Ker- stens te Leiden De heer Romeyn had dus reeds een ruime ervaring toen hij in het jaar 1923 werd benoemd tot notaris te Warmond, als opvolger van notaris Fryiink Al die jaren heeft hy hard gewerkt, want naast de gewone bezigheden op kantoor was er nog het optreden als curator in vele faillissementen. ALTIJD PRETTIG Toen wy hem dezer dagen eens op zochten, ging hel gesprek natuurlijk over de afgelopen jaren Notaris Ro- meUn heeft het altyd prettig gevonden in Warmond te mogen werken. De on derlinge verstandhoudingen in het dorp zyn altyd er goed geweest en lk heb iat vele malen ondervonden, vertelde de heer Romeyn. Het had hem vooral ge troffen dat in de laatste dagen van het oude jaar nog zovele personen by hem geweest waren, die hun zaken nog gauw Notaris P. H. Romeyn MOEILIJK TE VERWERKEN De gedachten het werk ineens los te moeten laten, was aanvankelijk wat moeilijk te verwerken geweest, maar dat went wel gauw, meende de notaris. Bo vendien is er de eerste weken nog werk genoeg aan het afwikkelen van de lo pende zaken, hetgeen bij wyze van over gangsperiode erg prettig is En missohien blijft er nu ook eens wat tijd over voor liefhebberijen, want tot nu toe kwam daar niet veel van! Meer dan vyftig jaar is notaris Ro meijn werkzaam geweest in Warmond en het is te begrijpen dat hy moeiiyk afscheid kon nemen van het dorp. Hy heeft dan ook besloten in zyn oude huis te biyven wonen en zyn levens avond door te brengen temidden van de Warmonders. die hy zo goed kent er. die hem zo goed kennen. Men zal notaris Romeyn nog wel v#ak ln het dorp zien. want de bijna 80-jarige is nog zeer vi taal en ziet er niet tegen op in weer en wind op de fiets naar de omliggende gemeenten te gaan Ter gelegenheid van zyn afscheid als notaris wordt zaterdag om 3 uur een af scheidsreceptie gegeven in „De Stad Rome". VOORSCHOTEN Gisteravond tegen het middernachte lijk uur reden twee jongedames met hun rywiel de Wyngaardenlaan op. naby de halte Dorp van de tram. zonder richting aan te geven. Zij kwamen n.l. uit de richting Leidschendam en moesten dus linksaf slaan Een motorrijder uit Delft was niet bedacht op deze onverwachte zwenking en reed een van de dames aan De wielrydster en de motorrijder kwa men te vallen en moesten naar het zie kenhuis worden vervoerd, zy hadden beiden een hersenschudding opgelopen. De tweede wielrydster liep geen letsel op DAMNIEUWS DES De laatste uitwedstrijd van DES 1 werd een overwinning op Tempo te Lei den. De uitslagen luiden: De Jeu (Tem po)v d. Me ij (DES) (res.) 0—2: A JansenOostergo 02 (reglG. Jansen —Weggen 02 iregl); S v d Kwartel J van Bemmelen 1—1; Beltde Bruijn (res 20; P v d Kwartel—H. v d Velden 20: G RijsdamStaut- hamer tres) 2—0; Groenewegen— Oudshoom 11; M J v. d. Kwartel de Lange 0—2; Leefhart—>J. J v d Vel den 02 Totaal uitslag 812 Voor de onderlinge bordenw edstrljden werden gespeeld: le klasse: J. J v. d. VeldeStauthamer 02; v d. MeijJ van Bemmelen 20; B v Bemmelen— Weggen 1—1 2e klasse: H. v d. Vlek- kert—v Egmond 0—2; Oosterom—de Ruyter 2—0; van Delft—J. v. d. Hulst 2-0. WOUBRVGGE Gasontploffing in Woubrugge Gisterochtend heeft zioh aan boord van het visserij-inspectievaartuig „Wil lem Beukelsz", dat op de scheepswerf ..De Dageraad" te Woubrugge voor de wal lag. een vry ernstige butagasontplof- fing voorgedaan m één der vier officiers- hutten benedendeks het achterschip, waardoor een grote ravage ontstond in deze reeds geheel geinstalieerde hutten, terwyl een lasser vry ernstige hoofdwon den opliep. Gelukkig kon het slachtof fer. na in het Academisch Ziekenhuis te Leiden te zyn verbonden naar zyn wo ning terugkeren. Het ongeluk geschiedde, doordat een gasfles of slang heeft gelekt Toen een stukje gloeiend metaal na het lassen op de grond viel, ontploften de op de bodem opgehoopte gassen met een hevige knal. Door de explosie werden deuren en schotten ontzet, de leidingen en kabels scheurden en het meubilair werd zwaar beschadigd. Twee schilders, die in hetzelfde ver trek werkzaam waren bleven ongedeerd. Over de oorzaak van het lek tast men nog in het duister. Ondanks deze tegen slag hoopt de directie dit voor de Ne derlandse visserij zo belangryke vaartuig tooh nog op de vastgestelde datum, 14 februari, gereed te krijgen. De heer J. P. van der Zeeuw. Van timmerman tot directeur. Normaler werden zijn werkzaamheden in later jaren, toen hy bv. hoofduitvoer der was by de bouw van 800 woningen voor de Staatsmijnen. In 1950 keerde de heer Van der Zeeuw terug naar Warmond als chef van de afdeling calculatie en Inkoop van Pana gro en ln januari 1955 volgde zyn aan stelling als directeur van de Padox BEURSOVERZICHT PHILIPS EN KON. OLIE IETS BETER AMSTERDAM. 5 Januari In tegenstelling tot gisteren heeft het Damrak zich vandaag weinig aangetrok ken van de gedrukte stemming in Wallstreet. De ondertoon was wederom niet ongunstig, de noteringen bleven op het peil van gisteren of iets daarboven. Zowel Kon. Olie als Philips noteerden vandaag ex 6% interim dividend. Beide fondsen wisten hiervan een gedeelte in te halen. Kon Olie sloot op 649 <653%en Philips op 356% (360%) De nieuwe aandelen Philips, waarop 1%% interim wordt betaald, golden onveran derd 348%. Aku en Unilever bleven vry- wel ln een doen met gisteren. De Scheepvaartsector trok wederom de nodige belangstelling Stoomvaart maatschappij Nederland noteerde tyde- lijk zelfs 3 punten hoger op 219. doch moest later deze winst geheel prysgeven. De overige soorten konden de gisteren behaalde winsten behoorlijk handhaven. De leidende soorten op de cultuursector noteerden onveranderd. Bij de incou rante industrieën werd Ketjen enkele punten lager geadviseerd wyers kon opnieuw een drietal punten avanceren. Guldensbeleggingen stil en onveranderd. Beurs van Amsterdam Donderdag 5 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 (3%) 102% 102% Grootboek obl101%B Ned. '51 3% 100% 100% Ned. 53 3% 100V* 100% Ned. '48 3% 98 9741 Ned. '54 3% 97% 9741 Ned. '55 3% 97fi 97tl Ned. '55 n 3% 98H 99 Ned. '47 3% 3 99% 99% Dollarlng '47 3 96,\ 96% Investeringscert. 3 99% 99% Ned. 62-64 3 100 100,', Indië "37 A 3 97% 97% Grootboek '46 3 97% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind.B 83% 82% Nat. Handelsbank 162 162% Ned. Handelmy257% 256 A.K.U345% 341% Philips 360A 355% e.d. Philips '55 348% 348%e.d. Unilever 380% 379% Wilton Feyenoord 281% 280 Biliton 2de r333 330 Kon. Olie f 50.— ..330 Kon. Olie 653 Amst. Rubber 137% Holl Amer lijn 226 226% Kon. Ned. Stoomb 225% 226% Ned. Scheepv. Unie 209% 210 H.V.A149% 148% Java Cult84 83% Deli Mij150% 151% Senembah106 105% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 100% 100 Den Haag 1937 1 3 97 B Leiden 1947 96 R'dam -37 I III 3% 100% 101 Industr. Obligaties Philips Dollarlng 106 105 Premieleningen A'dam '51 2% 137% 13( Eindhoven '54 2% 107% 101 Enschede '54 2% 110% 11( Den Haag '52 I 2% 142 141 idem II 2% 137% 13S R'dam '52 I 2% 135% 13( idem II 2% 142 lil Utrecht '53 2% 129 121 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 268 27C Rotterd. Bank278 275 Twentsche Bank270 261 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 245 24! Kon. Ned. Grofsm. 147% I4f Rott. Droogd. My 640 B 639 Tieleman en Dros 18% Handelsondernemingen Borsumy. cv A f 1000 136% 136% 160 159% Diversen 289 291% Ned. M. Walv.Vrt. 80% 80%. Spoorwegen Dell Spoofw. My. 32% 32% Amerik. fondsen Anaconda 70%exd. 71% Shell Oil Cy 64% 64% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VJC. 4/1 Holl. Constructie 420GÜ 420GB Ing. bur. v. Bouwnyv Int. Kunststoff. Ind 75 75 Kon. Ned Edelmet 88 cx d. 88Ex div Pref. w.a. idem 86%ex d. 16'.Ex d. Textiel Gebr. v wyk 86 86 Leidsche Wolspinn. 325 %B 325 %B Ned. Electrolasm. 350GB 350GB Sikkens Lakfabr. '53 400 Ver Touwfabrieken 191GB 191GB Wernink's Betonm. 144B 144B

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3