//^GOLD STAR 12 iïeqmtgoed afs 22 Kotter kantelde volkomen om Nederland-Frankrijk (Zaterdag voetbal) wordt in Katwijk gespeeld Hein Donner delft opnieuw liet onderspit tegen dr Euwe VRIJDAG 30 DECEMBER Onderzoek naar kracht van grondzeeën? In de nacht van 6 op 7 October van het vorige jaar heeft de motorkottcr UK 60 „Neeltje" op de Noordzee ten Westen van Terschelling een angstig avontuur beleefd, Waarbij schipper Jan van der Berg om het 'even is gekomen. Tüdens een orkaan kenterde de kot ter plotseling over bakboord, na een kwartier richtte het schip zich weer op. Vier van de vyf opvarenden, mo tordrijver Piet van der Berg en de ma trozen Jacob van der Berg, A. Post en K. de Boer, die zich in het voorlogies hadden bevonden, overleefden de ge schiedenis. Toen zij weer aan dek kwa men, was de brug zwaar beschadigd en was schipper Jan van der Berg spoorloos verdwenen; zijn lichaam is nooit meer gevonden. Tijdens het onderzoek door de Raad voor de Scheepvaart naar de oorzaak vertelden matroos Post en motordrij ver Piet van der Berg nogmaals hoe zich het ongeluk heeft afgespeeld. Nadat het sohip zich weer had opge richt hebben zij een dag op zee rond gedreven. Het weer werd inmiddels wat beter, zodat zij besloten niet over te stappen op een tankschip, dat wel ge ruime tijd in de buurt bleef om even tueel hulp te kunnen bieden. Na een dag is de UK 60. die door matroos Post een „pracht-schip" wordt genoemd, door een ander vissersvaartuig naar IJmuiden gesleept. De Inspecteur voor de Scheepvaart, de heer J. Metz, zei, dat op verzoek van de Scheepvaartinspectie door het Labo ratorium voor Scheepsbouwkunde te Delft een onderzoek is ingesteld naar de stabiliteit van de UK 60. de conclusie luidt „zeer goed". Naar de mening van de heer Metz is het ongeluk van de UK 60 een uit zonderlijk geval, waarbjj zeer grote krachten in water met grondzeeën, waarvan wetenschappelijk nog weinig bekend is. een rol hebben gespeeld. De „Ruitentikkers" gearresteerd DADER GREEP IN ETALAGE Gisterochtend omstreeks kwart voor zes hebben „ruitentikkers" in een eta lage van een juwelier aan de Ceintuur baan te Amsterdam hun slag geslagen. Nadat zij eerst het traliehek voor de etalageruit met een zware hamer had den vernield, sloegen zij een gat in de ruit. Door dat gat deden zij een goede greep in de uitgestalde kostbaarheden. In verband met deze diefstal heeft de politie op aanwijzing van een taxi chauffeur een 23-jarige havenarbeider en een 37-jarige koopman aangehouden. De chauffeur hoorde een alarmsignaal uit de juwelerszaak kinken; tegelijker tijd zag hij twee mannen zich ijlings uit de voeten maken. Hij waarschuwde een agent, die de mannen later aanhield. Een van hen was in het bezit van een tas, waarin zich een hoeveelheid hor loges bevond ter waarde van ongeveer f 3000.(uit de juwelierszaak wordt een aantal horloges vermist van ongeveer dezelfde waarde). De man beweerde de tas op straat te hebben gevonden. Verduistering van 20 mille FAMILIE OPGELICHT. De recherche heeft een 35-jarige Arn hemmer aangehouden, die wordt ver dacht van verduistering van een bedrag van twintig mille. Verdachte, die voor de Officier van Justitie is geleid, trad op als zaakwaarnemer voor een in Arn hem wonende familie. Het grootste deel van vermeld bedrag was hem ter be schikking gesteld om daarmede een lijf rente af te sluiten. Bij zijn aanhouding heeft de man bekend echter slechts en kele premies voor de lijfrente te hebben betaald. De rest heeft hij voor andere doeleinden gebruikt. Verder heeft hij aan een Zwitserse dame, wier verzoek om naturalisatie hij zou behandelen, een honorarium van f.230 gevraagd. Een caféhouder, voor wie hij materiaal uit Duitsland zou laten komen, het hij f. 100 vooruit betalen, terwijl hij van een dame, die een pensionbedrijf wilde beginnen en daarvoor formaliteiten moest vervullen f.275 vooruitbetaling vroeg. Verdachte heeft zich dit geld toegeëigend zonder de op zich genomen verplichtingen na te komen. Rechtsherstel polissen levensverzekering VERZOEKTERMIJN VERLENGD TOT 1 JULI De Raad voor het Rechtsherstel heeft besloten de termijn voor het indienen van recht-sharstelverzoeken met betrek king tot levensverzekeringspolissen te verlengen met een half jaar en wel tot 1 Juli 1956. Bij zijn besluit van 18 Februari j.l. be paalde de Raad, dat verzoekschriften strekkende tot herstel van levensverze keringpolissen moesten warden inge diend vóór 1 Januari 1956. Gebleken is echter, dat ten aanzien van een bepaalde categorie van Indische oorlogsslachtoffers zich een nieuwe si tuatie ontwikkeld heeft, waardoor perso nen, die tevoren geen belang schenen te hebben bij een polisherstel, thans wel degelijk met een zodanig rechtsherstel zouden zijn gebaat. Teneinde voor hen de mogelijkheid van rechtsherstel niet ontijdig af te snijden heeft de Raad besloten de ter mijn met een half jaar te verlengen. Expositie Rijkswerkplaatsen IN HET „BOUWCENTRUM" Gedurende de „maand van de bouw nijverheid", welke in het „Bouwcen trum" te Rotterdam in Januari en Fe bruari wordt gehouden, teneinde met spoed een goed gefundeerd en op korte termijn uitvoerbaar plan te ontwerpen tot snelle en doelmatige oplossing van het bouwvraagstuk, exposeren de Rijks werkplaatsen voor vakontwikkeling van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid daar met de afdeling bouwvakken. Op een aantal panelen wordt de aandacht gevraagd voor de scholing van volwassenen. In de tien jaren, dat de Rijkswerk plaatsen thans bestaan, werden bijna 20.000 personen opgeleid voor een der volgende beroepen: metselaar, stuca- door, terrazzo- en kunststeenbewerker, straatmaker, timmerman, schilder, steenhouwer. Op deze wijze kan de scholing van volwassenen bijdragen tot oplossing van de personeelstekor ten in de bouwnijverheid. heer Metz sprak de hoop uit, dat men in Nederland op wetenschappelijk ge bied deze verschijnselen zal gaan on derzoeken, nu het daartoe benodigde instrumentarium in Delft aanwezig is. Concluderend zei de heer Metz, dat de UK 60 is omgeslagen door golven, die te groot waren voor een dergelijk scheepje. Als lering trok hij uit deze scheepsramp, dat het beter is het ruime sop te kiezen als men verrast wordt door slecht weer. De Raad voor de .Scheepvaart zal zijn mening over deze ramp later schriftelijk bekend maken. (Ingez Meded.-Adv.) De meest gebruikte oplosbare koffie ter wereld In bussen voor ten minste 35 koppenf Coffeïne-vrij, etiket bussen met rood f 2.80 Grote bussen voor ten minste 140 koppenf 8.85 Coffeïne-vrijf 10.25 Eervol ontslag Luitenant-generaal Lagas Bij KJ3. is met ingang van 1 Januari 1956 eervol ontslag uit de militaire denst verleend, op het daartoe door hem ge daan verzoek, aan luitenant-generaal J. R. H. Lagas, van de Generale Staf, on der betuiging van bijzondere dank voor de uitnemende diensten door hem gedu rende tal van jaren in verscheidene ge wichtige betrekkingen aan de Kroon en aan den lande bewezen. Luitenant-Generaal Lagas is benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau, met de bepaling, dat het ver siersel der orde* zal worden gedragen met de zwaarden IR MINDERHOUD LANDDROST ZUIDELIJKE IJSSELMEERPOLDERS (Speciale berichtgeving) De Landdrost van het openbaar lichaam de Noord-Oostpolder ir A. P. Minderhoud te Zwolle, directeur van het openbaar lichaam de Wieringermeer (Noord-Oost.polder), is by K.B. op voor dracht van de minister van Binnen landse Zaken benoemd tot Landdrost van het openbaar lichaam, de Zuidelijke I Jsselmeerpolders. Tegelijkertijd is de secretaris van het openbaar lichaam de Noord-Oostpolder, dr A. Blaauboer te Zwolle, benoemd tot plaatsvervangend Landdrost van de Zuidelijke IJsselmeerpolders. De heer Blaauboer is tevens Landdrost van het drostambt Elten. VERZEKERING INVALIDE KINDEREN Leeftijdsgrens verhoogd tot 27 jaar Ten aanzien van invalide kinderen is met ingang van 1 Januari a.s. de leef tijdsgrens in de sociale verzekeringswet ten verhoogd van 21 tot 27 jaar. mits de rechthebbende ouder of verzorger (loon trekker. rentetrekker of zelfstandige) het kind uitsluitend of in belangrijke mate voor zijn rekening onderhoudt. Een daartoe strekkend wetsontwwerp is 10 November j.l. aan de Tweede Kamer aangeboden; de wet is op 23 December j.l. afgekondigd. Dezé verhoging van de leeftijdsgrens houdt in voor de kinderbijslagwetten voor loontrekkenden, rentetrekkers en kleine zelfstandigen, dat invalide kinde ren tot en met 26 jaar meetellen voor het recht op kinderblijslag. Eveneens is de leeftijdsgrens, beneden welke invalide kinderen als indirect ver zekerden onder de verplichte Zieken fondsverzekering vallen, verhoogd van 21 tot 27 jaar. Nieuwe gemeente-secretaris van Utrecht (Speciale berichtgeving) De Utrechtse Gemeenteraad benoemde gistermiddag met 33 van de 42 uitge- brache stemmen dr B. de Goede, hoofd administrateur ter Provinciale Griffie van Gelderland te Arnhem tot ge meentesecretaris van Utrecht. Dr. De Goede was nummer twee van de voor dracht. Nummer l was mr J. G. Duche- min uit Almelo, gemeentesecretaris al daar. De heer Duchemin verkreeg 9 stemmen. Beide candidaten zijn de richting van de P. v. d. A. toegedaan. Artikel van Tito in een Sovjet-Russisch blad Voor het eerst sedert de normalisering van de betrekkingen tussen de Sovjet- Unie en Joego-Slavië" is er een artikel van president Tito in een Russisch blad verschenen. Het draagt tot titel ..De economische problemen van Joego-Sla- vië", en is opgenomen in het officiële theoretische orgaan van het centrale comité van de Communistische partij der Sovjet-Unie. ..Kommunist". Westelijke waarnemers wijzen erop. dat Woensdag in de Opperste Sovjet eer is bewezen aan de Joego-Slavische lei ders wegens hun ..taaie verzet tegen de pogingen der Westelijke mogendheden Joego-Slavië van zijn onafhankelijkheid te beroven". (Ingez. Med.-Adv.) Laat kinderen Esperanto leren! Het volgend jaar talencongres in Arnhem (Van onze Haagse redacteur) De achtste conferentie van de Unesco in November en December 1954 te Montevideo betekent in zekere zin een mijlpaal in de geschiedenis van de internationale Esperantistenbeweging. Op die conferentie is n.l. met ruime meerderheid een resolutie aangeno men, waarin werd uitgesproken dat heft Esperanto een belangrijke bijdrage tot opvoeding, wetenschap en cultuur kan vormen. In de wereldpers verschenen n.a.v. deze resolutie ca. 5000 artikelen en mede hierdoor heeft zich een vernieuwde be langstelling voor de wereldtaal geopen baard. ook in landen als Tsjecho-Slowa- kije. Polen en Sovjet-Rusland, waar voordien het Esperanto onbekend was. In Moskou wordt deze taal zelfs al uni versitair onderwezen. Dit werd ons op een in Den Haag gehouden persconfe rentie van het centrum voor onderzoek en documentatie van de Universala Esperanto-Asocio te Londen, meegedeeld door prof. dr I. Lapenna, hoofd van het centrum. Ook een vorig jaar te Arras gehouden conferentie van Franse Esperantisten heeft groot nut afgeworpen. Bij die ge legenheid heeft de bekende politicus Guy Mollet een voorstel geformuleerd om bij wijze van proef te komen tot het Esperanto-onderwijs op een instelling van M.O. In vijf verschillende Europese landen, w.o. Nederland. Enkele maanden geleden is een dergelijk voorstel, onder tekend door 14 afgevaardigden uit En geland. Frankrijk. Duitsland. Italië en Noorwegen, ingediend in de raadgeven de vergadering van de Raad van Europa. In de resolutie, die 25 Januari 1956 in Parijs zal worden besproken, wordt het Comité van Ministers in overweging ge geven dit onderw ijs-experiment te organiseren voor kinderen van 1114 jaar, die zich daarvoor vrijwillig op geven. Het onderwijs in het Esperanto zou een jaar moeten duren. Na dat jaar zouden de leerlingen in Straatsburg bijeen moeten komen om dan met elkas»- te spreken en zo blijk te geven van de door hen gemaakte vorderingen. Op de bijeenkomst waren o.m. de heer Ch. G. Matser, burgemeester van Arn hem en twee leden van de Stichting ..Arnhem-Europade heren H. H Koek en dr W. Verkade aanwezig. Zij hebben gesproken over de activiteiten van de stad Arnhem, als het er om gaat door het opheffen van taalbarrières de men sen dichter tot elkaar te brengen. Dr W. Verkade heeft mededelingen verschaft over het in 1956 te houden talencongres. Vele autoriteiten zullen dan naar de Gelderse hoofdstad komen om geduren de drie dagen in een soort van ronde tafelgesprek over tal van linguïstische vraagstukken van gedachten te wisselen. De noodzakelijkheid van een eenheids taal als het Esperanto voor Europa zal daarbij zeker ter sprake komen. De persconferentie werd eveneens bij gewoond door mr S. J R. de Monchy, oud-burgemeester van Arnhem en Den Haag en dr ir M. H. Damme. oud- directeur-generaal van de PTT. die bei den het Esperanto steeds hebben ge steund. ATHLETIEK Athletiekkalender De nationale technische commissie van de KNAU heeft de kalender samen gesteld van de wedstrijden voor de Ne derlandse athleten in 1956. De nationale kampioenschappen voor dames en heren zullen op 5 Augustus te Rotterdam wor den gehouden en die voor de Marathon, 200 meter horden en 3000 meter hinder nis op 7 Juli te Amsterdam. Het pro gramma vermeldt voorts 7 landenwed- strijden, t.w. NederlandFrankrijk (he ren) op 16 Juni in Den Haag, Duitsland Nederland (dames en heren) op 1 Juli te Boe-hum, België ANederland B (dames) op 1 Juli te Huizingen, Neder landFrankrijk (dames) op 22 Juli te Vlaardingen, BelgiëNederland (heren) op 29 Juli te Antwerpen, Nederland Denemarken (heren) op 29 Augustus te Amsterdam of Rotterdam en Tsjecho SlowakijeNederland (dames) op 20 en 21 October te Praag. Leidse Jeugd-Olympiade Gisteravond is de kampioen zitvoetbal bekend geworden. De volledige uitslag luidt; 1. en kampioen Plan Noord 1. 2. Ma- redijk 1, 3. Levendaal 1. Het programma voor vandaag luidt: SLF, 7 uur: Dammen, groepen 1, 2, 3. en 4; sjoelen: groepen 1. 2, 3 en 4. De damwedstrijden worden geleid door Wim Huisman, die, als er voldoende tijd overblijft, nog een simultaanseance zal spelen. De schaakwedstrijden worden uitge steld tot volgende week. Naar wü vernemen zal de interlandwedstrijd Nederland—FrankrUk (.Zater dag voetbal) dit jaar te Katwijk Sportpark „Nieuw Zuid" worden gespeeld. De KNVB heeft de Franse Voetbalbond als datum 14 April voorgesteld. Bij het overlijden van Ely Cidbertson Culbertson - harde zakenman - zag mogelijkheden van bridgespel President Tito van JoegoSlavië f Egypte verwelkomd door premier (links) werd bij zijn aankomst inNasser, Cairo voor een officieel bezoek aan De heer H. W. Filarski schrijft ons: Culbertson valt zeker te beschouwen I als een van de merkwaardigste figuren j uit onze tijd. Als berooide emigrant j kwam hij in de twintiger jaren naar Amerika, doch zijn zeer scherpe ver stand en zijn juiste gevoel voor Ameri- kaanse verhoudingen deden hem al1 spoedig een kans zien, die geen ander vóór h.pm gezien had. Hij begreep, dat in bridge ongekende amusementsmoge- lijkheden lagen en dat dit spel een I prachtige kans had de hobby van het kaartlievend Amerikaanse publiek te I worden. Hoe gelijk hij daarbij had blijkt heden ten dage. Het bridge-spel is uit gegroeid tot een spel dat door honderd duizenden over de gehele wereld wordt beoefend en de wedstrijd vorm is zó aan trekkelijk dat het spel zelfs tot een uit stekend georganiseerd internationaal gebeuren is uitgegroeid. De grondlegger van de prachtige mo gelijkheden van dit moderne denkspel, Ely Culbertson, heeft door pijnlijk nauwkeurige wetenschappelijke studies I het bridgespel weten te verheffen tot het peil waarop het zich nu bevindt. Elke bridgespeler, huiskamer-bridger of tournooi-expert is hem, tot op zekere hoogte, dank verschuldigd, want zonder j Culbertons werk zouden zij hun hobby nimmer hebben kunnen beoefenen op de wijze zoals dat thans mogelijk Is. Windeieren heeft het bridgespel deze man niet gelegd, doch evenmin heeft hij zijn grote vermogen en zijn maat schappelijke aanzien cadeau gekregen. Reeds spoedig waren er de nodige ka pers op de kust en Culbertson moest, om de doeltreffendheid van zijn systeem te bewijzen, talloze keren aantreden te gen concurrenten, die hem zijn succes misgunnen en de baten daarvan liever in eigen zak wilden doen vloeien. Culbert son slaagde er steeds in de allersterkste bridgespelers van Amerika in zijn team aan te trekken en ook zijn vrouw, Jo sephine. bleek enorme prestaties te kunnen leveren tot meerdere glorie van zichzelf en haar man. Culbertson stond bekend als een keiharde zakenman, doch iedereen, die ook maar iets afweet van de verhoudingen in Amerika, zal moe ten toegeven, dat het zonder die eigen schap voor hem onmogelijk geweest zou zijn iets te bereiken. Diep was hij zich er van bewust dat „publiciteit" voor hem een levenskwestie was en hij ontzag zich niet zo nu en dan. naar Europese be grippen, dwaze stunts te bedenken om in het zoeklicht te komen. Zo herin neren wij ons. dat hij eens 37 minuten nadacht alvorens hij een spel ging af spelen en zijn tegenstanders ergerden zich daaraan dermate, dat zij opstonden en naar huis gingen. Aangezien dat in een officiële wedstrijd gebeurde, was dat natuurlijk spek voor de mond van het zo op sensatie beluste Amerikaanse publiek, in Engeland speelde Culbert son eens een wedstrijd in de lunch room van een groot warenhuis. Op een zeker ogenblik legde hij zijn kaarten neer en vertelde, dat hy „met zulk licht niet kon spelen". HU was niet tevreden alvorens een man met een ladder ge komen was, die vijf meter hoog tegen de muur moest opklimmen om een los geraakte lamp weer in orde te maken. I Culbertson hepft ook geprobeerd op het politieke terrein zyn sporen te ver- dienen, doch alhoewel hU een huis- i vriend van de Eisenhowers was. heeft hij het nimmer verder gebracht dan een aanhang, die hem meer om bridge dan om zijn politieke inzichten beminde en tot het noemen van zijn naam in enkele heftige scheldpartUen in de communis tische pers, die het moeilijk verkroppen kon, dat een geslaagde kapitalist zich met toestanden achter het yzeren gor dijn probeerde te bemoeien. Enkele jaren geleden was Culbertson nog in Nederland ten tUde van het maken van een zakenreis, waarbij hii probeerde het verloren bridgeterrein enigszins te herwinnen. Dat hij daarin niet meer kon slagen, zal hem zelf wel duidelijk geweest zUn, en hoewel hij nog één uitstekend bridgeboek aan zijn re pertoire toevoegde, moest hy het veld der praktyk aan zUn concurrenten laten. Als grootste bridge-publicist en als geniale ontwikkelaar van het spel, zal zUn naam de geschiedenis ingaan. VOETBAL. Nederlands Jeugdelftal Het Nederlands jeugdelftal, dat op Nieuwjaarsdag te Hilversum tegen 't Gooi uitkomt, is als volgt samenge steld: Doel: Cox (Rapid JC); achter: Nachtegaal en KraaU (beiden DOS): midden: Paauwe (HVC), Van der Meer (ADO) en De Bruyn (Naad) voor: Vreeken (Haarlem), Bosseflftar (FeUenoord), Van der Steen (ADO), MioulUn (Feijenoord) en Corpeleyn (Ex celsior) Reserves: Schouten (KFC), De Haas en Bekkering "beiden UVS), Renders (PSV) en Burgerhof (BW). Leidse Schaakbond Door he* uitspelen en arbitrage ♦an afgebroken partijen, kwamen de volgen de uitslagen tot stand: 2e klasse A: Leithen 1—Leiderdorp 1 55 (Boekkooi-Rector de Groot 1-0, Kroon-De Jong 0-1, Planjer-Braam 1~), Monteba-Sterk Vi'4). 3e klasse A: Leithen 'JLSG 5 5'?- - 4%. (Monteba-Maschof 1-0, Schouten». Verstraaten 1-0). Om schaakkampioenschap van Nederland Ook de derde party van zjjn match tegen Donner heeft dr Euwe gewonnen en wel op een wUze, die geen enkele twyfel over rijn superieure spel laat. Evenals in de tweede partij was er maar één enkele minder goede zet van Donner in de opening nodig om aan dr Euwe een richtsnoer te geven voor het nauwkeurig en foutloos uitbreiden en tot winst brengen van verkregen positioneel voordeel. Uit 4e tot heden gespeelde partijen blijkt voorts duideiyk, dat dr Euwe zich grondig op deze match heeft voorbereid: immers In al die partyen was hy het die met verrassende nieuwtjes in de opening kwam en daartegen wist Donner zich, al thans In de 2e en 3e party onvoldoende te verweren. Of een afdoende verweer wellicht toch mogelijk zal zyn, is een andere zaak en zal door latere analyse en toepassing wel worden nagegaan. In de derde party werd nu de zuivere ruilvariant van het orthodox dame gambiet (met verwisseling van zetten) toegepast. Donner had op de vierde zet de gelegenheid dezelfde verdediging als in de eerste party te kiezen, maar hy was daarvoor kennelyk huiverig en sloeg nu niet met het paard, maar met de e- pion op d5 terug. Tot en met de 11e zet werd de partij Euwe-Bogoljubow 1941 gevolgd, waarin dr Euwe toen met 12. h3 en 13. g4 vervolgde, maar zwart een goed spel wist te krijgen. Inmiddels heeft hy blijkbaar ontdekt, dat 12. Pf4 meer kans op voordeel biedt en dat dit na het antwoord van Donner, die het paard ruilde, inderdaad het geval is, werd in het verdere verloop der partij wel glas helder aangetoond. Het is dan ook deze zet van Donner, die wy in de eerste zin van dit verslag als minder goed aan merkten. Het lykt ons toe dat 12. Pdf6 een betere is en aangezien aangenomen mag worden, dat dr Euwe ook hierop wel bedacht zal zyn geweest, is het be langwekkend te weten hoe hy dan zou hebben voortgezet. Dr Euwe liet zich evenwel na afloop der party hierover wijselijk niet uit. Wellicht komt die va riant ln een volgende part-U nog wel een6 aan de orde! Het verdere verloop der party liet dui- deiyk het grote stelllngsvoordeel van dr Euwe uitkomen. Kenmerkend is byv. de toch tydrovende paardmanoeuvre, begin nende met de 16e zet van wit, waarby dat paard in vier zetten naar het prach tige veld e5 wordt gedirigeerd. Dat Don ner die manoeuvre niet kon verhinderen is tot daaraantoe maar dat hy in die tyd niets kon uitrichten om een doel treffende eigen actie op touw te zetten, is wel tekenend. Zyn 37e zet, Df6, was natuuriyk een ernstige fout. daar Euwe's dame nu beslissend naar c5 kon komen, maar ook zonder dat was de uitslag der party niet twyfelachtig geweest. Hedenavond wordt de vierde party ge speeld, daarna is er tot Maandag rust. Het verloop der party was als volgt: Wit: dr M. Euwe; zwart: J. H. Donner. 1. c4. Pf6; 2. d4, e6; 3 Pc3, d5: 4. cd5 ed5 5. Lg5. c6; 6. e3. Le7; 7. Dc2. Pbd7; 8 Ld3. Ph5: 9 Le7 De7 10. Pge2. g6; 11. 0-0-0, f5: 12 Pf4, Pf4 13. ef4 Dd6: 14. Thel. Kf7: 15. §3. Pf6; 16. Pe2. Ie6; 17. Pgl Tac8; 18. Pf3. Ke7. 19. Kbl, The8; 20. Tel. Pe4; 21. Pc5, Db4; 22. f3, Pd6: 23 Df2. Pb5: 24 Lb5 Db5 25. Tc3, Db4; 26. Tb3, De7; 27. Pd3, b6: 28 Tc3. Dd6; 29. Teel Tc7; 30. Dc2. Ld7; 31. b4. b5; 32 a3. Te3'; 33. Pe5, Tc3 34 Dc3 Left 35 Kb2. Kf8; 36 Tel. Te7: 37 Te3. Df6. 38 Dc5. K28. 39. Pg4 zwart geeft op.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 5