verstuiver in 2/io seconde! air-wick maakt Hotel (afé-Reslaur. „Central" nieuw de snelle air-wiek' spuit lentefris Televisiebesluit voor 1956 Wij bezorgen op Oudejaarsavond diverse koude schotels bij U aan huis Nieuwe N.H. begraafplaats in Katwijk Zee lieeft een aula Franse bewaker van Algerijnen schoot gevangene neer Noordwijkse Horecaf-bedrijven steunen de Stichting VVV Wel en Wee der Visserij Keuken-werkmeisje Buffet-assistente K m f CHINA" VRIJDAG 30 DECEMBER Minister verdeelt zendtijd organisaties Bij K.B. is het „Televisiebesluit 1956" vastgesteld. Dit regelt met ingang van 1 Januari 1956 het Nederlandse Televisie bestel, dat sedert het einde van de ex perimentele periode bepaald werd door een overgangsregeling. Terwijl tijdens de experimentele perio de en onder de werking van het over- gangsbestel alleen de Nederlandse Televisie Stichting een zendmachtiging had, zal nu ook een zendmachtiging gegeven worden aan de vijf Omroepverenigingen Ook de kerken, die daarom verzoeken, kunnen een zendmachtiging krijgen voor de uitzending van kerkdiensten. Het bestuur van de NTS zal volgens het nieuwe besluit uit ten hoogste 13 le den bestaan, waarvan maximaal 10 le den worden benoemd door de Omroep organisaties. Aan de minister van O. K. en W. is voorbehouden ook enige - ten hoogste drie - leden aan te wijzen, opdat ook op cultureel gebied vooraanstaande perso nen uit andere dan omroep kringen zul len kunnen meespreken over het gebruik van een zo belangrijk medium als de te levisie. De dagelijkse leiding van zaken zal worden toevertrouwd evenals nu reeds het geval is, aan een dagelijks bestuur, waarin elke Omroeporganisatie een ver tegenwoordiger zal hebben, naast een door de minister aan te wijzen lid. De zendtijd wordt door de minister verdeeld onder de Omroeporganisaties, na aftrek van tenminste een vierde deel en ten hoogste de helft, welke tijd ter beschikking van de NTS zal worden gesteld voor de uitzendiing van haar programma. Het grootste deel van de zendtijd zal, naar het zieh laat aanzien, ook onder de werking van het nieuwe besluit door de Omroep vereniging onder eigen vlag voor de camera gebracht worden. Het programma van de NTS zal be staan uit de buitenlandse programma's, waarvan het relay in Nederland door de NTS wordt verzorgd, uit de program ma's, die de NTS uitzendt krachtens een overeenkomst tussen haar en een of meer Omroeporganisaties (het nieuws- journaal bijv.) en verder uit program ma's, die door een programma-commis sie van de NTS in samenwerking met een of meer programmastaven van de Omroeporganisaties zijn voorbereid. Aan de kerken kan in totaal 5 van de zendtijd worden toegewezen. Zij kunnen de verzorging van hun uit zendingen opdragen aan Omroepver enigingen of aan daartoe in het leven geroepen organisaties (als byv. het IKOR). Aan de minister van O. K. en W. wordt de bevoegdheid toegekend, om bestuursbesluiten van de NTS te ver nietigen, indien zjj in strjjd zjjn met de wettelijke bepalingen, het statuut van de NTS of het algemeen belang. Tenslotte zijn er bepalingen van alge mene aard. waarvan de belangrijkste betrekking 'hebben op de reclame in de televisie-programma's (die niet toelaat baar is, tenzy de minister daartoe toe stemming heeft verleend) en op de uit zending van films (uitsluitend films, die voor alle leeftijden geschikt zijn, met de mogelijkheid van deze regel af te wij ken met toestemming van de minister). Betaling van Abonnementsgeld per giro Wij verzoeken onze abonné's die voorkeur geven aan betaling per giro, het abonnementsgeld voor het 1ste kwartaal 1956, f7.dezer dagen op onze rekening 57055 over te schrijven. Vroegtijdig gireren voorkomt de aanbieding van een kwitantie. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD N.V. De nieuwe regeling treedt in werking op 1 Januari 1956, met uitzondering van de bepalingen omtrent de zend tijdverdeling, de nieuwe bestuursvorm van de NTS en het programma van de NTS, aangezien de uitvoering daar van nog voorbereiding en overleg eist. Het tijdstip van het in werking treden van deze bepalingen zal door de mi nister van O. K. en W. worden vast gesteld. (Ingez. Med.-Adv.) BREESTRAAT 49 Dir. W. BOER TEL. 20365 OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna K., dr van D. W. de Haan en W. Spittel; Marijke J.. dr van A. van der Mey en J. van de Haak. Getrouwd: A. J. J. de Groot en S. J. E. van Bellen. Amerikanen, die hem omkochten, wakkerden er de haat tegen „kolonialisme" mee aan In de hitte van de Franse verkiezingsstrijd is een walgelijke misdaad aan het licht gekomen, die in Algerije gepleegd is, verscheidene dagen na de bloedige gebeurtenissen van 20 Augustus. Een operateur van de Amerikaanse filmmaat schappij Fox-Movietone, die een film moest maken van hetgeen zich tijdens de opstand had afgespeeld, heeft namelijk een hulp-gendarme omgekocht een gevangene neer te schieten. Laatstgenoemde was belast met het bewaken van personen, die hadden deelgenomen aan de massa-moord in het departement Con- stantine. Het Franse blad „Express", waarin Mendès-France zijn actie tegen de regering-Faure voert, publiceerde drie beeldjes uit het door de cameraman opge nomen filmjournaal. Op de eerste foto komt een man voor, die zich verwijdert van een geüniformeerde figuur, die een geweer op hem richt. Op de twee volgende foto's valt de Algerijn op zijn knieën en ligt languit op de grond. De gendarme, die deze wandaad verrichtte, is intussen geïdentificeerd en in voorlopige hechtenis genomen. Hij zal voor een militaire rechtbank terechtstaan. De (Franse) camera man van Fox Movietone zal eveneens in staat van beschuldiging worden gesteld, wegens het „omkopen van een functionaris, uitlokking tot moord en medeplich tigheid". Na de publicaties in „Express" zag de regering, die door het blad van PMF beschuldigd werd deze zaak in de doof pot te hebben gestopt, zich genoodzaakt maatregelen te nemen. Het laaghartige van deze daad komt in een nog schriller licht te staan als men weet. dat genoemde (Amerikaanse) filmmaatschappij de filmopname van deze moord-in-koelenbloede dadelijk in Zuid-Amerika en verscheidene Arabische landen heeft laten vertonen teneinde de haat aan te wakkeren tegen het „gru welijke kolonialisme" van de Fransen in Algiers en tegen hun „barbaarse poli tie - methoden", aldus meldt de Tel. uit Parijs. De bezwarende foto's waren ook reeds in het Amerikaanse blad „Life" afgedrukt. Wordt rechter Maoengkom vervangen (Telegrafisch van onze correspondent te Djakarta) Rechter Maengkom. voorzitter van het Landgerecht in het proces-Jungschla- ger, zal worden vervangen, aldus meldt het blad „Bintang Timoer". Dit zou geschieden, aldus het blad, op aandrang van de Minister van Bui tenlandse Zaken Anak Agoeng en naar aanleiding van de besprekingen met Nederland. Nadere inlichtingen hieromtrent kon den wij nog niet verkrijgen, daar rech ter Maengkom thans niet in Djakarta vertoeft. De voorzitter van het Hooggerechts hof. mr Wirjono Prodjodikoro. verklaar de echter tegen een dergelijke vervan ging te zijn. De Officier van Justitie Soenarjo, het Openbaar Ministerie in deze zaak, ver klaarde desgevraagd dat hij de juistheid van het bericht betwijfelde. Indien het echter juist zou zijn. dan zou de zaak- Jungschlager opnieuw van het begin af in behandeling moeten worden genomen, want de nieuw aangewezen rechter zou geen kennis hebben van het reeds ge passeerde. Dit is ook geschied toen in de zaak- Schmidt rechter Liem vervangen werd door rechter Rochjani. NIEUWE REGELING HULPVERLENING GEREPATRIEERDEN Het Ministerie voor Maatschappelijk Werk heeft aan de gemeentebesturen doen toekomen een nieuwe regeling voor de hulpverlening van gerepatrieerden. De herziening houdt voornamelijk in. dat deze hulpverlening verstrekking van gelden voor de aanschaf van meu belen en kleding uitgezonderd niet meer plaats heeft bij wijze van voor schot. zodat ten aanzien van de verreke ning van inkomsten en uitkeringen voor levensonderhoud de bepalingen van toepassing zijn, welke gelden voor de regeling hulpverlening aan oorlogs slachtoffers. Dit geldt ook ten aanzien van de bijzondere voorzieningen. De gelden, verstrekt voor de aanschaf van meubelen en kleding, worden evenals tot dusver als voorschotten aange- merk, welke voor terugvordering "in aanmerking komen. Voorziet in grote behoe.,e De nieuwe Ned. Herv. begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Kat wijk aan Zee, waarvan het terrein be oosten de hoofdingang eigendom is van de Gemeente het overige ge deelte is van de Kerk heeft een aula. Met de bouw van dit stijlvolle lokaal, dat aan ruim 200 personen plaats biedt, is men eind Juli van dit jaar begonnen en reeds gistermiddag kon de officiële ingebruikname plaats vinden. Aan het uiterst sober gehouden twaalfhoekige interieur ontbreekt mo menteel nog een orgel. In de naaste toekomst echter hopen de kerkvoog den en waarschijnlijk niet zjj alleen er één te kunnen aanschaffen. Onder degenen, die deze nieuwe aan winst voor het dorp kwamen bezichti gen bevonden zich burgemeester mr W. J. Woidringh v. d. Hoop, de gemeente secretaris, de heer D. C. O. Boekhoven, de directeur van Gemeentewerken, de heer P. C. Priester en talrijke plaatse lijke predikanten, kerkvoogden en nota belen van de Ned. Herv. Gemeente. Na mens de Geref Gemeente gaf ds Pijl man van zijn belangstelling blijk. Allen toonden zich met de aula, die tot stand is gekomen dank zij de samenwerking tussen het architectenbureau A. P. Smits en Lourijsen, uit Aerdenhout, en aanne mer L. de Best, bijzonder ingenomen. DANK EN BLIJDSCHAP In zijn functie van president-kerk voogd voerde als eerste spreker het NIEUWE UITGAVEN. MOZARTNUMMER „MENS EN MELODIE". Het laatste nummer in 1955 van hot maandblad „Mens en melodie" la geheel gewild aan de fieuur van Mozart, wiens 200ste geboortedag in 1956 allerwege her dacht zal worden. Wouter Paap handelt over Mozart 200 laar na ziln geboorte": H. L. Prenen beschrilft de geest van het Rococo. Dirk J. Balfoort. Jos. de Klerk en P. T. A. Swillens wijden resp. aandacht aan Mozart's verblilf in Den Haag. Haar lem en Utrecht. Hennle Schouten be schouwt Mozart als or gel componist Nelly Wagenaar behandelt de Interpretatie van Mozart's klaviermuziek. Theo Olof be schrilft die van Mozart's vioolmuziek, prof. dr K. Ph. Bernet Kempers beziet Mozart's opera „Cosi fan tutte". Marius Flathuis. dr Jos. Wouters. W. C. M. Klop penburg en dr Karei Meeuwessse analyse ren resp, Mozart's „Posthoorn-serenade", de harmonie bi' Mozart, de toneelmuziek bil Thamos. Könlg in Aegypten" en het motet „Exsultate Jubilate" Willem Noske bespreekt Mozart's Linzer Symfo nie. No» vele andere artikelen vragen de aandacht. Professor Eduard Reeser brengt „Speurtochten door de na-oorlogse Mo- zartlitteratuur". Een rilk-geïllustreerd en Interessant nummer. Middenstanders moeten ook medewerken In het Palace Hotel te Noord wyk vond een ledenvergadering plaats van de werkgevers in de Horecafbedrijven. Deze bijeenkomst mocht zich in een grote belangstelling verheugen, zoals ook de voorzitter, de heer L. van Sterkenburg, tot zün voldoening mocht constateren. De bedoeling dezer samenkomst was onder meer om in gezamenlijk overleg het standpunt te bepalen tegenover het beroep, dat door de Stichting V.V.V. Noordwyk is gedaan voor de financiële bijdrage voor het jaar 1956. Deze is uiteraard hoger dan het vorige jaar, omdat de behoeften groter worden bij de enorme toename van werkzaamheden en bovendien acht het bestuur het wen selijk over een zekere reserve te be schikken om aan eventualiteiten het hoofd te kunnen bieden. Hierbij wordt gedacht aan het aandeel in het Bloe mencorso, drukwerk van folders en affi ches. enz. Voor de Stichting V.V.V. Noordwijk is het zeer belangrijk dat de hotelafdeling zo hoog mogelijk contribueert, mede om het feit, dat de gemeente zich op het standpunt stelt, dat zij haar subsidie baseert op de verschillende bijdragen van de afdelingen in de Stichting. OP 9 JANUARI Het bestuur meende zijn doel te be reiken door verhoging van de bijdrage per bed, waarin dan de verschillende posten verdisconteerd zijn. Hiertegen werd in zoverre bezwaar gemaakt, dat men niet wilde afwijken van het oor spronkelijk vastgestelde bedrag per bed. dat varieert voor de hotels, pen sions. kinderpensions en kamphotels. Het betrof hier informele besprekin gen om gezamenlijk tot een bevredi gende oplossing te komen en voor het vaststellen van een definitieve ge dragslijn zal men opnieuw vergaderen op 9 Januari a.s. DEPENDANCES Een ander belangrijk punt in deze vergadering was het onderbrengen van gasten door hotels bü particulieren, de zogenaamde dependances. Besloten werd dat de hotel- en pensionhouders alleen gasten zullen onderbrengen bij particulieren, die lid zijn van de V.V.V. MIDDENSTAND Uit de vergadering kwam de vraag naar voren in hoeverre de middenstand zijn steentje bijdraagt om het V.V.V - werk te steunen. Men was belangstel lend naar de resultaten van de verga dering van de middenstand, welke heeft plaats gevonden in het. Hof van Holland, waarin burgemeester mr. G. F. W. van Berckel een lans heeft gebroken voor een verhoogde activiteit van de zijde der neringdoenden. Men was van mening, dat de middenstand veel meer moet en kan doen, want zij hebben primair be lang bij de goede gang van zaken op toeristisch gebied. De hoteliers kunnen beter dan enig ander beoordelen wat zU betrekken van de plaatselijke leveranciers. Uit dien hoofde meende de vergadering er bij hun leveranciers op te moeten aandrin gen hun bijdrage aan de Stichting V.V.V. te geven en verklaarde men zich bereid aan de Directeur der Stichting een opgave te verstrekken van de bedrij ven, vanwaar zij hun goederen betrek ken, opdat, de directeur zich met be doelde bedrijven in verbinding kan stel len voor een bijdrage. Na verloop van tüd zal aan de Horecafieden op hun verzoek een lijst worden verstrekt van de contribuan ten-neringdoenden en mochten daar op de namen van de door hen opge geven handelaren niet voorkomen, dan zullen de hoteliers naar andere leveranciers omzien. Men was van oordeel, dat alles niet van één kant kan komen en dat ook de neringdoenden het grootste belang heb ben bij een degelijke behartiging van de toeristenbelangen. En daarvoor is nu eenmaal geld nodig. Verder trekken de bedrijven niet alleen hun profijt van de hotels en pensions, maar ook van de verhuurders van villa's en huizen, die door de verhuur van hun pand in staat zijn hun eigendom te doen opknappen, schild eren, meubileren of andere zaken te doen, waartoe zij an ders niet in staat zouden zijn. Van de zijde der Stichting V.V.V. Noordwijk verheugt men zich, dat na de stimulerende redevoering van de bur gemeester tot de middenstand, ook de Horecafbedrijven zich plaatsen achter het bestuur van de Stichting en het zijne er toe wil bijdragen om door een indi recte actie de fondsen op een behoor lijke basis te brengen, een basis waarop men verder kan werken en waarin ieder, die het goed met de badplaats meent en er zijn profijten van trekt, deel heeft. NIEUWVEEN BURGERLIJKE STAND Overleden: F. Willemsen, 55 jr.; P. v. d. Py'l, 88 jr., wedn. van J. C. Bos. AARKANAAL GESTREMD Tengevolge van de harde Z.W. storm van de laatste dagen is de Kattebrug onklaar geraakt. Toen de brug gewipt werd voor een juist passerende schuit en de klap enige meters was opgedraaid, sloeg de wind onder hetb rugdek door, hetgeen tot gevolg had. dat er een lager brak. Met handkraoht heeft men de brug weer naar beneden kunnen draaien zodat het rij verkeer geen hinder onder vond. Het scheepvaartverkeer was van 's middag 4 uur tot 's nachts 3 uur ge stremd. Uitstel eerste oefening bouwvakarbeiders Zij die in 1956 zuilen moeten worden ingelijfd, kunnen uitstel van eerste oefening krijgen tot het najaar van 1956, indien zij ais vakbekwame krachten werkzaam zijn in de nieuw bouw van woningen. Het uitstel moet ter gemeentesecretarie (afdeling Mili taire Zaken) worden aangevraagd nadat de oproeping ter inlijving is ontvangen. Daarbij zullen uiteraard enige verklaringen moeten worden overgelegd. Voorzitter Oranjevereniging Katwijk aan Zee ontslagen van rechtsvervolging Gerechtshof bevestigde vonnis van Rechtbank Overeenkomstig de conclusie van de procureur-generaal van het Haags Ge rechtshof is hedenochtend mr J. van der Plan uit Katwijk-aan-Zee, voorzitter van de Chr. Oranjevereniging aldaar, ontslagen van rechtsvervolging terzake beledigende uitlatingen jegens de Kat- wijkse onderwijzers. Deze uitlatingen had hy gedaan tijdens een persconfe rentie over het conflict tussen de Oran jevereniging en de* onderwijzers naar aanleiding van de viering van het oe- vrijdingsfeest in.Mei j.l., en deze uitla tingen waren vermeld in het verslag dier persconferentie in het „Leidsch Dag blad". Op grond van technisch-juridische argumenten, in het bijzonder tekortko mingen in de dagvaarding, werd mr Van der Plas in eerste instantie door de Rechtbank te Den Haag ontslagen van rechtsvervolging, hoewel het ten laste gelegde bewezen werd geacht. Mr Van der Eist ging in hoger beroep, met ge volg dat de procureur-generaal bevesti ging van het vonnis eiste, terwijl de verdediger vrijspraak vroeg. De uit spraak is thans overeenkomstig de cis De schepen hebben het niet gemakkelijk op zee Vier treilers. Polderman (725 kisten verse vis». Batavia <525 kisten verse vis), Klaas Wijker (390 kisten verse vi&i en Eveline (600 kisten verse vis), zorgden er voor, dat de Donderdagmarkt te IJmuiden werd voorzien van een totale aanvoer van 2.240 kisten verse vis en 150 stijve kabeljauwen. Er werd geen tong aangevoerd. Er waren 885 kisten schelvis, 205 kisten gul, kabeljauw en koolvis, 925 kisten wijting, 115 kisten makreel, 65 kisten radio en 45 kisten stokkebit. De wytingpryzen waren Donderdag snel oplopende als gevolg van de zware stormen op de Noordzee. De handel houdt rekening met een sterk vermin derde aanvoer in de komende dagen. VOOR VRIJDAG Voor de Vrijdagmarkt was de Norma Maria thuisstomend met 650 kisten verse vis uit de Noord. De Thorina werd ook verwacht met 600 kisten verse vis. Er werd door de handed gerekend op een schrale visaanvoer. SOMBER Uit zee kwamen zeer sombere berich ten. De treilers en loggers, die nog op zee zijn, kampten met zeer zware stor men uit Westzuidwestelijke richting. De treiler Thorina had het zwaar te verdu ren ter hoogte van de boei St. 2 by de 54ste breedtegraad. Het schip kampte met een Oostelijke tegenstroom en een orkanische wind. Halve kracht draaiend kwam de Thorina geen mijl vooruit, doch ging wel enige mylen achteruit. De Soerabaja nu thuisstomend lag met de Postboy om de Noord te steken met de kop op de wind. De Bergen en Elie lagen te steken op de 56ste breedte graad en de Dirkje liep Dover binnen. Er waren zes loggers op zee. die het eveneens niet makkelijk hadden Gat- zeilen werden van de achtermast aan flarden gerukt. De schepen konden het echter klaren. NIEUWE NAAM De Batavia LJM. 99 gaat in het nieuwe jaar met een nieuwe naam naar zee. Voortaan zal het schip Caroline IJM. 26 een schip van de Vem. dat in marine- dienst in de oorlogsjaren ten onder is gegaan heten. gevallen, hetgeen betekent dat opnieuw ontslag van rechtsvervolging is verleend. ALPHEN Uitstekend geslaagde tafeltennisdemonstratie Gisteravond is in de zaal van hotel „Centraal" op initiatief van de AI- phense Tafeltennis Club door een vier- Het interieur van de fraaie aula, gezien vanuit de hoofdingang. In het midden van de foto. boven, is de plaats, waar t.z.t. het orgel zal worderi aangebracht. (Foto Van Rijn/Katwijk.) woord wethouder D. J. Kleen. Hij noem de de beschikbaarstelling van de aula een goed geslaagd resultaat van vele jaren zorgvuldige voorbereidingen. Dat op aandringen van kerkelijke zyde en kele maanden geleden met de bouw is begonnen verheugde de president-kerk voogd zeer. Immers een by velen lang gekoesterde wens is thans in vervulling gegaan. Ook de burgemeester was er van overtuigd, dat de ruime aula in een grote behoefte voorziet. Hij complimen teerde in enkele hartelijke bewoordingen de bouwers over de wijze, waarop het werk is uitgevoerd. Ds P. Moerenhout sprak namens de Centrale Kerkeraad en al zijn collega's woorden van dank en blijdschap. De heer D. Vis, die met het toezicht op de begraafplaats is be last, sprak evenals de burgemeester als zijn overtuiging uit. dat het zich steeds uitbreidende Katwijk een aula zoals deze dringend nodig heeft. Hij dante tenslotte zowel de Gemeente als de kerkvoogden voor het in hem gestelde vertrouwen. WADDINXVEEN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Helena B. dr van J. Annel en N. van Ellk: Johanna M.. dr van W van der Voorn en G. C. van Veen; Johnna M. A. dr van A. N. Toor en J. M. A. de Rilk: Jells, zn van R. van Kooten en D van Laar. Getrouwd: G. Ph. van Pelt en A. T. de Jong. Gevonden voorwerpen 1. motor hand schoen. 1 wieldop van auto. I ballpoint. 1 doublé armbandje. 1 paar wanten 1 zwarte handschoen. 2 onderbroeken en slipover. 1 windjack wereld, om tot slot tot de conclusie te komen, dat tafeltennis een prachtige sport is en er zeker toe kan bijdragen het lichaam en ook de geest fit te houden. Vervolgens werd met de wedstrijden ta 1 i"hoofdk'lasse-s pelerste°wetct»VI tussen de beide Wibo-mensen, heren IK Eh!L w Hogendoorn en Spek. Duidelijk trad het Hmp-cp vvihn v^i i verschil in spelopvatting van beide spe- HaagseWih", Van Zoelen van bcylla ,ers naar v(£ Spek Bsteeds fel Jn_ p Tref/ers vallend en de andef steeds in de verde- t fï- "emonstra- diging, loerend op een fout van rijn wédtrHdén met ate eeTfraale teenstander. Spek won deze wedstrijd ééSlnriit ét. 'n vier 8ames, waarvan hij er drie -von. Wrfééltléérn Het werd 21—12, 21—19.17—21 en 21—17 g 1 voor Spek. Vervolgens kwamen Van Zoe- Er is fel en uiterst sportief om deze prijs gestreden, met gevolg dat Hogen doorn zich tevreden moest stellen met de derde plaats en de steeds fel aanval lende Spek dit keer met de prijs naar huis ging. Er bestond voor deze ontmoetingen goede belangstelling en gelet op het spelpeil mag gezegd worden, dat deze ontmoetingen een goede propaganda be tekenen voor de tafeltennissport. De voorzitter van de ATTC, de heer P. van Gent, sprak een kort welkomst woord, waarna de heer D. Riemens een uiteenzetting gaf over tafeltennis, de organisatie in Nederland en de gehele len en Heemskerk aan de tafel. De ge routineerde Scylla-man won deze carüj in drie games met 21—18, 21—5 en 21—12. Voor de finales waren vijf games no dig om tot de beslissing te komen. De stryd om de derde prys werd gewonnen door Hogendoorn in 1317, 1721, 21 16. 21—11 en 21—18. De finale bracht de nodige spanning er weer in. Spek bleek ook nu weer de sterkste, hoewel beide eerste games'oor Van Zoelen waren. Toch won de Hage naar met 15—21, 18—21, 21—16, 21—17 en 2116. De pryzen werden door de heer Van Gent uitgereikt. Psst! psst! twee lichte vingerdrukken en fynverdeeld air-wick verdrijft plotseling opkomende geurtjes rook lucht! baklucht!) uit uw kamer, of kantoor! Hoe? Ieder luchtje heeft een tegenluchtje - breng ze samen en u ruikt géén van beiden. Weten- schappelyk samengesteld air-wick bevat 125 van die luchtjesdoders. En... air-wick bevat Chlorophyl, de natüürlflke luchtjesdoder. die boven dien de frisheid van de lente binnens huis brengt. Alléén air-wick heeft dit verfrissende plus - alléén air-wick werktzo krachtig, zosnel en zo zuinig: driehonderd „lentefrisse" kamers in één verstuiver! 4.40 (wat 125 luchtjesdoders plus Chlorophyl HEEFT U LOGÉ S 7 Luchtbedden f0.50 per dag. VAN DELFT, Steenstr. 45. H. C. R. LIBERTY. Sta tionsweg 2, vraagt flink Loon f 35.per week. Werk uren 7.303.30 uur. Tevens gevraagd Loon f 40.p. w. Werkuren 7.302 uur. RESTAURANT Chin, en Ind. GERECHTEN Breestraat 177 - Tel. 31499 99 Op Woensdag 8 Februari 1956 te 10% uur, zal ter plaatse van na te noemen perceel door deskundigen onderzoek worden gedaan ter opneming van de te veroorzaken schade tengevolge van de ont« iro ning van het perceel Kada straal bekend gemeente Wou- brugge, Sectie B no. 2947, gr. 0.1970 ha., waarvan 150 M2. water, staande ten name van D. Oudshoorn, van beroep bakker, wonende te Wou- brugge, als eigenaar. De Officier van Justitie te 's-Gravenhage mr. dr. J. C. Maris.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 4