Afscheid J. W. Segaar Gem. Dienst voor Kasbeheer en Credietwezen Verruiming deviezenverkeer Van dei WERFF HUBRECHT Kerstbomen worden Maandag op Schuttersveld verbrand Plan voor verkoop van veertig loggers aan buitenland 94ste Jaargang Vrijdag 30 December 1955 Tweede Blad No. 28717 In verband met zijn benoeming tot directeur van de Stads-credietbank voor roerende zaken te Amsterdam, heeft de heer J. W. Segaar, adjunct-directeur van de Gemeenlyke Dienst voor Kasbeheer.en Credietwezen, gistermiddag in de koffiekamer van het Stadhuis temidden van het personeel van deze dienst en enkele genodigden afscheid genomen van zijn Leidse werkkring. De heer J. G. Hagens, voorzitter van de Commissie voor Credietbeoordeling, die als eerste spreker het woord voerde en dit tevens deed namens de wethou der van Financiën, de heer D. van der Kwaak, dankte de heer Segaar voor de prettige samenwerking en stelde in het licht, dat de gemeente en de Dienst in de afgelopen jaren zeer veel hebben ge profiteerd van de ervaring en het in zicht van de heer Segaar, die zich ter dege in de materie van het credietwezen had ingewerkt. De directeur van de Dienst, de heer F. Verstegen, die zeer verheugd was over de prachtige promotie van de heer Segaar. wees eveneens op de grote er varing van de scheidende ambtenaar op het terrein van het credietwezen en de wijze, waarop hij de verschillende problemen benaderde. Voorts herinner de spreker aan de tijd, dat de heer Segaar zijn intrede deed bij de Dienst en het prettig contact, dat daaruit is voortgevloeid. Mede namens de collega's van de Dienst bood de heer Versteeen de heer Segaar een paar langspeelplaat- sen aan. Nadat de voorzitter van het Finan- cierings-instituut de heer Segaar har telijk had bedankt voor de wijze, waar op hij ook de belangen van dit Instituut had behartigd woorden van dank, die een tastbare vorm kregen in de aanbieding van een geschenk voerde mevr. C BraggaarDe Does, lid van de voormalige Commissie van de Gem. Volkscredietbank het woord. Mevrouw Braggaar. die eveneens zeer veel waar dering had voor het werk van de heer Segaar, wees er o.m. op, dat. de heer Segaar bij dit werk zich steeds wist te verplaatsen in de positie van hem/of haar. die bij de Dienst om hulp aan klopte. Hij ging. aldus spreekster, niet alleen met verstand te werk. doch „liet ook zijn hart spreken". „Wonder in Milaan" Realisme en poëzie Vittorio de Sica is evenals Rossellini en Fellini een regisseur van grote ar tistieke kwaliteiten Velen kennen deze 53-jarige Italiaan in hart en nieren ook als filmacteur. In 1948 maakte hij „Fietsendieven", een typisch sociale film. die zijn roem over de gehele wereld vestigde. Met „Wonder in Milaan", da terend van 1950. schiep de Sica een werk. dat realisme en poëzie op uiterst merkwaardige wijze verstrengelde Deze film. die te Cannes werd bekroond met de Grand Prix van het festival, draaide gisteravond tweemaal achtereen in het goed bezette Casino-theater voor de leden van K. en'O. „Wonder in Milaan" is reeds enkele jaren geleden in ons land in roulatie gebracht, doch geen van de bioscoopdirecteuren in Leiden heeft het blijkbaar aangedurfd dit moderne „sprookje" in de Sleutelstad te doen vertonen. Volkomen begrijpelijk overi gens gezien de voor het merendeel on gunstige reacties, die de film vooral onder het door-de-weekse bioscooppu bliek teweegbrengt. Is de zevendaagse") vertoning van het ontroerende meester werk „La Strada" in onze stad niet een typisch voorbeeld uit een recent verle den? Met de uitspraak als zou ..Wonder in Milaan" een der allerbekoorlijkste en innemendste films van de laatste jaren zijn kunnen wij ons niet geheel vereni gen. Zeer zeker is het echter de moeite waard van de Sica's scheppingen dus ook van deze kennis te nemen Het gaat in deze film voornamelijk om de jonge idealist Toto. die na de dood van zijn pleegmoeder zij vond hem onder de rode kool! in een weeshuis verzeild raakt om vervolgens na vele jaren weer in een meedogenloze en keiharde maat schappij terecht te komen Hij verblijft geruime tijd in een bedelaarskamp. dat hij met enthousiasme reorganiseert, en gelooft zowel in de mensen als in de schoonheid van het leven Ook wanneer het kampterrein door iemand, die een van de hoogste sporten van de maat schappelijke ladder heeft bereikt, wordt opgeëist verliest de kleine man Toto de moed niet. Pas als de situatie bijzonder hachelijk wordt ziet men ze. de ..won deren in MilaanMet een enorme dosis fantasie, temperament en teder heid heeft de Sica ze uitgewerkt. Het scenario werd geschreven door de Sica's trouwe medewerker Zavattini. Hoe men ook over het „Wonder in Milaan" denken mag het was een wel geslaagde K. en O.-filmavond. Officiële publicatie INSTELLING VAN VERKEERS MAATREGELEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente, kamer 125. ter lezing voor een ieder ge durende drie maanden zijn nedergelegd eer. besluit van de Raad d d. 19 December 1955 en een besluit van hun College dd. 23 December 1955. welke besluiten in houden de verkeersmaatregelen, als be doeld in artikel 4 van het Wegenverkeers reglement. zoals deze met Ingang van 1 Januari 1956 voor de gemeente Lelden zullen gelden. Afschriften van bovengenoemde besluiten zijn verzonden aan dë Hoofdingenieur- Directeur van de Rijkswaterstaat, aan de door de Minister van Verkeer en Water staat aangewezen verenigingen, beharti ging van verkeers-belangen ten doel heb- ende, en aan de Gedeputeerde Staten van ^rid-llolland. De heer F. Verstegen rechts biedt de heer W. Segaar namens het personeel van de Dienst een geschenk aan. (Foto L.D./Van Vliet.) De heer Segaar. die door dit afscheid zeer was getroffen, dankte allen, in het bijzonder het personeel van de Dienst, voor de goede samenwerking, waardoor hij mede aan zijn Leidse tijd zullk een prettige herinnering bewaart Na dit dankwoord was er voor allen gelegen heid om van de heer Segaar afscheid te nemen. Opnieuw gevechten in Marokko Op verscheidene punten in het gebied van Tahar Soek in Noord-Marokko is het opnieuw tot botsingen gekomen tus sen Franse troepen en opstandelingen. Officieren hebben verklaard, dat enige honderden opstandelingen, die zich vanuit het Rifgebied in Westelijke rich ting begeven, Donderdag een zware aanval hebben gedaan op de Franse buitenpost Beni Oelid, bij Tahar Soek. De aanval werd na een gevecht van twee uur afgeslagen. Het nieuwe offensief brengt de op standelingen binnen een afstand van 70 kilometer van Fez. het Franse militaire centrum en de tweede stad van Ma rokko. Troepenversterkingen en pantser wagens zijn Vrijdag uit Fez naar het Noorden gezonden om een nieuwe aan val van de opstandelingen op te vangen. Kustvaarder „Ruby" terecht Het Nederlandse kustvaartuig „Ruby". dat, zoals elders gemeld, werd vermist, is terecht. Een vliegtuig heeft het vaar tuig voor de mond van de Humber ont dekt. Alles is wel aan boord. Dekkingspercentage 85 Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voor lopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in November 1955 f. 1.145 mil- iioen fv.m. f. 1.047 millioeni. terwijl voor een waarde van f.977 millioen 'v.m. f 987 millioen» werd uitgevoerd. Het dekkingspercentage bedroeg 85 <v.m. 94) Lezers sell ri jven RUSTVERSTORING Een bewoner van de Volmolengracht klaagt mede namens omwonenden over het "hinderlijke lawaai, dat de Stede lijke Lichtfabrieken des nachts produ ceren door het afblazen van stoom. Vol gens hem is dat geen kwestie van minu ten. maar van uren, hetgeen hem de vraag doet stellen of dit euvel niet tot een minimum beperkt kan worden. Mevrouw Fatmawati- Soekarno vraagt echtscheiding Premier Harahap heeft meegedeeld, dat de regering nader zal moeten on derzoeken. in hoeverre zij bevoegd is zich te mengen in een verzoek tot echt- j scheiding van mevrouw FatmawatiI Soekarno. HIJ wees er op, dat mevrouw Fatmawati het verzoek aan de regering voorlegde, bewijst, dat zij de reger'ng niet wenst te negeren; de regering zal met betrokkenen contact opnemen Piketdiensten zijn overwerk Het Ambtenarengerecht te Amsterdam heeft vandaag het besluit van de Bur gemeester van Amsterdam tot het wei geren van een overwerkvergoeding aan een hoofdagent-rechercheur voor door hem verrichte z.g. piketdienst nietig ver- klaard en bepaald, dat de burgemeester alsnog aan deze hoofdagent voor dit overwerk vergoeding moet toekennen Het Ambtenarengerecht heeft be paald. dat piketdiensten als overwerk moeten worden beschouwd, Mr Stikker ambassadeur in IJsland De regeringen van LJsiand en Neder land hebben besloten de rang van hun wederzijdse diplomatieke vertegenwoor diger te verheffen to tdie van ambassa deur. Hr Ms ambassadeur in Londen, mr D U Stikker, die thans mede in de hoedanigheid van Hr Ms buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Reijkjavik is geaccrediteerd, zal daarom binnenkort worden benoemd tot Hr Ms buitengewoon en gevolmachtigd ambas sadeur bij de Republiek IJsland (Ingez. Med.-Adv.) Nieuwe voorschriften voor emigranten Was tot dusverre op grond van een algemene vergunning contante handel in buitenlandse vorderingen slechts tussen deviezenbanken geoorloofd, thans is ook voor andere ingezetenen de mogelijkheid geopend aan de con tante handel in bepaalde buitenlandse vorderingen deel te nemen. De Nederlandsche Bank heeft per 2 Januari a.s. een algemene vergunning verleend, die de contante aankoop van vorderingen in een aantal West-Euro- pese valuta's toestaat, ongeacht of er. zoals tot dusverre was vereist, een be talingsverplichting tegenover het bui tenland bestaat. Deze valuta's zijn: pon- len Sterling, Belgische en Franse fran ken, Zwitserse „C" franken, Duitse mar ken, Italiaanse lires en Deense. Noorse of Zweedse kronen. Het vereiste, dat contante aankoop slechts is toegestaan indien voor de t.z.t. naar het buitenland te verrichten betaling een onherroepelijk acoreditief is geopend, is mitsdien t.a.v. deze geldsoorten eveneens vervallen. De Nederlandsche Bank Is voorts in beginsel bereid om van 2 Januari 1956 af ten behoeve van emigranten, die zich in het buitenland hebben geves tigd en die ten aanziei van hun ver mogen nog zijn onderworpen aan de bijzondere voor emigranten geldende voorschriften, vergunning te verlenen om hun tegoed op „rekening E" over te boeken naar een „rekening K" en om de aanduidingen „Emigranten- rekening" en „EmigTantendepot" bij hun in vreemde geldsoort luidende re keningen onderscheidenlijk hun effec- Textielzaken a.s. Maandagmorgen geopend In verband met de halfjaarlijkse op ruiming hebben de textielzaken, vergun ning gekregen om a.s. Maandagmorgen in afwijking van de gewoonte geopend te zijn GOEDE BEKENDE KWAM NAAR POLITIE Een 22-jarige jongeman kwam zich gisteren op het politiebureau melden met de mededeling, dat hij vergif had ingenomen omdat hij er genoeg van had van het leven wel te verstaan. Ijlings werd hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar men zijn maag leegpompte zonder een spoortje vergif te ontdekken. Nu betrof het een jongeman, die bij de politie geen onbekende was en die juist eens even aan de tand moest worden gevoeld over een verdwenen motorfiets en enige verdwenen Kerst bomen Derhalve maakte hij onder waakzaam geleide een retourtochtje naar het politiebureau waar hij voor nader onderzoek is ingesloten. KON. NED GROFSMEDERIJ. Ook hier personeel tekort? De directie der NV Kon Ned Grof smederij schrijft ons" In ons laatstverschenen jaarverslag vermeldden wij reeds, dat wij in 1954 veelal met weinig aantrekkelijke prijzen genoegen moesten nemen Aangezien de betrokken opdrachten voor een deel een lange looptijd hadden, en dus eerst in dit jaar tot afrekening kwamen, ondervonden wii de nadelige gevolgen daarvan nog in 1955. In de loop van dat jaar viel er op het stuk van de prijzen verbetering te con stateren. maar daartegenover staan weer kostenverhogende factoren, t.w. de ver hoging van lonen en salarissen, welke eind 1954 tot stand kwam en de aan houdende stijging van de prijzen van materialen en hulpstoffen Het bleef dan ook aanvankelijk moei lijk de verkoopprijzen aan het voortdu rend toenemend kostenpeil aan te pas sen Tot welk resultaat de gecombineerde werking van bovengenoemde tegenstrij dige factoren heeft geleid, is op dit ogenblik nog niet te overzien. Onze werkplaatsen zijn reeds voor een groot deel van 1956 van werk voorzien. De productie-capaciteit wordt eohter nadelig beïnvloed door het gebrek aan werklieden. Vooral doet zich een gemis aan ongeschoolde krachten gevoelen en het ziet er naar uit, dat hierin voorlo pig geen verbetering zal komen. Als middel ter verhoging van de pro ductie blijft ons dus slechts over een voortgaande rationalisatie van het be drijf. tendepots door te halen, een en ander mits deze emigranten aan hun ver plichtingen ingevolge art. 2 van de Deviezenbeschikking Emigratie 1954, hebben voldaan. Deze faciliteiten zul len ook worden verleend aan perso nen, die na 1 Januari 1956 zullen emi greren, zodra zij zich In het buiten land hebben gevestigd. De nieuwe regeling impliceert, dat emigranten na vestiging in het buiten land de revenuen van hun vermogen naar keuze op een „Rekening K" of een „Rekening T" krijgen afgerekend. Voor emigranten naar een EBU-land of naar een land, dat behoort tot het monetaire gebied van een EBU-land, betekent de nieuwe regeling bovendien, dat zij desgewenst hun gehele vermo gens getranfereerd kunnen krijgen, daar krachtens een bestaande algemene ver gunning hun tegoed op „Rekening K" mag worden overgeboekt naar een „Re kening T". Emigranten naar Canada, Cuba. de Dominicaanse Republiek. El Salvador, Guatemala. Haiti, Honduras, Mexico, Panama. Venezuela en de V S. van Ame rika, kunnen eveneens hun vermogen getransfereerd krijgen, daar zij ten laste van hun tegoed op „Rekening K" op grond van een algemene vergunning ef fectendollars mogen bankopen. Volledigheidshalve wijst de Neder landsche Bank erop dat de thans voor emigranten bestaande faciliteiten ge handhaafd blijven, met dien verstande, dat zij bij hun vertrek aan deviezen kunnen meekrijgen voor gezinshoofden en alleenstaande personen f 4.000 voor gezinsleden elk f.2 000; voor huis vesting en/of zelfstandige uitoefening van een beroep of bedrijf f 25.000. Tlng«»7 Me«l -Adv.) Indonesische Specialisten sinds 1899 Beursbericht no 151 is verschenen Haagse Buurtspoor (II) GEEN BEURSKOERSEN Wegens beursvacantie ontbreken heden de officiële noteringen van de Amsterdamse Effectenbeurs. LEIDERDORP Geen kinderkerkdienst De kinder kerkdienst van de Ned. Herv. Gemeente die Zondag as. gehouden zou worden, gaat niet door OEGSTüEESi HERZIENING MIJNREGLEMENT Bij beschikking van de minister van Economische Zaken, directie mijnwezen, is ingesteld de commissie herziening mijnreglement 1939. De commissie heeft tot taak de minister van advies te die nen over een algehele herziening van het mijnreglement 1939 In de commissie is o.m. benoemd tot lid: mr H. B Eldering te Oegstgeest en tot eerste secretaris: mr F A Sandkuyl te Wassenaar. WASSENAAR Toneelavonden uitgesteld De buurt vereniging Oostdorp en Omgeving heeft drie toneelavonden voor haar leden op 3, 4 en 5 Januari a.s. aangekondigd Deze avonden moeten wegens omstandigheden voor onbepaald*» tijd worden uitgesteld ZILVEREN JUBILEUM De heer H. van Beelen, werkzaam bij de Centrale Boekhouding voor de Ge meentebedrijven en Diensten, herdenkt 1 Januari a.s. de dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad van de gemeente. PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING Aan mej. W. L. Baams. die als onder wijzeres 25 jaar was verbonden aan de Pius X school, is de pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice toe gekend. PROMOTIE R. S. TEN CATE Aan de Amsterdamse Universiteit zal op 12 Januari as. om 4 uur de promo tie plaats hebben van de heer R. S. ten BOSKOOP GEVONDEN VOORWERPEN Grote halsketting; armbandje; sjaal; portemonnaie met inhoud; haarkam; paar handschoenen; geblokte sjaal; taalboek voor middenstandscursus met cahier; alpinomuts: boodschappentas; sigarettenaansteker; doos verbandgaas- jes; broekriem, wit baby wantje; vul penset; hoofddoek of spaal; muntbiljet ten; verschillende enkele en paren handschoenen en (kinder)wanten. Inlichtingen bij de politie „JUF" TROUWDE Onder grote belangstelling werd gis termiddag door de heer Taat het huwe lijk voltrokken tussen de heer A. H. M. Linthorst en mej. M. H. A van Gelde ren. Een bus vol leerlingen van de school waar juf werkzaam is geweest, was ge arriveerd om deze gebeurtenis de no dige luister bij te zetten. Trots schreed het bruidspaar na de huwelijksvoltrekking onder de door de leerlingetjes opgehouden ereboogjes. Het was een fleurig gezicht, alleen was het jammer dat de storm wel wat afbreuk deed aan dit charmante ta fereeltje. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen; Timmerman-Mesdag, d.. A'dam; De Jong-Anema. d.. A'darn: Van den Bergh-Hamburger, z.. Utrecht; Goe- mans-Wichmann. d A'dam; Lourens- de Keyzer, z. Nijmegen; Kalis-Nipius, z., Southampton. Getrouwd: V A. Stiepowitsch en M. Balguerie Guérin. R'dam; S. Schaap en E Smaling. Almelo: Jhr D. F. A. W. de Roy van Zuidewijn en S. G. W Vermeu len. Oldenzaal: Ir. E D. Kristensen en E v Dongen. Bussum Overleden: H. G. J. Völcker van Soe- len, m„ 64 j Zoelen; H Nebig, m„ 59 j„ A'dam: J. M H. Hanrath-Deuss, v., 70 j., R'dam. Route kerstboomoptochten Zoals bekend heeft de Leidse Jeugd Actie, in samenwerking met de Politie en de Brandweer, het initiatief genomen om Maandagavond (circa kwart vóór acht) op het Schuttersveld over te gaan tot een massale kerstboombrand. Aan deze naar alle waarschijnlijkheid te verwachten spectaculaire brand zal een kerstboom op tocht vooraf gaan. Uit drie delen van de stad - Kooipark, Stadhuisplein en Hoge Morsweg - zal de jeugd deze avond de „brandstof" aan voeren. Van al deze verzamelplaatsen wordt om kwart over zeven gestart. Aan de kerstboomstoet, welke uit het Kooipark vertrekt zal het Chr. Tamboer en Pijpercorps „Kunst en Genoegen" zijn medewerking verlenen. De route is als volgt: Kooipark. Herensingel, Mare- singel. Rijnsburgersingel, Schuttersveld. De optocht, die vanaf het Stadhuis plein vertrekt, wordt voorafgegaan door de drumband van de Ned. Padvinders Vereniging. Voor deze feestelijke stoet is de volgende route vastgesteld: Koorn- beurs(brug), Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hoogl. Kerkgracht. Kerkbrug, Kerksteeg, Haarlemmerstraat, Jan Vossensteeg Ou de Vest, Jan Vossen brug. Oude Singel, Korte Mare. Rijnsburgersingel. Schut tersveld. Het verzamelpunt voor het Morskwar- tier bevindt zich bij het viaduct in de Hoge Morsweg, ter hoogte van het club gebouw van „Njord". De drumband van ae Katholieke Verkenners verleent hier haar medewerking. De route van deze Naar wij vernemen, beraden de Nederlandse haringreders zich over een plan, om de verouderde schepen van de loggervloot onder te brengen in een pool en te trachten, deze schepen aan het buitenland te verkopen. Het aantal schepen dat voor verkoop in aanmerking komt wordt voor de vissersplaatsen Scheveningen, Vlaardingen, Katwijk en IJmuiden samen geschat op 30 a 40. De Scheveningse reders hebben gisteravond een vergadering gehouden, waarop dit plan is besproken. Binnenkort zullen de haringreders in een landelijke vergadering van de Reders vereniging voor de Nederlandse Haringvisserij bijeenkomen, om over dit voor de visserij zeer ingrijpende plan van gedachten te wisselen. ging van de presentiegelden voor de le den van de stembureaux; Voorstel tot het verlenen van medewerking aan de R.K. Bouwvereniging St. Willibrord al hier voor de bouw van 34 woningen op het Dorp en 3 aan de Hoge Rijndijk; Alsvoren tot Intrekking van het raads besluit van 1 December 1955 tot verkoop van het woonhuis Hoge Rijndijk 155. Beslissing op het voorstel van B. en W. tot aankoop van grond van J. C van Klink: Voorstel tot voorlopige goedkeu ring van een plan tot onteigening van grond van W. van der Drift en van mevr. Verhagen-Stadhouder; Alsvoren om over te gaan tot aanbesteding van het maken van een straat en riolering vanaf de Schenkelweg tot aan de Korte Miening met bijkomende werkzaamhe den: Alsvoren tot het aangaan van een geldlening voor woningbouw; Alsvoren tot wijziging der gemeentebegroting 1955. Cate, arts alhier, tot doctor in de ge neeskunde op het proefschrift De prak tijkhulp van de huisarts BURGERLIJKE STAND Geboren: Antje J.. dr van G. J. de Vaal en C A Westhoek; Pieter C., zn van C. de Roode en W. Huygens, Adrlana dr van F Vermeulen en G. Geuke; Adrlanus J.. zn van J. A J. Sirre en J. F. Metten; Helene I dr van J. G. Goemans en H Visser; Edward W.. zn van J C. Knljnenburg en J. J P. ZonnevlJU; Johanna E. dr van H. E Dyxhoorn en A. Bracht. Ondertrouwd: H. S. Boogaart en M. H. Geerllngs; Soetlsna en J A. de Ruljter; H de Jong en F M. L. Hoogenbosch; C. Kraaij en J M. Chrlstlaanse; Jhr H. E van Weede en Jkvr S. A. de Beaufort; A. de Jongh en A. J. W, Meulenbeek. Getrouwd: H. Brunsveld en J. Post; C. H Rijken van Olst en T. J Looijenga; E. Ennenga en I. R. Kerp; H E C. I. Vos en Y E. J. M. E Hartmans; A. M Kostense en Jkvr C. G. M. L. M von Bönnlnghausen tot Herinkhave; W J M. van der KlelJ en W. M. Suurenbroek; P A. Overgaag en C. J M Bakker; J. C Hoogeveen en C. H Knynenburg; P. J. Vleveen en H. G. van der Ham. Overleden: A. de Joode, 75 Ir, e. v. E. Gallas; H. T. Stolte, 60 Jr. e. v. M. Zandstra. ZOETERWOUDE AART HULSBOS IN HET ZILVER Gisteren was het vjjf en twintig jaar geleden, dat Aart Hulsbos, Dorpsstraat 49, bij de heer Joh. van Vliet in dienst is getreden. Het bedrijf, tuinderij en boerderij, werd in Augustus 1930, be- soheiden opgezet en is thans uitgegroeid tot een flink bedrijf en in de ontwikke ling daarvan heeft Aart een groot aan deel gehad. Dit memoreerde de heer Van Vliet, toen de jubilaris met zijn gezin en het overige personeel, ten huize van zijn patroon een feestavond werd aangebo den. Aart Hulsbos is een bekende fi guur in het dorpsleven en velen zullen hem van hun belangstelling hebben doen blijken. Raadsagenda De Raad komt op 3 Januari a.s. te 7.45 uur nam. ten gemeentehuize in vergade ring bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten vermeld: Voorstel om de woning Hoge Rijndijk 249 te verhuren aan de gemeente-archi tect. Alsvoren tot intrekking van liet raadsbesluit van 29 September 1955 tot wijziging van de algemene politieveror dening; Alsvoren tot het vaststellen van de verordening op de heffing van een straatbelasting; Alsvoren tot het vast stellen van een wijziging van de veror dening op de heffing van een belasting op de vermakelijkheden; Alsvoren tot wijziging van de verordening op het be heer van het Waterleidingbedrijf; Als voren tot vaststelling van de afschrij vingspercentages voor het Waterleiding bedrijf over 1955; Alsvoren tot het ver lenen van subsidie aan de Cornells Mu- siusstichting: Alsvoren met betrekking tot een verzoek om vergoeding ingevolge artikel 13 der LO wet 1920: Alsvoren tot het verlenen van subsidie aan de R.K. Land- en Tuinbouwschool alhier; Als voren tot het verlenen van subsidie ten behoeve van de R.K. Tuinbouwschool te RoelofarendsveenAlsvoren tot verho- kerstboomstoet is als volgt: Hoge Mors weg, Morsweg, Lopsenstraat, Joubert- straat, Paul KrügerstraatMorsweg Morssingel Rijnsburgersingel Schutters veld. De deelname aan deze optochten is uitsluitend opengesteld voor die jongens en meisjes die van één of meerdere kerstbomen zijn voorzien. Volwassenen kunnen zich niet bij deze optochten aansluiten. Kinderen, die niet aan de optochten meedoen, kunnen hun kerstboom op 2 Januari vanaf 4 uur afgeven op het Schuttersveld. Na aankomst op het Schuttersveld zul len uit elke groep vijf jongens worden aangewezen, die mede zullen helpen aan de opbouw van de brandstapel, welke na een openingsfanfare door een zestal jongeren met een fakkel wordt aange stoken. Na afloop zal de Brandweer er voor zorgen dat het vuur afdoende is geblust, terwijl de Gem. Reimgings- en Ont- smettingsdienst de verbrandingsresten zal opruimen. Indien de weersomstandigheden op 2 Januari onverhoopt zeer ongunstig mochten zijn (bijv. hevige wrind of stro mende regen) wordt de verbranding af gelast. De op de verzamelplaatsen en het Schuttersveld verzamelde bomen wor den dan door de Gem. Reimgings- en Ontsmettingsdienst verwijderd. LE1MUIDEN TWAALF WONINGEN De vergunning tot de bouw van twaalf arbeiderswoningen is thans af gekomen. Dit woningaantal werd inder tijd toegewezen ingevolge het migratie overschot over 1954. Kalslagerpolder De stemgerechtige ingelanden van de Kalslagerpolder kwamen in vergadering bijeen om de financiering van de uit gaven te bespreken verbonden aan ce ophoging en verbetering van de kade langs de Drecht( Besloten werd om de uitgaven over enige jaren te verdelen en een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan met de Coöp. Boerenleenbank te Leimuiden tot een maximum crediet van f. 2000,—. Over de manier waarop het werk uitgevoerd wordt waren inge landen zeer tevreden. De voorzitter, de heer Schellingerhout, w*»rd voor zijn leiding bij de uitvoering van het werk geprezen. Ook dit jaar zullen de leden van het Hervormde Bouwfonds op Oude jaarsdag weer een oliebollenactie op touw zetten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petrus J.. zn van Th. M. Obdelln en P. M. Brand: Petronella A. A, M. dr van P G. Touw en C. H van Haastres-t Johannes A. A zn van W A. Brand en M H P. van der Meer. GetrouwdC. Versluis en G. Vlanen; H Heemskerk en N. 1e Brulln Burgerlijke Stand Ondertrouwd: G. Boot en W. de Groot. NIEUWE WETERING Feestavond van Plattelandsvrouwen Gisteravond vond in het geheel ge vulde Culturele Centrum van Nieuwe- Wetering een feestelijke jaarvergadering plaats van de Plattelandsvrouwen te N.-Wetering. Daar de presidente ver hinderd was deze avond bij te wonen, werd de opening verricht door de neer M. Spring in 't Veld. Nadat hij allen een hartelijk welkom had toegeroepen, gaf hy een korte uiteenzetting over hetgeen deze avond voor het voetlicht zou wor den gebracht. Het dramatische toneelstuk „Marlen" viel bij de vele bezoekers in de smaak. Uit dit stuk kon door jong en oud \eel lering werden getrokken en het paste ook geheel in de sfeer van het platte land. In zijn dankwoord betrok de heer Spring in 't Veld ook de bestuursleden van het Cultureel Centrum voor de wij ze. waarop zij hun medewerking aan het slagen van deze avond hadden gegeven

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3