Bollenbeurs leek op effectenbeurs De „koers" van teeltbewijzen Zeven eeuwen oud geschrift uit Ceylon naar Leids museum Oudejaarsavond Thuis? Met een enkel woord PRONONCE Agenda VRIJDAG 30 DECEMBER Huurprijs liep tot 20.— per roe op (Van onze deskundige medewerker) Er wordt in het bloemboUenbedrUf uiteraard nogal eens gespeculeerd, al was het maar op dalende of stijgende markt of op de kansen van een nieuwe va riëteit. Maar dat speculatieve karakter kwam dezer dagen op de BloemboUenbeurs wel sterk tot uiting in de „hausse" van teeltbewijzen waarvan de huur prijs opliep tot f. 20 per roe! Het telen van bloembollen, en in het bijzonder van tulpen, staat niet ieder vrij. Daartoe moet men een erkenning van het Bedrijfschap (na 1 Januari: het Productschap) bezitten en beschikken over teeltrecht. Want het beplante areaal van tulpen is in Den Haag vast gesteld en wie er over heen gaat, zijn teeltrecht overschrijdt, wordt beboet. Nu zijn er altijd kwekers, die een ge deelte van hun land onbeplant laten, dan wel er een ander gewas dan tulpen neerzetten en die dus hun teeltrecht on benut, him „teeltbewijs" renteloos la ten. Omdat er daarentegen andere kwe kers zijn, die méér willen opzetten dan het hen toebedeelde teeltrecht, ontstaat er een handel in teeltrecht, zowel ver koop als verhuur. Want teeltbewijs is een stuk zakenkapitaal, zonder teeltbe wijs doe je niks, met teeltbewijs kun je je bedrijf uitoefenen. De renteniers Er is dan ook vooral in het verleden braaf gemopperd -op de zgn. renteniers, die teeltrecht hadden, het zelf niet ge bruikten maar tegen hoge prijzen ver huurden. en daardoor van hun teeltbe wijzen, als waren het effecten, een niet onaanzienlijke rente trokken. Nu is in de praktijk wel bewezen, dat dit ..rentenieren op teeltrecht" zo'n vaart niet liep dat hier van schreeuwen- misstanden kon worden gesproken. Toch is er over het teeltrecht al heel wat te doen geweest en vooral de laat ste dagen is het al teeltrecht wat de klok slaat! Aanleiding daartoe vormt de opzienbarende stijging van de huur prijs van teeltrecht, die in ruim een week tijds opliep van 5 a 6 gulden tot bijna f. 20 per Rijnlandse Roe (3.676 m.) De kleine man Deze stijging is voor velen totaal on verwacht gekomen. De huurprijs voor teeltrecht is nooit zo hoog, was indertijd f. 1.50 per roe, steeg toen tot 4 a 5 gul den en de algemene verwachting was, dat ze wel weer zou zakken. Er zijn ver schillende kleine kwekers geweest, die maar vast (zonder teeltrecht) tulpen hebben opgeplant in de overtuiging, dat ze zich, wanneer de prijs weer een beetje gezakt was, met gehuurd teeltrecht kon den dekken. Het tegendeel bleek echter het geval, en de prijzen liepen tengevol ge van de plotselinge vraag zo sterk op, dat er voor deze kwekers geen beginnen aan is met zulk een handioap een lo nende teelt te krijgen! Deze kleine kwekers, vooral in „De Noord", die niet regelmatig de beurs be zoeken en dus ook niet „de vinger op de pols" houden, zijn met deze hausse dus slecht gestuurd. En het is nog de vraag, of allen die dit jaar niet al hun teelt recht benutten, van de hoge huurprijzen hebben geprofiteerd, want het is alle maal te gauw gegaan, het nieuws is nog niet eens tot allen doorgedrongen! Don derdag was het op de Hillegomse beurs een drukte van belang, want na 1955 is geen verhuur meer mogelijk. Het was de laatste beursdag waarop men kon ver handelen, en de prijzen waren er dan ook naar! Vanzelfsprekend is het gemopper op de teeltregeling en de kans op daaruit voortvloeiende excessen weer versterkt, maar aangezien niemand nog een be vredigende oplossing gevonden heeft, zal het wel bij mopperen blijven! (Oud-)medewerkers van de New York Times ondervraagd „Le Monde" maakt melding van op winding in de Amerikaanse perswereld naar aanleiding van de ondervraging met gesloten deuren van een dertigtal huidige of oud-medewerkers van de „New York Times" door de Senaats- ondercommissie voor binnenlandse vei ligheid. Officieel betreft het onderzoek alleen de Communistische infiltratie in pers, radio en televisie-wereld. De voor zitter van de commissie, Senator East land, heeft gezegd, dat het meer ging om een onderzoek bij de pers in het algemeen, maar in feite behoren de ondervragers vrijwel allen tot de redac tie of de administratie van het grote New-Yorkse dagblad. Sommigen trekken daar de conclusie uit, dat het gaat om een aanval speciaal op dit blad, dat herhaaldelijk in het krijt is getreden tegen aantasting van de burgerlijke vrijheid. De „New York Times" zelf bewaart het stilzwijgen, aanvoerend dat de ter beschikking staande gegevens onvol doende zijn. Verkeerde landkaart niet op scholen He lid van de Tweede Kamer de heer Fokkema heeft onlangs aan de minister van O. K. en W. vragen gesteld over een door P. Eibergen ontworpen kaart van Indonesië waarop het gebied van Ne derlands Nieuw-Guinea dezelfde kleur heeft als het Indonesisch gebied, terwijl Malakka, Brits-Borneo, Portugees Ti- mor en het nog zichtbare deel van Australisoh Nieuw-Guinea wit gekleurd zijn. De minister van O. K. en W. heeft daarop geantwoord, dat deze kaart vóór de oorlog ontworpen was van het toen malig Nederlandsch-Indië, waarop het huidige grondgebied van Indonesië en Nederlands Nieuw-Guinea uiteraard met dezelfde kleuren zijn aangeduid. In de afgelopen jaren is de kaart onder een nieuwe titel nl. als kaart van Indo nesië doch overigens ongewijzigd, in de handel gebracht. Het is de minister bekend, dat de uit gever de uitgave van de bewuste kaart medio October reeds heeft stopgezet. Slechts een gering aantal van deze kaarten was voordien ten behoeve van Nederlandse scholen afgeleverd. De minister zal de inspecteurs van het onderwijs instrueren om, wanneer van de aanwezigheid van de meerbedoelde kaart blijkt, de leiding van de school op de daarop voorkomende onjuistheid te wijzen, in welk geval, naar hij vertrouwt, de gemeente- en schoolbesturen zoda nige maatregelen zullen treffen, dat bij de leerlingen geen onjuist beeld van de status van Nederlands Nieuw-Guinea wordt gewekt. I Bewijs van optimisme Inmiddels heeft ook deze medaille haar keerzijde. Want de grote vraag naar teeltrecht bewijst, dat men er heil in ziet. zoveel mogelijk tulpen bollen te planten. Het weer is goed geweest, gezond plantgoed van gang bare handelssoorten bleek er, ondanks alle sombere voorspellingen, genoeg aanwezig. En blijkbaar heeft men ten aanzien van de handel ook geen som bere gedachten. Dat Ls trouwens wel te begrijpen, want het jaar 1955 heeft weer een aanzien lijke stijging te zien gegeven. Van Ja nuari t.m. November 1955 is meer dan 2 millioen kilo voor bijna 20 millioen gulden méér uitgevoerd dan in het overeenkomstige tijdvak van 1954, en dat ondanks de terugloop van de Ame rikaanse markt. Men rekent er dus op dat zelfs na de recente uitbreiding van het tulpen areaal, wanneer dit geheel wordt volge- plant, er voor de kweker nóg een goede boterham inzit. En dit in aanmerking genomen, moet men de teeltbewijzen-speculatie als uitwas dan maar op de koop toene men. aLs begeleidend verschijnsel van optimistische verwachtingen voor het bloembollenvak (kweker en exporteur) voor het jaar 1956! Arrestaties in Argentinië De Argentijnse regering heeft Don derdagavond de arrestatie gelast van 126 vooraanstaande Peronisten, onder wie twee voormalige leiders van het Alge meen Vakverbond, Jose Eduardo Vule- tich en Hugo di Pietro. Er bevinden zich nog andere vak bondsleiders, die ex-president Peron steunden, onder de gearresteerden. Zij zijn allen beschuldigd van pogingen om onrust te scheppen. (lngP7 Mcrt -Adv PHILIPS ROXANE Kostbare gift voor Volkenkunde Onlangs is het te Lei den gevestigde Rijks museum voor Volken kunde een belangrijke aanwinst rijker gewor den. Op Ceylon werd namelijk een zeven eeuwen oud manuscript geschonken aan de Ne derlandse zaakgelas tigde dr K. E. van der Mandele met het ver zoek dit aan het „wereldberoemde Leid- se Museum" te doen toekomen. De schenker was de heer T. B. Dissanayake uit Moladanda op Cey lon. die op bijgaande foto staat afgebeeld met in zijn handen het historische geschrift en een penhouder, zoals die gebruikt werd bij het schrijven van deze werken. Het geschonken ge schrift is het uit de dertiende eeuw stam mende Ola-boekvan de hand van een stu dent. en beschrijvende de regeringsperiode van Koning Dutugamunu. De schrijver heette Pandit Vidya Chakra- warti Pandita Para- krama. In het geschrif t worden o.m. beschrij vingen gegeven van de Ruwanweli-pagode, de grootste en beroemdste (Ingez. Med.-Adv.) Café-Restaurant „Zatnetzatx}" Stationsweg 35a - Telef. 21444 Verhoog Uw feestvreugde met een extra verzorgde SCHOTEL uit onze EERSTE KLASSE KEUKEN Zeeuwse Oesters - Hors d'Oeuvres, Russische eieren, Huzarensalade - Zalm - Krab en Kreeftnjayonnaises Kip- en Ragoüt-pasteitjes worden gaarne aan huis bezorgd pagode van Ceylon, van de Mirisawetiya- pagode. en van het Brazen-paleis. De vorst over wiens regering het geschrift handelt wordt in Ceylon vereerd als een nationale held. die indringers wist te ver drijven en vrede bracht aan zijn door onder linge twisten geteisterd volk. BINNENLAND De minister van O., K. en W. heeft een commissie van advies ingesteld voor het toekennen van prijzen en het verlenen van opdrachten aan Nederlandse compo nisten in 1956. In deze commissie zijn benoemd tot lid en voorzitter H. Henke- mans te Bergen (NH.|, tot leden dr R. Mengelberg te Amsterdam en H. Spruit te Utrecht; tot secretaris B. P. Wagemans te Voorburg. In de Lairesse-zaal aan het Binnen hof te 's-Gravenhage is gistermiddag het feit herdacht, dat de Vereniging voor In ternationale Rechtsorde „Viro" 10 jaar ge leden in „Pulchri" werd opgericht. De herdenking geschiedde in een bijeenkomst onder leiding van de voorzitter van het dagelijks bestuur van de „VIRO". mr A. M. Joekes. Deze voerde het woord, evenals dr C. L. Patijn. die namens de ministers Luns en Beyen de „VIRO" gelukwenste. Gistermiddag heeft de heer H. van Sleen officieel afscheid genomen als burge meester van de gemeente Brielle. De in stallatie van de nieuwe burgemeester, de heer D. M. van Zwieten, zal geschieden op Woensdag 4 Januari. Gisteravond is de gemeenteraad van Utrecht accoord gegaan met het voorstel van B. en W. om op het Vredenburg een vijf verdiepingen hoog secretariaatsgebouw van de Jaarbeurs te stichten. Voor het be- stedingsklaarmaken van dit project is een crediet verleend van f 72.500. Gisteren is ln Nieuw-Delhi een culturele overeenkomst tussen India en Indonesië ondertekend. Voor Indonesië tekende de ambassadeur. Palar. De over eenkomst, die een jaar geldt, voorziet o.m. in het uitwisselen van studenten en leden van wetenschappelijke en culturele orga nisaties. De voorzitter van de Sociaal-Econo mische Raad maakt bekend, dat de heer Vermeulen ontslag haeft genomen als lid van de Raad en dat te vervulling van de hierdoor ontstane vacatures door het N.V.V. zijn benoemd tot lid de heer J. Landman en tot plaatsvervangend lid de heer W. Hessel (plaatsvervanger van J. Landman); deze benoemingen zijn aan vaard. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft met ingang van 1 Januari mr G. van der Filer, plaatsver vangend Directeur-Generaal van de Weder opbouw en de Volkshuisvesting benoemd tot voorzitter, tevens lid van de Advies commissie voor de toelating ingevolge de Woningwet van woningbouwcorporaties. De heer Van der Flier volgt ln deze functie mr P. A van der Drift op, aan wie met ingang van 1 Januari eervol ontslag is verleend. In de machinekamer van het 499 brt metende m.s. „Markab-N", onderweg van Famagusta naar Londen, ls gisteren brand uitgebroken. Het schip bevond zich toen 10 mijl ten N.W. "an Burgaronl. Later meldde het Nederl. schip „Moordrecht", dat het vuur geblust ls. Aan boord is alles wel. De „Markab-N" ls eigendom van Van Nlevelt Goudrlaan en Co. te Rotterdam. BUITENLAND Volgens een overzicht van het Ameri kaanse departement van Arbeid viel er ln 1955 in de Verenigde Staten een toeneming van het aantal stakingen met 21 pet. vast te stellen, waardoor 28 millioen mandagen verloren zijn gegaan of 24 pet. meer dan ln 1954. Bij de stakingen ln 1955 waren bijna 2.750.000 arbeiders betrokken. Een inwoner van Coventry, die onbe kend wenst te biyv^n, heeft een schenking van 200.000 gulden gedaan voor het grote wandtapijt voor de nieuwe kathedraal van Coventry. Het wandtapijt, dat ls ontworpen door de schilder Granam Sutherland, zal pas over enige Jaren gereed zijn. Men neemt aan dat het het grootste ter wereld zal worden. Het wordt ruim twee en twintig meter hoog en 1 meter veertig I Selwyn Lloyd, de nieuwe Britse minister van Buitenlandse Zaken zal zekere Britse vertegenwoordigers in het Midden-Oosten naar Londen ontbieden voor overleg op 4 en 5 Januari over de situatie in het Midden-Oosten. De permanente Amerikaanse verte genwoordiger bij de Verenigde Naties, Henry Cabot Lodge, heeft de leden van de Verenigde Naties schriftelijk voorgesteld de vergaderingen van algemene vergade ring met een gebed te beginnen. Tot dusver zijn de vergaderingen begonnen niet een minuut stilte voor gebed of over denking, aldus de Amerikaan. Hij stelde .voor God voortaan met luider stemme aan te roepen, door ieder op de wijze van de godsdienst, waartoe hij behoort. In geen twintig Jaar is er op IJsland zoveel sneeuw gevallen als dezer dagen. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw ter hoogte van een huis van twee etages Twee personen zijn ln de sneeuwstormen omge komen. Alle wegen zijn door sneeuw ver sperd. Een Russische onderwijzer uit Moer- piansk is per ski's de grens met Noor wegen overgestoken, na enkele nachten buiten in de kou te hebben doorgebracht, en heeft om politiek asyl gevraagd. Nog voordat de man was gevonden, was van Russische zijde reeds zijn vermissing ge meld en om zijn uitlevering verzocht. De Noorse pers vraagt zich af, of het hier iemand met een sleutelpositie betreft. Het Chinese Nationalistische ministe rie van Defensie meldde gisteren, dat com munistische batterijen op Amoy, Tateng en Lienbo ook Donderdag, evenals de twee voorafgaande dagen. Quemoy hebben be schoten. De Nationalistische artillerie be antwoordde het vuur. In de zuidelijke staten van de V.S. is de laatste hand gelegd aan de plannen van degenen, die voor rassenscheiding zijn om zich te verenigen tot een grote poli tieke beweging. Senator James Eastland uit Mississippi en proc.-generaal Eugene Cook uit Georgia, behoren er o.m toe. Overgelukkig wachten tientallen mensen voor de poort van een voor- matig Parijs ziekenhuis, dat jaren- breed. Het onderwerp ls „Christus de ver- I lang leeg heeft gestaan en thans losser gezeten ln de glorie van God de l. vader". J door een actie van abbe Pierre be schikbaar is gesteld voor woning zoekenden. Eindelijk een eigen tehuis, al is het dan van ongebrui kelijke aard. Indonesische woordvoerder over Nieuw-Guinea Een woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard ten zeerste de verklaring van minister Luns in de Tweede Kamer, dat de souvereiniteits- kwestie niet ter sprake zou komen op de besprekingen te Genève, te betreu- -ren. „Zulk een verklaring belemmert het bereiken van een accoord, zoals dat ook in de V.N.-resolutie wordt genoemd". De woordvoerder wijst voorts nog maals uitvoerig op het Indonesische standpunt, dat Indonesië zich souverein acht over West-Irian. Om a fortiori te verklaren, dat de souvereiniteitskwestie niet ter sprake zal komen bij de besprekingen in Genève. noemt de woordvoerder praematuur en niet overeenkomstig de gezamenlijke Nederlands-Indonesische verklaring van 7 December. Een dergelijke prejudicie- rende houding vormt volgens de woord voerder een grote belemmering voor een goed verloop der besprekingen, die op gemeenschappelijk verlangen van beide partijëii worden gehouden. Viering Statuutdag Ned. Antillen Gisteren is op de Nederlandse Antillen de ..Statuutdag" gevierd. Het was een nationale feestdag en een vrije dag Overal werd druk gevlagd. Premier Jonckheer heeft een proclamatie uitge geven. die ook via de radio werd omge roepen. Hierin noemde hij de inwerking treding van het Statuut (op 29 Decem ber van het vorig jaar) van gTOte bete kenis. Het bezoek van Koningin en Prins accentueerde de betekenis. Het land kan, indien ernstig en eendrachtig wordt samengewerkt, een schone toe komst tegemoet gaan, zo zei hij. 's Morgens hebben de gouverneur en de premier, in aanwezigheid van de mi nisters en het bestuurscollege van Cu rasao en vele belangstellenden, bloemen gelegd bij het autonomiemonument, dat Koningin Juliana tijdens haar bezoek heeft onthuld. De mariniers maakten later op de ochtend een mars met muziek door Wil lemstad. Op tal van plaatsen waren er muziekkorpsen. Ook op de andere eilanden werden sobere plechtigheden gehouden ter her denking van de eerste verjaardag van het Statuut. Zij kreeg toch een paard Een 12-jarig Amerikaans meisje. Ka ren Ann McQuire, dat een bod van 23 dollar en drie cent had gedaan op 's werelds duurste renpaard, Nashua, heeft Donderdag toch een paard gekre gen en wel voor niets! Dit paard werd haar geschonken door de bank te New York, die Nashua en andere paarden van de stal van wijlen William Woodward jr had geveild. Nashua braoht 1.251.000 dollar op! De bank was echter getroffen door Karens bod van 23 dollar en drie cent (haar gehele kapitaal) en de begelei dende brief waarin zij over haar liefde voor paarden schreef. „Nuttig overleg" De bijeenkomst van de juridische werkgroep van de Nederlands-Indo nesische conferentie, die gisteren in Genève is gehouden, heeft tot „nuttig overleg" geleid over de vormen, waar in de op te stellen protocollen zullen worden gegoten, aldus is gisteravond van Nederlandse zijde in Den Haag medegedeeld. Van beide zijden werden daarbij de wederzijdse standpunten nader toegelicht. Het ligt in de bedoeling, dat de Neder landse en Indonesische delegaties op 4 Januari in Genève aanwezig zullen zijn voor de voortzetting van de conferentie. Het is nog niet bekend, of vóór deze da tum nog vergaderingen zullen worden gehouden van de werkgroepen. (Ingez. Med.-Adv.) Uw adres voor BETERE NYLONS J Geb. Dienst voor Sociale Zaken (Steen- eohuur 21): Afscheid mr dr S. Rozemond. 66 uur nam. DINSDAG. Lakenhal: Nieuwlaarsvergaderlne Ka mer van Koophandel. 3!/2 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Leidse Jeugd- Aotle. „Pierrot valt van de maan 2V2 uur nam. WOENSDAG. Stadszaal (grote zaal): Leidse Jeugd - Aotle. „Pierrot valt van de maun" 10% uur voorm. en 2% uur nam. Den Bur oh t- Friese avond met de voordrachtskunstenaar Wybren Altena. 7 3/4 uur nam. DAGELIJKS: Breestraat 33: Verkoop van kinderpost zegels, 10 uur voorm.4 uur nam. (Tot en met 31 December.) TENTOONSTELLINGEN. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ten toonstelling kleurenlitho's J. Bezemer en J. van Vlijmen. Werkdagen 25 uur nam. (Tot 19 Februari.) Rltksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Chinese houtsneden" (Tot 4 Maart '56). BIOSCOPEN. Lldo „Doctor at Sea", a. 1. Werkdagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „Tussen hemel en aarde", a. 1. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Trianon „Zij allen waren schuldig", 14 Ir. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30 7 en 9.15 uur. Rex „Taxzan en de lvoordieven", 14 Ir. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino .Gelaagd door de wind". 14 Jr. Alle dagen 2 en 7.30 uur. Oude laarsdag ln alle theaters geen avondvoorstellingen. De avond- en nachtdienst der apotheken te Lelden wordt van Maandag 8 uur tot Zaterdag 13 uur waargenomen door: Apo theek Drlesum, Mare 110, Telef. 20406 en do Zulder-Apotheek, Lammenschansweg 4. Telefoon 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester I Apotheek, wilhelmlnapark 8. Tel. 26274. RECHTZAKEN Scharenslijper schoot als wildeman De .Amsterdamse Rechtbank eiste gisteren vier jaar met aftrek en voorwaardelijke terbeschikkingstelling tegen een 35-jarige Hilversumse scha renslijper, die in Mei j.l. in een woon wagenkamp in Hilversum vier revol verschoten had gelost op een kamp bewoner. „U hebt als een wildeman staan vu ren", merkte de president, mr J. Coninck Liefsting, op tegen verdachte, toen deze het tenlaste gelegde had toegegeven. Tegen het vallen van de avond had de scharenslijper, die zei zich bedreigd te hebben gevoeld, een revolver getrok ken en door de half gesloten deuren van de woonwagen gevuurd, evenwel zonder iemand te raken. De vrouw van de koopman trok een der kinderen naar binnen en wierp de deuren dicht, waar door nog drie schoten, in het wilde weg gelost, het doel misten. Verdachte gai toe, het plan te heb ben gehad de koopman van kant te ma ken. De Officier zei in zijn requisitoir dat uit de behandeling niet duidelijk is ge worden, waarom verdachte zo vertoornd was op de koopman. Misschien was een ruzie tussen de kinderen of tussen de vrouwen wel de aanleiding. Hij noemde het een „onbegrijpelijk wonder", dat niemand door de kogels is getroffen. Uitspraak 12 Januari, Rechtszitting in open lucht Versperring over ruiterpad De Haagse Rechtbank heeft gister middag op het terrein van de Zuid- Hollandse Jachtvereniging de zaak be handeld tegen twee Haagse grondwer kers, aan wie ten laste was gelegd, dat ZÜ verleden jaar in December op on voorzichtige wijze een versperring hadden aangebracht over een ruiter pad. Een paardrijdster was tegen de ver sperring gereden en had een been ge broken. De leden van de Rechtbank, onder presidium van mr De Jong, ver zamelden zich met verdachten en ge tuigen, paardrijdster en paard op de plaats van het ongeval, waar de ver sperring weer was aangebracht. De ver dachten en enkele getuigen werden ge hoord. De verdachten demonstreerden, waarom zij de versperring hadden aan gebracht. Zij hadden de weg opgeknapt en wilden voorkomen, dat de kanten van die weg weer door de ruiters zouden worden stuk gereden. De Officier van Justitie hield een kort requisitoir en eiste tegen beide verdachten f.40 boete subsidair 20 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 14 dagen. De Raadsman nam de leden van de Rechtbank mee naar een plaats op enige afstand van de versperring en betoogde, dat elk oplettend ruiter de versperring duidelijk had kunnen zien. Hij concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. René. zn van S. Boelee en M. C. Leef- lane: Bartholomeus zn van R. J de Wit en J. s. Kluivers: Marina, dr van L v Keulen en T M. de Reet: Marianne Su sanna dr van H. H. J. Llgtvoet en M S Oosten: Wvbe. zn van H. Ligt voet en Hofstra: Hendricus Marinus Jacobus, zn van J. H. Wlndmeiier en P. J. Groe ne weg. GEHUWD. A. H. Mols en E. de Koning. OVERLEDEN. wèdnr74 Ir" dr' 3 mnd': H' T' Zwieten' WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) o u e« 3 ES cS Helsinki reeen z 6 Stockholm regen zw 5 Oslo zwaar bew. nnw 2 KoDenhagen zwaar bew. wzw 14 Aberdeen regen nnw 4 Dublin onbewolkt w 4 Londen geh. bew. nno 8 Amsterdam mist ono 2 Brussel reeen no 6 Pariis zwaar bew. wzw 14 Bordeaux half bew. w 7 Grenoble reeenbul ono 18 Nice eeh. bew. zw 12 Berliin onbewolkt zw 4 Frankfort sneeuw o 2 München reeen windstil Zürich reeenbui wzw 14 Genève zwaar bew. zzw 15 Locarno reeen wnw 2 Rome reeen z 6 Wenen nevel zo 4 Innsbruck Reh. bew. w 4 1 o 5 6 8 14 10 17 9 13 13 0 2 2 1 11 4 6 8 28 10 9 4 3 12 0.1 3 2

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 2